Rugbyers krijgen trainster kampioenschap triatlon PZC Taihuttu acht duels geschorst Nonnekes in halve finale Ontspannen spelletje sport zaterdag 17 juli 1999 bw 18 Anne-Mieke van Waveren neemt roer over bij Oemoemenoe De Nooijer en Van Lare Nijpjes wint van Kole na slijtageslag bridge uitslagen Atlete Pippig geschorst voor dopinggebruik Anne-Mieke van Waveren zal komend seizoen samen met Jan Albregtse de training bij Oemoemenoe verzorgen, foto Marijke Folkertsma OOSTKAPELLE - Ten nisser Menno Kole werd op de voorlaatste speel dag van het Open Sprink Jeugdtoernooi in Oostka- pelle verrassend uitge schakeld. De speler uit Kapelle, die in de poulewedstrijden al van Sjoerd Rolff had ver loren. moest nu zijn meer dere erkennen in Arjen Nijpjes na een tweeënhalf uur durende slijtageslag. Nijpjes plaatste zich door zijn driesetszege (2-6,6-4, 6-4) voor de halve finale. Op hetzelfde schema had Martijn Hendriksen aan zienlijk minder proble men met zijn tegenstan der. Nick van Rosberg kon zelfs de spreekwoordelij ke eer niet redden: 6-0. 6- 0. Bij de jongens in de klasse tot 13 j aar raakte het deel nemersveld zijn favoriet kwijt. Pim Felius, die het eerder al moeilijk had ge had tegen J ulio de Nooij er, kon het nu in het halvefi- naleduel met Justus Gras- hoff niet redden: 6-2, 6-3. De als tweede gewaar deerde Nick van Rosberg stelde daarentegen zijn supporters niet teleur- en hield Friedrich von Gott- berg gemakkelijk op af stand: 6-4 en 6-0. In de klasse t/m 11-jaar bleef favoriet Michiel Ketting ruim de baas over Jens Achterberg (6-3, 6-0) en de eveneens geplaatste Emiel Gideonse kwam evenmin in de problemen tegen Bas Felius (twee maal 6-1). Behalve deze spelers schaarden ook Sander van As en Jaimy Bish zich onder de laatste vier. Van Aas klopte in een spannende partij Van Bel- zen met 6-3, 6-7 en 7-5, terwijl Bish, ook actief bij het Maenenblusschers- ioernooi in Middelburg, eenvoudig met 6-1 en 6-3 van Van der Bel won. Bij de meisjes in de klasse t/m 13 jaar wonnen Smeets en Mahassen hun partijen. Smeets klopte Van As met 8-2, Mahassen versloeg Verdonk met 8-5. van onze sportredactie ZEIST - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Jerry Taihuttu voor acht wedstrijden ge schorst. De speler van Helmond Sport kreeg de straf voor ernstig gemeen spel. Taihuttu maakte in het nacom- petitieduel tussen Sparta en Helmond Sport een zeer zware overtreding op Jochem van der Hoeven. De Spartaan liep daar bij een dubbele beenbreuk op. De actie van Taihuttu bleef on bestraft. De openbare aankla ger stelde daarop een onderzoek in naar het optreden van de spe ler. Na zijn overtreding kwam Tai huttu op eigen verzoek niet meer actie in de nacompetitie. Direct na zijn actie werd hij door Helmond Sport al voor één wedstrijd disciplinair ge schorst. Emmen-aanvaller Michel van Oostrum (32) blijft tot 2003 bij eerstedivisieclub. Hij had een contract tot 2000, maar de club brak de verbintenis open. Van Oostrum is al jaren de topschut ter van Emmen en