Ouderenpartij kraakt rapporten 2 Hotel bijna verdwenen Trekpaardenrace over Veerse hindernisbaan Beach Party torenhoge publiekstrekker Zeeboei op rotonde symboliseert veilige haven Arnemuiden v- zeeland AO V/Unie 55+ mist analyse verstoorde verhoudingen in Middelburg Viertal randt meisje aan Fietspont leeggeruimd na lek bij machinekamer Politie grijpt daders overval Politie Zeeland verhuist intern Kratten limonade gestolen Diefstal ontgaat inzittenden Dief geeft buit met bijbel terug Drankrit eindigt in de sloot Cursus bij Artemis DRUKWERK! KOPIEERWERK!! VAKWERK!!! Parkeerprotest krijgt vlammend staartje zaterdag 7 augustus 1999 Miriam van der Schot MIDDELBURG - AOV/Unie 55+ in Middelburg is ontevreden over het concept-rapport Be renschot over de verhoudingen in het stadhuis. Ook van de Voortgangsrapportage over de strategische projecten in Mid delburg en de Kwaliteitsatlas 2030 wordt de ouderenpartij "niet vrolijk'. Dat schrijft de partij aan het college van burgemeester en wethouders en de gemeente raad over de twee vertrouwelij ke rapporten. De eveneens vertrouwelijke brief van AOV- /Unie 55+ maakt duidelijk dat beide rapportages veel kritiek bevatten over de gang van za ken in de provinciehoofdstad. Het ontwerp-rapport van het bureau Berenschot bevat het vervolgonderzoek over de ver houdingen tussen het Middel burgse college van B en W en de ambtelijke top. Vorig jaar bleek na een eerste reorganisatie-on- derzoek van Berenschot dat de verhoudingen tussen ambtena ren en burgemeester en wethou ders volledig zoek zijn. Vorig jaar december stemde de ge meenteraad in met het vervolg onderzoek. Uit het rapport blijkt dat er nog heel wat oud en nieuw zeer moet worden opge ruimd. „Wij missen de door ons eerder gevraagde messcherpe analyse van de Middelburgse situatie", zegt fractievoorzitter R. Visser van de AOV/Unie 55+ over het ontwerp. „De eerste twee hoofdstukken en grote delen van de volgende zijn heel alge meen en kunnen volgens ons op tientallen gemeenten van toe passing zijn." Voor het ontbre ken van een analyse geven de opstellers van het rapport pri vacybescherming op. Om de tafel De partij wil dat de opstellers van het rapport om de tafel gaan zitten met de fractievoorzitters en eventueel het college voordat de definitieve versie wordt ge schreven. „Na de werkconfe rentie van juli lijkt het allemaal koek en ei binnen het college en tussen het college en het mana gementteam. Berenschot con cludeert dat de deelnemers het met elkaar eens zijn dat betere samenwerking binnen handbe reik ligt. Alle betrokkenen zien de toekomst met vertrouwen te gemoet", citeert AOV/Unie 55+ uit het rapport. Maar een week later verschijnen geruchtma kende artikelen, waarin wet houders ongezouten kritiek op de burgemeester spuien. De partij wil daar opheldering over. Bij de Voortgangsrapportage strategische projecten mist de Middelburgse ouderenpartij ge loof en vertrouwen bij het over grote deel van de bevolking. i. door Rolf Bosboom I YERSEKE - Het pontje Har poen, dat vaart tussen Yerseke en Gorishoek, is vrijdagmiddag in nood geraakt door een lekka ge bij de machinekamer, j De schipper wist verdere pro- blemen te voorkomen door het schip tegen een zandbank te zet- i ten. De achttien passagiers wer- den door andei-e boten van boord gehaald. Een vissersboot heeft de Har- !poen, die uit Gorishoek kwam, aan het begin van de avond langszij genomen en naar de ha ven van Yerseke gebracht. Daar is het lek provisorisch gerepa- „Zeer terecht staat in de rap portage: zo snel mogelijk dienen de eerste resultaten zichtbaar te zijn op straat, zodat iedereen geloof en vertrouwen krijgt in de Kwaliteitsatlas", aldus Vis ser. De AOV-Unie 55+ vindt dat het college daar op korte ter mijn iets aan moet doen. Dat gebrek aan vertrouwen blijkt volgens de partij uit nog meer opmerkingen in de rapportage. reerd en werden water en olie uit de machinekamer gepompt. La ter op de avond is het schip drooggezet voor verdere repara tie op de scheepswerf. L. Polderman van bergingsbe drijf Polderman uit Hansweert, met twee boten ter plaatse om de eventuele sleepklus in de wacht te slepen, noemde het 'onbegrijpelijk' dat de Harpoen in zijn huidige conditie nog in gebruik is. „Ik zou er nooit mee durven te varen, want het is le vensgevaarlijk. Ik begrijp niet dat zoiets mag." De doet in de zomer dienst als pontje, vooral bestemd voor fietsende recreanten. Vlak voor het monumentale stadhuis laat de Beach Party het publiek draaien en zweven. