Verdeling subsidiegeld is onzeker j 1 EEN MONTEUR PZC zeeland zaterdag 24 juli 1999 s 14 AUTO WISSE Olifanten flaneren door Goes Gemeentebestuur moet over aantal aanvragen nog besluiten Small Sail Festival Ad Stouten b.v. O O in ni'iritu»mit non Notenhandel beboet voor onhygiënisch magazijn DEN HAAG - Voor het be waren van noten, vijgen en dadels in een onhygië nische omgeving is noten- handel H. van Noort uit Vlissingen vrijdag door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot betaling van 2150 gulden. Dat is lager dan de eis van openbare aanklager A van der Schans. Deze vor derde twee weken geleden een boete van 3400 gul den. Eerder is de noten handelaar door de politie rechter in Middelburg veroordeeld tot betaling van duizend gulden en 2250 gulden voorwaarde lijk. De man tekende ho ger beroep aan, omdat de door muizen aangevreten noten niet voor de ver koop bedoeld waren. Bij een controle trof de Keu ringsdienst voor Waren op 19 mei vorig jaar muizen keutels en aangevreten verpakkingen aan. Wij zoeken op korte termijn: SCHUDDEBEURS BV is een groothandel in mo torbrandstoffen, smeermiddelen propaangas. Ons hoofdkantoor is gevestigd in Schuddebeurs. Vanuit deze plaats coördineren bevoorraden wij onze BP tankstations. Tevens hebben wij een uitgebreide klantenkring opgebouwd in de landbouw, recreatie en transport sector. (een technische duizendpoot) Functie informatie Wij bieden een zelfstandige, afwisselende baan met werkzaamheden op vele vlakken. De belangrijkste zijn: Onderhoud aan tankstations; Aanleg propaangasinstallaties recreatie/landbouw; Onderhoud brandstoftanks /pompen landbouw; Onderhoud wagenpark; Reparatie en onderhoud gebouwen/terrein; Functie eisen Technisch goed onderlegd; Flexibele werkhouding; Genegen tot het volgen van cursussen; Wonende in de regio Schouwen-Duiveland; Minimale leeftijd 25 jaar; Het bezit van rijbewijs C heeft voorkeur; Solliciteren Schriftelijke sollicitaties verzoeken wij voor 14 augustus te richten aan: Mol-Schuddebeurs BV, t.a.v. dhr. M.W. Mol, Kloosterweg 11a, 4317 NE Noordgouwe Autodemontagebedrijf te Oosterland, vraagt voor spoedige indiensttreding: Administratief medewerk(st)er (fulltime) Gevraagd wordt: minimaal MEAO of gelijkwaardige opleiding kennis van gangbare computerprogramma's leeftijd vanaf 18 jaar moet zelfstandig kunnen werken Uw handgeschreven sollicitatie met c.v. kunt u richten aan: Ad Stouten b.v. t.a.v. Mevr. C. Stouten Ringweg 1a, 4307 NK Oosterland Te koop: Goes/Kloetinge Kapelseweg 13,15,17 door Guido van der Heijden VLISSINGEN - Hoogaarzen, helikopters, clippers, visrecep- ten en parachutisten, dat Vlis singen een maritieme stad is, zal op 13, 14 en 15 augustus weer eens duidelijk gemaakt worden. Voor de tweede keer wordt op die dagen het Small Sail Festi val georganiseerd. Op 13 augustus om vijf over twaalf zal burgemeester A van Dok - van Weele met een kanon schot vanaf de Vlissingse boule vard het gebeuren starten. Drie dagen lang staat het gebied rond de Vlissingse binnenhaven in het teken van boten, vis, water en alles wat er echt of zijdelings mee te maken heeft. Op verschillende locaties aan de binnenhaven, aan de boule vards, op het Arsenaalplein, 'in het Arsenaal en natuurlijk op de Westerschelde varen boten, zijn boten te bezoeken, maritieme schilderijen te zien en op alle lo caties is er muziek te horen. Er zijn modelboten te zien, lood- senkoren en bands te horen. Aan het roeiershoofd zal op dertien augustus gedemonstreerd wor den hoe vroeger een loods naar een boot werd gebracht. Elders in de stad, op 14 augustus - dag twee van het festival - is het visserij dagIn de Gemeente lijke Vismijn aan de Binnenha ven kunnen bezoekers een visveiling meemaken, visgere- lateerde sieraden kopen, vis proeven, recepten krijgen en gratis naar binnen. Marine Meer dan veertig schepen zullen aan de binnenhaven aange meerd zijn. Op sommige kunnen bezoekers een tochtje maken op de Westerschelde. De Konink lijke Marine zal nadrukkelijk en spectaculair aanwezig zijn met de Mijnenveger Hr. Ms Delfzijl, parachuterende mariniers die weer