In Smash Mouth klinkt zon Kak is cool Sandstorm laat de zaal dansen Mega top 100 Boyzone in film 1. Lou Bega - Mambo no. 5(1) 2. Eiffel 65 - Blue (2) 3. Whitney Houston - My love is your love (3) 4. Ann Lee - 2 Times (4) 5. City to city - The road ahead(7) 6.5ive - II ya gettin' down (6) 7. Jennifer Lopez - If you had my love {5) 8 De Poema's - Mijn houten hart (8) 9. Destiny's Child - Bills, bills (10) 10. Will Smith - Wild wild west (9) 11Enrique Iglesias - Bailamos17) 12. Britney Spears - Sometimes I'll) 13. A'Teens - Mamma m/a (12) 14. K-ci Jojo - Tell me it's ream 3) 15. Elvis Presley - Suspicious minds (22) 16. Ome Henk - Mambo nr. 5(29) 17. Beenie Man ft C. Franklyn - Dance hall queen (14) 18. Deante - We don't live too long (19) 19. Nas -Hate me now (15) 20. Vengaboys - We're going to Ibizal (18) 21. Poco Loco Gang - Tropical paradise (21) 22. Shania Twain - That don't impress me much (14) 23.T-Spoon -Summerlove!24) 24. Madonna - Beautiful stranger(20) 25. Eminem ft. dr. Dre - Guilty conscience (31) 26. Chicane - Saltwater (25) 27. Wamdue Project - King of my castle (23) 28. Earth, Wind Fire - September '99(38) 29. Toy-Box - Best friend(26) 30. Ricky Martin - Livin' la vida local 35) 31. ATB - Killer(27) 32. Goo Goo Dolls - Iris (33) 33. Another Level - From the heart (40) 34. Backstreet Boys -I want it that way (32) 35. Cartoons - Witch doctor!34) 36. Poco Loco Gang - Let's go to the party (28) 37. Phats Small - Turn around (36) 38. Gordon Re-Play - Never nooit meer( 37) 39. Baz Luhrmann - Everybody's free (30) 40. Phil Collins - You'll be in my heart (42) 41.702- Where my girls at? (55) 42. R. Kelly - Did you ever think (HI) 43. Jordan Knight - Give it to you (48) 44. Red Hot Chili Peppers - Scar tissue (46) 45. Guano Apes - Open your eyes (41) 46. Normaal en Jantje Smit - Puik j idee ballade (39) 47. Sixpence None the Richer - Kiss me (43) 48.TLC- Unpretty (83 49. Hani - Baby wants to ride (44) 50. Extince - Zoere inval (45) 51. Elvis Costello - She (54) 52. Kane - Where do igo now(69) 53. Savage Garden - The animal song (50) 54. Lauryn Hill - Everything is everything (51) 55. De boswachters - Het bananenlied (75) 56. Toy-Box - Tarzan Jane (49) 57. Smash Mouth -Allstar(60) 58. Summer Madness - Planet Rio (66) 59. DA Rick -Rumble(72) 60. Glamma Kid ft. Shola Ama - Sweetest taboo (53) 61. Sasha - If you believe! 58) 62. Rob de Nijs - De laatste zomer vandeeeuw( 87) 63. TLC-A/o scrubs (52) 64. A'Teens - Super Trouper!-) 65. Sporty Thievz-No pigeons(90) 66. Shanks bigfoot - Sweet like chocolate (56) 67. Beth Hart - L.A. Song (70) 68. Axel Lukkien - Linette (82) 69. Avant Garde - Get down (61 70. Moloko - Sing it back (89) 71. Basement Jaxx - Rendez-vu(-) 72. Dru Hill - You are everything (59) 73. Lenny Kravitz -American woman (65) 74. D J Jose vs. G-Spott - Wrong Right (78) 75. Vip Atlstars - Mamacita (68) 76. B*Witched/Steps/Cleopatra - Thank Abba for the music (57) 77. Golden Earring - Whisper in a crowd (-) 78. Boyzone - Vou needed me(73) 79. Toyshop - Daydream (96) 80. Skunk Anansie - Lately (99) 81. Steps - Lo ve's got a hold on my heart (62) 82. Captain Jack - Get upl (97) 83. The Chemical Brothers - Hey boy hey girl (63) 84. Pet Shop Boys -1 don't know what you want(6H) 85. Macy Gray - Do something (84) 86. Missy Elliott -All'n mygrill(98) 87. C Note - Wait till I get home (88) 88. TQ - Better days (94) 89. D J Jurgen-Betteroff alone (71) 90. Cristina -Libera(91) 91. The Offspring - Whydon'tyou getajob?