Felius te
sterk voor
Mondria
Rolff vloert Kole in Oostkapelle
Tiger Woods verrast
Categorieën samengevoegd in
wielerronde Sint Maartensdijk
tour in cijfers
Op Maeneblusscherstoernooi
uitslagen
agenda
Provoost blijft
goed presteren
bij NK dammen
van onze sportredactie
OOSTKAPELLE - Bij het
Open Sprink Jeugdtennistoer-
nooi in Oostkapelle zijn giste
ren de voorrondes bij de jon
gens (categorieën tot en met
1 -V17 jaar, tot en met 13 jaar en
tot en met 11 jaar) afgerond. In
de laatste twee categorieën
werd tevens een begin gemaakt
met de eerste duels aan de hand
van afvalschema's.
Bij de oudste jongens kon aan
het begin van de dag nog een
verrassing genoteerd worden.
Menno Kole, reekshoofd in
poule A finishte niet zoals ver
wacht als eerste, maar moest
die ereplaats afstaan aan
Sjoerd Rolff die in de onderlin
ge krachtmeting via een drie
setter aan het langste eind trok.
Rolff is dus de te kloppen man
gedurende de twee resterende
dagen.
Voor Menno Kole betekende de
verliespartij overigens geen
definitieve uitschakeling,
want voor de nummers één en
twee is een plaatsje ingeruimd
in het hoofdtoernooiIn de ove
rige poules eindigden Arjen
Nïjpjes en Michael Linger als
sterksten, gevolgd door respec
tievelijk Maitijn Hendriksen
en Nick van Rosberg.
Bij de jongens tot en met 13 jaar
werd Pim Felius eerste in poule
A Nick van Rosberg, die dus
nog op twee fronten in de strijd
is, wordt zaterdag vermoede
lijk de opponent van de Vlis-
singer in de finale. Friedrich
von Gottberg en Justus Gras-
hoff kunnen in dit gezelschap
van acht als de gevaarlijkste
outsiders betiteld worden.
De jongste jongens speelden de
achtste finales van hun schema
met twaalf deelnemers. Mi-
chiel Ketting en Emiel Gideon-
se, beiden 'beschermd' wegge
zet, hadden een bye. Jeroen
Achterberg, Sander van As, In-
gmar van der Bel en Bas Felius
doorstonden met succes de eer
ste schifting.
van onze sportredactie
MIDDELBURG - Dennis Me-
lief, favoriet in de BI-categorie
van het Maeneblusscherstoer
nooi, heeft gisteren zijn visite
kaartje afgegeven. De tennisser
uit Spijkenisse rekende af met
de Brabander Sheify Nasier en
stond slechts vier games af: 6-1
6-3.
De als tweede ingeschatte Mark
Felius toonde eveneens zij n goe
de vormPatrick Mondria, die in
de tweede set overigens sterk te
rugkwam, werd daarvan het
slachtoffer. Serge Eude, weer
even terug bij zijn oude club, liet
dat hij het spelletje nog niet ver
leerd is. Twan Milder bood wel
iswaar tegenstand, maar moest
in de tie-break van de beslissen
de reeks toch afhaken.
Bij de vrouwen van B-niveau
zijn de halve finalisten inmid
dels bekend. Titelverdediger
Moniek van de Ven kende geen
pardon met Merlijn Atoon. Lu-
cienne van de Broek, aanvoer
ster van de onderste helft van de
rangschikking, trof Jantien
Bruynzeel aan de andere kant
van het net.
Bruynzeel kende een matige
start tegen de tennisster van TC
Souburg, maar in de voortzet
ting van de confrontatie liet ze
de marge toch niet groter wor
den dan twee games. De jongere
zus van Moniek van de Ven,
Bowlen
Bowling Vereniging Goes. Baan 6-Pur-
ple 1-3, Laatkommertje-VOF Boonman 1-
3, Rhodos-Het Slunleam 4-0, Pro Shop
Power Plus-Kuisheidsbestrijders 4-0,
Pech-Team-Fire Peppers 0-4. Hoogste
game mannen: Gerard Kemperman 251,
vrouwen: Elma Duinhouwer 224; hoog
ste serie mannen: Erik van Sabben 648,
vrouwen: Elma Duinhouwer 552. Stand:
1. Rhodos 25,0, 2. Fire Peppers 20,0, 3.
Pro Shop Power Plus 19,0, 4. Het Stun-
team 17,5, 5. VOF Boonman 17,0, 6. Pur
ple 14,0, 7, Pech-Team 14,0,8. laatkom-
mertje 12,0, 9. Kuïsheidsbestrijders 6,5,
10. Baan 6 5.0. Tering Tuby's-Red Bulls 4-
0, BT Knudde-Mokokeh 4-0, De 3 Muske
tiers-Eigen Gemiddelde 1-3. Hoogste
game mannen: John van Staaijeren 242,
vrouwen: Roos de Vries 205; hoogste se
rie mannen: John van Staaijeren 582,
vrouwen Roos de Vries 560. Stand: 1Te
ring Tuby's 18,0,2. De 3 Musketiers 17,5,
3. BT Knudde 16,0,4., Mokokeh 15,0.
Dammen
Rijnsburg. Nederlands aspirantenkam
pioenschap. Zesde ronde: Michiel Kloos-
terziel-Chris Thio 1-1, Jasper Daems-
Gerlof Kolk 1-1, Steven Wijker-Bart de
Vos 0-2, Bennie Provoost-Niek Kuyven-
hoven 0-2, Bas Messemaker-Johan Ster
renburg 2-0. Zevende ronde: Kuyvenho-
ven-Kloosterziel 0-2, Thio-Daems 1-1,
Kolk-Wijker 0-2, De Vos-Messemaker 0-
2, Sterrenburg-Provoost 0-2. Stand: 1.
Messemaker 10 punten, 2. Kuyvenhoven
9,3. Kloosterziel, Provoost en De Vos 8.6.
Sterrenburg 7,7. Daems 6,8. Thio en Wij-
ker 5,10. Kolk 4.
Golf
Carnoustie. Britse Open. Stand na eerste
ronde: 1. Pampling (Aus) 71 slagen, 2.
Langer(Dui), Dunlap(VSt)72,4. McNulty
(Zim), Pate (VSt), Hart (VSt), Sutton (VSt),
Leonard (VSt), Mattiace (VSt), Lawrie
(GBr) 73.
Korfbal
Adelaide. WK. Halve finales: Nederland -
Engeland 35-5 (15-3). Scores Nederland:
Voshart 8, L. Simons 6, Loorij 5, T. Ab-
benhuis, Van der Wilt, Brandt 4, Poelstra
3, J. Abbenhuis 1. Finale (zaterdag): Ne
derland - België. Verliezersronde: Polen -
Japan 30-8, Zuid-Afrika - India 21-13.
Sportprijsvragen
Lucky Ten, donderdag 15 juli.
1-3-14-21-23-25-27-28-33-38-39-
49-51-54-55-60-62-64-71-76.
Tennis
Marjolein, was te sterk voor Co-
rine Davidse: 6-0 6-1.
In de B2-klasse bij de mannen
blijft goodold Remco Maandag
prima prestaties leveren. Hij
schaarde zich inmiddels onder
de laatste vier door winst op Je
roen Baars die daarvoor favo
riet Raymond Barten verrast
had. Met Maandag maakte ook
Alexander Nonnekes het over
stapje. De jeugdige Kruininger
bezorgde Thijs Slagboom een
teleurstelling. Jaco van Bode-
gom werd de derde halve-fina-
list dankzij een zege op Micha
Bernard. Walter de Maar, de
nummer twee in de waardering,
haalde voor het eerst zijn racket
uit de hoes. Sander van Buren
was zijn rivaal en die maakte
het hem, getuige de driesetter,
behoorlijk moeilijk.
Bij de C2-ers nam André Holle
mans via een walk-over de
plaats in van de als verliezend
finalist ingeschatte August van
Wilgenburg. GarethLau, die Ja
nos Kooien met de nodige moei
te versloeg, wordt zijn volgende
opponent.
In het deeltoernooi bij de vrou
wen zorgde Kimberley Goudt
voor een verrassing door sche
ma-aanvoerster Irene Mans uit
te schakelen. Een klasse lager, in
de Dl-afdeling, evenaarde An-
gelique Kreuger deze prestatie.
Zij vloerde de als tweede inge
schaalde Marga van Dorst.
sen-J. Grashof 6-0 6-2. ME 15: A. Ste-
vense-D. van Bremen 6-2 6-2, D. van
Bremen-R. de Regt 6-3 6-1, L.
Smeets-T. Verduyn 6-0 6-0. JE 13: P. Fe-
lius-E. Gideonse 8-5, R. van de Driest-B.
van Beeck Calkoen 8-6, F. von Gott-
berg-F. Dekker 8-1, J.de Nooijer-B. Vis
ser 8-6, B. Visser-F. Dekker 9-8, J. Gras
hof-W. Tolman 8-3, H. Rolff-R. Boone
9-7,N. van der Bel-R. Linger 8-5, N. van
Rosberg-J. de Wit 8-3, P. Felius-J. de
Nooijer 3-66-0 6-3, J. Grashof-J. de Wit
6-2 6-2, F. von Gottberg-E. Gideonse
6-1 6-4, N. van Rosberg-W. Tolman 6-2
6-1. JE 11: J. Achterberg-G. Maljaars
6-0 6-0, S. van As-T. Smits 6-3 6-4, I.
van der Bel-V. Bol 6-0 6-1, B. Felius-J.
