Snel duidelijkheid over Schelde Vrachtwagen ramt auto in Vlissingen PZC Noodkreet in dode stad Vlissingen Visserij dagen in Colijnsplaat ook voor het oog leuk Plan windmolens oostelijk van Bath roept protest op zeeland zaterdag 24 juli 1999 w 13 Besluit over verhuizing werf en toegangsweg Vlissingen nog dit jaar Orions naar vliegbasis Woensdrecht Renesse even Mekka van avontuur en sport Notenhandel beboet voor onhygiënisch magazijn door Miriam van der Schot VLISSINGEN - Een 50-jarige vrouw en een 5 3 - j arige man uit de gemeente Borsele zijn vrij dag in Vlissingen-Oost ge wond geraakt toen hun auto werd aangereden door een vrachtwagen. Het ongeval vond omstreeks kwart voor twaalfplaats op de kruising Europaweg-Noord/Denemar- kenweg. De aanrijding gebeurde toen de 41-jarige vrachtwagen chauffeur uit Vlissingen van de Denemarkenstraat, de Eu- ropaweg opreed. Daarbij ver leende hij geen voorrang aan de vrouw die al op de Europa- weg reed. De twee inzittenden van de personenauto zijn naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes gebracht. De vrachtwa genchauffeur kwam met de schrik vrij. De auto van de mensen uit Borsele was totaal vernield. Ook de vrachtwagen werd aanzienlijk beschadigd. foto Ruben Oreel Ook Vlissingen wil blauwe vlag VLISSINGEN - B en W van Vlissingen overwegen volgend jaar een blauwe vlag aan te vragen. Het college antwoordt dat op vragen van de CD A-fractie. Vooral Duitse toeristen zien in zo'n vlag een teken dat de kwaliteit van de stranden en het water in orde is. De gemeente Vlissingen heeft een dergelijke onderscheiding nooit aangevraagd, omdat tot voor kort alle stranden in een gemeente gecontroleerd werden. Met name het strand van Ritthem zou nooit in aanmerking komen voor een blauwe vlag. Sinds enige jaren is het mogelijk om per strand een vlag aan te vragen. Het aanvragen kost geld. Ge meenten moeten namelijk informatieborden en verwijspane- len plaatsen. Ambtenaren zetten nu op een rijtje hoeveel geld er is gemoeid met een blauwe vlag. Hennep wordt ook Zeeuws gewas VLISSINGEN-Dit jaar is in Zeeland vier hectare landbouw grond met hennep beplant, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek in zijn landbouwtelling 1999. Vorig jaar kwam deze teelt in dat overzicht nog niet voor als Zeeuws gewas. Daaren tegen is de zetmeelaardappel zo goed als verdwenen. Telde het CBS vorig jaar nog 100 hectare, dit jaar blijft de teller op nul staan. Consumptie- en pootaardappelen zijn juist meer ge poot. Zeeland volgt met de cijfers de landelijke trend: een stij ging voor bijna alle gewassen. Een uitzondering vormden de granen (bijna 1.2 procent minder), al werd wel meer zomertar- we en -gerst geplant. Die kon echter de daling van het areaal wintertarwe niet opvangen. Records werden gevestigd bij de arealen snijmaïs (verdubbeling ten opzichte van 15 jaar gele den) en bij de zaaiuien: 14.000 ha, het grootste oppervlak van de afgelopen dertig jaar. Waarschuwing Zeeuwse files UTRECHT - Om files bij de Rotterdamse Heinenoordtunnel zo veel mogelijk te voorkomen, vraagt Rijkswaterstaat auto mobilisten met de bestemming Zierikzee de komende zes we ken al bij knooppunt Oudenrijn via Gorinchem en de A59 te rijden. Volgens woordvoerder T. Gerritsen van het Traffic In formation Centre is het inderdaad bijzonder dat het Zeeuwse Zierikzee al in Utrecht op de borden verschijnt, maar is het verstandig als bestuurders aan de oproep gehoor geven, tenzij ze graag in de file aansluiten..(GPD) Man bekneld onder heftruck ARNEMUIDEN - Een 32-jarige man uit Vlissingen is bij een bedrijfsongeval aan de Keet weg in Arnemuiden gewond ge raakt. De man reed in een vorkheftruck met daarop een pallet met stalen platen. Bij het lossen kantelde de heftruck naar vo ren. Het contragewicht van de truck kwam op de Vlissinger terecht die daardoor bekneld raakte. Nadat de man doorzijn collega's bevrijd was, is hij naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Internationaal kamp voor scouts ARNEMUIDEN - De Stichting Zeeuwse Scouts voor Roeme nië houdt van maandag 2 tot en met vrijdag 13 augustus een internationaal kamp op het Zilveren Schor. Aan dit bivak ne men scouts deel uit Engeland, Duitsland. Roemenië en Neder land in de leeftijd van dertien tot achttien jaar. Het kamp is een vervolg op een in 1997 gehouden trainingskamp dat werd gehouden in Noord-Roemenië bij de plaats Zamostea. Ook een groep kinderen uit de Roemeense plaats Teius doet mee. Omdat er in de Roemeense bus nog plek was, kwam de stich ting op het idee om deze lege plaatsen op te vullen met kinde ren uit Teius. Die plaats wordt gesteund door de Stichting Ar nemuiden helpt Teius. De Stichting Scouts voor Roemenië, de pas opgerichte Baden Powell groep in Arnemuiden, de bevol king en kerken hebben het geld voor de reis bijeengebracht. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Er komt nog dit jaar duidelijkheid over de ver plaatsing van scheepswerf De Schelde naar Vlissingen-Oost. Pas op dat moment kan de vraag worden beantwoord wanneer een tweede binnenstadsontslui- tingsweg wordt aangelegd. De aanleg daarvan hangt ook af van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, dat geld beschik baar moet stellen. Dat ant woordt het Vlissingse college van burgemeester en wethou ders op schriftelijke vragen van de CD A-fractie. Dagelijks komen duizenden wagens de Vlissingse binnen stad binnen. Dat leidt soms tot filevorming. Door de excentri sche ligging van de stad kent Vlissingen eigenlijk maar één goede toegangsweg, de Sloe- weg. In de zomermaanden slibt ook die dicht. Het gemeentebe- WOENSDRECHT - De Konink lijke Marine brengt vanaf maandag 26 juli tijdelijk enkele Lockheed P3-C Orion maritie me patrouillevliegtuigen onder op de vliegbasis Woensdrecht. De vliegtuigen zijn afkomstig van Marine Vliegkamp (MVK) Valkenburg. Het is de bedoeling dat de vliegtuigen 16 augustus terugkeren. De Orions komen tijdelijk naar Woensdrecht, omdat het MVK Valkenburg dan voor onder houdswerkzaamheden aan de baan gesloten is voor vliegope raties. Afhankelijk van het on derhoud aan de vliegtuigen ope reert de Luchtmacht met drie tot vier P3-C's. Tijdens deze periode voeren de militairen een beperkt aantal vluchten voor de kustwacht uit. Als het nodig is, kan de lucht macht ook buiten normale tij den vliegen in het kader van kustwachtoperaties, zoals red dingsoperaties op zee. De over last van de operaties zal tot een minimum beperkt blijven. stuur erkent de problematiek, maar is afhankelijk van de ver plaatsing van De Schelde. In november vorig jaar nam de Vlissingse gemeenteraad, inclu sief het college, een motie aan over de tweede ontsluitingsweg voor de binnenstad. Daarin be sloot de politiek unaniem stap pen te ondernemen als de oplos sing rond het Scheldeterrein te lang op zich zou laten wachten. De raad vindt een nieuwe bin- nenstadsontsluitingsweg via de Koningsweg over het Dok van 'cruciaal' belang voor het cen trum. Langdurig uitstel schaadt de Vlissingse belangen. Te lang De CDA-fractie stelde vorige maand vragen over de voort gang van de tweede ontslui tingsweg voor de binnenstad. De christen-democraten vinden dat de kwestie veel te lang op zich laat wachten. Fractievoor zitter D. Vos wees erop dat zijn partij al meer dan tien jaar aan dringt op een nieuwe weg, die het centrum beter toegankelijk maakt. Het college antwoordt dat er met het ministerie van Verkeer en Waterstaat overleg is geweest over de ontsluitingsproblema- tiek van de binnenstad. B en W hebben gevraagd of de aanleg van de weg kan worden opgeno men in het Meerjarenprogram ma Infrastructuur en Transport om in aanmerking te komen voor subsidie. De behandeling van die aanvraag is nog niet op- Hijskraan takelt man in bobcat uit laadruim VLISSINGEN - Een man uit Vlissingen is gisteravond ge wond geraakt bij een bedrijfon- geval in een schip in de Kaloot- haven. De man bestuurde een bobcat in het ruim van een schip, toen het voertuig per ongeluk werd op gepakt door een mobiele kraan. De Vlissinger raakte bekneld in de bobcat; de brandweer moest hem bevrijden. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht, waar hij ter observatie werd opgenomen genomen. Op korte termijn wordt er met Rijkswaterstaat Zeeland overlegd over de kwes tie. Het college vindt dat alle aandacht gericht moet worden én blijven op een weg via de Ko ningsweg overhetDok. Doethet gemeentebestuur dat niet, dan loopt het de kans om subsidies mis te lopen. B en W geven in hun brief aan de CDA-fractie geen direct ant woord op de vraag wanneer de ontsluitingsweg kan worden aangelegd. Het college stelt slechts dat de aanleg ervan is ge koppeld aan de verplaatsing van De Schelde. Een uitspraak daarover wordt dit jaar ver wacht. Dan zal ook blijken in welk jaar de werf weggaat uit de binnenstad. Het college erkent dat haast is geboden, maar wijst er tegelijkertijd op dat zij af hankelijk is van De Schelde, maar ook van subsidie van het ministerie van Verkeer en Wa terstaat. door René Schrier COLIJNSPLAAT - Vis in het al gemeen en garnalen in het bij zonder staan centraal op de vis- serijdagen in Colijnsplaat. Die worden vrijdag 13 en zaterdag 14 augustus gehouden. Eén van de hoogtepunten is het open Ne derlands kampioenschap gar- nalenpellen dat zaterdag op de Oude Haven wordt gehouden. Vrijdag is het vooral een bees tenboel op de Oude Haven, met een demonstratie schapendrij- ven en een demonstratie met roofvogels. De stichting Visserij- en Brade- riedagen heeft een gevarieerd programma samengesteld met op vrijdag vanaf 14.00 uur een braderie en een vrijmarkt voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. De de monstratie schapendrijven be gint om 14.30 uur en wordt afgewisseld met een roofvogel demonstratie van Ruben van REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl door Miriam van der Schot VLISSINGEN - Een onbeken de Vlissinger heeft zijn onge noegen geuit over de gemeente en haar aanpak van de Wal- straat-Zuid. Op de houten pla ten waarmee het afgebrande pand op nummer 8 is dichtge timmerd, staat nu het logo van Vlissingen met daaronder 'dead city': dode stad. Bijna vijf maanden staat het totaal afgebrande huis onbe roerd. En dat geldt niet alleen voor dit pandOok een behoor- lijk aantal winkelruimten staat sinds jaar en dag leeg. Daardoor heeft de Walstraat- Zuid een onvriendelijke uit straling gekregen. En dat kan toch niet de bedoeling zijn van een straat die alle welkome toeristen naar de jachthaven en het attractiecentrum Het Arsenaal leidt. Toch ziet het ernaar uit dat de gemeente iets gaat doen aan de situatie. Mo menteel wordt er gewerkt aan een concept-convenant over dat gedeelte van de winkel straat. Volgens een woord voerder van de gemeente zul len daarin nog vrijwel geen concrete oplossingen worden aangedragen. Het convenant wordt over waarschijnlijk een maand openbaar gemaakt. RENESSE - Abseilen, paint- ball, inline-skating en boog schieten. Het kan dinsdag 27 ju li allemaal tijdens het Fun Adventure Event in Renesse. Kijken én meedoen is het motto. Het Lol Avontuur-program- ma gaat om 11.00 uur van start en omvat onder meer verschil lende demonstraties van profes sionals. Het accent ligt op het publiek. Dat krijgt alle kans om Schouwen-Duiveland zijn tij de sportieve vaardigheden te dens het Fun Adventure vergroten en/of kennis te maken Event present in Renesse. met (buiten) sporten. Vrijwel al- Er is van alles mogelijk: moun- le buitensportorganisaties van tainbiking, klimwand, kanova ren, sailskaten en duiken. Daarnaast zijn er diverse info- standjes en promotiestands en worden sportmaterialen ver kocht. Het evenement is een initiatief van de Stichting Re creatie Activiteiten Wester- schouwen (SRAW) in samen werking met de Schouwse buitensportondernemers en de Koninklijke Landmacht. door René Schrier BATH - Het plan van E-connec- tion Project BV uit Bunnik om negen windturbines te plaatsen langs de Schelde-Rijn-verbin- ding en de Westerschelde bij Bath stuit op weerstanden. Bij Rijkswaterstaat directie Zee land zijn verschillende reacties binnengekomen die niet alle maal even positief zijn over de komst van de windmolens. De reactie van de provincie laat bijvoorbeeld aan duidelijkheid niets te wensen over De locatie voor de buitendijks te plaatsen windmolens ligt in een gebied dat in het Streekplan Zeeland is aangeduid als 'ecologische ont wikkeling richtinggevend'. Realisatie van windparken in zo'n gebied is volgens de provin cie dan ook uitgesloten. Overi gens heeft het waterschap Zeeuwse Eilanden geen bezwa ren tegen de buitendijkse mo lens, mits ze minimaal dertig meter uit de dijk worden opge richt. Het nutsbedrijf Delta vreest in de meest letteilijke zin concur- DEN HAAG - Voor het bewaren van