(67 92. Eden - Star(92) 93. Puff Daddy ft. Hurricane G.- P.E.2000 (-) 94. Manushka - Still believe in love (W0) 95. Billy the Kid -Loser (86) 96. The cranberries - Animal instinct (81) 97. Roxette - Stars (-) 98. Yomanda - Synth strings (-) 99. Mary J. Blige - All that I can say!-) 100. JT Money - Who dat?(76) donderdag 12 augustus 1999 De leden van de Ierse jon- gensgroep Boyzone gaan in een film spelen. De film, die 'The Whistling Boys' (De fluitende jongens) gaat heten, speelt tij dens de Eerste Wereldoorlog. Bandlid Ronan Keating ver tolkt de rol van een Ierse jongen die samen met zijn broer op jon ge leeftijd brancardier aan het front van het Vlaamse leper wordt. Volgens het Britse showbizz- persbureau WENN gaat de film behalve over de waanzin van oorlog ook over vooroordelen tegen Ieren. In totaal is er ruim 20 miljoen gulden geïnvesteerd in de rolprent. De andere leden van Boyzone zullen een kleinere rol krijgen. De film is geschreven door Ge offrey Sundquist en door hem opgedragen aan zijn broer Ger ry. Die werd heroïneverslaafd en pleegde uiteindelijk zelf- moord. Daarvoor leefde hij een glamourleven, reed in dure Sander Verhaar: „Dansmuziek maken is een kwestie van experimenteren, geluiden proberen en kijken of ze bij elkaar passen." sportauto's en had een relatie foto DirkJan Gjeltema met actrice Natassja Kinski. meeste toetsenspelers zijn altijd zo dominant, ze willen teveel noten spelen. Waarschijnlijk omdat er zoveel toetsen zijn! Michael is niet zo, die gaat net zo lief een sigaretje roken tot het weer zijn beurt is."' 'Astro lounge' staat barstensvol luchtig verpakte referenties aan het popverleden, vooral dat van de jaren zestig. „Ikben een groot fan van Phil Spector, Burt Ba- charach (die onder veel meer 'Do you know the way to San Jo sé' schreef), dat soort dingen. En Esquivel, die geniale Mexicaan se componist. Maar ook Brian Wilson, de Beach Boys. Daar komt waarschijnlijk dat zonni ge karakter van onze muziek vandaan. Hoewel, als je je hele leven in Californië hebt ge woond, krijg je zoveel zon op je kop dat dat wel in je muziek te horen moet zijn." Biertjes Zanger Steve Harwell of bassist Paul DeLisle schudden af en toe eens een tekstje uit de pen, maar verder rusten alle. songschrijf- plichten op de schouders van Camp. Is dat geen zware verant woordelijkheid? „Och, het gaat me vrij gemakkelijk af. Ik heb altijd een gitaar bij me en een kleine recorder, en dan komt het vanzelf. Zeker met een paar biertjes op. Ik heb eigenlijk nooit een writer's block, maal ais ik net een album heb volge schreven, wil ik wel eens een maandje niks doen. Dan ga ik liever surfen of skaten." Jacob Haagsma Smash Mouth maakt muziek die geknipt is voor dit jaar getijde: zomerse wijsjes vol ver wijzingen naar het roemruchte popverleden. 'All star' staat ste vig in de hitlijsten. Greg Camp, gitarist en voornaamste song schrijver, licht toe. De single heet 'All star', 'Astro lounge' is de titel van cle tweede cd van Smash Mouth, het vrolij ke groepje uit het.Californische San José. Die titels verraden een zekere affiniteit met de sterren hemel en omstreken. „Mijn va der was piloot", zegt Camp. „Wel geen astronaut, maar gek van ruimtevaart. Net als ik. Ik weet nog heel goed dat hij me eens meenam naar buiten en me liet zien waar het Apollo-ruim- teschip vloog. Tuurlijk, als