Alex Diddens zoekt naar vorm Bastiaanse overwint twijfels Zeeuwse successen tijdens Deltaweek Sponsors akkoord met nieuwe datum Delta Profronde PiisisiS^ ISligssfflK - fiSSsSBSSS» Otte ronde verder in Mosseltoernooi Wereldtop start bij Ster van Walcheren Al win Vermeulen verdedigt titel in stratenloopcircuit sport woensdag 7 juli 1999 s 24 Oostkapelle in andere klasse BSSSHIIggwgËSSÊ sïssksiss*"!»!!! Bruse tennisser kan door tijdgebrek nauwelijks trainen uitslagen agenda door Peter Godrie YERSEKE - De Zeeuwse zeilers hebben gisteren tijdens de vijf de dag van de Deltaweek flink huisgehouden. In de wedstrijd tussen Sint Annaland en Yerse- ke werden ze vier keer eerste en eenmaal derde. De meest spraakmakende race vond plaats in de IMS 5-ldasse. De wedstrijd werd gewonnen door Godfried Boshuizen, die met zijn boot Joker als enige in de j uiste baan bleef. De zeiler uit Kats diende na de race een klacht in bij de protestcommis sie van de Deltaweek, omdat de andere deelnemers in de ver keerde baan hadden gevaren. Na beraad van de protestcom missie kreeg Boshuizen het ge lijk aan zijn zijde. De commissie oordeelde dat het startschip wel degelijk het goede baannummer had getoond aan de zeilers, zo dat ze wisten in welke baan ze moesten blijven. Drie andere Zeeuwse boten hadden geen protesten nodig om zich te verzekeren van de overwinning. Goesenaar Kees Meijer werd in de IMS 2-klasse eerste, Jan Bom uit Wissekerke deed dat in de ORC 3 en Thijs Zandee, ook uit Goes, was in de ongemeten klasse de beste. Mid delburger Henk van Zweeden werd derde in de ORC 6, De wedstrijd voor de verschil lende klassen tussen Sint Anna land en Yerseke kwam maar moeizaam op gang. Doordat er te weinig wind was, lagen de schepen zo'n twintig minuten voor anker. Later op de dag trok de wind weer aan en werd het prima zeilweer. Vandaag start de Deltaweek in Yerseke en ligt de eindstreep in Wolphaartsdijk. OOSTKAPELLE - De voetbal sters van Oostkapelle komen volgend seizoen uit in de eerste klasse B. De vrouwen waren door de KNVB aanvankelijk in gedeeld in de eerste klasse A doorSven Remijnsen GOES - De organisatie van de Internationale Delta Profronde heeft gisteravond van de hoofd sponsors groen licht gekregen om de wedstrijd te verplaatsen naar het najaar. Als de nationale (KNWU) en internationale wielrenunie (UCI) akkoord gaan, wordt de enige Zeeuwse profkoers volgend jaar op zater dag 2 september gehouden. „De vertegenwoordigers van Delta Nuts, CZ en de gemeente Middelburg vinden dat een vrij gunstige datum", aldus Ad Ver burg, de voorzitter van het orga nisatiecomité. „Van de UCI hebben wij inmiddels een brief ontvangen waarin wordt ge vraagd om uitleg over de wijzi ging. De'aanvraag is nog niet goedgekeurd, maar als onze uit leg wordt geaccepteerd, ver huist de profronde van mei naar september." De Delta "Profronde is op de voorlopige wedstrijdkalender voor het nieuwe seizoen inge deeld in het derde weekeinde van mei, zoals ook dit jaar het geval was. Omdat veel renners na het klassieke voorseizoen echter een periode van rust in bouwen, ondervindt de organi satie steeds meer moeite om een aantrekkelijk deelnemersveld aan de start te krijgen. Tijdens het eerste weekeinde van september heeft de profron de alleen concurrentie van de Ronde van Spanje, die gelijktij dig