Dennis Voshart voldaan na WK Vader en zoon Krijger in mineur Simpelaar alsnog naar EK atletiek Weinig renners in wielerronde Clinge Zware opgave Fedcup-ploeg ■HPft-ai KKRCHER ri Korfballer onderscheiden met bondsspeld Brazilië beste van Zuid-Amerika Staf Dusarduijn (94) overleden Corine Davidse opent met zege in Zierikzee Rentmeester in dam titelstrijd uitslagen agenda Van Sabben zestiende op circuit Assen Bas Raas wint in Bosschenhoofd door Peter Godrie ZEERIKZEE - Australië is een prachtig land om op'vakantie te gaan. Oru er te korfballen is een heel ander verhaal, heeft Den nis Voshart de afgelopen twee- enhalve week ervaren. Van het land zagen hij en het Neder lands team, die zaterdag we reldkampioen werden, zo goed als niets. Trainen, spelen, eten en slapen, daar kwam de trip naar Doivn Under in het kort op neer. „Het had niet veel langer moeten duren. Aan de ene kant ben ik blij dat het erop zit", sprak de Zierikzeeënaar maan dag na een vliegreis van 22 uur moe maar voldaan. Die andere, goede kant is na tuurlijk het behalen van de we reldtitel. Voor Voshart was het zijn tweede hoofdprijs op een wereldkampioenschap. De eer ste pakte hij vier jaar geleden in India. Net als toen werd België in de eindstrijd verslagen. In de 23-11-over winning had Voshart met zeven treffers een behoor lijk aandeel. Vijf van de zeven maakte de korfballer uit straf - worpen. Dat Voshart slechts tweemaal een normaal velddoelpunt maakte, had te maken met zijn directe tegenstander, een boom lange vent van bijna twee meter. Door zijn toedoen kon Voshart maar mondjesmaat bij aanval len van Oranje betrokken wor den. Als alternatief zocht de 29- jarige speler een positie onder de korf op om de aanvallen van zijn team te ondersteunen. Een plek in de buurt van de paal is niet het meest geliefd bij Vos hart, maar dat had hij er graag voor over. „Als je in het Neder lands team speelt, moet je alle functies kunnen vervullen." Mager optreden De eindstrijd tegen België was al na tien minuten een gelopen koers voor Oranje. Dat was niet zozeer de verdienste van het Ne derlands achttal maar dat lag meer aan het magere optreden Dennis Voshart foto Pieter Honhoff van de Belgen. Voshart: „België is vijf maanden van tevoren in training gegaan. Waarop ze hebben getraind, weet ik niet. Het heeft in elk geval weinig ef fect gehad. Wij zijn gewoon scherp begonnen en hebben ge speeld zoals we moesten spe len." Voshart vond het jammer dat België zo tegenviel omdat de finale van een wereldkampi oenschap toch het hoogtepunt van een toernooi moet. zijn. Van spanning (Voshart: „We wisten dat we de finale zouden halen") was dus geen sprake. De Nederlandse korfballers waren meer benieuwd of de andere ploegen in vergelijking met vier jaar geleden in India hadden bijgeleerd. Voshart constateer de dat dat het geval was. „Het niveau van de ploegen is geste gen. Polen was verrassend sterk en Australië is gegroeid. Australië was een van de vier ploegen waartegen Voshart in actie kwam. Verder speelde hij tegen Japan, België en Enge land. Het duel met de Engelsen, tegenstander in de halve eind strijd, was Vosharts 25e inter land. Hiervoor werd hij in Au stralië onderscheiden met een speldje van de korfbalbond en gaat hij nu door het leven als