kind wilde ik ook astronaut worden. Maar de muziek trok me meer en nu ben ik een ster!" Dat kunnen we wel zeggen, ja. Na 'Walking on the sun' staat Smash Mouth opnieuw op num mer een van de Amerikaanse hitlijsten. „Iedereen noemde ons een one hit wonder", zegt Camp, „en tja, dat waren we ook. Tot we weer goed scoorden. We wilden iedereen laten zien dat ze verkeerd zaten." Goud Dat 'All star' zo'n enorme hit zou worden, componist Camp had het niet durven voorspellen „Het was het laatste nummer dat ik voor deze cd schreef. Ie dereen om me heen verzekerde me dat ik goud in handen had, maar ik had iets van: naaa, zo goed is het niet. Dat weet je zelf toch nooit. Maar dat het een hit werd, is een goed gevoel, dat kan ik je verzekeren." Het nummer staat ook op de soundtrack van een speelfilm: 'Mystery man'. Een lucratieve business, dat kan Camp wel ver tellen. „We konden de videoclip twee keer zo duur maken omdat er een film achter zit. Daardoor konden we een auto opblazen, en de motorfiets van Elvis hu ren. Echt, dat is Elvis' motor. Voor 'All star' hebben we ge woon bepaalde scènes uit de film nagespeeld, met een stel ac teurs uit die film. Een beetje on ze fantasie uitgeleefd. De film promoot jou plaat en jou plaat promoot de füm. Dat schiet op. In Amerika worden er tegen woordig meer soundtracks ver kocht dan reguliere albums. Voor films, voor Nintento-spel- letjes... We hebben een voor raadje nummers klaarliggen voor dat soort platen. Als je een nummer op een soundtrack zet, moet het eigenlijk niet ook op je eigen album staan, want dat hebben de fans dan dus al." Daar is over nagedacht, over de fetifct Small Sail Festival Het Small Sail Festival Vlissingen heeft ook voor de liefhebbers van popmuziek het een en ander te bieden. Zo is er vrij dagavond van 22.30 tot 24.00 uur een op treden van de Zeeuwse band Champag ne Charlie in de feesttent in de Cornelis -Lampsinsstraat. Zaterdagavond zijn er optredens in het Dijktheater van de Pla- zaband (19.00 uur). Sue (20.00 uur), Eye less (21.00 uur), Dedication (22.00 uur) en Cheeky Blighters (23.00 uur). Op het po dium in de Cornelis Lampssinsstraat ver schijnen deze avond de bands Flivver (20.00 uur), Met de caravan naar de Piet (21.00 uur), Double Talk (22.00 uur) en Dreamfactory (23.00 uur). Tenslotte is er zondagavond (21.00 uur) nog een optre den van Geert's Parkeerbeleid in de feesttent in de Cornelis Lampsinsstraat. The Nïghttrain DiscotheekThe Nighttrain in Middelburg heeft vrijdag (vanaf 23.00 uur) een Mega Dance .Show op het programma staan met de Malibu Conga Line, Anita Doth (ex-2Unlimited) met de hit Universe en Angelina met de hitThis Kiss. Zaterdag is er een Passoa Nacht. Jimmy Oihid Voor een mix van reggae, funk, r&b en chaabi (traditionele Algerijnse muziek) moet je vrijdagavond naar Terneuzen, waar in het centrum de zanger/gitarist Jimmy Oihid uit Algerije optreedt. Het concert, aanvang 20.00 uur, maakt on derdeel uit van het Helden van de Schel de Festival. Kindersongfestival Op de Markt in Westkapelle wordt zater dagavond (18.30 uur) deprovincialefina- le van het Vara Kindersongfestival gehouden, gepresenteerd door Inge Diepman. Jongens en meisjes tussen 9 en 13 jaar uit Zeeland en Vlaanderen zin gen daar liedjes uit het repertoire van Kinderen voor Kinderen. De winnaar of winnares gaat naar de landelijke finale op zondag 17 oktober in Zaandam. In Westkapelle is later op de