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jasper van der Bliek MIDDELBURG - Het reuzenrad torent met zijn 38 meter hoog boven de stad uit. Het mechanisme met ronddraaiende bak jes is één van de attracties, op de Middel burgse kermis, die vrijdagmiddag om vier uur open ging. Grote publiekstrekker is dit jaar de Beach Party, een soort rond draaiend schommelschip. Veel bezoekers staan argwanend te kijken hoe de pal voor het stadhuis geplaatste Beach Party ronddraait en heen en weer zweeft. Inzittenden gillen en steken hun armen omhoog. De bezoekers beneden staan in dubio. Durven ze er wel of niet in? De meesten wagen het er toch maar op en riskeren draaiierigheid en misselijkheid. Naast de Beach Party staan er op de markt nog tal van attracties zoals de Cakewalk, een soort hindernisbaan met draaiende trappen en lachspiegels. En de Break dance, een iets rustiger ritje dan het ge vaarte voor het stadhuis. Daarnaast hebben de gebruikelijke botsauto's, bull dozers, allerhande altijd-prijszaakjes en de schiettent ook een plekje. Zoals op ie dere kermis zijn oliebollen en snoepgoed eveneens volop verkrijgbaar. Net na de opening op vrijdagmiddag is het nog rustig. Voornamelijk jeugdige bezoe kers kuieren wat rond en besluiten slechts sporadisch in één van de attracties te gaan. De Middelburgse kermis duurt nog tot donderdag en is elke avond tot midder nacht geopend. Woensdagavond wordt om 22.30 uur een groot vuurwerk afgesto ken. ZOUTELANDE - Een 18-jarig meisje uit Veldhoven is in de nacht van donderdag op vrijdag aangerand op de duinover gang aan de Langstraat in Zoutelande. Vier mannen vielen haar lastig en verrichtten volgens de poli tie 'seksuele handelingen'. De vrouw was erg overstuur en kon zich niet alles meer herinneren. De politie zoekt daarom ge tuigen die het groepje mannen in gezelschap van de vrouw hebben gezien. MIDDELBURG - Twee ipannen van 37 en 38 jaar oud zijn in de nacht van donderdag op vrijdag in Middelburg aangehou den. Zij hadden eerder die nacht een 43-jarige Middelburger in zijn woning aan de Prinses Beatrixstraat overvallen. Het slachtoffer werd in zijn woning overmeesterd, waarna één van de mannen de woonkamer ging doorzoeken. Het duo verdween vervolgens met een hoeveelheid verdovende mid delen. De daders, bekenden van het slachtoffer, werden later aangehouden in de woning van één van henDe mannen zitten vast in het politiebureau in Middelburg. MIDDELBURG-Bij de politie Zeeland komt binnenkort ver andering in de werkplek van een aanzienlij k aantal medewer kers. De interne verhuizing houdt verband met de oprichting van een facilitair bedrijf. Tot nieuw hoofd van deze dienst is benoemd J. C. de Boo van Uijen. Hij werkte sinds de reorgani satie in 1994 als hoofd van de dienst Financieel Economische Bedrijfsvoering bij de politie Zeeland. Het facilitair bedrijf gaat met 109 medewerkers die nu voor een deel verspreid over een aantal afdelingen actief zijn, op een nog nader aan te wijzen centrale plek in de regio aan de slag. De ondersteunende diensten in de districten verdwijnen voor een groot gedeelte door deze reorganisatie. De ingreep past in het streven van het korps om te komen tot een efficiëntere en daardoor financieel gezondere organisatie. VLISSINGEN-Tweevolle kratten limonade zijn donderdag middag tussen 14.00 en 15.00 uur gestolen nabij de Hageflat in de Paul Krugerstraat in Vlissingen. De kratten werden vanaf een aanhangwagen weggenomen, terwijl de bezorger bij een klant was. MIDDELBURG - Uit een auto die geparkeerd stond op het Seisplein in Middelburg is donderdagmiddag omstreeks 15 uur een handtas weggenomen. De tas was van een 40-jarige ■vrouw uit Breda. In de tas zat een portemonnee met geld, diverse persoonlijke waardepapieren en bakpasjes, een GSM-telef oon en een foto toestel. De tas lag op de stoel in de auto. Tijdens de diefstal za ten