begeerd door menig profclub. NAC heeft via de KNVB de we- In de krant van gisteren zijn de diagrammen bij de bridgeru- briek per ongeluk verkeerd af gedrukt. Hieronder de juiste versie van de rubriek. door Berry Westra Op internationale, kampioen schappen wordt dagelijks een daily bulletin uitgebracht. Daarin staan alle uitslagen, ver slagen van de belangrijkste wedstrijden en fraaie spellen. Traditioneel worden er aan het einde van het toernooi prijzen uitgereikt voor het beste afspel, tegenspel en biedverloop. Die prijzen vallen meestal in han den van erkende coryfeeën. Op Malta was dat anders. De prijs voor het beste tegenspel ging naar Daniel Perrino uit Mona co. Dit was het spel. Zie diagram 1 Tegen dit type biedverloop is een troefuitkomst vaak goed. Het perkt de introefwaarde van dummy in. Perrino had geen aantrekkelijk troefbezit om van te starten, maar liet zich daar niet door weerhouden. Hij legde van onze sportredactie MIDDELBURG - De stoere ke rels van rugbyclub Oemoeme noe moeten komend seizoen luisteren naar een vrouw. Anne- Mieke van Waveren uit Ellemeet wordt oef enmeester van de Mid delburgse rugbyers. Vorig seizoen vormden Jan Al bregtse en Harry van Helsland het trainserduo bij Oemoeme noe. Omdat Van Helsland aan het einde van vorig seizoen een stapje terug deed, moest er voor hem een vervanger gezocht worden. Die vond de Middel burgse club in Van Waveren. Van Waveren maakte vorig sei zoen al als speelster deel uit van de Middelburgse mannenploeg. Voor de komende jaargang is het de bedoeling dat ze als train- ster/speelster gaat fungeren. Van Waveren:,Maar als het spe len ten koste gaat van het trai ning geven, stop ik direct als speelster." Ervaring Vanaf 1 augustus zal Van Wave ren de Middelburgse rugbyers van Oemoemenoe onder handen nemen. Ervaring met mannen- ploegen heeft ze de afgelopen jaren al opgedaan. Behalve een jaar Oemoemenoe, speelde ze twee jaar bij de mannen van RCD uit Delft. „Ik ben niet de eerste vrouwelijke trainer in de rugbysport. Ergens in het oos ten van het land is een vrouw die een derdeklasser traint. Het is een uitdaging, maar ik voorzie van onze sportredactie MIDDELBURG - Tennisser Alexander Nonnekes heeft in de Bl-categorie van het 20e Maeneblusscherstoernooi de halve finale bereikt. De jeugdi ge speler uit Kruiningen klopte in de kwartfinale Erik Bakker in drie sets: 6-2,4-6 en 6-3. Een eenvoudige zege was het niet voor Nonnekes, want zijn tegenspeler van TC Souburg bood voortreffelijk tegenspel. Nonnekes was weliswaar dui delijk de sterkste in de ope ningsreeks, in de voortzetting van de partij bracht Bakker de balans weer keurig in even wicht. Nonnekes had echter reldvoetbalbond FIFA inge schakeld om de transfersom te ontvangen voor de overgang van Glenn Helder naar het Chi nese Dalian Wanda. De Bredase club heeft nog een bedrag van ongeveer één miljoen gulden te goed. NAC verkocht Helder halver wege vorig seizoen aan Dalian Wanda. De speler kwam in Chi na niet in actie omdat de club een