Seedorf wil Real verlaten Heister en Keen op verschillend spoor Mexico wint doelpuntrijke finale El Aynaoui hoopt ojii Marokkaanse finale p Geslaagde ouverture volleyballers Oranje Ajax zonder Nikos Machlas tegen RCS Pablo Sanchez definitief weg bij Feyenoord PSV loopt finale mis Arbitrage onder vuur in Roemenië Italiaanse voetbalclubs staan in de rij Duitsers via Goes naar Eindhoven Etappezege Blijlevens I: Jalabert uit l ziekenhuis OOST-SOUBURG - Nikos Machlas ontbreekt in de selectie van Ajax die vanavond in de af- scheidswedstrijd van Danny Blind aantreedt tegen RCS. De Griekse aanvaller wordt ge spaard voor de wedstrijd om de Johan Cruijff-schaal tegen Fey- enoord, zondag in de Amster dam Arena. Machlas is niet de enige topper die het volledig uitverkochte duel in Souburg aan zich voor bij laat gaan. Ajax-voorlichter Erik van Leeuwen meldde gis teravond dat er een ploeg op sportpark De Alblas zal opdra ven die voornamelijk uit spelers van de tweede selectie bestaat. „Jan Wouters, de trainer, wil veel spelers rust geven voor de ontmoeting met Feyenoord. Jongens als Dean Gorré en Ma riano Juan doen tegen RCS mee." De complete spelerslijst kon Van Leeuwen gisteravond niet geven. ROTTERDAM - Pablo Sanchez heeft gisteren al zijn collega's de hand gedrukt en afscheid geno men van Feyenoord. De Argen tijnse aanvaller keert niet meer terug in de Kuip. Geruisloos en via een zijdeur is hij vertrokken bij de club die hem onder het bewind van Arie Haan in Zuid-Amerika ontdek te en binnenhaalde als een nieu we nummer tien. „Ik wacht nog op een brief van Feyenoord, die mij is toegezegd. Als ik die bin nen heb, is het helemaal voor bij," zegt Sanchez, die al geen woning meer heeft en zij n intrek heeft genomen in een hotel. ,,Ik heb nog geen nieuwe club, maar met Feyenoord heb ik helemaal gebroken. Mijn contract bestaat niet meer. Ik ga zelf op zoek naar een andere werkgever." 'Vitamina' speelde het afgelo pen half jaar bij het Spaanse Alaves, dat mede door zijn in breng in de hoogste divisie bleef. ,,Ik heb er 18 van de 19 duels gespeeld. Alaves is een kleine ploeg die niet zoveel geld heeft. Misschien was ik daarom aanvankelijk te duur. Ik heb goede hoop dat ik er nu alsnog voor langere tijd kan voetbal len. Lukt dat niet, dan keer ik terug naar Argentinië of ga ik naar Mexico." GPD HUELVA - PSV is er niet in ge slaagd de finale van het voet baltoernooi in het Spaanse Huelva te bereiken. De Eindho- venaren speelden met 0-0 gelijk tegen Malaga en verloren in de strafschoppenserie. PSV speelde na een uur met tien man omdat de Ghanees Addo zijn tweede gele kaart kreeg. Ook trainer Gerets kreeg geel wegens aanmerkingen op de lei ding. Beide ploegen raakten eenmaal de paal, namens PSV was dat Van NistelrooijBij Ma laga, komend seizoen debutant in de Primera Division, kwam Musampa na een uur spelen in het veld. Iwan en Ooijer misten vervolgens een strafschop, waardoor PSV vandaag tegen de verliezer van het duel tussen Atletic de Bilbao en gastheer Recreativo Huelva speelt. ANP BOEKAREST - Rocar Boeka rest treedt volgende week woensdag voor de competitie wedstrijd tegen Arges Pitesti met een jeugdteam aan. De de butant in de hoogste divisie protesteert daarmee tegen de slechte arbitrage in het Roe meense voetbal. De actie heeft de sympathie van twee voor malige scheidsrechters. „De arbitrage in Roemenië be vindt zich in een morele crisis" zei Ion Craciunescu, die in 1995 de Champions League-fi nale tussen Ajax en AC Milan leidde. Een andere Roemeense scheidsrechter, Adrian Porum- boiu, spaarde zijn collega's evenmin. „Scheidsrechters, die ernstige fouten maken, moeten voor het leven worden geschorst of alleen in jeugd wedstrijden worden