Weekmarkt verhuist misschien PZC PZC Preventief strooien bij gladheid loopt in de papieren Zierikzeeënaar niet invalide genoeg voor vrije parkeerplaats ANWB brengt automobilisten op de been met 'Strijd tegen water-route' zeeland 17 Structuurvisie Zierikzee beveelt ander gebruik Havenpark aan Expositie Eva Deurloo Moluks feest met zaalvoetbal vrijdag 16 juli 1999 Stroomstoring treft Tholen door Ali Pankow ZIERIKZEE - Als de Zierikzee- se weekmarkt in het zomersei zoen wordt verplaatst naar een andere locatie, zou het Haven plein op andere manieren ge bruikt kunnen worden. Dat voorstel wordt gedaan in de Structuurvisie Zierikzee. Deze structuurvisie geldt als aanzet voor het toekomstig beleid op het gebied van ruimtelijke orde ning. De binnenstad neemt door haar historie en functie een bij zondere plaats in binnen die toekomstplannen. Verplaatsing van de weekmarkt in het zomerseizoen naar het meest westelijk deel van het Ha venpark is één van de mogelijk heden die worden geopperd om de Zierikzeese binnenstad aan trekkelijker te maken. Het parkeren op het Havenplein zou volgens dit voorstel in de zo mermaanden moeten vervallen. Dit centrale plein kan het hart van de stad worden, met vol doende ruimte voor terrassen van de horeca en als plek voor Workshops Internet voor jong en oud ZIERIKZEE - Het sociaal cul tureel werk De Lichtboei in Zie rikzee houdt deze zomer twee korte cursussen over Internet. Voor kinderen vanaf vijf jaar bestaat er (naar keuze) op 11 of 18 augustus de mogelijkheid om spelenderwijs bekend te raken met het internationale compu terverkeer. Dit zogenoemde 'Lighie Avontuur 1999' vindt plaats van 9.30 tot 12.30 uur in het multifunctioneel centrum aan De Huybertstraat in Zierik zee. Voor oudere belangstellenden heeft De Lichtboei een work shop 'Zoeken op Internet' in petto. Doel is de computerge bruiker gerichter te leren zoe ken naar de nodige informatie, zodat er geen kostbare uren op het net verloren gaan. De work shop wordt gegeven op 20 of 27 augustus van 9 tot 12 uur. Aan melden kan telefonisch (641028 bij De Lichtboei. allerlei evenementen. Een structurele herinrichting, in clusief beplanting, wordt nodig geacht om het Havenplein te maken tot een spil die diverse deelgebieden van de binnenstad met elkaar verbindt. De weekmarkt moet ten behoe ve van die functie in de zomer maanden worden verplaatst naar het Havenpark. Eveneens door herinrichting kan daar dan semi-historisch plein worden gecreëerd waar naast de markt ook andere evenementen kun nen plaatsvinden. „Hierdoor wordt in het seizoen de markt voor het centrum bewaard en op een automatische en natuurlij ke wijze wordt een overgang ge creëerd tussen het Havenplein en de Oude Haven", aldus de structuurvisie. M. van Aelst, ambulante handelaar in dieren benodigdheden en al vele jaren koopman op de Zierikzeese weekmarkt, heeft nog niks van die plannen vernomen. Het ver- De Zierikzeese weekmarkt verdwijnt in de toekomst 's zomers mogelijk van het Havenplein om plaats te maken voor terrassen en evene menten. foto Pieter Honhoff baast hem zeer dat er binnen de marktcommissie met geen woord is gerept over de voor stellen in de Structuurvisie Zie rikzee. Van Aelst beseft dat het in dit stadium alleen nog maar gaat om het opperen van mogelijkhe den Anderzij ds acht hij een ver gadering van de marktcommis sie de aangewezen plek voor de gemeente om dit soort ideëen met belanghebbenden te be spreken. „Dat is dus niet ge beurd terwijl we drie weken ge leden nog hebben vergaderd", aldus Van Aelst. Het voorstel tot