Zege Mansveld pleister op wonde Nieuwe structuur bij Assist Volley balclinic van gouden trio Favorieten Van Moorsel en Polkanova zeggen af voor Ster van Walcheren Kristy Miggels zonder zadel agenda Nonnekes onverstoorbaar naar kwartfinale Den Druzigen zeilt naar winst in Deltaweek Marjolijn de Meijer Analiste in Belfort uitslagen doorTim Senden KOKTGENE - Na de late afmel ding van de favorieten Leontien van Moorsel en Valritinia Polkanova was Klaas Lenstra gisteravond teleurgesteld. Maar het spectaculaire koersverloop in de eerste etappe van de Ster van Walcheren maakte zijn dag helemaal goed. Met een grote glimlach op zijn gezicht zag hij dat Debby Mansveld de eerste rit won door haar medevluchter Hanka Kupfernagel in de sprint te kloppen. Het zeer sterke deelnemersveld van de driedaagse Ster van Wal cheren werd gisteravond uitge dund tot een sterk deelnemers veld. Leontien van Moorsel (ziekte) en winnares van vorig jaar Valritinia Polkanova (ver plichtingen met Russische ploeg konden niet present zijn in Koudekerke. Maar organisator Klaas Lenstra was allerminst onder de indruk. „Zo'n sterk deelnemersveld heb ik nog niet in Nederland gezien." Woensdagavond kreeg Lenstra te horen dat Van Moorsel lichte koorts had en uit voorzorg niet aan de Ster van Walcheren zou deelnemen. Donderdagmorgen moest hij nog een klap verwer ken. Polkanova werd door haar bondscoach verplicht om op hoogtestage te gaan. „Zij wilde dolgraag aan de Ster van Wal cheren meedoen", wist Lenstra. ,Maar als ze niet op hoogtestage ging, mocht ze van de Russische bond niet meedoen aan de Tour Féminin. Ze is voor het blok ge zet." Lenstra was teleurgesteld, maar 's avonds was zijn humeur al- KOKTGENE - Huilend bereikte ze de finish. Kristy Miggels uit Belfeld was gisteren tijdens de eerste etappe van de Ster van Walcheren zeer onfortuinlijk. Bij een valpartij brak het zadel van haar fiets af. Omdat er geen reservefiets klaarstond, kon Miggels de resterende twintig kilometer niet zitten. De Lim burgse wielrenster, die schaaf wonden had op rechterarm en - been, moest daardoor tot de fi nish op de pedalen staan. vrijdag— Tennis 11e Hans de Letter Sloebertoernooï. Lo catie: tennispark Game'78, Clinge. Aan vang: 16.00 uur. 31ste Belforttoernooi. Locatie: tennis park De Zwieper. Sluis. Aanvang: 8.30 Luctor Belting Jeugdtoernooi. Locatie: tennispark Hulster Ambacht, Hulst. Aan vang: 13.00 uur. K3 Broomchemie jeugdtoernooi. Loca tie: tennispark De Oude Vaart, Terneu- zen. Aanvang: 9.00 uur. Volleybal Sas van Gent. 5e Beachvolleybaltoer- nooi. Eerste dag, jeugdspelers. Locatie: Keizer Karelplein in Sas van Gent. Aan vang 19.00 uur. Wielrennen Ster van Walcheren voor vrouwen. 19.00 uur: tweede etappe Middelburg-Vlissin- gen (92km).Start: Markt. Middelburg. Fi nish: Boulevard Evertsen, Vlïssingen. Heinkenszand. Wedstrijd voor cyclo- sportïeven, veteranen en recreanten. Start: 18.00 uur C-categorie (38 kilometer 19.00 uur B-categorie, veteranen (50 ki lometer), 20.15 uur A-categorie/cyclo- sportieven. Inschrijving in café 't Ouwe Veeruus in Heinkenszand. J Zeilen Deltaweek. Veronicarace, Roompotra ce, Zeelandbrugrace en Vuilbaardrace (aanvang: 9.10 uur). .zaterdag— weer opperbest, Mansveld en Kupfernagel kozen na vijftig ki- lometer de aanval en werden niet meer teruggepakt. In de eindsprint klopte Mansveld de leidster in het wereldbekerklas sement. Pas een