Dierenarts ligt weer onder vuur kHGEN PZC Aandelen Unitron naar klanten en personeelsleden Dwaaltocht door het maïs W 1 FLEXl Insure" Werkstraf voor duur weekendje genieten zeeland zaterdag 17 juli 1999 z 14 Klachten na overlijden hertje bij geboorte Unitron leidt Oekraïners op Elderschans vaart wel bij overname ■Doolderop gemeente OOSTBURG Het huuraanbod in Midden-Zeeland op Internet Bezoek onze site VECON-HYDRO Vern Leunis Heikant Bouwjaar 1971 BMW verkoper sinds 1995 Xander Blom Terneuzen Bouwjaar 1976 BMW junior verkoper sinds 1998 Monique Fleur Terneuzen Bouwjaar 1972 BMW gastvrouw Garage Verbrugge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon (0115) 68 12 00 door Barend Pelgrim TERNEUZEN - De Zaamslagse dierenarts M. Schaub ligt op nieuw onder vuur. Naar aanlei ding van klachten van twee in woners van Terneuzen heeft de politie Schaub ondervraagd. Bij de kinderboerderij aan de Evertsenlaan in Terneuzen wa ren tientallen mensen er vorige week getuige van hoe de ge boorte van een hertenkalf ver keerd afliep. Volgens Schaub is er sprake van een ongelukkige samenloop van omstandighe den en is de kritiek eenvoudig te verklaren. „Mensen weten niet waarover ze praten. De Terneuzenaars M. van Dae- len en J. Krist beweren dat Schaub nalatig is geweest. In de kinderboerderij moest vrijdag een hert bevallen. Al vanaf één uur 's middags liep het moeder- dier rond met de kop van het kalfje naar buiten. Het diertje lag echter in een soort stuitlig- ging, waardoor hulp van bui tenaf nodig was. Om vier uur arriveerde de gealarmeerde die renarts Schaub, Deze deed en- Middelburgse pianist derde in finale concours festival Montreux MIDDELBURG - Mark van der Feen (27) is vrijdag derde ge worden in de finale van het internationale Piano Solo Im provisatie Concours van het Montreux Jazz Festival in Zwit serland. De uit Middelburg afkomstige pianist moest het afleggen tegen de Zwitser Leo Tardin (eerste) en de Hongaar Norbert Markus. De 'Steïnwayprijs' die Van der Feen heeft gewonnen, is een be drag van 4000 gulden. Vooraf schatte Van der F een zijn kansen hoog in om het prestigi euze concours te winnen, maar hij erkende vrj dagavond dat hij niet op de toppen van zijn kun nen heeft gespeeld. „Ik had me gek gestudeerd, maar was als laatste aan de beurt. Ik moest een uur op de gang wachten en dat kwam mijn inspiratie niet ten goede. Toch vind ik het te gek wat ik hier heb bereikt." kele vergeefse pogingen om met een verdovingsgeweer het moe- derdier te isoleren en ging na een half uur onverrichterzake weer weg. De Zaamslagse dierenarts legt uit dat de aanwezigheid van de talrijke kinderboerderijbezoe kers de klus onmogelijk maakte. „Als je in die wei loopt en een hert met veel vertoon gaat in sluiten, komt er enorm veel adrenaline bij dat dier vrij. Dan werkt de verdovingsspuit ook niet meer, dus moet je zorgen dat het dier rustig blij ftD ie middag lukte dat niet, mede door al die mensen die stonden te kijken." Met de beheerder kwam Schaub overeen terug te keren wanneer de gemoederen rond de herten wei wat waren bedaard. Om ne gen uur 's avonds, het moeder hert liep inmiddels acht uur met het hoofd van haar jong naar buiten, keerde Schaub terug. Het was nog steeds druk bij de boerderij, maar uiteindelijk De kinderboerderij in Terneuzen, waar volgens ooggetuigen door nalatigheid van de dierenarts de geboorte van een hertenkalf verkeerd afliep. foto Peter Nicolai door Aector Doorns TERNEUZEN - Een 26-jarige man uit Breugel wilde zijn leven na een zwervend bestaan meer kleur geven. De Brabander boekte 4 juni vorig jaar een kamer in het Ci ty Hotel in Terneuzen, maar vertrok twee dagen later zonder de hotelrekening van bijna 1700 gulden te betalen. De man gooide de koffer uit het raam en liep door de voordeur van het hotel naar buiten. De forse rekening was grotendeels opge slokt door de telefoonkosten van 1450 gul den, de rest was opgemaakt aan consump ties en maaltijden. De telefoontjes had de Brabander voornamelijk gespendeerd aan de babbelbox. „Een beetje heavy om zoveel geld in één weekend uit te geven", concludeerde de Ter- neuzense