Voshart doceert concurrenten Clinge stapt met opgeheven hoofd van veld na nederlaag PZC Sprinttalent actief bij atletiekcircuit Wesley van Noord naar kwartfinale tennistoernooi Drie teams Dees maken dienst uit sport donderdag 1 juli 1999 z 28 Zeeuwse korfballer beëindigt waarschijnlijk na WK interlandcarriere Brons voor Van der Spil Landelijk debuut van triatleet Nieuwenkamp agenda uitslagen Korfbal is Nederland, weet Dennis Voshart. Voor de 22- voudig international is het vanzelfsprekend dat Oranje volgende week in Australië de wereldtitel pakt. „Maar we gaan niet alleen voor de titel", zegt de Zierikzeeënaar. „We moeten daar ook het korfbal propageren. „We gaan niet alleen voor de titel", zegt hij. „We moeten daar ook het foto Pieter Honhoff doorTim Senden BURGH-HAAMSTEDE - Hij is wereldkampioen. Europees kampioen en pakte met zijn club Deetos het landskampioen schap op het veld. De carrière van korfballer Dennis Voshart kent louter hoogtepunten. Maar de kroon op zijn palmares ont breekt: het landskampioen schap in de zaal. En daarvoor zet hij alles opzijHet WK in Au stralië is hoogstwaarschijnlijk zijn laatste internationale op treden. Voshart beheert samen met zijn ouders de camping Schouwen- duin in Burgh-Haamstede. Juist in de drukke periode moet de 29-jarige korfballer naar het WK naar Australië, dat duurt van 10 tot en met 17 juli. Het werk en de sport gaan moeilijk samen. „Het probleem is dat het tripje in het hoogseizoen valt, dat kan ik niet blijven combine ren. Op een gegeven moment moet je er dan een punt achter zetten-" En omdat hij steeds vaker bles sures oploopt, houdt Voshart, die zijn woonplaats Scharendij- ke sinds kort heeft verruild voor Zierikzee, mogelijk al na het WK op met spelen van korfbal interlands. „Of het moet zo zijn dat ik opeens fysiek helemaal geen problemen heb." Maar daarop is de kans klein. Voshart sukkelt al geruime tij d met bles sures. Eerst was de knie het zor genkindje, nu is het de rug. Stoppen met korfbal doet de campingbeheerder niet. Hij stelt slechts zijn prioriteiten. ,,De landstitel in de zaal is het enige dat ik nog wil halen", zegt hij. Ziekenhuis Afgelopen jaar kon hij vanwege een rugblessure zes maanden niet korfballen. „Ik zat drie da gen per week in het ziekenhuis in Dordrecht", zegt Voshart. Met oefeningen werden zijn rug- en buikspieren versterkt. Op zijn laatste WK wil hij nog eenmaal internationaal vlam men. De Deetos-speler ver wacht geen last van zijn blessu- re te ondervinden. „We worden begeleid door een medisch team. Die zullen mijn rugspie ren wel loskrijgen." Wat ook meeweegt in zijn be sluit om uit Oranj e te stappen, is dat Deetos volgend seizoen in een zeer sterke poule is inge deeld. In de competitie zal Vos hart veel zware wedstrijden spelen. „Zonder het Nederlands team moet ik dat fysiek aankun nen", meent hij. Camping Samen met zijn ouders beheert Voshart een camping in Burgh- Haamstede. Tachtig camping plaatsen en veertig chalets moe ten onderhouden