Ouderenpartij kraakt rapporten Een VVV -vrouw die staat voor haar Thoolse eiland Passagiers fietspont geëvacueerd na lek bij machinekamer Parkeerprotest krijgt vlammend staartje Onbekende rijdt deuren Vroonhof stuk zeeland zaterdag 7 augustus 1999 b 13 KOPIEERWERK!! VAKWERK!!! Af Kritiek op verhoudingen Middelburg Viertal randt meisje aan ZOUTELANDE - Een 18-jarig meisje uit Veldhoven is in de nacht van donderdag op vrijdag aangerand op de duinover gang aan de Langstraat in Zoutelande. Vier mannen vielen haar lastig en verrichtten volgens de poli tie 'seksuele handelingenDe vrouw was erg overstuur en kon zich niet alles meer herinneren. De politie zoekt daarom ge tuigen die het groepje mannen in gezelschap van de vrouw hebben gezien. Politie grijpt daders overval MIDDELBURG - Twee mannen van 37 en 38 jaar oud zijn in de nacht van donderdag op vrij dag in Middelburg aangehou den. Zij hadden eerder die nacht een 43-jarige Middelburger in zijn woning aan de Prinses Beatrixstraat overvallen. Het slachtoffer werd in zijn woning overmeesterd, waarna één van de mannen de woonkamer ging doorzoeken. Het duo verdween vervolgens met een hoeveelheid verdovende mid delen. De daders, bekenden van het slachtoffer, werden later aangehouden in de woning van één van hen. De mannen zitten vast in het politiebureau in Middelburg. Politie Zeeland verhuist intern MIDDELBURG-Bij de politie Zeeland komt binnenkort ver andering in de werkplek van een aanzienlij k aantal medewer kers. De interne verhuizing houdt verband met de oprichting van een facilitair bedrijf. Tot nieuw hoofd van deze dienst is benoemd J. C. de Boo van Uijen. Hij werkte sinds de reorgani satie in 1994 als hoofd van de dienst Financieel Economische Bedrijfsvoering bij de politie Zeeland. Het facilitair bedrijf gaat met 109 medewerkers die nu voor een deel verspreid over een aantal afdelingen actief zijn, op een nog nader aan te wijzen centrale plek in de regio aan de slag. De ondersteunende diensten in de districten verdwijnen voor een groot gedeelte door deze reorganisatie. De ingreep past in het streven van het korps om te komen tot een efficiëntere en daardoor financieel gezondere organisatie. Kratten limonade gestolen VLISSINGEN - Twee volle krattenlimonade zijn donderdag middag tussen 14.00 en 15.00 uur gestolen nabij de Hageflat in de Paul Krugerstraat in Vlissingen. De kratten werden vanaf een aanhangwagen weggenomen, terwijl de bezorger bij een klant was. Diefstal ontgaat inzittenden MIDDELBURG - Uit een auto die geparkeerd stond op het Seisplein in Middelburg is donderdagmiddag omstreeks 15 uur een handtas weggenomen. De tas was van een 40-jarige vrouw uit Breda. In de tas zat een portemonnee met geld. diverse persoonlijke waardepapieren en bakpasjes, een GSM-telefoon en een foto toestel. De tas lag op de stoel in de auto. Tijdens de diefstal za ten een vriendin van het slachtoffer en twee kinderen in de au to. Die hebben niets van de diefstal gemerkt. Dief geeft buit met bijbel terug VLISSINGEN - Een winkeldief toonde donderdag in Vlissin gen vlak voor sluitingstijd berouw. In een winkel aan de Lan ge Zelke had hij 's middags een aantal tubes tandpasta en en kele flessen shampoo gestolen. Blij kbaar had hij spijt van zijn daden, want aan het einde van de dag bracht hij de gestolen goederen terug. Samen met een bijgevoegd bijbeltje. door Rolf Bosboom YERSEKE - Het veerpontje Harpoen, dat vaart tussen Yers- eke en Gorishoek, is vrijdag aan het eind van de middag in nood geraakt door een lekkage bij de machinekamer. De schipper