Pieterse laat sterke indruk achter Wind is scherprechter in skeelertocht Oostburg Duo Bauwens/Huis eist dubbeltitel op Pieters favoriet in Belforttoernooi Sluis Motorcrosser Pascal de Zeeuw een klasse apart Tenniszeges voor Riemens en Bish Zwemmer van ZCK eindigt in Sluis en Terneuzen in spoor van topper Bijstelling van taktiek brengt Kintech de zege uitslagen door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Hij eindigde zowel zaterdag in de zwemrna- ratlion van Sluis als zondag in de Kreekrace in Terneuzen in het spoor van schoolslagcrack Lesley Voorn en kon terugzien op een voortreffelijk weekeinde, waarin hij zijn hoge positie in landelijk klassement meer dan waarmaakte. De veertienjarige Ruud Pieterse uit Hulst liet op nieuw een sterke indruk achter en lijkt voorbestemd om in de toekomst met kans op succes het gevecht aan te gaan met Lesley Voorn. Ruud Pieterse is bezig aan zijn tweede seizoen bij de senioren en ontwikkelt zich sterk. De zwemmer van ZCK uit Koe wacht maakte vorig jaar als jong ventje voor het eerst zijn opwachting bij de grote mannen en verzekerde zich toen al heel brutaal van de Zeeuwse titel en een zevende plaats in het lande lijk klassement. Na de eerste schermutselingen in eigen streek twijfelt niemand eraan dat Pieterse ook dit jaar de Zeeuwse zwembeker op de ma rathon zal winnen. Zijn presta ties in de eerste confrontaties met de nationale top wijzen er op dat hij zich vorig jaar niet bij toeval onder de tien beste schoolslagzwemmers schaarde. Ruud Pieterse werd tweede in Spaarnwoude, vijf de inBreuke- len. derde in Sluis en derde in Terneuzen. De jonge Zeeuws-Vlaming blij ft nuchter onder het succes, beseft dat hij nog aan kracht zal win nen en weet ook dat hij dan waarschijnlijk een serieuze be dreiging voor de nu nog onge naakbare Lesley Voorn kan vor men. „Ik wil bij de topdrie komen", vertelt hij. „Als ik wat ouder ben, kan dat misschien Bastiaanse wint in Kruiningen KRUININGEN - Wïlfried Bas tiaanse heeft zaterdag de Ronde van Kruiningen gewonnen. De wielrenner uit Hoogerheide was in het veld met 58 renners met voorsprong het sterkst, Theo Akkermans uit Woens- drecht werd tweede, Arjan van Haaften uit Stavenisse derde. wel lukken. Lesley Voorn gaat nu nog echt een stuk harder, maar uiteindelijk wil ik eerste worden. Dan moet ik alleen nog een beetje sterker worden. Ik schat dat dat een jaar of twee zal duren," Uit nood Het succesverhaal van Ruud Pieterse is op zich bijzonder, omdat hij zich vorig jaar pas voor het eerst en min of meer uit nood geboren op de schoolslag toelegde. „Ik vond de borst- crawl altijd een beetje eng, om dat je nooit zag waar je zwom. Daarom heb ik vorig jaar met mijn vriend Stein de Maeyer be sloten om aan de schoolslag mee te gaan doen. In het water heb ik een beter gevoel waar ik ben. Omdat er voor de jeugd geen wedstrijden op de schoolslag (marathon) zijn, moest ik wel gelijk meedoen bij de senioren. Maar ik zwem nog veel liever drie kilometer schoolslag, dan tien slagen borstcrawl. Zijn kennismaking met de sterkste zwemmers op de mara thon verliep