Het lukt ook zonder Leontien sluis PZC Clarijs en Geluk tweede in Deltaweek Beachvolleybal van nudistenkamp naar Olympische Spelen Volleybaljeugd bijt het spits af Ruurd de Boer in hoofdbestuur ITF Ploegleider Farm Frites-Hartol haalt opgelucht adem in Ster van Walcheren Detlef Pieters met sport zaterdag 10 juli 1999 z 20 uitslagen Graf meldt zich aan voor US Open Doping in Copa America doorTim Senden VLISSINGEN - ,.Hé, krijg nou wat." Michael Zijlaard, de ploegleider van Farm Frites- Hartol. kreeg gisteravond op de Markt in Middelburg de schrik van zijn leven. Het gehele pelo ton kwam geneutraliseerd van uit Koudekerke aangereden, terwijl de ploeg van Zijlaard diezelfde afstand met de auto had afgelegd. „Als we nou maar mogen starten", zei hij. Maar de jury deelde geen straf uit. waar door Sissy van Alebeek drie uur later namens Farm Frites-Har tol de tweede etappe van de Ster van Walcheren kon winnen. Nadat de hele karavaan op de Middelburgse markt was aan gekomen, snelde Zijlaard naar juryvoorzitter Eddy Bogaert. Deze had alle begrip voor de fout van de ploegleider. „Bij in ternationale wedstrijden is het gebruikelijk dat alleen de auto's vanaf de permanence richting start vertrekken", wist Bogaert. ..Daardoor ontstond dit misver stand." Zijlaard kon opgelucht adem halen. Van Alebeek zegevierde en teamgenote Debby Mansveld bleef leidster in het algemeen klassement en behield de groene puntentrui. Hosanna Hoewel de formatie van Farm Frites-Hartol zonder Leontien van Moorsel aan de Ster van Walcheren deelneemt, pakte de formatie van Zijlaard gister avond de tweede winst in even zoveel etappes. „Het is natuur lijk goed ze het ook zonder Leontien kunnen", concludeer de Zijlaard. „Na het NK riep ie dereen hosanna over Leontien, maar ook de andere rensters winnen ritten." De 23-jarige Van Alebeek boek te gisteren haar vijfde seizoen zege. Dertig kilometer voor de De wortels van het beachvol- leybal in Europa liggen in een nu distenkampRuim zeven tig jaar geleden introduceerde een select groepje Parijse bloot lopers de zomersport in een bui tenwijk van hun Franse lichtstad. Maar het primitieve en recreatieve tijdverdrijf uit die tijdis inmiddels geëvolueerd tot een professionele en Olympi sche sporttak. Met name in de jaren zestig en zeventig ontworstelde het beachvolleybal zich aan de ano nimiteit. In vroeger jaren vari eerde het aantal spelers in een team nog al eens, maar langza merhand werden teams van twee spelers standaard. Prij zengelden ontwikkelden zich van een kratje Pepsi in 1948 tot 5000 dollar in 1976. De Ameri kanen Cristopher St. John 'Sin- jin' Smith en Randy Stoklos wierpen zich op als pioniers van het beachvolleybal. Dertien jaar lang stonden ze op onaan tastbare hoogte en werden ze zelfs de eerste twee beachvol- leybal-miljonairs. De professionalisering van de sport stelde hogere eisen aan de spelers. Tactieken veranderden, technieken werden aange scherpt. Jouke C. Benes en Mi chel Everaert brengen in hun boek Beachvolleybal alle ont wikkelingen in kaart. Uitge breid worden de talloze facetten van het beachvolleybal (serve, pass, set-up, etc) besproken. Aanvullend geeft het tweetal praktische oefenstof voor be ginnende en gevorderde