Alleen Bl0f compleet op Blind-gala Ajax is mild voor RCS PZC sport 20 Fonkelend afscheidsfeest met tweede keus van Ajax zaterdag 7 augustus 1999 Danny Blind genoot van zijn afscheid in Souburg en was heel even emotioneel. foto's Ruben O reel door Frits Bakker OOST-SOUBURG - De tienjarige San- na, met een Ajax-tattoo op de boven arm, kijkt een béétje sip voor zich uit. „Waar zijn al die sterren nou...?", vraagt ze bij de ingang naar de kleed kamers. „Is dit nu het echte Ajax?" Maar zo erg vindt ze het ook weer niet dat er zo veel spelers zijn thuisgeble ven. „Ik heb een handtekening van Da- ni, daar kom ik voor." En gelukkig is Bief wel compleet. Het is maar een klein smetje op het voetbalgala. dat Ajax met de tweede garnituur is gekomen. Het Zeeuwse af scheidsfeest van Danny Blind, met 6500 toeschouwers op de tribunes, krijgt er iets minder glans door. Wie voor Machlas, Laudrup, Witsehge, Ar- veladze en andere baltovenaars is ge komen, moet zich even bekocht voelen. Voor de wedstrijd tenminste, daarna valt het wel mee. Ton Uitterhoeve, organisator en Blind- fan, zegt bij de ontvangst van het Am sterdamse gezelschap: „Tja, dit valt me toch tegen, ook voor Danny. Ajax had me zo beloofd dat ze met het eerste elf tal zouden komen." En Blind zelf: „Maar ik kan het wel begrijpen. We spelen zondag tegen Feyenoord, dat is iets belangrijker dan dit. Ik heb van Ajax al een mooi afscheid in de Arena gekregen." Domper Het is even een domper, maar niet voor lang. Zo tegen zeven uur, als Danny Blind per helicopter, vergezeld van zijn zoontje Daley, op het hoofdveld van RCS neerdaalt, krijgt hij een stormach tig applaus. En op het Souburgse veld, waar hij ooit als kleine jongen zijn voetbalcarrière begon, trekt hij even later voor het laatst het Ajax-shirt met de aanvoerdersband aan. „Ik zie het als een mooi gebaar van mijn vrienden", zegt hij in de aanloop naar Een supporter van Ajax die wat al te vaak hinderlijk het veld oploopt, wordt door Danny Blind tot orde geroepen. zijn laatste optreden. „Het Ajax-pu- bliek heeft me al uitgezwaaid, maar dit doet me ook wel wat hoor." De harde Ajax-kern, voor het podium waar de Zeeuwse groep Blof twee optredens verzorgt, wil het afscheid nog wel wat uitstellen.Danny nog een j aar.zin gen ze na het eerste balcontact van de 38-jarige gelegenheidsstopper. Maar Blind, die al drie maanden geen bal meerheeft geraakt, vindt zo'n galapar tijtje al mooi zat. Zijn voetbalintelligentie is hij nog niet kwijt, de pass-techniek en het schot zijn nog even strak als in zijn beste ja ren. Hij demonstreert het in de eerste helft twee keer. Martijn Reuser scoort in de twaalfde minuut uit één van de diepe ballen van Blind. Twee minuten later kogelt de regisseur zelf van ruim twintig meter op de paal. Zo begint het Blind-feestje in stijl. De captain zelf roept één van de Amster damse supporters, die wat al te vaak hinderlijk het veld oploopt, vriendelijk maar dringend tot de orde. En verder is het vooral genieten, van vloeiende combinaties, plotselinge tempowisselingen, technische hoog standjes en schoten op het doel van de overigens excellente RCS-keeper Jac- co Nelen. Hooligans Voor de wedstrijd was er nog even de dreiging van hooligans. Het zou om een groepje Feyenoord-fans gaan die het feestje van Blind willen verstoren.Wij hebben het ook gehoord en hebben on ze maatregelen genomen", zegt Carla Brander, ambtenaar openbare orde en veiligheid van Vlissingen. Uit voorzorg is er voor extra bewaking gezorgd. Car la Brander: „Er zijn vijftien Ajax-sup- poosten meegekomen en van ons zijn er vijf politieagenten en vier stadswach ten." Wat er later nog iets meer blijken te zijn, maar afgezien van een paar kleine incidentjes is er