Dennis Voshart voldaan na WK Zweren bij goede trainingsopkomst Simpelaar alsnog naar EK atletiek Weinig renners in wielerronde Clinge sport Brazilië beste van Zuid-Amerika Korfballer onderscheiden met bondsspeld De Vlieger klopt Krapels in Zierikzees onderonsje uitslagen agenda Rentmeester in damtitelstrijd dinsdag 20 juli 1999 doorSven Remijnsen GOES - Erwin Simpelaar heeft zich geplaatst voor het Euro pees kampioenschap atletiek voor deelnemers onder de 23 jaar, dat eind juli in Götebörg plaatsvindt. De kogelstoter uit Goes voldeed weliswaar niet aan de kwalificatie-eis die de KNAU had gesteld, maar de at- letiekunie zag desondanks vol doende reden 0111 Simpelaar uit te zenden naar de titelstrijd in Zweden. „Volgens de KNAU heb ik de af gelopen periode heel constant gepresteerd", aldus de 21-jarige Simpelaar, die de op achttien meter-gestelde limiet afgelopen weekeinde net niet haalde. In Alkmaar kwam hij vrijdag tot een afstand van 17.90 meter, terwijl hij zaterdag in Apel doorn twintig centimeter onder de kwalificatie-eis bleef. Sim pelaar: „De atletiekunie had toch waardering voor het feit dat ik het ben bli jven proberen," Simpelaar, die begin volgende week met de elf man sterke Ne derlandse ploeg vertrekt naar| Zweden, gaat ervanuit dat hij in Götebörg alleen actief zal zijn als kogelstoter. „Er is een kleine kans dat ik ook mag meedoen aan het discuswerpen. Als ik word toegelaten tot de kwalifi catie, zal ik dat zeker niet nala- ten." doorSven Remijnsen CLINGE - De Ronde van Clinge, die vandaag wordt gehouden, heeft zich niet kunnen onttrek ken aan de malaise waarin de Zeeuws-Vlaamse amateurkoer- sen zich bevinden. Slechts 28 amateurs hebben ingeschreven voor de wielerronde. De Zeeuws-Vlaamse wieler wedstrijden zitten in de hoek waar de klappen vallen. De Ronde van Heikant, die vorige week plaatsvond, kon evenmin op een groot aantal deelnemers rekenen. De Ronde van Bres- kens werd begin deze maand zelfs afgelast, omdat te weinig coureurs hadden ingeschreven. De organisatie van de Ronde van Clinge rekent echter op de nodige bijschrijvingen op de dag van cle wedstrijd, zodat er toch nog een respectabel deel nemersveld aan de start in de Gravenstraat verschijnt. Traditionele strijd Bij de amateurs, die 85 kilome ter moeten afleggen, wordt het een traditionele strijd tussen de Zeeuwse en Brabantse renners. Martin de Jaeger, Patrick van Passel, Michel de Koning, Johan van Schaik, Dennis Mesu, Fran cois Franse, Michel Rommers, Wilfred Geijs, Rob Koole, Mar tin de Kok en Vincent Villerius moeten het opnemen tegen er kende prijsrijders als Wilfried Bastiaanse, Mario van Vlimme- ren en Twan den Braber. Voorafgaand aan de amateur- koers komen de trimmers in ac tie over een afstand van zestig kilometer. Staf Dusarduijn (94) overleden GROEDE - Staf Dusarduijn is op 94-jarige leeftijd in Groede overleden. Dusarduijn stond bekend als boegbeeld van de na tionale postduivensport. Dusarduijn was lid van PV Nog Sneller uit Breskens en hij was aangesloten bij Strijd in Vrede uit Groede. In totaal behaalde) Dusarduijn op de nationale wedvluchten een recordaantal (13) overwinningen. Dat