spelers. Wiel Coerver schreef een tiental jaren geleden een soortgelijk handboek voor de voetballer. Zijn eenvoudige oefeningen en aanwijzingen over dribbelen, passen en schieten boden zelfs de meest onhandige brekebenen de kans hun voetbalcapacitei ten te verbeteren. Decennia la ter worden Coervers universele ideeën nog steeds gebruikt bij het opleiden van jeugdige voet ballers. Achtergrond Het boek van Benes en Everaert bezit dezelfde kwaliteiten. Over een x-aantal jaren zullen begin nende beachvolleyballers nooit tevergeefs naar het boekwerk grijpen voor bruikbare tips. De achtergrond van de auteurs speelt daarin een grote rol. Jouke C. Benes is al jarenlang beroepsmatig werkzaam als volleybaltrainer. Hij speelde vroeger zelf nationaal op hoog finish ging ze samen met Ghita Beltman en de Duitse Sandra Misbach op avontuur. Ploeglei der Zijlaard, die met een zen dertje contact had met zijn rensters, regisseerde de ont snapping zorgvuldig. „Eerst hebben we de voorsprong laten oplopen naar zo'n veertig se conden", zei hij. „Toen het gat eenmaal groot genoeg was. zijn we tempo gaan maken, zodat Mansveld de gele trui kon be houden." Het uitgekiende ploegenspel werd perfect afgerond door Van Alebeek. De Rotterdamse ver gat niet haar teamgenoten te be danken. „De ploeg is heel sterk. Iedereen is goed in vorm." Tij dens de ontsnapping hoefde Van Alebeek geen kopwerk te ver richten, omdat ze de gele trui van teamgenote Mansveld ver dedigde. Op weg naar de eerste passage in Vlissingen waren de koplopers in het voordeel omdat ze over kleine weggetjes reden. Daardoor bleven ze constant uit het zicht van het naderende pe loton. Gemak Bij de eerste doorkomst op de VLissingse boulevard testte Van Alebeek even haar benen. Op de streep pakte ze met veel gemak drie bonificatieseconden. „Ik reed de andere rijdsters zelfs uit het wiel", constateerde ze. Dat gaf haar veel vertrouwen voor de eindsprint. „Dat zit wel goed, dacht ik." Het voorgevoel van Van Alebeek bleekte te kloppen. In de sprint was ze veel te sterk voor haar medevluchters. Beltman ein digde tweede voor de Duitse Misbach. In het algemeen klas sement verstevigde Debby Mansveld haar leidende positie door enkele bonificatiesecon den te pakkenHaar voorsprong op de Duitse Hanka Kupferna- gel bedraagt nu vijf seconden. niveau en volgde talloze cursus sen over de theoretische achter gronden van het beachvolley bal. Michel Everaert. afkomstig uit Hulst, is al j arenlang profes sioneel beachvolleyballer. Hij is vijfvoudig en, samen met San- der Mulder, regerend Neder lands kampioen. De combinatie Benes (theorie) en Everaert (praktijk) levert een duurzaam basisboek voor beachvolleybal lers op. Zoals een goed leerboek be taamt, wordt elk onderdeel vol ledig uitgemolken. Bij de be handeling van de serve worden behalve de technieken (sprongserve, floater en skyball) zelfs de tactieken bij de ver schillende windrichtingen uit gebreid beschreven. Nadat de lezer zich door de theorie van de pass, set-up, aanval, blokkering en verdediging heeft gewerkt, volgt een rustpunt. In een lange monoloog ventileert Neerlands de sterkste beachvolleybalster Debora Schoon-Kadijk haar ideeën over de sport. Haar ver haal is soms iets te