Vliegvelddirectie negeert klachten KLEURENFOTO'S Ontwikkelen PZC Molen Kloetinge in de verkoop Over de kop in de Tornado Zomer-voordeel OP rN ZEEUWS Bijzondere tochten vanaf Transferium ADVERTEREN? Gedragsregels in Veerse horeca zeeland zaterdag 17 juli 1999 w 14 FLEXI lei sure" COR SCHUILWERVE orsele Een zwembad in uw eigen min. Dat is pas éelit genieten volgens Flexileisitre. Zwemmen, dobberen, spartelen, ontspannen... genieten. U kunt kiezen uit talloze formaten. Zelf bouwen of die mensen van Flexi bun werk laten doen. Het is betaalbaar.' En bet kan snel. Graag vertellen uy ook meer over onze bubbelbaden en massage baden. Het toppunt van genieten... De Koterij 4 Burgb-Haamstede 0111 652300 door René Schrier KLOETINGE - De molen van Kloetinge is te koop. De graan molen stamt uit 1704 en is pas volledig gerestaureerd. De ko renmolen draait nog regelmatig en maakt meel voor bakker Boer in Kloetinge. Volgens eigenaar P. H. Mans is dat mede de drijf veer geweest om de molen in goede staat te houden. Hij vei-wacht dat de toekomsti ge eigenaar ook wel iets met mo lens zal hebben, anders kom je niet op zo'n object af. Overigens is er een jonge inwoner van Kloetinge, Jan Willem Bruël, die nu al op de molen als mole naar actief is en bereid is dat ook te doen als de molen verkocht is. Bruël heeft zijn opleiding van Mans gekregen. Dat is echter een kwestie van overleg met de nieuwe eigenaar. Mans heeft de molen en het bij behorende huis altijd be-, schouwd als tweede woning. Hij woont zelf in Frankrijk en is al tijd aan molens verknocht ge-i weest. Daarom wilde hij ookl eerst de restauratie van de mo-| len afmaken en pas daarna dei molen verkopen. Bij de restau-j ratie heeft Mans, zo zegt hijveel steun gehad van de gemeentel Goes die volgens hem de molens' een warm hart toedraagt. Het object bestaat naast de mo len en de daar achter staande' woning ook uit twee kleine mo numentale arbeiderswoningen) die aan renovatie toe zijn. Daar-j naast is er - zo staat in de be-| schrijving van makelaar Boot te: Kortgene - een tot de verbeel-| ding spi-ekend prieel en een) charmant achteroverleunende houten schuur. foto Willem Mieras Het reuzenrad heeft plaats moeten maken voor de Tornado foto Lex de Meester door Miriam van der Schot VLISSINGEN - De kinderen en jongeren uit Vlissingen en omgeving zaten er om tien minuten voor zes helemaal klaar voor. De botsauto's en stoeltjes van alle andere attracties waren tot de laatste toe gevuld. De muntjes waren al opgehaald. Het was enkel nog wachten op het start signaal. Om zes uur was het eindelij k zo ver. Met de klank van een scheepshoorn werd de Vlis- singse kermis vrijdag officieel geopend. Onmiddellijk werden de machines en toe stellen inwerking gezet, de suikerspinnen gedraaid en klonk Frans Bauer uit de speakers. Opvallend is de afwezigheid van het reu zenrad dat jaren achtereen niet alleen een vaste plek had op het Bellamypark, maar dat ook het logo was van de Vlissingse kermis op de reclameborden door de stad. Het plekje van het reuzenrad is nu in bezit genomen van de Tornado, een soort schommel die voortdurend over de kop gaat. Ook de speelautomaten en de te win nen pluchen beren zijn goed vertegen woordigd. In totaal staan er 31 attracties. Volgens de gemeente was het passen en meten om alle toestellen op de twee plei nen te krijgen. In tegenstelling tot gelui den van vorig jaar, wordt de Zeilmarkt dit jaar nog niet in gebruik genomen voor de kermis. De Vlissingse kermis duurt nog tot en met 26 juli. door Richard Hoving MIDDELBURG - De directie van vliegveld Midden-Zeeland neemt klachten afkomstig van camping de Witte Raaf en bun galowpark d'Oranjeplaete niet langer in behandeling. Volgens directeur B. van Dam missen de meldingen over overlast elke grond. Van Dam ontvouwde zijn voor nemen vrijdag op een vergade ring van de commissie 28, die is ingesteld om de milieu-aspec ten rond het luchtvaartterrein bij Amemuiden te behandelen. Met behulp van een luchtfoto hield hij de vergadering voor dat de wettelijk vastgestelde aan- en