noten, vijgen en dadels in een onhygiënische omgeving is notenhandel H. van Noort uit Vlissingen vrijdag door het Haagse gerechtshof in hoger be roep veroordeeld tot betaling van 2150 gulden. Dat is lager dan de eis van open bare aanklager A van der Schans. Deze vorderde twee we ken geleden een boete van 3400 gulden. Eerder is de notenhan delaar door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot be taling van duizend gulden en 2250 gulden voorwaardelijk. De man tekende hoger beroep aan, omdat de door muizen aange vreten noten niet voor de ver koop bedoeld waren. Bij een controle in het magazijn trof de Keuringsdienst voor Waren op 19 mei vorig jaar muizenkeutels en aangevreten verpakkingen aan. rentie van de negen turbines voor de windmolens die - zo is de bedoeling - gerealiseerd worden in de Anna-Mariapolder en een windpark op de locatie die E- connection wil, heeft hierop een negatieve invloed als het gaat om de windopbrengst. Natuur en milieu Verder zijn er bezwaren omdat natuur en milieu zouden lijden onder de komst van de turbines. De Zeeuwse Milieu Federatie merkt op dat de buitendijks te plaatsen windmolens in de eco logische hoofdstructuur liggen. Daarom vindt de ZMF dat de noodzaak voor plaatsing bui tendijks moet worden aange toond. Tevens moet dan worden aangegeven hoe eventuele aan tasting van ecologische waar den worden gecompenseerd. Verder vindt de milieuorganisa tie dat de uitvoering van de windmolens overeen moet ko men met die in de Anna-Maria polder, zodat uniformiteit in het landschappelijk beeld onstaat. Ook anderen zijn met hun bij Rijkswaterstaat ingediende zienswijze ingegaan op de be zwaren tegen het plan vanuit het natuur- en milieustandpunt. Zo wordt gewezen op de hori- zonvervuüing vanuit het Ver dronken Land van Saeftinghe (als je over de Westerschelde kijkt noordwaarts kijkt) en aan tasting van de belevingswaarde van Saeftinge. Randzones Ook wordt opgemerkt dat grootschalige windparken ge clusterd moeten worden in en kele grootschalige locaties, waarbij de randzones van de gfote Zeeuwse wateren gevrij waard moeten blijven. Dat is ook conform het Streekplan Zeeland. Kleinschalige wind parken zouden niet gerealiseerd mogen worden in de nabijheid van hoogwatervluchtplaatsen of opvanggebieden van winter- gasten. Door de plaatsing van de windturbines komt de vogel functie van de Westerschelde in gevaar, wordt in een van de re acties opgemerkt. Rij ks waterstaat gaat zich, mede naar aanleiding van de ingeko men zienswijzen, nu beraden over de vergunningaanvraag van E-Connection Project BV. Een beslissing wordt 15 septem ber verwacht. foto's Lex de Meester Maaren. Hij heeft onder meer een uil, een roodstaart buizerd en eventueel een sakervalk bij zich. Traditioneel is er ook veel be langstelling voor de visverkoop aan particulieren, vanaf 16.00 uur in de vismijn. Het gaat om een verkoping bij opbod. Het avondprogramma bestaat uit een disco vanaf 21.00 uur in de vismijn. Kwaliteitswimpels Op zaterdag begint het pro gramma om 10.00 uur met een braderie en een kindervrij markt. Een half uur later maakt de muziekvereniging Wilhelmi- na een rondgang. Om 11.00 wor den in de vismijn - niet toegan kelijk voor het publiek - de garnalen kwaliteitswimpels uitgereikt. Om 13.00 uur gaan de deuren van de vismijn weer open voor het publiek, omdat daar dan een karaoke wordt ge houden. Het open Nederlands kampi oenschap garnalenpellen begint om 14.00 uur op de Oude Haven. Aansluitend is er de prijsuitrei king van de klederdrachtwed strijd. Mensen die een vaar tochtje met de garnalenvloot willen maken moeten zorgen dat ze om 15,30 uur ingescheept zijn. Om 17.00 uur is de prijsuit reiking van de garnalenpelwed strijd en om 21.00 uur begint het Vissersbal in de vismijn. Duikdemonstraties Los van deze activiteiten is er verspreid in het dorp nog van al les te beleven. Zo treden ver schillende orkestjes op, er is een expositie van aquarellen en pas tels er is een antieke stoomwals en een miniatuurstoomwals, er zijn duikdemonstraties, antieke Citroëns doen het dorp aan, er is een springkussen op de haven, er zijn modelboten en de politie te water en de reddingsmaat schappij zijn present.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 13