geen wanklank te horen en geen Feyenoorder te zien. „Welkom thuis", zingt Paskal Jakob- sen van Blof. Hij kondigt het aan en zegt: „Voor Danny natuurlijk." En dan kan de wedstrijd beginnen. Met Blind aan de bal, vóór de bal en achter de bal, altijd nadrukkelijk aanwezig. Dertig minuten duurt zijn optreden bij Ajax. De ingehuurde speaker, die iets te veel hoppa-kreten over het veld schreeuwt, roept op dat moment net om: „Wil me neer Dirk Nuyt naar de uitgang gaan. Zijn vrouw en kind hebben geen sleutel en kunnen niet in huis." Uithollen Danny Blind hoort het met een glim lach aan. Hij zwaait naar de kant en vraagt om vervanging. „Ik wil straks ook nog even met RCS meedoen." Dat gebeurt in het laatste deel van de wed strijd. De Ajax-combinatie is na een 2- 0-ruststand met een selectie van nog meer jeugd en tweede keus uitgelopen naar 4-0. En Blind bolt in RCS-shirt nog even uit, een kwartiertje, op weg naar de massale huldiging die hem na afloop wacht. Ton Uitterhoeve is in die entourage al wat milder gestemd. „Ach, als je cüt zo ziet, dan is het genieten hè. Zo veel mensen, allemaal voor Danny. Maar toch. Ik had wel iets meer grote namen verwacht, want afspraak is afspraak. Je wilt het publiek toch wat bieden op zo'n mooie avond." En Sanna? Die loopt nog achter Dani aan, voor nog een handtekening, of ge woon even aanraken. „Ik heb liever één keer Dani dan een heel Ajax-elftal." doorïim Senden OOST-SOUBURG - Het af- scheidsduel van Danny Blind, die zowel met Ajax als met RCS meespeelde, eindig de gisteravond in een 4-0- overwinning voor de Am sterdammers. Voor 6500 toe schouwers in Oost-Souburg scoorde Martijn Reuser twee keer voor rust, Andrzej Rudy en Brutil Hosé legden na de pauze de eindstand vast. D anny Blind was in zij n laat ste wedstrijd geen treffer ge gund. Twee keer was de 38- jarige huidige directeur spe- lersbeleid van Ajax er dicht bij- RCS maakte vooral na de rust, toen Ajax met een jeug dig elftal in het veld stond, een sterke indruk. Doelman Jacco Nelen was een van de uitblinkers, Wessel Vermeu len en Machiel Marckelbach kwamen net niet tot scoren. RCS- Ajax 0-4 (0-2). 11. Martijn Reuser 0-1, 29. Martijn Reuser 0- 2, 64. Andrzej Rudy 0-3, 71Bru til Hosé 0-4. Scheidsrechter: Ar thur Sardjoe (Vlissingen). Aan- V tal toeschouwers: 6000. RCS, lc helft: Jacco Nelen, Mar- jj cel Geleijnse, Kees Westerweele n (30. Björn Langeveld), Sander I Schutte, Ruud Verbeek, Chris van Heuven (30. Niels Tournoy), jv Machiel Marckelbach, John s Stijns, Wessel Vermeiden, Mar- U tin Janse en Richard Marringen, [v Ajax, le helft: Tim Orlowski, Mi- jv chael Lamey, Danny Blind (30. n Andrzej Rudy), Mariano Juan, j Kofi Mensah, Jason Culina, L Wamberto, Dani, Martijn Reuser, 1 Giorgi Kinkladze en Cedric van I der Gun. I RCS, 2e helft: Marco Kerkhove, Niels Tournoy, Kees Westerweele jn (80. Danny Blind), Joffrey Geld- 'u of, Tommy van de Male (65. Ben- jb jamin Binicewicz), Alwin van |r Ham, Jeroen Francke (70. Ralf Eversdijk), Jerome Riverola (70. Mengalfeo Read), Alex van Ho- I ven, Chris van Heuven (65. Ste- |- fan Muller) en Machiel Marckel- 1 bach. Ajax, 2e helft: Tim Orlowski, j Christopher Kanu, Quido Land- |1 zaat, Andrzej Rudy, Tim de Cler, I' Mark Stuut, Darl Douglas, Da- niel Cruz, Brutil Hosé, Jeroen L Ketting en Kevin Bobson. lb I De Zeeuwse popgroep Bief trad voor en na de wedstrijd op voor d- voetbalfans op het RCS-veld. Paskal Jakobsen zong Welkom thuis „Voor Danny natuurlijk." Jong en oud woonden het afscheidsduel bij. Yvonne Blind keek vanaf de volle tribunes naar het afscheid van Danny. Samen met zijn zoontje Daley landde Danny Blind met een helicopter op het veld van RCS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 50