overschot had aan buiten landers. „Wij menen recht te hebben op het geld", aldus di recteur Roelant Oltmans. „De Chinezen hebben Helder van ons gekocht. Het is niet ons pro bleem dat ze hem dan niet heb ben opgesteld." Ondanks vele brieven en faxen weigert Dalian Wanda te beta len. Omdat er op een gegeven moment helemaal geen reactie meer kwam, heeft NAC besloten de FIFA in te schakelen. René Eijkelkamp blijft Schalke 04 trouw. Hij treedt als scout voor onbepaalde tijd in dienst van de Duitse Bundesligaclub. Eijkelkamp moest vorig seizoen zijn spelersloopbaan beëindi gen wegens chronische blessu res aan zijn achillespezen. AN- P/SID 1 noord &1072 VV98543 V3 Ö10 8 west oost £V4 &B83 <?AB 6 H 10 2 OB106 09542 £>hb 763 <£>A52 zuid AH965 <?7 O A H 8 7 ■&V94 Oost gever, Noord/Zuid kwetsbaar W N O Z pas pas 1SA pas 20 pas 2& pas pas pas Diagraml schoppen vier op tafel! Zuid won schoppen boer met schop pen aas en speelde een kleine klaveren uit de hand. West legde klein en oost won de slag met klaveren aas. Zuid liet het troef naspel naar de weinig problemen. Ik heb na tuurlijk al een jaar in het team gespeeld en volgens mij lig ik wel goed in de groep." Van Waveren kan bogen op een rijke ervaring in de rugbysport. nog wat in reserve en dat gooi de hij in de beslissende set met succes in de strijd. In de halve finale treft hij nu de nummer één van de plaatsingslijst Den nis Melief. De andere finalist moet komen uit de partij tus sen Mark Felius en Serge Eude. Rovers In de Cl-categorie reikten Mark Rovers en Thijs Slag boom tot de halve eindstrijd. Rovers moest daartoe wel drie sets op de baan staan tegen Os- tien lopen, overtuigd als hij er van was dat west niet onder schoppen vrouw vandaan was gestart. Perrino won de slag en zette de kroon op het werk door nu een kleine harten na te spelen. Dit stelde oost in staat om ook de derde troef van tafel te spelen. De leider verloor nu een schop pen, een harten, een ruiten en drie klaveren. Natuurlijk had de leider veel beter kunnen spelen, bijvoor beeld door te beginnen met vier rondjes ruiten. Het is echter de verdienste van west dat hij de leider de kans heeft gegeven om down te gaan. De prijs voor het beste afspel ging naar een voormalige cory fee, die in het seniorentoernooi meespeelde. Julian Klukowski was met Polen Europees kampi oen in 1981 en vertoonde zijn bekende kunsten op het volgen de spel. Zie diagram 2 Klukowski was als zuid zonder tussenbieden in zes schoppen beland. Hij kreeg een ruiten vrouw start voor het aas en trok de troeven in twee rondjes. De 34-jarige rugbyster startte haar carrière bij het Utrechtse RUS, vervolgens verkaste ze naar het Leidse THOR. Daar kwam ze geregeld in contact met Engelse clubs en Van Wave- car Jacobs, maar won uitein delijk met- 6-1, 4-6 en 6-3. Slagboom was daarentegen snel klaar met Theo Kok: 6-2, 6-0. Van de geplaatst spelers bereikte de als tweede inge schatte Ronnie Hillebrand de kwartfinale, dankzij een over winning in straight sets op Sven Vermeulen (6-4, 6-2). Zijn tegenstander in de vol gende ronde zal Micha Ber nard zijn, die Sander van Buuren simpel versloeg met 6- 1 en 6-2. 