verplaatsing naar het Havenpark overvalt hem nogal. Op voorhand denkt hij dat het de weekmarkt geen goed zal doen. Hij is bang voor versnippering, terwijl op het Havenplein juist zo'n compacte markt kan worden geboden. Horecafunctie Volgens de structuurvisie dient bij de herinrichting van het Ha venplein nadrukkelijk rekening te worden gehouden met de ho recafunctie waardoor de cen trale pleinfunctie wordt ver sterkt. Hoogwaardige en vooral gezel lige terrassen zouden een be langrijke bijdrage kunnen leve ren aan de belevingswaarde van geheel Zierikzee. De makers van de structuurvisie durven in dit verband zelfs de vergelijking met het Vrijthof in Maastricht aan. Snackbars, cafetaria's en kiosken maken overigens geen enkele kans zich hier te kunnen vestigen, evenmin als bar-dan- cings en discotheken. door Rolf Bosboom GOES - Op de Zeeuwse platte landswegen boven de Wester- schelde is de laatste winterpe riode aanzienlijk meer gestrooid dan in het jaar daar voor. In totaal gaat het om 9003 kilometer, 6424 kilometer meer dan in de voorgaande winter. De kosten voor de beheerder van de wegen, het waterschap Zeeuwse Eilanden, stegen aan zienlijk: van 245.000 tot 426.000 gulden. Dat blijkt uit een evalu atie van het seizoen 1998-1999. Zeeuwse Eilanden is verant woordelijk voor het beheer en onderhoud van ongeveer 2200 kilometer wegen buiten de be bouwde kom. Het waterschap strooit niet op basis van voor spellingen, maar komt alleen in actie als het daadwerkelijk glad is. Alleen op Tholen, Neeltje Jans en bij Vhssingen-Oost ge beurt dat ook vooraf. Dit preventieve beleid is de belang rijkste oorzaak van het fors ge stegen aantal 'strooiacties' in de afgelopen winter. Voor het grootste deel besteedt het wa terschap de gladheidsbestrij- ding uit aan de betrokken ge meenten (Borsele, Goes, Kapel- Ie, Reimerswaal, Noord-Beve land en Schouwen-Duiveland), Rijkswaterstaat, Zeeland Sea ports (Vlissingen-Oost) en een loonbedrijf op Noord-Beve land. Zeeuwse Eilanden strooit alleen zelf op Schouwen-Duiveland (samen met de gemeente), op Tholen (samen met de provincie op Walcheren en sinds vorig jaar ook binnen de bebouwde kom van de gemeente Veere. In Veere werd 36 kilometer door gaande route en 57 kilometer woonstraat gepekeld. Klachten Door de relatief zachte winter zijn er nauwelijks klachten ge meld over het strooibeleid. Er kwam één schadeclaim uit Bor sele binnen, die is doorverwezen naar de gemeente. Het waterschap zegt in de eva- THOLEN - Het centrum van Tholen-stad heeft donderdag morgen te kampen gehad met een stroomstoring van ongeveer een uur. De storing werd veroorzaakt door rioleringswerk zaamheden aan de Molenvlietsestraat in Tholen-stad. Meer dere kabels sneuvelden bij deze werkzaamheden. Naast kabels bestemd voor interne communicatie werd ook de voe dingskabel van het Thoolse centrum geraakt. Bedrijven en woningen in ongeveer zes straten moesten het vanaf tien voor half elf zonder stroom stellen. Volgens een medewerker van Delta Nutsbedrijven veroorzaakte dit veel overlast. De scha de kon echter ter plekke worden hersteld. Onder meer het postkantoor aan de Dalemsestraat moest het tot die tijd stel len zonder computers en licht. Voor medewerker Martin de Bruyn reden om direct de deuren te sluiten. „Uit veiligheids overwegingen. Ik heb één keer een overval meegemaakt, dus daar ben ik heel voorzichtig mee." Ook de pinautomaat was buiten gebruik. Klanten konden uitsluitend terecht bij de luatie te willen praten met de gemeente Schouwen-Duive land over een gezamenlijke zoutloods. Ook wil