Krachtproef voor De Milliano RTHUI! Willaert snel op de 100 meter PZC Goede opening Van Duivendijk tijdens Deitaweek Run op kaarten van afscheidsduel Blind Dovo-Hoek opening van het seizoen A Middelkamp vijfde in ploegentijdrit Oostburger debuteert in zwemmarathon Sluis - Hoeke sport 22 Tweede plaats Niels Wisse in skeelerwedstrij d Koppositie van Brakel in geding uitslagen De start van de 23e internationale Vlaanderen-marathon in Sluis-Hoeke, vorig jaar. foto Charles Strijd zaterdag 3 juli 1999 later de thuiswedstrijd tegen GVW op het programma staat. De derby Hoek-Kloetinge staat voor 9 oktober gepland als de zesde speelronde wordt afgewerkt. De KNVB heeft in het pro gramma van Hoek voor de Am- stel Cup een wijziging aange bracht. De ploeg van trainer Frans Vermeiden begint vrij dag 6 augustus met een uitwed- strijd tegen RKC Waalwijk. Op 17 augustus treedt Hoek in ei gen huis aantegenLeonidas uit Rotterdam, de bekerwinnaar van West IV. Een week latei- volgt het laatste pouleduel te gen Halsteren. De eerste twee van elke poule plaatsen zich voor de tweede ronde. door Jan Dagevos VLISSINGEN - De competitie in de hoofdklasse B van het za terdagvoetbal begint op 4 sep tember meteen met een kraker. Hoek moet op de openingsdag op bezoek bij Dovo in Veenen- daal. Beide ploegen streden het af gelopen seizoen tot de laatste speeldag om de titel. Dovo werd uiteindelijk met één punt. door Tim Senden OOSTBURG - Het bleef even stil. Martin de Milliano had wel bedenktijd nodig toen zijn trai ner aan hem vroeg of hij een ma rathon w ilde zw emmen. De 21- jarige Oostburger zwemt veel liever kortebaanwedstrijden. „Zestien kilonieter, dat is wel erg ver", dacht hij. Maar De Mil liano liet zich overhalen. Mor gen verschijnt hij aan de start van de 24e internationale Vlaanderen-marathon Sluis- Hoeke. Vorig jaar zwom De Milliano voor het eerst een halve mara thon. Na bijna twee uur bereikte hij de finish. Nu doet hij dus mee aan de hele marathon, zestien kilometer lang. „Ik verwacht VLISSINGEN - Niels Wisse uit Waarde heeft bij een skeeler- wedstrijd in Wezep de tweede plaats behaald. In een levendige wedstrijd ont snapte Wisse tien minuten voor het einde, maar hij kreeg nooit meer dan 100 meter voorsprong. In de voorlaatste bocht werd hij teruggepakt en draaide het uit op een massasprint. Wisse werd hierin nipt verslagen door Rinse Kloek uit Enschede. Komende woensdag wordt er in Krabbendijke een skeelerwed strijd gehouden. Voor dat eve nement. dat als het officieuze Zeeuws kampioenschap geldt, hébben zich inmiddels twintig Zeeuwse skeeleraars aange meld. De start is om 20.15 uur- verschil kampioen. Ook vorig seizoen troffen Hoek en Dovo elkaar op de eerste speeldag, Kloetinge, de andere Zeeuwse vertegenwoordiger in de hoofdklasse, begint met een thuiswedstrijd tegen Heer- jansdam, een ploeg die de voor bije competitie ternauwernood toch wel een inzinking te krij gen", zegt De Milliano. „Dan ga ik me afvragen waar ik eigenlijk mee bezig ben." Toch heeft hij alle vertrouwen in een goede af loop. „Ik probeer in een zo vlak mogelijk tempo te zwemmen. Dat is me vorig jaar ook gelukt. Maar toen was de afstand 'slechts' acht kilometer Terneuzen De langebaanzwemmers kun nen dit weekeinde in Zeeland hun hart ophalen. In Sluis- Hoeke zijn er vandaag