worden. En dat is niet makkelijk, want het korfbalseizoen duurt van au gustus tot juni. „In een jaar heb ik slechts drie weken vrij", weet Voshart, In de zomer organiseert de Zeeuw, die op het Cios recrea tie als hoofdvak had, een groot aantal activiteiten voor de cam- pinggasten. Van voetbaltoer- nooitjes tot een wildwest avond. Dat het WK volgende week begint, komt hem slecht uit. Het hoogseizoen is dan net begonnen. Na het wereldkam pioenschap gaat hij dan ook me teen terug naar Nederland. Op 19 juli staat een interview ge pland met Mart Smeets, waarna hij snel naar de camping rijdt. „Ik moet meteen aan de bak. Tij d om van een j etlag te herstel len, heb ik niet." Voshart prefereert de Neder landse competitie boven een wereldkampioenschap. Want de sport stelt mondiaal nog te wei nig voor. Oranje kan alleen door België af en toe worden be dreigd. „Het is jammer dat het niveau van de concurrenten te laag is. Korfbal staat nog in de kinderschoenen", beseft hij. Alleen in ons land gaan tiendui zend dolenthousiaste toeschou wers de finale van het zaalkorf bal bekijken. Daarom vindt hij het veel aantrekkelijker om in Nederland te spelen. Dennis Voshart gaat met Oranje korfbal propageren." Het Nederlands team, dat van daag naar Australië vertrekt, is de ambassadeur van het korf bal.We gaan niet alleen voor de titel", zegt hij. „We moeten daar ook het korf b al prop agerenDe eerste week geeft Oranje enkele clinics. Met een beetje show- wordt de sport gepromoot. Ver der speelt het Nederlands team enkele oefeninterlands tegen Taiwan, Portugal en Zuid-Afri ka. „Zo help je hen weer op een hoger niveau", weet hij. In 1997 trainde Oranje enkele dagen met Taiwan. Normaal eindigen de Aziaten rond de zesde plaats, maar na de gezamenlijke trai ningen werden ze verrassend derde op de World Games. „Het naar het WK korfbal in Australië. is leuk om hen te helpen bij hun korfbalontwikkeling. Nederland heeft baat bij het sterker maken van him concur renten. Want behalve in ons land en in België wordt er geen topkorfbal gespeeld. De supre matie van Nederland is zo groot dat Voshart met alle plezier zijn tegenstanders wat bijleert. Zelfs tijdens een WK-wedstrijd. „Het ldinkt misschien gek, maar in een duel probeer ik ze wat te sturen", zegt Voshart. „Door van mijn directe tegen stander weg te rennen, dwing ik hem om anders te lopen. Zo leer ik ze onbewust iets van tactiek. En na de wedstrijd gaat Voshart nog eens uitgebreid met zijn te genstander nababbelen. „Ik vertel hoe wij korfballen. En als ze wat te vragen hebben, dan vertel ik ze dat. Alleen tegen de- Belgen zeg ik niet alles.Het zou voor het imago van het korfbal goed zijn als de zuiderburen eens de finale zouden mislopen. Dan wordt voor een groot pu bliek duidelijk dat er ook buiten Nederland en België gekorfbald wordt. „Taiwan of Portugal zouden wel eens kunnen stun ten tegen België", verwacht Voshart. „Het niveau van de an dere landen komt steeds dichter bij de Belgen, maar het niveau