minuut later ar riveerde een groep van twaalf rijdsters. Het peloton finishte op ruim drie minuten. „Het was een prachtige wedstrijd. Ik ben ontzettend blij", reageerde Len stra na de finish. De eerste etappe van Koudeker ke naar Kortgene over 89 kilo meter was zeer aantrekkelijk. Na het uitrijden van Colijns- plaat ging het Greenery Cycle Team van Yvonne Brunen aan kop sleuren. De rijdsters reden in waaiers, waardoor het pelo ton in vier stukken scheurde. Even later namen Kupfernagel en Mansveld de kop over van het Greenery Team. „Plots keek ik om en zag ik dat we een gat had den geslagen", zei Mansveld. „Toen dacht ik: hard doorrij den." De voorsprong van de twee rijd sters breidde zich al snel uit. Achter Kupfernagel en Mans veld volgde een groep van twaalf rensters, onder wie Yvonne Brunen en Edith Klep (Greenery). Daarachter reed een peloton met de geklopten. Met nog twintig kilometer te rijden hadden de twee koplopers een halve minuut voorsprong op de achtervolgers. Het peloton reed op anderhalve minuut achter stand. Sparen Kupfernagel won de derde tus- sensprint in Kamperland, waardoor beide koplopers evenveel bonificatieseconden hadden verzameld. De winnares van de etappe zou dus ook het gele leiderstricot mogen aan trekken. In de laatste kilometers richting Kortgene liet Mansveld het werk over aan Kupfernagel. „Ik wilde me een beetje sparen", erkende de wielrenster uit Gas- selternijveen. „In principe ben ik de sterkste sprinter, maar ik wilde niet mijn kansen vergooi en door veel kopwerk te doen. Want die Kupfernagel rijdt be hoorlijk hard. Net een brom mertje." In Kortgene bleek Mansveld tactisch goed gereden: in de spurt was zij Kupfernagel te snel af. De achtervolgers Inregen 14.30 uur: derde etappe Koudekerke- Koudekerke (117 km). Start: Woontrend Zeeland, Koudekerke. Finish: Kerkhof- laan, Koudekerke. Heikant, 33e Ronde van Heikant. 16.00 uur: cyclosportieven/'veteranen/recrean- ten (40 kilometer). 19.00 uur: elite en neo- amateurs (90 kilometer). Start en finish: Julianastraat, Heikant. Zeilen Deltaweek. Zaterdagwedstrijd (aan vang: 10.00 uur). zondag_ Golf Axel. Voorronde Trofee Grand Marnier. Terrein Woeste Kop, Smitschorre Axel. Aanvang 9.00 uur. Tennis 11 e Hans de Letter Sloebertoernooï. Lo catie: tennispark Game'78, Clinge. Aan vang: 9.00 uur. 31ste Belforttoernooi. Locatie: tennis park De Zwieper, Sluis, Aanvang: 9.00 uur. Luctor Belting Jeugdtoernooi. Locatie: tennispark Hulster Ambacht, Hulst. Aan vang: 9,00 uur. K3 Broomchemie jeugdtoernooi. Loca tie: tennispark De Oude Vaart, Terneu- zen. Aanvang: 9.00 uur. Paardensport Concours hippique LR en PC De Zwinruï- ters. Paardensportcentrum Nieuwvliet aan de Baanstpoldersedijk 10 te Nieuw- vliet. 9.00 uur: Rabo Dressuur Topcom- petïtie klasse Z1 en Z2.9.00 uur: dressuur paarde en pony's klasse B, L, M en Z. 9.00 uur: springen pony's klasse B, L, M,Zen ZZ en paarden klasse B. 13.00 uur. pony carrousel. 13.30 uur: parade. 14.00 uur: springen paarden klasse L, M en Z. 14.00 uur: dressuur tweede proef paarden en pony's klasse B, L, M en Z. Tennis 11e Hans de Letter Sloebertoernooï. Lo catie: tennispark Game'78. Clinge. Aan vang: 9.00 uur. 31ste Belforttoernooi. Locatie: tennis park De Zwieper, Sluis. Aanvang: 9.00 uur. Luctor Belting Jeugdtoernooi. Locatie: tennispark Hulster Ambacht, Hulst. Aan vang: 9.00 uur. K3 Broomchemie jeugdtoernooi. Loca tie: tennispark De Oude Vaart, Terneu- zen. Aanvang: 9.00 uur. Trimlopen Peperbusseloop. Lokatie: Sint-Kruis. 