lange- baanwedstrijden. morgen vindt er een halve en hele marathon plaats. Ook in Terneuzen zijn er morgen langebaanwedstrijden. Daar is Remco Folkertsma (Bussum) de grote favoriet op de twee kilometer vrije slag man nen. Wellicht kan Tom Pieterse (Koewacht) enige tegenstand bieden. Bij de vrouwen hebben zich geen toppers ingeschreven. De Zeeuwse Saskia Herrebout is een van de kanshebbers op de .winst. Lesley Voorn (Annova) heeft de beste papieren voor de 2 kilometer schoolslag. Ruud Pie terse is de grootste troef uit Zee land. Astrid Koert is op deze discipline bij de vrouwen een klasse apart. Koewacht-zwem ster Linda Vink gaat voor een ereplaats. In Sluis beginnen zeventien mannen en drie vrouwen aan de wedstrijd van zestien kilometer. De start is vlak bij het voormalig zwembad 'Kalkboei' Twee ki lometer verderop is het keer punt. Topattractie bij de vrou wen is Edith van Dijk. Zij heeft een grote reputatie als lange af standszwemster. Verder trekt dit Zeeuws zwemweekend atle ten uit België, Duitsland, Schotland en Tsjechië. aan degradatie ontsnapte. Op de tweede speeldag stuit Hoek in eigen huis op Kozak ken Boys, waarna een week la ter de uitwedstrijd tegen Spar ta Nijkerk volgt. De tweede thuiswedstrijd is andermaal een topduel. De Zeeuws-Vla mingen wachten dan de ont- Omdat enkele jaren geleden een deelnemer bijna verdronk, gel den bij de marathon in Sluis strenge veiligheidsmaatrege len. Elke zwemmer moet ver plicht een persoonlijke begelei der hebben. Martin de Milliano wordt door zijn vader Marcel nauwgezet in de gaten gehou den. Als hij in de problemen raakt, moet zijn vader meteen moeting tegen Spakenburg. De vissersploeg' heeft zich danig op de transfermarkt geroerd. Zo werden Pascal de Bruyn en Gérard van de Nooy van buur man IJsselmeervogels overge nomen. Kloetinge moet 11 september naar Huizen, terwijl een week actie ondernemen. „Hij gooit dan een reddingsklos naar mij. Of hij springt in het kanaal om me eruit te halen", weet De Mil- liano-junior. „Maar dat zal niet nodig zijn, hoor." Veel vertrouwen De Milliano ziet de marathon met veel vertrouwen tegemoet. „Ik heb elke dag een uurtje ge traind. De nodige kilometers zijn gemaakt en met de conditie zit het ook wel goed." De Oost burger heeft geen idee op welke plek hij zal eindigen. Dat is voor hem ook niet zo belangrijk. „Mijn doel is om de marathon uit te zwemmen." Hij vernacht de zestien kilometer in vieren eenhalf uur af te leggen. Voor het 21-jarige lid van zwemvereniging 'De Schelde- stroom' is de marathon niet zo belangrijk. Voor hem is het win terseizoen veel interessanter. „Op de lange baan heb ik niet veel kans om prijzen te pakken" weet De Milliano. Hij is niet van plan om zich te gaan richten op het marathonzwemmen. „Dit is eenmalig." Een tussendoortje van zestien kilometer lang. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Melis van Dui vendijk heeft de eerste test van het Nederlands kampioenschap voor ronde- en platbodemjach- ten goed doorstaan. In de klein ste categorie, de VC-klasse, werd de Thoolse zeiler vrijdag derde bij de Aanbrengwed- strijd, de openingsrace van de 29e Deitaweek. De wedstrijden bij de ronde- en platbodemjachten verliepen niet vlekkeloos. Met name de kleinere uitvoeringen van het boottype kregen halverwege de race tussen de Krammersluizen en Zierikzee te maken met te weinig wind. Plierop besloot de organisatie de wedstrijd voor de platbodems in te korten. Maar er bleef weinig wind zodat ei rond zeven uur 's avonds nog door Jan Dagevos OOST-SOUBURG - Er is een stormloop op de kaarten voor de afscheidswedstrijd van Danny Blind. Van de 60Ö0 beschikbare toegangsbewijzen zijn er twee weken na het begin van de voor verkoop al 4000 weg. „Het is een gekkenhuis", zegt organisator Ton Uitterhoeve. „Het blijkt dat die wedstrijd heel erg leeft." Blind neemt op vrijdag 6 augus tus in het shirt van RCS afscheid van het Zeeuwse voetbalpu bliek. De verdediger speelt op die dag in Oost-Souburg met zijn oude club mee tegen Ajax. Blind besloot onlangs een punt achter zijn actieve carrière te zetten. Sinds 1 juni bekleedt hij bij Ajax de functie van directeur spelersbeleid. Op 6 augustus trekt de Zeeuw nog een keer de voetbalschoenen aan voor het afscheidsduel in Oost-Souburg. Vlak voor het begin van de wed- strijd(19.00 uur) zalBlind ineen helicopter op het veld van RCS landen. „We willen er een hap pening van maken", zegt Uitter- schepen binnenkwamen in de Zierikzeese haven. Hoewel de Deitaweek vrijdag begon, kwamen er 's avonds nog een aantal nieuwe inschrijvin gen bij voor de tweede dag, die ervoor zorgden dat het aantal deelnemende boten boven de tweehonderd uitkomt. Ook wa ren er deelnemers die van klasse wilden veranderen. De organi satie stelde zich in deze gevallen soepel op. Kees van der Vaart, verantwoordelijk voor de uit slagen van de Deitaweek: „We proberen het de mensen zoveel mogelijk naar hun zin te maken. We houden het evenement niet voor onszelf maar voor de zei lers." De Deitaweek gaat vandaag verder met de Zeelandwedstrijd 1 op de Oosterschelde. Zondag heeft op hetzelfde water de Zee landwedstrijd 2 plaats. hoeve. „Daarom hebben we voor die gelegenheid ook een speciaal shirt laten ontwerpen, het is een soortgelijk shirt als bij het afscheid van Cruijff." Voor en na de wedstrijd geeft de Zeeuwse popgroep Blof een concert. Het eerste optreden be gint om 17.45 uur. Op het shirt dat speciaal ge maakt is voor de afscheidswed strijd van Danny Blind prijkt een Danny Blind-logo. foto Lex de Meester 1; - - -k'kv--kkIjv-v■- k'k-V;-:V-l-11 kk-".-?-■/ - Michel Willaert (tweede van links) liep in Middelburg de lOOmeterin 10.8. foto Charles Strijd Rik van Laarhoven grijpt in Middelburg Zeeuwse titel 5000 meter door Tom van den Berg ARNHEM - De nieuwe Neder landse crack Arjen Teeuwissen en zijn vriend Frank Garritsen noemen haar liefdevol 'onze dressuurmamma'. Ze wordt zo veel mogelijk betrokken bij de gézamenlijke activiteiten van de Nederlandse equipe op het Europees kampioenschap dres suur in Arnhem. De amazone in kwestie, de inmiddels 48-jarige Tineke Bartels, hoort eigenlijk bij de inboedel van de selectie. Al rijdt ze momenteel geen paarden op internationaal top niveau, het respect voor de vak vrouw is gigantisch. Van haar kennis maken ook de teamle den, onder wie Teeuwissen, graag gebruik. „Dat wil geens zins zeggen dat ik zelf geen am bities meer heb. Ze zijn nog niet van me af", aldus Bartels. Tineke Bartels klimt dagelijks in het zadel tijdens het EK dres suur. De amazone rijdt op sport centrum Papendal echter geen EK-proeven. Met het jonge paard Mozaiek start