van België kom niet dichter bij Nederland." Dat Oranje we reldkampioen wordt, staat voor Voshart buiten kijf. „Wij wor den eerste." Na het WK richt hij zich hele maal op zijn club Deetos. „Ik wil zorgen dat er een nieuw team staat en dan stop ik." Daar trekt Voshart nog zo'n drie jaar voor uit. Dan hoopt hij ook het lands kampioenschap in de zaal te hebben gepakt. Over twee we ken kan hij al de kroon op zijn interlandloopbaan zetten. De 29-jarige Zeeuw verwacht dan met de wereldtitel zijn interna tionale carrière af te sluiten. Als we de finale verliezen, ga ik misschien door Maar daar ga ik niet van uit. We zijn individueel beter dan de Belgen en als col lectief zijn we véél sterker." door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Atleet Maar ten de Keyzer van Energie uit Barendregt moet vrijdagavond op de 100 meter en de 200 meter zonder veel problemen de baan records in Middelburg aan flar den kunnen lopen. De 19-jarige sprinter heeft op de 100 meter als persoonlijk record 10.70 seconden achter zijn naam staan. Een droomtijd voor Zeeuwse begrippen, want het Zeeuwse record staat op 10.85, gelopen in 1981 door Paul Sturm. De Keyzer, student economie in Rotterdam, zoekt een aantal re gionale wedstrijden op om zijn zelfvertrouwen op te vijzelen. Hij werd in de series op het NK in Apeldoorn vroegtijdig uitge- schakd, omdat hij de pech had tegen de grote mannen te moe ten lopen. Vrijdagavond start door Sjaak Sinke OUD GASTEL - Triatleet Gert- Jan Nieuwenkamp kan zich za terdag voor de eerste keer bij een nationale wedstrijd bewij zen. De Middelburger neemt deel aan de derde wedstrijd voor de Fun For Fans triatloncup in Oud-Gastel over 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. In de derde wedstrijd van deze triatloncyclus zijn de koplopers in het SuperprestigeMassement aanwezig. Favoriet is Bart Flier uit Barendrecht die in de eerste wedstrijd inKruining'en tweede werd achter Jan van de Marei en afgelopen week in Hellevoet- sluis met de zege naar huis ging. Richard de Groot (Schiedam), Carlo van den Bergh (Capelle aan de IJssel) en Anton Mol (Sommelsdijk), zijn gegadigden voor de overige ereplaatsen. De Middelburgers Jordy Meer man en Arjen van Oord en Adjan Verhage uit Westkapelle zoeken hun heil in de bondstriatlon over 1000 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilome ter lopen. De eerste start in Oud Gastel is om 9.30 uur in het Mark-Vlietkanaal. De finish- hij in elk geval tegen sprinter Peter Oele (AV'56). De avondwedstrijden in Mid delburg zijn de laatste in een se rie van vier voor avondcircuit van de VZA Daarin worden me teen een aantal Zeeuwse kampi oenschappen afgewerkt. Zo kan de 5000 meter voor mannen een leuke strijd om de titel te zien geven tussen het jonge talent Rick van Laarhoven (RKHAV), Edwin de Leeuw (AV'56), Erik Goossen (Scheldesport) en Zeeuws crosskampioen Theo Rabout (Dynamica). A-junior Joost de Klerk (AV'56) kan in dit geweld proberen een scherpe tijd te lopen. Karin