Nijpjes 3-6 6-2 7-6. ME 11: R. van Lie-
re-N. van Liere8-1.
's-Heer Hendrikskinderen. Verfhandel
Franse Open Dubbeltoernooi 'De Puye'.
GDC1: J. Liplijn M. Strade w.o. - S. van
Eenennaam E. Ganseman. GDC2: L.
Meeuwissen M. Pikaar - W. Joosen P.
Joosen 6-4, 6-4, C. Boonman L. Huy-
brechts - D. van Knaap R. van Tilburg
7-5, 6-0. GDD1: M. Karelse/ H. Karelse -
H. Hollemans R. Schaier 7-6, 6-2, M.
Kruidenier/ P. Kruidenier - M. Meyer/ L.
Grussu 6-4, 6-2. GDD2: R. Frederiks/ R.
Bliek - M. van Breukelen L. van der Lin
den jr. 6-3, 6-3. HDC1: H. van Kemena
H. van Sabben w.o. - C. van Belzen K.
Siereveld. HDC2: R. Baart R. Aarts - M.
Holm H. Minnaar 6-2, 4-6, 6-3. HDD1:
D. Hannewijk/W. Korstanje-A. Boot/P.
van Schaik 6-4, 6-1, C. van Belzen A.
Schog - D. Kruijs H. Mulder 7-6, 7-6.
DDC2: C. Boonman/W. van den Dries-E.
Kole M. Schog 6-0, 3-6, 6-2. DDD2: M.
de FeijterN. de Feijter - E. Bustraan M.
Geerlings 6-2,6-0. GDC1C. Heyndrickx
C. Versteeg - E. Hoogerwerf B. van
Sabben 0-6, 6-3, 6-2, E. Smits A. van
Eenennaam - N. van Bellen H. van Ke
mena 6-1, 6-1. GDC2: C. Kleinepier S.
Goossens - E. BlindH. van Sabben 7-6,
4-6,7-6. GDD1T. Anröchte H. Anröch-
te - J. Kot/B. Kot4-6, 5-6, opgave Kot/
Kot, W. van Garsel R. de Bondt - L. van
Eenennaam C. Walhout 6-3, 6-4, J.
Westerweele/L. Peeters-M. Kruidenier/
P. Kruidenier 6-0,6-2. GDD2: J. Marinis-
sen E. Bek - Y. Looy W. van der Leur
6-3,6-3, M. van Brandwijk/G. Fabri - L.
Bal H. Mulder 4-6, 7-6, 7-6. HDC1: S.
van Marion J. Walraven - L. Nouwen
M. Maris 6-3, 6-2. HDD1: P. de Block/E.
Kalau - R. Joosen K. Schog 7-6,7-5.
Voetbal
Middelburg. Maeneblusscherstoernooi.
HE B1: D. Melief-S. Nasier 6-1 6-3, S. Eu-
de-T. Milder 6-7 6-3 7-6, M. Felius-P.
Mondria 6-1 7-5. DE B: M. van de
Ven-M. Atoon 6-3 6-4, M. van de Ven-C.
Davidse 6-0 6-1, L. van de Broek-J.
Bruynzeel 6-2 7-5. HE B2: J. Baars-R.
Barten 4-6 6-3 6-1, W. de Maar-S. van
Buuren 6-2 5-7 6-3, R. Maandag-J.
Baars 6-3 6-4, A. Nonnekes-T. Slag
boom 6-47-5, J. van Bodegom-M. Ber
nard 0-6 6-2 6-4. HE C2: G. Lau-J. Koo
ien 4-6 7-5 6-2, A. Hollemans-A. van
Wilgenburg w.o. A. Hollemans. DE C2: K.
Goudt-I. Mans 7-6 7-5, M. Bergs-W.
Koopman 6-0 6-4. HE D1: S. de la Cousi-
ne-K. van Weele 3-6 7-5 6-2, E.J. Tom-
mel-D. Molengraaf 6-1 6-1. DE D1: M.
Peters-S. ten Hacken 6-3 6-0, A. Kreu-
ger-M. van Dorst 6-3 6-4. HE D2: S. de la
Cousine-P. Hermans w.o. S. de la Cousi-
ne, C. de Groot-M. Meeuwse 6-3 5-7
6-2. DE D2: B. Meijers-J. van Hoof 6-1
6-2, P. de Regt-L. Christis 4-6 7-67-5, S.
van Eenennaam-M. Zevenbergen 2-3,
w.o. S. van Eenennaam.
Oostkapelle. Open Sprink Jeugdtoer-
nooi. JE 15/17: S. Rolff-M. Kole 5-7 6-4
6-2, J. Dekker-S. den Herder 6-2 6-3,R.