voortvarend en in spireerde hem zich definitief op de schoolslag toe te leggen. „Het ging gelijk goed", weet hij nog. „In mijn eerste wedstrijd in Spaarnwoude zat ik bij de eer ste tien. Later zat ik heel dik wijls bij de eerste zeven in landelijke sterk bezette wed strijden. In het begin keken ze me wel een beetje vreemd aan. Als nieuweling kreeg ik meteen veel complimenten en schou derklopjes. Ik merk nu wel dat er op me gelet wordt. Ik heb al gehoord dat er bij de start achter me gezegd werd dat ze achter mij wilden liggen." Kopgroep „Er wordt altijd heel snel ver trokken", heeft hij inmiddels er varen. „Na tweehonderd meter zijn de meesten er al af. Ik pro beer altijd met de kopgroep mee te zwemmen." Zaterdag, in Sluis, zwom Pieterse met zijn clubgenoot Ruud Hamelink tot op vijfhonderd meter voor de fi nish mee in het spoor van de la tere "winnaar Lesley Voorn. „Daarna ging hij er alleen van door. Ruud moest eraf, waarna ik met Guus Razoux Schultz en John Verschoor naar de eind streep ging." Ruud Pieterse moest behalve Voorn ook de ervaren Razoux door Michel Verberkmoes KLOOSTERZANDE - Alexan der Bauwens en Tom Huis zijn winnaars geworden van het vierde Klorianendubbeltoer- nooi in Kloosterzande. In de poule bij de mannendubbel BI waren zij met 13-7 te sterk voor Dennie Cappendijk/Desiree de Schepper. Cappendijk/De Schepper werd tweede door het duo Patrick Vervaet/Ronald van Remortel met 11-6 te ver slaan. Het duel tussen Bau wens/Huis en Vervaet/Van Re- mortel werd gewonnen door eerstgenoemden met 11-9. Werner Crombeen/Ivo Wouters won de Cl-categorie. Nadat het duo in de halve finale met 14-9 van Dominique Asselman/Ste- fan Bogaart had gewonnen, was het ditmaal te sterk voor Nino van der Starre/Gino Roctus. De eerste set ging overtuigend naar Crombeen/Wouters met 6-1. In de tweede set kwam Van der Starre/Roctus sterk terug en won het duo met 4-6. Crom been/Wouters liet zich niet van stuk brengen en won de derde set met 6-4. Van der Starre/Roc tus had zich voor de finale ge plaatst ten koste van Dennie Cappendijk/Desiree de Schep per. In de C2-categorie was het koppel Paul d'Hooghe/Domini- que Asselman te sterk voor door Michel Verberkmoes SLUIS - Detlef Pieters is als eer ste geplaatst in het BI-schema van het 31e Belforttennistoer- nooi in Sluis. Bart Gorthmanns uit Cadzand staat als tweede genoteerd. In de B2-categorie is Tony Seen favo riet voor de eindoverwinning, Paul Hendrikse is als tweede ge plaatst. Outsiders zijn Timothy Poppe en Guido van Poecke. Clinge Op de tennisbanen van tennis vereniging Game'78 in Clinge is het 11e Hans de Letter-Sloeber- toernooi van start gegaan. Dit jaar ontving de wedstrijdlei ding in totaal 331 inschrijvin gen, hetgeen goed is voor 310 partijen. In totaal wordt in 23 verschil lende reeksen via afvalschema gespeeld, terwijl twee reeksen Schultz in Sluis voor laten gaan. Zondag, in Terneuzen, legde de schoolslagspecialist uit Hulst in een enerverende eindsprint met Erwin de Grijs achter dezelfde twee cracks opnieuw beslag op de derde plaats. „Voor de eind sprint probeer