Zeeuwse Ei landen de mogelijkheid bezien om op Tholen samen met de ge meente de gladheidsbestrijding op te zetten. Daarvoor is ook een gezamenlijke zoutloods nodig, dat kan komen bij het toekom stige steunpunt/magazijn in Sint-Maartensdijk. Ook wordt erover gedacht om de uitvoering op Tholen helemaal in eigen be heer te nemen. Verkeersstremming bij Rilland RILLAND-BATH - In verband met werkzaamheden aan het brugdek van de viaducten over de rijksweg A58 en de provin ciale weg N289 nabij Rilland worden enkele wegen afgeslo ten. Het gaat om de noordelijke toerit (richting Vlissingen) naar de rijksweg A5 8 te Rillandter hoogte van kilometerpaal 125,2, en het gedeelte van de Valkenisseweg tussen Rijksweg A58 en de provinciale weg. Die zijn gestremd voor alle verkeer van maandag 16 augustus vanaf 7.00 uur tot vrijdag 27 au gustus 18.00 of zoveel langer dan nodig of korter dan mogelijk zal blijken te zijn. Het verkeer richting Goes en Bergen op Zoom zal gedurende de stremming via met borden aangedui de routes worden omgeleid. Tractor verdwijnt na aanrijding MIDDELBURG - Een 30-jarige tractorbestuurder uit Kou- dekerke heeft woensdagmiddag omstreeks 17.20 uur een aan rijding veroorzaakt op de kruising van de Koningsbrug met de Houtkaai in Middelburg en is daarna doorgereden. De Koudekerkenaar reed met zijn tractor met aanhangwagen over de Londensekaai en sloeg op de Houtkaai linksaf de Ko ningsbrug op. Hij verleende hierbij geen voorrang aan een hem tegemoetkomende 20-jarige fietser uit Middelburg, die op de genoemde kruising rechtdoor wilde gaan. De fiets is door de aanrijding totaal vernield. De tractorbestuurder reed na de aanrijding door, maar kon bij de Schroebrug staande worden gehouden. Hij is vervolgens aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt voor het doorrijden na het veroorzaken van een ongeval en het niet verlenen van voorrang. Baldadige dronkelap gepakt MIDDELBURG - Bij de Stationsbrug in Middelburg is don derdagmorgen omstreeks 00.30 uur een 19-jarige Middelbur ger aangehouden. Hij had een fiets in de rondte gesmeten, waarbij deze overigens niet werd beschadigd. Omdat de man ook nog te veel had gedronken, is hij ter ontnuchtering inge sloten. De Middelburger kreeg een proces-verbaal voor bal dadigheid en openbare dronkenschap. Winkeldief (13) naar Halt-bureau MIDDELBURG - Een 13-jarige jongen uit Middelburg is donderdagmiddag in zijn woonplaats aangehouden voor winkeldiefstal. Hij had in een warenhuis aan de Lange Delft een portemonnee ter waarde van 24,95 gulden weggenomen zonder deze af te rekenen aan de kassa. Gelet op zijn jonge leeftijd, is de jongen voor het ondergaan van een alternatieve straf doorverwezen naar het Halt-bureau. door Nils ten Brinke ZIERIKZEE -Hij is deels invali de, maar toch is hem dit jaar een invalidenparkeerplaats gewei gerd. De heer L. Lekkerkerk uit Zierikzee lijdt sinds twee jaar aan de ziekte spierdystrofie, wat ernstige spierproblemen tot gevolg heeft. De controlerende arts die in opdracht van de ge meente Schouwen-Duiveland handelt, vindt dat de problemen wel meevallen. En dus is Lek kerkerk zijn vergunning kwijt. Protesteren acht de familie zin loos. „Je wilt niet telkens op nieuw aan de willekeur van een arts worden blootgesteld." Tandarts L. Lekkerkerk uit de Nieuwe Bogerdstraat lijdt sinds twee jaar aan dystrofie. Die spieraandoening gaat gepaard met pijn en vermoeidheid als de spieren veel gebruikt worden. Verleden jaar kreeg hij na een medische keuring een speciale parkeerkaart voor in de auto. REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 