ingezet." Rocar Boekarest veiioor vori ge week met 2-1 van stadge noot Steaua. Het beslissende doelpunt viel twee minuten voor tijd uit een strafschop. De voetbalbond oordeelde dat van een overtreding geen sprake was en schorste de scheids rechter voor vijf wedstrijden. De corruptie in het Roemeense topvoetbal is welbekend. Drie jaar geleden nam bondscoach Anghel Iordanescu zijn ont slag. Hij meldde dat catego risch met wedstrijden in de nationale competitie werd ge fraudeerd. Craciunescu en Porumboiu waagden het ook kritiek op de voetbalbond te uiten en werden prompt uit al le scheidsrechterscommissies gezet. „De laatste twee seizoe nen is het kampioenschap steeds door scheidsrechters beslist", aldus Craciunescu. Vorig jaar verloor Rapid Boe karest op de laatste speeldag onder verdachte omstandighe den met 1-0 van FCM Bacau. Steaua Boekarest, de club van de staat, werd voor de zesde achtereenvolgende keer kam pioen van Roemenië. De scheidsrechter van het bewus te duel werd een halfjaar ge schorst, maar die straf werd na enkele weken opgeheven. RTR van onze sportredactie MADRID - Twee maand geleden zei Clarence Seedorf: „Ik bepaal zelf of ik wegga bij Real Madrid, en niemand anders." Gister avond maakte het televisieka naal van de Spaanse topclub be kend dat de lastige Nederlander bereid is zijn biezen te pakken. Hij zou voorzitter Sanz hebben verzocht de onderhandelingen te openen met een Italiaanse club. Vandaag komen Seedorf, zijn vader én zaakwaarnemer, voor zitter Sanz en trainer John To- shack bij elkaar om het vertrek van de middenvelder te bespre ken. Spaanse kranten melden dat Seedorf naar Juventus gaat omdat de 'oude dame' het aan trekkelijkste bod heeft gedaan. Er is echter meer Italiaanse be langstelling voor de 23-jarige middenvelder. Lazio Roma, In- ter Milan en AS Roma deden al eerder pogingen om de Neder landse international aan te trekken. John Toshack, trainer van de Koninklijke heeft al geruime tijd problemen met Seedorf. Eind vorig seizoen liet hij voor zitter Sanz weten dat in het ka der van de 'grote schoonmaak' ook de Nederlander op de trans- ferlijst mocht. „Real functio neert beter zonder Seedorf," sprak Toshack duidelijke taal. De afgelopen dagen werd See- dorfookin oef en wedstrij den te gen Milan en Fenerbahce nau welijks opgesteld. De officiële afkoopsom van Cla rence Seedorf is ruim 200 mil joen gulden. Maar Real zou nu genoegen nemen met een bedrag van ongeveer 40 miljoen. De noodlijdende kan het geld goed gebruiken, zeker na de dure aankoop van Nicolas Anelka. De van Arsenal overgenomen Fransman kost real madrid 70 miljoen gulden. Seedorf speelt sinds 1996 voor Real. Daarvoor kwam hij een jaar uit voor Sampdoria, dat hem had gekocht van Ajax. GPD Een Braziliaanse (rechts) en eenMexicaanse fan wonen gebroederlijk de eindstrijd bi j van de Confederations Cup. De Mexicaanse supporter had uiteindelijk meer reden tot juichen, want zijn land won de finale uiteindelijk met 4-3 van de vice-wereldkampioen. foto Dario Lopez-Mi lls/AP van onze sportredactie MEXICO STAD - Mexico heeft woens dagnacht in Mexico Stad voor 115.000 toeschouwers de Confederatie Cup ver overd. In de enerverende finale werd vi ce-wereldkampioen en favoriet Brazi lië met 4-3 verslagen. Mexico kwam op voorsprong via Mi guel Zepeda in de 13e minuut. Jose Ma nuel Abundis maakte er 2-0 van, waar na Brazilië terugkwam door Serginho (strafschop) en Roni. Zepeda en Blanco schoten het thuisland vervolgens naar 4-2. Ze Roberto bepaalde de eindstand op 4-3. Braziliaan Jao Carlos kreeg in de slot fase nog een rode kaart. Brazilië speel de het toernooi om de Confederatie Cup met de tweede keuze. Oud-PSV'er Vampeta was de opvallendste speler bij de 