Langeveld zoekt andere club PZC Felius doet gooi naar hoofdprijs Technicus: fout monteur is oorzaak crash sport 17 Van Aerde op huurbasis naar Dordrecht'90 Souburger (21) tot eigen verbazing ingedeeld in tweede selectie van RBC Ronaldo: geen spijt van WK-finale Dobbeleir begint goed in Sluiskil uitslagen agenda Veerman in Ierse ronde dinsdag 13 juli 1999 door Eldridge Pentury 's-GRAVENPOLDER - Romeo van Aerde speelt volgend sei zoen bij Dordrecht'90. De 31- jarige voetballer uit 's-Graven- polder wordt door de Totodi visionist gehuurd van eredivi- sionistRKC. In Van Aerde ziet Dordrecht- trainer Robert Verbeek één van de steunpilaren. Van Aerde: „Voor het nieuwe seizoen had Dordrecht al drie routiniers aangetrokken: Marcel van der Net als verdediger, Nico Jalink als middenvelder en Marco Boogers als aanvaller. De club wilde mij graag hebben als tweede middenvelder naast Jalink." Van Aerde zei maar al te graag ja, want bij RKC had trainer Martin Jol voor hem toch geen plaats meer in het basisteam. De zware kniebles sure waardoor Van Aerde in het voorbije seizoen lange tijd uit de roulatie was, heeft daarbij een voorname rol gespeeld, weet de Zeeuw. „Toen ik tegen het einde van de competitie te rugkwam, had Jol zijn team al staan. Voor het nieuwe seizoen geeft hij de voorkeur aan ande re spelers. Hij wilde me graag bij de selectie houden, maar ik zou alleen bij blessures of schorsingen van anderen in ac tie komen." Daarin had Romeo van Aerde geen trek. De voetballer, die eerder uitkwam voor Goes, RBC, Vlissingen en VCV Zee land, wil in de komende jaren zoveel mogelijk wedstrijden spelen. „Bij Dordrecht speel ik in principe 34 wedstrijden", zegt Van Aerde. „Wel is het zo dat RKC me in noodgevallen weer kan opeisen, ik ben im mers eigendom van RKC.Maar de komende tijd richt ik me op Dordrecht. Ik kijk uit naar 17 juli, wanneer de eerste training plaatsvindt. Ik heb er heel veel door Eldridge Pentury VLISSINGEN - Björn Lange- veld heeft nog geen bal geraakt voor RBC maar kijkt nu al uit naar een andere voetbalclub. De van NAC overgekomen Soubur ger wil het liefst weg omdat hij bij de Roosendaalse club tot zijn grote verbazing is ingedeeld in de tweede selectie. Enkele weken geleden maakte de 21-jarige Langeveld bekend dat hij een akkoord had bereikt met eerste-divisieclub RBC over een overgang. „Samen met mijn zaakwaarnemer heb ik een goed gesprek gehad met voorzitter Jan Pollemans. Ik had weliswaar nog niets ge tekend, maar we waren wel een principe-akkoord overeenge komen. Alles leek geregeld", zegt Langeveld wiens contract bij het Bredase NAC was af gelopen. Fout gemaakt De lange verdediger keek dan ook vreemd op toen hij van zijn zaakwaarnemer Rob Groener te horen kreeg dat hij zich niet bij de eerste maar tweede selectie van RBC moest voegen. Lange veld: „Groener was gebeld door Jan Brouwer, de algemeen ma nager van RBC. Die vertelde hem dat er een fout was ge maakt en ik de eerste zes weken van de voorbereiding in het tweede moest beginnen. Waar om? Omdat hoofdtrainer Robert Maaskant, met wie ik nooit heb gesproken, helemaal niet van mijn komst op de hoogte was. Maaskant zei: Ik bepaal hoe de selectie eruitziet, niet de voor zitter'." Stage Björn Langeveld foto Dirk-Jan Gjeltema Eind juli moet Langeveld zich nu melden voor de eerste trai ning van