Voshart doceert concurrenten Probeerseltje bij strandpaviljoen PZC Sprinttalent actief bij atletiekcircuit Eervolle nederlaag Clinge sport ,28 Zeeuwse korfballer beëindigt waarschijnlijk na WK interlandcarrière Landelijk debuut van triatleet Nieuwenkamp Brons voor Van der Spil Derde plaats Van Boven uitslagen agenda donderdag 1 juli 1999 Korfbal is Nederland, weet Dennis Voshart. Voor de 22- voudig international is het vanzelfsprekend dat Oranje volgende week in Australië de wereldtitel pakt. „Maar toe gaan niet alleen voor de titel", zegt de Zierikzeeënaar. „We moeten daar ook het korfbal propageren." Dennis Voshart gaat met Oranje naar het WK korfbal in Australië. „We gaan niet alleen voor de titel", zegt hij. „We moeten daar ook het korfbal propageren." foto Pieter Honhoff doorTim Senden BURGH-HAAMSTEDE - Hij is wereldkampioen. Europees kampioenen pakte met zijn club Deetos het landskampioen schap op het veld. De carrière van korfballer Dennis Voshart kent louter hoogtepunten. Maar de kroon op zijn palmares ont breekt: het landskampioen schap in de zaal. En daarvoor zet hij alles opzij. Het WK in Au stralië is hoogstwaarschijnlijk zijn laatste internationale op treden. Voshart beheert samen met zijn ouders de camping Schouwen- duin inBurgh-Haamstede. Juist in de drukke periode moet de 29-jarige korfballer naar het WK naar Australië, dat duurt van 10 tot en met 17 juli. Het werk en de sport gaan moeilijk samen. „Het probleem is dat het tripje in het hoogseizoen valt, dat kan ik niet blijven combine ren. Op een gegeven moment moet je er dan een punt achter zetten." En omdat hij steeds vaker bles sures oploopt, houdt Voshart, die zijn woonplaats Scharendij- ke sinds kort heeft verruild voor Zierikzee, mogelijk al na het WK op met spelen van korfbal interlands. „Of het moet zo zijn dat ik opeens fysiek helemaal geen problemen heb." Maar daarop is de kans klein. Voshart sukkelt al geruime tijd met bles sures. Eerst was de knie het zor genkindje, nu is het de rug. Stoppen met korfbal doet de campingbeheerder niet. Hij stelt slechts zijn prioriteiten. „De landstitel in de zaal is het enige dat ik nog wil halen", zegt hij- Ziekenhuis Afgelopen jaar kon hij vanwege een rugblessure zes maanden piet korfballen. „Ik zat drie da gen per week in het ziekenhuis in Dordrecht", zegt Voshart. Met oefeningen -werden zijn rug- en buikspieren versterkt. Op zijn laatste WK wil hij nog eenmaal internationaal vlam men. De Deetos-speler ver wacht geen last van zijn blessu re te ondervinden. „We worden begeleid door een medisch team. Die zullen mijn rugspie ren wel loskrijgen." Wat ook meeweegt in zijn be sluit om uit Oranj e te stappen, is dat Deetos volgend seizoen in een zeer sterke poule is inge deeld. In de competitie zal Vos hart veel zware wedstrijden spelen. „Zonder het Nederlands team moet ik dat fysiek aankun nen", meent hij. Camping Samen met zijn oudei's beheert Voshart een camping' in Burgh- Haamstede. Tachtig camping plaatsen en veertig chalets moe ten onderhouden worden. En dat is niet makkelijk, want het korfbalseizoen duurt van au gustus tot juni. „In een jaar heb ik slechts drie weken vrijweet Voshart. In de zomer organiseert de Zeeuw, die op het Cios recrea tie als hoofdvak had, een groot aantal activiteiten voor de cam- pinggasten. Van voetbaltoer- nooitjes tot een wildwest avond. Dat het WK volgende week begint, komt hem slecht uit. Het hoogseizoen is dan net begonnen. Na het wereldkam pioenschap gaat hij dan ook me teen terug naar Nederland. Op 19 juli staat een interview ge pland met Mart Smeets, waarna hij snel naar de camping rijdt. „Ik moet meteen aan de bak. Tij d om van een j etlag te herstel len, heb ik niet." Voshart prefereert de Neder landse competitie boven een wereldkampioenschap. Want de sport stelt mondiaal nog te wei nig