Verkeersstromen worden verlegd Brug over contintenten Goes had financiële tegenvaller WVG kunnen verwachten Goese koffieshop moet drie maanden dicht zeeland vrijdag 16 juli 1999 sb 18 Wegenstructuur tussen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek moet op de schop geslaagd door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes heeft zich onnodig laten verrassen door een financiële tegenvaller bij de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). In het Samenwerkings verband Welzijnszorg Ooster- schelderegio, waaraan de ge meenten in de regio deelnemen, is tijdig aangegeven dat de kos ten van de WVG over 1998 hoger zouden uitvallen dan verwacht. Alleen bij Goes was die bood schap niet overgekomen. Het gevolg is dat de gemeente nu onverwacht wordt geconfron teerd met een fikse tegenvaller van 337.000 gulden, ontstaan door de stijgende kosten van het collectief vervoer. Diverse frac ties wreven dat donderdag tijdens de raadsvergadering aanvankelijk het samenwer kingsverband aan, dat het drei gende tekort niet zou hebben gemeld. Wethouder S. J. Heij- ning (WD, welzijn) maakte duidelijk dat de gemeente zelf niet heeft, opgelet en dat het sa menwerkingsverband dus niets te verwijten valt. Heijning: ,,Uit de reacties van mijn collega's van de andere ge meenten bleek dat er wel dege lijk was gerapporteerd over het dreigende tekort. Toch waren we daar niet goed van op de hoogte. Kennelijk is die infor matie ergens binnen ons appa raat blijven steken. We moeten dus de hand in eigen boezem ste ken." J. M. Jansen (D66) noemde dat 'niet erg hoopgevend'. „Kenne lijk hebt u geen grip op de situa tie bij de WVG." Heijning moest dat 'tot op zekere hoogte' be amen. „Aan de andere kant zal het zeker nog wel eens voorko men dat begrotingen niet hele maal worden gerealiseerd. Het blijft heel moeilijke materie, met een grillig verloop van de cijfers. Dat is moeilijk te begro ten." Verrassingen De raad liet donderdag ook we ten nog altijd onvoldoende con trole te hebben op de budgetten van de gemeente. Mee-en tegen vallers worden te laat gerapp or- teerd, zodat de fracties bij de be handeling van de jaarrekening telkens voor verrassingen komt te staan. Ook de jaarrekening 1998, die op de agenda stond, bevatte vol gens de partijen nog te veel en te grote verschillen met de begro ting. „Het gaat de goede kant op, maar dat wil nog niet zeggen dat we er zijn", vatte M. K. Di- eleman (CDA) de mening van de raad samen. Bijna elke fractie wees op enke le posten in de jaarrekening waai-van het resultaat een groot verschil vertoonde met de be groting. De verklaringen die daarvoor worden gegeven roe- I pen, zoals Dieleman zei, 'soms meer vragen op dan antwoor den' en de raad krijgt informatie j vaak niet of te laat. G. Hogeste- ger (WD): „We kunnen daar- door onvoldoende bijsturen." Bewaking De gemeente Goes werkt al en- j lcele jaren aan een verbeterde bewailing van de budgetten. Al- le fracties waren het erover eens dat er vooruitgang in zit, maar J ook dat het nog beter moet. Wet houder M. L. 