de Bra bantse op één van de bij-terrei nen. Daar wordt gedurende het EK de eerste editie gehouden van het wereldkampioenschap jonge (dressuur) paarden. Bartels noemt het EK jonge paarden niet voor niets een 'mo mentopname'. „De waarde van dit evenement ligt vooral bij de fokkers. De proeven voor de jonge dieren zijn uiteraard niet te vergelijken met wat van de EK-paarden wordt gevraagd. Dé talenten lopen een wedstrijd met oefeningen die bij de lande lijke ruiters op L en M-niveau worden vereist. De nadruk ligt ZIERIKZEE - Op de vierde speelavond van de zomercom petitie van schaakvereniging Zierikzee zag koploper Brakel de concurrentie dichterbij ko men. Van Bokhoven is de eerste kan didaat om de koppositie over te nemen. Hij naderde Brakel, die zelf op het appel ontbrak en ze ven punten heeft, tot op een half punt. De nummer drie op de ranglijst is Brouwer. Hij ver gaarde na vier speelavonden zes punten. De belangstelling voor de jong ste speelronde was goed te noe men. Ruim twintig schakers vonden hun weg naar de club ruimte van de Zierikzeese schaakvereniging op het correct uitvoeren van de drie basisgangen: stap. draf en galop. De jury beoordeelt de deelnemers op de aanleg voor de dressuursport. Niet voor niets volgen veel ruiters de wedstrij den met argusogen." Volgens Bartels lopen de 'mooi ste paarden ter wereld' op het WK j onge paarden. Ze noemt de combinatie met het EK voor se nioren 'geweldig'. „Hopelijk lukt het om hier een vervolg aan te geven", zegt. de moeder van topamazone Imke Bartels. „De sportieve waarde is groot. Niet alleen de jonge paarden, maar ook tal van ruiters en amazones krijgen de kans om op een groot toernooi te rijden. Het is een on betaalbare schat aan ervaring die zij opdoen." Energie In de Nederlandse ploeg loper- twee dekhengsten, te weten Olympic Ferro van Coby van Baaien en Gestion Silvano van Ellen Bontje. Die dieren.hebben het extra zwaar. Niet omdat ze met- hun felle karakter de ama zones vaak handen vol werk ge ven, maar juiste vanwege de ex tra baan als fokdier. „Reken maar dat dekken een hoop ener gie kost", weet Bartels. „Als ze zo'n kunstmerrie bespringen, gaat dat met een hoop geweld gepaard. Op een hengst die in relatief korte tijd veel dekkin gen verricht wordt eigenlijk roofbouw gepleegd. Als je een keus moet maken tussen sport of fokkerij, is dat voor de eigenaar van de hengst doorgaans niet moeilijk. Met dekken moet het dier zijn geld verdienen. Als een paard door de sport op jaarbasis zo'n honderd dekkingen minder verricht, betekent dat een in komstenderving van jewelste. Het dekgeld van een tophengst bedraagt zo drieduizend gul den. Reken maar uit." Dat de ruiters zich doorgaans niet kri tisch uitlaten over de vermoei ende dekdiensten, begrijpt Bar tels: „Je bent toch bang dat je zo'n bok anders kwijtraakt." Haar betrokkenheid bij het wel en wee van de Oranje-equipe blijft ondertussen enorm. Bar tels geniet van de Nederlandse deelnemers.,Het mooie is dat ze alle vier keihard hebben ge werkt om hun paarden zo ver te brengen. Ik ken ze allemaal ook heel goed, met name Anky, Ellen en Arjen. In Arnhem verblijven we in hetzelfde hotel als de Ne derlandse ploeg. En dan word ik bij binnenkomst onmiddellijk bij het team gehaald. Noemen ze me mamma. Ja, dat vind ik prachtig." GPD doorSjaakSinke