wordt gehouden. Omdat er begin september geen andere grote wedstrijden op het pro gramma staan, is het zeer waar schijnlijk dat de UCI akkoord gaat met de verhuizing van de Zeeuwse ronde naar het najaar. v.v» .Jmm mm®®m m m w lm SSSmmmm m ^aiïSKSgB8|ïSS8||g«« Jllll II III I 2iSSS®^SwSgSggg|i25S £2SKMHSï2SSïS8ti2"-< door Peter Godrie BRUINISSE - Zijn eerste ken nismaking met de tennisvereni ging in Bruinisse, LTC de Bru- tèn, zal Alex Diddens nooit meer vergeten. Hij kon zo te recht bij de club. want een wachtlijst voor nieuwe leden bestond niet, hoorde Diddens. Dat is mooi meegenomen, dacht de tennisser. Maar hij was net te laat om competitie te kunnen spelen. Daarvoor moest Did dens, die deze week deelneemt aan zijn 'eigen' Mosseltoernooi, een jaartje wachten. In hetzelfde gesprek werd Did dens (33) naar zijn speelsterkte gevraagd. Zijn antwoord luid de: 'ik ben C1 -speler'. Toen werd het even stil, waarop hij enkele seconden later te horen kreeg: 'je kunt zo in het eerste mannen- team terecht'. Diddens heeft drie jaar later nog plezier als hij aan dat gesprek terugdenkt. LTC de Bru-tèn heeft namelijk niet zo veel Cl-tennissers onder haar leden en dus was de vereni ging bijzonder blij met de nieu we aanwinst. Zoals gezegd kwam Diddens in het eerste team terecht. Hij kreeg meteen zijn kansen omdat een van de teamleden, Peter Coppoolse, slechts tweemaal beschikbaar was. In zijn eerste seizoen (1997) bleef hij met de ploeg in de eerste klasse van de zaterdagcompetitie. In 1998 handhaafde de Bruse formatie zich opnieuw, maar dit seizoen kwam het net tekort om zich te verzekeren van lijfsbehoud. Mindere vorm Het zou te ver gaan om de degra datie te koppelen aan het mage re spel dat Diddens tot nu toe op het gravel heeft tentoonge spreid. Feit is wel dat dit seizoen- van de geboren Brabander niet het beste uit zijn tennisloop- baan is. „Het gaat het hele jaar al niet goed. Ik heb te weinig tij d om te trainen en speel alleen maar partijtjes", geeft Diddens de oorzaken van zijn mindere vorm aan. „Ik werk en er moet een hoop aan ons huis gebeuren. Dat kost bergen met tijd." Het gebrek aan training en rit me kwam in zijn enkelpartij te gen Robert Kort in het Cl-sche- ma van het Mosseltoernooi tot uiting. De tennisser van TC Westerschouwen begon heel stérk aan de partijPas tegen het einde van de eerste set kwam de Bruenaar beter in zijn spel zo dat hij er een tiebreak uitsleep te. Deze liep voor Diddens uit op een fiasco (7-3). „Ik speelde een paar slechte punten en was net iets te aarzelend." Zijn matige optreden uit de eer ste periode zette zich voort in het tweede bedrijf. Binnen de kortste keren stond Kort op 5-0 en moest Diddens iets anders verzinnen. Hij schakelde terug op Dl-niveau. In zijn uitleg be tekende dat: gewoon de bal in het spel houden. Diddens: „Dat vond Robert niet zo grappig." Met een uiterste krachtinspan ning kwam Diddens terug tot 5- 4 en werkte twee wedstrijdpun- ten weg. Het derde matchpunt was echter een brug te ver. Frustrerend Tegen Kort kon Diddens niet zijn geliefde spelletje spelen: service-volley. „Als het goed loopt, speel ik dat het liefst. Maar het is zo verschrikkelijk frustrerend dat het dit jaar nog niet is gelukt." Omdat de vorm ontbrak, moest hij vanaf de ba seline tennissen en dat terwijl Diddens helemaal niet van