record! zal waarschijnlijk nooit verbe- terd worden. Zijn eerste grote triomf behaalde hij in 1937," toen won hij nationaal St. Vin cent. Zijn laatste grote zege was in 1995. Toen won hij het ZNB bondsconcours in Limoges. Met kampioenen als Maurice j Delbar, Charel Dhaens en Ca-I miel de Zutter ruilde Dus arduijn duiven en fokte hij met het soort dat hijzelf bezat een' ras dat in honderden hokken in Nederland, België en Duitsland terug te vinden is. Staf Dusarduijn wordt op woensdag 21 juli in Groede be graven. Rivaldo, die een hoofdrol vertolkte in de finale, kijkt hoe Ronaldo de beker kust. foto Reuters van onze sportredactie ASUNCION - Brazilië heeft de beste voetbalploeg van Zuid-Amerika. Nog steeds. Het elftal van bondscoach Vanderley Luxemburgo rolde voorspoedig door het toernooi om de Copa America en be kroonde dat in Asuncion met een 3-0-zege op Uruguay. De opmerkelijk eenzijdige finale bracht de Brazilianen de tweede titel op rij. Louis van Gaal kan ook gerust zijn. Hij krijgt Rivaldo voor de start van de nieuwe competi tie bij Barcelona terug als een stralende ster, als de Brazili aanseheid die de Copa Ameri ca opnieuw veilig stelde. De aanvallende middenvelder met de grote technische baga ge en de gevoelige linkervoet scoorde voor rust tweemaal. Zijn eerste treffer was bijzon der, want gemaakt met het hoofd. Dat overkomt hem zel den. De tweede, en zijn vijfde in totaal, in de 2 7e minuut was van grote schoonheid. Rival do stelde met de stiftbal de ze ge op de verrassende finalist Uruguay al bijna zeker. Ro naldo schoot na precies een jaar de frustratie van het WK van zich af en bepaalde vlak na rust de eindstand op won derschone wijze op 3-0. Rival do gaf de 22-jarige spits daar toe de gelegenheid. Brazilië - Uruguay 3-0 (2-0). 21. Rivaldo 1-0, 27. Rivaldo 2-0, 47. Ronaldo 3-0. Scheidsrechter: Os car Ruiz (Colombia). Gele kaart: Flavio, Joao Carlos (beiden Brazi lië), Callejas, Vespa, Guigou (allen Uruguay). Aantal toeschouwers: 30.000. Brazilië: Dida; Cafu, Joao Carlos, Antonio Carlos en Roberto Car los; Flavio Conceicao, Emerson, Ze Roberto en Rivaldo; Ronaldo en Amoroso. Uruguay: Carini; Del Campo, Pi- cun, Lembo en Bergara (74. GuigouVespa (46. Pacheco), Fleurquin, Callejas en Coelho (56. Alves); Magallanes en Zalayeta. ANP/RTR/EFE van de Belgen. "Voshart: „België is vijf maanden van tevoren in training gegaan. Waarop ze hebben getraind, weet ik niet. Het heeft in elk geval weinig ef fect gehad. Wij zijn gewoon scherp begonnen en hebben ge speeld zoals we moesten spe len." Voshart vond het jammer dat België zo tegenviel omdat de finale van een wereldkampi oenschap toch het hoogtepunt van een toernooi moet zijn. Van spanning (Voshart: „We wisten dat we de finale zouden halen") was dus geen sprake. De Nederlandse korfballers waren meer benieuwd of de andere ploegen in vergelijking met vier jaar geleden in India hadden bijgeleerd. Voshart constateer de dat dat het geval was. „Het niveau van de ploegen is geste gen. Polen was verrassend sterk en Australië is gegroeid. Australië was een van de vier ploegen waartegen Voshart in actie kwam. Verder speelde hij tegen Japan, België