MIDDELBURG - „Yes", schreeuwde Michel Willaert (RKHAV) vrijdagavond luid over de atletiekbaan in Middel burg, toen hij zijn winnende tijd van 10.8 seconden over de 100 meter hoorde. „Ik weet niet of ik de 100 meter wel loop" vertelde Willaert bij aanvang van de avondwedstrijden „Ik moet ook nog speerwerpen. Nou ja, ik zie wel." Na het speerwerpen hield Wil laert de start nog even op omdat hij van spikes moest wisselen. De drie deelnemers werden in de blokken gecommandeerd en Willaert zat nog een beetje heen en weer te bewegen en viel per fect in het schot. „Een beetje discutabele start", vond favo riet Maarten Keijzer. Willaert bleef aan de leiding, met Keijzer op zijn hielen. De Zeeuws-Vla- ming ging niet eens voluit over de finish. Bij het teruglopen naar de startplaats kwam de ontlading toen hij zijn tijd hoor de. Goede tijd Het Zeeuws record van Paul Sturm uit 1981 met 10.84 (elek tronisch geklokt) bleef buiten bereik omdat dit omgerekend een handtijd zou zijn van 10.6 seconden. „Ik voelde dat een goede tij d erin zat"liet Willaert uitgelaten weten „Bij de trai ning voelde ik macht in mijn be nen en door het warme weer kwam die er ook uit. Hier kan ik mee vooruit." Ben Verbeem (AV'56) pakte overwinningen op de kogel met 11 meter en 2 centimeter en op speer een acceptabele 50 meter en 60 centimeter. A-junior Rut- ger Veerman (Wielingen) liep de snelste tijd van de avond op de 400 meter. Met 51.0 seconden was hij bijzonder blij. Mattis Decorte (AV'56) noteerde de snelste tijd bij de mannen met 51.7 seconden over de 40 Ometer. Alwin Vermeulen (AV'56) nam de kop in de eerste ronde van de Zeeuwse titelstrijd op de vijf ki lometer en werd afgelost door veteraan Sjaak Luteyn (Wielin gen). Na de eerste schermutse lingen nam Erik Goossen (Scheldesport) het initiatief met Rik van Laarhoven (RKHAV), Theo Rabout (Dynamica) en Ed win de Leeuw in zijn kielzog. Na drie kilometer liet Edwin de Leeuw zich even aan de kop zien, maar kort daarna schudde Goossen aan de boom waarbij iedereen moets lossen, behalve Rik van Laarhoven. Met nog vierhonderd meter te gaan zette Van Laarhoven aan en ook Goossen was gezien. Met zeker tachtig meter voorsprong ging de zege naar Van Laarhoven, in 15.17.4. Goossen werd tweede in 15.22.8 en Theo Rabout derde in 15.30.5. Atletiek Avondcircuit Middelburg. Mannen 100 meter: 1. Michiel Willaert (RKHAV) 10,8, 2. Maarten Keijzer (Energie) 10.9, 3. Gert Stoutjesdijk (Delta Sport) 12.0. 400 me ter: 1. Mattis Decorte (AV'56) 51.7, 3. Marco van der Meulen (Wielingen) 56.0. Speer: 1Ben Verbeem (AV'56) 50.60. Ko gel: 1. Ben Verbeem (AV'56) 11.02.1500 meter: 1. Corné Daane (Dynamiac) 4.14.2, 2. Pieter Jan Fioole (Delta Sport) 4.23.0. Ver: 1. Stefan de Block (RKHAV) 6.23, 5000 meter: 1. Rik van Laarhoven (RKHAV) 15.17.4,2. ErikGoossen (Schel desport) 15.22.8, 3. Theo Rabout (Dyna mica) 15.30.5, 4. Edwin de Leeuw (AV'56) 15.34, 5. Alwin Vermeulen (AV'56) 15-46.6. Vrouwen, 100 meter: 1. Hermien Rogge band (Delta Sport) 13.1, 2. Weia Rein- boud (Hellas) 14.4. Kogel: 1. Danielle Se- gers (RKHAV) 10.71. Ver: 1. Hermien Roggeband (Delta Sport) 4.69. 