Het lukt ook zonder Leontien PZC sport zaterdag 10 juli 1999 s 20 Elenbaas kansrijk in klassieker Promotieduel voor tennissers van WIK Carl Deken stapt - uit tafeltennisbond Clarijs en Geluk tweede In Deltaweek Beachvolleybal van nudistenkamp naar Olympische Spelen Quaak treft Otte in Mosseltoernooi Ploegleider Farm Frites-Hartol haalt opgelucht adem in Ster van Walcheren uitslagen Graf in US Opeii Doping in Copa America door Tim Senden VLISSINGEN - „Hé, krijg nou wat." Michael Zijlaard, de ploegleider van Farm Frites- Hartol, kreeg gisteravond op de Markt in Middelburg de schrik van zijn leven. Het gehele pelo ton kwam geneutraliseerd van uit Koudekerke aangereden, terwijl de ploeg van Zijlaard diezelfde afstand met de auto had afgelegd. „Als we nou maar mogen starten", zei hij. Maar de jury deelde geen straf uit. waar door Sissy van Alebeek drie uur later namens Farm Frites-Har tol de tweede etappe van de Ster van Walcheren kon winnen. Nadat de hele karavaan op de Middelburgse markt was aan gekomen, snelde Zijlaard naar juryvoorzitter Eddy Bogaert. Deze had alle begrip voor de fout van de ploegleider. „Bij in ternationale wedstrijden is het gebruikelijk dat alleen de auto's vanaf de permanence richting start vertrekken", wist Bogaert. „Daardoor ontstond dit misver stand." Zijlaard kon opgelucht adem halen. Van Alebeek zegevierde en teamgenote Debby Mansveld bleef leidster in het algemeen klassement en behield de groene puntentrui. Hosanna Hoewel de formatie van Farm Frites-Hartol zonder Leontien van Moorsel aan de Ster van Walcheren deelneemt, pakte de formatie van Zijlaard gister avond de tweede winst in even zoveel etappes. „Het is natuur lijk goed ze het ook zonder Leontien kunnen", concludeer de Zijlaard. „Na het NK riep ie dereen hosanna over Leontien, maar ook de andere rensters winnen ritten." De 23-jarige Van Alebeek boek te gisteren haar vijfde seizoen zege. Dertig kilometer voor de De wortels van het beachvol- leybal in Europa liggen in een nudistenkamp. Ruim zeven tig jaar geleden introduceerde een select groepje Parijse bloot lopers de zomersport in een bui tenwijk van hun Franse lichtstad. Maar het primitieve en recreatieve tijdverdrijf uit die tij d is inmiddels geëvolueerd tot een professionele en Olympi sche sporttak. Met name in de jaren zestig en zeventig ontworstelde het beach volleybal zich aan de ano nimiteit. In vroeger jaren vari eerde het aantal spelers in een team nog al eens, maar langza merhand werden teams van twee spelers standaard. Prij zengelden ontwikkelden zich van een kratje Pepsi in 1948 tot 5000 dollar in 1976. De Ameri kanen Cristopher St. John 'Sin- jin' Smith en Randy Stoklos wierpen zich op als pioniers van het beachvolleybal. Dertien jaar lang stonden ze op onaan tastbare hoogte en werden ze zelfs de eerste twee beachvol- leybal-milj onairs De professionalisering van de sport stelde hogere eisen aan de spelers. Tactieken veranderden, technieken werden aange scherpt. Jouke C. Benes en Mi chel Everaert brengen in hun boek Beachvolleybal alle ont wikkelingen in kaart. Uitge breid worden de talloze facetten van het beachvolleybal (serve, pass, set-up, etc) besproken. Aanvullend geeft het tweetal praktische oefenstof voor be ginnende en gevorderde spelers. Wiel Coerver schreef een tiental jaren