Stal-Boone maakt faam niet waar riipvoor promotie Blaas nieuwe leider 125cc-klasse PZC sport maandag 5 juli 1999 bw 16 Tiggelman wint Open Middelburgse Wilfried Bastiaanse wint wielerronde van Kruiningen RuitCfS Z2-khlSSG Teamcross Vlissingen een succes uitslagen door Koen de Vries KRUININGEN - Ze zijn geliefd bij de wielereomités, ze worden verguisd door hun Nederlandse concurrenten. De meningen over de renners uit de stal van Gentenaar Staf Boone mogen verdeeld zijn, waar ze aan de start verschijnen valt altijd wat te zien. Zoals afgelopen zaterdag in de Ronde van Kruiningen, waar Boone een aantal renners uit zijn internationale wielerteam bij voorbaat tot favoriet uitriep. Zijn voorspellingen kwamen niet uit. Wilfried Bastiaanse uit Hoogerheide was in het veld met 58 renners met voorsprong het sterkst, Theo Akkermans uit Woensdrecht werd tweede, Ar jan van Haaften uit Stavenisse derde. Boone had zaterdag zijn super ster Kirk O'Bee thuisgelaten. De door veel profpoegen be- Mirjam Dieleman tweede op NK ARNHEM - De Vlissingse Mir jam Dieleman is in Arnhem op het Nederlands kampioenschap mountainbike voor studenten op de tweede plaats geëindigd. Dieleman, die in Wageningen studeert, eindigde in het over- all-klassment als zesde. Casper Drenth uit Vlissingen werd twintigste. Bij de nieuwelingen werd Joël Dieleman negende. Gideon Dielman rukte in de funklasse op van een 171e start plaats naar de zestiende plaats in de eindklassering. Den Hollander derde in RES-cross AXEL - Kees den Hollander uit Aagtekerke is op de derde plaats geëindigd tijdens de RES-cross voor licentiehouders. Hij was daarmee de beste Zeeuw op de Axelse baan. Voor hem finishten de Belgen Henk ThijsenBrikSchelfhout. Vooral de tweede manche leverde een enerverend duel op, waarbij re gelmatig van positie werd ge wisseld. Thijs bleef tenslotte op fraaie wijze overeind. geerde Amerikaan had keel- klachten, zo wist de eigenaar van een viertal studentenhui zen. Maar geen nood. Tim Dec kers, een Australiër met Neder landse voorouders, zou wel eens een nieuwe ster aan het firma ment kunnen zijn, wist Boone. Vier dagen eerder was hij in Gent aangekomen. In Australië had hij de laatste zestien races gewonnen. „Noteer die naam maar. Deckers, met ck in het midden. Boone schudde nog een aantal andere namen uit zijn mouw. Die van Dannv Hollingworth bijvoorbeeld en van Krisjan Snorrason, beiden net als Dec ker Australiër. En die van Li touwer Zudrunas Ragelskis niet te vergeten. „In de laatste vijf koersen drie keer tweede. Komt omdat hij niet rap is in de laatste meters." Aangevuld Die buitenlanders komen uit al le windstreken naar Gent en verblijven in een kamer in een van Boone's studentenhuizen. Zeeuwse wielereomités zijn er blij mee, want dankzij Boone wordt het vaak karige deelne mersveld lekker aangevuld. De ene wielrenner is voor een korte wielervakantie naar Eu ropa, een ander probeert een profcontract te veroveren. Dat laatste lukt slechts weinigen, maar ze zijn er wel. Boone noemt ze op: Nathan Dahlberg, Alex Steeda, Alan Peiper. Ja zelfs Greg Lemond heeft nog in een van zijn kamers gebivak keerd. „Maar dat was jammer- genoeg maar twee dagen." Boone is eerlijk. Hij heeft ze in alle soorten en maten. Er zitten ook renners tussen die van elk talent gespeend zijn. Zoals de Zuid-Afrikaan Dale Cameron bijvoorbeeld: „Hij mag tegen Nelson Mandela nonkel zeggen, maar wielrennen kan hij niet." En