avond ook popmuziek te beluisteren: Ovum Band vanaf 20.00 uur op het Calandplein, Cheeky Blighters en Flashback, even eens vanaf 20.00 uur, in de Zuidstraat en de Grandpa Nick Sessieband tussen 20.30 en 21.45 uur op de Markt. Beach DeBNN Beach&barbecuetourdoet zon dagmiddag strandpaviljoen Panta Rhei aan het Nollestrand in Vlissingen aan. Van 14.00tot 16.00 uuriserde Mega Par ty dance-interactive met dj en artiesten en van 16.00 tot 18.00 uur de live-uitzen ding op 3 FM met dj Ruud de Wild. Voor dat hij presentator werd bij de jonge om roep BNN, was hij onder meerwerkzaam als dj bij Radio 538 en vj bij The Music Factory. Als artiesten worden verwacht Deante (tweede op het nationaal song festival), Dasalsa met de zomerhit I am your gigollo en Angelina met This kiss. Alles speelt zich af op een overdekt podi um van 7 bij 5 meter. Je zou eerder ver wachten dat bra ve huisvaders zich hullen in hun kle ding. Maar niets is minder waar. Het zijn jongeren die tegenwoordig dwe pen met de toch over wegend behoudende kleding van Ameri kaanse merken als Tommy Hil- figer, Polo Sport Ralph Lauren en Ri ver Woods. De dragers verafgoden de makers ervan door hun na men levens groot op hun rug, buik of achterwerk te dragen. En ze - of hun ou ders - geven ook nog eens veel geld uit om de ze nieuwe idolen naamsbekend heid te geven, want een blouse onder de tweehonderd gulden vind je niet van deze merken. De uitstraling van Tommy en Ralph is eigenlijk heel clean, klassiek, degelijk en braafjes. De basiskleuren zijn die van de Amerikaanse vlag, dus: rood, wit en navyblauw. De stijl is ook al 'all American' en doet denken aan high schools in de j aren vij f- tig en perfecte, bruinverbrande jongeren met candpastasmiles die milkshakes drinken of hun American footballploeg toejui chen. Veel sweatshirts, polok raagjes, sportieve pantalons of bermuda's en stevige jacks, alle voorzien van een al dan niet groot uitgemeten logo van het desbetreffende merk. De kle dingcode is meestal: nette pan talon of keurige jeans, polok- raagje onder blouse en daarover een sweater met duidelij k zicht baar labeltje erop. De merken zijn zo populair dat ook allerlei aanverwante arti kelen grif van de hand gaan. Po lo Sport Ralph Lauren brengt een geur voor zowel mannen als vrouwen op de markt en van het merk zijn diverse accessoires te koop. Tommy Hilfiger heeft naast de parfums Tommy Boy en Tommy Girl ook een rits trendy spulletjes. Van snowboards tot rugzakken en van mousepads tot badslippers. Overal prijkt het logo op van deze van oor sprong middleclass Amerikaan cüe in 1984 zijn klassieke heren- merk lanceerde. Klassiek Klassiek is dus behoorlijk cool. Hoe raar een balletje in de mo dewereld kan rollen is te zien aan de megapopulariteit die Tommy Hilfiger nu beleeft in de niet bepaald als braaf bekends taande hiphoppers en ska- terscene. De videoclips op TMF zijn vergeven van de 'Tommy- flags', het logo waarmee dit merk zich profileert. Oké, de broeken dienen wat oversized gekocht te worden en het merk Tommy staat wel erg overdre ven groot afgedrukt op de shirts. Maar, de heren rappers zien er toch keurig uit. Menig schoon moeder zou trots zijn. En of dat nou de bedoeling is? Nieuwste trend: polokraag onder blouse met daaroverheen een keuri ge sweater. Polo Sport Ralph Lauren is nu juist in de studen tenwereld erg populair. De kleding van deze respectabele Ameri kaanse ontwerper, die