lan ge rally's houdt. „Ik zou meer op resultaat moeten spelen en ge woon punten pakken, maar de vastheid is er nog niet." Met zij n uits chakeling in het en keltoernooi is Diddens' rol niet uitgespeeld op het Mosseltoer nooi. Met Veldhovenaar Erik Kelderman van TC Metzpoint, een tennismaat van vroeger, ac teert hij in het Cl-mannendub- bel. Morgen treffen ze daarin de oud-gedienden Piet Vreeke en Meindert Maris. Wanneer Did dens en Kelderman in een hoog tempo spelen, zijn de ervaren rotten te pakken. „We moeten ze een beetje aftroeven. Als we met hen meespelen, gaan we de boot in", aldus Diddens. Behalve op de tennisbaan maakt de speler zich tijdens het Mosseltoernooi nog op een an der terrein verdienstelijk. Did dens gebruikte dinsdag de pauzes op zijn werk - in het da gelijks leven is hij kok van het Bruse verzorgingstehuis In 't Opper - om een maaltij d (nasi) te maken voor de deelnemers. Het smaakte de tennissers prima, maar Diddens smaakt liever het succes op de tennisbaan. Alex Diddens heeft een vormcrisis. „Het gaat het hele jaar al niet goed. Ik heb te weinig tijd om te trainen en speel alleen maar partijtjes." foto Marijke Folkertsma door Klaas Verspoor BRUINISSE - Voor het eerst in drie jaar kwam tennisser Johnny Otte uit Bruinisse in het enkelspel van het Mosseltoernooi in Bruinisse verder dan de eerste ronde. Na een bye in zijn eerste partij rekende Otte in de kwartfinale van het B-enkelspel in twee sets af met comingman Jacco de LooffIn de hal ve finale ontmoet Otte een andere speler uit Zierikzee: Michel de Vlieger. De als eerste geplaatste Otte won de eerste set tegen De Looff, die nog Cl-speler is, met 6-4. Ook in de tweede set verweerde de jong ste van de twee zich kranig. Tot 2-2 ging het gelijk op, omdatbeide spelers eikaars servi ce eenmaal braken. Otte behield in de vijfde game zijn opslag en brak daarna De Looffs opslag opnieuw: 4-2. Het bleek de beslis sing, want van 4-2 werd het 5-3. Op 40-30 besliste Otte na een halve ace op zijn eerste matchpoint de wedstrijd. Kabaal Opmerkelijk was wel het gedrag van de spe lers op baan vier. Otte en De Looff speelden op baan drie en ondervonden af en toe hin der van het kabaal op baan vier, waar Ri chard Folmer en Dennis van de Ouden el kaar bevochten, Folmer won de eerste set met 7-5, verloor de tweede met 6-7 en pakte de beslissende set met 6-4. Peter Godrie plaatste zich ten koste van Cl- speler Sven Vermeulen uit Vlissingen een voudig (6-1 6-3) voor de kwartfinale in het B-enkelspel, waarin hij zijn dubbelpartner Johnny Quaak tegenkomt. Christiaan Hui- zer bereikte zonder te spelen de halve finale, omdat Dennis Stevense zich wegens een rugblessure terugtrok. In het gemengd dubbel Dl wonnen Harold en Lena Steinerin drie sets (6-3 5-7 6-2) van Chris Schoneman en Monique de Morree, Ineke van de Houten en Aniek Stevense zorgden in het vrouwendubbel Dl voor een surprise door het als tweede geplaatste duo Joke Vermeulen/Marianne Bakker in twee sets uit te schakelen: 6-3 7-6. doorWim de Vos WESTDORPE - De routine won het gisteravond van de brutaliteit in het Kermiscrite- rium van Westdorpe. Bart Ma rien, de brutale neo-amateur uit Wouw, leek met een schitte rende solo in de laatste kilo meters op wegnaar een nieuwe overwinning, na zijn zege van vorige week in Sint Jansteen. Met nog