de Roosendaalse reser ves, maar of het zover komt, is de vraag. „In de overeenkomst die ik nu met RBC heb, heb ik een clausule laten opnemen waarin staat dat ik te allen tijde op stage mag bij andere clubs", aldus Langeveld. „Mijn vaste zaakwaarnemer Rob Groener zoekt naar clubs, ook wordt er door twee andere zaakwaar nemers voor me gezocht. Ik hoop dat er snel iets komt voor me." Gisteren toog Langeveld op ad vies van Groener samen met voetballer Ger Schuman (ex- Fortuna Sittard, ex-MW, ex- Helmond Sport, ex-FC Den Bosch en ex-Eindhoven) naar het Duitse Uerdingen voor een trainingsstage bij de plaatselij ke KFC. „We zouden een weekje blijven. Een paar keer trainen en een wedstrijd spelen", ver duidelijkt Langeveld. Tot zijn grote verbazing stonden hij en Schuman bij het imposante sta dion van de Duitse Oberliga- club voor gesloten deuren. Over het hoe en waarom, kon Lange veld gisteravond nog niets zeg gen. „Ik zal eerst maar even contact opnemen met mijn zaakwaarnemer." Mars Langeveld baalt van de situatie waarin hij nu zit. Ook al omdat hij in zijn laatste jaar bij NAC niet heeft kunnen laten zien wat hij graag wilde. Langeveld, die sinds 1995 onder contract stond in Breda, begon het afgelopen seizoen als tweede-selectiespe ler van NAC. Hij werd voor de winterstop bij de hoofdmacht gehaald, maar niet veel later met vijf medespe lers weer teruggezet naar het tweede team. Bij RBC wil de Souburger graag laten zien wat hij in zijn mars heeft. „Als ik wist dat ik in de tweede selectie van RBC tei-echt zou komen, was ik natuurlijk nooit naar RBC gegaan. Wed strijden in het tweede spelen, heb ik bij NAC al genoeg ge daan. Als er geen club komt, heb ik echter geen keus. Maar reken er dan maar op dat de trainer me snel weer bij de eerste selectie zal halen." In de kwartfinale van de Copa America tegen Argentinië was Ronaldo de held van Brazilië door de win nende treffer voor zijn rekening te nemen. foto Jorge Adorno/Reuters van onze sportredactie PARIJS - Ronaldo heeft zich eindelijk uitgesproken over zijn deelname aan de WK-finale, een jaar geleden in Frankrijk. In de door het gastland met 3-0 ge wonnen wedstrijd tegen Brazi lië speelde Ronaldo mee, hoewel hij kort voor de wedstrijd onwel was geworden. „Ik heb er des ondanks geen spijt van gehad." De spits, momenteel met Brazi lië actief in de Copa America, liet zich in een vraaggesprek met een Frans televisiestation uit over alle speculaties die na dien loskwamen. Ronaldo zou gedwongen zijn door de bonds coach, zei de één. Hoofdsponsor Nike zou zijn deelname hebben geëist, zei de ander-. Ronaldo wees die verhalen van de hand. „Het was een beslissing van mij en de teamleiding. Maar ik had het laatste woord. De sponsor had op dat moment niet eens toegang tot de catacomben." Zijn deelname was verant woord, stelde de speler van Inter Milaan. „Tests na afloop hebben uitgewezen dat mijn fysieke ge steldheid in orde was. De fysie ke problemen vooraf hebben alleen mijn concentratie ver stoord". aldus Ronaldo, die tij dens de finale absoluut niet op dreef was. Maar volgens hem was het hele team niet bij de les. „We waren niet voldoende ge concentreerd, hebben ook niet goed gespeeld. Daardoor is het WK in Frankrijk voor mij een trieste herinnering geworden." AFP Real Madrid aast op Konterman ROTTERDAM - Real Madrid