een vriendin van het slachtoffer en twee kinderen in de au to. Die hebben niets van de diefstal gemerkt. VLISSINGEN - Een winkeldief toonde donderdag in Vlissin gen vlak voor sluitingstijd berouw. In een winkel aan de Lan ge Zelke had hij 's middags een aantal tubes tandpasta en en kele flessen shampoo gestolen. Blijkbaar had hij spijt van zijn daden, want aan het einde van de dag bracht hij de gestolen goederen terug. Samen met een bijgevoegd bijbeltje. door Jasper van der Bliek ARNEMUIDEN - Voortaan is voor ieder die Arnemuiden bin nenkomt de band met de zee me teen duidelijk. Op de toegangs rotonde naar het vissersdorp wordteen rode zeeboei ge plaatst. Zaterdag 18 september om 11.00 uur wordt deze offici eel onthuld. „Voor de authentieke Arnemui- denaren is dit van grote beteke nis", vertelt Sjaak den Engels man van de wijkbeheergroep Arnemuiden. „Die hebben dan het gevoel dat ze in veilige ha ven zijn als ze het dorp betre den." 'De kosten voor de koop en het transport van de ondiepe water- HOEK - Een man uit Philippine reed vrijdag met zijn auto de sloot in aan de Van Wuyckhuise- weg in Hoek. De man, die al een borreltje te veel op had, was op eigen kracht uit de auto gekomen, toen hij door de politie werd aangetrof fen. Een bloedproef werd afgenomen, waarna een proces verbaal tegen hem werd opge maakt voor het besturen van een auto onder invloed van alcohol. MIDDELBURG - Bij het Mid delburgse instituut voor vrou wenhulpverlening Artemis begint vrijdag 3 september de cursus 'de ontembare vrouw'. De therapeuten Corrie Kooke en Ria Geerse gaan aan het werk met fantasie, lichaamstaal, mu ziek en dans. De cursus bestaat uit drie bijeenkomsten. Infor matie: 0118-642979. boei waren niet misselijk. Beide financiers, de provincie en ge meente Middelburg, moesten tussen de 7500 en 10.000 gulden ophoesten. Vreemd genoeg geen enkel probleem. „In het geheel niet", meldt Den Engelsman. Vissersboei „Het enige struikelblokje was dat zij met elkaar moesten over leggen wie wat deed. De ge meente verzorgt namelijk het onderhoud van de rotonde, ter wijl het bouwwerk eigendom is van de provincie Zeeland. Over het geld deden ze echter niet moeilijk. Dat kregen we ge woon." Daarop zocht de wijkbeheer groep een geschikte boei uit. Den Engelsman: „Een echte ou derwetse rode boei met een ra dar-reflector erop. Een mooie aankleding voor de rotonde en het heeft voor het dorp een spe ciale betekenis. Een zeeboei in een vissersdorp." Het idee voor het aankleden van de rotonde aan de Nieuwlandse- weg ontstond aan het begin van dit jaar. „In onze nieuwsbrief nodigden wij de bewoners van het dorp uit erover na te den ken", meldt de woordvoerder van de wijkbeheergroep. „En we kregen een paar leuke reac ties. waaronder het idee voor de boei. Daar zijn we mee aan de slag gegaan en het resultaat is vanaf 18 september te zien." (Advertentie) Vraag onze prijslijst or een gratis offerte de offertelijn: 0118-440 555 INDUSTRIEWEG 13, VUSSINGEN HL 0118-440 555 - FAX 0118-440 5S6 de gehele vakantie periode geopend! ooslperkweg 20 middelburg tel: (0118) 63 00151 REDACTIE MIDDEN-ZEELAIMD Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Auto weggesleept door de politie. Vervelend, maar dan staat-ie in elk geval veilig. Dacht Zierikzeeë- naar W. van den Heetkamp. Helaas: het hek rond het politieterrein was kapot, de auto werd gestolen en in brand ge stoken. Van den Heetkamp reed vorige week uit pure woede vanwege een volgens hem onterechte parkeerboete naar wethou der G. J. van de Velde-de Wilde in Dreischor. Hij wilde over de bon praten, maar de wethouder was niet thuis. Van den Heetkamp gooide naar eigen zeg gen per ongeluk het portier op slot, met de sleutels nog in het contact; dan maar een taxi naar huis. Op last van de wethouder werd de auto van de Zierikzeeënaar 's avonds wegge sleept en op het politieterrein neerge zet. Wat er daarna gebeurde, is niet dui delijk. Van den Heetkamp: „Ik kwam mensen tegen die vroegen wat ik in Re- nesse moest, want daar hadden ze miin auto gezien. Ik zeg 'Dat kan niet. Die staat bij het politiebureau'. En toen hoorde ik later dat 'ie in Zierikzee in de fik had gestaan. Toen begreep ik