theoretisch, maar past wél in de visie van Be- nes/Everaert. Eigenaardigheden Elke sport heeft zo zijn eigen aardigheden. Beachvolleybal ook. De verdedigingstechnie ken dragen bijvoorbeeld opval lende benamingen. Wanneer een speler in een reflex zijn elle boog naar buiten steekt om een bal te blokkeren, heet dat een chicken-wing (kippenvleugel tje). Wanneer een speler de bal blokkeert met een beweging als of hij met twee handen met een bijl slaat, heet dat een toma hawk. Verdere bestudering van de re gels leert dat een partijtje beachvolleybal probleemloos kan ontaarden in een beach- voet-volleybalwedstrijd. Een regel zegt immers: 'De bal mag met ieder deel van het lichaam worden gespeeld'. Een van de verdedigingstech nieken beschreven in het boek bevestigt die gedachte. Wan neer de bal tijdens een partij over een speler heen vliegt, mag hij die met een omhaal in het spel proberen te houdenBeach volleyballers noemden die noodoplossing 'Romario'. Rudy Boogert Beachvolleybal. Jouke C. Benes en Michel Everaert. Uitgeverij Elmar BV, Rijswijk (1999). ISBN 90389 08288. Prijs: fl. 34,50. „Maar dat is te weinig om ookna de tijdrit nog eerste te staan", besefte ploegleider Zijlaard. Hij van onze sportredactie NOORD WIJK - De jaarlijkse al gemene vergadering van de ITF in Noord wijk is vrij dag besloten met de lancering van Ruurd de Boer in de internationale ten- nisgelederen. De spanning werd lang gerekt. Maar een uur na het begin van de laatste sessie werd dan toch bekend dat de onlangs na tien jaar afgetreden KNLTB- voorzitter was gekozen in de dertien leden tellende board of directors. Als enige nieuweling. Bij de Nederlandse afvaardi ging was de opluchting groot. Er was veel geïnvesteerd in deze kandidatuur. Het onderbrengen van het gemêleerde gezelschap in Huis ter Duin kostte tonnen. verwacht dat Kupfernagel, die vorig jaar derde werd op het WK tijdlijden in Valkenburg, onge- Het bezighouden van de aan hang: 175 echtgenotes en een echtgenoot, zo mogelijk nog meer. Het congres zag kennelijk in dat daar wat tegenover moest staan. Het koos de 61-jarige De Boer met 314 van de 340 uitgebrachte stemmen. Voor een periode van twee jaar. „Een puur politiek verhaal", noemde de oud-zeeof ficier de verkiezing, „maar het is lekker dat ik zoveel stemmen veer een minuut sneller zal rij den dan Mansveld. De formatie van Zijlaard gokt daarom voor- kreeg. Dan weet j e dat j e langza merhand steun voor je ideeën krijgt." Drie jaar geleden werd een eer ste poging ondernomen om na David Croll (voorzitter van 1951/52) weereen landgenoot in het bestuur te brengen. Eva Haslinghuis was echter over de grenzen te weinig bekend om op de nodige steun te kunnen reke nen. „Je moet zelf kandidaat staan, zei men tegen mij", ver- al op een zege in de afsluitende rit met start en finish in Koude kerke. telde De Boer. Als lid van de fi nanciële commissie kende men hem wel. De echte strijd in Helsinki ging overigens over het voorzitter schap. Nu Europa min of meer het professionele tennis domi neert en ook het meeste geld ge nereert, vond men het niet meer dan logisch, dat de volgende voorzitter van de ITF uit dat we relddeel zou komen. En iedereen vond zichzelf het meest geschikt. Pas in