Bastian (Dynamica) zal de Zeeuwse vrouwentitel 1500 meter waarschijnlijk zonder veel tegenstand binnenhalen. Rafke Risseeuw (Wielingen) neemt deel aan hoogspringen, speerwerpen en gaat voor de ti tel kogelstoten bij de meisjes B. streep is getrokken bij 't Veer huis aan de Veerkensweg in Oud Gastel. VLISSINGEN - Jessica van der Spil is bij een internationaal ju dotoernooi in het Italiaanse Alghero op een derde plaats ge ëindigd. De Goese judoko, die lid is van sportschool Geelhoed, versloeg in de strijd om brons de Hongaarse Klara Fekete. Van der Spil kwam uit in de klasse boven 78 kilogram. In de eerste ronde van het sterk bezette toernooi won Van der Spil in de eerste ronde van Juli ja Hehneva uit Rusland. Ze plaatste eenmaal een houdgreep en een keer een beenhaak. In de tweede ronde verloor de Goese van de latere winnares Clemen tina Papa uit Italië. In de herkansing won ze via een bui tenwaartse beenhaak, een houdgreep en een binnenwaart se beenhaak met ruim verschil van Klara Fekete. Het leverde haar het brons op. door Jan Roovers CLINGE - Zelfs een nederlaag kan tot uiterste tevredenheid leiden. Neem Clinge. Het ver loor gisteravond de traditio nele vriendschappelijke wed strijd tegen het Belgische Beveren met 4-0, maar hield aan het duel een uitermate goed gevoel over. Het optimis me, dat na de recente degrada tie naar de vijfde klasse van de zondagamateurs een gevoeli ge knauw had gekregen, mag op het gerenoveerde sportpark weer worden gekoesterd. Niet alleen vanwege de alles zins verdienstelijke prestatie die het elftal van trainersduo Patrick de Wilde/B oude wijn van Craenenbroeck met opge heven hoofd naar de kleedka mer deed gaan, maar zeker ook omdat de zakelijkheid de W Clinge op het lijf is geschreven. Zowel aan de bestuurstafel als op het veld is de sfeer voortref felijk. Alles is erop gericht om na het verlies van lijfsbehoud de zaak nieuw leven in te bla zen. Het huzarenstukje dat aanvoerder Pascal Delforge met zijn team tegen deze Bel gische tegenstander flikte, is een stap in de goede richting. De 4-0-nederlaag was niet al leen een revanche voor de 11- 0-afstraffing van vorig jaar, maar kreeg vooral een morele waarde mee omdat dat resul taat met acceptabel voetbal werd behaald. Natuurlijk klinkt het gewaagd om op ba sis van deze oefenpartij con clusies te trekken, en trainer De Wilde gaf dat ook onmid dellijk toe, maar de manier waarop de thuisploeg zijn gas ten bestreed bood voldoende perspectief om de competitie met hooggestemde verwach tingen in te gaan. Positiespel „Op de twee trainingen die we achter de rug hebben is vooral aandacht besteed aan positie spel. En alles is erop gericht om in de competitie vooral voetballend de doelstelling - een snelle terugkeer naar de vierde klasse - te realiseren", verklaarde Van Craenebroeck waarom zijn ploeg vooral op die manier deze gekwalifi ceerde tegenstander tegemoet trad. Het elftal deed dat met allure. Natuurlijk, qua tempo en balcirculatie kwam Clinge