19,00 uur: lopen over drie, zes en negen kilometer en jeugdloop over 1000 meter. Inschrijven: Dorpshuis, Sint-Kruis. Volleybal Sas van Gent. 5e Beachvolleybaltoer- nooi. Locatie: Keizer Karelplein. Tweede dag, recreanten. Aanvang 10.00 uur.slot 17.30 uur. Wielrennen Ster van Walcheren voor vrouwen. 9.30 uur; individuele tijdrit Biggekerke-Bigge- kerke (13 km). Start; Oostweg, Biggeker- ke. Finish: Dorpsstraat, Biggekerke. al een minuut aan him broek. Het grote peloton finishte zelfs op ruim drie minuten en is kans loos voor een goede eindklasse ring. Hoewel Mansveld de etappe won, deed Kupfernagel gisteren de beste zaken voor het eind klassement. De Duitse is name lijk superieur in het tijdrijden en zal zaterdag tijdens de race tegen de klok veel winst boeken. Dat beseft Mansveld ook. „Ik wil me richten op de rode trui, het. sprintklassement." Heel stiekem hoopt ze op de eindzege. Dan zal ze vandaag tijdens de rit over 92 kilometer van Middel burg naar Vlissingen weer voor de aanval moeten kiezen. „Ik ben niet super in tijdrijden", wist Mansveld. „Maar Kupfer nagel is ook maar een mens, zij kan ook pech krijgen." door Michel Verberkmoes TERNEUZEN - Alexander Nonnekes uit Goes heeft zich met veel overtuiging naar een plaats in de kwartfinale geslagen tij dens het landelijke K3-jeugdtennistoer- nooi in Terneuzen. Nonnekes speelde bij de jongens onder zestien jaar fris tennis en zocht regelmatig de aanval tegen zijn te genstander Van der Meijden. De eerste set ging met 6-0 naar Nonnekes. Na een korte onderbreking vanwege de regen ging Nonnekes onverstoorbaar door. Hij won de tweede set met 6-2. Bij de meisjes onder zestien jaar werd An- nick van der Walle uit Terneuzen in de eer ste ronde uitgeschakeld. Van der Walle redde het niet tegen haar tegenstreefster Haanstra: 6-2 6-3. Bij de twaalfjarigen werden de halvefina- listen bekend. René Lindenberghuit Goes kon zijn plaatsing net niet waarmaken. Lindenbergh ging in drie lange sets on deruit tegen Bob Rijkenberg. De eerste set ging via een tiebreak naar Rijkenberg, maar Lindenbergh liet zien over veer kracht te bezitten en won de tweede set met 4-6. In de derde was Rijkenberg ech ter te sterk: 6-2. Roland van Paridon, de verrassing van het toernooi, plaatste zich al voor de fina le. Van Paridon klopte eerst Björn Meu- lenberg en daarna Bob Rijkenberg. Van Paridon komt in de finale uit tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Bob van der Laar en Tim America. Judith van Dalem, de favoriete voor de eindoverwinning bij de meisjes onder twaalf jaar, versloeg in de kwartfinale Nienke Strijbis in twee sets: 6-3 6-2. Van Dalem komt in de halve eindstrijd uit te gen Bibiane Schoofs, die Linda Nijhof versloeg met 6-3 7-5. De andere halve fi nale gaat tussen Sara Patti en Nancy Ong. Angelo Nijskens wordt technisch directeur Voetbal Volleybal Sas van Gent. 5e Beachvolleybaltoer- nooi. Locatie: Keizer Karelplein in Sas van Gent Finaledag met competitiespe lers, Aanvang 10.00 uur. Jeugdclinic met volleybalcracks Peter Blangé, Jan Post- 'numa en Ron Zwerver. Aansluitend: wedstrijd van deze spelers tegen win naars van toernooi. Aanvang 16.00 uur. COLIJNSPLAAT - Den Druzi gen, de boot van Jan Bom uit Wissenkerke, heeft donderdag in de ORC 3-klasse de