'Goddelijke kanaries'. Tijdens de festiviteiten rond de Mexi caanse overwinning zijn een negenjarig meisje en een zeventienjarige jongen om het leven gekomen. De slachtoffers werden onder de voet gelopen toen in de straten van Mexico Stad grote groepen supporters en politieagenten slaags raakten. Twintig personen raakten ge wond. De politie verrichtte 74 arresta ties. ANP/AFP Laatste Nederlanders uitgeschakeld op WK tafeltennis door Koen de Vries EINDHOVEN - Gebroederlijk zaten ze naast elkaar en pro beerden ze uit te leggen waarom het verkeerd was gegaan. De he vig zwetende Danny Heister aanvaardde de uitschakeling in het dubbeltoemooi van het WK tafeltennis; zijn partner Trinko Keen, met het hoofd op tafel, EINDHOVEN - Een groepje Duitse tafeltennisliefhebbers, dat nagenoeg alle grote toer nooien ter wereld bezoekt, moet een ongekend aantal kilometer afleggen om deze week in Eind hoven het wereldkampioen schap tafeltennis bij te wonen. De oosterburen arriveerden aan het begin van de avond in Eind hoven en wilden eerst nog een uurtje sfeerproeven in de speel hal. Pas daarna wilden ze hun hotel gaan opzoeken. Een lid van de organisatie adviseerde, nadat haar de naam van het ho tel ter ore was gekomen, om maar meteen door te reizen. De D uisers hadden kamers in Motel Goes geboekt. Ze zijn op zoek naar een hotel dichter in de buurt van Eindhoven. worstelde met tal van negatieve gevoelens. Heister:,Ik zat er na twee dagen lichamelijk helemaal doorheen. Ik ben een poos geblesseerd ge weest en ben vooral blij dat ik weer terug ben." Trinko Keen: „Ik had meer twijfels dan ik de laatste jaren gewend was." Twee zielen, twee gedachten. Het WK in Eindhoven gaat ver der zonder Nederlanders. De dag voor gisteren gaf al te denken. Nadat Trinko Keen verrassend was uitgeschakeld door Leung Chu Yan uit Hong Kong, verscheen hij als een murw geslagen bokser voor te levisiecamera. Het was alsof hij zijn laatste woorden tot de kij kers richtte. Zijn gezicht, be houdens enkele rode vlekken wit als sneeuw, zijn ogen bloed doorlopen. Zelden zat iemand na een nederlaag meer kapot dan Trinko Keen. Danny Heister, die de dag nog had afgesloten met een knappe overwinning op de Tsjech Peter Korbel, klaagde niettemin over vermoeidheid en tal van pijn tjes. Kon dat een dag later wel goed gaan? Nee dus. Heister sneuvelde in de ochtenduren eervol tegen de Wit-Rus Samso- nov (3-1). In de eerste game van zijn partij tegen nummer één van de we reld had Heister bij 21-21 een opgelegde kans om op setpoint te komen. Hij miste. „Ik dacht dat ik Samsonov had liggen", treurde hij na. Na dik verlies in de tweede game (9-21), redde hij de eer in de derde (21-19), om in de vierde nogmaals op zijn num mer te worden gezet (8-21). „Je moet een superdag hebben om Samsonov te verslaan. Die had ik vandaag niet. Tijd om te treuren had hij nau welijks. Met maatje Keen had Heister nog een troef in handen: in het dubbeltoemooi. Een plaats bij de beste acht dubbels van de wereld leek tegen Leung (de man die Keen uit het toer nooi geslagen had) en de nog piepjonge Chinees Tan (17) haalbaar. De Aziaten hadden weliswaar de voormalige we reldkampioenen Persson en Waldner (Zweden) uitgescha keld, maar waren niet meer dan een gelegenheidskoppel. Er was echter geen chemie in het Ne derlandse dubbel, dat met het oog op de Olympische Spelen speciaal ondersteund wordt door de Chinese trainer Yang Jianhua. Er stonden twee dode vogeltjes achter de tafel. Voor de derde keer op rij werden Keen en Heister op een wereldtitel strijd bij de laatste zestien uit geschakeld. GRAJERA - Jeroen Blijlevens heeft donderdag de vijfde en laatst v etappe in de Ronde van Castilla Léon gewonnen. Woensdag was hij