voorkwam verdere problemen door het schip tegen een zand bank aan te zetten. De achttien passagiers werden door andere boten van boord gehaald. Een vissersboot heeft de Har poen, die uit Gorishoek kwam, aan het begin van de avond langszij genomen en naar de ha ven van Yerseke gebracht. Daar is het lek provisorisch gerepa reerd en werden water en olie uit de machinekamer gepompt. La ter op de avond is het schip drooggezet voor verdere repara tie op de scheepswerf. L. Pol derman van bergingsbedrijf Polderman uit Hansweert, met twee boten ter plaatse om de eventuele sleepklus in de wacht te slepen, noemde het 'onbegrij pelijk' dat de Harpoen nog steeds in gebruik is. ,,Ik zou er nooit mee durven te varen, want het is levensgevaarlijk. Ik be grijp niet dat zoiets mag." De ruim zestien meter lange Harpoen dateert van 1904 en is gebouwd als werkschip. Nu doet het in de maanden juni, juli en augustus dienst als veerpont- je tussen Yerseke en Gorishoek. vooral bestemd voor fietsende recreanten. Het is een van de trajecten van het project 'Fiets een rondje met een pontje'. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Auto wegge sleept door de politie. Verve lend, maar dan staat-ie in elk geval veilig. Dacht Zierikzeë- naar W. van den Heetkamp. He laas: het hek rond het politieter rein was kapot, de auto werd gestolen en in brand gestoken. Van den Heetkamp reed vorige week uit pure woede vanwege een volgens hem onterechte parkeerboete naar wethouder G. J. van de Velde-de Wilde in Dreischor. Hij wilde over de bon praten, maar de wethouder was niet thuis. Van den Heetkamp gooide naar eigen zeggen per ongeluk het portier op slot, met de sleutels nog in het contact; dan maar een taxi naar huis. Op last van de wethouder werd de auto van de Zierikzeeënaar 's avonds weggesleept en op het politieterrein neergezet, Wat er daarna gebeurde, is niet duide lijk. Van den Heetkamp: ,,Ik kwam mensen tegen die vroegen wat ik in Renesse moest, want daar hadden ze mijn auto ge zien. Ik zeg 'Dat kan niet. Die staat bij het politiebureau'. En toen hoorde ik later dat 'ie in Zierikzee in de fik had gestaan. Toen begreep ik er helemaal niets meer van." Van den Heetkamp heeft inmid dels de politie aansprakelijk ge steld voor de schade aan zijn au to. .Maar ondertussen zit ik met de gebakken peren. Ik ben inva lide en zonder die auto kan ik geen kant op. Ja, met de teletaxi maar dat kost ook een hoop geld." Een woordvoerder van de poli tie erkent het met een blosje van schaamte op de wangen: inder daad, de auto is van het politie terrein gestolen. Hoe dat kan? Nou, simpel. Het slot van het hek was kapot. Advertentie Vraag onze prijslijst Bel voor een gratis offerte de offertelijn 0118-440 555 INDUSTRIEWEG 13, VLISSINGEN TEL 0118-440 555 - FAX 0118-440 556 de gehele vakantie periode geopend! oostperkweg 20 middelburg tel: (0118) 63 00151 Miriam van der Schot MIDDELBURG - AOV/Unie 55+ in Middelburg is ontevreden over het concept-rapport Be renschot over de verhoudingen in het stadhuis. Ook van de Voortgangsrapportage over de strategische projecten in Mid delburg en de Kwaliteitsatlas 2030 wordt de ouderenpartij 'niet vrolijk'. Dat schrijft de partij aan het college van burgemeester en wethouders en de gemeente- College bezoekt 's-Heerenhoek 's-HEERENHOEK - Het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Borsele brengt dinsdag 14 september een werkbezoek aan 's-Heeren hoek. 's Middags maken B en W onder begeleiding van de dorpsraad een ronde door het dorp. 