uit de Schelde gered zullen worden door een helikopter en met een Orion patrouillevlieg tuig dat over de kustlijn van de Westerschelde zal scheren. Net als het vorige jaar zal ook dit jaar het festival afgesloten worden met een Vlootshow waarbij de deelnemende sche pen van alle soorten en maten langs de boulevards zullen va ren. In augustus 2000 is Amsterdam weer aan de beurt voor het gro tere broertje van het Small Sail Festival, Sail 2000. Vlissingen zal voorafgaand hieraan als aanloophaven dienen, wat in houdt dat de grote zeilschepen: de 'tall ships' die te vroeg in Ne derland aankomen in Vlissin gen terecht kunnen. Small Sail zal hier op inhaken door het fes tival dan zo te organiseren.dat de eventueel aanwezige tall ships een onderdeel zullen vor men van het festival. LET OP HET GOEDKOOPSTE ADRES VOORBANDEN. 0.a. 135/80/13 50,53,175/70/13 60,81, 195/60/14 85,33 ALLE TYPEN MERCEDES MET HOGE KORTING O.a. Vito CDI112 nieuw!!! Let op f38.250,- EX f38.250,- EX f38.250,- EX Te koop gevraagd div. auto's TE KOOP KM B.J PRIJS Audi 80 Turbo Diesel stuurb. Open Jak 154.000 8-94 22.950,- Audi 80 1.8 LPG zwart met. I. velgen CV 255.000 1-91 9 999.99 Citroen BX 1.4 Wit, Schuifdak Zeer Mooi 154.000 8-88 2.875,- Fiat CinquecentoZwart L.M. velgen Radio 92.000 1-94 9.880.- Fiat Punto 55 S Rood 23.735 9-97 16.950.- Ford Escort 1.8 Diesel. Stuurbekr 168 000 1-93 9.950.- Ford Sierra 2.0 CL Grijs met T.Haak 137.000 1-89 2.985.- Lancia Delta 1.6 GT El. Ramen. C.V. 90.0p0 1-93 7.750.- A.P.K. bij AUTO WISSE metDEKRA de ONAFHANKELIJKE KEURINGSSPEOALIST Wie is DEKRA? DEKRA is een ONAFHANKELIJK APK keurings station dat bij ons als enige in de regio APK-keurl. Wat voor voordeel heeft het voor u om een APK door DEKRA uit te laten voeren'? De keurmeester van DEKRA heeft geen omzetbelang in onderdelen. Dat houdt in dat er geen onderdelen vervangen worden die volgens de APK-normen nog niet versleten zijn. Zoals bijv. banden, remblokkcn. ruitenwissers, schokbrekers. Opel Vectra 1.6i 5-drs HB Wit 63.000 3-92 9.250.- Renault 21 Nevada met 3e bank 169.000 4-87 3.000.- Volkswagen Golf GTI Groen met 229 000 1-91 10.950.- Volkswagen Golf I 6 LPG 269 000 1-87 2 950.- Volkswagen Golf Diesel Groen 197.000 10-89 6.950,- Volkswagen Jetta GL Diesel Grijs mei. 233.000 9-88 3.385.- Yamaha XV 535 Special Paint 2.90 8.750.- Honda VF700C 2-87 11.250.- Div. goedkope auto's met APK vanaf 750.- AANBIEDING: RADIO CASSETTE KENWOOD v.a. 300,- Meer Audio kunt u horen/zien in onze Showroom bijv: Kenwood. Pioneer. Sony enz. - exclusief afmeldkosien. roetmeting of viergastest. Niet voor handelaren. Inruil, garantie, financiering mogelijk. SPUIKOLK 14 3247 LK DIRKSLAND Regelmatig heeft Boot Makelaars unieke, specifieke of exclusieve objecten te koop. Deze keer een wel heel fascinerend object. Aan de rand van historisch Kloetinge met z'n adembenemend mooie natuurlandschap biedt Boot Makelaars een kavel grond te koop aan van circa 2000 m3. Het betreft 'het molenerf' met daarop gebouwd een vrij staand woonhuis met verdere opstallen, een flinke garage en een twee-tal voorma lige arbeiderswoningen. Het perceel wordt aangemerkt als landschappelijk en cul tuurhistorisch waardevol agrarisch gebied. Het uitzicht is daardoor naar alle kanten blijvend vrij! Het object is goed bereikbaar met zowel de auto (A58) als het openbaar vervoer (NS-station Goes en nabij bushalte). Winkels, scholen, kerken en sportac commodaties bevinden zich, goed bereikbaar, in de nabije omgeving, evenals het strand, de Oosterschelde en het Veerse Meer. Het woonhuis heeft namelijk ook een recreatieve bestemming. De ligging, de natuur er o'm heen, de locatie op zich, het groot aantal mogelijkheden die het object biedt en alle andere factoren tezamen maken dit geheel tot wel zo'n fantastisch fraai en uniek complex dat het zich maar moeilijk laat omschrijven. Het woonhuis heeft rondom een grote tuin. Er is veel privacy. Het uitzicht is prach tig, en onder de oude perenboom of de schaduw van de diverse notenbomen is het goed vertoeven. Het tot de verbeelding sprekende prieel en de charmant