e-mail: redzzee@pzc.nl W.J. van Dam (chef) P. Kleemans M. Modde A.M.L. Pankow N. ten Brinke P.B. Godrie (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www. pzc. n I e-mail: pzcredcity1@pzc.nl Daarmee kon hij voortaan niet alleen tegenover zijn huis in de Nieuwe Bogerdstraat op een daarvoor bestemde plaats par keren, maar op iedere gereser veerde invalideparkeerplaats in Nederland. Dit voorjaar vroeg Lekkerkerk opnieuw een vergunning aan, met daarbij het verzoek om de invalidenparkeerplaats tegen over café de Vlinder op kente ken te stellen. Nieuwe keuring Opnieuw moest Lekkkerkerk gekeurd worden. De controle rende geneesheer van Zorg voorziening Nederland (ZVN) betwijfelde echter de noodzaak van Lekkerkerks par keerver gunning en op basis daarvan trok de gemeente zijn speciale parkeervergunning in. Mevrouw J. Lekkerkerk is zwaar teleurgesteld in de om gang van de arts en de gemeente met haar man en invaliden in het algemeen. „Zo vertelde de arts dat de invaliditeit van mijn man veel erger kon. Dat het alle maal wel mee viel." De familie Lekkerkerk was dan ook volle dig verrast met de uitspraken van de dokter. Want een andere arts die Lekkerkerk het voor gaande jaar keurde, zag de ernst van zijn problemen wel in. Willekeur „En daar zit de wrevel, je wordt als invalide overgeleverd aan de willekeur van anderen,. En als je het niet eens bent moet je maar aan zien te tonen dat je wel inva lide bent. Dat is zo ontmoedi gend." Om die reden heeft het echtpaar Lekkerkerk afgezien van het in dienen van een bezwaarschrift. Het wordt volgens mevrouw Lekkerkerk hoog tijd dat amb tenaren zich eens verplaatsen in het perspectief van gehandi capten. „Zo zijn er vier parkeer plaatsen voor invaliden aan de Nieuwe Bogerdstraat die zo krap bemeten zijn, dat men niet eens ruimte heeft om de auto uit te komen. Het is allemaal heel droevig." Behandelend ambtenaar J. Kommer van de gemeente Schouwen-Duiveland wil niet inhoudelijk op de zaak ingaan. „Ik kan alleen maar zeggen dat het advies van de arts heel zorg vuldig wordt bekeken." De heer Lekkerkerk kon niet reageren vanwege een langdu rig verblijf elders. Loco-burgemeester G. van de Velde-de Wilde ontvangt uit de bemodderde handen van leden van het duikteam Zeeland een exem plaar van de nieuwe Schouwse AN WB-routeborden, foto Pieter Honhof door Nils ten Brinke SEROOSKERKE (S) - Minder autokilometers, en meer aan dacht voor Schouwse folklore en natuurobjecten. Dat is de belangrijkste wijziging in de nieuwe ANWB-autoroute die donderdagmiddag officieel in gebruik is genomen. De 'Strijd tegen waterroute' is 78 kilo meter lang en voert langs tal van Schouwse historische plekken waar door de eeuwen heen de strijd tegen het water is geleverd. De oude ANWB Schouwen- Duivelandroute was hard aan vervanging toe. Niet alleen werd de route steeds minder door automobilisten gevolgd, de route was ook erg lang (105 kilometer) en voerde dwars door natuurgebieden en kleine dorpskernen. Begin jaren ne gentig startte de ANWB met de modernisering van de auto routes. Minder autokilome ters, en het verbinden van aantrekkelijke en actieve uit- stapmogelijkheden, luidde het devies. Nieuw jasje In 1998 nam het Bureau voor Toerisme Zeeland in samen werking met de ANWB en de gemeente Schouwen-Duive land het initiatief om de route in een nieuw jasje te steken. Vorige maand zijn de ANWB- bordjes vervangen, maar don derdagmiddag vond de officië le opening van de route plaats. In restaurant De Schelphoek in Serooskerke legde T. Rigter, beleidsmedewerker