's Avonds is er vanaf half acht een bijeenkomst voor belangstel lenden. Mensen kunnen ook van tevoren schriftelijk vragen bij het colle ge van B en W indienen. Die moeten voor 1 september bij het :gemeentehuis in Heinkenszand binnen zijn. Studieclub stelt proefveld open SCHERPENISSE - De studie club voor groente- en bloem zaadteelt uit Scherpenisse stelt zaterdag 14 augustus haar proefveld open. De bedoeling van de club is om jhet publiek te laten zien hoe [éénjarige soorten worden ge- jteeld. Leden van de club geven [uitleg over de soorten die er [staan en wat de zaadteler moet idoen om een zo hoog mogelijke [opbrengst te krijgen. Het proefveld, gelegen aan de Steenblokweg bij St Annaland, is zaterdagmiddag geopend van 13.30 uur tot 16.00 uur. raad over de twee vertrouwelij ke rapporten. De eveneens vertrouwelijke brief van AOV- /Unie 55+ maakt duidelijk dat beide rapportages veel kritiek bevatten over de gang van za ken in de provinciehoofdstad. Het ontwerp-rapport van het bureau Berenschot bevat het vervolgonderzoek over de ver houdingen tussen het Middel burgse college van B en W en de ambtelijke top. Vorig j aar bleek na een eerste re- organisatie-onderzoek van Be renschot dat de verhoudingen tussen ambtenaren en burge meester en wethouders volledig zoek zijn. Vorig jaar december stemde de gemeenteraad in met het ver volgonderzoek. Uit het rapport blijkt dat er nog heel wat oud en nieuw zeer moet worden opge ruimd. Analyse „Wij missen de door ons eerder gevraagde messcherpe analyse van de Middelburgse situatie", zegt fractievoorzitter R. Visser van de AOV/Unie 55+ over het ontwerp. „De eerste twee hoofdstukken en grote delen van de volgende zijn heel alge meen en kunnen volgens ons op tientallen gemeenten van toe passing zijn." Voor het ontbre ken van een analyse geven de opstellers van het rapport pri vacybescherming op. De partij wil dat de opstellers van het rapport om de tafel gaan zitten met de fractievoorzitters door Esme Soesman SINT-ANNALAND - Een nog onbekende chauffeur is, in de nacht van donderdag op vrij dag, met zijn auto tegen de pui van het seniorencomplex Vroonhof in Sint-Annaland ge reden. De schade is aanzienlijk. De bewoners bleven ongedeerd. Het naast zorgcentrum De Schutse gelegen Vroonhof is nog maar enkele weken geleden ge opend. De beveiligde glazen deuren, die toegang geven tot de binnenplaats van het aanleun woningencentrum, zijn ontzet en het glas is volledig gebarsten. Bij de politie Tholen is een ken teken bekend, dat door buren is opgeschreven. Aanhoudingen zijn nog niet verricht. De dader is na het ongeval, dat ongeveer om een uur 's nachts plaatsvond, met zijn auto vertrokken. Omwonenden vermoeden dat de bestuurder het laantje dat naar het complex leidt, heeft aangezien voor een straat. Rij dend in de richting van de ook in de nachtelijke uren verlichte binnenplaats zou de automobi list de glazen pui te laat hebben opgemerkt. „Maar je bent er ka pot van als je zoiets ziet", zegt mevrouw E. Stols - Bazen ter wijl ze de vernielde deuren be kijkt. „Ik zei nog tegen mijn man: dat dit nu net op je verjaar dag moet gebeuren." Het echt paar bewoont een woning vlak bij de centrale entree. Hoewel ze, sinds ze in de Vroonhof wo nen weinig hinder ondervinden van stappers, hebben ze geen goed woord over voor de aan stichter. De omwonenden den ken dat het om iemand gaat die uit is geweest. „Ze komen van heinde en verre om hier heibel te schoppen. Maar zelf hebben we niets van dit alles gehoord, we lagen te slapen." Tijdelijk directeur W. M. van Ommen, die 's nachts direct een kijkje kwam nemen om eventu