er zijn er een paar bij die wel kracht in hun benen hebben, maar te weinig hersens in hun hoofd bezitten. Wanneer Boone een renner op dom koersen be trapt, wordt hij furieus. Zo ook in Kruiningen- Tot vermaak van de toeschouwers stapte hij ver schillende keren vloekend de weg op en schreeuwde onver staanbare verwijten richting renner. Er was zaterdag maar één van door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Terwijl in de hoofdring van manege De Eendracht in Vrouwenpolder de jonge driejarige merries pro beerden het bij fokkers felbe geerde predikaat Ster van KW- PN te behalen, deden in de bijringen de gevorderde vier voeters een gooi naar hoofdprij zen in de dressuur. Op beide ter reinen konden de liefhebbers tevreden zijn. Zeeland heeft er weer een aantal veelbelovende Ster-merries bij. Om voorop te lopen in de dressuur hebben ze ongetwijfeld nog een lange weg te gaan, want in de door de rui- terclub Oranjezon georgani seerde wedstrijd werd er hoog gescoord. Vooral in het hoogste klasse (Z2 werd er uitstekend gepres teerd. Zo eiste Rafaela van den IJssel met Abdij 's Gullit in de eerste proef met een score van 194 punten de hoofdprijs voor zich op. In de tweede manche werd het oranjelint een prooi voor Jacqueline Walraven. De twintigjarige amazone uit Kou- dekerke, die met Edelweis in de eerste proef op één punt achter Van den IJssel eindigde, reed de donkere vos naar het aanspre kende totaal van 199 punten. De twee jonge amazone's lijken klaar om de overstap naar de nationale klasse te maken. Rafaela van den IJssel is vast van plan die stap te maken. „Eerst nog even de Zeeuwse kampioenschappen en daarna stap ik over naar de NBVDR (Nederlandse Bond van Dres suurruiters) Ik denk dat Abdij 's Gullit klaar is voor het zwaar dere werk. En zelf ben ik ook aan een nieuwe uitdaging toe." Ook in de tweede proef liet Van den IJssel weinig steken vallen. Desondanks moest zij voorrang verlenen aan Jacqueline Walra ven. De Koudekerkse boekte enkele jaren geleden met Edel weis vele successen bij de po ny's. Toen ze op achttienjarige leeftijd de overstap naar de paarden moest maken, besloot ze met Edelweis meteen op het hoogste niveau bij de paarden te starten. Te hoog gegrepen, was een veel gehoord oordeel. De pas twintig j aar geworden Walcherse logen straft met haar prestaties keer op keer het oordeel van de 'des kundigen'. Bovendien bewijst Walraven dat de aanschaf van een E-pony, waarmee ze zowel bij de pony's als de paarden mag uitkomen, zo gek nog niet is. Daarom zijn de verwachtingen ook ten opzichte van Elze Sop hie Wiskerke hoog gespannen. De amazone uit Kruiningen heeft met Wiskerkes Ratina eveneens een zeer getalenteerde E-pony onder het zadel. De sneltreinvaart waarmee Wis kerke met deze viervoeter is op gerukt naar het hoogste niveau is hiervan het bewijs. Ook in Vrouwenpolder liet de Zuid-Be- velandse combinatie een sterke indruk achter. Goede sport werd er behalve door genoemd trio ook door an deren geleverd. Zo lijkt Peter Klaasse met Kamiro met speels gemak door de klasse Z1 te wan delen. De ruiter uit Arnemuiden schreef beide proeven op zijn naam. Bovendien gingen beide erelinten vergezeld van een winstpunt. Daarmee is Klaasse de grens van de verplichte promotie naai de Masse Z2 genaderd. Maar daaraan is volgens de ruiter zijn x-uin nog niet toe. „We gaan er nu even de riem afgooien en ons be perken tot het oefenen van een paar