lid van verdienste. Onduidelijk Wat er met het verder korfballe ven van Voshart gaat gebeuren is deels onduidelijk. De speler wil nog drie tot vier jaar uitko men in de nationale competi ties. Of hij plek vrijmaakt voor internationale evenementen laat hij afhangen van zijn fysie ke gesteldheid. Ook op het WK namelijk had hij last van een langdurige rugblessure. „Dat was best lastig als je 's ochtends uit je bed moest komen." De slaapkamer zocht Voshart maandagavond op tijd op. Van middag wordt hij verwacht op de camping van zijn vader in Burgh-Haamstede waar hij zich in het drukke toeristenseizoen zal storten. Voshart: „Voorlopig ben ik geen dag meer vrij." De wereldtitel in Australië zal dat 'leed1 ongetwijfeld verzachten. Rivaldo, die een hoofdrol vertolkte in de finale, kijkt hoeRonaldo de beker kust. foto Reuters van onze sportredactie ASUNCION - Brazilië heeft de beste voetbalploeg van Zuid-Amerika. Nog steeds. Het elftal van bondscoach Vanderley Luxemburgo rolde voorspoedig door het toernooi om de Copa America en be kroonde dat in Asuncion met een 3-0-zege op Uruguay. De opmerkelijk eenzijdige finale bracht de Brazilianen de tweede titel op rij. Louis van Gaal kan ook gerust zijn. Hij krijgt Rivaldo voor de start van de nieuwe competi tie bij Barcelona terug als een stralende ster, als de Brazili aanse held die de Copa Ameri ca opnieuw veilig stelde. De aanvallende middenvelder met de grote technische baga ge en de gevoelige linkervoet scoorde voor rust tweemaal. Zijn eerste treffer was bijzon der, want gemaakt met het hoofd. Dat overkomt hem zel den. De tweede, en zijn vijfde in totaal, in de 27e minuut was van grote schoonheid. Rival do stelde met de stiftbal de ze ge op de verrassende finalist Uruguay al bijna zeker. Ro- naldo schoot na precies een jaar de frustratie van het WK van zich af en bepaalde vlak na rust de eindstand op won derschone wijze op 3-0. Rival do gaf de 22-jarige spits daar toe de gelegenheid. Brazilië - Uruguay 3-0 (2-0). 21. Rivaldo'1-0, 27. Rivalclo 2-0, 47. Ronaldo 3-0. Scheidsrechter: Os car Ruiz (Colombia). Gele kaart: Flavio, Joao Carlos (beiden Brazi lië), Callejas, Vespa, Guigou (allen UruguayAantal toeschouwers: 30.000. Brazilië: Dida; Cafu, Joao Carlos, Antonio Carlos en Roberto Car los; Flavio Conceicao, Emerson, Ze Roberto en Rivaldo; Ronaldo en Amoroso. Uruguay: Carini; Del Campo, Pi- cun, Lembo en Bergara (74. Guigou); Vespa (46. Pacheco), Fleurquin, Callejas en Coelho (56. Alves); Magallane-s en Zalayeta. ANP/RTR/EFE doorSven Remijnsen GOES - Erwin Simpelaar heeft zich geplaatst voor het Euro pees kampioenschap atletiek voor deelnemers onder de 23 jaar, dat eind juli in Götebörg plaatsvindt. De kogelstoter uit Goes voldeed weliswaar niet aan de kwalificatie-eis die de KNAU had gesteld, maar de at- letiekunie zag desondanks vol doende reden om Simpelaar uit te zenden naar de titelstrijd in Zweden. „Volgens de KNAU heb ik de af gelopen periode heel constant gepresteerd", aldus de 21-jarige Simpelaar, die de op achttien meter gestelde limiet afgelopen weekeinde net niet haalde. In Alkmaar kwam hij vrijdag tot een afstand van 17.90 meter, terwijl hij zatei'dag in Apel doorn twintig centimeter onder de kwalificatie-eis bleef. Sim pelaar: „De