2 noord £AHB7 <?A65 <>102 ftAB43 west oost £53 &98 V432 VHB1087 OVB8 7653 09 ft 10 ftV9876 zuid V 10 64 2 VV9 OA H 4 <£>H52 West gever, niemand kwetsbaar Diagram 2 Daarna volgde ruiten heer en ruiten getroefd. Oost gooide een harten en een klaveren af. Het was inmiddels bekend dat oost drie kaarten in ruiten en schop pen had en derhalve tien kaar ten in harten en klaveren. Uit oosts discards concludeerde Klukowski dat oost exact een 2- 5-1-5 had. Het was ondenkbaar dat oost met dit klaverbezit in dummy een klaveren zou af gooien van een drie- of vier- ren maakte indruk op hen. Ritchmond uit Londen wilde van haar diensten gebruik ma ken en anderhalf jaar speelde de geboren Zierikzeese bij de En gelse topclub. Toen ze terug- In de C2-categorie was favo riet Sake Smit succesvol tegen Karl-Heinz Hafke (6-2, 6-3) en reikte Stanley Bish eveneens tot de halve finale na een ma rathongevecht met Brian Dijk stra (1-6,6-3, 6-4). De twee spelers moeten nu onderling uitmaken wie zondag in de fi nale staat. Mariëlle Merkelbagh, de aan voerster van de onderste helft van het schema bij de vrouwen Cl, kwam als winnares uit de krachtmeting met Marijke kaart. Hierop baseerde de Pool zijn verdere speelplan. Hij in casseerde al zijn troeven, het geen leidde tot het volgende eindspel. Zie diagram 3 Op de laatste troef verdween harten zes uit noord. Oost kon geen kaart missen. Als hij een klaveren wegdoet kan de leider simpel de vierde klaveren van noord vrijspelen. En wanneer hij harten boer laat gaan valt harten heer onder het aas en wordt harten vrouw hoog. De clou is echter dat oost harten heer helemaal niet hoeft te heb ben. Ook als die kaart bij west zit maakt Klukowski zijn con tract. De leider speelt na de har- tendiscard harten naar het aas. Wanneer harten heer niet valt, vervolgt hij met klaveren naai de- heer. De volgende klaveren wordt uitgedoken naar oost, die in de voorlaatste slag in de aas- boer vork van noord mag spe len! Kampioenschap Vorige week werd in Praag het wereldkampioenschap paren voor junioren gehouden. In een veld van 186 paren was Neder- keerde in Nederland maakte ze meteen haar opwachting in Oranje. Vorig jaar beëindigde ze haar interlandcarrière na het wereldkampioenschap in Am sterdam. Olympique Marseille in opspraak MARSEILLE - Olympique Marseille en trainer Rolland Courbis onderhouden contact met de maffia en de drugsscene in Marseille. Dit berichtten de Franse kranten Le Parisien en La Provence gisteren. Volgens de bladen zijn Courbis, directeur Marcel Dib en oud voorzitter Jean-Michel Rous- sier van de voetbalclub voor on dervraging voorgeleid aan de justitie. Justitie onderzoekt be schuldigingen dat de club transfers van spelers met drugs geld zou hebben gefinancierd. De vermoedens rezen na uit spraken van de Franse maffia bazen Frank en Pascal Perf etto. Als verklaring voor hun talrijke