Paauwe-J. Grashof 7-66-2, M. Hendrik-
sen-R. Paauwe 6-0 6-3, M. Hendrik-
Volleybal
Mar del Plata (Arg). Finaleronde World
League, mannen. Groep D: Rusland -
Spanje 3-2 (25-17 24-26 26-28 25-2015-12
Stand: 1. Rusland 2-4, 2. Cuba 2-2, 3.
Spanje 2-0. Rusland en Cuba naar halve
finales. Groep E: Italië - Argentinië 3-1
(25-22 25-1818-25 25-23). Stand: 1Brazi
lië 2-4,2. Italië 2-2,3. Argentinië 2-0. Bra
zilië en Italië naar halve finales.
Zeilen
Cowes. Admiral's Cup. WK landen
teams. Stand na vier races: 1Groot-Brit-
tanië 40 punten, 2. Amerika 45,5, 3. Ne
derland 47. IMS-klasse, derde race: 1.
Brava Q8 (Europe), 2. Idler (VSt), 3. Cher-
nikeeff (CW). Vierde race: 1. Rubin XV
(Dui), 2. Venture 99 (GBr), 3. Innovision 7
(Ned). Sydney 40, derde race: 1MK Cafe
(Dui), 2. Nautica Arbitrator (GBr), 3. Bree
ze 2 (Ita), 7. Trust (Ned). Vierde race: 1.
Merit Cup (Europe), 2. MK Cafe, 3. Nauti-
cia Arbitrator, 4. Trust. Mumm 36, derde
race: 1. Ciao Baby (VSt), 2. Breeze 1 (Ita),
3. Mean Machine (Ned). Vierde race: 1.
Ciao Baby, 2. Moby Lines (Europe), 3.
Breeze 1,5. Mean Machine.
CARNOUSTIE - Tiger Woods werd gisteren in het Schotse Carnoustie, waar de Open Britse golfkampioenschappen begonnen, ver
rast door een in lingerie geklede vrouw die de baan op kwam rennen om hem ëen zoen te geven. De Amerikaanse golfer bleef koel, vol
deed aan het verzoek maar miste vervolgens wel de kans op een birdie. Woods komt na de eerste ronde niet voor bij de beste tien gol
fers. Zondag worden in Carnoustie de finales afgewerkt. foto Jeff J. Mitchell/Reüters
Francois Franse doet mee aan de Ronde van Sint Maartensdijk.
foto Ruben Oreel
Vriendschappelijk.
Zelhem. Zelos - Feyenoord 0-8 (0-4).
Doelpunten Feyenoord: Komejev 2,
Paauwe, Rzasa, Oliveira, Tininho, Alva-
ro, Fabricio.
Coevorden. Germanicus-Ajax 2-15 (1-7).
Doelpunten Ajax: Arveladze 3, Reuser 3,
Benni 2, Bobson 2, Piqué, Verlaat, Dani,
Wamberto, Ikedia.
van onze sportredactie
SINT-MAARTENSDIJK - Het
valt voor de Zeeuwse wieier-
comités dit seizoen niet mee om
de criteriums redelijk bezet te
krijgen. De interesse voor de
koersen blijkt gering. De orga
nisatie van de Ronde van Sint
Maartensdijk, die zaterdag voor
de 34e keer wordt verreden, kan
erover meepraten.
De voorinschrijving leverde per
categorie slechts 30 renners op.
„Daarom hebben we besloten
de elites en cyclosportieven sa
men te voegen", legt organisator
Nap Hage uit.
Minder animo
Vorig jaar kwamen er nog 50 eli
terenners aan het vertrek in
Sint-Maartensdijk. „De animo
wordt steeds minder", consta
teert Hage. „Het is de trend van
de laatste jaren. Het leeft alle
maal niet meer zo. In mijn tijd
stonden er zeker honderd ren
ners aan het vertrek."
De renners moeten zaterdag in
Sint-Maartensdijk 85 kilometer
afleggen. De bekendste deelne
mers zijn: Wilfried Bastiaanse,
Toine den Braber, Eric de Crom,
Francois Franse. Wilfred Geijs,
Peter Heeren, John Leijs, Den
nis Mesu, Bob Rasenberg en
Mario van Vlimmeren.
De plaatselijke favorieten zijn
Peter Metzke (Oud-Vossemeer)
en Arjen van Haaf ten (Stavenis-
se).
De start van het criterium is om
15.45 uur.
vrijdag-
Tennis
Verfhandel Franse Open Dubbeltoer
nooi. Locatie: terrein T.V. De Puye in 's-
Heer Hendrikskinderen. Aanvang: 17.00
Open jeugdtoernooi Oostkapelle. Loca
tie: terrein T.V. De Sprink in Oostkapelle.