eel gealarmeerde of geschrok ken mensen bij te staan, heeft opdracht gegeven zo snel moge lijk iets aan de pui te doen. „In ieder geval een noodoplossing te treffen voor het weekend, want de hele pui moet denk ik worden vernieuwd." De vernielde deu ren zijn normaal gesproken 's nachts alleen door bewoners van het complex te openen. weststrate verpakkingen en eventueel het college voordat de definitieve versie wordt ge schreven. „Na de werkconfe rentie van juli lijkt het allemaal koek en ei binnen het college en tussen het college en het mana gementteam. Berenschot con cludeert dat de deelnemers het met elkaar eens zijn dat betere samenwerking binnen handbe reik ligt. Alle betrokkenen zien de toekomst met vertrouwen te gemoet", citeert AOV/Unie 55+ uit het rapport. Maar een week later verschijnen geruchtma kende artikelen, waarin wet houders ongezouten kritiek op de burgemeester spuien. De partij wil daar opheldering over. Gemis Bij de Voortgangsrapportage strategische projecten mist de Middelburgse ouderenpartij ge loof en vertrouwen bij het over grote deel van de bevolking. „Zeer terecht staat in de rap portage: zo snel mogelijk dienen de eerste resultaten zichtbaar te zijn op straat, zodat iedereen geloof en vertrouwen krijgt in de Kwaliteitsatlas", aldus Vis ser. De AOV-Unie 55+ vindt dat het college daar op korte termijn iets aan moet doen. Dat gebrek aan vertrouwen blijkt volgens de partij uit nog meer opmer kingen in de rapportage. Enkele bewoners van Vroonhof bekijken de schade aan de glazen puideuren. foto Willem Mieras (Advertentie) Alles voor kantoor op nummer REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: I L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl Het kleine kantoortje puilt bijna uit van alle producten. foto's Willem Mieras Geen vraagis te moeilijk voor een goede WV-ster. door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Een fietsroute graag. Hoe kom ik in Bobbejaanland? Wat weet u over graancirkels? Waar vind ik hier een brievenbus? Een och tendje meegluren over de schou der van de informatrice van het Streek VVV Eiland Tholen. En met verbazing constateren dat in de ogen van veel mensen soort alwetende godheid is. er nog plaats in hotels op Tho- Maar ook: waar kan ik kamperen in Amsterdam? „Soms bellen mensen op omdat ze op zoek zijn naar een tele foonnummer. Dan denk ik ook: waarom bel j e de PTT niet? Maar natuurlijk pak ik wel'het tele foonboek en zoek het nummer voor die mensen gewoon even op." Anita de Boer is sinds twee jaar werkzaam op het VW-kan- toor in Sint-Maartensdijk. Daarvoor werkte ze op reisbu- reau's in onder meer Amerika. Twee roerige Thoolse jaren. Al thans, op bestuurlijk niveau. De WV Tholen staat aan de voor avond van een fusie met grote broer Goes/Borsele en de WV in Yerseke. Geen onterechte stap, zo blijkt uit de vragen die tij dens zo'n ochtendje over de ba lie of door de telefoon schallen. Hoe laat rijdt de stoomtrein Goes - Borsele en hoe zit het met de veerti jden als ik naar Temeu- zen wil? „Door die fusie doe je veel kennis op over de andere re gio's. Gaf je normaal het tele foonnummer door van het kan toor in Goes of in Yerseke, nu kun je de informatie die mensen willen zelf uit de computer ha len. Ik vind dat wel fijn." Onooglijk Het Thoolse kantoor staat op de vroegere haven, midden in de plaats Sint-Maartensdijk. Een wat povere ruimte in een op zichzelf al onooglijk gebouwtje. Alleen het grote naamblok op het dak is, als blikvanger, een goede zet. In het nogal schamele WV-winkeltje zijn te veel pro ducten