Noord- wijk slaagde de Italiaanse voor zitter Francesco Ricci Bitti erin de gelederen te sluiten. Bij de eerste stemmingsronde werd hij met 50,1 procent van de stem men gekozen tot opvolger van de Australiër Brian Tobin. ANP door Michel Verberkmoes SLUIS - Detlef Pieters plaatste zich voor de halve finale op het Bl-schema van het Belforttoer- nooi in Sluis. Pieters kende een moeizame start in zijn wedstrijd tegen Paul Hendrikse en verloor de eerste set met 2-6. In het ver loop van de wedstrijd ging Pie ters steeds beter tennissen, waardoor hij de overwinning alsnog binnenhaalde: 6-16-3. In de halve eindstrijd stuit Pieters op Tim Poppe. De andere halve finale gaat tus sen de als tweede geplaatste Bart Gorthmanns en Christiaan Trapman. Gorthmanns hoefde nog niet in actie te komen, door dat Guido van Poecke vanwege een opgelopen blessure moest opgeven. Trapman won in drie sets van Ivo Niessen: 7-5, 2-6 en 6-3. In de B2-categorie zijn twee halve finalisten bekend gewor den. Hans Jansen won verras send van de als eerste geplaatste Tony Seen met 6-4 en 6-3, ter wijl Bouwman geen moeite had met Jerry Deelen. Kim Bogte, favoriete bij de vrouwen in de B- categorie, won in de poule met 6-3 en 6-2 van Sharon de Witte uit IJzendijke. Op het Cl-schema drong rang- lijstaanvoerder Donovan Blackman door tot de halve eindstrijd. Blackman ontdeed zich vrij gemakkelijk van Maar ten de Jong. Blackman komt in de strijd bij de laatste vier uit te gen Remi Scherbeijn. Scher- beijn was in twee sets te sterk voor Philippe Haldermans. On derin het schema verloor de als tweede ingeschatte Laurens de Kort uit Hulst. De Kort moest het onderspit delven tegen Teun van Heelsbergen uit Aarden burg met 6-2 en 6-3. Van Heels bergen speelt in de halve finale tegen de winnaar van de wed strijd tussen Nick van Remortel en Jerry Deelen. Sloebertoernooi Tom Huis/Patrick Vervaet won verrassend in de poule bij het mannendubbel B van het elfde Hans de Letter Sloebertoernooi in Clinge. Het koppel versloeg Alexander Bauwens/Jim van de Maele in drie sets. In een aan trekkelijk duel voor de vele toe schouwers won het duo Huis/ Golf Glasgow, Loch Lomond Invitational, Eu ropese Tour. Stand na3eronde:1. West- wood (GBr) 201 slagen, 2. Parnevik (Zwe Park (GBr), Lanner (Zwe), Björn (Den) 202, 6. Garcia (Spa) 203. Helsinki. Fins Masters. Mannen, Chal lenge Tour. Stand na 2e ronde: 1. Wes termark (Zwe),Teillera (Fra) 138 slagen (- 6), 3. Jacobson (Zwe), Gustafsson (Zwe), Nyman (Zwe), Hurley (Eng), Storegaard (Den) 139. Uitgeschakeld: 85. Lafeber (Ned) 148, 109. Kraay (Ned) 151. Paardensport Falsterbo. CSIO. Landenwedstrijd: 1. Verenigde Staten 12 strafpunten, 2. Duitsland 16, 3. Nederland 24,75, 4. Ja pan 25,25, 5. Oostenrijk, Zweden 32,25. Sportprijsvragen Lucky 10 van 9 juli. 2-12 -15 -19 -22-26- 28-29-31-34-48-53-61-64-70-72-73- 74- 75 - 80. (onder voorbehoud) Tennis Gstaad. Mannen, 1,1 miljoen gulden. Kwartfinales: Mantilla (Spa/5) - Di Pas- quale (Fra) 3-6 6-3 6-4, Albert Costa (Spa/8) - Spadea (VSt) 6-3 6-2, El Aynaoui (Mar) - Clavet (Spa/7) 7-6 7-5, Lapentti (Ecu) - Gaudenzi (Ita) 7-5 6-3. Baastad. Mannen, 650.000 gulden. Kwartfinales: Marin (CRi) - Norman (Zwe/6) 2-6 6-1 7-6, Ruud (Noo/5) - Rodri guez (Arg) 7-6 6-2, Vinciguerra (Zwe) - Blanco (Spa) 6-1 opgave, Kulti (Zwe) - Puentes (Spa) 2-6 7-5 6-4. Portschach. Vrouwen, 225.000 gulden. Kwartfinales: Nagyova (Slo/3) - Gagliar- di (Zwi) 6-2 6-2, Talaja (Kro) - Farina (lta/2) 4-6 6-1 1-0, gestaakt wegens regen. Clinge. 