politierechter W. ter Berg vrijdag. Hij achtte bewezen dat de man de boel had opgelicht en veroordeelde hem tot een werkstraf van dertig uur en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Ook officier van justitie D. van der Bel was ervan overtuigd dat de verdachte zichzelf na een moeilijke periode wilde fêteren. „Hij wilde geniet en op kosten van anderen en hij heeft vooral geknoeid met de telefoon." De officier eiste vier weken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk. Afbetaling De Brabander heeft behoorlijke schulden. Hij vertelde in een opvangcentrum en op straat te hebben geleefd. „Ik had vooraf geen plannen met het hotel, maar het is ge woon uit de hand gelopen. Ik zat in een moeilijke periode, maar ik heb nu een baan gevonden." Er is sinds kort een afbetalings regeling met het Terneuzense hotel gestart. lukte het de arts om het hert te verdoven. Het publiek was zichtbaar geïrriteerd over de lange duur van de operatie. Het kalf werd verlost, maar was al zo verzwakt dat reanimatie niet meer hielp. Toeschouwers be kritiseerden Schaub. „Je kimt het vergelijken met een politie-optreden. Daar staan ook altijd mensen aan de zijlijn die commentaar hebben, die het beter weten," aldus Schaub, die vindt dat hij naar eer en gewe ten heeft gehandeld. Op de kri tiek op het Terneuzense Dieren asiel wil de arts ook reageren. „Het is zeker niet waar dat er in het asiel eenzijdige, ongenuan ceerde beslissingen worden ge nomen. Je bent de opvang voor de ellende die mensen veroorza- ken en voor een aantal dieren is het helaas een eindstation. Soms moet je dan een besluit ne men waar anderen het niet mee eens zijn en daaruit ontstaan conflictsituaties ÏJZENDIJKE - Unitron BV in IJzendijke krijgt dit jaar ver sterking van een aantal mensen uit de Oekraïne. De mensen krijgen in IJzendijke of in de kleinere vestiging van Unitron in Enschede een opleiding die kan worden toegepast in de elektronicamontage en -ont wikkeling. „Wij hebben een gebrek aan personeel en zij kampen met een hoge werkloosheid", vertelt di recteur R. de Gier. Hij bezoekt binnenkort in de Oekraïne on der meer het door Unitron ge sponsorde weeshuis, dat 170 kinderen van nul tot zeven jaar huisvest. De inzamelingsactie bij het tienjarig bestaan van Unitron leverde ruim tien mille op. Het geld wordt gebruikt voor wasmachines. De Gier: „We wilden graag nog meer doen, iets structureels. Via via kwamen we op het idee werklozen naar Nederland te halen. Deze mensen zijn vaak hoog opgeleid maar kunnen daar niet aan de slag. Wellicht kunnen ze met de kennis en er varing van hier wel iets van de grond krijgen. door Pascalle Cappetti IJZENDIJKE - Tien personeels leden van Unitron BV krijgen binnenkort twintig procent van de aandelen van het elektroni cabedrijf in handen. De verkoop van aandelen aan het kaderper soneel biedt het IJzendijkse be drijf de mogelijkheid om zich los te weken van de Nedworks Electronics Group. De overige aandelen worden overgenomen door de belangrijkste klanten van Unitron. De gemeenteraad van Oostburg gaf deze week het groene licht voor een lening van anderhalf miljoen gulden aan het bedrijf. Daarmee heeft Unitron vol doende geld in huis om de ko mende drie jaar opnieuw op ei gen benen door te komen. Directeur R. de Gier reageerde vrijdag opgelucht. „Dat zetje hadden we nodig." Hij had zich er een beetje op verkeken dat de lening in de raad zo lastig zou liggen. „Ik dacht een simpel ver haal te houden: wij leveren de arbeidssubsidie van tiendui zend gulden per nieuwe ar beidsplaats in en we krijgen de lening terug. "De raad ging ech ter niet zonder slag of stoot ak koord. De fracties zagen het in eerste instantie niet zitten om voor bankier te spelen. „Ik zeg niet dat we het zonder die lening niet hadden gered, maar de ba sis was wel erg smal geweest." Andere markt Amper twee jaar na de fusie met Superior Print Assembly tot Nedworks Electronics Group zag Unitron zich al weer ge noodzaakt zelfstandig verder te gaan. Ging het bedrijf er eerst nog vanuit dat de fusie moge lijkheden bood om verder te groeien, inmiddels was de koers