Aanvang: 10.00 uur.
Maeneblusscherstoernooi. Locatie: ten
nispark De Veste in Middelburg. Aan
vang: 12.30 uur.
.zaterdag-
Motorcross
Vijfde wedstrijd MSV De Uitlaat. DGA-
circuit Engelandweg Vlissingen Oost.
Aanvang trainingen: 10.30 uur. Aanvang
wedstrijden: 12.30 uur. Klassen 60cc,
80cc, 125cc, junioren, 250/500cc junio
ren, 125cc senioren, 250/500cc senioren,
veteranen. Extra klassen voor ouders
van crossers.
Paardensport
Concours hippique LR en PC Luctor et
Emergo, terreinen fam. Picavet aan de
Kampersweg 2 te Zaamslag. 9.00 uur:
Dressuur paarden en pony's klassen B, L,
M en Z. 9.30 uur: springen pony's klasse
B, met aansluitend de klassen L, M en Z.
12.00 uur: springen paarden klasse B.
13.30 uur: Parade. 14.15 uur; springen
paarden klasse L, M en Z, met aanslui
tend progressief spingen paarden Z, M, L
en B. 16.00 uur: Westernrijden.
Tennis
Verfhandel Franse Open Dubbeltoer
nooi. Locatie: terrein T.V. De Puye in 's-
Heer Hendrikskinderen. Aanvang: 9.00
uur.
Open jeugdtoernooi Oostkapelle. Loca
tie: terrein T.V. De Sprink in Oostkapelle.
Aanvang: 10.00 uur.
Maeneblusscherstoernooi. Locatie: ten
nispark De Veste in Middelburg. Aan
vang: 10.00 uur.
Wielrennen
Ronde van St. Maartensdijk. Categorie:
elite/cyclosportieven. Afstand: 85 kilo
meter. Start: 15.45 uur.
zondag-
Paardensport
Dressuurwedstrijd RV Sé-Ros, manege
De Eendracht aan de Rijkebuurtweg 8 te
Vrouwenpolder. 9.00 uur: pony's klasse
B. 9.30 uur: pony's klasse L. 9.45 uur:
paarden klasse B. 10.40 uur: paarden
klasse L. 11.30 uur: pony's klasse Ml.
12.15 uur: paarden klasse M1.13.00 uur:
pony's klasse M2. 13.07 uur: paarden
klasse M2.15.30 uur: paarden klasse Z1.
16.00 uur: paarden klasse Z2.
Tennis
Verfhandel Franse Open Dubbeltoer
nooi. Locatie: terrein T.V. De Puye in 's-
Heer Hendrikskinderen. Aanvang: 9.00
uur.
Maeneblusscherstoernooi. Locatie: ten
nispark De Veste in Middelburg. Aan
vang: 10.00 uur.
DONDERDAG
15 JULI
AT v/
Crolx de Chaubouret
-tooo-mParménle-
Barges
Elfde etappe
73. Garcia-Acosta 1.08,17, 74. Den Bak
ker 1.10.06,75. Jaksche 110.12,76. Jon
ker 1.10.15, 77. Lebreton 1.11.19, 78.
Andreu 1.12.16, 79. Lelli 1.14.14, 80. In-
duraïn 1.15.29, 81. Pellicioli 1.15.30, 82.
Rebollo 1.15.43,83. Brochard 1.16.08,84
Zabel 1.16.56, 85. Chanteur 1.17.03, 86.
Odriozola 1.17.22, 87. O'Grady 1.17.53.
88. Mengin 1.17.54, 89. Lefevre 1.18.38,
90. Gougot 1.18.48,91. Mondini 1.19.11.
92. Zberg 1.19.41, 93. Hundertmarck
1.20.33, 94. Steels 1.20.54, 95. Backstedt
1.21.09, 96. Maignan 1.21.35, 97. Bas-
sons 1.22.10,98. Dekker 1.22.4199. Van-
develde 1.23.22,100. Navas 1.23.25,101.
Sivakov 1.24.04, 102. Vogels 1.24.22,
103. Auger 1.24.41, 104. Buenahora
1.24.51, 105. Sacchi 1.24.52, 106 Mi-
chaelsen 1.24.53,107. Farazijn, 108. Mar-
tinello 1.25.01,109. Bramati 1.25.03,110.
Capelle 1.25.07,111.0txoa 1.25.17, 112.
Guesdon 1.26.18, 113. Scirea 1.26.45,
114. Piccoli 1.26.46, 115. Lotz 1.27.14,
116. Vidal 1.27.22,117. De Waele 1.27.28,
118. Aggiano 1.27.48,119. Morin 1.28.16,
120. Hinault 1.28.18, 121. Desbiens
1.28.22, 122. Huser 1.28.24, 123. Rault
1.28.36, 124. Barbero 1.28.37, 125. Her
nandez 1.29.11, 126. Rinero 1.29.43,127.