als tweede geëindigd achter land- en TVM-plocg r genoot Steven de Jongh. De eindzege in de Spaanse etappekoei ging naar de Italiaan Leonardo Piepoli. In de vijfde rit, over 167 la v lometer van Valladolid naar Grajera, bleef het peloton tot de finis h intact. foto Mondelo/EFj a van onze sportredactie AMSTERDAM - Voor het Ma rokkaanse tennis zou het fan tastisch zijn als er in de finale van de Grolsch Open twee Ma rokkanen tegenover elkaar zou den staan. Dat vindt Younes El Aynaoui, met zijn 27 jaar de vaandeldrager van de Noord- Afrikaanse tennisnatie, die donderdag doordrong tot de laatste vier met een overwin ning van 6-1 6-4 op de Brazili aan Fernando Meligeni. Maar daarvoor is nog wel heel wat nodig. Om te beginnen moet Hicham Arazi de prestatie van El Aynaoui vandaag zien te eve naren in zijn kwartfinale tegen Lapentti. „We hebben het er in dé kleedkamer over gehad. Het zou de eerste keer zijn en een ge weldige stimulans betekenen voor het Marokkaanse tennis", aldus El Aynaoui. Dan zouden beiden nog door de halve finales heen moeten ko men. Daarvoor moet de Marok kaanse nummer één zaterdag nog afrekenen met de Rus Marat Safin. Die won ondanks een pijnlijke elleboog van de Frans man Arnaud di Pasquale. Di Pasquale kwam terug na een verloren tiebreak, waarin hij drie setpoints had. Hij won de tweede set met 6-0. Met enig ge:s luk zou de ontmoeting in zijl voordeel zijn uitgepakt. Bi; voorbeeld als op het eersi Q breekpunt in de derde set de bE niet toevallig via de netband oj- zijn schoenen was terechtgeke-y men na een lob, die de Rus m een wanhoopsgebaar retouK neerde. Nu won Safin met 7-1 (8-6) 0-6 6-4. a Een jochie van een jaar of twen' met een stevige krullebol gooid j- intussen de aarde uit de plat Q tenbakken in de perskamer cA de grond. Het was het zoontje, van El Aynaoui, die nooit zot^ der vrouw en kmd op reis gaajy. „Voor mij is dat de ideale comb: natie. Op de baan ben ik tennis ser. Daarbuiten huisvader." El Aynaoui voelt zich verant,0, woordelijk voor het Marot kaanse tennis, dat in henj Alami en Arazi drie sterkp vertegenwoordigers heeft. Ee^ succes in de Davis Cup zou aL geroepen komen. Marokko we:w gerde vorig jaar echter tegen Is^ raël uit te komen en werd terupj-. gezet naar de derde divisie, p De inhaalrace begon met overt, winningen op Joegoslavië (4-.^ en Noorwegen (5-0), maar hf^ duurt op zijn minst tot 2001 ee_ Marokko kan aankloppen bij d: wereldgroep. ANP Met Trinko Keen (links) en Danny Heister verdwenen gisteren de laatste Nederlandse deelnemers uit het WK-toemooi. foto Japser Juine „Het was een slechte wed strijd", vond Yang Jinhua. „Vol gens mij was de druk te groot. De volle tribunes verwachtten dat Trinko en Danny zouden winnen. Ze hadden geen thuis voordeel, maar thuisnadeel. Er was geen overtuiging, de service werd slecht ontvangen, er werd slecht geplaatst." Onderlinge band Yang Jinhua vindt dat Heister en Keen met het oog op de Spe len de komende maanden veel met elkaar moeten optrekken. „Twee a drie keer per week trai nen zou fijn zijn", vond de Chi nese kampioen van 1985, die al elf jaar in Europa bivakkeert. ,Vaak samen zij n is goed voor de onderlinge band, er ontstaat overtuiging dat je het samen aan kunt." Richtpunten zijn de kwalifica tiewedstrijden voor Sydney. In november van dit jaar worden de tickets voor het enkelspel- toernooi in Griekenland verge ven, in december is Rotterdam het toneel voor het olympische kwalificatietoernooi voor dub bels. Of er van een intensieve voorbe reiding op die toernooien iets te rechtkomt, is zeer de vraag. De komende maand zijn de agen da's van Heister en Keen over vol. Misschien kunnen ze daar na wat gaatjes vinden, maar dan zit Yang als manager