1500 me ter: 1. Karin Bastian (Dynamica) 4.51.3,2. Frederique Versluys (Wielingen) 5.05.3. Basketbal Parijs. Mannen, EK. Playoffs om vijfde t/m achtste plaats: Rusland - Duitsland 74-70, Litouwen - Turkije 80-56. Rusland en Litouwen geplaatst voor Olympische Spelen, Halve finale: Spanje - Frankrijk 70-63, Ita lië - Joegoslavië 71-62 (37-23). Bridge Zomeravond bridge Zierikzee. 47 paren, de hoogste score werd behaald door het echtpaar Van de Berge met 76.88%. Groep wit: 1. echtpaar Kuipers 61.67 2. heren Van Eek-Den Ouden en me vrouw Slager-de heer Lansdorp 57.92,4. echtpaar Van Lint 55.00, 5. de heer Bil- mevrouw Van Wingerden 53.33. Groep groen: 1echtpaarVan Alpen 69.17,2. da mes Van Geesbergen-Roskam 65.42, 3. echtpaar Stokla 61.67, 4. echtpaar Veenema 50.83,5. heren Bekkens-Bonte bal 48.75. Groep blauw: echtpaarVan de Berge 76.88, 2. mevrouw Kleijn-de heer Kegels en echtpaar Koot 59.38, 4. echt paar Heijboer 50.00,5. dames Quïk-Brou- wer 45.83. Groep rood: 1. heren Van Krimpen-Meinster 65.83, 2. echtpaar Mud 64.17, 3, echtpaar Danker 56.25, 4. heren Kleijn Hesselink-Wiggers 52.50, 5. dames Delst-Stapel 50.83. Golf Dublin. Iers Open, Europese Tour. Stand na twee ronden: 1. Price (Wal), Hansen (Den) 132 slagen, 3. Darcy (Ier), Montgo- merie (Sch), Singh (Ina), Cejka (Dui), Mo- seley (Aus) 135. Nietgeplaats: 103. Derk- sen, Muntz146. Honkbal Rotterdam. Achtste World Port Tourna ment: Nederland - Sullivans 6-9. Eind stand poule: 1Cuba 6-8,2. Nederland 6- 6,3. Taiwan 6-6,4. Sullivans 6-4. Neder land en Cuba spelen zaterdag en zondag twee finalewedstrijden, Taiwan en Sulli vans spelen om de derde/vierde plaats. Schaken Zierikzee. Zomercompetitie. Stand na vierde ronde: 1. A Brakel 7,5 punten, 2. Van Bokhoven 7, 3. T. Brouwer 6, 4. J. Hoogstrate, A. van Wijngaarden, A. Kou ters 5,5,7. A. Bloom 5,8. J. van de Made, C, Polderman, P. de Vrieze, K. Fierens, J. Bom 4,5. Sportprijsvragen Lucky ten van vrijdag 2 juli: 2-3-10-11-12- 17-28-29-30-31-32-35-45-48-50-55-61- 64-74-77. (onder voorbehoud). Tennis Londen. Wimbledon, 24 miljoen gulden. Mannen. Kwartfinales: Sampras (VSt/1) - Philippoussis (Aus/7) 4-6 2-1 opgave Philippoussis, Rafter (Aus/2) - Martin (VSt/8) 6-3 6-7 7-6 7-6, Agassi !VSt/4) - Kuerten (Bra/11) 6-3 6-4 6-4, Henman (GBr/6) - Pioline (Fra) 6-4 6-2 4-6 6-3. Hal- ve finales: Sampras - Henman, Agassi - Rafter. Dubbelspel, kwartfinales: Haarhuis/Pal- mer (Ned/VSt/8) - Woodforde/Wood- bridge (Aus/2) 6-4 5-7 7-6 6-4, Bhupa- thi/Paes (ind/1) - Lareau/O'Brien (Can/Aus) 3-6 4-6 7-6 6-4 6-4, Delaitre/ I Santoro (Fra) - Wayne Black/Stolle (Zi- m/Aus) 5-7 6-4 6-2 7-5, Knowles/Nestor (Bah/Can) - Rafter/Björkman (Aus/Zwe) opgave Rafter/Björkman. Vrouwen. Kwartfinales: Lucic (Kro) - Tauziat (Fra/8) 4-6 6-4 7-5, Stevenson (VSt) - Dokic (Aus) 6-3 1-6 6-3. Halve fina les: Lucic - Graf (Dui/2), Stevenson - Da venport (VSt/3). Dubbelspel, kwartfinales: Davenport/ Morariu - Bollegraf/Arendt (Ned/VSt) 6-4 7-6, Horn/Srebotnik (ZAf/Slv) - Boogert/ Sidot(Ned/Fra) 6-41-6 17-15, Novotna/Z- vereva (Tsj/WRu/1- Farina/Wild (Ita/VSt) 6-1 7-5, Fernandez/Seles (VSt) - Dokic/Pisnik (Aus/Slw) 6-2 6-1. Gemengd dubbel, tweede ronde: Björkman/Koernïkova (Zwe/Rus) - Ore-' mans/De Jager (Ned/ZAf) 6-2 6-3, Boo- gert/Galbraith (Ned/VSt) - Golarsa/Ulyett (Ita/ZAf) 3-67-5 6-3. Derde ronde: Graf/M- cEnroe (Dui/VSt) - Davenport/Wood- bridge (VSt/Aus) opgave Davenport/ Woodbridge, Rittner/Damm (Dui/Tsj) - Merklein/De Lone (VSt) 6-1 7-5, Know- les/Likhotsjeva (Bah/Rus/4) - Boogert/ Galbraith (NedA/St) 6-3 7-6. Kwartfinales: McEnroe/Graf (VSt/Dui) - Gimelstob/Venus Williams (VSt) 6-4 6-3. Voetbal Copa America. Asuncion. Groep C: Co lombia - Uruguay 1-0 (1-0). 