heeft zich bij Feyenoord gemeld voor Bert Konterman. De belangstelling van de Spaanse ver eniging was reeds bekend. „Maar," zegt manager Hans Ha- gelstein, „vooral omdat Leo Beenhakker bij die club heeft ge werkt. Dan hoor je wel eens wat. Alleen heeft Real deze keer gevraagd of over een transfer valt te praten. Waarop wij heb ben gezegd dat zoiets alleen zin heeft als men bereid is een se rieus bod uit te brengen. Een afspraak moet nog worden ge maakt." De 28-jarige verdediger kwam een jaar geleden van Willem II naar Feyenoord. Hij heeft nog een contract tot eind juni 2002 bij de landskampioen. GPD Ajax test Zuid-Afrikaan AMSTERDAM - Ajax heeft sinds gisteren de Zuid-Afrikaan se linkerverdediger Dillon Sheppard op proef. De 20-jarige speler komt van Ajax Cape Town, de satellietclub van Ajax in Kaapstad. Sheppard traint eerst met het tweede elftal mee, waarna trainer Jan Wouters hem mogelijk een kans geeft in het A-elftal. ANP Vitesse koopt Joegoslaaf Grozdic ARNHEM - Vitesse heeft Nenad Grozdic overgenomen van het Joegoslavische FK Obilic. De 25-jarige aanvallende mid denvelder is sinds juli vorig jaar international en kwam tot dusver vier keer uit voor Joegoslavië. GPD Hans van Arum naar Go Ahead DEVENTER - Go Ahead Eagles heeft aanvaller Hans van Arum overgenomen van RKC. De Toto Divisieclub uit Deven ter legde de 32-jarige Van Arum voor twee jaar vast, met een optie voor een derde jaar. De spits speelde eerder voor Vitesse en Willem H. ANP Heerenveen trekt Kjepsen aan HEERENVEEN - SCHeerenveen heeft de Deen Alan Kjepsen aangetrokken. De 22-jarige voetballer komt van het Duitse Hamburger SV en stond daarvoor bij Aarhus in Denemarken onder contract. Kjepsen, die links in de verdediging en op het middenveld kan spelen, tekende voor vier jaar. ANP Petta voor vier jaar naar Celtic KONGSVTNGER - Bobby Petta heeft een vierjarig contract getekend bij de Schotse club Celtic. De 24-jarige aanvaller komt van het Engelse Ipswich Town, waar hij drie j aar speel de. Petta was transfervrijANP Timman verliest van Anand DORTMUND - Jan Timman heeft in de derde ronde van het internationale schaaktoernooi in Dortmund een nederlaag geleden tegen Vlswanathan Anand. De Indiër besliste de par tij na bijna vier uur in zijn voordeel. Door het tweede verlies staat Timman nu met een half punt achtste en laatste in de tussenstand. Peter Leko heeft met 2,5 punt alleen de leiding genomen. DPA Oranje begint EK tegen Rusland UTRECHT - De Nederlandse volleybalsters beginnen het Eu ropees kampioenschap op 20 september in Rome met de wed strijd tegen titelverdediger Rusland. In groep I is de ploeg van bondscoach Pierre Mathieu verder ingedeeld bij het gastland Italië en Roemenië. ANP SLUISKIL - Coen Dobbeleir, voorzitter van de organiserende vereniging Sluiskil, won in de B2-poule van het negende Open Sluuskille-tennistoernooi twee wedstrijden. Dobbeleir won achtereenvolgens van Jos Ze- gers en Edward Bleyenberg. Dobbeleir kende tegen Jos Ze- gers een goede start en won met 5-1 en 4-2. Tegen Edward Bley enberg had Dobbeleir iets meer moeilijkheden, maar wist beide sets, die over 20 minuten gaan, winnend af te sluiten: 4-2 en 3- 2In dezelfde poule speelden Jos Zegers en Edward Bleyenberg tegen elkaar gelijk. De eerste set ging eenvoudig naar Zegers met 4-0, maar in de tweede set