windward-leeward-wedstrij den tijdens de Deltaweek ge wonnen. Een dag eerder was zeiler Bom ook al de beste in de race tussen Yerseke en Wolphaartsdijk. Stan Tavenier volgde op de ze vende dag van het zeilevene- ment het goede voorbeeld van Bom. De Vlissinger won met zijn boot Fregatvogel de wedstrijd in de IMS 4-eategorie. Hans Ge luk uit Tholen werd bij de ORC 8-schepen tweede met 21 Lov- in'Feet. De race van donderdag had plaats in de buurt van de Zee- landbrug. Ten oosten daarvan had het wedstrijdcomité een baan uitgelegd die de zeilers vier keer moesten afleggen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse stichting Assist gaat het kader verder uitbreiden. Met de komst van Hoek-speler Angelo Nijskens, Ko de Ruijter en Jack Begijn krijgt de voetba 1- school van voorzitter Henk Siersema een professioneel ka rakter. De stichting, die Zeeuws-Vlaamse voetbaltalen ten begeleidt, richtte zich voorheen uitsluitend op de voetbalkwaliteiten. Dat blijft belangrijk, maar in het vervolg worden de spelertjes ook op stu diegebied begeleid. De ex-profvoetballer Angelo Nijskens zal zich met name met de voetbaltechnische kanten bezighouden. Het komende voetbalseizoen worden veertig bijeenkomsten gehouden. Ver schillende trainers, onder wie Ruud Cornelis, Erik de Koeijer en Ad Roovers, hebben zich beschikbaar gesteld. Behalve trainingen zullen er ook wed strijden tegen profclubs plaats vinden. De talenten oefenen, naast hun reguliere clubtrainingen, één keer in de week. Nijskens: „De zestig jongeren, die wij hebben aangeschreven, doen op 8 sep tember mee aan een clinic. Daarna worden twee selectie wedstrijden gespeeld en stellen we twee selecties samen: zestien spelers voor de groep van elf tot dertien jaar en hetzelfde aantal voor de jongens tot vijftien jaar." Meer binding De spelers zullen per bijeen komst worden begeleid door twee voetbaltrainers, één kee perstrainer en een extra bege leider. Nieuw is dat iedere groep drie vaste trainers heeft. „Voor heen was het zo dat de trainer een vreemde was voor de jon gens. Nu komt er meer binding tussen de spelers en trainers", aldus Nijskens. De Terneuzense sportschool- houder Ko de Ruijter gaat zich bezighouden met fysieke en mentale begeleiding. „Drie kwart van de jongens hebben problemen met bijvoorbeeld motoriek. Je moet een bal aan de voet kunnen houden terwijl je om je heen kijkt. Daar zullen wij aandacht aan besteden. Daar naast worden de voetballers drie keer per jaar gescreend. Ze worden dus continu in de gaten gehouden", aldus De Ruijter. Na het bezoek aan de Ruijters' sportschool worden de j ongeren naar Scholengemeenschap De Rede gebracht. Daar zullen zij zich zo'n anderhalf uur, onder professionele begeleiding van leraar Jan Wink, over hun huis werk buigen. Ook dit is nieuw in de opzet van Assist. JackBegijn, coördinator op het gebied van sociale en maatschappelijke be geleiding: „De jongens moeten goed begrijpen dat school en voetbal samen moeten gaan. Het mag niet zo zijn dat voetbal in plaats van school komt." De voetbalschool Assist presenteerde een nieuw plan van aanpak. Vlnr: Jack Begijn, Gerben Steijaert, Henk Siersema, Ko de Ruijter en Angelo Nijskens. foto Charles Strijd doorPetervan Kouteren SAS VAN GENT - Met het vast leggen van Peter Blangé, Jan Posthuma en Ron Zwerver zijn de organisatoren van het vijfde beachvolleybaltoernooi in Sas van Gent op voorhand