buitenlandse reizen hebben ze aangegeven dat ze in opdracht van Olympique op zoek zijn ge weest naar spelers. SID Boskov trainer van Joegoslavië BELGRADO - De Joegoslavi sche voetbalbond (FSJ) heeft Vujadin Boskov benoemd als bondscoach van het nationale elftal. De oud-trainer van onder andere ADO Den Haag volgt Milan Zivadinovic op, die deze week werd ontslagen. RTR land met tien paren vertegen woordigd. Een zitting voor het einde stond de Rotterdamse ge legenheidscombinatie Simon de Wijs-Bas Drijver op een veelbe lovende tweede plaats. Helaas liet het eindschot te wensen over en zakten de heren naar een elfde stek in het eind klassement, net een plaatsje bo ven Frank Burghout en Helmer Jasper. Het goud ging naar de Oosten rijkers Gloyer-Saurer. noord £>- VA6 O- ftAB43 4>- £>- V432 Vhb O B 8 O- ft 10 ft V987 6 6 <?V9 O- ftH52 Diagram 3 van onze sportredactie HOLTEN - Amper een week na het behalen van een titel staan Terèse van Lare uit Sluis en Wil ly de Nooijer uit Serooskerke vandaag weer aan de start van het NK-triatlon op de Olympi sche afstand van 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. Plet moet raar lopen, wil we reldkampioene long-distance Van Lare haar zoveelste titel mislopen. De tegenstand van Ingrid Meijer uit Harderwijk en Tammoa Kasemier uit Gronin gen zal te gering zijn om Van La- re in de categorie masters D50 van de eindzege af te houden, Nu ze de Nederlandse titel halve triatlon in Stein heeft gepakt, zal Willy de Nooijer er alles aan doen om in Holten de categorie D45 te gaan winnen. Bep Meeuwissen uit Oegstgeest kan echter roet in het eten gooien. Vorig jaar moest De Nooijer ne gen seconden toegeven op Meeuwissen. Edith Gerards (Wolphaartsdijk), vorig week Zwemploegen Koewacht doen gooi naar titel EERSEL - Op het E3-Strand in het Brabantse Eersel (in de buurt van Eindhoven) wordt zondag de zevende nationale openwaterzwem wedstrijd ge houden waarvan de resultaten meetellen voor de landelijke klassementen. De zwemploegen van Koewacht en de Stormvogel zullen met een ploeg aan de start verschijnen. Op het onderdeel schoolslag ste vent de Koewachtse vrouwen- ploeg in het nationale ploegen- ldassement af op de eindzege. De mannen van Koewacht wil len hetzelfde, maar een gemak kelijke opgave zal het niet worden. AZ&PC/ Anova doet namelijk ook een gooi naar het kampioenschap. In de ploeg van de Stormvogel ontbreekt Sas- kia Herrebout, die vakantie houdt in Frankrijk. Zaterdag wordt er ook een wedstrijd ge houden in de IJzeren Man en Eindhoven. De resultaten hier van tellen nog niet mee voor de landelijke klassementen. Atletiek Dessau. Internationale wedstrijden. Vrouwen. 100 m: 1. Ojokolo (Nig) 11,21, 2. Philipp (Dui) 11,26. 200 m: 1. MÖIIer (Dui) 23,28, 2. Ojokolo 23,41. 400 m: 1. Charity Opara (Nig) 51,99.800 m: 1. Wüs- tenhagen (Dui) 2.02,28, 2. Jongmans (Ned) 2.04,63. 1500 m: 1. De Fonseca- Wollheim (Dui) 4.10,47. Kogel: 1. Kum- bernuss (Dui) 19,04, 2. Kleinert (Dui) 18,77. Discus: 1. Dietzsch (Dui) 65,56, 2. Anja Möllenbeck (Dui) 61,17; 4. Goor- machtigh (Ned) 57,42. Mannen. 