onderdelen die Kamii-o nog niet onder de knie heeft. Het is erg snel gegaan. Een beetje rust kan daarom geen kwaad. Dan heeft hij er strak weer zin in"al dus Klaasse. Goed springpaard Met een oveiwinning in de tweede proef van de Masse M2 bewees Margreet Walraven met Japeloupe niet alleen een uit zonderlijk goed springpaard te bezitten, maar ook een viervoe ter die rijkunstig heel wat in zijn mars heeft. De overwinning in de eerste proef werd een prooi voor Abi de Jonge met West- hoeks Hereniavan het Vlissing se Scheldestad. Na alle pech gloorde voor Mar- celle de Kam in Vrouwenpolder weer even de zon. De amazone uit Domburg zag door een bles sure van haar toppaard de uit zending naar het EK SGW in Hongarij e aan haar neus voorbij gaan. Met Irish Coffee, die even eens wegens een blessure een tijdje buitenspel stond, schreef De Kam zaterdag de klasse L met de repectabele score van 178 punten op haar naam. Hef leverde de Walcherse behalve het oranjelint ook nog de pro motie naar de Masse M op. 21 aanwezige Boone-renners die zich echt in de kijker reed. Dat was Arunas Bendravicius. Hij was attent toen de hyperac tieve Arjan van Haaften al vroeg in de koers, in zijn ijver om de leidersprijs te winnen, een gaat je sloeg. De Litouwer sprong mee, net als Theo Akkermans. Even later reed Wilfried Basti aanse naar het trio toe. Hoewel uit het peloton tal van impulsen kwamen om de vluchters te ach terhalen, was de beslissende slag geslagen. Het tempo bij de leiders was zo hoog, dat de voorsprong alleen maar groeide. Daarachter was de koers keihard. Tal van ren ners sprongen weg uit het pelo ton, maar ze werden een voor een weer teruggepakt. Die strijdwijze zorgde voor vele uit vallers, en met nog zo'n twintig kilometer te gaan spatte het pe loton in diverse stukken uiteen. Klem „Ik ben maar vroeg in de aanval gegaan", vertelde Akkermans na afloop. „Die buitenlanders rijden de zaak Mem. Ze werken veel te veel samen. J e kimt ze be ter zo snel mogelij k kwij t zij n. Ik vind het geen goede zaak dat ze worden uitgenodigd." Wilfried Bastiaanse knikte instemmend bij die woorden. Net toen de Belgische verzor gers de loftrompet over Bendra vicius bliezen, moest hij de lei ders laten gaan. Akkermans liet een gaatje vallen, de Litouwer nam niet over, Akkermans sprong uit het wiel en de enige buitenlander van de kopgroep was gezien. Hij kwam de man met de hamer op een verschrik kelijke manier tegen en finishte niet eens bij de eerste twintig. Het overgebleven trio ging strij den om de hoogste eer. Basti aanse was van hen het sterkst. Met nog twee ronden te gaan, sprong hij weg en liet zich niet meer achterhalen. Akker-mans werd op 15 seconden tweede, de leeggestreden Van Haaften kon de achtervolgers nog maar net voorblijven. Uiteindelijk eindigden slechts twee renners uit de Boone-stal bij de eerste tien. Snorrason, in derdaad genoemd als een van de beteren, wei-d vijfde, de Let Ra gelskis - ook voorspeld - werd tiende. En waar waren Decker en Hollingworth? Decker werd twaalfde. „Het was zijn eerste koers in Europa en had waar schijnlijk nog last van de jet lag", wist een verzorger. Hol lingworth finishte niet bij de eerste twintig. Voor zijn optre den was niet zo een twee drie een excuus vooi'handen. In de Ronde van Kruiningen gingen maar liefst 58 renners van start. foto Willem Mieras VLISSINGEN - Na vele jaren konden de motor crossers zondag weer te recht voor een drie-uurs