ik altijd een goe de uitgangspositie te luijgen, door naast de voorste zwemmer te gaan liggen." Met een ijzeren wil om nog beter te worden ondergaat Ruud Pie terse onder leiding van José van denBerghe dagelijks de trainin gen, om daarvan in de toekomst de vruchten te kunnen plukken. „Ik train graag", zegt hij. „De schoolslag- en borstcrawlgroep zwemt bij ons apart, maar we sluiten elke training met zijn al len af. Dan pakken we een stuk of twintig sprintjes in de breedte van het bad. Zwaar ja, vooral omdat het aan het eind van een training is. Maar je wordt er wel sterker van." doorWim de Vos AXEL - Pascal de Zeeuw heeft dit jaar een stapje te ruggedaan. De motorcrosser uit Axel heeft geen licentie meer en beoefent de sport nog louter als liefhebberij. Zaterdag verscheen hij aan de start bij de vrijetijdrijders 250/500cc in de strijd om de RES Trofee op het Smits - schorrecircuit in Axel. De Zeeuw was in beide te verrij den manches een ldasse apart en met twee overwin ningen werd hij later ook ge huldigd als dagwinnaar. De zege van De Zeeuw was op zich niet zo verwonder lijk. Eerder dit jaar was hij ook al, buiten mededinging overigens, deelnemer aan de wedstrijden om de Pinkster trofee die in Westdorpe en Axel werden gehouden. Ge let op de prestaties die de Zeeuws-Vlaming toen lever de zou hij ook als eindwin naar gehuldigd zijn maar die trofee ging dus aan zijn neus voorbij. Zaterdag, in Axel, toonde hij aan dat er terdege rekening moet worden ge houden met hem. Twee man chezeges leverden hem het maximum van de punten op. In de 125cc kon Johan Schel- leman ditmaal geen plaats op het erepodium bemachtigen. In de eerste reeks eindigde de crosser uit Magrette nog wel als vijfde, maar in de tweede serie moest hij met materi- aalpech de strijd staken. Zijn naaste concurrent in de strij d om de RES Trofee, Koen van Loo, kon nog wel de eerste manche op zijn naam schrij ven, in de tweede echter moest hij zijn meerdere er kennen in Michael Verboom uit Schiedam en moest hij ook nog de Belg Bart Demet- senaere voor laten gaan. Ver boom werd tenslotte dag winnaar. Bij de licentiehouders was er een schitterend gevecht met de Belgen Henk Thijs en Brik Schelfhout in de hoofdrol. Vooral de tweede manche le verde een enerverend duel op, waarbij regelmatig van positie werd gewisseld. Thijs bleef tenslotte op fraaie wij ze overeind. Ruud Pieterse in actie tijdens de Kreekrace in Terneuzen. foto Charles Strijd doorWim de Vos door Michel Verberkmoes BRESKENS - Anneke Rie- mens en Stanley Bish zijn win naars geworden van de oudste leeftijdscategorie van het K5 Vechtkuikentennistoernooi in Breskens: Riemens versloeg bij de meisjes Imre van Over loop, Bish was bij de jongens te sterk voor Brian Dijkstra. De wedstrijd tussen Riemens en Van Overloop was erg span nend. Met goed spel won Van Overloop de eerste set via een tie-break. Riemens kreeg hier in een aantal setpoints, maar wist die niet te verzilveren. Bij een 10-9-stand wist Van Over loop de set uit te maken. In de tweede set bleef het aantrek kelijk tennis en won Riemens met 6-3. In