kwam Bleyenberg sterk terug en won met 3-4. Zegers won vervolgens zijn wedstrijd tegen Johnny Bleyenberg met 4-1 en 3-1. De broederstrijd tussen Edward en Johnny Bleyenberg werd ge wonnen door eex-stgenoemde met 4-0 en 3-1. Daarmee heeft Coen Dobbeleir de beste papie ren om de poule te winnen. In de Cl-categorie won Han Matthijssen zijn poule via over winningen op Johnny Bleyen berg en Bert Dutree. In een an dere poule versloeg Koen van de Berg met 3-1 en 5-0 John Eps- kamp. In de Dl-categorie werd de als eerste geplaatste Jos Sa- man uitgeschakeld. Aardenburg In Aardenburg is het Kikker- toernooi begonnen, In totaal ontving de wedstrijdleiding 237 inschrijvingen. In de mannen- enkel BI is Andy de Bruyne als eerste geplaatst. Overige plaatsingen: HE Cl: 1. D. Blackman 2. A Trapman. HE C2: 1. H. Riemens 2. D. van Hulle. HE C35: I. T. van Heelsbergen 2. J. Raedts. HED1: l.E Yzerman2.K.Naessens. HE D2: 1. N. van Heelsbergen 2. E. Dhont. HE D35: 1. J. de Clerck 2. J. Jacob. DE Cl: 1. S. de Witte 2. J. de Wit. DE Dl: 1. E. Ozeritskaja 2. J. Dhont. DE D2: 1. S. Bonarius 2. M. Welvaert. DE D35: 1. J. Stoltenhoff 2. G. Lison. HD B: 1. Gorthmanns- /De Bruyne 2. Hendrikse/Van Da len. HD Cl: 1. Ysebaert/Van dei- Windt 2. Brenner/Riemens. HD C35: 1 Bentley/Van de Kerckhove 2. Raedls/Neirynck. HD Dl: 1. Naes- sens/Naessens 2. De Kam/Wille. HD D35: 1. Dons/Brakman 2. Vermeer- sch/Timmerman. DD Cl: 1. Rie- mens/De Wit 2. Adriaansens/Adri- aansens. DD Dl: 1Stoltenhoff/Van Otterloo 2. Hauten A'an der Nat. GD Cl: l. Simonse/Van der Windt 2. Sterrenberg/De Paepe. GD C35: 1. De Clerck/Van Heelsbergen 2. Apers/Sterrenberg. GD Dl: 1. Wel- vaert/Naessens 2. Quaak/Bonarius. GD D35:1Van Sprundel/De Ceule- naere 2. Lison/ Lison. Twintigste Maeneblusscherstoernooi Mark Felius is als tweede geplaatst bij het twintigste Maeneblusscherstoernooi. foto Lex de Meester van onze sportredactie MIDDELBURG - Mark Felius gaat op herhaling. De tennisser van de Vlissingse derdeklasser De Schelde doet deze week opnieuw een gooi naar de hoofdprijs in de Bl-catego- rie van het Maeneblusscherstoernooi in Middelburg. Vorig jaar verloor hij als outsider pas in de finale van Bart Gorthmanns. Ditmaal is hij de nummer twee van cle plaatsingslijst tijdens de twintig ste editie van het evenement, Als al les volgens het boekje gaat, speelt Felius komende zondag in de finale tegen de als eerste geplaatste Dennis Melief uit Spijkenisse. Felius wacht in de eerste ronde van het toernooi een confrontatie met Patrick Mond- ria uit Bennekom en daama in de halve finale waarschijnlijk Middel burger Twan Milder. Outsiders in de BI-categorie zijn Sheify Nasi er uit Oss, die in 1995 nog halvefinalist was in de B2-afdeling, en de Goesenaarin vorm: Alexander Normekes. Vrouwen De vrouwen spelen in een gecombi neerd BI- en B2-schema en de strijd om de titel lijkt op voorhand bijzon der interessant. De Zuid-Afrikaanse titelverdedigster Moniek van de Ven is de te kloppen speelster. Zij is even als vorig jaar op vakantie in Middel burg, met haar zusje Marjolein, en is eropuit haar titel te prolongeren. De Souburgse Lucienne van de Broek, vorig jaar in een slijtageslag door Van de Ven uitgeschakeld, is als tweede geplaatst. Beide tennisters lijken op hun weg naar de finale niet met onoverkomelijke problemen ge confronteerd