van de groep zo veranderd dat Unitron zich er niet meer thuis- voelde. Dat hield direct verband met de toetreding van het grote elektronicabedrijf Vebatronic uit Uden. Daardoor werd de in vloed van Unitron beperkt tot twintig procent. Daar kwam bij dat Unitron zich op een andere markt richt dan de andere twee partijen. Houden zij zich enkel bezig met elektronicaproductie, IJzendijke doet ook en steeds meer aan ontwikkeling en sys teembouw. „Daar halen we de helft van onze omzet uit", ver telt De Gier. Nedworks Electronics Group hanteert sinds begin dit jaar de opvatting dat de in- en verkoop centraal moet gebeuren en de arbeidsintensieve en seriemati ge productie zoveel mogelijk in de vestigingen in Hongarije en Slowakije. Unitron doet liever zaken met de sociale werkvoor ziening Dethon en, sinds kort, met die in Dordrecht. Ln de op vatting van De Gier kan dat ook best concurrerend. „Als wij iets in Oost-Europa of in België goedkoper, beter, sneller en flexibeler kunnen laten produ ceren, dan zullen we dat niet la ten. Maar dan nemen we wel zélf die beslissing." Verdergaan met Nedworks hield toch een onzekerheid in. Helemaal uit te sluiten zijn pijn lijke veranderingen nooit, schat De Gier in. De samenwerking wordt echter niet helemaal op gezegd. De inkoop gebeurt bij voorbeeld ook na de uittreding gezamenlijk. Winst Na twee zeer magere jaren is er nu een betere periode aangebro ken. De omzet is vorig jaar met veertig procent gestegen en dit jaar wordt op eenzelfde groei gerekend. De winst blijft- nog wel ver achter bij de vette jaren, toen het bedrijf nog in Terneu zen zat. Dit jaar hoopt De Gier op 'enkele procenten' winst uit te komen. Het bedrijf verwacht dit jaar een extra impuls door de pre sentatie van een geheel nieuw product in september, speciaal bedoeld voor tandartsen. Nu werken er 58 mensen bij het bedrijf. Het streven is om eind volgend jaar meer dan honderd mensen in dienst te hebben. Dit aantal staat los van de De- thon-mensen die voor Unitron werken. Dit aantal moet in de nabije toekomst worden uitge breid. Binnenkort gaat Dethon- personeel in het IJzendijkse be drijf zelf werken. Op termijn worden deze mensen misschien vast in dienst genomen. Een in terne opleiding moet verder in de behoefte aan geschoold per soneel voorzien. Interim-burgemeester A Vogelaar van Hontenisse voltooide met een motormaaier het labyrint in het maïsveld. foto Peter Nicolai door Lilian Dominicus LAMSWAARDE - Zeeuws-Vlaanderen heeft er weer een toeristische attractie bij: jong en oud kunnen zich ouderwets uitleven in een maïsdool- hof aan de rand van Lamswaarde. „Het idee is komen overwaaien uit Mexico", weet interim-burgemeester A Vogelaar van Hontenis se, die het labyrint op ludieke wijze opende. Geze ten bovenop een maaimachine plaveide hij de eer ste (of de laatste) meters van het tien hectare grote doolhof. Het kostte wat moeite het apparaat tot stilstand te brengen, maar Vogelaar kreeg deson danks een luid applaus van de aanwezigen. „Ik vond het het applaus zeker waard", klopte de pas geïnstalleerde interim-burgervader zich op zijn borst, „want het was een hele prestatie van me zelf." De feestelijke opening was overigens de tweede die hij in zijn functie als interim-burgemeester van Hontenisse mocht meemaken. Eerder die dag opende Vogelwaarde een installatiebedrijf in Kloosterzande, Eigenaar G. Boënne van de maïsvlakte meldde dat het veld in elk geval tot en met oktober blijft bestaan. „Tenzij iemand een goed bod doet, uiter aard", haastte hij erachteraan te zeggen. Naast het doolhof zette Boënne, in samenwerking met P. Mahu van het nabijgelegen restaurant Petrus Paulus Hoeve, een aantal wandelingen uit. De routes kunnen bij het restaurant worden opge haald. door Pascalle Cappetti AARDENBURG - SBI Beheer in Doorn neemt het Belgische op leidingsinstituut ITC met vesti gingen in Antwerpen en Brussel over. Met de overname verste vigt SBI, waartoe ook Zeeland Studiecentrum/conferentie centrum De Elderschans in Aar denburg behoort, haar positie op de Belgische markt. De verwachting is dat de Elder schans flink zal profiteren van