Crepaldi 1.29.58, 128. Lamour 1.31.09,
129. McEwen 1.31.28, 130. Nazon
1.31.45, 131. Horillo 1.32.05, 132. Wuyts
1.32.10, 133. Barthe 1.32.17, 134. Gou-
venou, 135. Meinert-Nielsen 1.32.32,
136. Demarbaix 1.32.54,137. Verstrepen
1.32.55, 138. Pinotti 1.33.52, 139. Brasi
1.34.09, 140. Colombo 1.34.16, 141.
Boardman 1.34.58, 142. Marichal
1.36.30, 143. De Los Angeles 1.38.22,
144. Gïunti 1.39.56,145. Da Cruz 1.40.27,
146. Langella 1.41.10, 147. Ljungquist
1.43.57,148. Leysen 1.44.17,149. Baronti
1.44.24,150. Derame 1.44.59,151.Calca-
terra 1.46.27, 152. Schaffrath 1.47.22,
153. Mazzanti 1.47.35, 154. Loder
1.48.02, 155. Artunghi 1.48.17, 156. Sec-
chiari 1.51.09, 157. Napolitano 1.53.38,
158. Durand 2.01.22,159. Sweet 2.05.07.
Bourg d'Oisans - Saint-Etienne:
1. Dierckxsens (Bel/LAM) 4.34.03 (43,459
km/u)
2. Konisjev (Rus/MER) 1.26
3. Vinokoerov (Kaz/CSO)
4. Belli (Ita/FES)
5. Verbrugghe (Bel/LOT) 1.33
6. Lefevre (Fra/FES) 3.53
7. Forconi (Ita/MER) 5.07
8. Zabel (Dui/TEL) 22.18
9. McEwen (Aus/RAB)
10. Mondini (Ita/CTA)
11. Capelle (Fra/BIG), 12. Michaelsen
(Den/FDJ), 13. Martinello (Ita/PLT), 14.
O'Grady (Aus/CAG), 15. Simon (Fra/
CAG), 16. Wuyts (Bel/LOT), 17. Hinault
(Fra/CAG), 18. Barthe (Fra/CSO), 19.
Sivakov (Rus/BIG), 20. Virenque (Fra/PLT
22.21, 21. Olano (Spa/ONC) 22.22, 22.
Van de Wouwer (Bel/LOT), 23. Moreau
(Fra/FES), 24. Heulot (Fra/FDJ), 25. Hin-
capie (VSt/USP), 26. Dufaux (Zwi/SAE),
27. Bourguignon (Fra/BIG), 28. Vasseur
(Fra/CAG), 29. De Waele (Bel/LOT), 30.
Gouvenou (Fra/BIG), 31. Armstrong (VS
t/USP), 32. Wesemann (Dui/TEL), 33.
Lanfranchi (Ita/MAP), 34. Guesdon
(Fra/FDJ). 35. Bolts (Dui/TEL), 36. Es-
cartin (Spa/KEL), 37. Casero (Spa/VIT),
38. Salmon (Fra/CSO), 39. Indurain (Spa/
VIT),40. Hamilton (VSt/USP), 41. Beltran
(Spa/BAN), 42. Sacchi (Ita/PLT), 43. Aerts
(Bel/LOT), 44. Brochard (Fra/FES), 45.
Bramati (Ita/MAP), 46. Tonkov (Rus/MAP
),47. Fernandez Gines (Spa/MAP), 48.
Rous (Fra/FES), 49. Gougot (Fra/CSO),
50. Chanteur (Fra/CSO), 51. Faresin
(Ita/MAP), 52. Steels (Bel/MAP), 53. Zulle
(Zwi/BAN), 54. Morin (Fra/FDJ), 55. Pe-
ron (Ita/ONC), 56. Vogels (Aus/CAG), 57.
Lotz (Ned/RAB), 58. Gonzalez (Spa
ONC), 59. Nardello (Ita/MAP), 60. Boo-
gerd (Ned/RAB), 61. Guerini (Ita/TEL),
62. Huser (Zwi/FES), 63. Robin (Fra/FDJ),
64. Madouas (Fra/FES), 65. Jeker (Zwi-
/FES), 66. Farazijn (Bel/COF), 67. Gotti
(Ita/PLT), 68. Cattai (Ita/PLT), 69. Da Cruz
(Fra/BIG), 70. Vidal (Spa/KEL), 71. Li
vingston (VSt/USP), 72. Meinert-Nielsen
(Den/USP), 73. Verheyen (Bel/LOT), 74.