atletiekunie had toch waardering voor het feit dat ik het ben blijven proberen." Simpelaar, die begin volgende week met de elf man sterke Ne derlandse ploeg vertrekt naar Zweden, gaat eiwanuit dat hij in Götebörg alleen actief zal zijn als kogelstoter. „Er is een kleine kans dat ik ook mag meedoen aan het discuswei'pen. Als ik word toegelaten tot de kwalifi catie, zal ik dat zeker niet nala ten." doorSven Remijnsen CLINGE - De Ronde van Clinge, die vandaag wordt gehouden, heeft zich niet kunnen onttrek ken aan de malaise waarin de Zeeuws-Vlaamse amateurkoer- sen zich bevinden. Slechts 28 amateurs hebben ingeschreven voor de wielerronde. De Zeeuws-Vlaamse wieler wedstrijden zitten in de hoek waar de klappen vallen. De Ronde van Heikant, die vorige week plaatsvond, kon evenmin op een groot aantal deelnemers rekenen. De Ronde van Bres- kens werd begin deze maand zelfs afgelast, omdat te weinig coureurs hadden ingeschi-even. De organisatie van de Ronde van Clinge rekent echter op de nodige bijschrijvingen op de dag van de wedstrijd, zodat er toch nog een respectabel deel nemersveld aan de start in de Gravenstraat verschijnt. Traditionele strijd Bij de amateurs, die 85 kilome ter moeten afleggen, wordt het een traditionele strijd tussen de Zeeuwse en Brabantse renners. Maitin de Jaeger, Patrick van Passel, Michel de Koning, Johan van Schaik, Dennis Mesu, Fran cois Franse, Michel Rommers, Wilfred Geijs, Rob Koole, Mar tin de Kok en Vincent Villerius moeten het opnemen tegen er kende prijsrijders als Wilfried Bastiaanse, Mario van Vlimme- ren en Twan den Braber. Voorafgaand aan de amateur- koers komen de trimmers in ac tie over een afstand van zestig kilometer. GROEDE - Staf Dusarduijn is op 94-jarige leeftijd in Groede overleden. Dusarduijn stond bekend als boegbeeld van de na tionale postduivensport. Dusarduijn was lid van PV Nog Sneller uit Breskens en hij was aangesloten bij Strijd in Vrede uit Groede. In totaal behaalde Dusarduijn op de nationale wedvluchten een recordaantal (13) overwinningen. Dat record zal waarschijnlijk nooit verbe terd worden. Zijn eerste grote triomf behaalde hij in 1937, toen won hij nationaal St. Vin cent. Zijn laatste grote zege was in 1995. Toen won hij het ZNB bondsconcours in Limoges. Met kampioenen als Maurice Delbar, Charel Dhaens en Ca- miel de Zutter ruilde Dus arduijn duiven en fokte hij met het soort dat hijzelf bezat een ras dat in honderden hokken in Nederland, België en Duitsland terug te vinden is. Staf Dusarduijn wordt op woensdag 21 juli in Groede be- graven. ZIERIKZEE - Bij het mannen- enkel van het Dikke Toren-toer nooi in Zierikzee plaatste Mi chel de Vlieger zich maandag voor de kwartfinale. In een Zie- rikzees onderonsje was De Vlie ger in drie sets te sterk voor Je roen Krapels: 6-3 4-6 6-3. Bij de vrouwen won Corine Davidse haar eerste wedstrijd. Davidse deed dat in het vrouwenenkel B, dat in poule- vorm verspeeld wordt. In de eer ste poulewedstrijd nam Davidse het op tegen Tinta van Wely en was met 6-3 6-3 net iets vaster dan Van Wely. Anouk van Stra ten is de derde deelnemer in de poule. Bruenaar Johnny Otte, 6-1 6-2 winst op Gabri van de Wagt uit Waddinxveen, en René Schim- melpenninck bereikten de laat ste acht van het B-toemooi bij de