tekort, maar met kort op el kaar spelende linies en een voortreffelijke centrumverde- diging waarin de van HW'24 op het oude nest teruggekeer de Pascal de Block en Stefan de Wert een voortdurend struikelblok vormden voor de Beveren-aanval, kon de Belgi sche ploeg maar moeilijk ga ten creeëren. Clinge voetbalde met overleg, hield als dat kon lang balbezit en liet zich nooit opjagen. Al lemaal pluspunten in het ka der van de geplande terugkeer naar de vierde klasse. Reden ook waarom de tegenstanders in de vijfde Masse alvast zijn gewaarschuwd. Dat Beveren in de eerste helft door Macedo niër ArbeNuhyi (0-1 en 0-3) en de Braziliaan Dessio naar een 3-0-voorsprong liep, werd ge- makkelijk geaccepteerd. Na de pauze hield Clinge het hoofd koel en werd daarvoor beloond. Pas in de slotminuten schoot Werry Seis het vierde doelpunt achter de voortreffe lijke invaller-doelman Alex Laurijsen, 0-4. Beveren won 'op punten', Clinge was de mo rele winnaar. Clinge-Beveren 0-4 (0-3). 13. Nu- hyi 0-1,14. Dessio 0-2,28.Nuhyi 0- 3. 87. Seis 0-4. Aantal toeschou wers: 400. Scheidsrechter: Frank Sturm (Sint Jansteen). Clinge: Siegfriedvan de Berge (46, Alex Laurijssen), Jan de Visser, Pascal de Block, Stefan de Wert, Walter van Tienen (46, Jurgen Ras Peter Drumont, Pascal Delforge, Jean-Luc Aerts (46, Dennis van Eck), Michael de Block, Dennis de Block, Davy van de Walle (46, Pe ter Johnson). Beveren: Tristan Peersman, Stijn Vlamick, Jimmy Smet (Thierry Flies), Gabor Puglits (46, Kristof Imschoot), Lambert Smidt (46, G. Imagbudu), Andy Verèestbruggen, P. Dessio, Stefan Smets, Bart van den Eede, Arbe Nuhyi, Ricardo Bonetto (46, Werry Sels). door Michel Verberkmoes BRESKENS - Wesley van Noord is tijdens het K5 Vecht- kuikentoernooi in Breskens doorgedrongen tot de kwartfi nale bij de jongens tot zestien jaar. Van Noord versloeg in een driesetter Bart van de Sande uit Breskens. In de eerste set ging de strijd lang gelijk op, maar Van Noord wist via een tiebreak de set bin nen te slepen. In de tweede set toonde Van de Sande veer kracht. Hij won met 0-6, maar in de derde set was 'hardhitter' Van Noord opnieuw te sterk voor Van de Sande: 6-1. Van Noord komt in de kwartfinale uit tegen de als tweede geplaats te Joël van Overloop. In dezelfde categorie won Brian Dijkstra van Bart van Remortel. Dijkstra had geen enkele moeite met zijn tegenstander en won met 6-2 6-1. Stephanie Pauwels, favoriet voor de eindoverwinning bij de meisjes tot twaalf jaar, was in de poule te sterk voor Cherinda Steyaert en Tjarda Flikweert. Pauwels plaatste zich daarmee voor het afvalschema. De wed strijd tussen Tjarda Flikweert en Cherinda Steyaert werd door Flikweert gewonnen met 6-4 6- 3. De als tweede geplaatste Na thalie de Schepper drong even eens door tot het afvalschema. De Schepper versloeg Alisha de Roover (6-3 6-4) en Nadine Brenner (6-0 6-3). Ekkebus Stephanie Ekkebus was verras send te sterk voor Evelien van Remortel. Ekkebus won met tweemaal 6-3. Daarna won ze van Armelies