geleden een soortgelijk handboek voor de voetballer. Zijn eenvoudige oefeningen en aanwijzingen over dribbelen, passen en schieten boden zelfs de meest onhandige brekebenen de kans hun voetbalcapacitei ten te verbeteren. Decennia la ter worden Coervers universele ideeën nog steeds gebruikt bij het opleiden van jeugdige voet ballers. Achtergrond Het boek van Benes en Everaert bezit dezelfde kwaliteiten. Over een x-aantal jaren zullen begin nende beachvolleyballers nooit tevergeefs naar het boekwerk grijpen voor bruikbare tips. De achtergrond van de auteurs speelt daarin een grote rol. Jouke C. Benes is al jarenlang beroepsmatig werkzaam als volleybaltrainer. Hij speelde vroeger zelf nationaal op hoog finish ging ze samen met Ghita Beltman en de Duitse Sandra Misbach op avontuur. Ploeglei der Zijlaard, die met een zen dertje contact had met zijn rensters, regisseerde de ont snapping zorgvuldig. „Eerst hebben we de voorsprong laten oplopen naar zo'n veertig se conden", zei hij. „Toen het gat eenmaal .groot genoeg' was, zijn we tempo gaan maken, zodat Mansveld de gele trui kon be houden." Het uitgekiende ploegenspel werd perfect afgerond door Van Alebeek. De Rotterdamse ver gat niet haar teamgenoten te be danken. „De ploeg is heel sterk. Iedereen is goed in vorm." Tij dens de ontsnapping hoefde Van Alebeek geen kopwerk te ver richten, omdat ze de gele trui van teamgenote Mansveld ver dedigde. Op weg naar de eerste passage in Vlissingen waren de koplopers in het voordeel omdat ze over kleine weggetjes reden. Daardoor bleven ze constant uit het zicht van het naderende pe loton. Gemak Bij de eerste doorkomst op de Vlissingse boulevard testte Van Alebeek even haar benen. Op de streep pakte ze met veel gemak drie bonificatieseconden. „Ik reed de andere rijdsters zelfs uit het wiel", constateerde ze. Dat gaf haar veel vertrouwen voor de eindsprint. „Dat zit wel goed, dacht ik." Het voorgevoel van Van Alebeek bleek te te kloppen. In de sprint was ze veel te sterk voor haar medevluchters. Beltman ein digde tweede voor de Duitse Misbach. In het algemeen klas sement verstevigde Debby Mansveld haar leidende positie door enkele bonificatiesecon den te pakken. Haar voorsprong op de Duitse Hanka Kupferna- gel bedraagt nu vijf seconden. niveau en volgde talloze cursus sen over de theoretische achter gronden van het beachvolley bal. Michel Everaert, afkomstig uit Hulst, is al jarenlang profes sioneel beachvolleyballer. Hij is vijfvoudig en, samen met San- der Mulder, regerend Neder lands kampioen. De combinatie Benes (theorie) en Everaert (praktijk) levert een duurzaam basisboek voor beachvolleybal lers op. Zoals een goed leerboek be taamt, wordt elk onderdeel vol ledig uitgemolken. Bij de be handeling van de serve worden behalve de technieken (sprongserve, floater en skyball) zelfs de tactieken bij de ver schillende windrichtingen uit gebreid beschreven. Nadat de lezer zich door de theorie van de pass, set-up, aanval, blokkering en verdediging heeft gewerkt, volgt een rustpunt. In een lange monoloog ventileert Neerlands de sterkste beachvolleybalster Debora Schoon-Kadijk haar ideeën over de sport. Haar ver haal is soms iets te theoretisch, maar past wél in de visie van Be- nes/Everaert. Eigenaardigheden Elke sport heeft zo zijn eigen aardigheden. Beachvolleybal