100 m: 1 Braimah (Gha) 10,36. 400 m: 1. Ochieng (Ken) 45,72. 800 m: 1. Woodward (VSt) 1.46,87. Discus: 1. Schuit (Dui) 63,65, 2. Michael Möllenbeck (Dui) 63,50. Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge. Resul taten vanaf 50 procent en hoger. A-lijn, dubbele howell-8, eerste deel: echtpaar Labrujère 64.88, mw. v. d. Laan/Brugge- man 59.52, echtpaar Kips 55.36, Rosink- /Wondergem 51.79; tweede deel: mw. van Leeuwen/Schoof 68.45, Hogeboom- /ten Hengel 52.98, dms. Hoorenmans- /Lichthorst 51.79, dms. Pruissers/Hof- land 50.60, mw.Tjin a Lin/van Dijk 50.00. B-lijn, niet roken, dubbele howell-8, eer ste deel: Kleinendorst/Sondag 63.10, dms. Dingemanse/Wijnen 56.55, echt paar Treffers en dms. Heissel/Graulich 51.19; tweede deel: Buys/Mix 59.52, dms. Dispa/Raaymakers 58.33, van Gie- zen/Veger 57.74, echtpaar v. d. Vinne 52.98. C-lijn (niet roken), dubbele ho well-8, eerste deel: dms. de Regt/Vonk 56.55, mw. Pol/van Leerdam 55.95, dms. Verdoorn/Steendijk 54.76, dms. Hofman/Klaassen 51.19; tweede deel: Grootjans/Schouten 63.69, Polderdijk- /Scherp 55.95, Jansen/Provily 54.76, dms. van Riel/Uiterlinde 54.17, echtpaar Tuinman 52.98. D-lijn (niet roken), dub bele howell-8, eerste deel: Veldkamp- /Krappen 61.31dms. Ingenegeren/Wiesner54.76, Gabriëlse- /Pouwelse 52.38, Hartog/Janse 51.19; tweede deel: van Eekelen/Janse 60.12, Daane/van der Kuijl 54.76, dms. Wou- ters/Martens 54.17, mw. Brake/Dieleman 51.79. E-lijn (niet roken), dubbele ho well-8, eerste deel: echtpaar Rijnberg 61.90, dms. Breedveld/Wondergem 60.12, Breedveld/Verburg 54.17; tweede deel: dms. Kramer/van Maaren 61.10, de Kort/Lamain, mw. Schoolmeester/v. d. Perk en de KokA/ersluis 55.36. Golf Carnoustie. Brits Open, na tweede ron de: 1Van de Velde (Fra) 143 (75 68), 2. Ca brera (Arg) 144,3. Parnevik (Den) 145,4. Sjöland (Zwe), Norman (Aus), Woods (VSt) 146, 7. Watts (VSt), Hughes (Aus), Leonard (VSt), Mattiace (VSt), Lawrie (GBr) 147. Graz. Oostenrijks Open vrouwen, na tweede ronde: 1. Esterl (Dui) 133 (65 68), 2. Reid (Sch) 135,3. Arruti (Spa), Cavalle- ri (Ita), Meunier Lebouc (Fra), Head (Eng) 137; 39. Hageman (Ned) 145,59. Van Ha gen (Ned) 148. Schaken Dortmund. Internationaal toernooi, zes de ronde: Timman (Ned) - Topalov (Bul) 1-0, Adams (Eng) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Karpov (Rus) 1/2-1/2, Anand (Ina)-Sokolov(Bos) 1/2-1/2. Stand: 1. Le ko 41/2,2. Kramnik4,3. Anand, Karpov3 1/2,5. Adams 3,6. Topalov, Sokolov 2,8. Timman 1 1/2. Sportprijsvragen Lucky 10 van vrijdag 16 juli. Winnende getallen: 1-12-22-24-46-49-50-52-53 -56-57-60-63-64-65-71-72-75-76- 77. (onder voorbehoud) Tennis Davis Cup. Wereldgroep, kwartfinales. Moskou: Rusland - Slowakije 2-0; Safin - Kucera 2-6 6-4 6-2 6-4, Kafelnikov - Hrba- ty 2-6 6-2 6-7 6-1 7-5. Brussel: België - verrassend derde op het NK hal ve triatlon, wëet nog niet of ze in Holten zal starten. Bij de mannen staat Jochem Ku- zee (Sint Annaland) aan