te worden. Eventuele verrassingen zouden in dit gezel schap kunnen komen van Merlijn Atoon, Shirley Daelman uit het Bra bantse Dorst, Jantien Bruijnzeel of Marjolein van de Ven. Raymond Barten voert de plaat singslijst aan in de B2-klasse bij de mannen. Grote outsider is opnieuw Alexander Nonnekes, die Barten mogelijk al in de halve finale treft. Walter de Maar, nummer twee in de waardering, wacht bij de laatste vier waarschijnlijk een. duel met Dom burger MichaBernard, die inmiddels via een driesetter Bram de Nijs ver sloeg: 7-5,1-6, 6-3. Het Maeneblusscherstoernooi blijft een evenement met een meer dan re gionale bezetting. Erik Wijkhuis, een van de organisator: „We hebben meestal weinig Zeeuwse toppers. Naar de reden daarvoor kan ik alleen maar gissen. We hebben daarentegen wel vaak buitenlandse spelers op de deelnemerslijst. Daarnaast komen er tennissers uit alle delen van het land, omdat we altijd de tennisverenigin gen met meer dan negen banen aan schrijven. We krijgen in totaal 209 deelnemers aan de start. Ons tenten kamp bij de ingang van het tennis park zal waarschijnlijk zo'n 15 a 20 kamperende tennissers herbergen." Schumacher zes tot acht weken uit roulatie Korfbal van onze sportredactie LONDEN - De crash van Ferra- ri-coureur Michael Schuma cher in de Grote Prijs van Groot-Brittannië is volgens een Formule-1-technicus veroor zaakt door een fout van een monteur. Schumacher ramde zondagmet een snelheid van bo ven de 2 0 0 kilometer per uur een stapel banden en brak zijn rech terbeen. Schumacher kon niet meer rem men met zijn Ferrari, vermoe delijk door nalatigheid van een monteur. „Hij heeft bijna zeker de schroefverbinding voor de rem aan de achterwielen niet helemaal vastgemaakt. Door de vibratie bij hoge snelheden raakte die los. Daardoor liep de remvloeistof weg en kon Schu macher niet meer op de achter wielen remmen", zei de techni cus maandag. Hij wil anoniem blijven. Schumacher is zondagavond geopereerd. Hij is volgens Fer rari zes tot acht weken uit de roulatie. Hij mist daardoor drie en mogelijk vier races: Oosten rijk (25 juli), Duitsland (1 au gustus), Boedapest (15 augustus en misschien België (29 augus tus). Ferrari maakt vandaag be kend wie Schumacher gaat ver vangen. In dit verband worden Jean Alesi, Luca Badoer en Jos Verstappen genoemd. De 27-jarige Limburger heeft op dit moment een contract bij Honda, maar geen renstal. Zijn manager Huub Rothengatter wil niet bevestigen dat hij con tact heeft gehad met Ferrari. Volgens Rothengatter heeft Ver stappen meer kans op een plek bij Jordan, mits de Brit Damon Hill daar stopt. „We hebben de mondelinge toezegging van teambaas Eddie Jordan dat Jos dan kan rijden", aldus Rothen gatter. Een kanshebber voor de Ferra- ristoel van Schumacher leek Jean AlesiDe Fransman reed al van 1991 tot 1995 voor Ferrari, maar heeft nu een contract bij Sauber. Zelf liet de coureur maandag echter los geen inte resse te hebben in cle tijdelijke post. „Ik zou graag voor Ferrari rijden, maar dan wel mét Mi chael. Ik heb er geen trek in om twee maanden voor Ferrari te rijden." Ook de Italiaan Luca Badoer, vorig jaar testrijder voor Ferra ri en nu coureur voor Minardi, is voor de functie in beeld. Hij test deze week voor FeiTari op thuis basis Fiorano en het circuit van Monza. Constructie Schumacher