de Hullu, waar door ze ook een plaats op het af valschema veroverde. Hetzelfde deed Sophie Souwers in poule E. Souwers was ook succesvol bij de meisjes onder veertien jaar, waar ze Kimberley Goudt versloeg met 7-6 6-4. Kim Flik weert won in dezelfde categorie van Marloes Provoost en komt in de kwartfinale uit tegen tweede reekshoofd Stephanie Pauwels. van onze sportredactie TERNEUZEN - Op één ronde van het einde lijken de kaarten in de Terneuzense beachvolley- balcompetitie te zijn geschud. Met de plaatsingswedstrij den in het vooruitzicht is de titelstrijd in de hoogste klasse een onder onsje tussen de drie teams van Dees. Zowel in de tweede en derde klasse komen nog drie teams in aanmerking voor twee finaleplaatsen. Het moet wel heel raar lopen, wil de strijd om de eerste en tweede plaats niet gaan tussen de ploegen van Dees 2 en Dees 3. Dees 3 stuitte tegen Meesen wel iswaar op behoorlijke tegen stand, maar handhaafde de on geslagen reeks: 2-1 (15-5 15-11 8-12). Dees 2 had minder moeite met Sente 2 (3-0) en volgt de ei gen derde keus op een punt. Het eerste team van Dees versloeg Jacobs met 3-0, maar heeft al leen bij een misstap van het tweede team nog een sprankje hoop op een finaleplaats. Sente won overtuigend met 3-0 van Neelemans. Het ongenaakbare CV is in de tweede Masse zeker van een plek in de eindstrijd. CV wees Jacobs 2 met speels gemak terug (15-4 15-11 15-1). De strijd om de tweede plaats in de competitie spitst zich toe tussen Bliek en het team van Artland en Artland. Bliek versloeg deze week IVIO met 3-0 en sloot de competitie met tien punten af. Artland en Artland boekte ten koste van LRJ de derde zege op rij (2-l)enkanvolgendeweekin het laatste treffen op gelijke hoogte komen met Bliek. Dan moet er gewonnen worden van IVIO. In de derde Masse besloot URS de competitie met een 3-0-over- winning op Rudi. URS haalde tien punten uit zeven duels. Bo- tega, dat De Rode Duivels met drie keer 15-6 terugwees, nes telde zich met nog een wedstrijd tegoed mede aan kop. O VB boekte de vierde opeenvolgende zege en is met de ontmoeting te gen De Rode Duivels in het vooruitzicht nog kansrijk voor een plaats in de finale. (Aus/7) - Rusedski (GBr/9) 2-67-6 6-3 6-1 Martin (VSt/8) - Ivanisevic (Kro/10) 7-6 6-3 6-4, Pioline (Fra) - Kucera (Slw/13) 6-4 5-7 7-6 4-6 6-3, Henman (GBr/6) - Courier (VSt) 4-6 7-5 7-5 6-7 9-7. Indeling kwartfi nales: Agassi (VSt/4) - Kuerten (Bra/11), Henman - Pioline, Sampras - Philippous- sis, Rafter - Martin. Dubbel, derde ronde: Haarhuis/Palmer (Ned/VSt/8) - Adams- /De Jager (ZAf) 7-6 6-2 6-1. Vrouwen, vierde ronde: Graf (Dui/2) - Clijsters (Bel) 6-2 6-2, Venus Williams (VSt/6) - Koernikova (Rus/17) 3-6 6-3 6-2, Tauziat(Fra/8)-Van Roost (Bel/15) 6-3 3-6 6-3, Lucic (Kro) - Tanasugarn (Tha) 7-5 6- 3, Stevenson (VSt) - Raymond (VSt) 2-6 7- 66-1. Indeling kwartfinales: Dokic(Aus)- Stevenson, Davenport (VSt/3) - Novotna (Tsj/5), Tauziat - Lucic, Williams - Graf. Dubbel, derde ronde: Arendt/Bollegraf (VSt/Ned) - Labat/Van Roost (Arg/Bel) 6-1 3-6 6-1, Boogert/Sidot (Ned/Fra) - Vis/Spirlea (Ned/Roe) 7-6 6-3. Gemengd dubbel, tweede ronde: Graf/McEnroe (Dui/VSt) - Menga/Ran (Bra/lsr) 6-3 6-4. Breskens. K5 Vechtkuikentoernooi. ME 12 jaar, poule: Stephanie Pauwels-Cher- inda Steyaert 6-2 6-1, Stephanie Pau- wels-Tjarda Flikweert 6-0 6-1, Tjarda Flikweert-Cherinda Steyaert 6-4 6-3, Na thalie de Schepper-Alisha de Roover 6-3 6-4, Nathalie de Schepper-Nadine Bren ner 6-0 6-3, Stephanie Ekkebus-Evelien van Remortel 6-3 6-3, Stephanie Ekke- bus-Annelies de Hullu 6-1 6-1, Evelien van Remortel-Annelies de Hullu 6-2 7-6, Emma Blok-Cleo Nelisse 6-0 6-1, Emma Blok-Sara Smallegange 6-0 6-0, Sophie Souwers-Cleo Nelisse 6-0 6-1. ME 14 jaar, eerste ronde: Sophie Souwer-Kim- berley Goudt 7-6 6-4, Kim Flikweert-Mar- loes Provoost 6-1 6-3. JE 14 jaar, eerste ronde: Siep Busink-Tommi Smith 6-0 6- 1JE 16 jaar, eerste ronde: Brian Dijkstra- Bart van Remortel 6-2 6-1, Wesley van Noord-Bart van de Sande 7-6 0-6 6-1MD 16 jaar, kwartfinale: Annabel van Voren Marjolijn de Meijer-Theuni Meyaard/Me- tha Maenhout 6-3 6-2. JD12 jaar, kwartfi nale: Yorick Maenhout/Dominic de Maagt- Michiel Ketting/Jaimy Bish w.o. JD 16 jaar, eerste ronde: Dingenouts/ Wynants-Van de Broecke/Don 6-0 6-0. Kwartfinale: Van Overloop/Rijckaert- Everts/Klaaysen 6-1 6-1, Brugge/De Houck-Maas/Blaakman 6-0 6-0. Voetbal Asuncion. Copa America. Groep A: Para guay - Bolivia 0-0. Toeschouwers: 40.000. Peru - Japan 3-2 (0-1). Doelpun ten Peru: Holsen 2, Soto, Doelpunten Ja pan: Wagner, Miura. Stand: 1. Peru 1-3, 2. Paraguay, Bolivia 1-1,4. Japan 1-0. Volleybal Beachvolleybalcompetitie Terneuzen Eerste klasse: Jacobs-Dees 0-3 (8-15, 6- 15, 5-15), Sente 2-Dees 2 0-3 (4-15, 11-5, 5-15), Meesen-Dees 3 1-2 (5-15, 11-15, 12-8), Neelemans-Sente 0-3 (10-15,5-15, 8-11). Tweede klasse: DOW 3-Pannen- schuur 0-3 (4-15,11-15,12-15), Bliek-IVIC 3-0 (15-1, 15-4, 15-11), LRJ-Artland er Artland 1-2(10-15,15-5,8-10), CV-Jacob: 2 15-4, 15-11, 15-1). Derde klasse: URS Rudi 3-0 (15-8,15-13,15-11), TVE-OVB 3 0 (OVB n.o.g.), Ajax-Rudi 3-0 (15-4,15-8 15-12), Botega-Rode Duivels 3-0 (15-6 15-6,15-6). donderdag Tennis K5 Vechtkuikentoernooi Breskens. Lo catie: Tennispark De Boskreek, Breskeni (16.00 uur). 4e Gravelsteps-Rabotoernooi Schoon dijke. Locatie: Tennisvereniging Gra velsteps, Schoondijke (17.30 uur). 4e Kloriaanen-dubbeltoernooi Klooster zande. Locatie: Tennisvereniging Honte nisse, Kloosterzande (17.45 uur). Een speler van Clinge (links) wordt belaagd door Beveren-spelers. foto Charles Strijd Atletiek Oslo. Bislett Games, Golden League. Mannen. 100 m: 1. Ertzgard (Noo) 10,27, 2. Stevens (Bel) 10,28, 3. Moen (Noo) 10,32.200 m: 1Thompson (Bar) 20,38,2. Da Silva (Bra) 20,41, 3. Obikwelu (Nig) 20,42, 4. Stevens 20,43. Boldon (Tri) ge diskwalificeerd. 400 m: 1. Tillakeratne (SRi) 45,18, 2. Harnden (Zim) 45,27, 3. Parrela (Bra) 45,27. 