en Enge land. Het duel met de Engelsèn, tegenstander in de halve eind strijd, was Vosharts 25e inter land. Hiervoor werd hij in Au stralië ónderscheiden met een speldje van de korfbalbond en gaat hij nu door het leven als lid van verdienste. Onduidelijk Wat er met het verder korfballe ven van Voshart gaat gebeuren is deels onduidelijk. De speler wil nog drie tot vier jaar uitko men in de nationale competi ties. Of hij plek vrijmaakt voor internationale evenementen laat hij afhangen van zijn fysie ke gesteldheid. Ook op het WK namelijk had hij last van een langdurige rugblessure. „Dat was best lastig als je s ochtends uit je bed moest komen." De slaapkamer zocht Voshart maandagavond op tijd op. Van middag wordt hij verwacht op de camping van zijn vader in Burgh-Haamstede waar hij zich in het drukke toeristenseizoen zal storten. Voshart: „Voorlopig ben ik geen dag meer vrij," De wereldtitel in Australië zal dat 'leed' ongetwijfeld verzachten. door Peter Godrie ZIERIKZEE - Australië is een prachtig land om op vakantie te gaan. Om er te korfballen is een heel ander verhaal, heeft Den nis Voshart de afgelopen tvvee- enhalve week ervaren. Van het land zagen hij en het Neder lands team. die zaterdag we reldkampioen werden, zo goed als niets. Trainen, spelen, eten en slapen, daar kwam de trip naar Down Under in het kort op neer. „Het had niet veel langer moeten duren. Aan de ene kant ben ik blij dat het erop zit", sprak de Zierikzeeënaar maan dag na een vliegreis van 22 uur moe maar voldaan. Die andere, goede kant is na tuurlijk het behalen van de we reldtitel. Voor Voshart was het zijn tweede hoofdprijs op een wereldkampioenschap. De eer ste pakte hij vier jaar geleden in India. Net als toen werd België in de eindstrijd verslagen. In de 23-11 -overwinning had Voshart met zeven treffers een behoor lijk aandeel. Vijf van de zeven maakte de korfballer uit straf- worpen. Dat Voshart slechts tweemaal een normaal velddoelpunt maakte, had te maken met zijn directe tegenstander, een boom lange vent van bijna twee meter. Door zijn toedoen kon Voshart maar mondjesmaat bij aanval len van Oranje betrokken wor den. Als alternatief zocht de 29- jarige speler een positie onder de korf op om de aanvallen van zijn team te ondersteunen. Een plek in de buurt van de paal is niet het meest geliefd bij Vos hart, maar dat had hij er graag voor over. „Als je in het Neder lands team speelt, moet je alle functies kunnen vervullen." Mager optreden De eindstrijd tegen België was al na tien minuten een gelopen koers voor Oranje. Dat was niet zozeer de verdienste van het Ne derlands achttal maar dat lag meer aan het magere optreden Dennis Voshart foto Pieter Honhoff In een vierdelige serie besteedt de PZC aandacht aan voet baltrainers die komend seizoen gaan werken op Schouwen- Duiveland. Wie zijn ze, ivaar komen ze vandaan en wat willen ze? Vandaag is Ronald van Oeveren aan de beurt. Hij gaat aan de slag bij Bruse Boys. De reeks werd geopend door Jos Wes- dorp (SKNWK). Na Van Oeveren komen John Ebert (DFS) en Ton van de Spaan (Duiveland) nog aan het woord. door Klaas Verspoor ROOSENDAAL - Zelden zal een