teamcross op het DGA-circuit in Vlissin gen. Net als zo'n vijftien jaar geleden werd het een groot succes. Het evene ment is voor herhaling vatbaar. Na drie zeer warme uren werd het team twintig, met Victor Tiester, Jos Machiels en Mike van de Berg als winnaar afge- vlagd. Zij legden vijfen tachtig ronden af. Het team zestien, met Marco O verweel, Marco Oreel en Eric van de Wekken fi nishte als enige in dezelf de ronde als de winnaars. Vooraf werd de meeste kans toegedacht aan de teams van Van der Wek ken, Oreel en Overweel met als voornaamste op ponent het team van Leo Stroo, Richard Leeuwe- steijn en Rinus van de Ven. Maar toen zondagmorgen de sterke Belg Victor Ties ter kwam opdagen en een team vormde met Jos Ma chiels ën Mike van de Berg, werd als snel duide lijk dat dit het te Moppen team zou worden. De Belgische rijder nam het leeuwendeel van de drie uur durende cross op zich. Iedere keer als hij in de baan kwam, werd een nieuwe voorsprong opge bouwd. Erik van der Wek ken probeerde vooral in het begin nog in het spoor van Tiester te blijven maar ook hij moest hem laten gaan. Toch leidde het team van de Belg niet de volle drie uur. Ook het team van Van der Wekken nam enkele ronden de lei ding en verrassend wist ook het team van Richard Leeuwesteijn even het veld aan te voeren. Spannend was ook de strijd om de vierde en vijf de plaats, waar Willem Jaap Janse, Martin Jobse en Marcel Willeboordse in het laatste deel van de wedstrijd een succesvolle aanval inzetten op het team van Ronald Bimmel, Wilco de Buck en Sjef Maas. Het was met name Willem Jaap Janse die er voor zorgde dat zijn team de vierde plaats pakte. van onze sportredactie MIDDELBURG - Het Open Middelburgs schaakkampioenschap is gewonnen door René Tiggelman. Hij scoorde in zeven ron den zes punten. Aan het toernooi deden vier voormalige Zeeuwse kampioenen mee: René Tiggel man, Cor Jansen en Johan de Wolf, allen uitkomend voor de schaakvereniging Middelburg en Hans Groffen van Het Wit te Paard uit Sas van Gent. In de laatste ronde kwam Tiggelman met de zwarte stukken al snel beter te staan te gen Paul Koster en wist zijn stelling in tijdnoodfase in winst om te zetten. Groffen, de hoogst geplaatste speler met een ELO-rating van 2218, moest het met wit opnemen tegen Johan de Wolf. De Wolf bouwde na de opening een konings- aanval op. Na de tijdnoodfase gaf Groffen een paard tegen een pion weg en moest di rect opgeven. Hierdoor werd De Wolf tweede met S'/z punt. Maarten Westerweele eist de derde plaats op met 5 punten, ten koste van Cor Jansen. In het onderlinge duel moest Wes terweele de hele partij zeer nauwkeurig verdedigen. In de knock-outfase gaf Jan sen zijn dame weg. Bert Henderikse werd vierde, ook met 5 punten, door Max van Eekhout te ver slaan. Beste jeugdspeler werd de Middel burgse speler Sven Stange met 41/-i punt. Beste huisschaker werd Peter Nuyts met 3 punten. René Tiggelman (rechts) greep dankzij zijn zege in de laatste ronde op Paul Koster de Open Middelburgse titel, foto Lex de M eeste r Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge. Resul taten vanaf 50 procent en hoger. De combinatie Polderdijk/Scherp behaalde van de 64 paren de hoogste score met een percentage van 67.86. A-lijn, 10 pa ren: mw. v. d. Laan/Vermaat 60.27, echt paar Labrujère 59.38, Rosink/Wonder- gem 56.70, Smolders/Willemsen 54,46, dms. Grootjans/Schouten 54.02, echt paarvan Dijk 