met zijn kleding de Amerikaanse familie stijl wil uitdragen, is herkenbaar aan het la beltje met de polospe ler op zijn paard. Een student die deze kleding draagt, scoort erg goed bij zijn vrouwelijke collega's. Een steek proef onder enkele vrouwelijke studenten geeft dat aan: Han- neke (18, studente): „Ik vind het mooi als jongens het dragen, want je kunt dan aan iemand zien dat hij geld uitgeeft aan mooie kleding en dus aandacht besteedt aan zijn uiterlijk. Hij hoeft dan niet per se knap te zijn als hij die kleding aan heeft ziet het er gewoon leuk uit. Het gaat om een zo'n stom paardje, maar wel een duur paardje! Ais ik het geld had, zou ik het echt wel ko pen. Ik leen wel eens een trui van mijn vriend en laatst heb ik in Turkije de nepparfum van Polo Sport Ralph Lauren gekocht voor drie gulden Merkje Marieke (19, studente): „Het slaat helemaal nergens op ei genlijk, want met goedkope kleding kun je er ook heel goed uitzien, maar het is toch dat merkje. Zo'n jongen scoort bij mij sowieso al door zijn kleding. Het is wel heel erg, maar je weet dan dat-ie geld uitgeeft aan zijn uiterlijk en dus verzorgd erbij loopt. Het is ook een goede kwa liteit. Zo'n blouse kost toch al gauw rond de tweehonderd gul den. Ik draag het zelf niet, om dat het wel erg duur is, maar ik heb laatst in de uitverkoop wel een t-shirt van Calvin Klein ge kocht en ik heb het parfum van Ralph Lauren Polo Sport. Die kost meer dan honderd gulden, maar ik heb hem voor mijn ver jaardag gekregen. Ik snap niet hoe sommige studenten die dure kleding kunnen betalen. Ik denk dat ze het dan toch gewoon van hun pappie en mammie krijgen!" Rochelle (19, studente): „Jebent eigenlijk een kakker als je die kleding aanhebt, maar ik vind dat juist mooi. Het staat heel netjes en ik vind het 't belang rijkste dat een jongen er ver zorgd uitziet. Ik vind zo'n groot logo van Tommy op je jas weer erg overdreven. Dat is echt er mee te koop lopen, heel patserig. Maar een klein merkje vind ik erg leuk. Het is eigenlijk een he- renmerk, maar je ziet nu ook steeds vaker meisjes met een Ralph Laurenblouse lopen. Ik draag het zelf nog niet, omdat ik geen zin heb om tweehonderd gulden voor een blouse te beta len." Machteld Leistra Smash Mouth, met (vlnr) Kevin Coleman, Steve Harwell, Paul De Lisle en Greg Camp. Zijn kamer is van onder tot boven volge stouwd met apparatuur. Synthesizer, keyboard, mengtafel én een oude Atari- computer. „En die voldoet nog steeds prima. Op dit ding maak ik alles." Wat hij dan maakt is moeilijk onder één noemer te vat ten. „In de loop van de tijd is mijn stijl natuurlijk flink veranderd. Tegenwoordig maak ik vooral wat snellere dansmuziek. Jungle, ambient, dat soort stijlen." Sander Verhaar (24) componeert elektronische muziek. House, zo je wilt. Onder de naam Sandstorm experimenteert de Ka- pellenaar erop los. Verhaar laat wat van zijn nieuwste cx-eaties horen. Veel drums, met daar doorheen gek ke geluidjes, en veel hoge tonen. „Dansmu ziek maken is een kwestie van experimente ren, geluiden proberen en kijken of ze bij elkaar passen. Je hebt een aantal kanalen en het is de kunst om op elk kanaal iets ge schikts te zetten zodat het samen pakkend klinkt." Drum Bass, techno, breakbeat. Termen die voor velen volslagen abracada- bra zijn. Ze zijn echter geen van alle afdoen de om de muziek van Sandstorm te beschrijven. „Ik denk dat breakbeat het dichtste bij komt. Dat is