er he lemaal niets meer van." Van den Heet kamp heeft inmiddels de politie aan sprakelijk gesteld voor de schade aan zijn auto. „Maar ondertussen zit ik met de gebakken peren. Ik ben invalide en zonder die auto kan ik geen kant op. Ja, met de teletaxi maar dat kost ook een hoop geld." Een woordvoerder van de politie erkent het met een blosje van schaamte op de wangen: inderdaad, de auto is van het politieterrein gestolen. Hoe dat kan? Nou, simpel. Het slot van het hek was kapot. doorLukas Fransen KOUDEKERKE - Van het voor malig hotel Walcheren aan de Brouwerijstraat in Koudekerke is eind volgende week niets meer te zien. De verbrande res ten van het eens zo karakteris tieke gebouw worden met een grote kraan gesorteerd en daar na afgevoerd. Het pand brandde drie weken geleden bijna tot de grond toe af. De gemeente Veere heeft de eigenaar van het perceel, bouw bedrijf Flipse uit Koudekerke, gewaagd de resten zo snel mo gelijk op te ruimen. „Alles gaat nu weg", zegt financieel direc teur C. Roose. „De resten die na de brand zijn blijven staan, le verden gevaar op. Je kan er na melijk wel zes hekken omheen zetten, maar kinderen komen er toch wel binnen." Volgens Roose zijn alle schade lijke stoffen een aantal jaren ge leden al uit het gebouw verwij derd. Freek Dekker, van Dekker Middelburg BV, het bedrijf dat de opruimwerkzaamheden ver richt, bevestigt dat. „Het asbest was er voor de brand al uitge haald. Het is nu een kwestie van alles netjes volgens de milieu voorschriften sorteren en oprui men. We hopen daar eind vol- door Lukas Fransen VEERE - Chris Grauls stuurt zijn Belgisch trekpaard behen dig langs de gele pionnen. Zijn vader zit achter in het enkel- span en stuurt mee met zijn li chaam. In een zeer snelle tijd leggen de Belgen het hindernis- parcours af. Het publiek waar deert de prestatie met een dave rend applaus. Veere stond vrijdag en staat vandaag (zaterdag) in het teken van de Palm Challenge Cup 1999. Het is alweer voor de der de keer dat het tweedaagse evenement wordt gehouden. Bezoekers kunnen de auto par keren aan de rand van Veere en worden met een paardentram naar het centrum gebracht. De stoere trekpaarden werden vrijdagmorgen al om half acht onderworpen aan een strenge keuring door een veearts. „Dat is om te onderzoeken of ze het evenement wel aan kunnen", zei voorlichter Peter Buelens. „Er wordt ook gekeken of de karren wel in orde zijn, want ze moeten er toch mee op de openbare weg rijden." Alle 34 deelnemers uit Nederland, België en Engeland kwamen glansrijk door de keu ring en verzamelden zich rond elf uur voor een twaalf kilome ter lange tocht door en rond Vee re. De rally werd afgesloten met vier hindernistrajecten. Hier werd de levendigheid van de trekpaarden en de bekwaam heid van de menners getest. Het publiek ging er eens goed voor zitten, nippend aan het bekende Belgische bier. De menners dre ven hun paarden tot het uiterste om hen enkel-, twee- of vierspan zo snel mogelijk door het parcours te krijgen en zo min mogelijk fouten te maken. Aan het einde van de middag stond een Brabantse 'overtrek' op het programma. De demonstratie toonde hoe vroeger een verhui zing van het platteland met het hele hebben en houden in zijn werk ging. Spektakel De Challenge Cup belooft vol gens Buelens ook vandaag, za terdag, een spektakelstuk te worden. Het programma omvat enkele vaardigheidsproeven en een spectaculaire show met au thentieke wagens. Vanaf drie uur 's middags presenteren alle aanspanningen zich met een slotceremonie nog eens aan het publiek. Het evenement wordt om vijf uur afgesloten met de prijsuitreiking. Een van de deelnemers raast geconcentreerd tussen de hindernissen door. foto Dirk-Jan Gjeltema gende week mee klaar te zijn." Bouwbedrijf Flipse wil op het terrein een uitgebreid apparte mentencomplex met een onder grondse garage bouwen. De nieuwbouwplannen worden echter gedwarsboomd door en kele omwonenden, die de plan nen te grootschalig vinden en bang zijn dat de werkzaamhe den schade aan hun huizen zul len veroorzaken. foto Ruben Oreel weststrate verpakkingen Advertentie Alles voor kantoor op nummer

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 13