verze kerd van succes. De drie topvol- leyballers verzorgen zondag middag een jeugdclinic en nemen het daarna op tegen de winnaars van het toernooi in de sterkst bezette categorie. Het Keizer Karelplein in Sas van Gent is vrijdag, zaterdag en zondag bezet door beachvolley- ballers. Vrijdagavond, nemen jeugdploegen het tegen elkaar op. Zaterdag komen recrean tenteams tegen elkaar uit. Zon dag wordt op verschillende ni veaus door competitiespelers om de winst gestreden. Ron Zwerver, Peter Blangé en Jan Posthuma tekenen zondagmid dagvoor een jeugdclinic. De cli nic staat open voor jeugdleden van Savok. Bovendien ontvan gen de winnaars van het jeugd toernooi een uitnodiging voor de oefensessie met de drie top- volleyballers. Het drietal behoorde tot het Ne derlands team dat in Atlanta goud won tijdens de Olympi sche Spelen door aartsrivaal Italië in een zinderende finale te verslaan. Ron Zwerver heeft zijn imposante loopbaan on langs bij het Belgische Roesela- door Michel Verberkmoes SLUIS - Marjolijn de Meijer uit IJzendijke heeft zich als eerste geplaatst voor de finale bij de vrouwen in de Cl-categorie op het Belfort-tennistoernooi in Sluis. In de halve eindstrijd was ze een maatje te groot voor Ria Sterrenberg: 6-1 6-2. In het mannenenkel Cl won favoriet Donovan Blackmail in twee sets van Wesley van Noord. In de C2-categorie zijn inmid dels vier kwartfinalisten be kend. De als eerste geplaatste Maurits van Daele won van Remco Dhondt uit Aardenburg met 6-4 7-6. Van Daele komt in de kwartfinale uit tegen Ton Bruins, die eerder Airey Bentley de voet dwarszette. De andere twee kwartfinalisten zijn Stefan Heising en Maarten de Jong. Heising versloeg Eric Lison in een driesetter, De Jong was te sterk voor Van Noord. In het gemengd dubbel B won het koppel De Witte/Deelen van Adriaansens/Niessenmet 7-6 7- 5. Beide koppels moeten nog spelen tegen het favoriete duo Bogte/Leenhouwers. Svenja Klaver drong als eerste door tot de halve eindstrijd bij de vrouwen in het Dl-schema. Klaver was met 7-5 6-2 te sterk voor Nathalie Musson. In de halve finale komt ze uit tegen de winnares van de wedstrijd tus sen Dhondt en Den Hartog. Ralph van Hee, als eerste ge plaatst in het mannenenkel Dl, ging in de tweede ronde verras- Palma de Mallorca. Universiade. Man nen. Canada - Nederland 85-55. Neder land mist kwartfinale. Skeeleren Kampen. Mannen. 1. Philippe Boulard (Fra) 2. Arjan Smit (Rouveen), 3. Frank Fiers (Bel) 4. BJ Steketee (VSt), 5. René Ruitenberg (Elburg), 6. Erik Huizebosch (Gramsbergen). Stand na elf wedstrijden: 1. Erik Huize bosch 208,3 pnt; 2. Philippe Boulard 203,3; 3. Arjan Smit 186,2. Softbal Parma. Olympisch kwalificatietoernooi. Finaleronde: Nederland - Italië 0-2. Eer ste wedstrijd: 2-1. Nederland niet naar Olympische Spelen van Sudney in 2000. Sportprijsvragen Lucky Ten, donderdag 8 juli. 4-9-15-16-21-22-24-34-36-37-43- 49-56-62-63-65-66-69-70-80. (onder voorbehoud) Tennis re afgesloten. Peter Blangé, die zich eind juli weer bij de natio nale selectie voegt, speelt nog steeds voor het Italiaanse Trevi- so, waarmee hij een groot aantal Europese successen vierde. Jan Posthuma heeft zijn carrière in middels beëindigd. De jeugdclinic begint zondag middag om 16.00 uur. Een uur later staat een demonstratie wedstrijd tussen het olympisch drietal en de winnaars van het toernooi gepland. Die ontmoe ting wordt geleid door