53.13, mw. Schliekelmann- /Hurkmans 52.68. B-lijn (niet roken), dubbele howell-8, eerste deel: Polder dijk/Scherp 67.86, dms. Dingemanse/Wijnen 58.33, dms. van Damme/Steeman 51.19; tweede deel: van Giezen/Veger 66.67, Kleinendorst/S- ondag 59.52, mw. Schuurman/van Leer dam 55.95, dms. van Cappellen/Wouts 53.57, Grootjans/Schouten 50.00. C-lijn (niet roken), dubbele howell-8, eerste deel: mw. Pettinga/v. d. Brink 63.69, dms. Mullie/Wondergem 59.52, dms. Kooi man/Vogel 55.95, dms. van Boven/Brem- mers 53.57; tweede deel: dms. Breedvel- d/Engelen en echtpaar Meerman 61.90, dms. de Regt/Vonk 51.19. D-lijn (niet ro ken), 14 paren: mw. Braker/Dieleman 66.37, de Bakker/v. d. Berg 57.14, v. d. Abeelen/Zuydervliet 53.87, de Korte/Phi- lippen 53.57, mw. Huysman/Beek 53.27, echtpaar Aerssens 51.79, echtpaar v. d. Laan 51.49, mw. Hurkmans/van Oost 51.49, dms. Ingenegeren/Wiessner 50.60. E-lijn, 8 paren: dms. Leynse/Fry- ling 59.52, mw. v. Bruinesse/Kinnigin 57.74, Breedveld/Verburg 56.55, echt paar Rijnberg 54.76, dms. Geldof/de Pag- ter 52.38. Motorsport Districtsmotorcross Wemeldinge. Mini- klasse 1e manche: 1 Frank de Bruin, 2 Alessio Novello, 3 Sidney van Griens- ven; 2e manche: 1 De Bruin, Novello, 3 Dylan de Ruiter, Wemeldinge. 60cc Ie manche: 1 Maikel Verkade, 2 Mark Boot, Burgh-Haamstede, 3 Kay uit den Bulten; 2e manche: 1 Verkade, 2 Boot, 3 Maurice Klein. 80cc kleine wielen 1e manche: 1 Jeffrey van Griensven, 2 Rainier Klijn, 3 Jeffrey de Bruin; 2e manche: 1 Stefan Noorlander, 2 Jeffrey van Griensven, 3 Bart v. d. Boomgaard. 80cc grote wielen: Ie manche: 1 Nicky Huiszoon, Vlissin gen; 2 Rainier Klijn, 3 Jeffrey de Bruin. 2e manche: 1 Huiszoon, 2 Klein, 3 De Bruyn.125cc 1e manche: 1 GerbenKrul,2 Freddie Blaas, Oostkapelle, 3 Joris van Strien, Dirksland; 2e manche: 1 Van Strien, 2 Blaas, 3 Ivo Vink. 250/500cc 1e manche: 1 Victor Tiesters (B), 2 Erik van der Wekken, Zierikzee, 3 Arno Ruttinger, Goes. 2e manche: 1 Tiesters, 2 Van der Wekken, 3 Piet van der Linden. Drie-uurs cross Vlissingen. 1 VictorTies- ters, Jos Machiels, Mike v. d. Berg; 2 Erik van der Wekken, Marco Oreel, Marco Overweel; 3 Richard Leeuwesteijn, Leo Stroo, Rinus van de Ven; 4 Willem Jaap Janse, Martin Jobse, Marcel Willeboord se. Paardensport Vrouwenpolder. Dressuurwedstrijd LR en PC Oranjezon. Paarden klasse Z2: 1. Rafaela van den IJssel/Abdij's Gullit (Oranjezon) 194, 2. Jacqueline Walra- ven/Edelweis (Oranjezon) 193, 3. Mieke Evertse/Kokette (Paardebloem) 191. Z1: 1. Peter Klaasse/Kamiro (Walcheren) 180, 2. Mariska de Kroo/Dinandt K (Wal cheren) 178, 3. Lidia van Gouddwaard- /Dandelions'Javona (N-Bev.) 172. M2:1. Abi de Jonge/Westhoek's Kaiserstern (Scheldestad) 162, 2. Kim Leynse/lnter- mezzo (Gouwe Reyers) 157,3. Tessa Wil- debeest/Libertas(Weelr.) 155.M1:1.Ber- nadette Solleveld/lron Jack (Weelr.) 163, 2. Carola Paauwe/Lorenzo (Z-Bev.) 163, 3. Jolanda Verton/Karola (Paardebloem) 160. L (gr 1): 1. Jenny Voskens/Misty Brown (Tavenu) 181, 2. Annet Verstra- te/Londen (Weelr.) 173, 3. Deborah Ben- schop/Lacroix (Weelr.) 171. L (gr 2): 1. Marcelle de Kam/lrish Coffee (Oranjezon 178, 2. Annet Hoondert/llasco (Weelr.) 162,3. Agnes Offermans/Fastri (Walche ren) 162. B: 1. Dian van de Velde/NN (Scheldestad) 168, 2. Esther Meijers- /Mambo (Eenhoornr.) 165,3. Maaike van der Male/Feline (Vroonr.) 164. Pony's klasse Z2:1Jolanda Bevelander- /Power Shadow (Schouwse R.) 169. M2: 1. Danielle Solleveld/Queeny (Weelr.) 