drie kilometer te rij den kwam de ervaren Wilfried Bastiaanse uit Hoogerheide echter langszij. De enerverende finale die daarop volgde, was er een om niet snel te vergeten. Basti aanse probeerde een spurt te ontlopen, maar Mariën keek niet op tegen de gevestigde or de en counterde de aanval van zijn vluchtgenoot. In een spurt om van te smullen was Basti aanse zijn veel jongere oppo nent echter alsnog te snel af. Het kon gisteravond niet op in Westdorpe. De organiserende Stichting Wielerpromotion Westdorpe prikkelde de ren ners door met een rijkgevulde premiepot te zwaaien, De cou reurs reageerden daar op met een spetterende wedstrijd, die nooit stil kwam te liggen. Avontuur Verantwoordelijk daarvoor waren vooral Francois Franse en Patrick van Passel. Het Zeeuwse duo brak de wed strijd al na een paar kilometer open door gezamenlijk op avontuur te gaan.Vooraf keek ik erg tegen de wedstrijd in Westdorpe op, na het zware weekeinde met de finale om de clubcompetitie. Toch kon ik erg gemakkelijk meekomen vanaf het begin van de wed strijd", aldus de renner uit Kwadendamme, die daarna bij elke ontsnappingspoging was betrokken. Franse en Van Passel konden het echter niet houden tegen het aandringende peloton. Na hun mislukte vlucht was de rest van het peloton snel wak- kergeschud. Vooral Wilfried Bastiaanse had in eerste in stantie niet verwacht dat de twee Zeeuwen zich al zo snel met het spel gingen bemoeien, maar het spel om de duiten zorgde voor dat scenario. De Brabander moest en zou voor aan meestrijden. Bastiaanse voelde dat hij opnieuw super benen had, zoals ook afgelo pen zaterdag in Kruiningen, waar hij won. Ba-stiaanse: „Vorige week dinsdag in Sint Jansteen lukte het van geen kant. Toen begon ik opnieuw aan mezelf te twij felen, maar vorige week woensdag ging het plotseling veel beter en die vorm heb ik de de laatste dagen vast kunnen houden." Bastiaanse won in Westdorpe zijn derde koers in een week, na zijn overwinnin gen in Dinteloord (woensdag) en Kruiningen (zaterdag). De Brabander boekte gisteravond zijn zesde zege van het seizoen. Eerder was de coureur uit Hoogerheide ook al de beste in Kwadendamme en Yerseke. De winst in Westdorpe was on getwijfeld de mooiste van dit jaar, want die kwam er na een uiterst levendige wedstrijd. De beslissing viel toen een elf tal renners aan de leiding kwarn. Daarbij waren natuur lijk de Zeeuwen Franse en Van Passel, maar ook Danny Schaut uit Sas van Gent, die bijna een thuiswedstrijd reed en een sterke indruk achter liet. Ook Bastiaanse, Mariën, Eric de Crom, Theo Akker mans en criteriumspecialist John Leijs maakten deel uit Van de kopgroep, waarin erva ring en kwaliteit voldoende aanwezig waren. Er was nog een tiental kilome ter te rijden toen Bart Mariën 'de zaak liet ontploffen. Met een vlijmscherpe demarrage spoot de neo-amateur uit Wouw bij zijn opponenten weg. Niemand verwachtte dat er iemand in staat was een ant woord te vinden. Dat kwam er echter wel van Bastiaanse, die in een paar kilometer het ver schil overbrugde, even rust nam en bij het ingaan van de laatste ronde probeerde Ma riën te verschalken. Het lukte niet en daarom moest Basti aanse gokken op zijn sprint. Die liet hem niet in de steek. doorSven Remijnsen KOUDEKERKE - De Neder landse wielerwedstrijden voor vrouwen worden dit seizoen