erkende maandag dat het seizoen voor hem ten einde is, hoewel hij misschien nog in actie komt. „Ik kan in elk geval geen wereldkampioen meer worden. Het duurt zeker twee tot drie maanden voor ik weer kan racen. Maar ik leef tenminste nog. Dat is te danken aan de constructie van de auto, die door de jaren heen sterk ver beterd is. Dankzij die construc tie zit ik nu met slechts een ge broken been. Volgend seizoen hoop ik weer in een Ferrari mee te doen aan het WK." De nacht van maandag op dins dag bracht de Duitser nog door in het ziekenhuis, maar van daag mag hij naar zijn huis in Genève. Daar kan hij een revali- datieprogramma volgen. DPA/SID/AFP Adelaide (Aus). WK. Groep A: Nederland - Spanje 28-14, Duitsland - Japan 37-5. Eindstand: 1. Nederland 3-6 (102-31), 2. Duitsland 3-4 (70-49), 3. Spanje 3-2 (57- 55), 4. Japan 3-0 (16-110). Groep B: Bel gië - India 47-15, Australië - Groot-Britta- nië 14-19. Eindstand: 1. België3-6 (98-34 2. Groot-Brittaniè 3-4 (56-45), 3. Austra lië 3-2 (52-55), 4. India 3-0 (31-103). Groep C: Polen - Taiwan 16-20, Portugal - Zuid- Afrika 25-12. Eindstand: 1. Taiwan 3-6 (59-44), 2. Portugal 3-4(57-44), 3. Polen 3- 2 (50-49), 4. Zuid-Afrika 3-0 (37-66). Schaken Dortmund. Internationaal toernooi. Der de ronde: Leko (Hon) - Adams (Eng) 1-0, Sokolov (Bos) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Anand (Ina) - Timman (Ned) 1-0, Karpov (Rus) - Topalov (Bul) 1/2-1/2. Stand: 1Le ko 2.5 punt, 2. Anand, Karpov 2, 4. Adams, Kramnik 1,5,6. Sokolov, Topalov 1,8. Timman 0,5. Sportprijsvragen Lucky 10 van maandag 12 juli. 4-7-9-16 -18-20-22-35-38-45-48-53-56-60-62 -70-71 -75-76-77. (onder voorbehoud) Tennis Sluiskil. 9e Open Sluuskilletoernooi. HE B2, poule: J. Zegers-E. Bleyenberg 4-0 3- 4, J. Zegers-J. Bleyenberg 4-1 3-1, E. Bleyenberg-J. Bleyenberg 4-0 3-1, C. Dobbeleir-J. Zegers 5-1 4-2, C. Dobbe- leir-E. Bleyenberg 4-2 3-2. HE C1. poule: B. Dutree-J. Bleyenberg 2-2 3-0, H. Mat- thijssen-J. Bleyenberg 4-0 6-1, H. Mat- thijssen-B. Dutree 2-3 4-1K. van de Berg- J. Epskamp 3-1 5-0. HE D1, poule: H. Nan- ninga-J. Saman 1-4 4-2, H. Nanninga-I. Vermeulen 2-2 4-2, I. Vermeulen-J. Sa- man 5-2 5-0, P. Rompa-J. Buijsse 2-3 4-3, J. de Braal-M. van Boven 3-2 3-2, M. van Boven-W. de Kraker 5-1 3-0, H. van Que- kelberghe-H. Dhondt 1-3 4-1, H. van Que- kelberghe-H. Michels3-1 2-1, H. Michels- H. Dhondt 3-1 3-2. HE D2, poule: W. de Rooij-L. de Visser 5-1 3-3, A. Morcus-K. de Jonge 3-1 6-0, A. Morcus-R. Mulder 4- 1 1-3, M. Visser-K. de Jonge 6-1 4-2, R. Mulder-K. de Jonge 4-3 5-1R. Mulder-M. Visser 4-2 4-3, H. Minnaert-C. Loof 5-2 3- I. DE C,poule:J.de Visser-K. KriekaardS- 1 4-2, J. de Visser-L.de Jong 4-1 2-1, L. de Jong-K. Kriekaard 6-0 5-1, DE D1, poule: A. Roodzant-I, Broeders 5-1 1-3. DE D2, poule: A. Meeuse-P. Zegers 3-2 2-3, A. Meeuse-M. Bleyenberg 4-2 5-0, I. Schoonakker-A. van de Vliet 3-2 3-2, I. Schoonakker-C. de Braai 6-1 6-0, M. Pat- berg-G. Roeland 5-1 5-1, E. Fieret-M. Pat- berg 4-1 2-1, E. Fieret-S. Hamelink 3-4 4- 1. HD C, poule: Visser/Zegers-Epskamp- /Strijdonk 4-3 4-3, Dutree/De Jonge-Eps- kamp/Strijdonk 4-2 5-0. HD D1, poule: Tissink/Tissink-Kaan/Huisman 7-1 5-1, Tissink/Tissink-Van Boven/De Visser 4-2 6-2, Michels/Rompa-Vermeulen/Ver- meulen 3-3 4-0. HD D2, poule: Morcus/De Rooy-Van Bremen/Hartogh 4-0 2-5, Ja- cobs/Simonse-Morcus/De