11e Hans de Letter Sloebertoer nooi. HD B1, poule: Huis/Vervaet-Bau- wens/Van de Maele 6-3 3-6 6-4. HD Cl, kwartfinale: Bolssens/Van der Starre- Versprille/LaTnmens 2-6 7-6 6-1. GD Cl, poule: Van Broeck/Van Poucke-Verhae- gen/Van Poecke 4-6 6-3 6-2. HE C2, kwartfinale: D, deBlock-L. Verbunt6-1 7- 5, A. Joos-R. Zegers 6-4 6-4. DE C2, kwartfinale: W, de Kesel-C. de Dijcker7-5 6-4. HD C2, Ie ronde: Misseghers/Thijs- sen-De Letter/Van de Walle 7-6 7-6, d'Hooghe/Van de Klooster-Burm/Vonck 6-0 6-0. GD C2, kwartfinale: Verhaegen/ De Block-Heireman/Smolenaers 3-6 7-5 6-2, Vervaet/De Rechter-Lammens/Filip- po 6-4 6-0. HE Dl, 2e ronde: A. Thoen-B. van Assche 6-4 4-6 6-4, R. de Burger-R. Vael 6-0 6-3. HE D50, kwartfinale: E. Schauwaert-J. Hermes 6-2 6-4. DE D1, kwartfinale: L. Roman-M. Lammens 4-6 6-3 6-4. HD D1, 2e ronde: Stam/Thoen- Van der Heyden/Verscheure 6-2 5-7 7-6, Kwartfinale: Pincket/Bolsens-De Block/ Bauwens 6-1 6-3, De Regt/Tissink-Thijs/ Seghers 6-1 6-1. HD D1 50, kwartfinale: Van Hoye/Hermes-Van der Veeken/De Deckere 6-1 6-3. DD D1, kwartfinale: Van der Veeken/De Deckere-Haak/Haak 6-2 6- 3. GD D1, 2e ronde: Fermont/Van der Heyden-Pijpelink/Van Dorsselaer 6-3 3-6 6-2, Blanckaert/Schakel-Van Cauteren/ Willaert 6-1 6-1. Kwartfinale: Bracke/Pincket-Lensen/Cleyman 4-6 6-4 6-3. HE D2,2e ronde: A. de Burger-E. Coe- nen 6-1 6-1, J, Mariman-P. de Schepper 4-6 6-2 6-0. kwartfinale: D. Kuypers-P. van Remoortere w.o. HD D2, 2e ronde: De Zeeuw/Van Boven-Mulder/De Roeck 6-2 6-1. DD D2, kwartfinale; De Kesel/ Lambert-Van Puyvelde/Selis 6-3 6-2. GD D2,2e ronde: Franse/Pincket-Campfens/ Mulder 6-3 6-2. HE E, 1e ronde: J. Schud- dings-E. Vermeulen 6-3 6-1 Sluis. Belforttoernooi. HE B1, kwartfina le: D. Pieters-P. Hendrikse 2-6 6-1 6-3, C. Trapman-I. Niessen 7-5 2-6 6-3. HE B2, kwartfinale: H. Jansen-T. Seen 6-4 6-3, M. Bouwman-J. Deelen 6-4 6-0. HD B, 1e ronde: Van Remortel/Van Remortel-Dui- venbode/De Jong 6-2 6-3, De Houck/ Seen-Plugge/Jansen 6-7 6-3 6-1Kwartfi nale: Van de Hout/Pieters-Bouwman/ Brouwer 6-3 6-2. DE B1, poule: K. Bogte- S. de Witte 6-3 6-2. HE C1, Ie ronde: N. Vervaet de eerste set met 6-3. De tweede set ging naar Bauwens/'" Van de Maele met dezelfde cij-J fers, zodat er een beslissendej derde set gespeeld moest wor den. Deze ging met 6-4 naan Huis/Vervaet. Nadat het eerder al van Bolssens/Van Poecke hadj gewonnen het koppel Huis/Ver-! vaet nu favoriet voor de eind-j overwinning. In de C2-categorie drong de als: derde geplaatste Dennis de: Block door tot de halve finale. De Block versloeg in de kwartfi-j nale Leo Verbunt, die alleen ifti de tweede set wat tegensputter-; de: 6-1 en 7-5. Onderin het sche ma won Alain Joos van de ge'-i plaatste Ralph Zegers. Joos bleek iets vaster dan zijn tegen stander en zegevierde met twee maal 6-4. Wendy de Kesel won haar ope ningswedstrijd bij de vrouwen in de C2-categorie van Chantal de Dijcker. De beide Dl-speek, sters waren gewaagd aan el