trainer die nog maar zo kort bezig is aan een trainerscursus al benaderd zijn door een voet balvereniging met de vraag om daar als hoofdtrainer aan de slag te gaan. De uitzondering bevestigt echter ook in dit geval de regel. Over elf dagen slaat Ronald van Oeveren een nieuw hoofdstuk open in zijn voetbal leven. Vanaf zaterdag 31 juli neemt hij als hoofdverantwoor delijke de eerste selectie van za terdag-tweedeklasser Bruse Boys onder handen. De beklonken overeenkomst tussen Van Oeveren en Bruse Boys kende zijn oorsprong op het voetbalveld van Roosen daal. De inmiddels 33-jarige ex- voetballer sprak met Bruenaar Nico de Keijser en een paar da gen later nam het bestuur van Bruse Boys contact op met de oorspronkelijk van Scharen dij- ke afkomstige Van Oeveren. „Een of twee weken later was alles rond." Bruse Boys is en zal altijd een aparte vereniging blijven. Dat weet ook de nieuwe trainer al heel lang. Bruse Boys kent Van Oeveren en andersom. „Ik had er niet op gerekend dat het alle maal zo snel zou gaan, maar Bruse Boys was op dat moment toch een eersteklasser. En een tweedeklasser is ook nog niet slecht om mee te beginnen. De mentaliteit van Bru staat goed bekend en dat spreekt mij aan. Daar heb ik het zelf ook vaak door gered", aldus Van Oeveren, die sinds zijn aanstelling al re gelmatig langs de zijlijn op het voetbalveld in Bruinisse te aan schouwen is geweest. Groentje Een aantal seizoenen terug plaatste Bruse Boys de onerva ren Alexander van Keulen voor de eerste selectie en nu is het op nieuw de beurt aan een 'groen tje'. Maar niet zo maar een! Van Oeveren begon als voetballer bij ZSC, waar hij tot zijn zeven tiende speelde en vertrok ver volgens naar Zierikzee waar hij vier jaar vertoefde, Daarna volgde een jaar Vlissingen en toen meldde het Roosendaalse RBC zich. „Daar heb ik negen seizoenen gespeeld. Voor het laatst in het seizoen 1997/1998." Een chronische rugblessure brak de betaaldvoetbalcarrière van de semi-prof af. Nadat hij bij trainer Wim Koevei-mans zijn aanvoerdersband wegens zijn blessuregevoeligheid inle verde, besloot hij niet veel later zijn actieve voetbalcarrière. Een ander pad werd gekozen. „Ik ben ik november 1998 ge start en heb oefenmeester drie en twee gehaald. In mei was ik klaar." Samen met onder ande ren Henk Fraser, Rob Wïtschge, Mitchel van der Gaag, Rob Al- flen en Nico Jalink de versnelde trainerscursus voor profvoet ballers. „Elke woensdag een he le dag en op maandagavond een medische avond. In totaal wa ren we met negentien man." Resultaat Als trainer van Bruse Boys zweert Van Oeveren bij een goe de trainingsopkomst. Daarmee valt volgens hem veel winst te boeken. „De spelers bepalen het resultaat. Is er een goede trai ningsopkomst, dan komt de rest vanzelf. Het moet niet zo zijn zoals vorig jaar bij Roosendaal dat er zeven spelers op donder dag trainen en zeven op vrijdag. Dan kun je nooit tot automatis men komen. Ik wil betrokken heid, ook als iemand geschorst is of geblesseerd." Daarmee geeft Van Oeveren te kennen ook aandacht te willen besteden aan de sociale kant van de voet ballerij. Hij vindt zichzelf geen prater, maar heeft toch zijn