mannen. Schimmelpenninck hoefde door een blessure van Stefan Nipius niet eens in actie te komen. Marcel Verweij klopte in zijn paxdij, nog uit de eerste ronde, Erwin de Keijzer (LTC Kruiningen) met 6-2 7-6. Voor Peter Godrie (LTC Zierik zee) en Mark Lodewijk (TV Dui- velandj bleef het optreden in het mannendubbel B beperkt tot slechts één ronde. In een span nend treffen met Raymond Bar- ten en Theo Kok werd de eerste set verloren met 7-6. De tweede set ging met dezelfde cijfers naar Godrie/Lodewijk maar de derde set werd met 6-4 een prooi voor Barten/Kok. Patrick Meuldijk en Martin Vreeke gaven elkaar in het man- nenenkel Cl weinig toe. Meul dijk gaat naar de tweede ronde door een 6-4 6-4-overwin n i ng 's-GRAVENPOLDER - Rianka Rentmeester uit 's-Gravenpol- der neemt de komende ander halve week deel aan het Euro pees kampioenschap dammen voor meisjes, dat in Polen wordt gehouden. De dertienjarige Rentmeester werd in mei tweede op het Ne derlands kampioenschap in de pupillencategorie. Het EK zou aanvankelijk niet doorgaan, omdat de Poolse dambond on voldoende financiële middelen bij elkaar kon brengen. Toen een aantal weken geleden bleek dat er toch genoeg geld beschikbaar was voor de organisatie van de titelstrijd, werd Rentmeester op grond van haar prestatie op het NK direct geselecteerd. Rallycrossers eindigen in achterhoede op Valkenswaards Eurocircuit Biljarten door Henk de Winter VALKENSWAARD - Dick Krijger en zijn zoon Jos waren na afloop van de ra ces op het Valkenswaardse Eurocircuit om verschillende redenen teleurgesteld. Beiden waren niet te spreken over hun matige prestatie, maar beiden hadden er echter geen schuld aan. Jos Krijger komt uit in de 2CV-cross. Hij staat in de tussenstand van het Neder lands kampioenschap op de tweede plaats. Samen met Jamo Jacobs uit Boe kei, leider in het tussenklassement, was Krijger junior in een hevige strijd ver wikkeld. Jacobs duwde Krijger in de der de van de vier manches naast de baan. Met moeite wist de Zeeuwse crosser zijn 2CV uit de zandbak te krijgen en reed hij weer het circuit op. Met een forse achterstand op Jacobs zet te de coureur uit Wolphaartsdijk de ach tervolging in. Succes bleef echter uit, want Jacobs pakte de volle winst en bouwde daardoor zijn voorsprong van negen uit naar vijftien punten. Zandbak Vlak na de race stoof Krijger op Jacobs af. Hij gaf duidelijk te kermen wat hij van Jacobs' handelwijze vond. Later zei Jos Krijger: „Hij ramde me zo de zandbak in en deed vervolgens net of hij me niet had gezienIk was hem al bijna voorbij In de daarop volgende manche nam Ja cobs de leiding, gevolgd door Krijger-. Ja cobs verwachtte een duw van Krijger, maar die bleef uit. „Er zijn nog een paar wedstrijden te gaan. Ik rij ervoor", legde Krijger uit. Pascal de Regt uit Goes fi nishte als negende in de 2CV-cross. Dick Krijger, de vader van Jos, startte niet al te best met een twaalfde tijd in de eerste manche van de Euro2000-klasse, Met een vijfde tijd in de tweede manche herpakte de crosser uit Wolphaartsdijk zich. In de derde manche haalde Krijger de finish niet. Jochen Coox, die voor Krijger reed, gaf ineens geen gas meer. Krijger botste daardoor met zijn Opel Corsa achterop de VW Golf van Coox. Voor Dick Krijger was de race