de start. Na een behoorlijk voorsei zoen ging het met de prestaties van Kuzee wat minder goed. Ik denk dat dat komt doordat ik voor school hard heb gewerkt en daarnaast ook hard getraind heb", aldus Kuzee. „Nu gaat het tijdens de trainingen weer goed. Ik hoop dat ik zaterdag na de wedstrijd weer het gevoel heb dat ik voor mezelf goed gepres teerd heb." Bij de junioren D14 neemt Katja Botman (Middelburg) deel. Wel licht kan zij voor net zo'n ver rassing zorgen als bij het NK run-bike-run in Venray, waar ze brons greep. DARMSTADT - De Duitse ma rathonloopster Utta Pippig is wegens doping voor twee jaar geschorst. Een onafhankelijke commissie, die was ingesteld door de Duitse atletiekbond, sprak de schorsing gisteren uit. Pippig onderging op 2 3 april vo rig jaar in Boulder (Verenigde Staten) een zogenoemde out-of- competitioncontrole. Na analy se werd bij haar een onregle mentaire verhouding tussen testosteron en epitestosteron vastgesteld. De 33-jarige Pippig, drievoudig •winnares van de marathons van Berlijn en Boston, heeft altijd ontkend doping te hebben ge bruikt. SID Boogschutters strijden om Zeeuwse titel OVEZANDE - Op het terrein van de stichting Handboogsport Accommodatie Ovezande wordt vandaag het Zeeuws kampioenschap doel gehouden. Schutters uit Yerseke, Zierik- zee, Brouwershaven, Vlissingen en Ovezande zullen strijden om dit kampioenschap op de vijftig, veertig en dertig meter. Zwitserland 2-0; Malisse - Manta 6-4 6-0 7-6, Van Garsse - Federer7-6 3-61-67-5 6- 1. Pau: Frankrijk - Brazilië 1-1; Grosjean - Kuerten 2-6 7-6 6-7 7-6 7-9, Pioline - Meli- geni 6-3 6-3 6-3. Verenigde Staten - Au stralië 0-1; Martin - Hewitt 4-6 7-6 3-6 0-6. Sopot. Vrouwen, 360.000 gulden. Kwartfinales: Talaja (Kro) - Weingartner (Dui) 6-4 6-2, Testud (Fra/2) - Cervanova (Slw) 4-6 6-3 7-5, Martinez (Spa/3) - Leon Garcia (Spa/8) 7-5 6-4, Habsudova (Slw) - Torrens-Valero (Spa) 4-6 7-6 6-2. Palermo. Vrouwen, 290.000 gulden. Tweede ronde: Pitkowski (Fra/1- Zanetti (Ita) 6-4 6-1, Dementieva (Rus) - Reeves (VSt) 6-3 6-3. Kwartfinales: Srebotnik (Slw/5) - Casoni (Ita) 7-5 3-6 6-2, Myskina (Rus) - Kuti Kis (Hon) 6-2 6-4, Dementieva - Pitkowksi 6-4 6-2, Middelburg. Maeneblusscherstoernooi. HE B1: A. Nonnekes-E. Bakker 6-2 4-6 6-3. HE Cl: W. Labrujère-F. Bilius 6-0 6-4, O. Jacobs-M. Snijder 6-2 6-2, T. Slagboom-H. Doomerik6-3 6-3, M. Ber- nard-S. van Buuren 6-1 6-2, R. Hille brand—S. Vermeulen 6-4 6-2, M. Ro vers- O. Jacobs 6-1 4-6 6-3, T. Slag- boom-T. Kok 6-2 6-0. HE C2: K.H. Hafke-J. Nagtegaal 6-1 6-0, B. Dijk stra—E. van Aken 6-2 6-2, S. Bish-B. Dijk stra 1-6 6-3 6-4, S. Smit-K.H. Hafke 6-2 6-3. DE C2: N. Hillebrand-B. Boone 6-4 6-0, M. Merkelbagh-M. Meijer 6-2 6-3. HE D1: S. Bish-P. de Lange 6-3 6-4. DE Dl: N. Hillebrand-A. Malicki 6-1 6-1. HE D2: M. Wijnhoven-P. Verhagen 6-3 6-2. DE D2: D. Koeman-B. Meïjers 6-3 6-3, B. Rozen-P. de Regt 7-5 6-4, T. Bish-S. van eenennaam 7-6 2-6 6-4. Oostkapelle. Open Sprink Jeugdtoer nooi. JE 15/17: M. Hendriksen-N. van Rosberg 6-0 6-0, A. Nijpjes-M. Kole 2-6 6-4 6-4. JE 13: J. Grashoff-P. Felius 6-2 6-3, N. van Rosberg-F. von Gottberg 6-4 6-0. ME 13: G. Smeets-C. van As 8-2, T. Mahassen-E. Verdonk 8-5, JE 11:M.Ket- ting-J. Achterberg 6-3 6-0, S. van As-J. van Belzen 6-3 6-7 7-5, J. Bish-I. van der Bel 6-1 6-3, E. Gideonse-B. Felius 6-1 6-1. 