overheerst door de FarmFrites- Hartol-formatie. In de drie daagse Ster van Walcheren,-die morgen (donderdag) begint, zullen Leontien van Moorsel en haar ploeggenotes echter alle zeilen moeten bijzetten om de koers naar hun hand te kunnen zetten. Farm Frites-Hartol verschijnt met negen rensters aan de start in Koudekerke, met wereld kampioene tijdrijden Leontien van Moorsel en sprintster Deb- by Mansveld als speerpunten. De concurrentie zal moeten ko men van de buitenlandse teams die organisator Klaas Lenstra heeft weten te strikken. Lenstra verwacht vooral veel van The Greenery-Hawk. Die Duitse topf ormatie start in Wal cheren niet alleen met de Russin Polkanova, die de Ster vorig jaar won, maar ook met Hanka Kupfernagel, de Duitse aan voerster van de wereldranglijst. De Nederlandse klimster Meike de Bruijn maakt eveneens deel uit van de ploeg. Ook het team van RSC Berlin reist naar Zee land af. De nationale selectie van bondscoach Jean-Paul van Poppel ontbreekt evenals vorig jaar in de Ster. In plaats daarvan doet de Nederlandse junioren- ploeg van Monique Knol mee aan de driedaagse. De Neder landse sponsorploeg van The Greenery is gebouwd rond kop- vrouw Yvonne Brunen. Zeeland wordt vertegenwoordigd door een tweetal rensters van wieler vereniging Zeeuws-Vlaande- ren: Boukje Doedee uit Driewe gen en Karin de Krijger uit Biervliet. De Ster van Walche ren begint morgen met een rit over 89 kilometer van Koude kerke naar Kortgene. De tweede etappe over 92 kilometer voert de rensters vrijdag van Middel burg naar Vlissingen. Zaterdag morgen staat in Biggekerke een dertien kilometer lange indivi duele tijdrit op het programma, terwijl de Ster van Walcheren 's middags wordt afgesloten met een rit die begint en eindigt in Koudekerke. doorSjaakSinke ZOUTELANDE - De straten- loop van Zoutelande over veer tien kilometer is de eerste wedstrijd voor het PZC-stra- tenloopcircuit. Van de topdrie van vorig jaar staat voorlopig alleen Alwin Vermeulen (AV'56) aan de start. Miquel van Tonge ren (Dynamica) werd toenter tijd tweede, gevolgd door Sepp Vermeulen (Scheldesport), maar beiden hebben zich nog niet ingeschreven. Onder de zestig voorinschrij vingen is Edwin de Leeuw (AV'56) een van de voornaamste atleten die het Vermeulen moei lijk kan maken. Na een langdu rige blessureperiode heeft hij de afgelopen wedstrijden laten zien op de weg terug te zijn. Bij de veteranen H40 is de win naar van vorig j aar J an de Wilde (AV'56) wel van de partij, even als de nummer drie Wïm Besuyen (Dynamica). Johan de Vlieger (Dynamica) zal onge twijfeld zijn terugkeer luister bij willen zetten met een hoge klassering. Pieter van Horssen (Dynamica) is favoriet bij de mannen H50. Karin Bastian (Dynamica), die vorig jaar alleen aan de wed strijden in Vlissingen en West- kapelle deelnam (en won), is bij deelname aan het hele circuit niet te kloppen bij de vrouwen senioren. Clubgenote Eva de Kraker en Gabriela Schulz (AV'56) zijn in de running voor de overige ereplaatsen. De ereprijzen zijn dit jaar afge schaft. Hiervoor in de plaats zijn geldprijzen gekomen. Bo vendien krijgt elke winnaar per categorie 300 punten per wed strijdje nummer twee 2 9 9 pun - ten, enz. De drie beste resulta ten bepalen de rangschikking in het eindklassement. De overige drie wedstrijden zijn op 14 juli in Domburg (10 km), 28 juli in Westkapelle (7 km), en op 4 augustus de Boulevardloop in Vlissingen (7 km). Skeeleren Wolvega. Univé Trophy, zesde wed strijd. 