woordje klaar wanneer het gaat over zijn positie. In, tussen of boven de groep? „Erboven vind iknogal wat. Gezelligheid, daar ben ik ook niet vies van. Ik mag graag na een wedstrijd ouwe hoeren over de wedstrijd. Ge woon zeggen wat goed en fout is gegaan." Speler/trainer Een ding hoeven ze in Bruinisse niet te verwachten. In de wed strijden die Van Oeveren de af gelopen competitie zag van Bruse Boys, viel hem de rol van Alexander van Keulen op. „De combinatie speler/trainer zie ik niet zitten. Alex zat vaak op de bank of speelde zelfs. Om met elf of twaalf man weg te gaan voor een wedstrijd kan gewoon niet. Gelukkig voor mij is dit probleem opgelost doordat er een seniorenelftal is terugge trokken." Van Oeveren neemt zijn erva ring als semi-prof mee naar Bruinisse. „Ik heb op alle posi ties, behalve in de verdediging gespeeld. Dat is heel gemakke lijk voor een trainer, maar kan tegen de speler werken. Bij Bru wil ik zoveel mogelijk mensen op hun eigen plaats laten spe len." Er zijn Van Oeveren geen eisen voorgelegd door het be stuur en dus kan de ambitieuze trainer frank en vrij bouwen aan zijn ploeg. Toch stelt hij zichzelf een doel. Van Oeverens eerste seizoen bij Bruse Boys is geslaagd wanneer ze bij de eer ste vijf eindigen. Bescheiden heid siert de mens. Zo ook Ro nald van Oeveren. Ronald van Oeveren (met zijn zoontje Roy), de nieuwe trainer van Bruse Boys. foto Pieter Honhoff ZIERIKZEE - Bij het mannen- enkel van het Dikke Toren-toer nooi in Zierikzee plaatste Mi chel de Vlieger zich maandag voor de kwartfinale. In een Zie rikzees onderonsje was De Vlie ger in drie sets te sterk voor Je roen Krapels: 6-3 4-6 6-3. Bij de vrouwen won Corine Davidse haar eerste wedstrijd. Davidse deed dat in het vrouwenenkel B, dat in poule- vorm verspeeld wordt. In de eer ste poulewedstrijd nam Davidse het op tegen Tinta van Wely en was met 6-3 6-3 net iets vaster dan Van Wely. Anouk van Stra ten is de derde deelnemer in de poule. Bruenaar Johnny Otte, 6-1 6-2 winst op Gabri van de Wagt uit Waddinxveen, en Rene Schim- melpenninck bereikten de laat ste acht van het B-toernooi bij de mannen. Schimmelpenninck hoefde door een blessure van Stefan Nipius niet eens in actie te komen. Marcel Verweij klopte in zijn partij, nog uit de eerste ronde, Erwin de Keijzer (LTC Kruiningen) met 6-2 7-6. Mannendubbel Voor Peter Godrie (LTC Zierik zee) en Mark Lodewijk (TV Dui veland) bleef het optreden in het mannendubbel B beperkt tot slechts één ronde. In een span nend treffen met Raymond Bar- ten en Theo Kok werd de eerste set verloren met 7-6. De tweede set ging met dezelfde cijfers naar Godiie/Lodewijk maar de derde set werd met 6-4 een prooi voor Barten/Kok. Patrick Meuldijk en Martin Vreeke gaven elkaar in het man- nenenkel Cl weinig toe. Meul dijk gaat naar de tweede ronde door een 6-4 6-4 overwinning en komt daarin uit tegen Dennis Stevense. Ingrid Saman kon ook juichen want zij zette Cathalij- ne Schot aan de kant in het vrouwen enkel Cl: 6-2 7-6. De eerste halve finalisten in het vrouwendubbel C2 zijn inmid dels bekend. Carina Kerkhove en Marleen de Vlieger, onlangs nog verliezend finalisten op het