's-Heer Hendrikskinderen. Verfhandel Franse Open Dubbeltoernooi De Puye. GDD1: J. Wirtz/M. Stevens - M. Karel- se/H. Karelse 6-4, 6-4. GDD2: G. Fran- se/H. Westdorp - E. Dekker/M. Verkam man 6-2,6-2. HDC1: J. Beuns/R. Felius - E, Heyndrickx/C. Versteeg 6-2,3-6,6-4. J. Oranje/J. Oranje - P. Bek/F. Schouw 6-4, 7-6. HDC2: J, van der Guchte/H. Tempelaars - B. Cok/D. van der Knaap 6-3, 3-6, 7-5. H. Ganseman/D. Hersei- man - R. Penders/H. Bosschaart 6-3, 6-1. DDC2: M. Snoeck/E, de Blaey - R. Jongsma/C. Vermue 6-3, 4-6, 6-1. Y. Huybrechts/R. van Tilburg - M. Adriaan- sens/C. de Nooyer 6-4, 7-5. W. Joo- sen/C. Kleinepier - M. van Westen/M. van Zweden 6-2, 6-4. DDD1: N. van der Have/A. Korstanje - K. van Leeuwen/A. Mol 6-2,6-4. L. van de Ende/W. Walhout - R. Bustraan/J. de Marco 6-0,6-1. Voetbal Oefenwedstrijden. Apeldoorn. AGOVV - Feyenoord 1-4 (0-0). Doelpunten Feyenoord: Somalia 2, Tomasson, Kalou. Bijzonderheden: To- masson mist strafschop, 6500 toeschou wers. Hengelo. Hengelo - AZ 1-16 (1-7). Doel punten AZ: Bosman, Roedema 3, Van Galen, Van der Weert2, Landerl, Bouchi- i ba, Wijker, Buskermolen, Hernandez, Ricksen. Haaksbergen. Bonivatius Boys - FC Twente 1-9(0-3). Vennegoor of Hesselink 4, Van der Laan 2, De Witte, Van de Paar, Cziommer. Deurne. SV Deurne - Newcastle United 0- 4 (0-1). Shearer 1. Eindhoven. Internationaal toernooi: Eindhoven - KV Mechelen 1-1 (1-1). Doel- I punt Eindhoven: Laponder. Eindhoven j wint na strafschoppen. MW - MTK Boedapest 0-5 (0-2). Bijzon derheid: Glenn Helder'fop proef bij MTK) 1. Holten. Hollens Combinatieteam - De Graafschap 0-10 (0-6). Doelpunten De Graafschap: Viscaal 4, Nehoda 3, Sanda 2, Rabeling 1. Bijzonderheid: Den Turk mist strafschop. DE LUTTE - In de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen kan de boog niet altijd gespannen zijn. Tussen de trainingen en oefenduels door ontspanden de nieuwelingen van Ajax gisteren bij een spelle tje kaarten in het trainingskamp bij De Lutte. Vlnr: Aron Winter, Frank Verlaat, Stanley Menzo en Jan van Halst. foto Louis van de Vuurst IpkT "1 *11 .O® 1 Meijer te voorschijn. Ze zal nu brand, die tegen Barbara Boone haar vorm toonde. Out sider Kimberley Goudt die eer der deze week favoriete Irene Mans verraste, treedt tegelij kertijd aan tegen Mireille Bergs in de andere halve finale. In de Dl-klasse deed de als eer ste, geplaatste Stanley Bish goede zaken door Piet de Lan ge gedecideerd terug te wijzen. Dat gold niet voor Anique Ma licki, want die liet zich als fa voriete verrassen door Nadine Hillebrand, die evenals Stan ley Bish nog op twee fronten om de hoofdprijs strijdt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 18