en te veel informatie op een kleine oppervlakte samen gebracht. Geen millimeter muur is onbenut gelaten. Fol ders over andere regio's, wan del-, vaar- en fietsroutes in de eigen streek. VW-bonhoesjes en ansichtkaarten. Achter de volgestouwde balie computers en naslagwerken voor het dege lijker speurwerk. Het is nog even wachten op de centen, maar de Smerdiekse shop wordt heringericht. „Je moet mensen die iets willen boe ken toch een zitplaats kunnen aanbieden. Je kunt ze niet zo maar laten staan, om dan ver volgens snel even af te rekenen vindt De Boer. De fusie, de her inrichting. Het zijn allemaal treetjes op de ladder naar een meer professionele organisatie. Ook de prijsstickertjes (een gul den of een riks) op A-viertjes met een wandelroute getuigen van het veranderproces van de WV. „Sommigen zeggen: laat dan maar zitten. Maar de meeste mensen vinden het niet erg. Bij de supermarkt krijg je ook geen appel gratis. Dat imago van de WV dat alles er gratis verkrijg baar is, dat is verleden tijd." Het zijraam van het kantoor biedt uitzicht op een parkeer terrein. Auto's, met fietsen aan de achterbak geklemd, rijden af en aan. Dat verklaart de - die ochtend - meest gestelde vraag: Heeft u voor mij een fietsroute? Die heeft De Boer, Samen met ANWB-toeractief is er een route uitgezet, die twee maanden lang gereden kan worden. Een uitge breide beschrijving helpt de fietser op weg. Fietsen is één van de dingen waar men sen die naar Tholen komen hun hart aan kunnen ophalen. „Sportvissen, fietsen en wande len. Rust, ruimte en natuur vind je hier volop", zegt de gast vrouw van de regio vol overtui ging. Voor jongere mensen die eens willen gaan stappen, zijn er ook grotere steden (Goes en Bei- gen op Zoom) in de buurt. En dan wordt er nog van alles en nog wat georganiseerd op de campings. Dus, nee. Een pret park of iets dergelijks, daar zit ten bewoners en toeristen op Tholen niet op te wachten. De kracht ligt 'm juist in het feit dat het spektakel ontbreekt. Hoe wel bijvoorbeeld fietsroutes als paddestoelen uit de grondlijken Anita de Boer kan informatie over andere regio's tegenwoordig uil de computer halen. te schieten. Is daar zo langza merhand geen grens bereikt? VW-gids en voormalig vrijwil ligster E. Frigge - Hogesteeger, die spontaan het kantoor komt binnenlopen, vindt van niet. „Een goede gast is niemand tot last. Dat is een motto wat in de Meestoof hangt en dat ook hier geldt. Als je mikt op een toerist die van natuur en van wandelen en fietsen houdt, dan krijg je een gast waar je wat aan hebt. En dat komt de leefbaarheid van heel het gebied ten goede. Dat zijn misschien net die mensen waardoor een kleine midden stander op een dorp kan blijven bestaan," Onder de goede gasten zijn - ui teraard - ook zeuren. Anita de Boer krijgt ook die mensen op haar kantoortje over de vloei-. Mensen die halverwege de Wa terlandroute ontdekken dat de - inmiddels half beborde, maar nog niet geopende - route, nog niet af is. Rustig en voortdurend vriendelijk hoort De Boer haar klanten aant Een gastvrouw die voor haar eiland staat. „Dat hoort erbij, maar dat geldt net zo goed voor iemand die in een winkel werkt of bij een benzine pomp", reageert ze nuchter. Opnieuw de telefoon, dit keer een man uit Zoetermeer. Want wat moet hij zich nu eigenlijk voorstellen bij een natte laar- zentocht? „Het is zoiets als wadlopen. Wij adviseren u wel om hoge gym pen aan te doen. Met laarzen loopt u het risico ze te verliezen, doordat ze in de modder blijven staan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 41