voorbij. „Ik heb Coox even toegesproken", zei Krijger. „Coox was al zeker van de pole- position in de A-finale en maakte alleen maar een proefstart met nieuwe banden. Hij lette niet op." In de B-finale stond Ko Kasse uit Nieuw- dorp op de beste startpositie en stond Krijger naast hem op de eerste startlijn. Kasse nam de leiding, maar de wed strijdleiding floot de coureurs terug van wege een valse start van één van de rij ders. Bij de tweede start nam Krijger de leiding en leek hij op weg naar een plaats bij de beste acht van zijn klasse (Eu- ro2000)Vijftig meter voor de finish sloeg het noodlot voor Krijger echter toe. Voor de zoveelste maal dit seizoen. Weer speel de een defecte versnellingsbak hem par ten. Krijger was ontgoocheld. „Hier wordt je toch niet goed van." Muurvast Dick Krijger: „We hebben een speciale versnellingsbak gemonteerd die ook in ï-ally's wordt gebruikt maar ook die gaat kapot. Hij zit muurvast. Die klap in de derde manche zal wel de boosdoener zijn. Maar in het zicht van de finish stilvallen en op die manier de A-finale missen, dat is toch om zot van te worden. Ik ga er seri eus over denken om te stoppen met racen, want dit is echt niet leuk meer." Krijger werd op de streep nog voorbij ge reden door Kasse en de Belg Joeri Ver hoeven. Kasse werd negende in de eind uitslag, Krijger elfde. De uit Temeuzen afkomstige Tineke de Poorter reed op het snikhete Eurocircuit een zeer constante wedstrijd. De Poorter rijdend met een Fiat Coupé in de Super- cars, vierwiel aangedreven auto's, plaatste zich op de tweede startlijn van de B-finale in deze raceklasse. De Poor ter finishte als derde in de B-finale, het geen haar een tiende plaats in de eind rangschikking opleverde. Dat was voor De Poorter haar beste seizoensprestatie tot nu toe op het Eurocircuit. Dick Krijger (rechts) over zijn defecte versnellingsbak: „Di1 leuk meer. Ik ga er serieus over denken om te stoppen met ra- foto Henk de Winter van onze sportredactie AMSTERDAM - De Nederland se tennissters staan in de Fed- cup voor een zware opgave. Vanaf morgen strijden Miriam Oremans, Kristie Boogert, Ma- non Bollegraf en Caroline Vis met zeven andere landen om de laatste plaats in de wereld- groep. „We starten niet als favoriet", weet bondscoach Hans Felius. Wit-Rusland, Japan, Slovenië, Australië, Taiwan, Roemenië, Argentinië en Nederland spelen in Amsterdam in twee groepen van vier voor een plaats in de fi- nale. De winnaar van de eind strijd kwalificeert zich voor de wereldgroep. De andere deelne mers zakken terug naar de re gionale zone. Elk duel gaat over twee enkelpartijen en een dub- belpartij. Na de 5-0-nederlaag tegen Bel gië werd N ederland veroordeeld tot het spelen van de kwalifica tieronde. Kansloos acht Felius zijn speelsters niet. „Anders hoeven we natuurlijk niet aan de wedstrijd te beginnen. Maar vooral Roemenië, Australië en Wit-Rusland hebben met speel sters als Dokic, Molik, Zvereva en Dragomir toppers in huis. Op dit moment ontbreekt dat bij ons." De bondscoach gokt vooral op de kracht van het dubbel. Speci aal hiervoor heeft hij Vis en Bol legraf, beiden in de toptwintig van de dubbelranglijst, opgeno men in het team. Voor het enkel spel geeft hij de voorkeur aan Oremans en Boogert boven Se- da Noorlander