Mosseltoernooi in Bruinisse, ondervonden weinig tegen stand van Marjan van Zweden en Marjolein van Westen. Kees van der Weele kwam maandag tweemaal in actie in het man- nenenkel D2. In de eerste ronde schakelde hij Jan de Kreuk uit en door winst op Martij n van Grunsven schaarde Van der Weelé zich bij de laatste vier. Biljarten Las Vegas. Wereldbeker driebanden. Halve finales: Lee (VSt) - Burgman (Ned) 3-1 (15-6 0-15 15-7 15-9/1,730-1,480), Sayginer(Tur)- Blomdahl (Zwe)3-2 (2-15 14-15 15-8 15-13 15-14/1,906-2,031). Fi nale: Lee - Sayginer 3-2 (6-15 4-15 15-7 15-3 15-10/1,447-1,282). Stand wereld beker na twee toernooien: 1. Sayginer 75 punten, 2. Jaspers (Ned), Lee 70, 4. Carlsen (Den) 55, 5. Blomdahl, Rudolph (Dui) 50,7. Burgman 40,11. Valentijn 20, 13. Habraken 10. Dammen Den Haag. The Hague Open. Stand: 1. Cock van Leeuwen, Van Dusseldorp 6, 3. Wirny, Sekongo, Thijssen, Van Eijk, Ar jan van Leeuwen, Koster, Kreder, Koby- linski, Burgerhout 5. Sportprijsvragen Lucky 10 van maandag 19 juli:8-15-16- 19-20-24-29-32-35-36-42-44-48-50- 57 - 64 - 66 - 69 - 71 - 72. (onder voorbe houd) Lotto 28. Eerste prijs (jackpot): geen.win- naar; tweede prijs: 2 winnaars, elk bruto f 50.000,00; derde prijs: 48 winnaars, elk bruto f 1000,00; vierde prijs: 112 win naars, elk bruto f250,00; vijfde prijs: 2355 winnaars, elk bruto f 25,00; zesde prijs: 2959 winnaars, elk bruto f 10,00; zevende prijs: 42.324 winnaars, elk bruto f 5,00. Cijferspel 28. Zes cijfers goed: geen win naar; vijf cijfers goed: 1 winnaar, elk bru to f 10.000,00; vier cijfers goed: 34 win naars, elk bruto f 1000,00; drie cijfers goed: 313 winnaars, elk bruto f 100,00; twee cijfers goed: 2957 winnaars, elk bru to f 10,00. Tennis Scheveningen, Challenger, mannen, 150.000 gulden. Eerste ronde: Verkerk (Ned) - Coutelot (Fra) 6-2 6-4, Serrano (Spa/8) - Sluiter (Ned) 6-4 7-6, Moretti (Arg) - Mutis (Fra) 6-4 6-4, Vanek (Tsj) - Balcells (Spa) 6-3 6-1Dubbel: eerste ron de: Greenhalgh/Rosner (VSt) - Calatra- va/Lopez Moron (Spa) 6-3 3-6 6-1, Pain- ter/Talbot-Taicher/Testa (Bra) 6-4 4-6 6- 3. Stuttgart. Mannen, 2,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Phau (Dui) - Voinea (Roe) 6- 1 6-3, Vicente (Spa) - Martin (Spa) 7-6 6-3, Schüttler (Dui) - Clement (Fra) 6-3 6-4, Karbacher (Dui) - Filippini (Uru) 3-6 6-2 6- 0, Gaudio (Arg) - Ljubicic (Kro) 7-6 7-6, Fromberg (Aus) - Gross (Dui) 6-3 7-6, Ulihrach (Tsj) - Braasch (Dui) 6-4 6-2, Vi cente (Spa) - Martin (Spa) 7-6 6-3, Nor man (Zwe) - Squillari (Arg) 6-4 6-0. Zierikzee. Dikke Toren-toernooi. HEB. Eerste ronde: Marcel Verweij-Erwin de Keijzer 6-2 7-6.Tweede ronde: Johnny Otte-Gabri van de Wagt 6-1 6-2, Rene Schimmelpenninck-Stefan Nipius w.o., Michel de Vlieger-Jeroen Krapels 6-3 4-6 6-3. DEB. Poulewedstrijd: Corine David- se-Tinta van Wely 6-3 6-3. HDB. Eerste ronde: Raymond Barten/Theo Kok-Peter Godrie/Mark Lodewijk 7-6 6-7 6-4. HEC1. Eerste ronde: Patrick Meuldijk-Martin Vreeke 6-46-4. DEC1. Poulewedstrijd: In grid Saman-Cathalijne Schotte 6-2 7-6. GDC1. Eerste ronde: Sven Vermeulen/ Bianca Zwanenburg-Daan Bezuyen/Jo- pie den Engelsman 6-2 6-2. HEC2. Eerste ronde: Pim de Morree-Leon