't Hart (PvdA, fi nanciën), die als loco-burge- meester de vergadering voorzat, j beaamde dat en zegde toe daar in de commissie op terug te lio- j men. De jaarrekening 1998 sluit met een overschot van 28.000 gul den, dat in de algemene reserve gaat. A A van Oosten (Groen- Links) stelde voor dat geld over te maken op giro 5 5 5 voor Koso vo. De andere partijen waren het met het college eens dat het niet de taak van een gemeente is om daar geld aan te schenken. j 't Hart: „Gemeentelijk geld is voor gemeentelijke doelen en die worden niet bereikt door het i te gireren naar giro 555." Schrijfwijze 't Hart kon bij de beëdiging van R. G. P. van den Boorn tot raadslid voor GroenLinks niet nalaten te verwijzen naar de op hef in Middelburg, onder meer over de pi-ecieze schrijfwijze van de naam van burgemeester L. H. B. Spahr van der Hoek. „Voor alle zekerheid: uw naam wordt toch gespeld b-o-o-r-n?" Van der Boorn volgt C. M. L. Pleddema op, die wegens veran derde werkomstandigheden haar zetel in de raad tussentijds heeft moeten opgeven. door René Schrier 's-HEERENHOEK - De Sloe- weg wordt autosnelweg, de Bernhardweg-midden verliest zijn doorgaande functie en de doorgaande route over de Hein- kenszandseweg moet worden verlegd. Dat zijn enkele ingrij pende punten uit een plan voor de toekomstige verkeersafwik keling tussen 's-Heerenhoek en Nieuwdorp. In totaal zijn vier varianten bedacht, maar dit al ternatief gooit hoge ogen. Dat de wegenstructuur tussen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek ingrijpend op de schop moet is duidelijk. Dat heeft niet alleen te maken met aansluitingen op de weg naar de Westerschelde- tunnel; ook de verkeersafwik keling vanuit het Sloegebied moet beter en veiliger. Ontsluiting Zeker als de plannen voor de Westerschelde Container Ter minal doorgaan en het vracht verkeer zeer aanzienlijk zal toe nemen. De plannen hebben ook alles te maken met het master- plan 'Op weg naar een verkeers veiliger Zuid-Beveland' waar momenteel aan gewerkt wordt. In dat plan worden wegen met verschillende fimcties zo veel mogelijk van elkaar gescheiden. Verder speelt ook de ontsluiting van het nieuwe bestemmings plan de Blikken een rol. Een complicerende factor is nog de vraag waar de Sloespoorlijn' komt te liggen: op het huidige tracé of in de Quarlespolder. In de variant die de voorkeur lijkt te krijgen maakt het niet zo veel uit hoe de beslissing over de spoorlijn uitvalt, al wordt deze variant wel flink wat duurder indien het huidige spoortraeé (nagenoeg) gehandhaafd blijft. Bedrijfsterrein Een andere zaak waarmee reke ning moet worden gehouden is de aanleg van het bedrijfster rein Sloepoort. Dat terrein wordt begrensd door de Bors- selsedijk, de Driedijk en de Sloeweg. In de genoemde vari ant wordt dat terrein op twee manieren ontsloten; via de aan gepaste Bernhardweg-midden en via de verlegde Heinkens- zandsedijk. Die Bernhardweg-midden (de N666) wordt momenteel onei genlijk gebruikt als doorgaande route. In de voorkeursvariant wordt die weg afgebogen om aan te sluiten op de weg door de Sloepoort en vervolgens op de verlegde Heinkenszandseweg. Deze weg krijgt een zeer plaat selijke functie. Doodlopende wegen In het toekomstige wegenplan worden ook verschillende we gen afgesloten of ze zullen doodlopen. In de voorkeurs va riant zijn dat de Korte Noord- weg, de Vaathoekweg, de Jurja- neweg, de Borsselsedijk, de Driedijk, de Molendijk, de Beeldhoeveweg, de Westergui- tedijk en de Oudelandseweg. In deze laatste vijf gevallen bete kent dat dat het verkeer over de ze dijken niet meer rechtstreeks de verlegde Heinkenszandse weg op kan. Ook de toegang tot het Sloege bied wordt in deze variant ver anderd. Nu is de Borsselsedijk het drukste ontsluitingspunt van Zeeland Seaports met circa 5500 motorvoertuigen per et maal. Verder speelt ook de ont sluiting bij de Frankrijkweg een rol met 4500 motorvoertuigen per etmaal. In de voorkeursva riant moet het verkeer dat in de