156. M1, cat. DE: 1. Linda Janssen/Mus- kisar(Weelr.) 171. Ml,cat. C: I.Jacqueli- I ne Wisse/Oprah (Gouwe Reyers) 140.1, l cat. DE: 1. Tjarda van Loon/Valentijn (Gouwe Reyers) 174. L,cat. ABC: 1Eveli- j en Schouten/Marly (Braanjenhoek) 163. B, cat, DE: 1. Angelique Caron/Surprise (Oranjezon) 167.B, cat.C: 1. MaritHuige- /Christel (Weelr.) 150. Tweede proef. Paarden klasse Z2:1. Jac queline Walraven/ Edelweis 199, 2. Ra faela van den IJssel/Abdij's Gullit 195,3. Mascha Bustraan/lzalon (Z-Bev.) 194. Z1: 1. Peter Klaasse/Kamiro 187, 2. Mariska de Kroo/Dinandt K 185, 3. Margo Won de rgem/Hurica ne (Scheldestad) 169, M2: 1. Margreet Walraven/Jappeloupe (Oranjezon) 160,2. Mary Korsman/Mario (Westelijk Schouwen) 158, 3. Tessa Wil de beest/Li be rtas 157. M1: 1. Carola Paauwe/:orenzo 162,2. Heidi Poel/Kenzo Weelr.) 160, 3. Martje Moerland/A- merant (Z-Bev.) 157. L (gr 1): 1 Deborah Benschop/Lacroix 160, 2. Elna Ridder- bos/Castor (Së-Ros) 160, 3. Dianne Wis- se/Gherina (Scheldestad) 158. L (gr 2): 1. Annet Hoondert/llasco 166, 2. Marcelle de Kam/lrish Coffee 162, 3. Jan Noord- hoek/Kortgene (Zwinr.) 162. B (gr 1): 1. Dian van de Velde/NN 171, 2. Willy Pro- voost/Morentes (Vroonr.) 165,3. Mariska de Kroo/Matador K 163. Pony's klasse Z2: 1. Elze Sophie Wiskerke/Wiskerke's Ratina (Z-Bev.) 201M2:1Daniëlle Solle veld/Queeny 170. Ml, cat. DE: 1. Inge de Feyter/Jistana (Kleppertjes) 161. M1, cat. C: 1. Jacqueline Wisse/Oprah 147. L, cat. DE: 1. Evelien Cevaal/Almira (Gouwe Reyers) 168. L, cat. ABC: 1. Evelien Schouten/Marly 159. B, cat. DE: 1. Ange lique Caron/Surprise (Oranjezon) 166. B, cat. C: 1. Marit Huige/Christel 150. Schaken Zevende ronde Open Middelburgse Kampioenschappen. P. Koster-R. Tiggel man 0-1, H. Groffen-J. de Wolf 0-1, C. Jansen-M. Westerweele 0-1, B. Hende- rikse-M. van Eekhout 1-0, S. Stange-W. van Sluijs 1-0 (regl), W. Pannenkoek-R. Lauer remise, F. Dieperink-S. Steijn 0-1, S. Sanders-H. Porte remise, P. Saalheim- P. Nuyts 1-0, A. Quakkelaar-A. Jonkheer 1-0, J. de Jager-J. Moekotte 1-0, C. Brou wer-P. Kreuger 1-0, M. Kramer-F. Am bachtsheer 1-0, M. de Boer-H. Meijer re mise, R. Porte-S. de Nooijer 0-1, G. Louws 0 (regl), F. Rikumahu 0 (regl). Eindstand: 1. Tiggelman 6 punten, 2. De Wolf 5'A, 3. Westerweele, Henderikse 5, 5. Stange, Driel, Koster4'/? punt. Wielrennen Ronde van Kruiningen (90 kilometer). Amateurs: 1. Wilfried Bastiaanse (Hoo- j gerheide), 2. Theo Akkermans (Woens- I drecht), 3. Arjan van Haaften (Stavenisse 4. Kristjan Snorrason (Australië), 5. Pa trick van Passel (Sluiskil), 6. ErikdeCrom (Hoogerheide), 7. Twan den Braber (Fij- naard), 8. Mario van Vlimmeren (Hoeven 9. Peter Heeren (Sprundel), 10. Zun- I dranas Ragelskis (Litouwen), 11Vincent Villerius (Middelburg), 12. Tim Decker 1 (Australië), 13. Adrian Mawdsley (Enge- land), 14. Jacques Schuit (Arnemuiden), 15. NaurisKiepe(Litouwen), 16.JohnAk- kermans (Nieuw Vossemeer), 17. Karl Becker (Australië), 18. Mindaugas Gon- caras (Litouwen), 19. Erik van de Heuvel 1 (Werkendam), 20. Joshua Watts (Austr.). i Nieuwel.: 1. Mark Aarts (Kruiningen), 2. Aloys van Duuren (Hoogeveen), 3. Mau rice Minnaar (Middelburg), 4. Martin Tot- té (Sint .lansteen), 5. Jan van Koeveringe (Kruiningen), 7. Bart Dronkers (Goes), 10. Johan van Erp (Zierikzee). Jeugd8,9 en 10 jaar: I.Janick van Rente- y gem, 2. Thomas Polak, 3. Niek Leendert- se. 11- en 12-jarigen: 1. Rik Lugtenburg, 2, Kristof Goddaert, 3. Jimmy de Bruin. 