de beslissende der de set ging de strijd lang gelijk op. Riemens wist uiteindelijk de zege te pakken met 6-4. Marjolijn de Meijer pakte de titel bij de meisjes tot 14 jaar. De Meijer versloeg Stephanie Pauwels in twee sets. Pauwels was wel succesvol bij de 12-ja rigen. In de finale won ze over tuigend van Stephanie Ekke- bus: 6-0 6-1. ReneePieters was in de finale bij de meisjes tot 10 jaar te sterk voor Sophie de Schepper. Stanley Bish maakte zij n f avo- rietenrol bij de jongens onder de 16 jaar volledig waar. In de finale tegen Brian Dijkstra kende Bish desondanks een slechte start. Dijkstra schreef de eerste set met 3-6 op zijn" naam. Daarna maakte Bish korte metten met Dijkstra en won de tweede en derde set met 6-1. Bart van de Sande be haalde zijn tweede toernooi zege van het. seizoen bij de 14- jarigen. Hij won in de finale van Stijn van Doeselaar. Mart Flikweert uit Breskens won de finale bij de 12-jarigen. Hij klopte Jurran Schut. Rik van de Burg won de eindstrijd bij de 10-jarigen in twee sets van Dominic de Maagt. Jean-Paul de Kraker/Kees van der Wege. Bij de vrouwen ging de eindoverwinning naar de zusters Verhaegen uit Hulst. Schoondijke In het vierde Gravelsteps Open Rabotoernooi won Ria Sterren- berg/Jacky de Paepe in de finale van het gemengdubbel Cl van het duo Marian Blaakman/Cees de Rijk. In een zeer spannende wedstrijd won het duo Blaak man/De Rijk de eerste set met 3- 6. Sterrenberg/De Paepe kwam sterk terug en won uiteindelijk met 6-4 en 7-5. In de C2-catego- rie ging de finale tussen Ellie Willemsen/Ab Dieleman en Mo nique de Paepe/Piet Boogaard. In de eerste set kwam het duo Willemsen/Dieleman op een 5- 2-voorsprong, maar gaf deze uit handen. Na een spannende tie break (12-10) trok het koppel toch de eerste set naar zich toe. Daarna was het verzet gebroken bij De Paepe/Boogaard en ver loor het duo de tweede set met 6- 3. Harry Riemens/Paul van Wa terschoot was in een aantrekke lijke wedstrijd net iets sterker dan Donovan Blackman/Jacky de Paepe: 5-7 6-3 6-2. De C2-fi- nale werd gewonnen door de ge broeders Ab en Wim Dieleman. Hendrika van der Linden/Jo- landa van Pamelen won de fina le bij de vrouwendubbel Cl. via poulesysteem beslist wordt. De finales van dit toernooi staan gepland voor zondag 11 juli. K3-toernooi Het K3-jeugdtennistoernooi begint vandaag op de tennisba nen van Animo. Het toernooi staat landelijk goed aange schreven, omdat er veel punten voor de nationale jeugdranglijst zijn te verdienen. Er hebben zich 157 deelnemers ingeschre ven. Aan het toernooi doen vijf Zeeuwen mee. Hulst In Hulst begint vandaag het Luctor Belting jeugdtoernooi. Ook hier zijn de finales gepland voor zondag 11 juli. In totaal ontving de wedstrijdleiding 130 inschrijvingen. Wedstrijdleid ster is Ebrien Mulder. Er wordt gespeeld in de categorieën: tot 9 jaar, tot 11 jaar, tot 13 jaar, tot 15 jaar en tot 17 jaar. Moment uit de skeelertocht in de omgeving van Oostburg. foto Charles Strijd door Aector Doorns OOSTBURG - De voeten van Marco van der Meulen kunnen zaterdagmiddag in café De Tol in Oostburg