uitvliegroute van Mid den-Zeeland over de naastgele gen camping en bungalowpark loopt. Koers Gasten van de camping en be- woners van het bungalowpark klagen met enige regelmaat over vliegtuigen die over hun hoofden koers zetten richting de onverharde staxd- en landings baan. Het vliegveld komt de klagers volgens Van Dam tege moet door vliegers te vragen een route te volgen die afbuigt voor de Witte Raaf en d'Oranplaete. „Indien de veiligheid het vraagt is men echter gehouden aan de wettelijk vastgestelde rou- door Ali Pankow RENESSE - Het transferium in Renesse is tot eind augustus het startpunt voor bijzondere zo- mertochten die op initiatief van de VW Schouwen-Duiveland en Taxicentrale Renesse worden georganiseerd. Op het program ma staan onder andere zogehe ten kroontochten door agra risch Schouwen-Duiveland, en een dagtocht naar Rotterdam. Op vaste dagen in juli en augus tus vertrekt om 13.30 uur vanaf het transferium een toerbus voor een rit door agrarisch Schouwen-Duiveland. Onder deelvan deze tocht is een bezoek aan een boerderij waar de pas sagiers kennis kunnen maken met streekgebonden activitei ten. Wie Rotterdam eens met fiets of op skeelers wil ontdekken, kan gebruik maken van een speciale dagtocht. Elke woensdag om 10.00 uur vertrekt de bus vanaf het transferium naar Rotter dam. Voor nadere informatie over deze zomertochten kan men terecht bij de VW Schou wen-Duiveland in Zierikzee, tel. 0111-450524. te", aldus de vliegvelddirecteur. De leden van de commissie 28 gingen met uitzondering van de vertegenwoordiger van omwo nenden uit Arnemuiden. J. Tim merman-de Vries, akkoord met Van Dams voorstel. Burgemees ter A de Bruijn van Veere kreeg de vei'zekering dat de klachten van recreanten wel geregi- streerd en geanalyseerd wor den. De Bnxijn stelde dat zo doende duidelijk moet worden of vliegtuigen enkel uit oogpunt van veiligheid besluiten om over de camping en het bunga lowpark te vliegen. De klachten van de Witte Raaf en d'Oranje plaete komen niet langer op de agenda van de commissie 28 te staan. De milieucommissie stond gis teren kort stil bij haar eigen functioneren. Van Dam riep de provincie, die de voorzitter en de secretaris levert, op om het reglement van orde aan te pas sen. Volgens hem bestaat er on duidelijkheid namens wie be paalde leden deel uit maken van de commissie. Van Dam vroeg de overige leden ook om een uitspraak te doen over het lidmaatschap van T. van Verre. De inwoner van Veere laat standaard verstek gaan tij dens bijeenkomsten. Milieugedeputeerde en com missievoorzitter T. Poppelaars stelde voor om de rol van de ver schillende leden te behandelen met het nieuwe reglement van orde. De eerst volgend bijeen komst van de commissie 28 wordt begin november gehou den. Wij maken voor u, een prachtige fotoserie in Zeeuws kostuum. WIJ hebben de kostuums In vele maten en formaten. Maakt u even een afspraak Zeelands enige fotostudio met klederdracMfoto's ■WIO-STUDM Scheldestraat 42 Vlissingen 417244 Internationaal erkend vakfotograaf gemeente - OPENBARE KENNISGEVING VERZOEK OM VERGUNNING EN ONTWERP BESCHIKKING Onderwerp Burgermeester en wethouders hebben op 15 juni I999 een aanvraag om een vergunning op grond van de Wet milieube heer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van de Vereniging Zeeuwind te Goes om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van 2 windturbines, op het perceel kadastraal be kend sectie A, nr. 1187, gelegen aan de Polenweg 4 te Nieuwdorp, Het college is van plan de gevraagde vergunning de verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften verbonden worden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de aanvraag, de oncwerp-beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 19 juli tot en met 15 augustus inzien in het gemeentehuis tijdens de openingsuren. Bedenkingen Schriftelijke bedenkingen kunt u tot en met 15 augustus I999 richten aan burgermeester en wethouders van Borsele, Postbus 14450 AA Heinkenszand. Uw persoonlijke gege vens worden niet bekendgemaakt als u daar apart (schrifte lijk) om vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtenwisseling met de ge meente over de aanvraag en het ontwerp van de beschik king, kunt u hierom telefonisch (0113-561730) verzoeken. De aanvrager zal in de gelegenheid gesteld worden om daar bij aanwezig te zijn. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook modeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtenwisseling kan gedurende de inzagetermijn worden ingediend, bij voorkeur uiterlijk één week voor het einde van de inzagetermijn, U kunt te zijner tijd alleen beroep instellen als u bedenkin gen hebt ingebracht tegen de oncwerp-beschikking of als u kunt aantonen, dat u redelijkerwijs niet tot het inbrengen van bedenkingen in staat bent geweest. Dit beroep kunt u dan indienen bij de Raad van State, afeling bestuursrecht spraak. Heinkenszand, 17 juli4999 Burgermeester en wethouders voornoemd, namens hen. Hoofd afdeling Ruimtelijke ordening en milieu, ing. j. Huisman TEL.: 0118-484321 of FAX 0118-470100! Ondernemer F. Versluys overhandigt de horeearegels aan burgemeester AC. de Bruijn. foto Lex de Meester „We weten nu als horeca-onder- nemer precies hoever we kun nen gaan en wanneer we de poli tie moeten inschakelen. Het is wel de bedoeling dat de politie dan komt, zodat mensen zien dat er echt wordt opgetreden. Daar gaat een preventieve wer king vanuit." Uitgaansleven Burgemeester A C. de Bruijn is blij dat de actie door het groot ste deel van de horeca-onderne- mers in Veere wordt gesteund. „Een goed horecabeleid heeft maar één doel: een goed en veilig uitgaansleven creëren. Zowel overdag als 's nachts. Voor een actie is draagvlak nodig, want je kunt dit alleen maar gezamen lijk doen. We hebben daarom als gemeente in het voorjaar goede afspraken gemaakt met de poli tie en horeca-ondernemers." De Bruijn benadrukt dat de ac tie niets te maken heeft met de dodelijke schietpartij van afge lopen zondag in Zoutelande. „Dat heeft niets met onze hore ca te maken en daar kun je dan ook geen spelregels voor de ho reca-ondernemers op baseren. Zoiets kan ook overdag gebeu ren. Daar kun je je gewoon niet tegen wapenen." I Breda: Lange Brugstraat (076) 522 60 70, Ridderstraat (076) 5144045 Mid del burg: Lange Delft (0118) 61 26 03 I Oosterhout: Arendstraat (0162) 45 42 52, Zuiderhout (0162) 42 66 06 Roosendaal: Dr. Brabersstraat (0165) 56 90 88 Steenbergen: Kaaistraat (0167) 56 37 68 Rijen: Stationsstraat (0161) 22 32 20 door Lukas Fransen MELISKERKE - Vanaf dit weekeinde hangen er in de meeste disco's, cafés en op ter rassen in de gemeente Veere posters met de tekst 'Er zijn re gels. Punt uit!' Tevens staan er op de poster tien huis- en ge dragsregels waar de klant zich aan moet houden. De actie is een gezamenlijk initiatief van de horeca-ondernemers in Veere, de politie Walcheren en de ge meente Veere. Frank Versluijs, mede-eigenaar van discotheek de Hooizolder in Westkapelle en voorzitter van de hoi'ecavei'eniging Veere, pre senteerde vrijdag in het ge meentehuis in Meliskerke een poster, sticker en folder, die be zoekers van een horecagelegen heid in Veere duidelijk moeten maken aan welke regels zij zich moeten houden. De actie is het gevolg van een nauwere samen wex-king, die de gemeente Veere, de politie en de horeca-ondernemers vorig jaar zijn gestart. „We hebben aan de gemeente gevraagd hoever we als horeca ondernemer mogen gaan om de overlast te beperken", zegt Ver sluijs. „De regels vervagen steeds meer. Met deze actie wil len we weer duidelijke regels stellen, zodat xedereen weet waar hij aan toe is. Er moet na melijk wat gedaan worden aan de overlast." Volgens Versluijs kan een horeca-ondernemer een klant nu makkelijker op zijn ge drag aanspreken. „Je kimt ie mand wijzen op de huis- en ge dragsregels op de poster." Gedrag Als een klant na heiiiaaldelijke waarschuwingen zijn gedrag niet aanpast, is het de taak van de horeca-ondernemer om de politie te bellen. „We hebben duidelijke afspraken met de po litie gemaakt", zegt Versluijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 14