Rooy 4-1 4-2, Jacobs/Simonse-Noordijk/Wolfert 5-0 6- 0, Jacobs/Simonse-Van Bremen/Den Hartogh 4-1 5-2, Van Bremen/Den Har- togh-Noordijk/Wolfert 6-1 2-3, Visser/ Visser-De Jonge/Vanhijfte 5-1 4-2, Kirke- nir/Te Wieske-De Jonge/Vanhijfte 4-1 6- 0. DD D1, poule: Visser/Zegers-Elkamp- /Kriekaard 3-3 3-1. DD D2, poule: Strijd- onk/Wolfert-Morcus/De Rooy 6-1 4-3, Di- eleman/Dobbeleir 2-3 5-2, De Braai/Van de Schelling-De Braai/Van de Vliet 4-2 4- 0, Bleyenberg/Bleyenberg-Patberg/ Smolenbaers 3-2 2-3. GD Dlpoule: Krie kaard/Strijdonk-Broeders/Van Ierland 3- 3 3-1, Van Mieghem/Van Mieghem-Krie- kaard/'Strijdonk 3-3 4-2, Van Mieghem- /Van Mieghem-Broeders/Van Ierland 3-2 3-2, De Visser/Faas-Visser/Visser 6-0 3-1 GD D2, poule: Zegers/Visser-d'Hert/Vis- ser 3-4 5-1, Verlinde/Asselman-Zegers- /Visser 3-3 3-1, Verlinde/Asselman- d'Hert/Visser 5-3 4-1, Verlinde/Assel- man-Van Rumste/Simonse 5-1 5-2, Van Rumste/Simonse-d'Hert/Visser 5-2 6-0, Hamelink/Slager-Dieleman/Visser 6-0 4- 3, Walraven/Donze-Dieleman/Visser 4-1 5-1, Walraven/Donze-Hamelink/Slager 4-2 3-1, Seghers/Vanhijfte-Audenaert- /Minnaert 4-3 2-3, Audenaert/Minnaert- Wolfert/Wolfert 2-2 3-1. Voetbal Vriendschappelijke wedstrijden. Bennekom. Bennekom - Feyenoord 1-2 (0-1). Doelpunten Feyenoord: Paauwe, Kornejev. Leerdam. Leerdam Sport - FC Utrecht 1- 10 (0-4). Doelpunten FC Utrecht: Berger 3, Van Schoonhoven, Van Mol, Oliseh, Groenendijk, Kuyt, Martel en Van Bee- len. Den Ham. Heracles - Dinamo Tbilisi (Geo 3-0 (1-0). Doelpunten: Platvoet 2, Nie- boer. Neede. Neede - FC Twente 1-8 (1-2). Doelpunten FC Twente: Van der Laan 3, Sobiech 2, De Witte, Vennegoor of Hes- selink. Van der Meyde. Hoenderloo. Vitesse - Rapid Boekarest (Roe) 1-0 (1-0). Doelpunt: Janssen. Wielrennen Squaw Valley (VSt). WB mountainbike. Mannen, afdaling: 1. Vouïlloz (Fra) 4.03,09, 2. Kovarik (Aus) 4.04,52, 3. Va zquez (Spa) 4.08,89, 4. Peters (Ned) 4.10,98, 5. De Bever (Ned) 4.12,25. Klas sement: 1. Vouilloz 1015 punten, 2. Peat (VSt) 915,3. Peters 720. Breda. Jeugdronde. Categorie 1: 4. Bry an van Goethem (Sluiskil). Categorie 2: 9. Jacob de Roo (Biezelinge), 10. Dimitri Mulder (Kapelle). Categorie 5:7. Rik Lug- tenburg (Goede Reede). Categorie 6: 1. Corné van Ast (Rilland), 5. Emiel Nijsse (Hoek), 9. Niek Rentmeester (Goes). dinsdag— Tennis Negende Open Sluuskille toernooi Sluiskil. Locatie: Tennisvereniging Sluiskil. Aanvang: 17.30 uur. Kikkertoernooi Aardenburg. Locatie: Burgemeester van Dongen sportpark, Aardenburg. Aanvang: 9.30 uur. 12] Trimloop Trimloop AV De Wielingen. Locatie: Re creatiecentrum De Pannenschuur in Nieuwvliet. Aanvang: 19.30 uur. DUBLIN - Diederik Veerman is uitgenodigd om de Ronde van Ierland voor junioren te rijden. De wielrenner uit Aardenburg reed vorige week enkele wed- striijden in Ierland, waarin hij een sterke indruk maakte. „Ze hebben me gevraagd om in een Ierse ploeg als gastrennermeete rijden"vertelde hijtwee dagen voordat hij terugkeert naar Nederland.Dat spreekt me na tuurlijk wel aan. Ik heb in Ier land twee prachtige weken ge had. Het is hier enorm zwaar met al die klimmen, maar wel heel mooi om te trainen. Ik heb zelfs nog epn keer getraind met Sean Kelly. Dat was alleen al een belevenis, omdat hij gewoon Nederlands spreekt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 31