Goedegebu- re 7-5 6-3, Richard Folmer-Wim Mulders 7-5 7-6. DDC2. Kwartfinale: Marleen de Vlieger/Carina Kerkhove-Marjan van Zweden/Marjolein van Westen 6-1 6-2. GDC2. Eerste ronde: Martin Salomon s/Annie Krabbendam-F. Verspeek/M. Speelman 6-3 6-3, Kees Schog/Rian van Tilburg-Hans van Urk/Matty van Urk 3-6 6-3 6-1. Kwartfinale: Johan van Urk/Mar- jolein van Urk-Piet van Gelder/Petra Kos- tense 2-6 6-2 6-4. HED1. Tweede ronde: Erik Benthin-Martin Visser 6-4 6-4. HED35+. Eerste ronde: Jo Hoare-Rene Nooy 6-1 6-1. HDD1. Tweede ronde: Eric Benlhin/Jerry Monkow-Robin Kerkho- ve/Michel Visser 5-7 6-3 6-4. DDD1. Eer ste ronde: Esther van Urk/Marlinda La gendijk-C. Boot/Janny Kramers 7-6 7-5. GDD1. Eerste ronde: Lia Buijs/Sven Buijs-Andrea Bos/Arie Bos 6-3 6-4, Max Havelaar/Rian de Bruijn-Petra Schaalj- e/Erwin Schaalje 6-3 6-3. HED2. Eerste ronde: Kees van der Weele-Jan de Kreuk j 6-3 7-6, Michael Dekker-Sebastiaan de Graaff 6-2 6-4. Kwartfinale: Kees van der1 Weele-Martijn van Grunsven 6-3 6-1. I Voetbal Vriendschappelijk. Rheden. FC Utrecht (Ned) - Levski Sofia (Bul) 4-1 (3-1). Doelpunten Utrecht. Mar tel, Dijkhuizen, Robbemond, Van Mol. i Bijzonderheden: de wedstrijd werd na 771 minuten gestaakt wegens onweer. Veghel. Blauw Geel '38 - PSV 0-10 (0-3). Doelpunten: Van Nistelrooij 4, Iwan, j Bruggink, Bouma, Heintze, Van Bommel, Nilis. Epe. VVV (Ned) - Qatar 1-0 (1-0). Doel punt: Graef. Rouveen. SC Rouveen - Cambuur0-2 (0-1 Doelpunten: Scheepers, Man. Heerlen. NEC '9?- Roda JC 0-10 (0-3). Doelpunten: Torma 7, Van Houdt, Pee- j ters, Nygaard. Zeilen Cowes. Admiral's Cup. Stand na zeven races: 1. Groot-Brittannië (Venture 99, Nautica Arbitrator, Barlo Plastics) 93 punten, 2. Nederland (Innovision/Hei- ner, Trust Computer/Visser, Mean Ma-1 chine/Bekking) 96, 3. Europa (Brava Q8, i Merit Cup, Moby Lines) 97, 4. Duitsland I (Rubin XV, MK Cafe, Jeantex) 108,5, 5. Verenigde Staten 113,5, 6, Italië 114, 7. Australië 134, 8. Gemenebest 187, 9. Frankrijk 218. Hayling Island (GBr). EK Europe. Stand na vier races: 1. Robertson (GBr) 5 pun ten, 2. Margriet Matthijsse (Ned) 6, 3. Blanck(Aus) 13,11. Maaike de Koning 35, 34. Bes 57,42. Marcelien de Koning 64. dinsdag Tennis Dikke Toren-toernooi. Vierde dag. Loca tie: tennispark LTC Zierikzee. Aanvang: 13.00 uur. Wielrennen Ronde van Clinge. 17.00 uur: trimmers (60 kilometer), 19.00 uur: amateurs (85 ki lometer). Start en finish: Gravenstraat, Clinge. 's-GRAVENPOLDER - Rianka Rentmeester uit 's-Gravenpol- i der neemt de komende ander- j halve week deel aan het Euro pees kampioenschap dammen voor meisjes, dat in Polen wordt gehouden. De dertienjarige Rentmeester werd in mei tweede op het Ne derlands kampioenschap in de pupillencategorie. Het EK zou aanvankelijk niet doorgaan, omdat de Poolse dambond on voldoende financiële middelen bij elkaar kon brengen. Toen een aantal weken geleden bleek dat er toch genoeg geld beschikbaar was voor de organisatie van de titelstrijd, werd Rentmeester op grond van haar prestatie ip het NK direct geselecteerd. Van Oeveren terug op Schouwen als trainer Bruse Boys

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 26