richting van de Europaweg- oost wil gebruik maken van een nieuwe ontsluiting ongeveer op de plaats van de Vaathoekweg. Daar wordt aangesloten op de autosnelweg en kan het verkeer uit het Sloegebied in de richting Wesierscheldetunnel of via een autosnelweg richting Middel burg/Goes. Landbouwverkeer Deze variant heeft in ieder geval al de voorkeur van de meerder heid van het college van burge meester en wethouders van Borsele. Die stellen er wel als voorwaarde bij dat er afdoende oplossingen voor knelpunten voor het landbouwverkeer ko men. Verder hechten B en W van Borsele er aan dat het sluipver- keer door de Zak van Zuid-Be veland minder wordt. Ook in de nota zelf, waarin de verschillende varianten worden beschreven, valt een voorkeur voor deze variant te proeven. Voor het kruispunt Borsselsedijk-Bernhardweg-midden, een van de drukste ontsluitingen van het Sloegebied, komt mogelijk een nieuwe aansluiting in de plaats, afhankelijk van de variant die wordt gekozen. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Koffieshop Wayne's World in Goes moet op last van de gemeente drie maanden dicht. Directe aanleiding is de inval die de recherche eind mei heeft gedaan, waarbij geconstateerd is dat er nog steeds softdrugs worden verkocht. De koffieshop vecht de tijdelijke sluiting, die maandag 26 juli moet ingaan, aan bij de rechtbank in Middelburg. De zaak dient maandag 19 juli. Wayne's World, gevestigd in de Zuster straat, verkoopt al jaren softdrugs zonder grote problemen te veroorzaken. Begin 1998 werd in Goes het gedoogbeleid ingevoerd, waarbij twee - nieuwe - koffieshops onder strikte voorwaarden werdentoegestaan. De bedoeling van de gemeente is steeds geweest de andere verkooppunten, waaronder Way ne's World, te sluiten. Door de invoering van de 'Damocles-wetgeving', enkele maanden geleden, hebben burgemeesters meer mogelijkheden gekregen om daadwerkelijk op te treden tegen illegale verkooppunten. Tegen de beslissing van de gemeente Goes om Wayne's World geen gedoogstatus te ver lenen, heeft de koffieshop destijds bezwaar ingediend. Het college heeft dat ongegrond verklaard, waarna de eigenaar in beroep is gegaan bij de rechtbank. In die procedure ligt er nog altijd geen uitspraak. In april heeft Wayne's World bij de Middel burgse rechtbank om een voorlopige voor ziening gevraagd, nadat de politie een be zoek had gebracht. De koffieshop vatte die visite op als bestuursdwang, terwijl de exploitante dacht met rust te worden gela ten zolang de beroepsprocedure loopt. De rechtbankpresident wees het verzoek van de koffieshop af omdat er op dat moment geen sprake was van bestuursdwang. De gemeente Goes heeft altijd benadrukt dat zij de verkoop van softdrugs bij Wayne's World nooit heeft gedoogd en dat het ex ploiteren van de koffieshop dus illegaal is. Het eerdere bezoek van de politie was be doeld als 'dossiervorming' om uiteindelijk tot sluiting over te kunnen gaan. Op 27 mei deed de recherche een inval, waarbij negen mensen met softdrugs op zak werden aangehouden. De rechter-commis- saris deed huiszoeking en nam de voorraad wiet en hasj in beslag. Daarmee is volgens de gemeente het 'dossier' groot genoeg om de zaak drie maanden te kunnen sluiten. Beheerder R. Lapré van Wayne's World is verbaasd over de aangekondigde sluiting, omdat hij er steeds van is uitgegaan dat de gemeente niet kan optreden tegen de koffie shops zolang de beroepsprocedure loopt. Lapré wijst erop dat de koffieshop zich steeds gehouden heeft aan de regels die voor de - wel - gedoogde verkooppunten gelden. De in mei in beslag genomen voorraad is bij voorbeeld de helft van de daar toegestane hoeveelheid van 500 gram. Bij de gemeente Goes was donderdag nie mand bereikbaar voor een toelichting op de voorgenomen sluiting van de koffieshop. door Esme Soesman GOES - Met je eigen ogen zien hoe rustig Zeeland is, terwijl je zelf als Amerikaan gewend bent aan heel veel lawaai. Wonderlijk, maar een heel goede ervaring - vindt de veertienjarige Steven Ander son uit New York. Hij is één van de deelnemers aan de in ternationale uitwisseling van Atlantic Bridge. Deze week bezoeken kinderen uit IJs land, Amerika en Tsjechoslo- wakije de provincie Zeeland. De jongeren, in leeftijd varië rend van veertien tot achttien jaar, krijgen een druk pro gramma voorgeschoteld. Donderdagavond sporten, dansen en spelen in het Sport- punt in Goes. Vrijdag, van daag, met een kotter de Oos- terschelde op en een tuinfeest in de avonduren. En veel pra ten met elkaar, vertelt Ander son. „Over je eigen cultuur en welke dingen je doet en waar je van houdt." Atlantic Bridge beoogt muren tussen mensen af te breken en bruggen van vriendschap te bouwen. Vanuit een christelij ke achtergrond, zonder echter als 'bridgebuilder' de deuren te sluiten voor mensen die niet in God geloven. Daar weten Susanne Banse (13) en Suzanne van Wierin- gen (16), beiden uit Krabben- dijke, alles van. Van Wielin gen, die Anderson en begeleider Ernesto Isaac uit New York in huis heeft gedu rende de uitwisseling, is van uit haar christelijke achter grond deelnemer aan het festijn. Haar vriendin Banse is, zoals ze zelf zegt, openbaar. Maar meegekomen met Van Wieringen heeft ze tot dusver re nog bijna aan alle activitei ten deelgenomen. „Je moet er voor openstaan, maar het is niet per se noodzakelijk om zelf christelijk te zijn vinden de meiden, ,,'t Gaat erom dat je met elkaar bezig bent. Met elkaar omgaan is gewoon het allerbelangrijkste. Steven Anderson vindt dat het door de uitwisseling lijkt alsof iedereen één grote fami lie is. Hij vertelt, verlegen en enthousiast tegelijk, over de vriendelijke mensen waar hij bij in huis zit en het zalige eten dat ze koken. Stepteam Maar ook hij heeft een taak. Hij wil mensen vertellen over het christendom, omdat lang niet iedereen daarvan af weet. En hij wil demonstraties ge ven met zijn stepteam Nubian Gents, een uit achttien jon gens bestaande dansgroep. Steppen is klappen, zingen en voetenwerk ineen en er zijn genoeg mensen die dat nog nooit gezien hebben. De tek sten zijn religieus van aard. Het is dan ook via de Nubian Gents dat Anderson als bridgebuilder in Nederland verzeild raakte. Begeleider Isaac (27), even eens uit New York, ziet de uit wisseling als een heel belang rijke ervaring, zeker ook voor de kinderen uit het grote New York. „De jongeren raken zich bewust van de culturele ver schillen tussen landen. Tot ze hieraan meedoen is hun eigen buurt vaak de enige plek die ze kennen", weet hij. Die verschillen zitten 'm al in heel kleine, praktische din gen. Abby Pytroff (20) uit Washington, die ook als bege leider betrokken is bij de uit wisseling, merkte dat direct na aankomst in Nederland. Vanwege vriendschapsban den van haar ouders logeert zij bij organisator John Oost- dijk van Atlantic Bridge uit Kruiningen. Hij gaf haar uit gebreide instructies hoe ze per trein naar Zeeland moest ko men. „En toch heb ik nog twee keer moeten verkassen. Ik zat eerst in de eerste klas en daar na in het verkeerde gedeelte van de