achter overleunende houten schuur passen volledig bij de ambiance van dit complex. Het huis (inhoud circa 345 m\ bouwjaar 1960) is als volgt ingedeeld Entree, gang, woonkamer, gesloten keuken, kelder, bijkeuken. Verdieping: overloop, 3 slaapkamers en badkamer. Algemeen: Er is centrale verwarming op aardgas. Een geiser zorgt voor warmwater. Alle nieuwe hardhouten kozijnen zijn voorzien van dubbel glas. De woning is degelijk gebouwd (Bouwfonds Nederlandse Gemeenten) en kent alleen de luxe die gangbaar was voor de tijd waarin het werd gebouwd. De van toepassing zijn de regelgeving voor de (ver)-bouw van burgerwoningen in het buitengebied bevat ruim voldoende mogelijkheden voor eventuele aan-bij-of verbouwingen. De huidige bestemming is recreatief. B&W kan hiervoor op verzoek ontheffing verlenen. De schitterende eeuwenoude graanmolen (bouwjaar 1704) is in 1998 volledig gerestaureerd, verkeert derhalve in een perfecte staat van onderhoud en is geheel bedrijfsvaardig. Deze molen tezamen met de kerktoren vormen feitelijk de skyline van het tegen de stad Goes gelegen historische dorpje Kloetinge. Het is een oogstrelend en beeldbe palend monument met een grote herkenbaarheid en charme. Deze molen, waarin een wijnkelder, is een rijksmonument en heeft als bestemming "korenmolen". Naast de molen staat een nieuwgebouwde garage voorzien van een beschoten kap met pannendak en flinke zolder. Deze garage biedt ruimte genoeg voor bijvoorbeeld twee grote auto's. De arbeiderswoningen (inhoud ca. 290 m3) vallen onder de monu mentenwet en zijn als zodanig beschermd. Ze zijn duidelijk aan renovatie toe. Een daartoe opgesteld schetsplan is door de monumentencommissie met een principe- uitspraak positief beoordeeld. Dit plan behelst een vrijstaande woning met de sfeer en uitstraling van toen en het comfort van nu, waaronder een badkamer en slaap kamers) op de begane grond. Opgenomen in het plan is een uitbreiding aan de ach terzijde van ongeveer 36 m2 (inhoud ca. 97 m3). Uiteindelijk komt de inhoud dus op circa 387 m3 waarbij de totale oppervlakte van de begane grond dan plusminus 118 rrv bedraagt. Over de unieke mogelijkheden van dit complex gesprokenDit pand heeft als bestemming: permanente bewoning. Kortom de echte liefhebber zal zonder meer ontdekken dat hij met dit complex een van de mooiste stukjes Zeeland of mis schien wel van Nederland in handen heeft. Daarom wordt het complex ook als één geheel aangeboden. Een verkoopbrochure is op aanvraag beschikbaar. Serieuze gegadigden zijn harte lijk welkom om met een van de medewerk(st)ers van Boot Makelaars een afspraak te maken voor een oriénterend gesprek of een bezichtiging van het complex. Oplevering in nader overleg. Vraagprijs 1.350.000,- k.k. Hoofdstraat 79A, KortgeneTel. 0113 - 301234 TEL. 0187-609260 MOBIEL 0653-835922 Open van Maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 21.00. Zaterdag van 09.00 tot 17.00. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Er is nog veel on zekerheid over de verdeling van de gemeentelijke subsidies voor welzijn, sport, volksgezondheid en cultuur. Het voorstel tot toe kenning van de gemeentelijke bijdragen in het jaar 2000 ligt inmiddels op het gemeentehuis ter inzage, maar daar kan de ko mende maanden nog heel wat verandering in komen. Over en kele belangrijke subsidiever zoeken moet nog nader overleg plaatsvinden, wat grote invloed kan hebben op de nu voorgestel de verdeling. Het dagelijks gemeentebestuur moet zich nog beraden over de subsidieaanvragen van het Streek- en Landbouwmuseum in Dreischor, Algemeen Maat schappelijk Werk, Stichting Jeugd, Stichting Brogum, Stichting Westerschouwen Cul tureel, Meer Bewegen voor Ou deren, Sociaal Cultureel Werk De Lichtboei en de Stichting Kinderopvang. Deze organisa ties vragen alle een fikse verho ging van de jaarlijkse bijdragen van de gemeente. Asielzoekers De Lichtboei wil het komend jaar meer geld voor activiteiten voor nieuwkomers en asielzoe kers. Het college van burge meester en wethouders twijfelt echter of dit soort werk wel op de weg van deze organisatie ligt en wil