een Zeeuws duo. Jan Oomes, die in de landelijke topbeachvolley- balcompetitie fluit, wordt geas sisteerd door zijn zoon Hans. send onderuit tegen Eric Hen- sen. Hensen had het alleen in de I tweede set moeilijk tegen Van I Hee: 6-0 7-6. Clinge Pascal van Poecke uit Hulst kwalificeerde zich voor de halve finale van het elfde Hans de Let ter Sloebertoemooi in Clinge. Van Poecke had weinig moeite om Maikel van Jole van zich af te schudden: 6-2 6-1. In de strijd om een finaleplaats moet Van Poecke uitkomen tegen de jonge Belg Jim van de Maele. In de C2-categorie boekte Ralph Zegers uit Zaamslag een over winning op Hulstenaar Henk van de Voorde. Zegers won met tweemaal 6-4 en komt in de kwartfinale uit tegen Alain Joos. In het mannen dubbel B wordt in een poule gespeeld. Alexander Bauwens/Jim van cle Maele hebben inmiddels twee wedstrijden gewonnen. Nadat ze eerder al hadden gewonnen van Marino Bolssens/Pascal van Poecke, versloegen ze dit maal Fred van Cauteren/Ivo Wouters. Bauwens/Van de Mae le hadden een zware kluif aan J Van Cauteren/Wouters, maar wonnen toch in drie sets: 3-6 6-1 i 6-3. In dezelfde poule versloeg het s koppel Tom Huis/Patrick Ver- vaet in drie sets Marino Bols sens/Pascal van Poecke. Huis- /Vervaet verloren de eerste set met 3-6maar ze herstelden zich in het verloop van de wedstrijd en wonnen de resterende sets met 6-0 6-3. Eeland 6-3 7-5, Y. Verschoor-T. Janssen 6-0 6-2, R. Holla-P. Zocca 6-2 4-6 6-3, P. van der Meijden-Q. Titre w.o. 2e ronde: P. Moggré-R. den Hartigh 6-4 6-4, P. van Aken-S. van Olst 6-2 6-1P. van de Sande- R. vanDijk7-63-66-4, B. Struyk-E. Kuijlen 6-47-5,0, van de Werf-W. Lugard 6-2 6-2, R. Holla-B. Barten6-16-3, A. Nonnekes-P. van der Meijden 6-0 6-2. ME 16 jaar, 1e ronde: D. Driessen-S. Rutten 6-2 6-2, A. Haanstra-A. van der Walle 6-2 6-3, J, Tromp-J. Boomer 4-6 6-4 7-5, M. Nagte- geller-M. Spoor 6-3 4-6 6-4, M. Reinhard- T. Heffels 6-1 6-3.2e ronde: S. ter Woorst- D. Driessen 6-1 6-1, H. Westerdijk-E. Gu- lik 6-2 6-0, M. Bruinincx-A. Haanstra 7-5 1-6 6-1, M. Klompmaker-A. van Wijck6-3 6-1, J. Tromp-I. Haas 7-5 7-6, P. Antho- nysz-M. Nagtegeller 6-1 6-0, M. de Rijke- N. Kneepkens 6-1 6-3, M. Schoutsen-M. Reinhard 6-1 6-0. ME 12 jaar, kwartfinale: J. van Dalem-N. Strijbis6-36-2, B. Schoofs-L. Nijhof 6-37- 5, S. Patti-I. Kaars 6-4 6-4, N. Ong-G. Va- lesco 6-4 6-1. JE 12 jaar, kwartfinale: R. van Paridon-B. Meulenberg 6-3 5-7 6-1, B. Rijkenberg-R. Lindenbergh 7-64-6 6-2, B. van der Laar-M. Geijsman 6-4 6-3, T. America-M. de Jong 6-3 6-7 6-4. Halve fi nale: R. van Paridon-B. Rijkenberg 6-1 6- 1. Voetbal Gstaad. Mannen, 1,1 miljoen gulden. Tweede ronde: El Aynaoui (Mar) - Rios (Chl/3) 7-6 7-6, Mantilla (Spa/5) - Arazi (Mar) 6-2 6-0, Di Pasquale (Fra) - Rosset (Zwi) 7-57-6, Clavet (Spa) - Johnson (VSt) 6-4 6-4, Gaudenzi (Ita) - Zabaleta (Arg/7) 6-7 7-6 6-3, Lapentti (Ecu) - Ljubicic (Kro) 6-4 2-6 6-3. Bastad. Mannen, 650.000 gulden. Twee de ronde: Vinciguerra (Zwe) - Hipfl (Oos) 7-6 6-1, Blanco (Spa) - Tarango (VSt) 6-2 7-5, Puentes (Spa) - Alonso (Spa) 3-6 6-4 6-4. Pörtschach. Vrouwen, 225.000 gulden. Tweede ronde:Talaja (Kro)-Smashnova (Isr) 7-66-0, Gersi (Tsj) - Serna (Spa) 6-4 6- 3, Farina (Ita) - Sanchez-Lorenzo (Spa) 7- 5 5-7 7-6, Huber (Dui) - Maleeva (Bul) 3-6 6-4 6-3, Földenyi (Hon) - Suarez (Arg) 6-2 6-7 6-3. Clinge. 