en Amanda Hop- ,Ik neem een risico met het dub bel. Als een van de enkelspeel sters geblesseerd raakt, kan ik niets meer veranderen. Maar we moeten ons concenteren op onze sterke punten. Het dubbel is daar één van. Bovendien heeft het als voordeel dat Oremans en Boogert minder belast zullen worden. Als we de finale halen, spelen zij vier partijen in vier Wegens hun ervaring koos Feli us voor Oremans en Boogert. De Zuid-Hollandse, sinds maan dag met een 83e plaats de beste Nederlandse op de WTA-lijst, mag voor het eerst sinds lange tijd haar opwachting maken in de Fed Cup. Voor het duel met België kreeg Hopmans nog de voorkeur. „Kristie is aan een constant seizoen bezig", lichtte Felius toe. „Oremans (93e van de wereld) acteert grilliger, maar ik weet van beiden dat ze in staat zijn om van een speel ster uit de topdertig te winnen." Volgens Felius zal veel afhangen van de eerste wedstrijd. „Webe naderen die als een absolute fi nale. Als we die winnen, kunnen we in positieve spiraal terecht komen." ANP Las Vegas. Wereldbeker driebanden. Halve finales: Lee (VSt) - Burgman (Ned) 3-1 (15-6 0-15 15-7 15-9/1,730-1,480), Sayginer (Tur) - Blomdahl (Zwe) 3-2 (2-15 14-15 15-8 15-13 15-14/1,906-2,031). Finale: Lee - Sayginer 3-2 (6-15 4-15 15-7 15-3 15-10/1,447-1,282). Stand wereldbeker na twee toernooien: 1. Sayginer 75 punten, 2. Jaspers (Ned), Lee 70, 4. Carlsen (Den) 55, 5. Blomdahl, Rudolph (Dui) 50,7. Burgman 40,11. Va- lentijn 20,13. Habraken 10. Sportprijsvragen Lucky 10 van 19 juli: 8-15-16-19-20-24- 29-32-35-36-42-44-48-50-57-64-66- 69-71 -72. (onder voorbehoud) Tennis Scheveningen, Challenger, mannen, 150.000 gulden. Eerste ronde: Verkerk (Ned) - Coutelot (Fra) 6-2 6-4, Serrano (Spa/8) - Sluiter (Ned) 6-4 7-6, Moretti (Arg) - Mutis (Fra) 6-4 6-4, Vanek (Tsj) - Balcells (Spa) 6-3 6-1. Dubbel: eerste ronde: Greenhalgh/Ros- ner (VSt) - Calatrava/Lopez Moron (Spa), 6-3 3-66-1, Painter/Talbot-Taicher/Testa (Bra) 6-44-6 6-3. Stuttgart. Mannen, 2,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Phau (Dui) - Voinea (Roe) 6- 1 6-3, Vicente (Spa) - Martin (Spa) 7-6 6-3, Schüttler (Dui) - Clement (Fra) 6-3 6-4, Karbacher (Dui) - Filippini (Uru) 3-66-26- 0, Gaudio (Arg) - Ljubicic (Kro) 7-6 7-6, Fromberg (Aus) - Gross (Dui) 6-3 7-6, Ulihrach (Tsj) - Braasch (Dui) 6-4 6-2, Vi cente (Spa) - Martin (Spa) 7-6 6-3, Nor man (Zwe) - Squillari (Arg) 6-4 6-0. Koudekerke. Stoofweitoernooi 17+. HE C2: Wim de Waal - Philip Krant 6-0 6-0, Johnny Nagtegaal - Cees Kayser 7-6 6-4, Wim Hendrikse - Mare Polderdijk3-6,6-4, 6-4, Michael Stracke - Hans de Roover 2- 6,6-4,7-6, Marcel Minheere - Pascal Kos ter 6-16-4. Philip Krant was als eerste ge plaatst, Marc Polderdijkalsderde. HDC2: Oostdijk/Schenkel - Martens/Wouters 6- 1 6-0.GDC2: Mullié/Vos- Schets/De Raad 6-2 6-3. DE D1: Monique Flipse - Trudy Scheffers 6-2, 6-1, Johanna de Pagter - Franca Denessen 6-1 6-1, Ella Poppelaars - Anique Malicki 7-6 1-6 6-3. DD D1: Keu- kelaar/Vos- Manneke/Sollie6-2 6-1, Hey- dens/Sonnemans - Post/Verkade 6-2 6-4, Van Garsel/Masius - Christis/Christis 6-1 6-2, Oosthoek/Yip - Denessen/Scheffers 6-2 6-1. HD D1: Becker/Van de Broek - Corrë/Hillebrand 6-4 6-2, Brasser/Bras ser - Lantsheer/Van Luinen 6-0 6-3, Bal- thazar/Morren - Matteman/Meeuwse 7-5 6-1, Joossens/Oosterling - Denessen- /Langstreet 6-4 4-6 6-1, Matteman/Van Wezel - Becker/Van de Broek 6-3 4-6 6-1 Van de Driest/Maljers-Angelini/Kooman 5-7 6-0 6-1. GD Dl: Van de Linde/Van de Linde - De Jonge/De Jonge 6-1 6-0, De Pagter/Hoogenboom - Marinissen/Van de Horst 6-4 6-4, Dingemanse/Schouwe- naar- Sanderse/De Groot 6-3 6-4, Keuke- laar/De Leng -Tuinman/T uinman 6-2 6-0, Post/Visser - Matteman/Matteman 6-4 6- 2, Verkade/Verkade - Molegraaf/Post 6-3 6-1, Flipse/Flipse - De Leng/Denessen 6-4 3-6 6-4, De Hullu/Koenders - Visser/Vis ser 6-0 6-1. HE Dl: Cees Visser - Stefan Maljes 6-2 6-4, Hendrik van de Driest - Rolf Koeners 6-0 6-3, Jan Sanders - John van de Heuvel 6-1 6-1, Ron Flipse - Mauri ce Hoogenboom 6-4 6-2, Ad Morren - Ed Goossen 6-2 6-4, Guido Milot - Rob Ver dam 6-3 3-6 6-2, Giel van de Linde - John Verhage 6-0 6-1Walter van de G raaf - Re né Verkade 6-3 7-6, Evert Jan Tommei - Raymond Arratoon 6-1 6-4, Frenk Jan Visser - Floor Benjaminsen 6-4 6-3, Arie Langstraat-Walter van de Graaf 6-0 6-1, Mark Boonman - Stefan de la Cousine 6-4 4-6 6-0, Jan Brasser - Ronald de Bert 6-4 6-1, Evert Jan Tommei - Martin de Klerk 6-1 6-1. Bijzonderheden: de wedstrijd werd na 77 minuten gestaakt wegens onweer. Veghel. Blauw Geel '38 - PSV 0-10 (0-3). Doelpunten: Van Nistelrooij 4, Iwan, Bruggink, Bouma, Heintze, Van Bommel, Nilis. Epe. VVV (Ned) - Qatar 1-0 (1-0). Doel punt: Graef. Rouveen. SC Rouveen - CambuurO-2 (0-1 Doelpunten: Scheepers, Man. Heerlen. NEC '92 - Roda JC 0-10 (0-3). Doelpunten: Torma 7, Van Houdt, Pee- ters, Nygaard. Zeilen Cowes. Admiral's Cup. Stand na zeven races: 1. Groot-Brittannië (Venture 99, Nautica Arbitrator, Barlo Plastics) 93 punten, 2. Nederland (Innovision/Hei- ner, Trust Computer/Visser, Mean Ma chine/Bekking) 96, 3. Europa (Brava Q8, Merit Cup, Moby Lines) 97, 4. Duitsland (Rubin XV, MK Cafe, Jeantex) 108,5, 5. Verenigde Staten 113,5, 6. Italië 114, 7. Australië 134, 8. Gemenebest 187, 9. Frankrijk 218. Hayling Island (GBr). EK Europe. Stand na vier races: 1. Robertson (GBr) 5 pun ten, 2. Margriet Matthijsse (Ned) 6, 3. Blanck(Aus) 13,11. Maaike de Koning 35, 34. Bes 57,42. Marcelien de Koning 64. -dinsdag- Voetbal Vriendschappelijk. Rheden. FC Utrecht (Ned) - Levski Sofia (Bul) 4-1 (3-1). Doelpunten Utrecht: Mar tel, Dijkhuizen, Robbemond, Van Mol. Tennis Stoofwei-toernooi 17. Vierde dag. Loca tie: tennispark LTC de Stoof in Koudeker ke. Aanvang: 13.30 uur. Wielrennen Ronde van Clinge. 17.00 uur: trimmers (60 kilometer), 19.00 uur: amateurs (85 ki lometer). Start en finish: Gravenstraat, Clinge. ASSEN - Op het racecircuit van Assen is Goesenaar Richard van Sabben zestiende geworden in de Supersport 400-klasse. In de 250cc-klasse finishte An ton Passenier uit Grijpskerke als achttiende. In de Supersport 600-klasse werd Hanco Adi-i- aanse uit Aagtekerke 31e. BOSSCHENHOOFD - Bas Raas heeft de wielerronde van Bos schenhoofd voor cyclosportie- ven gewonnen. De 21-jarige renner uit Hein- kenszand sprong op vier ronden voor de finish weg bij zijn vluchtgenoot Theo Slijters uit Linschoten, met wie hij halver wege de koers was ontsnapt. Voor Raas was het zijn eerste overwinning van het seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 16