de nieuwe formule voor een gehoor van toeristen en toerisme-profes- sionals uit. „Kortere routes, en doorgaan de wegen in plaats van kleine weggetjes waar de toerist niet heen gestuurd wil worden." Vervolgens namen de genodig den plaats in de cabrioletbus, die ook voor het Transferium wordt gebruikt, om enkele lo caties te bezichtigen die herin neren aan de strijd tegen het water. Zo voerde de route langs de caissons bij Ouwer- kerk, over de Weg door Dijk- water op weg naar Streek- en Landbouwmuseum Goemans- zorg in Dreischor. Daar wachtte loco-burge meester G. van de Velde-de Wilde een ludieke verassing. Duikers hadden zich met een nieuw ANWB-bord in de sloot verschanst om deze officieel aan haar te overhandigen. Geen geringe opgave voor de leden van het duikteam Zee land uit Middelburg, want de bus kwam zo'n twintig minu ten later dan gepland. En al die tijd zaten zij in de stinkende sloot. Wandelroutes Overigens is er ook een drietal bewegwijzerde wandelroutes aan de autoroute gekoppeld: de Patriciërs en piratenroute in Zierikzee, de Jacob Cats- route in Brouwershaven en de Ringroute in Dreischor. Ook zijn de twee herziene fietsrou tes volop bij de VW verkrijgbaar. Het gaat om de Westerschouwenroute en de Caissonroute. BROUWERSHAVEN - De kun stenares Eva Deurloo exposeert vanaf vandaag, vrijdag, tot en met donderdag 5 augustus teke ningen en acryl- en olieverf schilderijen in het voormalig stadhuis in Brouwershaven. Deurloo is deze zomer afgestu deerd aan de docentenopleiding tekenen van de Academie voor Beeldende Vorming in Tilburg. In haar zwart/wit pentekenin gen beeldt zij vooral onschuldig lijkende kinderen uit. Bij nader inzien blijken die kinderen niet zo onschuldig. Zo biedt deze tentoonstelling onder meer een tekening van drie meisjes met gezichten van volwassenen. Door haar directe manier van tekenen heeft Deurloo de meis jes een harde en valse uitstra ling gegeven. Zij probeert in haar werk hard heid en valse onschuld van de mens tegenover de openheid en de plooibaarheid te plaatsen met als uitgangspunt de mens als pop. Naast tekeningen maakt Deur loo ook acryl- en olieverfschil derijen met hetzelfde onder werp. De tentoonstelling in het voormalige stadhuis in Brou wershaven is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur, maar is op donderdag de gehele dag ge sloten. MIDDELBURG - De landelijke Molukse vereniging Lorihua orga niseert zaterdag een zaalvoetbaltoernooi in sporthal de Kruitmolen bij voetbalvereniging Jong Ambon in Middelburg. De Sulinezen uit het dorp Suli op het eiland Ambon vieren dit jaar het 40-jarig bestaan van Lorihua in Nederland en daarom hebben de Zeeuwse Sulinezen het zaal voetbaltoernooi georganiseerd. Uit het hele land komen ongeveer honderd vijftig voetballende reünis ten, die onder meer afkomstig zijn uit de dorpen Suli en Waai op het eiland Ambon en het dorp Kaibobu op het eiland Ceram. Zij komen in Middelburg bij elkaar om de contacten aan te halen. Het toernooi begint om 9 uur en de finale is gepland om 17 uur. De toegang is gratis. (Advertentie) Seizoenen wieken door het jaar. Veranderend licht, wolkenpatronen... Ze tekenen voor de dynamiek buiten. En binnen? Daar moet je zelf iets aan doen. Verslepen, omzetten, soms een heleboel eruit gooien en nieuwe dingen binnen halen. Dat laatste gebeurt ook af en toe bij Kees den Herder. Dan ruimt hij op. Zoals nu. Daar kunnen anderen geweldig van profiteren. Ook u. Kees den Herder Noordweg 125, Serooskerke, 0118-593030

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 33