voor. Oranje kan alleen door België af en toe worden be dreigd. „Het is jammer dat het niveau van de concurrenten te laag is. Korfbal staat nog in de kinderschoenen", beseft hij. Alleen in ons land gaan tiendui zend dolenthousiaste toeschou wers de finale van het zaalkorf bal bekijken. Daarom vindt hij het veel aantrekkelijker om in Nederland te spelen. Het Nederlands team, dat van daag naar Australië vertrekt, is de ambassadeur van het korf bal. „We gaan niet alleen voor de titel", zegt hij. „We moeten daar ook het korfbal propagerenDe eerste week geeft Oranje enkele clinics. Met een beetje show wordt de sport gepromoot. Ver der speelt het Nederlands team enkele oefeninterlands tegen Taiwan, Portugal en Zuid-Afri ka. „Zo help je hen weer op een hoger niveau", weet hij. In 1997 trainde Oranje enkele dagen met Taiwan. Normaal eindigen de Aziaten rond de zesde plaats, maar na de gezamenlijke trai ningen werden ze verrassend derde op de World Games. „Het is leuk om hen te helpen bij hun korfbalontwikkeling. Nederland heeft baat bij het sterker maken van hun concur renten. Want behalve in ons land en in België wordt er geen topkorfbal gespeeld. De supre matie van Nederland is zo groot dat Voshart met alle plezier zijn tegenstanders wat bijleert. Zelfs tijdens een WK-wedstrijd. „Het klinkt misschien gek, maar in een duel probeer ik ze wat te sturen", zegt Voshart. „Door van mijn directe tegen stander weg te rennen, dwing ik hem om anders te lopen. Zo leer ik ze onbewust iets van tactiek. En na de wedstrijd gaat Voshart nog eens uitgebreid met zijn te genstander nababbelen. „Ik vertel hoe wij korfballen. En als ze wat te vragen hebben, dan vertel ik ze dat. Alleen tegen de Belgen zeg ik niet alles.Het zou voor het imago van het korfbal goed zijn als de zuiderburen eens de finale zouden mislopen. Dan wordt voor een groot pu bliek duidelijk dat er ook buiten Nederland en België gekorfbald wordt. „Taiwan of Portugal zouden wel eens kunnen stun ten tegen België", verwacht Voshart. „Het niveau van de an dere landen komt steeds dichter bij de Belgen, maar het niveau van België kom niet dichter bij Nederland." Dat Oranje we reldkampioen wordt, staat voor Voshart buiten kijf. „Wij wór den eerste." Na het WK richt hij zich hele maal op zijn club Deetos. „Ik wil zorgen dat er een nieuw team staat en dan stop ik." Daar trekt Voshart nog zo'n drie jaar voor uit. Dan hoopt hij ook het lands kampioenschap in de zaal te hebben gepakt. Over twee we ken kan hij al de kroon op zijn interlandloopbaan zetten. De 29-jarige Zeeuw verwacht dan met de wereldtitel zijn interna tionale carrière af te sluiten. „Als we de finale verliezen, ga ik misschien door. Maar daar ga ik niet van uit. We zijn individueel beter dan de Belgen en als col lectief zijn we véél sterker." doorSjaakSinke MIDDELBURG - Atleet Maar ten de Keyzer van Energie uit Barendregt moet vrijdagavond op de 100 meter en de 200 meter zonder veel problemen de baan records in Middelburg aan flar den kunnen lopen. De 19-jarige sprinter heeft op de 100 meter als persoonlijk record 10.70 seconden achter zijn naam staan. Een droomtijd voor Zeeuwse begrippen, want het Zeeuwse record staat op 10.85, gelopen in 1981 door Paul Sturm. De Keyzer, student economie in Rotterdam, zoekt een aantal re gionale wedstrijden op om zijn zelfvertrouwen op te vijzelen. Hij werd in de series op het NK in Apeldoorn vroegtijdig uitge- schakd, omdat hij de pech had tegen de grote mannen te moe ten lopen. Vrijdagavond start doorSjaakSinke OUD GASTEL - Triatleet Gert- Jan Nieuwenkamp kan zich za terdag voor de eerste keer bij een nationale wedstrijd bewij zen. De Middelburger neemt deel aan de derde wedstrijd voor de Fun For Fans triatloncup in Oud-Gastel over 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. In de derde wedstrijd