daar eerst de gemeente raad over polsen. Volgens het welzijnsprogramma 2000 moet De Lichtboei voorlopig een op de plaats maken met de plannen om activiteiten en formatie uit te breiden. De problemen rond de subsidie voor pop- en theaterpodium Brogum zijn ook nog niet de we reld uit. Brogum kampt met een gat in de begroting, vooral ver oorzaakt door de jaarlijkse pandhuur van dertigduizend gulden. Het gemeentebestuur erkent dat de slechte financiële positie van Brogum maatrege len vereist. Het hoopt een oplos sing te vinden binnen het ge meentelijke podiumbeleid, dat overigens nog geformuleerd moet worden. Verlies De Stichting Kinderopvang krijgt voor volgend jaar, evenals in 1999, voorlopig 258.000 gul den toebedeeld. Ook bij deze stichting echter vragen de fi nanciële situatie en de wijze van subsidiëring op korte termijn nadrukkelijk extra aandacht. Ook dient de gemeente nog beT leid te ontwikkelen voor het ge bruik van stimuleringsgelden van het Rijk voor buitenschool se opvang. De Stichting Thuiszorg kampt met verlies aan extra inkom sten, doordat het Rijk het wette lijk lidmaatschap van zestig gïilden per jaar heeft afge schaft. Sinds 1 januari dit jaar kan iedereen zonder betaling van een eigen bijdrage een be roep doen op de service van de thuiszorginstellingen. De Thuiszorg Schouwen-Duive land gebruikte die extra inkom sten onder meer voor het Meer Bewegen voor Ouderen, maar doet nu een beroep op de ge meente voor extra subsidie voor deze activiteit. Ook over deze aanvraag dient het gemeente bestuur nog een besluit te ne men. Dat geldt ook voor het verzoek van het Streek- en Landbouw- Kin dervoorstelling in Brogum, het podium dat financieel in de knel zit. foto Pieter Honhoff museum in Dreischor. De Stich ting Goemanszorg zou volgend jaar graag 35.000 gulden ont vangen in plaats van de 20.000 .gulden die nu in het welzijns- programma staan opgenomen. Het gemeentebestuur wil die subsidieverhoging overigens wel in overweging nemen, mede gelet op de uitstraling, de activi teiten en de streekfunctie van dit museum. Het concept-welzijnsprogram- ma 2000 ligt tot en met vrijdag 5 augustus ter inzage bij het ge meentehuis in Zierikzee. De commissie maatschappelij ke aangelegenheden brengt op woensdag 6 oktober advies over het programma uit en op don derdag 11 november dient de gemeenteraad een besluit te ne men over de verdeling van deze subsidiepot. Nieuwe marinecommandant VLISSINGEN - Het commando over de marinekazerne Vlissingen is vrijdag officieel overgedragen aan de luitenant ter zee der eerste klasse R. C. M. Brunia. Het is de bedoeling dat hij de komende drie jaar in Vlissingen het commando voert. Brunia is gespecialiseerd in mij nenbestrij ding. Hij heeft langdurig aan boord van de mijnenbestrijdingsvaartuigen gediend. Zijn laatste plaatsing was in het Engelse Northwood als mij nenbestrij dingsoff icier. foto Willem Mieras door René Schrier GOES - Het Circus Renz is in de stad. En volgens een oude tradi tie kondigt het zijn komst aan met een parade. Alleen in Goes moest het vrijdag wat beschei den gebeuren. Waar in andere steden de kame len en paarden in de parade meelopen, moest Goes het stel len met olifanten. De wandeling met de vier oli fanten trok wel bekijks in het stadscentrum van Goes. Welis waar wensten de olifanten Lei- ka en Nani alleen over de houten Maartensbrug te lopen als de baas zelf hen begeleidde, maar voor de rest ging alles goed. Ach. er sneuvelde wel eens een groen blaadje in een bloembak of van een boom, maar ja, een olifant moet ook eten, nietwaar. Achter de olifanten sjokte een mede werker van het circus met een kruiwagen om eventuele onwel- ge vaDigheden op te ruimen. Het circus geeft op het Molen plein in Goes vandaag, zondag, maandag en dinsdag om 19.30 uur een voorstelling. Zondag middag is er een extra voorstel ling om 16.00 uur. Woensdag reist het circus naar de Nieuwe Kooiweg in Zierikzee, waar za terdag 31 juli en maandag 2 au gustus om 19.30 uur een voor stelling wordt gegeven en dins dag 3 augustus om 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 44