1. Steketee (VSt), 2. Huizebosch (Gramsbergen), 3. Fiers (Bel), 4. Wigarda (Cornjum), 5. Bartholomeeussen (Bel), 6. Smit (Rouveen), 7. Winters (Ommen), 8. Boulard (Fra), 9. Koers (Kamperveen), 10. Schra (Staphorst). Klassement: 1. Fiers 91,1, 2. Bartholomeeussen 86, 3. Steketee 84,2. Sportprijsvragen Lucky Ten. Winnende getallen van dins dag 6 juli: 2-6-10-15-16-21-25-27-28- 33-39-45-48-51-54-59-65-66-78-80. (onder voorbehoud) Tennis Gstaad. Mannen, 1,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Kuerten (Bra/1) - Puerta (Arg) 6-4 6-4, Lapentti (Ecu) - Corretja (Spa/2) 4-3 opgave Corretja, Rosset (Zwi) - Rusedski (GBr/4) 7-6 6-7 6-2, Clavet (Spa/6) - Balcells (Spa) 5-7 6-1 7-6, John son (VSt) - Bastl (Zwi) 7-6 6-4, El Aynaoui (Mar) - Federer (Zwi) 6-2 6-3, Koubec (Oos) - Alami (Mar) 4-6 6-4 6-1 Newport. Mannen, 640.000 gulden. Eer ste ronde: Woodruff (VSt) - Wassen (Ned 6-3 6-2, Wessels (Ned) - Ran (Isr) 6-3 6-3,. Sargsian (Arm/5) - Pretzsch (Dui) 7-6 2-6 6-4, Tieleman (Ita) - Ketola (Fin) 6-3 6-4, Mirnyi (WRu) - Gimelstob (VSt/6) 6-3 7-6, Blake (VSt) - Washington (VSt) 1-6 6-3 6- 4, Pescosolido (Ita) - Godwin (ZAf) 6-3 6- 1, Bastad. Mannen, 700.000 gulden. Eerste ronde: T arango (VSt) - Hrbaty (Slw/16-1 6-2, Ruud (Noo/2) - Ortegren (Zwe) 6-3 6- 2, Dosedel (Tsj) - Vicente (Spa/4) 5-7 7-5 6-2, Kulti (Zwe) - Kohlmann (Dui) 1-6 6-4 6-3, Marin (CRi) - Pescariu (Roe) 6-3 6-0, Gumy (Arg) - Sanguinetti (Ita) 6-2'6-1, Puentes (Spa) - Kroslak (Slw) 4-6 6-1 6-3, Alonso (Spa) - Diaz (Spa) 3-6 7-5 6-4, Blanco (Spa) - Timfjord (Zwe) 6-2 6-4. Pörtschach. Vrouwen, 225.000 gulden. Eerste ronde; Huber (Dui) - Weingartner (Dui) 6-3 6-3, Maleeva (Bul) - Panova (Rus 6-0 6-0, Nemeckova (Tsj) - Schnyder (Zwi) 6-33-6 6-4, Farina (Ita)-Torrens-Va- lero (Spa) 6-3 6-2, Kruger (ZAf) - War- tusch (Oos) 4-6 6-2 6-2, Smashnova (Isr) - Schwartz (Oos) 6-4 7-6, Suarez (Arg) - Plischke (Oos) 6-0 6-1. Bruinisse. Negentiende Mosseltoer nooi. HD D2. Kwartfinale: Heemes/Dek- ker-Koster/Koster 6-4 6-4, Volmer/Wan- del-Struijk/Van der Wielen 6-4 6-2. DD D2. Eerste ronde: Robschlager/Van der Meide-Padmos/Dekker 6-2 6-4, Markus- /Middelkoop-Van Marle/Van Dongen 1-6 7-5 7-5. HE Dl. Eerste ronde: Charles Slootmaaker-Johan Walpot 4-6 6-2 6-4. Kwartfinale: Hans Steiner-Han Muller 6- 2 6-2. HD Dl. Eerste ronde: Bos/Collig- non-Struijk/Van Vossen 6-2 6-2. DD Dl. Tweede ronde: Deurloo/Van Rooy-Duin- houwer/Habraken 6-0 6-2, Rijnberg/Hof- stede-Wehrmeijer/Van de Berg 6-3 7-5. Kwartfinale: Stevense/Van de Houten- Vermeulen/Bakker 6-3 7-6, Van der Weele/Ahlrichs-Muller/Krepel w.o. GD D1. Kwartfinale: Stelner/Steiner-Scho- neman/De Morree 6-3 5-7 6-2. HE C2. Eer ste ronde: Jan-Peter Dekker-Peter Hee- mes 6-1 7-5. Tweede ronde: Jan-Peter Dekker-Martin Folmer 6-2 6-4, Mark Pas- schier- Harm-Jan van Dijke 6-3 6-2. Ri chard Folmer-Dennis van de Ouden 7-5 6-7 6-4. HD C2. Kwartfinale: Van Urk/Van Urk-Muller/Muller 6-0 6-1, Grootenboer- /Heemes-Praet/Volkeri 6-1 6-4, GD C2. Kwartfinale: Kamstra/Van Dalen-Ahl- richs/Van de Doe 3-6 6-4 7-5. HE C1. Kwartfinale: Robert Kort-Alex Diddens 7-6 6-4. HD C1. Poule: Maris/Vreeke-Van Dijke/Den Engelsman 6-1 6-2. HE B. Eer ste ronde: Christiaan Huizer-Rene Schimmelpenninck 6-0 6-1, Peter Go- drie-Sven Vermeulen 6-1 6-3, Jacco de Looff-Bram de Nijs 4-6 6-2 6-2, Kwartfi nale: Johnny Otte-Jacco de Looff 6-4 6-3, Christiaan Huizer-Dennis Stevense w.o. Voetbal Pedro Juan Cabellero. Copa America. Groep A: Paraguay - Peru 1-0 (0-0). 