trein. Tot ik hier kwam had ik nog nooit in een trein gezeten", aldus Abby. De deelname aan de uitwisse ling is voor haar een speelse voorbode van haar latere le ven. De twintigjarige is vast besloten missionaris te wor den. Hoe moeilijk dat soms ook zal zijn. „Maar ik zie elke dag als een ervaring om te groeien." Van links naar rechts Susanne Banse, Steven Anderson en Suzanne van Wieringen. Op de achter grond Ernesto Isaac. foto Willem Mieras Aan de Hogeschool Zeeland in Vlis- singen zijn de volgende leerlingen geslaagd voor de opleiding ver pleegkunde (HBO-V): Elly op den Brouw, Middelburg; Liesbeth Derksen, Poortvliet; Walda de Dreu, Vlissingen; Janneke van Dljke, Zierikzee; Miranda Duijves- tijn, Vlissingen; Jolanda Hage, Sint Maartensdijk; Mieke van den Hoek, Zierikzee; Karin Janse, Goes; Da- niëlle Jansen, Kloosterzande; Gejo Jansen, Koudekerke; Jozien de Jonge, Borssele; Saskia de Jonge, Hoek; Annet Kroes, Nieuw- en St. Joosiand; Mirjam van der Leij, Vlis singen; Kim van der Maat, Kamper land; Yvonne Maat, Vlissingen; Dominique Moerman, Middelburg; Sigrid Mulders, Halsteren; Rob van Netten, Middelburg; Jessica Otte, Nieuwdorp; MariëllePattenier, Vlis singen; Angelique Polderman, Yerseke; Nicole Quintens, Knokke; Marcel Reinhoudt, Middelburg; Margriet Rous, Philippine; Judith Roose, Terneuzen; Leana Schroe- vers, Vlissingen; Linda Schuilwer- ve, Vlissingen; Miranda Sinke, Yerseke; Antoinette van Sorgen, Middelburg; Irene Vroonhof, Oost- -Souburg en Jolanda van Vuuren, Schore. Aan de Hogeschool Zeeland facul teit Economie in Vlissingen behaal den de volgende leerlingen het di ploma: Bedrijfseconomie: Menno Aarsen, Wouter Baaij, Pim van Baaien, Karin Bauwer, Marina Beernink, Sabine van den Bergh, Richard van den Bergh, Mohamed Bobouh, Loen Boendermaker, Wietze Bouwsma, Marjan van Dam, Jacco Driessen, Laura Eijsackers, Reinier Geijs, Jac- ky Hollestelle, Patrice van Land schoot, Jacqueline Leendertse, Je roen van Leeuwen, Maurice Maas, Pascal de Potter, Robert de Ruiter, Michel de Seijn, Nico Sol, Bianca Verstraete, Boudewijn Welleman, Jaco van Westenbrugge, Wilma Weststrate en Stella Wiilemse Commerciële economie: Maddy Bolhuisllja van Bremen, Mark Co- lijn, Ruben Colijn, Jasper van Delft, Michel Dieleman, Miranda van Doorn, Perry van Heese, Ingrid de Koning, Dennis Lievense, Mariëla Marree, Asier Marquina Sanchez, Niek Mast, Ronald Rijnbout, John de Schipper, Fatma Taskesen, Jo- hannesToutenhoofd en Rob Wiele- maker Communicatie: Michel Acda, Cees Adriaansen, Suzanne Appelman, René van Broekhoven, René van Donschot, Marian Hage, Mirjam Jongejan, Marcella Koomen, Elisa beth Koppejan, Henricus Leijs, Iwan van der Logt, Sabine Oomen, Da nielle Rïsseeuw, Kees Schuit, Silvia Verhoosel, Nicole Versteeg en Ta mara Zanbergen Managament, economie en recht: Pascal Bartels, Joris Blom, Phyllis Franceschi, Moniek Lindenberg, Le- ontien Poppe, Manon Riphagen, Suzie Salhuteru, Machteld van der Slot, Rabia Soebhan, Nadine Tim merman, Kees Verheije, Esmé de Voogd, Annemarie van Voorden, Esther van Vugt, Saskia van der Wa gen, Natasja Warnier, Nelleke Wou ters en Erik-jan Zopfi Economisch lingüistisch: Daniél Aznar-Krastman, Christel Bekkers, Pascale Bekkers, Nancy Bruijns, Noortje van Diessen, Ingrid ter Hu- erne, Esther IJzer, Ingrid Jansen, Tamar Jonkman, Fiona Koevoets, Monique Leijten, Judith Matthijs- sen, Esther Mullaert, Mathieu Pas- quier, Anouk van Roosendaal, Han- nie Rosseel, Harmen Sas, Melanie Scheuer, Dennis Temmerman, Mi randa