de skeeler schoenen niet langer verdragen. De spo ren verraden een skeelertocht over vijftig kilometer in de omgeving van Oostburg. Blaren en nog eens blaren sieren zijn voe ten. „Ik heb nog maar drie maanden nieu we skeelers. Ik ben nog bezig ze in te rij den", tracht hij het ongemak te verklaren. De ervaren Willy Caboorschudt zijn hoofd. „Marco draagt wollen sokken. Dat is verkeerd. Hij moet nylonkousen dra gen", adviseert de 66-jarige skeelerrijder uit Maldegem. Van der Meulen heeft in het gezelschap van Flip Salomé en Kees Cijsouw vijftig kilometer skeeleren in twee uur en tien minuten volbracht. Alledrie zijn ze tevre den met de tijd. Ze beseffen dat de wind scherprechter is geweest over het fraaie parcours, dat de rijders langs Het Grote Gat richting Aardenburg en Groede terug naar Oostburg voerde. „Aanvankelijk hebben Flip en Kees veel op kop gereden. Het laatste gedeelte heb ik zelf veel kop werk gedaan", vertelt Van der Meulen. De 33-jarige sportman uit Oostburg ziet het skeeleren als een over brugging van het run-bike-run seizoen. Vrijdagavond heeft hij nog de 400 meter op cle Zeeuws atletiekkampioenschappen in 46 seconden gelopen. „Skeeleren zie ik als een goede training. Run-bike-run komt voor mij op de eerste plaats." Skeeleren is in trek. De organiserende ijs- club Het Grote Gat heeft zaterdag alle omstandigheden mee. „We zijn om zeven uur begonnen met het schoonmaken van het parcours. Vijftien vrijwilligers zijn in touw. Het is mooi weer en we hebben twee keer zoveel deelnemers als bij de eerste editie", zegt penningmeester Peter van Hee. Vorig jaar kwamen er rond de veertig deelnemers op de skeelertocht over 5, 10, 15, 25 en 50 kilometer af. Dit keer hebben 90 deelnemers ingeschreven, onder wie vier rolstoelei's. „We willen volgend jaar het evenement uitbreiden met een toer tocht voor fietsers", verklapt van Hee. De meeste skeelers genieten van het natuur schoon, hoewel de harde windvlagen het rijden een stuk moeilijker maakt. Meer weerstand Willy Caboor is een ervaren rot in het skeeleren, maar ook Flip Salomé en Kees Cijsouw staan al twintig jaar op de skee lers. Ze zijn het erover eens dat skeeleren zwaarder is dan schaatsen. „Skeeleren geeft meer weerstand. Het is duwen ge blazen, Bij schaatsen is het gl ij werk." Bressiaander Salomé (46) ziet in het skee leren de ideale training voor het schaats seizoen. „Ik maak bewust bij het skeele ren een langere slag, zodat ik er profijt van heb bij het schaatsen." Hij hoopt nog al tijd eens de Elfstedentocht te rijden. „De laatste twee jaar was ik ingeloot, maar hij werd niet verreden Kees Cijsouw verkiest skeeleren boven de schaatssport. „Door mijn werk heb ik dit jaar minder kunnen trainen. Skeeleren gaat me beter af. Met de wedstrijden ben ik twee jaar geleden begonnen. Vorig jaar heb ik in België een skeelermarathon over 146 kilometer tussen Knokke, De Panne en Veurne gereden. Ik eindigde op de vijf de plaats. Omdat ik niets te eten had is me dit opgebroken", vertelt de 36-jarige Groedenaar. „Hij was de openbaring", vult Caboor aan. De Belg eindigde