88. Santa Cruz 1-0, Bolivia - Japan 1-1 (0-0), 53. Sanchez 1-0, 73. Lopes 1-1 (straf schop). Stand: 1. Paraguay 3-7,2. Peru 3- 6,3. Bolivia 3-2,4. Japan 3-1, Oefenwedstrijden. Gouda. ONA - Feyenoord 1-5 (1-3). Doel punten Feyenoord: Kornejev, Rzasa, De Visser, Vos en eigen doelpunt ONA. Rijssen. Combinatieteam - Roda JC 1-23 (1-10). Doelpunten Roda JC: Torma 14, Van Houdt 2, Nygaard 2, Tchoutang 2, Luijpers, Peeters en Rudge. Hoogkeppel. Streekelftal - De Graaf schap 0-4 (0-2). Doelpunten: Nehoda 2, Ossama, Meerdink. Hoenderloo. Apeldoornse Boys - Ander- lecht 0-8 (0-4). 062137 jul 99 Wielrennen Ronde van Italië voor vrouwen. Zevende etappe, tijdrit in Portomaggiore: 1Zabi- rova (Rus) 13 km in 16.31 (gem. 47,252 km/u), 2. Mazeikyte (Lit) 0.43,3. Somarri- ba (Spa) 0.45,4. Poecinskaite (Lit) 0.49,5. Sundstedt (Fin) 0,50. Klassement: 1So- marriba 18.09.37, 2. Boebnenkova (Rus) 0.34, 3. Veronesi (SMa) 1.03, 4. Poecins kaite 2.51, 5. Stiajkina (Oek) 4.06. Westdorpe. Kermiscriterium. Elite en neo-amateurs: 1. Wilfried Bastiaanse (Hoogerheide), 2. Bart Mariën (Wouw), 3. Frangois Franse (Kwadendamme), 4. Theo Akkermans (Woensdrecht), 5. Pa trick van Passel (Sluiskil), 6. Mandoucas Honcaras (Lit), 7. Pim van der Valk (Mid- delharnis), 8. John Leijs (Standaarbuiten 9. Mario van Vlimmeren (Hoeven), 10. Danny Schaut (Sas van Gent), 11Eric de Crom (Hoogerheide), 12. Björn Schilper- oord (Dordrecht), 13. Wilfred Geijs (Kwa dendamme), 14. Richard Slabbekoorn (Kapelle), 15.Twanden Braber (Fijnaart), 19. Johan van Schaik (Oost-Souburg), 20. Martin de Kok(Lewedorp), 21. Michel de Koning (Hulst), 22. Mare Blok (Hein- kenszand), 24. Martin de Jaeger (West dorpe), 29. Frank Geensen (Philippine). Zeilen Deltaweek. IMS 1: Okami. IMS2: Pepaju. IMS3:1. Soeticheyt. IMS 4: 1. Geintje, 2. Vivace. IMS 5: 1. Joker. Ongemeten: 1. Rrap, 2. Tincoya. RPB, VA: 1. De Water- graaf, 2. Anacomba, 3. Rietschoot. VB: 1. Vrouwe Hendrieka, 2. BU 17. VC: 1. Zin gende Walvis, 2. BU 104. ORC 3: 1. Den Druzigen.ORC 4:1. Janine. ORC5:1. Litt le One, 2. Titan. ORC 6:1. Taipan, 2. Pad dy Baloo, 3. Flash/Beau Bateau. ORC7:1. Yammahoela, 2. Tamboera. ORC 8: 1. Alerte, 2. Wild at Heart. woensdag Atletiek Stratenloop Zoutelande. Afstand: 14 km. Eerste wedstrijd voor het PZC-straten- loopcircuit. Start: 19.30 uur. Locatie: Langstraat, Zoutelande. Inschrijven: clubhuis voetbalvereniging De Meeu wen, Westkapelseweg, Zoutelande. Skeeleren Ronde van Krabbendijke. 18,15 uur: C- klasse (2 ronden van 1km). 19.00 uur: B- klasse (8 ronden). 19.00 uur: A-klasse (15 ronden).,20.30 uur: cracks (30 minuten en 3 ronden). Start en finish: Dorpsstraat, Krabbendijke. Tennis Mosseltoernooi. Vijfde dag. Locatie: ten nispark LTC de Bru-tèn, Bruinisse. Aan vang: 15.00 uur. Zeilen Deltaweek. Yerseke-Wolphaartsdijk. Aanvang: 9.00 uur. foto Charles Strijd Wilfried Bastiaanse, Danny Schaut en Francois Franse (vlnr) voeren de kopgroep door Westdorpe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 46