de overname en dat er een cur- sistenstroom op gang komt richting Aardenburg. Directeur R.R. Stigter van SBI Beheer in Doorn vertelt dat ICT een uit stekende klant is met een stevi ge marktpositie. Net als SBI houdt het instituut zich bezig houdt met training, onderzoek, werving en selectie op allerlei niveaus en kent het een duidelij - ke verbinding met de sociale partners. Zowel non-profit als profit-organisaties behoren tot de klanten. ICT heeft zes medewerkers in vaste dienst. Deze worden over genomen. Daarnaast werkt er een aantal mensen op project basis voor het instituut. Waar mogelijk blijven deze medewer kers in de toekomst inzetbaar voor SBI. Hotel De positieve consequenties voor Aardenburg houden verband met het feit dat ICT niet overeen eigen hotelaccommodatie en cursuscentrum beschikt. In het verleden maakte het Belgische instituut gebruik van accom modaties van derden. Het con ferentiecentrum in Aardenburg kan dus rekenen op een toename van de cursussen en de over nachtingen in het hotel. Hoe groot die toename is, kon Stigter nog niet zeggen. Het is volgens hem niet de be doeling dat De Elderschans voortaan de Belgische markt gaat benaderen. Het cursusbe- drijf blijft zich primair richten op Zeeland, de Zeeuwse eilan den en West-Brabant. De Ant werpse en Brusselse vestigingen blijven verantwoordelijk voor de Belgische markt. „Ze maken alleen gebruik van de facilitei ten van Aardenburg." Je draait de kraan open en direct heb je warm water. Geen wonder: in het keukenkastje vindt u de enige echte Close-in» boiler. Bijzonder compact en tegelijkertijd zeer royaal met warm water. De uitvinder en maker van dit kleine warm- waterwonder? Daalderop natuur lijk. Wij installeren 'm in een handomdraai voor u. Hoogstraat 3 4515 AP IJzendijke Tel. 0117-301397 BEKENDMAKING Verordening aanwijzing voor verzuring gevoelige gebieden Burgemeester en wethouders van Oostburg maken inge volge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat de gemeenteraad van Oostburg in zijn ver gadering van 15 juli 1999 de 'Verordening aanwijzing voor verzuring gevoelige gebieden gemeente Oostburg' heeft vastgesteld. In deze verordening zijn regels gesteld ter bescherming van de bij de verordening aangewezen voor verzuring gevoelige gebieden voor de gevolgen van ammoniakdepositie op die gebieden. In de verordening is de dijk langs de Maagdenbergweg te Oostburg aangewezen als voor verzuring gevoelig ge bied. Op voornoemde dijk is in 1993 en 1998 waarde volle vegetatie aangetroffen waardoor de dijk dient te worden aangemerkt als een bloemdijk als bedoeld in de Uitvoeringsregeling ammoniak en veehouderij. De be grenzing van het aangewezen voor verzuring gevoelige gebied is aangegeven op de bij de verordening behoren de kaart. De 'Verordening aanwijzing voor verzuring gevoelige gebieden gemeente Oostburg' ligt met ingang van 16 ju li 1999 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, Raadhuisplein 1 te Oostburg. Het ge meentehuis is op werkdagen voor het publiek geopend van 09.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur. Op ver zoek is een afschrift van de verordening met bijbehoren de kaart tegen betaling van de kosten voor een ieder ver krijgbaar. De 'Verordening aanwijzing voor verzuring gevoelige gebieden gemeente Oostburg' treedt na de bekendma king ervan direct in werking. Oostburg, 17 juli 1999. Burgemeester en wethouders van Oostburg, G.H.W. Noordewier, burgemeester. C. Geerse, secretaris. http://zeeland. woonkeuze.nl belt U VECON-HYDRO, TEL. 0115-471700 Langeweg 24, Sluiskil Een zwembad in uw eigen tuin. Dat is pas écht genieten volgens Flexileisure. Zwemmen, dobberen, spaHelen, ontspannen... genieten. U kunt kiezen uit talloze formaten. Zelf bouwen of die mensen van Flexi bun werk laten doen. Het is betaalbaar! En liet kan snel. Graag vertellen n ook meer over onze bubbelbaden en massage baden. Het toppunt van genieten... De Kotenj 4 Burgli-Haamstede 01II652300 Het verkoopteam van Garage Verbrugge: met ons is het prima zaken doen! BMW maakt rijden geweldig

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 52