tegenwoordig wel de basis van mijn mu ziek. Wat dat is? Vooral allerlei drumsolo's van vroe ger die gesampled zijn en nu door veel DJ's worden ge bruikt. Daar wordt dan eindeloos op gevari eerd." Verhaar is sinds een jaar of zes echt met mu ziek bezig. „Eerst maakte ik vooral dingen die ik zelf leuk vond. Maarlater wil je je toch wat meer naar buiten toe uiten, voor ande ren draaien." Dus nam de student Sociaal Culturele Wetenschappen wat demootjes op en stuurde die naar zalen en festivals in de provincie. „En dat sloeg best aan, ik heb in de laatste twee jaar op behoorlijk veel plaatsen opgetreden. Soms alleen platen draaien als DJ, maar ook vaak genoeg echt optreden en mijn eigen nummers spelen." Het geheim van een goede DJ is volgens Ver haar kunnen inspelen op de sfeer in het pu bliek. „Als je aan het draaien bent en het pu bliek danst niet, doe je iets niet goed. Als dat gebeurt moet je daar op inspelen door voor snellere en fellere nummers te kiezen of van stijl te wisselen." De muzikale toekomst is voor Sander Verhaar één groot vraagteken. „Ik studeer in Amsterdam, en probeer daar nu een plaats te vinden, waar ik regelmatig kan draaien. Verder weet ik het niet zo. Mis schien breek ik door, misschien niet." Voor Sandstorm is house maken niet zo maar wat rommelen op een computer „Ik stop er gevoel in. Bepaalde gemoedstoe standen kun je in geluid overbrengen. Mu ziek is voor mij energie en emotie, felheid en rouwheid." Jasper van der Bliek zakelijke kant van de medaille. „Euh... Ik weet dat het niet 'cool' is om zo met de business bezig te zijn. Maar de business is een kunstvorm op zichzelf. Het heeft veel van hoe de mafia ope reert, eerlijk waar. En als we zelf niet op ons geld letten, doen an deren dat wel. En dan gaan ze er mee vandoor ook." Ten tijde van 'Fush yu mang', het cd-debuut van twee jaar ge leden, werd Smash Mouth nog gezien als vertegenwoordiger van de toen opkomende golf neo-ska-bandjes. Een goeie re den om op de nieuwe de ska maar over te slaan. „Want we zijn nou eenmaal geen skaband, of ska-punkband. Er zullen wel altijd ska- en reggae-invloeden blijven, want dat is dan wel weer een deel van mijn achter grond." Zoals in 'Home', dat volgens Camp een 'Ghost town'-achtige sfeer heeft, naar het gelijknami ge nummer van The Specials. Het nummer gaat over San José, waar de groep vandaan komt. Is dat zo'n spookstad dan? „Het gaat meer over de muziekscene daar. De meeste mensen daar willen alleen maar punkrock spelen. Ze hebben een hekel aan succes en vooral de pik op dege nen die succesvol zijn. Wij kre gen ook genoeg gezeur aan ons hoofd. Ik ben erom verhuisd, ik kon al die vervelende opmerkin gen niet verdragen. D an woon ik liever aan het strand. En daar schreef ik 'Home', een opgesto ken middelvinger tegen dat soort lui. Waarom zou je je reke ningen niet van muziek maken kunnen betalen als je hart daar ligt? Wij komen uit diezelfde punkrock-scene, maar we had den vanaf het begin al veel me lodie. Beach Boys-punk, zo iets." Toetsenridder Van oudsher is de band een kwartet. Maar omdat het suc cesvolle 'Walking on the sun' zo'n prominent, lichtelijk van The Doors gejat orgelpartijtje kende, ging producer Eric Va lentine mee op tournee. Hij be val de huidige toetsenridder aan, Michael Klooster. „De The all American way of life: conservatieve blouses, spencers en pantalons.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 15