van Bun- desligaclub Bad Honneff weer krap. GPD door Henk Stouwdam SYDNEY - Op basis van de kille cijfers heeft Peter Blangé een succesvolle rentree gemaakt in het Nederlandse volleybalteam. Oranje versloeg in de eerste wedstrijd van het pre-olym- pisch toernooi in Sydney Zuid- Koreamet 3-2 (23-25,19-25,25- 18,25-22,15-11). Blange was tevreden over zijn spel en dat van zijn 'nieuwe' me despelers. „Gezien het feit dat ik krom stond van de spierpijn, heb ik acceptabel gespeeld", maakte hij een positieve balans op. Winnen, de volleyballers wisten bijna niet meer hoe het was. De terugkeer van Blangé bleek vanmorgen zijn uitwerking niet te missen. Zijn aanwezigheid in het veld bracht rust en vertrou wen. Dat zag je, hoewel het mentaal herstelde team eerst twee sets moest verliezen om op stoom te komen. De Zuid-Kore- anen verdedigden als tijgers; de Nederlanders wisten op een ge geven moment niet meer waar ze de bal moesten slaan. Pas in de laatste drie sets werden er bressen in de Aziatische linie ver van huis zijn rentree te mi I ken. Die rust is goed voor mij e goed voor het team, na hetgee. allemaal is gebeurd." v; Het gaat te ver om na een wee- strijd de patiënt weer beter i£ verklaren, maar uit alles blijiv, dat Blangé het diep weggezakt^ volleybalteam een nieuwe iicw puls heeft gegeven. Zo voelde öy. spelverdeler dat zelf ook. „Dm jongens waren behoorlijk dow),j van de resultaten in de afgelcp pen periode. Vandaag bleken in staat om zich terug te knotje ken na een achterstand. Dfre geeft moed voor de toekomstgj GPD 1, Bovendien was het met Blangé eerst zoeken naar de lijnen. Pas in de derde set vond de spelver deler een paar oude patronen te rug en toen bleek ook onmiddel lijk de kracht van Oranje. De taaie Zuid-Koreanen werden met 25-18 'geveegd' en speelden vanaf dat moment een verloren wedstrijd. De Nederland bloei den merkbaar op en beukten er lustig op los. Dissonant Een dissonant was Sander Olst- hoom, de midspeler die volledig is ingesteld op de set-ups van Misha Latuhihin. Hij had nog nooit een wedstrijd met Blangé gespeeld. Dat was de merken, want hun samenwerking liep van geen kanten. Pas toen Mike van de Goor de plaats innam van Olsthoorn, werd de aan- valsdreiging in het midden ver dubbeld en in de blokkering een bijna niet te passeren muur ge bouwd. Na drie sets vond Blangé het welletjes. Hij gaf aan te willen stoppen, hetgeen conform de af spraak met Toon Gerbrands is. De teruggekeerde spelverdeler is eerste keus en speelt zo lang dat fysiek toelaatbaar is. „Want het belangrijkste is heel te blij ven, niet het resultaat", weet Blangé, die het wel prettig vindt om in zo'n relaxed toemooitje MADRID - Laurent Jalabert iT uit het ziekenhuis van Madri. ontslagen. B De Franse wielrenner werd zothi dag met verwondingen aan hia; hoofd en een gebroken sleuteipi been opgenomen nadat hij telo val was gekomen tijdens oD etappe wedstrijd Castilla-Leofm De eerste 24 uur lag hij op de icvi tensive care. B Jalabert heeft deelname aan dl Ronde van Spanje (4-26 sep; tember) nog niet uit zijn hoof» gezet. Hij wil eerst rust neme en neemt daarna een beslissin RTR Schorsing TVM-renner Claus Möller - KOPENHAGEN - De Deense wielerbond heeft TVM-renner Claus Möller wegens doping voor twee jaar geschorst. De 30-jarige renner werd l; in maart betrapt in de ii Ronde van Murcia. De verhouding testostero- n/epitestosteron bij de Deen was ongeoorloofd en in zijn urinestaal werden sporen van anabole stero- j iden gevonden. Möller toonde zich ge- schokt door de uitspraak van de Deense bond. Hij verklaarde onschuldig te zijn. De ploegleiding van TVM stelde Möller al in maart op non-actiefAFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 40