ook. De verdedigingstechnie ken dragen bijvoorbeeld opval lende benamingen. Wanneer een speler in een reflex zijn elle boog naar buiten steekt om een bal te blokkeren, heet dat een chicken-wing (kippenvleugel- tje). Wanneer een speler de bal blokkeert met een beweging als of hij met twee handen met een bijl slaat, heet dat een toma hawk. Verdere bestudering van de re gels leert dat een partijtje beachvolleybal probleemloos kan ontaarden in een beach- voet-volleybalwedstrijd. Een regel zegt immers: 'De bal mag met ieder deel van het lichaam worden gespeeld'. Een van de verdedigingstech nieken beschreven in het boek bevestigt die gedachte. Wan neer de bal tijdens een partij over een speler heen vliegt, mag hij die met een omhaal in het spel proberen te houden. Beach volleyballers noemden die noodoplossing 'Romario'. Rudy Boogert Beachvolleybal. Jouke C. Benes en Michel Everaert. Uitgeverij Elmar BV, Rijswijk (1999)' ISBN 90389 08288. Prijs: fl. 34,50. „Maai- dat is te weinig om ook na de tijdrit nog eerste te staan", besefte ploegleider Zijlaard. Hij door Klaas Verspoor BRUINISSE - De finale van het mannenenkel B op het Mossel- toernooi in Bruinisse wordt een strijd tussen de Johnny's, Otte en Quaak. Quaak zette in zijn halvefinalepartij Christiaan Huizer opzij: 6-4 6-1. De eerste winnaars van de negentiende editie zijn inmiddels bekend. Vrijdag zijn namelijk al een tweetal finales gespeeld. Han- neke van der Meide (Brouwer shaven) versloeg in de eindstri j d van het vrouwendubbel D2 de Bruse Hanny Kleppe met 6-1 6- 2. In het gemengddubbelpakten Piet Vreeke en Lianne de Waal de titel. Maaike 't Mannetje en verwacht dat Kupfernagel, die vorig jaar derde werd op het WK tijdrijden in Valkenburg, onge- Erik van Schaik werden met 6-1 6-3 teruggewezen. De halve finale in het mannen- dubbel tussen Peter Godrie en Johnny Quaak enerzijds en Pa trick Meuldijk en Wim Detting- meijer werd op een 7-6 2-1- stand voor Godrie/Quaak we gens invallende duisternis afge broken, De partij begon al later dan gepland en zonder overleg met de wedstrijdleiding besloot het viertal te stoppen. Vanmor- veer een minuut sneller zal rij den dan Mansveld. De formatie van Zijlaard gokt daarom voor gen om halfuur wordt de partij hervat en twee uur later staat de finale van het mannenenkel B al gepland. Drukke tijden dus voor Quaak. Bianca den Ouden en Angela Kouwenberg toonden in hun halve finale tegen Ingrid Saman en Esther Goud karakter. Sa- man en Goud wonnen de eerste set in het vrouwendubbel Cl met 6-3 maar moesten de twee volgende sets afstaan met 7-5 en al op een zege in de afsluitende rit met start en finish in Koude kerke. 6-2. Martin Folmer en Nelleke Slootmaaker waren in drie sets (6-2 6-7 6-4) net iets vaster dan Adriaan Moerman en Dina van der Horst en komen nu in de fi nale uit tegen Martin Salomons en Annie Krabbendam. Het Zie- rikzeese koppel schakelde Kamstra/Van Dalen uit: 6-4 6-1. Ger de Bakker schakelde in de halve finale van het mannenkel Cl Hans-Jan Goedegebure uit. De Bakker won met 6-4 6-3. In totaal staan voor vandaag nog zes halve finales op het pro gramma. De eerste finale gaat om 12.30 uur van start. Om 18.00 uur starten laatste finales van het negentiende Mossel- toernooi. door Klaas Verspoor KERKWERVE - Voor tennis vereniging WIK uit