Verburg, Annemieke Ver- straaten, Gino Vink, Lucie Visser en Moniek Waterschoot. Aan het ROC Zeeland sectoren mid delbaar technisch en economisch onderwijs, behaalden de volgende deelnemers het diploma: Administratie Assistent secretaresse: Elena van Beusekom, Vlissingen; Willemien den Boer, Burgh Haamstede; Nata lie Booij, Vlissingen; Silvia Cosijn, Oost-Souburg; Laurian de Koning, Middelburg; Susie Lucia, Vlissin gen; Jacqueline Paauwe, Kapelle; Kirna de Ridder, Arnemuiden; Mile- na Telehala, Oost-Souburg; Leonie Tolhoek, Kruiningen en Jolanda Tramper, Goes Administratief medewerker: Bar bara van Adrichem, Borssele; Onur Dora, Oost-Souburg; Purnima Kal- loe, Middelburg; Monique Lam- mers, Middelburg; Harmen Louws, Schoondijke; Ylette Mambre, Vlis singen; Ben de Punder, Oost-Sou burg; Nathalie Sanstra, Colijns- plaat; Carolien Schrooten, Goes; Sammy Sinaij, Middelburg; Bianca Swartele, Breskens; Diren Tulek, Meliskerke; Nur Ucar,Middelburg; Indio Uranie, Vlissingen en Erica Vasseur, Breskens Brood en banketbakken Assistent bakker: Herma Akers- hoek, Ouddorp; Tessa Braas, Krui ningen; Arjan Eggebeen, Westka- pelle; Barry de Kooning, Lewedorp; Josinus Peursen, Wilhelmïnadorp; Jasper de Regt, Oud-Vossemeer; Joost Schipper, Goes en Daan Vos, Bergen op Zoom Banketbakker: Pascal van Loo, Goes Mode en kleding Mode Handel: Rosalie Bardolf, Wis- senkerke; Jacomïene Boelaars, Ouddorp; Willeke Bosschaart, Kou dekerke; Frederick Cambier, Sluis; llonka Izeboud, Serooskerke; Joyce de Korte, Middelburg; Merian Kwakkelaar, Vlissingen; Jerney Louwerse, Middelburg; Naftalie Mahulette, Middelburg; Fleur Miermans, Kapelle; Hoa Nguyen, Hansweert; Sharon Ploegaert, Vlis singen; Quirine Scherpenzeel, Zie rikzee; Deborah Schoute, Zierikzee; Odette van Tilborg, Arnemuiden en llonka Vermeulen, Breskens Mode Handel Management Jessi ca Witvoet, Vlissingen Detail- en groothandel Winkelassistent: Sharita Behary, Middelburg; Wendy Blokpoel, Oost-Souburg; Achraf Elhrouz, Oost-Souburg; Denny de Graaf, Middelburg; Mark-Peter de Kam, Domburg; Bonny van der Linden, 's-Gravenpolder; Amandi Quaak, Zierikzee; Esther de Rooij, Goes; Ruby Scheijbeler, Middelburg; Haluk Tamambay, Middelburg; Je roen Timmermans, Middelburg en Nicole van 't Westeinde, Kloetinge Verkoopmedewerker: Martine ter Beek, Goes; Joke Begijn, Eede; Su- rekha Borgs, Vlissingen; Chantal Gilde, Middelburg; Mieke Goos- sens, Eede; Robin de Kam, Middel burg; Sander Meeuwse, Vlissingen; Martijn van de Velde, Kloetinge en Celeste van de Vijver, Breskens Verkoopchef: Natasja Dielemans, Middelburg Schilderen Schilder: Bastiaan van Duivenbo- de, Oost-Souburg; Marcel Eland, Nw St. Joosiand; Serge Geleedst, Heinkenszand; Isabelle van Katwijk, Goes; Amer Poles, Goes; Peter Tromper, Zierikzee; Marin. v.d. Wekken, Bruïnisseen R. van deZan- de, Ouwerkerk Gezel schilder: Peter Baaijens, Goes; Henk de Graaf, Zierikzee; Pe ter de Jonge, Driewegen; Mare de Kreek, Middelburg; Ramon Puma, Middelburg en Raoul Weststrate, Middelburg Horeca Horeca-assistent: Nancy Aerts, Roosendaal; Sabine Bolier, Vlissin gen; Silva Fernando, Middelburg; Patricia Groeneveld, Terneuzen; Abdinasir Gulled, Goes; Michael Hageman, Vlissingen; Jan van der Have, Bruinisse; Erik van Hoorn, Heinkenszand; Marloes Kallemein, Middelburg; Umar Kleppe, Oost- Souburg; Geeske Maris, Grijpsker- ke; Mirjam van Duijn, Goes; Rien Houmes, Goes en Jimmy Meijvo- gel, Yerseke Omscholingscursus horeca-assis tent: Lieneke van de Berge, Goes; Karin Joosse, Vlissingen; Angeli