21. Bonilla 1- 0. Toeschouwers: 3000. Rode kaart: Lo pez, Magallanes (Uruguay). Argentinië - Ecuador 3-1 (1-0). 13. Simeone 1-0, 54. Palermo 2-0, 62. Palermo 3-0, 77. Kavie- des 3-1. Toeschouwers: 16.000. New York. WK vrouwen. Kwartfinales: Verenigde Staten - Duitsland 3-2 (1-2), Brazilië - Nigeria 4-3 na verlenging (3-0 3- 3). Eys. Vriendschappelijk wedstrijd. Zwart- /Wit - Roda JC 0-19 (0-10). Doelpunten: Peeters 4, Van der Luer 3, Nygaard 3, Torma 3, Luijpers 2, Lawal 2, Doomernik, Van Houdt. Volleybal Gdansk. World League, mannen. Groep A: Italië - Polen 3-2 (25-18 29-31 21-25 25- 1715-12). Wielrennen Ronde van Italië, vrouwen. Derde etap pe, Fano-Citta di Castello: 1. Stajoerska- ja (WRu) 113 km in 3.00.27,2. Rocca (Ita), 3. Oerbonaite (Lit), 4. Pegoraro (Ita), 5. Doppmann (Slw). Algemeen klasse ment: 1Oerbonaite 8.50,27, 2. Stajoers- kaja, 3. Doppmann, 4. Pegorara, 5. Preg- nolato (Ita) 0.16. Zeilen Zierikzee. Deitaweek, aanbrengwed- strijd Krammersluizen-Zierikzee. ORC1: 1. Powerline. ORC2: 1. Clair. ORC3: 1. La Mattanza, 2. IMP, 3. Speed X, ORC4: 1. Tabou, 2. Gwynedd, 3. Seawitch. ORC5: 1. Little One, 2. Marsou, 3, Albion. ORC6: 1. Gamine, 2. Morning Sun, 3. Tai Pan. 1 ORC7:1.Lobster,2.Kaizen,3.Tamboera. ORC 8: 1. Driekes, 2. Wild at Heart, 3. Strooker of Lus. IMS 1:1. Open your eyes, 2. Wasa, 3. Matjas. IMS2:1. Ace, 2. Fani- I on. IMS3: 1. Soeticheyt, 2. Yellow Rose, 3. Zeebeer 3. IMS4: 1. Reflexion, 2. t Boomerang, 3. Stortemelk. IMS5:1. Dia- t mond, 2, Blixem, 3. Pawky Goofy. Ronde- 1 en platbodemjachten. VA: 1. Grote Beer, 2. Windekind, 3. Zeebeer. VB: 1. Water- i graaf, 2. Candelaer, 3. LE21. VC: 1. De 1 Schuimer, 2. Doejong, 3. Dronke-oort. j Ongemeten: 1Who's afraid of Red, Whi- te and Blue. doorTim Senden EMMEN - Wielervereniging Theo Middelkamp is de finale van de clubcompetitie goed begonnen. De Zeeuwse ploeg eindigde in de ploegentijdrit, het eerste onderdeel in een se rie van vier, op een vijfde plek. De achterstand op winnaar Omega bedroeg dertig secon den. Middelkamp legde het twintig kilometer lange parcours af in 25 minuten en dertien secon- den. „Het ging formidabel", jubelde ploegleider Hans Ha- rinck. „Ze losten elkaar goed af." Op het vlakke parcours in Emmen was het een nadeel dat de ploeg geen mikpunt had. De eerder gestarte formatie reed slechts 25 seconden langza mer. „De ploegen die voor ons eindigden hadden dat wel. Dat scheelt toch wel een acht tot tien seconden", aldusHarinck. Vertrouwd Wielervereniging Theo Mid delkamp verscheen in Emmen met het vertrouwde zestal aan de start: Franpois Franse, Wil fred Geijs, Dennis Mesu, Rob Koole, Marcel Remijn en Mare Blok. Ploegleider Harinck denkt dat zijn team kans heeft om bij de eerste vijf van het eindklassement te eindigen. Vandaag wordt de individuel tijdrit en het criterium verre den, morgen staat de klassie ker op het programma, Als een paar jongens 110 pro cent rijden, eindigen mis schien wel bij eerste drie. En als er vier jongens 110 procent rijden, worden we eerste", meende hij

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 62