Kerkwerve is het vandaag de grote dag. In Serooskerke (Walcheren) treedt het eerste team aan in het belis- singsduel met Zer-Oirts. De winnaar van het beslissingsduel promoveert rechtstreeks naar de eerste klasse van de zaterdag mix-competitie. WIK speelde afgelopen week einde tegen Tiola uit IJzendijke en had in die partij aan twee winstpunten genoeg om de eer ste plaats in een poule van vier teams voor zich op te eisen. Het 4-2 verlies was net voldoende om de concurrentie achter zich te houden. Naast Tiola maakten Westkaap (Westkapelle) en De Schelde uit Vlissingen deel uit van de poule in de tweede klasse van de mix-competitie. De tennisvereniging uit Kerk werve bleek tijdens de dubbele competitie de meeste moeite te hebben met Tiola. In de twee duels werd door WIK niet ge wonnen, want naast het verlies in het laatste competitieduel speelde WIK eerder gelijkspel tegen de IJzendijkenaren. Toch eindigde Tiola niet als tweede want die rol was weggelegd voor De Schelde dat in de onderlinge duels sterker bleek dan Tiola. Juist WIK's confrontaties met De Schelde werden, evenals die met de Westkaap, in het voor deel van het team uit Kerkwerve beslist. Met. een evenhoog pun- van onze sportredactie ZOETERMEER - Carl Deken is met onmiddellijke ingang afge treden als hoofdbestuurslid van de Nederlandse Tafeltennis- bond (NTTB). Deken, die belast is met de portefeuille topsport, laat zo zijn onvrede blijken over het besluit van de arbitrage commissie Diana Bakker alsnog toe te laten tot de selectie voor het WK, van 2 tot en met 8 au gustus in Eindhoven. Bakker was door bondscoach Peter Engel buiten de selectie gelaten, omdat zij niet de gehele voorbereiding wilde meema- Bridge Burgh-Haamstede. Zomeravonddrive. Groep wit: 1. hr. Blonk-Gedrojc 71,50%; 2. hr. Bontebal-Van Krimpen 68.00%; 3. ds. Goedvolk-Viergever 61.00%; 4. ep. Maaskant 55.50%; 5. hr. Oosters-Van Went 54.17%; 6. ep. Mud 50.83%; 7. ep. Hogerheyde 50.50%; 8. ep. Hegge 49.58%; 9. ds. Duyn-Buis 45.42%; 10. ep. Killan 45.00%; 11. ep. Van de Berge 44.17%; 12. ds. Hoekman-Sleeuwits 39.50%; 13. ep. Willebrands-Bakker 30.00%. Groep rood: 1. ds. Slager-Van Wingerden (A) 68.75%; 2. ep. Van de Sluis 58.75%; 3. ep. Stokla 56.67%; 4. ds. Brouwer-Steutel 56.25%; 5. hr. Du Buf- Van de Werken (R) 54.58%; 6. ds. Brinck- man-Van Geesbergen 54.17%; 7. ds. Boom-Glimmerveen 52.50%; 8. ep. Kui pers 49.58; 9. ep. Van de Wetering 45.00%; 10. ep. Stouten 40.83%; 11. ds. Kromhout-Van de Meer-Van de Stolpe 32.08%; 12. ds. Wolf-Buis 30.83%. Groep blauw: 1. hr. Van Eek-De Ouden 65.83%; 2,ds. De Feyfer-Schrijver 65.00%; 3. mv. Lansdorp-hr. Lansdorp (jr.) 62.08%; 4. ep. van Alphen 58.75%; 5. ep. Veenema 50.42%; 6. hr. Boele-Van Dijk en mv. Muilwijk-hr. Meinster 47.50%; 8 ds. Hen- derson-Van de Duïjn en ep. De Jong 43.75%; 10. hr. Coppoolse-Verheul 40.42%; 11. ep. Heyboer 38.75%; 12. ep. Versteeg 36.25%. Aan deze tweede zomeravonddrive de den 37 echtparen mee, waarbij de hoog ste score met een percentage van 71.50% behaald werd door het paar he ren Blonk-Gedrojc. Golf Helsinki. Fins Masters. Mannen, Chal lenge Tour. Stand na 2e ronde: 1. Wes termark (Zwe), Teillera (Fra) 138 slagen (- 6), 3. Jacobson (Zwe), Gustafsson (Zwe), Nyman (Zwe), Hurley (Eng), Storegaard (Den) 139, Uitgeschakeld: 85. Lafeber (Ned) 148,109. Kraay (Ned) 151. Paardensport Falsterbo. CSIO. Landenwedstrijd: 1. Verenigde Staten 12 strafpunten, 2. Duitsland 16, 3. Nederland 24,75, 4. Ja pan 25,25,5. Oostenrijk, Zweden 32,25. Sportprijsvragen Lucky 10 van 9 juli. 2 -12-15-19-22-26 - 28-29-31-34-48-53-61-64-70-72-73- 74-75-80. (onder voorbehoud) Tennis Gstaad. Mannen, 1,1 miljoen gulden. Kwartfinales: Mantilla (Spa/5) - Di Pas- quale (Fra) 3-6 6-3 6-4, Albert Costa (Spa/8) - Spadea (VSt) 6-3 6-2, El Aynaoui (Mar) - Clavet (Spa/7) 7-6 7-5, Lapentti (Ecu) - Gaudenzi (Ita) 7-5 6-3. Baastad. Mannen, 650.000 gulden. Kwartfinales: Marin (CRi) - Norman (Zwe/6) 2-6 6-1 7-6, Ruud (Noo/5) - Rodri guez (Arg) 7-6 6-2, Vinciguerra (Zwe) - Blanco (Spa) 6-1 opgave, Kulti (Zwe) - Puentes (Spa) 2-6 7-5 6-4. Bruinisse. 19e Mosseltoernooi. HDD2. Halve finale: Volmer/Wandel-Vonder- stein/Ruthman 6-2 6-3, Heemes/Dekker- Schiettekatte/Van Gemeren 6-3 6-2. DED2. Finale: Hanneke van der Meide- Hanny Kleppe 6-1 6-2. DDD2. Halve fina le: De Waal/Kleppe-Kroon/Mol w.o. GDD2. Halve finale: Goossens/Goos- sens-Van der Cingel/ Overbeeke 7-5 6-2, De Waal/De Waal- Stins/van Dongen 6-0 6-1. HDD1. Kwart finale: Kuy per/Markwat-Everwijn/Ever wijn 6-1 6-7 3-3 opgave, Schoneman/Rut- gers-Van der Werf/Van der Werf 3-6 6-4 6-4. Halve finale: Spek/Markus-Vermeu len/Rijnberg 7-6 6-3. DDD1Halve finale: Polak/De Winter-De Bakker/Stouten 6-4 6-1, Stevense/Van de Houten-Van der Weele/Ahlrichs 6-3 6-3. HEC2. Halve fina le: Johan van Urk-Robert Praet 6-0 6-2, Mark Passchier-Richard Folmer 7-54-6 6- 4. HDC2. Kwartfinale: Van Urk/Van Urk- Stouten/Bouma 6-46-0. Halve finale: Van Urk/Van Urk-De Waal/De Ronde 6-1 6-4, Walpot/Fleurbaay-Passchier/De Klerk 6- tenaantal als De Schelde were gekeken naar het onderlinge re; sultaat wat dus in het voordeel uitpakte van TV WIK. Het eerste team van WIK speel] den de afgelopen mix-competl' tie met Eelco Kouwenberg) echtgenote Angela Kouwen-; berg, Alex de Klerk, Mark Pas-; schier, Marjan Ruitenbeek] Dina van der Horst, Petra Flik- weert en Hubrina de Vlieger! Flikweert speelde, doordat ze geblesseerd raakte, alleen dt eerste twee duels. Marjan Rui tenbeek trad in de overige vief duels als invalster aan. In de uitwedstrijd tegen Zer- Oirts kan WIK de kroon op hel werk zetten. Om 9.00 uur dienl' de formatie uit Kerkwerve aan wezig te zijn in Serooskerke waar vervolgens zes partijer moeten uitwijzen wie promo,- veert naar de eerste klasse van de zaterdag mix-competitie. NEW YORK - Na de verloren Wimbledon-finale tegen Lind say Davenport, zei Steffi Gral dat ze voor de laatste keer in Londen had gespeeld. Ook zei de Duitse dat ze waar schijnlijk niet zou meedoen aai de US Open. Tot vreugde van d( organisatie heeft de vijfvoudig winnares zich toch aangemeld voor het toernooi, dat van30 au gustus tot 12 september plaats heeft. DPA ken. Zo verkoos zij een vakantie boven een trainingskamp. Dè maatregel van Engel vloeit voort uit het topsportbeleid vail het hoofdbestuur. Het WK zou eerst dit voorj aar in Belgrado plaatshebben, maar werd uitgesteld vanwege de Kosovo-crisis. Het arbitrage college stelde Bakker daarom in het gelijk. Vanwege competitie- en bekerverplichtingen zou zij anders niet aan haar rust zijn toegekomen. Voor Deken was dat besluit onverenigbaar mei het uitgestippelde topsportbe