que van de Kerkhof, Vlissingen en Annie Schanck, Vlissingen Korte opleiding kok: Leandra Boog aard, Aagtekerke; Johan Dagevos, Serooskerke; Martijn Sohier, Arne muiden en Nienke van de Velde, Wouwse Plantage Kok: Sheng Chen, Vlissingen; Je roen van den Dries, Kloetinge; Lisette van Eikeren, Goes; Emanue- la Minheere, Nw8« St. Joosiand; An gelique Moll, Breskens; Diederik Neefs, Bergen op Zoom; Sjaak Rie- mens, Vrouwenpolder; Sjaak Schell, Zierikzee; Robbert Schoen makers, Middelburg; Bas van Splunder, Oost- Souburg; Michiel Sturm, Westkapelle; Mare Wisse- link, Heinkenszand; Wendy Won- dergem, Biggekerke Marcel van Belzen, Colijnsplaat; Sandra van Dijke, Tholen; Wilco van der Does, Heinkenszand; Juri Dooremaal, Halsteren; Erik Drijdijk, Middelburg; Ernest de Feyter, Middelburg; Dan ny Groenenveld, Kapelle; Jaya de Jonge, Driewegen; Ramon Koens, Heinkenszand; Joost Kunnen, Mid delburg; Perry Lukus, Kerkwerve; Ricardo van Rattingen, Biervliet; Le on van de Sande, Zierikzee; Danny van Sorge, Middelburg; Martin Sturm, Arnemuiden; Dennis van Tuyl, Kapelle; Michiel Visser, Ter neuzen; Leon Wisse, Hansweert en Martin Zagers, Kapelle Omscholingscursus kok: Paul van der Burght, Vlissingen; Richard Gommers, Vlissingen; Michal Kol- le, Goes; Peter Lastdrager,Goes; Martin Roosenburg, Middelburg; Marina Savic, Vlissingen; Marcel Wilde, Borssele en Jeroen Wolkers, Oostkapelle; Gastheer/vrouw: Caroline van Eek, Kapelle; Nicolien Laws, Middel burg; Corina Poortvliet, Heinkens zand; Lieke Scherbeijn, Aarden burg; Anjella Seitzinger, Ossendrecht; Charlotte Wijers, Waarde; Karina Aarnoutse, Middel burg; Antoinette van Iwaarden, Goes; Wouter Lous, Goes; Kim van Staveren, Kapelle en Els Verboom, Goes Omscholingscursus gastheer- /vrouw: Marcel Berrevoets, Noordwelle; Corinna Boone, Middelburg; Hjrdis van der Breggen, Middelburg; Mel- lanïe Groen, Vlissingen; Wilma van den Hoek, Renesse; Ineke van der Horst, Vlissingen; Gaab Hulsker, Zierikzee; Ans Knijnenburg-de Nijs, Zierikzee; Rob Lakerveld, Borssele; Ido Leenders, Domburg; Cateleine Schippers, Goedereede; Hannie Tram per-Schuit, Serooskerke; Saidja van de Woestijne, Middel burg en Franck van Woezik, Vlissin gen Zelfstandig werkend kok: Jeroen Beye, Goes; Arjan Davidse, Grijps- kerke; Raymond de Jonge, Vlissin gen; James Luteijn, Breskens; Dan ny Poortvliet,Zierikzee; Björn Sloof, Groningen; Gijs Vervenne, Wemel- dinge; Michiel Vollewens, Halste ren; AngeloAutiero, Oost-Souburg; Cornee de Bruyne, Philippine; Rene Drijdijk, Middelburg; Robert Goed- bloed, Vlissingen; Gert-Jan de Groene, Philippine; Jurgen Koens, Ijzendijke; Kevin Lems, Zierikzee; Ijah Lijnse, Koudekerke; Ruurd Ro- mijn, Middelburg; Alexander Ver- rips, Kapelle en Rudi Walraven, Vrouwenpolder Zelfstandigwerkend Gastheer- /vrouw: Isabel Brakeboer-Verdonk, Vlissingen; Joram Goedhart, Am sterdam en Jerzy Krijger, Vlissin gen Elektrotechniek Energietechniek: Edwin van Beek, Oost-Souburg; Mark Bolle, Middel burg; Hans van Eenenaam, Oost- -Souburg; Marco Lindenberg, Mid delburg; Jos Riemens, Arnemui den; Marco Stouten, Zierikzee; Rob van 't Veen, Goes en Jasper Visser, Kloetinge Elektrische Installatie Techniek: Matthijs van Boven, Vlissingen; Pe ter Clement, Kamperland; Marcel van den Driest, Oost-Souburg; Wouter Ebbing, Yerseke; Ferry Hol lestelle, Oost-Souburg; Arnoud de Looff, Middelburg; Dennis de Meij, Oostburg; Dennis Temmerman, Hoofdplaat; Sam Verstraete, Oost- Souburg; Paul Walraven, Zuidzan- de en Bart Willemsen, Vlissingen Computer