13- en 14-jarigen: 1. Arjen Mosselman, 2. Emiel Nijsse, 3. Dennis Martens., Joris van Strien naar huis met dagzege cross Wemeldinge door lepTriou WEMELDINGE - Freddie Blaas heeft na de districtswed strijden motorcross in Wemel dinge de leiding overgenomen in de klasse 125cc. De Oostka- pellenaar wist de belangrijkste aanvallen van zijn naaste bela ger Gerben Krul uit Lexmond af te slaan. Arjo Verhage kon door een blessure zijn koppositie niet verdedigen. Mark Boot uit Burgh-Haamstede werd twee maal tweede bij de 60cc en be houdt de leiding in het klasse ment. Kees den Hollander (250/500cc) verscheen niet aan de start en is de leiding in het klassement kwijtgeraakt aan Piet van der Linden uit Slie- drecht die zaterdag een bekeken race reed. De hitte en concurrentie van de wedstrijden in Axel waren er debet aan dat het aantal deelne mers in Wemeldinge zaterdag iets tegenviel. Dat deed echter niets af aan de kwaliteit van de wedstrijden. Bij de 125cc waren Joris van Strien, Gerben Krul en Freddie Blaas de smaakmakers. Krul koos voor de aanval en ging er direct na de start van de eerste manche vandoor, gevolgd door Van Strien en Blaas. Tussen deze drie ontspon zich een prachtig duel. Van Strien plaatste ronde na ronde aanvallen op de lei derspositie, terwijl Blaas nog even moest afrekenen met Mai kel Versteeg. Foutje Halfweg de wedstrijd nam Van Strien de kop over maar na een foutje van de Dirkslander kwam Krul na twee ronden te rug aan de leiding, met Blaas in zijn wiel. Krul hield stand tot de finishvlag. Blaas pakte in de tweede manche kopstart, ter wijl Krul een slechte start had en pas als zesde doorkwam. Van Strien ging nu in de aanval op Blaas, die in eerste instantie op een overwinning leek af te gaan, maar in de laatste ronde wist Van Strien zijn opponent toch nog te verschalken. Daarmee kwam Blaas een punt tekort voor de dagoverwinning, maar pakte wel de kop in het klasse ment voor het districtskampi oenschap. De 250/500cc werd beheerst door de Belg Victor Tiesters en Zierikzeeënaar Eric van de Wekken. In beide manches wist Van der Wekken kopstart te ne men, maar de Tiesters liet zien dat hij al heel snel het technir sche circuit van Wemeldinge onder de knie had. In de eerste manche nam hij halfweg de lei ding en stond die niet meer af. De tweede manche startte iden tiek, maar nu verremde Tiesters zich in een bocht en dat was voor Van der Wekken genoeg om toe te slaan en de overwinning te pakken. Arno Ruttinger kon in de eerste manche het tempo van de twee nog enigszins bijbenen en finishte als derde. In de twee de manche moest hij na een val opgeven. Piet van de Linden reed een bekeken race. Omdat de rij ders voor hem niet voor het klassement uitkomen, beperkte hij zich tot volgen en werd daar mee de beste klassementsleider en neemt hij de koppositie in de 250/500cc over. Bij de supermini's ging de over winning naar Frank de Bruin die oppermachtig was. Hetzelf de gold voor Maikel Verkade bij de 60cc. Hier deed Mark Boot uit Burgh-Haamstede goede za ken voor het klassement en werd tweemaal tweede en ver stevigd zijn koppositie in het klassement. Bij de 80cc kleine wielen werd de winst gedeeld door Jeffrey van Griensven en Stefan Noor lander. Nicky Huiszoon won beide manches bij de 80cc hoge wielen. Bij de veteranen was klassementsleider Eugene de Wit de sterkste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 16