Totschnig (Oos/TEL), 75. Etxebarria
(Spa/ONC), 76. Garzelli (Ita/MER), 77.
Odriozola (Spa/BAN), 78. Cerezo (Spa/
VIT), 79. Arrieta (Spa/BAN), 80. Crepaldi
(Ita/PLT), 81. Mancebo (Spa/BAN), 82.
Garcia Rodriguez (Spa/VIT), 83. Mengin
(Fra/FDJ), 84. Bessy (Fra/CSO), 85. Ser
rano (Spa/ONC), 86. Bassons (Fra/FDJ),
87. Mazzanti (Ita/CTA), 88. Piccoli (Ita/
LAM), 89. Brasi (Ita/PLT), 90. Fincato (Ita
MER), 91. Hernandez (Spa/FES), 92. Gi-
untï (Ita/CTA), 93. Auger (Fra/BIG), 94.
Lamour (Fra/COF), 95. Otxoa (Spa/KEL),
96. Garcia-Acosta (Spa/BAN), 97. Pascu-
al Rodriguez (Spa/KEL), 98. Rinero (Fra/
COF), 99. Langella (Fra/CAG), 100. Ham
burger (Den/CTA), 101. Diaz Justo
(Spa/ONC), 102. Hundertmarck (Dui/
TEL), 103. Vandevelde (VSt/USP) 22.47,
104. Artunghi (Ita/MER) 23.12, 105. Le
breton (Fra/BIG), 106. Maignan (Fra/
CSO), 107. De Los Angeles (Spa/KEL),
108. Perez Rodriguez (Spa/ONC), 109.
Oriol (Fra/CSO), 110. Rebollo (Spa/ONC),
111. Leysen (Bel/MAP), 112. De Wolf
(Bel/COF), 113. Horillo (SpaA/IT), 114.
Serpellini (Ita/LAM), 115. Gonzalez Gal-
deano (Spa/VIT), 116. Pellicioli (Ita/PLT),
117. Napolitano (Ita/MER), 118. Armin
Meier (Zwi/SAE), 119. Pena (Spa/BAN),
120. Scirea (Ita/SAE), 121. Ljungquist
(Zwe/CTA), 122. Voigt (Dui/CAG), 123.
Schaffrath (Dui/TEL), 124. Boardman
(GBr/CAG), 125. Andreu (VSt/USP), 126.
Goubert (Fra/PLT), 127. Barbero (Ita/
MER), 128. Calcaterra (Ita/SAE), 129. Lelli
(Ita/COF), 130. Dekker (Ned/RAB), 131.
Buenahora (Col/VIT), 132. Castelblanco
(Col/KEL), 133. Elli (Ita/TEL), 134. Pinotti
(Ita/LAM), 135. Verstrepen (Bel/LAM),
136. Secchiari (Ita/SAE), 137. Zberg
(Zwi/RAB), 138. Contreras (Col/KEL), 139.
Jaksche (Dui/TEL), 140. Demarbaix
(Bel/LOT), 141. Backstedt (Zwe/CAG),
142. Aggiano (Ita/VIT), 143. Baronti
(Ita/CTA), 144. Colombo (Ita/CTA), 145.
Derame (Fra/USP), 146. Den Bakker
(Ned/RAB), 147. Roland Meier (Zwi/COF
148. Gomez (Spa/KEL), 149. Jonker
(Ned/RAB), 150. Navas (Spa/BAN), 151.
Solaun (Spa/BAN), 152. Rault (Fra/BIG),
153. Nazon (Fra/FDJ), 154. Desbiens
(Fra/COF), 155. Loder (Fra/COF), 156.
Sweet (Aus/BIG), 157. Commesso
(Ita/SAE), 158. Durand (Fra/LOT) 27.12,
159. en laatste Marichal (Bel/LOT). Opga
ve: Di Biase (Ita/CTA).
Algemeen klassement
1.Armstrong 51.10.28
2. Olano 7.42
3. Zülle 7.47
4. Dufaux 8.07
5. Escartin 8.53
6. Virenque 10.01
7. Tonkov 10.18
8. Nardello 10.56
9. Guerini 10.57
10. Casero 11.11
11. Salmon 12.30, 12. Moreau 12.51, 13.
Peron 13.30, 14. Van de Wouwer 16.14,
15. Aerts 17.31,16. Hamburger 17.47,17.
Beltran 18.27, 18. Garzelli 19.07, 19. Ha
milton 19.12, 20 Contreras 19.08, 21.
Heulot 20.11, 22. Vinokoerov 22,31, 23,
Gotti 22.39, 24. Bourguignon 24.01, 25.
Belli 25.52, 26. Serrano 27.38, 27. Etxe
barria 28.06,28. Faresin 29.14,29. Simon
31.34, 30. Gonzalez Galdeano 32.24, 31.