kaar, maar De Kesel bleef op de beslissende momenten koel- bloediger: 7-5 6-4. In de halve finale speelt De Kesel tegen fa voriete Veronique Verhaegen. NEW YORK - Na de verloren Wimbledon-finale tegen Linds ay Davenport, zei Steffi Graf dat ze voor de laatste keer in Londen had gespeeld. Ook zei de Duitse dat ze hoogst waarschijnlijk niet zou mee doen aan de US Open, de Open Amerikaanse tenniskampioen schappen. Maar tot vreugde van de organisatie heeft de vijfvou dig winnares op Flushing Me adows zich toch aangemeld voor het toernooidat van 3 0 au gustus tot 12 september plaats heeft. Toernooidirecteur Jay Snyder maakte dat bekend. ,Wij zijn extreem gelukkig', zei Snyder, Graf zou zich over deelname aan de US Open beraden tijden' een vakantie in Amerika mef haarvriend. Maar ze had kenne lijk toch niet veel bedenktijd nodig. DPA van Remortel-F. Elliott 6-3 6-3. Kwartfi nale: D. Blackman-M. de Jong 6-0 6-1, R, Scherbeijn-P. Haldermans 7-6 6-4, T. van Heelsbergen-L. de Kort 6-2 6-3. HE C2,2e ronde: T. Musson-A. Dieleman 2-6 6-2 6- 2, P. van Veldhoven-A. Maenhout6-36-2j W. de Houck-G. Rotsaert 6-3 6-2, F. Elliott- G. Vervoort 6-4 6-0. HD C1, Ie ronde: Bongers/De Jong-Dieleman/Schram 6-0 6-2, Kwartfinale: Van Remortel/Van Re- mortel-Verheul/Verheul 6-3 6-3. DD C1, halve finale: Adriaansens/Blaakman- Baas/De Coninck 6-2 6-2. HE Dl, kwartfi nale: P. Tazelaar-B. van de Sande 7-5 7-5, F. Yzerman-D. van de Kerckhove 6-2 6-3, HE D2, kwartfinale: M. Flikweert-D. van Belle 6-4 6-2, C. Pyfferoen-L. Verheul 6-7 6-4 6-2. HE D35, kwartfinale: H. van de Kerckhove-S. Tellier 6-2 6-1. DE D1, kwartfinale: J. Becu-E. Frans 6-4 6-0, I. van Overloop-T. Broecke 6-2 6-1, J. Dhondt-M. den Hartog 6-1 3-1 opg. DE D2, poule: S. Bonarius-L. Bloemen 6-0 6- 2, J. Rijnen-K. Flikweert 7-6 6-7 7-6. HD D1, kwartfinale: De Blander/Custers-De Schepper/Uyttenhove 6-4 6-2, De Rijke/ De Houck-Van Hulle/De Vreeze 6-3 7-6. DD D1, kwartfinale: De Lodder/Clays- Duyvis/Langedijk 7-6 7-5, Minnaert/Ver- hage-De Schepper/Standaert 6-3 2-6 6-1. GD D1, kwartfinale: Lison/Lison-Henry/ Den Hartog 6-4 0-6 6-2. Voetbal Vriendschappelijk. Oosterhout (Gld). OSC - Feyenoord 0-15 (0-7). Doelpunten: Vos 5, Kornejev 4, De Visser,Tinïnho 2, Van Gastel, Kalou. Gelmer (Dui). Preussen Münster (Dui) - Fortuna Sittard (Ned) 1-3 (0-1). Doelpun ten Fortuna: Hamming 2, Gesthuizen. Beckum. Heracles (Ned) - Club Brugge (Bel) 0-1 (0-1). Obbicht. Combinatie-elftal Obbicht/Ar- mada - MVV 0-15 (0-9). Doelpunten: Perez 4, De Jong, Sabadini, Kortschagui- ne 2, Hollanders, Janssen, Nuyts.Taiwo, Falix. Volleybal Belo Horizonte. Oefenwedstrijd: Brazilië - Nederland 3-1 (25-21, 21-25, 25-21, 25-, 22). Wielrennen Ronde van Italië, vrouwen. Tiende etap pe, Chiuppano - Ponte Campiello, indivi duele tijdrit: 1. Somarriba (Spa) 18 km in, 42.42 (25,293 km/u), 2. Veronesi (SMa)> 0.55,3. Moerenka (Oek) 1.07,4. Zabirova! (Rus) 1.43, 5. Boebnenkova (Rus) 2.03,| Algemeen klassement: 1. Somarriba 26.14.41,2. Veronesi 3.35,3. Boebnenko-' va 4.14, 4. Pucinskaite (Lit) 6.37, 5. ZabLj rova 6.58. Zeilen Kopenhagen. WKTornado. Eindstand: 1. Roman Hagara/Steinacher(Oos) 21 pun ten, 2. Andreas Hagara/Moser (Oos) 45, 3. Gabler/Schwall (Dui) 51, 4. Bundock/ Forbes (Aus) 55, 5. Backes/Voiron (Fra); 67,25. Teylingen/Dercksen 173,37. Lars-' on/Geest 218. Helsinki. Mannen, WK laser. Eindstand: 1. Beashel/Giles (Aus) 16 punten, 2. Butz- mann/Peters (Dui) 19, 3. Reynolds/Lilje- dahl (VSt) 20,4. Hoesch/Fendt (Dui) 23,5., Schmidt/Wolfram (Dui) 30,6. Neeleman/' Schrier 37,19. Douze/Geysen 79. Deltaweek. Roompotrace. ORC 2: 1. Eclair. ORC 3:1. Enigma, 2. Speed X. ORC 4: 1. Jeanine, 2. Be Mine, 3. Seawitch, ORC 5: 1. Little One, 2. Chakka, 3. Titan. Vuilbaardrace. ORC 6: 1. Taipan, 2. Pad-; dy Baloo. ORC 7:1Viergo, 2. Tamboera,, ORC 8: 1. Wild at Heart. Ongemeten: 1/ Pincoya, 2. Stormvogel. RPB. VB: 1. Nieuwe Maan, 2. BU 17. VC: 1, Pieter Pa niek. Zwem innen Palma de Mallorca. Universiade. Vrou wen, 50m vrij: 20. Wieldraaijer 27,11. Mannen, 50m vrij: 22. Koehoorn 23,93,. 4x 100m wissel: 12. Nederland 3.55,41. Rato Het erepodium op de Vlissiiigse boulevard: Ghita Beltman (tweede), winnares Sissy van Alebeek en Sandra Misbach (derde). foto Lex de Meester ASUNCION - De Copa America, het Zuid-Amerikaans kampioen schap, is getroffen door een dopingschandaal. De urine van twee spelers van Mexico, dat zaterdag in de kwartfina le aantreedt tegen Peru, is na afloop van de wedstrijd tegen Pa- raquay getest. D aaruit bleek dat beiden verboden middelen hebben gebruikt. Volgens het organisatiecomité betreft het Chavez Iriarte en Raul Rodrigo Tovar. Niet bekend is welke stappen tegen hen wor den ondernomen. SID/AFP door Peter G od rib' - - -5 COLIJNSPLAAT - De Zeeuwse zeilers die meedoen aan de Deltaweek blijven het goed doen, Op de achtste dag van het zei- levenement legden Goesenaar Loek Cla rijs en Hans Geluk uit Tholen beslag op de tweede plaats. Clarijs deed dat met zijn boot Chakka in de ORC 5-klasse tijdens de Roompotrace. Deze wedstrijd ging over een baan van 35 - zeemijlen en werd onder ideale omstan- digheden (veel zon en een krachtige wind) gevaren. Rondje plaat Geluk werd tweede in de ORC 8-catego- rie. De Thoolse zeiler moest mét zijn be manning de Vuilbaardrace afleggen, een race op de Oosterschelde over tien mijl. 5 Deze wedstrijd staat ook bekend als een 'rondje plaat'. Dit is een begrip in de Zeeuwse zeilwereld omdat dit 'rondje' ook v&ak tijdens wintei-wedstrijden op hét programma Staat. De Deltaweek wordt vandaag besloten met de Zaterdagwedstrijd. De finish van de slotrace ligt in Colijnsplaat. Daar wor den 's avonds ook alle winnaars van het zeilevenement gehuldigd. van onze sportredactie SAS VAN GENT - Met een toernooi voor de jeugd ging gisteravond in Sas van Gent Beach'99 van start. Het beachvolleybaltoernooi, dat dit jaar voor de vijfde keer wordt gehouden, wordt op vij f velden aan het Keizer Karei- plein afgewerkt. Achtentwintig jeugd- teams vochten in het stadscentrum om de toernooizege. Het toernooi wordt vandaag (zaterdag) en morgen voortgezet. Vandaag nemen voor al recreatief ingestelde teams het tegen el kaar op. Zondag gaan competitiespelers de strijd met elkaar aan. Zondagmiddag verzorgen Ron Zwerver, Peter Blangé en Jan Posthuma een clinic voor de jeugd. Het drietal neemt het daar na in een wedstrijd op tegen de winnaars van het toernooi. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 62