een plaats achter hem. Vier wieltjes Caboor waant zich nog lang niet versle ten. „Ik heb nog op vier wieltjes gereden. Het materiaal is stukken beter gewor den." Caboor lijdt wekelijks skeelerwed strijden en tochten, voornamelijk in Bel gië. „Vrijdagavond ben ik nog als tweede geëindigd in Sint-Laureins. Ik zit altijd bi j de eerste vij f. Dat is geen grootspraak. Hij is skeelertrainer van een groep in Tor hout en introduceerde 30 jaar geleden het shorttracken in het Boudewijnpark in Brugge. „Ik ben bondstrainer geweest en ik ben als scheidsrechter bij het shorttrac ken op de Olympische Speïen van Albert- ville in '92 opgetreden." Caboor behoorde jaren tot de beste schaatser in zijn land. Hij stamt uit de tijd van de Nederlandse topschaatsers Ard Schenk, Kees Verkerk en Jan Bols. „Tegen Kees Verkerk heb ik een tien kilometer gereden." De tijd van een uur en drie minuten over de 2 5 kilometer zit hem niet helemaal lek ker, „Ik heb het gevoel meer dan 25 kilo meter te hebben gereden." Vervolgens vertrekt de fanatieke sporter richting Bel gië, want morgen wachten hem een skee lerwedstrijd en een skeelertocht. KLOOSTERZANDE - De tak tiek werd kort voor de start van de aflossingsmarathon in Kloosterzande aangepast. De formatie van Kintech uit Ter neuzen was in eerste instantie van plan met twee ploegen van elk vier lopers in te schrijven, maar een blik op de samenstel ling van de ploeg van Golff Su permarkten uit Kloosterzande zette dat plan op zijn kop. De Terneuzenaren besloten de twee teams samen te voegen om op die manier de concurrentie te bestrijden. Die taktiek leverde het gewenste resultaat op. Na een spannende wedstrijd won Kintech de achtste editie van de aflossingsmarathon van Kloos terzande. Organisator Paul Vaal keek met gemengde gevoelens terug op de wedstrijd. Sportief gezien had Vaal een hoogstandje gezien maar kwantitaief kon hij amper tevreden zijn. In totaal versche nen slechts acht ploegen aan het vertrek. „Ik had vooraf op meer ploegen gerekend. In het verle den hebben we wel eens 2 3 ploe gen gehad." De organisator zit echter niet bij de pakken neer. Hij gaf aan volgden jaar zeker met de orga nisatie door te gaan, al denkt hij wel na over de wijziging van de formule. „Misschien dat we er een skeelerwedstrijd bij moeten doen." Sportief gezien was het zater dag dus een hoogstandje met de ploegen van Kintech en Golff Supermarkten in de hoofdrol. De laatste ploeg trok met de eer ste twee lopers (Jos de Koek en Cai-lo van Immerseel) het initia tief naar zich toe, maar moest dit later uit handen geven toen het duo Eric Goossen en Dennis Gerritsen ruim vijf kiloneter hadden afgelegd. Later zorgde met name Hans van de Griendt ervoor dat de ploeg van Golff opnieuw aan de leiding kwam. De slotlopers Patrick de Boeve- re en Nithin Klapwijk zorgden er echter voor dat de zege uit eindelijk bij Kintech terecht kwam. Met een verschil van iets meer dan één minuut greep het Terneuzen se achttal de zege. De snelste ronde werd zaterdag afgelegd bij de mannen door Er ic Goossen in 16.09 waarbij hij er niet in slaagde het parkoers- record van Hans van de Griendt i (15.36) te verbeteren. Snelste vrouw was zaterdag Addie Di-t eleman die uitkwam voor de,' ploeg van De Hoop en een tijd realiseerde van 20.07. 