leid. Bestuurslid Harry van Kempen zal Deken voorlopig opvolgen. ANP 2 7-6. GDC2. Halve finale: Folmer/Sloot; maaker-Moerman/Van der Horst 6-2 6-7 6-4, Salomons/Krabbendam-Kamstra» /Van Dalen 6-4 6-1. HEC1. Kwartfinale: Ger de Bakker-Dennis Stevense w.o. Haf ve finale: Ger de Bakker-Hans-Jan Goe degebure 6-4 6-3. DDC1Halve finale: De Waal/Den Ouden-Bos/Hommel 6-0 6-1, Den Ouden/Kouwenberg-Samanj Goud 3-6 7-5 6-2. GDC1. Halve finale: Vreeke/De Waal-Van den Ouden/Van de Wekke 6-3 6-3, Van Schaik/'t Mannetje- Risseeuw/De Looff 6-1 6-0. Finale: Vreek e/De Waal-Van Schaik/'t Mannetje 6-1 6- 3. HEB. Halve finale: Johnny Quaak- Christiaan Huizer 6-4 6-1. HDB. Halve fi nale: Quaak/Godrie-Meuldijk/Detting- meijer7-6 2-1 afgebroken. Voetbal Vriendschappelijk. Oosterhout (Gld). OSC - Feyenoord 0-15 (0-7). Doelpunten: Vos 5, Kornejev 4, De Visser, Tininho 2, Van Gastel, Kalou. Gelmer (Dui). Preussen Münster (Dui) - Fortuna Sittard (Ned) 1-3 (0-1). Doelpunt ten Fortuna: Hamming 2, Gesthuizen. Beckum. Heracles (Ned) - Club Brugge (Bel) 0-1 (0-1). Obbicht. Combinatie-elftal Obbicht/Ar- mada - MVV 0-15 (0-9). Doelpunten: Perez 4, De Jong, Sabadini, Kortschagui- ne 2, Hollanders, Janssen, Nuyts.Taiwo, Falix. Volleybal Belo Horizonte. Oefenwedstrijd: Brazilië - Nederland 3-1 (25-21, 21-25, 25-21, 25- 22). Wielrennen Ronde van Italië, vrouwen. Tiende etap pe, Chiuppano - Ponte Campiello, indivi duele tijdrit: 1. Somarriba (Spa) 18 km in 42.42 (25,293 km/u), 2. Veronesi (SMa) 0.55.3. Moererika (Oek) 1.07,4. Zabirova (Rus) 1.43, 5. Boebnenkova (Rus) 2.03. Algemeen klassement: 1. Somarriba 26.14.41,2. Veronesi 3.35,3. Boebnenko va 4.14, 4. Pucinskaite (Lit) 6.37, 5. Zabi rova 6.58. Ster van Walcheren. Tweede etappe Middelburg-Vlissingen (92,5 kilometer). 1. Sissy van Alebeek (Rotterdam) 2 uur en 10 minuten, 2. Ghita Beltman (Slagha ren) z.t., 3. Sandra Misbach (Duitsland) z.t„ 4.Debby Mansveld (Gasselternij- veen) op 31 sec., 5. Mirella van Melis (Venhorst) z.t., 6. Hanka Kupfernagel' (Duitsland) z.t, 7. Saskia van Duuren (Hardenberg) z.t., 8. Wendie Kramp (Klaaswaal) z.t., 9. Yvonne Brunen (Swif-j terbant) z:t., 10. Valentina Gerasimova; (Rusland) z.t., 35. Boukje Doedee (Drie-I wegen) z.t, 46. Mirjam Dieleman (Vlissinj gen) z.t, 49. Karin de Krijger (Breskens)j z.t., 70. DianneTichem (Tholen) z.t. Alge-; meen klassement na twee etappes: 1, Mansveld, 4.24.44, 2. Kupfernagel op 5' sec., 3. Van Alebeek op 35 sec. Punten-) klassement: 1. Mansveld 44 punten, 2.) Van Alebeek 40 punten, 3. Kupfernageli 38 punten. Zeilen Kopenhagen. WK Tornado. Eindstand: 1. Roman Hagara/Steinacher (Oos) 21 pun ten, 2. Andreas Hagara/Moser (Oos) 45,. 3. Gabler/Schwall (Dui) 51, 4. Bundock-1 /Forbes (Aus) 55, 5. Backes/Voiron (Fra)j 67,25. Teylingen/Dercksen 173,37. Lars-) on/Geest 218. Helsinki. Mannen, WK laser. Eindstand.; 1. Beashel/Giles (Aus) 16 punten, 2. Butz-, mann/Peters (Dui) 19, 3. Reynolds/Lilje-i dahl (VSt) 20,4. Hoesch/Fendt (Dui) 23,5,j Schmidt/Wolfram (Dui) 30,6. Neeleman-I /Schrier37,19. Douze/Geysen 79. Deltaweek. Roompotrace. ORC 2: 1,; Eclair. ORC 3:1Enigma, 2. Speed X. ORCi 4: 1. Jeanine, 2. Be Mine, 3. Seawitch.' ORC 5: 1. Little One, 2. Chakka, 3. Titan. Vuilbaardrace. ORC 6:1. Taipan, 2. Pad dy Baloo. ORC 7:1. Viergo, 2. Tamboera. ORC 8: 1. Wild at Heart, Ongemeten: 