11e Hans de Letter Sloebertoer- nooi. HD B, poule: Bauwens/Van de Mae- le-Van Cauteren/Wouters 3-6 6-1 6-3, Huis/Vervaet-Bolssens/Van Poecke 3-6 6-0 6-3. HE Cl, kwartfinale: P. van Poec- ke-M. van Jole 6-2 6-1. HD C1, kwartfina le: Bogaart/Cappendijk-Wouters/Crom- been 3-6 6-2 6-3. HE C2,1e ronde: H. van de Klooster-H. van Duyse 4-6 7-5 6-0, D. Asselman-L. Diehl 6-3 6-0. 2e ronde: R. Zegers-H. van de Voorde 6-4 6-4. HD C2, 1e ronde: Segers/De Saegher-Tissink/De Putter w.o. kwartfinale: Strooband/De Rechter-Segers/De Saegher 6-2 6-4. GD C2, 1e ronde: Verhaegen/De Block-Ro- man/De Bock 6-3 6-2, Vervaet/De Rech- ter-d'Hooghe/d'Hooghe 7-5 5-7 6-4, Adriaansens/Van Tatenhove-Van Cam- penhout/Bolsens 7-5 6-3. HE D1,1e ron de: R. Vael-E. Thijs 1-6 6-4 6-4. 2e ronde: N. van de Heyden-H. van Duyse 6-0 6-1. HE D35, kwartfinale: B. van Remortel-P. de Schepper 6-1 6-4. HE D50,1e ronde: J. Hermes-W. van Tienen 6-3 6-4. DE D1, kwartfinale: W. de Kesel-C. Haak 6-4 6-1 HD Dl, 2e ronde: De Block/Bauwens- Smet/Dumez 6-4 6-4, Thijs/Seghers- Dhondt/Dhondt 6-3 6-2. DD D1, kwartfi nale: Van Damme/Smet-Brink/Moens 6- 4 7-5, Bracke/De Koster-Broeckaert/Fer- mont 6-1 7-6. GD D1,1e ronde: Van Cau- teren/Willaert-Bauwens/Haak 6-3 6-4.2e ronde: Haak/Bauwens-Danckaert/Roe- land 6-4 7-5. HE D2,2e ronde: A. Pincket- P. van de Berg 6-2 6-1, H. Minnaert-P. Windhey 6-3 6-2. HD D2,2e ronde: Vlae- minck/Willaert-Spek/Brink 6-0 6-4. Kwartfinale: Ringoot/Van Groenestijn- Kuypers/Kuypers 6-2 6-2. HE E, kwartfi nale: A. van den Branden-J. Kruidhof 6-0 6-0, J. Denoyette-F. Mariman 6-2 6-2. Sluis. Belforttoernooi. GD B, poule: De Witte/Deelen-Adriaansens/Niessen 7-6 7-5. HE C1,1e ronde: D. Blackman-W. van Noord 6-3 6-2.1e ronde: A. Dieleman-T. Schram 4-67-5 6-1, P. van Veldhoven-H. van de Kerckhove 6-2 6-0. 2e ronde: M. van Daele-R. Dhondt 6-4 7-6, S. Heising- E. Lison 6-3 2-6 6-4. DE C1, halve finale: M. de Meijer-R. Sterrenberg 6-1 6-2. HD Cl, 1e ronde: Verheul/Verheul- Bruyns/Reynders 4-6 6-1 6-4, Halder- mans/Vervoort-Overmeire/De Smet 6-1 6-1GD C1, kwartfinale: Vervoort/Verbe- le-Scherbeijn/Van Keulen 6-3 4-6 6-1, Willemsen/Verheul-De Witte/De Kort 6-1 7-5. HE D1, 2e ronde: E. Hensen-R. van Hee 6-0 7-6, W. de Houck-J. Bongers 6-2 6-3. HE D2, kwartfinale: N. van Heelsber- gen-G. Bracke 6-2 6-4, M. Standaert-D. van de Kerkhove 7-5 6-2. HE D35,1e ron de: S. Tellier-M. de Schepper 4-6 6-3 6-2. Kwartfinale: R, Apers-H. Reijnders 6-2 7- 6. DE D1, kwartfinale: S. Klaver-N. Mus son 7-5 6-2. HD Dl, 2e ronde: De Blander- /Custers-De Clerck/Van Wiersum 6-3 6-3, De Schepper/Uyttenhove-De Croock- Nan Heelsbergen 6-2 5-7 7-6. DD Dl, kwartfinale: Corijn/Henry-Dusarduyn- /Standaert 6-1 6-0, Mabelis/Klaver- Broucke/De Blander 6-4 6-2. GD D1, 1e ronde: Henry/Den Hartog-Schoonbaert- De Schepper 6-4 2-6 6-3, Pyfferoen/Buysse-De Blander/Broecke 7-6 6-2, De Croock/Musson-Vermeulen- /Minnaert 1-6 6-1 7-6. Terneuzen. K3 Broomchemie Jeugd toernooi. JE 16jaar, 1e ronde: R. den Har- tigh-G. Gortemaker 6-2 6-0, P. van Aken- N. Hoofdman 4-6 6-4 6-2, P. van de San- de-R. van Kampen 7-6 6-4, E. Kuijlen-G. Boumans 3-6 6-3 6-1, O. van de Werf-J. Luque (Par). Copa America. Groep C, Co lombia - Ecuador 2-1 (2-0). 37. Morantes 1-0, 39. Ricard 2-0, 50. Graziani 2-1. Ar gentinië - Uruguay 2-0 (1-0). 