1 Motorsport Axel. Zesde wedstrijd RES-cross. Licen tiehouders. Reeksen: Thijs (2x). Eind stand: 1. Henk Thijs (B), 2. Brik Schelfhout (B), 3. Kees den Hollander (Aagtekerke), 4. Aswin Vandamme (Zuiddorpe), 5. Herman van de Bos (Koe wacht). Vrijetijdrijders. Veteranen. Reeksen: Peeters (2x). Eindstand: 1. Eric Peeters (B), 2. Serge Put (B), 3. René Sleg- hers (B), 4. Hendrik Schouteden (B), 5. Marc van Hoecke (B). 250/500cc. Reek sen: De Zeeuw (2x). Eindstand: 1. Pascal de Zeeuw (Axel), 2. Jos Kesters (B), 3. Ro bin Ploegaert (Sluiskil), 4. Peter de Booy (Kloosterzande), 5. Rudy Walhout (Sas van Gent). 125cc. Reeksen: Van Loon en Verboom. Eindstand: 1. Michael Ver boom (Schiedam), 2. Koen van Loon (Bergen op Zoom), 3. Rohald Vrijelinck (B 4. Bart de Metsenaere (B), 5. Chris Ale- wijnse (Vlissingen). 80cc. Reeksen: Van Vijfeijken (2x). Eindstand: 1. Rob van Vijf- eijken (Deurne), 2. Rinus van der Ven (Vlissingen), 3. Daniël Stout (Wemeldin- ge), 4. Chris Voorwinden (Berkel en Ro denrijs), 5. Jeroen van Rijsselberghe (B). Stand na zes wedstrijden. Licentiehou ders: 1. Thijs 575, 2. Vandamme 429, 3. Reynaert 420. Vrijetijdrijders. Veterane- ne: 1. Peeters 600,2. Sleghers 507,3. Van Hoecke 488.250/500cc: 1Kesters 569,2. De Booy 553, 3. Walhout 488. 125cc: 1. Van Loon 552, 2. Schelleman 510, 3. De Metsenaere 487. 80cc: 1. Van der Ven 572, 2. Van Rijsselberghe 485, 3. Van de Walle 483. Tennis Kloosterzande. 4e Klorianendubbeltoer- nooi. HD B, poule: 1. Bauwens/Huis 2. Cappendijk/De Schepper. HD C1, finale: Crombeen/Wouters-Van der Starre/Roc tus 6-1 4-6 6-4. HD C2, finale: d'Hooghe/Asselman-De Kraker/Van der Wege 6-1 7-5. HD C35, poule: 1Verstrae- ten/Deltour. HD D1, finale: Scheerders- /Van Gassen-Salome/Huisman 6-2 7-5. HD D2, finale: Thuye/Van Jole-De Roeck- /Mulder 6-1 6-2. HD D35, poule: 1. Aars- sen/Van Dorsselaar 2. Van Kerckhoven- /Morcus. DD C2, finale: Verhaegen/ Verhaegen-Asselman/Vermunt 6-4 7-5. DD Dl, finale: De Kesel/Huisman-Van Meele/De Smit 4-6 6-2 6-3. DD D2, finale: Mechielsen/Scheerders-Van Zwol/De Bakker 7-6 6-4. DD D35, poule: 1. Huis- /Van Puyvelde 2. Asselman/Van Kerck- hoven. GD C2, finale: d'Hooghe/Van Kuppeveld-Asselman/De Bakker 6-4 7-5. GD D1, finale: Huisman/Huisman-Belt man/Van Gassen 6-4 6-1. GD D35, finale: Burm/Morcus-De Smit/Sponselee 6-3 6- 2. GD D2, finale: Kerckhaert/Van Oosten- De Witte/Neve 6-4 6-1. Breskens. K5 Vechtkuikentoernooi. ME 10 jaar, finale: Renee Pieters-Sop hie de Schepper 6-4 6-2, ME 12 jaar, finale: Stephanie Pauwels-Stephanie Ekkebus 6-0 6-1. ME 14 jaar, finale: Marjolijn de Meijer-Stephanie Pauwels 6-47-6. ME 16 jaar, finale: Anneke Riemens-lmre van Overloop 6-7 6-3 6-4. JE 10 jaar, finale: Rik van de Burg-Dominic de Maagt 7-5 7- 5. JE 12 jaar, finale: Mart Flikweert-Jur- ran Schut 6-1 7-6. JE 14 jaar, finale: Bart van de Sande-Stijn van Doeselaar 6-2 6- 4. JE 16 jaar, finale: Stanley Bish-Brian Dijkstra 3-6 6-1 6-1. MD 12 jaar, finale: Boogaard/Fraanje-Pauwels/De Schep per 6-2 6-1. MD 14 jaar, finale: De Waele/ Provoost-Meyaard/Verschelling 3-6 6-2 6-3.MD 16jaar,finale: Van Overloop/Rie- mens-Van Voren/De Meijer 6-7 6-4 6-4. JD 12 jaar, finale: Flikweert/Strijdonk- Joos/Van ltegem7-5 7-6. JD 16 jaar, fina le: Bish/Dijkstra-Groosman/Van Noord 6-2 7-5. Schoondijke. 