1. Pincoya, 2. Stormvogel. RPB. VB: 1, Nieuwe Maan, 2. BU 17. VC: 1. Pieter Pa niek. Het erepodium op de Vlissingse boulevard: Ghita Beltman (tweede), winnares Sissy van Alebeek en Sandra Misbach (derde). foto Lex de Meester ASUNCION - De Copa America, het Zuid-Amerikaans kampioen schap, is getroffen door een dopingschandaal. De urine van twee spelers van Mexico, dat zaterdag in de kwartfina le aantreedt tegen Peru, is na afloop van de wedstrijd tegen Pa- raquay getest. Daaruit bleek dat beiden verboden middelen hebben gebruikt. Volgens het organisatiecomité betreft het Chavez Iriarte enRaulRodrigo Tovar. Niet bekend is welke stappen tegenhen wor den ondernomen. SID/AFP door Peter Godrie COLIJNSPLAAT - De Zeeuwse zeilers die meedoen aan de Deltaweek blijven het goed doen. Op de achtste dag van het zei- levenement legden Goesenaar Loek Cla rijs en Hans Geluk uit Tholen beslag op de tweede plaats. Clarijs deed dat met zijn boot Chakka in de ORC 5-klasse tijdens de Roompotrace. Deze wedstrijd ging over een baan van 35 zeemijlen en werd onder ideale omstan digheden (veel zon en een kraclitige wind) gevaren, Rondje plaat Geluk werd tweede in de ORC 8-catego- rie. De Thoolse zeiler moest met zijn be manning de Vuilbaardrace afleggen, een race op de Oosterschelde over tien mijl. Deze wedstrijd staat ook bekend als een 'rondje plaat.'. Dit is een begrip in de Zeeuwse zeilwereld omdat dit 'rondje' ook vaak tijdens winterwedstrijden op het programma staat. De Deltaweek wordt vandaag besloten met de Zaterdagwedstrijd. De finish van de slotrace ligt in Colijnsplaat. Daar wor den 's avonds ook alle winnaars van het zeilevenement gehuldigd. Rein-Jan Elenbaas is in de klassieker van Noordenveld-Westerkwartier nog in de race voor de eindzege. foto Willem Mieras doorSven Remijnsen NORG - Rein-Jan Elenbaas begint vandaag aan een van de be langrijkste wedstrijden uit zijn nog jonge carrière. De zeventien jarige wielrenner uit Goes verdedigt in de laatste etappe van de driedaagse juniorenklassieker in Noordenveld-Westerkwartier zijn derde plaats in het algemeen klassement. Elenbaas maakte gisteren deel uit van de tien man sterke kop groep in de 113 kilometer lange rit naar Norg, die werd gewon nen door Arne Kornegoor. De leiders, van wie Elenbaas als tien de finishte, hadden een voorsprong van meer dan tweeënhalve minuut op het peloton. Door zijn zege nam Kornegoor de eerste plaats in het klassement over van Hans Dekkers, die eerder op de dag de individuele tijdrit had gewonnen. In de afsluitende rit over 125 kilometer naar De Wilp verdedigt Kornegoor vandaag een voorsprong van elf seconden op Chris Kerkdijk, die afgelo pen zondag nog zilver won op het Nederlands kampioenschap in 's-Heerenhoek. Elenbaas volgt op 34 seconden. Ook in de negentien kilometer lange tijdrit eindigde Elenbaas op de tiende plaats, met een achterstand van één minuut en elf se conden op Hans Dekkers. Danny Langenberg uit Goes werd elf de, Rico Kruijt uit 's-Gravenpolder twaalfde. In het algemeen klassement is is Langenberg zeventiende en Kruijt achttiende. De Zeeuwse juniorenselectie neemt in het ploegenMassement de vierde positie in. „Het is lang geleden dat we zo hoog hebben ge staan", aldus begeleider Adrie Bruijnooge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 54