2. Gonzalez 1-0, 57. Palermo 2-0. Eindstand: 1. Co lombia 3-9, 2. Argentinië 3-6, 3. Uruguay 3-3,4. Ecuador3-0. Indeling kwartfinales: Mexico - Peru, Paraguay - Uruguay, Co lombia - Chili, Brazilië - Argentinië. Wielrennen Ronde van Italië, vrouwen. Negende etappe. Montebelluna - Tambre d'Alpa- go: 1Zabïrova (Rus) 107 km in 2.56.41,2. Somarriba (Spa) 0.39, 3. Boebnenkova (Rus) 2.16, 4. Stiajkina (Oek), 5. Polikov (Oek). Klassement: 1. Somarriba 23.47.24, 2. Boebnenkova 0.21, 3. Vero- nesi (SMa) 2.40,4. Pucinskaite (Lit) 4.28, 5. Zabirova 5.02. Melle (Bel). Elite met contract. 1. Omloop (Bel) 160 km in 3.49.00, 2. Van Steen (Ned) 1.00,3. De Smet (Bel), 10. Ta len 1.15,20. Van der Poel. Ster van Walcheren. Vrouwen. Eerste etappe, Koudekerke - Kortgene: 1Mans veld (Gasselternijveen) 86 kilometer in 2.04.10, 2, Kupfernagel (Dui), 3. Spijker man (St. Nicolaasga) 0.48. Zeilen Kopenhagen. Mannen. WK tornado. Stand na acht races: 1. Roman Hagara/S- teinacher (Oos) 21 punten, 2. Andreas Hagara/Moser (Oos) 45, 3. Gaebler- /Schwall (Dui) 51, 25. Teylingen/Derck- sen 173,37. Larson/Geest218. Helsinki. EK Star. Stand na vijf races: 1. Butzmann/Peters (Dui) 12 punten, 2. Rey- nólds/Liljedahl (VSt) 15,3. Beashel/Giles (Aus), 6. Neeleman/Schrier (Ned) 24. Dutchtone Deltaweek. IMS 1: 1. Okami, Berquin, Loersel. IMS 2: geen prijs. IMS 3:1. Yellow Rose, Ringers, Alphen aan de Rijn; 2. Babysitter, Groenendijk, Delft. IMS 4: 1. Vivace, Hoogerheijden, Veere. IMS 5: 1. Diamond, Van Capel, Strijen. ORC 3:1Den druzigen, Bom, Wissenker ke; 2. Speed X, Keetels, Teteringen. ORC 5:1Little one, Steltenpool, Etten-Leur; 2. Titan, De Bruin, Bergen op Zoom. ORC 6: 1. Taipan, Luynenburg, Nootdo'rp; 2. Paddy Baloo, Dingemans, Etten-Leur. ORC 7:1Yamahoela, Lefarth, Roesrath; 2. Tamboera, Hopman, Bunschoten. ORC 8: 1. Alerte, Kleinveld, Amersfoort; 2.21 lovin' feet, Geluk, Tholen. Ongeme ten: 1, Pincoya, Van Leengoed, Halste ren; 2. Stormvogel, Slager, Papendrecht. Ronde en platbodemjachten VA-klasse: 1. De witte bever, Schuurmans, Lemmer; 2. Visotter, Sterk, Lemmer; 3. Vrouwe Cornelia, Busker, Zaltbommel. VB-klas- se: 1. Vrouwe Hendrika, Hopman, Bun schoten; 2. Bolleboos, Kroes, Heeren veen; 3. BU 17, De Graaf, Spakenburg. VC-kiasse: 1. Platte Muyl, Van Doorn maal, Kinderdijk. Donderdag. IMS 2:1. Ace, Vermaat, Gor- kum. IMS 3:1. Yellow Rose, Ringers, Al phen aan de Rijn; 2. Winsome, Heijst, Amsterdam. IMS 4:1Fregatvogel,Tave nier, Vlissingen. IMS 5:1Diamond, Van Capel, Strijen. ORC 3: 1. Den druzigen. Bom, Wissenkerke. ORC 5: 1. Little one, Steltenpool, Etten-Leur; 2. Chakka, Cla- rijs, Goes. ORC 6:1Paddy Baloo, Dinge mans, Etten-Leur. ORC 7: 1. Yamahoela, Lefarth, Roesrath. ORC 8:1Reflex, Klein veld, Amersfoort; 2,21 lovin' feet, Geluk, Tholen. Ongemeten: 1. Kimoa, Thomas sen, Swalmen; 2. Stormvogel, Slager, Papendrecht. Ronde en platbodemjach ten VA-klasse: geen prijs. VB-klasse: 1. Vrouwe Hendrika, Hopman, Bunscho ten; 2. Bolleboos, Kroes, Heerenveen. ZC-klasse: 1. Platte Muyl, Van Doorn maal, Kinderdijk. Zwemmen Palma de Mallorca. Universiade. Man nen, 100 vlinder, B-finale: 4. Kamphuis 55,86.4x100 vrij: 12. Nederland 3.34,05. Vrouwen, 100 vrij, B-finale: 5. Wieldraaij- er 58,27. 100 school, B-finale: 1. Van Broekhuizen 1.12,83,'2. Boot 1.13,19.200 wissel: 23. Smit 2.26,13. 4 x 100 wissel: 11. Nederland 4.25,10. foto Willem Mieras Een compleet peloton in de buurt van Kortgene tijdens de eerste etappe van de Ster van Walcheren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 50