800 m: 1. Kipketer (Den) 1.43,11 (beste jaarprestatie), 2. Bo tha (ZAF) 1.43,91, 3. Kimwetich (Ken) 1.43,98, 4. Bucher (Zwi) 1.44,27, 5. Tellez (Cub) 1.44,49. 5000 m: 1. Gebrselassie (Eth) 12.53,92, 2. Sammy Kipketer (Ken) 12.58,10, 3. Benjamin Limo (Ken) 13.01,54.110 m horden: 1. Johnson (VSt) 13.14.2. Schwarthoff(Dui) 13,22,3. Crear (VSt) 13,31, 4. Korving 13,39 (series: 13,31). 3000 m steeple: 1. Barmasai (Ken) 8.06,15 (beste jaarprestatie), 2. Kosgei (Ken) 8.12,42, 3. Khattabi (Mar) 8.13,35. Ver: 1. Walder (VSt) 8,50, 2. Beckford (Jam) 8,33, 3. Mersal (Egy) 8,31. Pols- hoog: 1. Lobinger(Dui)6,00,2. Ecker(Dui 5,90, 3. Tarasov (Rus) 5,90. Speer: 1. Hecht (Dui) 88,27, 2. Gatsioudis (Grï) 87.16.3. Makarov (Rus) 86,01 Vrouwen. 200 m: 1Jones (VSt) 22,22,2. McDonald (Jam) 22,51, 3. Pintoesevitsj (Oek) 22,66. 800 m: 1. Masterkova (Rus) 1.58,16, 2. Mutola (Moz) 1.58,17, 3. Graf (Oos) 1.58,72, 4. Tsyganova (Rus) 1,58,88, 5. Benhassi (Mar) 1.59,54. 3000 m: I.Szabo (Roe) 8.27,21 (beste jaarpres tatie), 2. Ouaziz (Mar) 8.28,26, 3. Wawmi (Eth) 8.29,83. 400 m horden: 1. Hern- mings (Jam) 53,48 (beste jaarprestatie), 2. Tirlea (Roe) 54,05, 3. Teresjoek (Oek) 54,23. Hoog: 1. lagar-Dinescu (Roe) 1,96, 2. Haugland (Noo) 1,96,3. Rodina-Goel- jajeva (Rus) 1,96. Speer: 1. Damaske (Dui 65,47, 2. Menendez (Cub) 63,12, 3. Sol- berg-Hattestad (Noo) 62,68. Bruinisse. Pro-Am-wedstrijd. Professio nals: 1. H. Bensdorp 69 slagen, 2. C. van der Velde 70,3. R. Comstock, A. Renders 71, 5. R. Miller, B. Gee 72. Teams: 1. C. van der Velde 90 punten, 2. S. Mathie, R. Bos 90, 4. V. Rijk, H. von Burg 88, 6. A. Renders, B.Gee,H. Bensdorp, J. Renders 86. Amateurs: 1, Zeelandia 91 punten, 2. Efamol, Warnaar/Looman/Van der Ban 90. Neary. Professionals: H. Bensdorp. Vrouwen: C. Schot. Mannen: J. Jaski. Longest drive. Professionals: G. Loning. Vrouwen: S. Santos da Silva. Mannen: B. Schutz. Honkbal Rotterdam. World PortTournament. Ne derland -Taiwan 1-2, Cuba - Sullivans 9- 1Stand: 1Cuba 5-8,2. Nederland 5-6,3. Taiwan 5-4,4. Sullivans 5-2. Paardensport Arnhem. EK dressuur. Eerste onderdeel, Grand Prix, na 30 van de 59 combinaties: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Bonfire 1910 punten, 2. Capellmann (Dui) Gra- cioso 1866, 3. Simons-De Ridder (Dui) Chacomo 1862, 4. Petersen (Den) Blue Hors Cavan 1795,5. Bontje (Ned) Gestion Silvano 1789, 6. Jörgensen (Den) FBW Kennedy 1737,7. Hester (GBr) Legal De mocrat 1687, 8. Philipps-Pflueger (GBr) Fun en Ramseier (Zwi) Parvenue Royal 1676, 10. Ferrer-Salat (Spa) Vital Robert Brillant en Dahlberg (Zwe) Oscar 1662. Tussenstand landenwedstrijd: 1. Duits land 3728, 2. Nederland 3699, 3. Dene marken 3532. Sportprijsvragen Lucky Ten. Trekking van woensdag 30 juni. Winnende getallen: 1 - 4 - 6 -13 - 24 - 27-31-42-44-49-50-52-55-63-65-70- 74 - 75-78-80. (onder voorbehoud) Tennis Londen. Wimbledon, 24 miljoen gulden. Mannen, vierde ronde: Sampras (VSt/1- Nestor (Can) 6-3 6-4 6-2, Rafter (Aus/2) - Becker (Dui) 6-3 6-2 6-3, Philippoussis

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 48