Interfave Techniek: Ed win Aarnoutse, Middelburg; Jur gen Adriaansen, Woensdrecht en Roy Kromdijk, Fijnaart Telematica: Marcel van den Bos, Bruinisse; Stefan Denton, Middel burg; Pieter Duvekot, Westkapelle; Sjors Gladdines, Bergen op Zoom; Krijn Grinwis, Ouddorp; Patrick Ja- cobse, Vlissingen; Martijn Kie- boom, Zierikzee; Arjan de Kramer, Stellendam; Martijn Linse, Oud dorp; Jan Louws, Meliskerke; Erwin van Maldegem, Heinkenszand; Col lin Sturm,Westkapelle en Christian de Vries, Goes Elektrotechniek Differentiatie Automatiserings Elektronica: Rutger van Dierendonck, Vlissin gen; Harry Gabrielse, Westkapelle; Esther Gideonse, Veere; Jeroen Jongerius, Vlissingen; Jos Jozias- se, Middelburg; Sander Joziasse, Middelburg; Marijn Krijger, Vlissin gen en Paul de Nooyer, Arnemui den Monteur Sterkstroominstallatïes Randy de Dreu, 's-Gravenpolder; Youri Emor, Zierikzee; Jacco Fiere, Zierikzee; Maarten Hage, Kapelle; Remy Marteyn, Middelburg; Jan van Nguyen, Goes; Robert Schot, Zierikzee; Peter de Vrieze, Goes Frank Wielemaker, Middelburg Marien Catshoek, Zierikzee; Eelco- -Jan Janse, Zierikzee; Daniel Schijf, Veere en Raymond Sinke, Kapelle Monteur Elektrotechnische Pane len Jos Westerbeke, Borssele Monteur Elektrische Bedrijfinstal- laties Richard Allaart, Oost-Souburg; Martijn Eggebeen, ^-Gravenpol der; Ronald van Iwaarden, Waarde; Eelco de Kroo, Oost-Souburg; Fer ry Langezaal, Vlissingen; Frank Na- gelkerke, Heinkenszand; Jethro de Rooy, Oost-Souburg; Paul Sijrier, Nieuwerkerk en Martijn Schouten, Vlissingen Monteur Consumentenelektronica Dominique Domnick, Goes Monteur Middenspanningsinstal- laties John Hollestelle, Colijnsplaat en Dietrick Schipper, Wolphaartsdijk Eerste Monteur Sterkstroominstal laties Wim Allaart, Middelburg; Freddy Blaas, Oost-Kapelle; Herman Bos- selaar, Vrouwenpolder; Robby den Exter, Middelburg; Jaco Fiere, Zie rikzee en Danny op 't Hof, Brouwer shaven Eerste Monteur Elektrische Be- drijfsinstallaties Michael de Jong, Grijpskerke; Hugo Robijn, Breskens; Bob Spee, We- meldinge; William Timmerman, Heinkenszand en Wilbert Walraven, Middelburg Middenkaderfunctionaris Techni cus Elektrische Bedrijfsinstallaties Jaco van Hulst, Heinkenszand; Paul Kosten, Terneuzen; Enrico Melis, Oost-Souburg; Alexander Patte- nier, Zoutelande; Michel Steijvers, 's-Heerenhoek en Frans Vermeu len, Kwadendamme motorvoertuigen Korte opleiding Motorvoertuigen en Carrosserietechniek Differentiatie Personenautotech niek Alexander Ridderbos, Grijpskerke Assistent Autotechnicus: Marnix Bosman, 's-Gravenpolder Autotechnicus: Francisco Godoy van de Velde, Middelburg Woningstoffeerder: Rene Butler, Vlissingen All-round woningstoffeerder: Le on Dorst, Stavenisse Facilitaire Dienstverlening (lang): Laurien Droogers, Oud-Vosse- meer; llona van Lieren, Seroosker ke; Ester Snel, Goes; Ingrid Versluis, Wissenkerke en Kathinka van de Visser, Middelburg Facilitaire Dienstverlening (kort): Rianne Joosse, Middelburg Karin Kamp uit Philippine is aan de HEAO in Eindhoven afgestudeerd in de richting Bedrijfseconomie. Michael Bonnewei uit Terneuzen is aan de HEAO in Eindhoven afgestu deerd in de richting Management, Economie en Recht. Joost Goerée uit Goes, oud-leerling van het Sint Willibrord College, heeft aan de Universiteit Maastricht het doctoraal examen Internationa le Bedrijfskunde gehaald. H. P. Kakebeeke uit Kruiningen is aan de Erasmusuniversiteit in Rot terdam, geslaagd voor het accoun tantsexamen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 30