4e Gravelsteps Rabotoer nooi. HDC1, finale: Riemens/Van Water- schoot-Blackman/De Paepe 5-7 6-3 6-2. HD C2, finale: Dieleman/Dieleman-Min- naert/Noe 3-6 6-3 7-5. HD D1, finale:, Boogaard/Van Overloop-De Back/Praas 6-4 6-3. HD D1 35, finale: Ysebaert/Lau- ret-Corijn/Tazelaar 6-2 6-1. HD D2, finale: Arens/Zeegers-Ekkebus/Willemsen 7-6 6-2. HD D2 35, finale: Flikweert/De Gard- eijn-Helsen/De Vos 6-4 6-3. DD C1, finale: Van der Linden/Van Pamelen-Den Hol- lander/Sterrenberg 6-3 6-4. DD C2, finale: Baas/Van Eenennaam-Becu/Willemsen 4-6 6-3 6-1DD D1finale: De Dobbelaere- /Krijger-De Houck/Seen 6-3 7-6. DD D2 35, finale: Mertens/Rijckaert-Van Drom me/Vlaeminck 7-5 6-4. GD C1, finale, Sterrenberg/De Paepe-Blaakman/De Rijk 3-6 6-4 7-5. GD C2, finale: Willemsen/Di- eleman-De Paepe/Boogaard 7-6 6-3. GD D1, finale: Nieuwenhuyse/Lierman-De Houck/De Houck6-46-4. GD D235,fïnale' Verstraaten/Roetenberg-Van Dromme/ Maas 6-4 6-3. Trimlopen Kloosterzande. Aflossingsmarathon: 1 Kintech Terneuzen (Edwin deJaeger, Ar no Herrewegh, Eric Goossen, Dennis Gerritsen, Matthieu Warrens, Marlon Roels, Patrick de Boevere en Nthin Klap wijk) 2.24.43, 2. Golff Supermarkten Kloosterzande (Jos de Koek, Carlo van Immerseel, Harold Hiel, Gerard van Overmeeren, Hans van de Griendt, Eric van Goethem, Henk Bracke, Caro Dehul- sters) 2.25.46, 3. Dow Jogging Terneu zen 2.41.14, 4. De Hoop Terneuzen 2.14.21, 5. Bleyko Runners Walsoorden 2.44.14, 6. vv Steen 2.51.48,7. tv Smash Sint-Jansteen 3.01.55, 8. De Vrijbuiters (Joop Bakker en Dick Termorshuizen) 3.03.57. Wielrennen Ronde van Kruiningen (90 kilometer). Amateurs: 1. Wilfried Bastiaanse (Hoo gerheide), 2. Theo Akkermans (Woens- drecht), 3. Arjan van Haaften (Stavenisse 4. Kristjan Snorrason (Australië), 5. Pa trick van Passel (Sluiskil), 6. ErikdeCrom (Hoogerheide), 7. Twan den Braber (Fij- naard), 8. Mario van Vlimmeren (Hoeven 9. Peter Heeren (Sprundel), 10. Zun- dranas Ragelskis (Litouwen), 11. Vincenl Villerius (Middelburg), 12. Tim Decker (Australië), 13. Adrian Mawdsley (Enge- j land), 14. Jacques Schuit (Arnemuiden), i 15. Nauris Kiepe (Litouwen), 16. John Ak kermans (Nieuw Vossemeer), 17. Karl Becker (Australië), 18. Mindaugas Gon-i caras (Litouwen), 19. Erik van de Heuvel (Werkendam), 20. Joshua Watts (Austra lië). Nieuwelingen: 1. Mark Aarts (Krui-1 ningen), 2. Aloys van Duuren (Hooge-1 veen), 3. Maurice Minnaar (Middelburg! 4. Martin Totté (Sint Jansteen), 5. Jan k van Koeveringe (Kruiningen), 6. Thomas Berkhout (Schipluiden), 7. Bart Dronkers (Goes), 8. Wesley Roberts (Hoorn), 9 Hendrik Visser (Krimpen aan den I Jssel). 10. Johan van Erp (Zierikzee).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 30