Lanfranchi 34.47,32. Elli 36.38,33. Garcia
Rodriguez 37.05,34. Roland Meier 37.12,
35. Armin Meier 37.25, 36. Livingston
37.31, 37. Mancebo 38.30, 38. Robin
39.36, 39. Castelblanco 39.41, 40. Ver
heyen 40.21,41. Bölts 40.29, 42. Totsch
nig 41.01, 43. Solaun 43.00, 44. Voigt
43.16,45. Gonzalez 43.28,46. Commesso
45.22, 47. Boogerd 46.25, 48. Konisjev
46.38, 49. Oriol 47.56, 50. Cerezo 51.33,
51. Madouas 51.34, 52. Dierckxsens
51.47, 53. De Wolf 52.07, 54. Diaz Justo
52.41, 55. Rous 54.19, 56. Arrieta 54.20,
57. Perez Rodriguez 55.14, 58. Bessy
55.30, 59. Fernandez Gines 55.35, 60.
Pascual Rodriguez 55.57, 61. Gomez
57.54, 62. Serpellini 58.06, 63. Cattai
1.00.56, 64. Verbrugghe 1.01.39, 65. Je
ker 1.01.47,66. Vasseur 1.03.39,67. Gou
bert 1.04.52, 68. Forconi 1.05.53, 69.
Hincapie 1.06.01, 70. Pena 1.06.45, 71.
Fincato 1.07.16, 72. Wesemann 1.07.35,
Puntenklassement
1. O'Grady 200 punten, 2. Zabel 197, 3.
Hincapie 139, 4. Steels 135, 5. Capelle
132,9. McEwen 89.
Bergklassement
1. Virenque 172 punten, 2. Armstrong
131,3. Konisjev 105,4. Piccoli 100,5. Ar
rieta 96.
Ploegenklassement
Dag: 1. Festina 14.09.52, 2. Mercatone
Uno 1.12, 3. Lampre 17.51, 4. Casino
18.23,5. Lotto 18.30.
Algemeen: 1. Festina 154.01.46, 2. Lotto
12.42, 3. ONCE 15.01, 4. Mapei 16.02, 5.
US Postal 20.15,18. Rabobank2.14.10.
Jongerenklassement
Dag: 1. Verbrugghe 4.35.36, 2. Lefevre
2.20, 3. Hinault 20.45,4. De Waele 20.49,
5. Salmon.
Algemeen: 1. Salmon 51.22.58, 2. Aerts
5.01, 3. Garcia Rodriguez 24.35, 4. Man
cebo 26.00,5. Commesso 32.52.
SAINT-GALMIER
Montbrison
Croix de I'Homme-Mort
Ambert 'Saint-Anthème
j Pradeaux
Arlanc 5S Saint-Étienne
Procureur
Fix-Saint-Geneys
Lesiival
Pinols
SAINT-FLOUR
SAINT-GALMIER SAINT-FLOUR
0.0
SAINT-GALMIER
11.52
21,0
Montbrison
12.23
36.0
Croix de l'Homrre-Mort
A* 13.03
41.0
Saint-Anthème
13.08
50.5
Pradeaux
A 13.22
61.5
Ambert
13.38
81.5
Arianc
S_ 14.07
95.5
Procureur
A3 14.27
96.5
La Chaise-Dieu
14 29
123.0
Fix-Saint-Geneys
A 15 08
124.0
Fix-Saint-Geneys
15.09
148,5
Langeac
515 45
156.0
Lestival
A 16 06
162,0
Pinols
16.12
182,5
Védrines-Saint-Loup
A3 16.34
201.5
SAINT-FLOUR
17.02
Bron Socléli du Tour de Fr
Geen beruchte cols in deze etap
pe (wel eentje met angstaanja
gende naam: Col de la Croix de
l'Homme Mort) door het cen
traal massief maar lastiger dan
menigeen denkt. Vooral omdat
de finish bergop gaat naar het op
een rotsplateau gelegen St.
Flour. Het stadje is voor de eer
ste keer aankomstplaats in de
Tour.
RIJNSBURG - Bij de Neder
landse damkampioenschappen
voor aspiranten blijft Bennie
Provoost goed meedoen.
Woensdag had de dammer uit
Aagtekerke (13) een mindere
dag, donderdag herstelde hij
zich. Provoost zette een voor
post van Johan Sterrenburg uit
Wageningen onder druk. Ster
renburg kon zijn voorpost ter
nauwernood redden, maar dat
ging wel ten koste van zijn
stand. Provoost pakte de winst.
Met nog twee ronden te gaan.
deelt de jonge Zeeuw de derde
plaats 'met acht punten. Hij
heeft twee punten achterstand
op koploper Bas Messemaker,
tegen wie hij het vandaag moet
opnemen.