van deze triatloncyclus zijn de koplopers in het Superprestigeklassement aanwezig. Favoriet is Bart Flier uit Barendrecht die in de eerste wedstrijd in Kruiningen tweede werd achter Jan van de Marei en afgelopen week in Hellevoet- sluis met de zege naar huis ging'. Richard de Groot (Schiedam), Carlo van den Bergh (Capelle aan de IJssel) en Anton Mol (Sommelsdijk), zijn gegadigden voor de overige ereplaatsen. De Middelburgers Jordy Meer man en Ar j en van Oord en Adj an Verhage uit Westkapelle zoeken hun heil in de bondstriatlon over 1000 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilome ter lopen. De eerste start in Oud Gastel is om 9.30 uur in het Mark-Vlietkanaal. De finish- hij in elk geval tegen sprinter Peter Oele (AV'56). De avondwedstrijden in Mid delburg zijn de laatste in een se rie van vier voor avondcircuit van de VZA Daai'in worden me teen een aantal Zeeuwse kampi oenschappen afgewerkt. Zo kan de 5000 meter voor mannen een leuke strijd om de titel te zien geven tussen het jonge talent Rick van Laax-hoven (RKHAV), Edwin de Leeuw (AV'56), Erik Goossen (Scheldesport) en Zeeuws crosskampioen Theo Rabout (Dynamica). A-junior Joost de Klerk (AV'56) kan in dit geweld proberen een scherpe tijd te lopen. Karin Bastian (Dynamica) zal de Zeeuwse vrouwentitel 1500 meter waarschijnlijk zonder veel tegenstand binnenhaf- Rafke Risseeuw (Wielingen) neemt deel aan hoogspringen, speerwerpen en gaat voor de ti tel kogelstoten bij de meisjes B. streep is getrokken bij 't Veer huis aan de Veex-kensweg in Oud Gastel. VLISSINGEN - Jessica van der Spil is bij een internationaal ju dotoernooi in het Italiaanse Alghero op een derde plaats ge ëindigd. De Goese judoko, die lid is van sportschool Geelhoed, versloeg in de strijd om brons de Hongaarse Klara Fekete. Van der Spil kwam uit in de klasse boven 78 kilogram. In de eerste ronde van het sterk bezette toernooi won Van dei- Spil in de eerste ronde van Julija Hehneva uit Rusland. Ze plaatste eenmaal een houdgreep en een keer een beenhaak. In de tweede ronde verloor de Goese van de latere winnares Clemen tina Papa uit Italië. In de herkansing won ze via een bui tenwaartse beenhaak, een houdgreep en een binnen waart- se beenhaak met ruim verschil van Klara Fekete. Het leverde haar het brons op. Eerste editie Strand Voetvolleybaltoernooi van SV Renesse ALMELO - Ingrid van Boven en Anne-Marie Hertzberger heb ben zich bij de Almelose Ruiter- dagen geplaatst voor de finale. In de voorondes voor het Open Twents kampioenschap dres suur plaatsten de amazones uit Wolphaartsdijk zich in een veld van 75 deelnemers. Van Boven stuurde de merrie Figora naar het brons. Anne-Max'ie Hertz berger eindigde met de ruin Lex als tiende. Nonnekes en Quaak verliezen CASTRICUM - De Zeeuwse jeugdtennissers Alexander Nonnekes en Johnny Quaak hebben de kwalificaties van een internationaal toernooi in Cas- tricum niet overleefd. Goesenaar Nonnekes ging in drie sets onderuit tegen de Au straliër Adam Kennedy. Quaak, afkomstig uit Burgh-Haamste- de, moest in twee sets het onder spit delven tegen Bob Rog. Henk Patty aan de slag bij RCS VLISSINGEN - Henk Patty wordt met ingang van het nieuwe voetbal seizoen jeugdtrainer bij RCS. Hij krijgt de Bl-ju- nioren onder zijn hoede. Patty is afkomstig van Middelburg, waar hij het voorbije seizoen enige tijd jeugd- en hoofdtrainer was. Het lag in de bedoe ling dat Patty komend sei zoen de A-junioren van Middelburg weer zou trai nen, maar omdat de zon dag-derdeklasser niet over genoeg junioren kon beschikken, kwam Patty zonder werk te zitten. Daarop werd hij benaderd door RCS. Sydney helpt blinde bezoekers SYDNEY - Speciaal voor blinde belangstellenden heeft de orga nisatie van de Olympische Spe len in Sydney telefoonlijnen opengesteld om kaarten te be stellen. De organisatie reageert daarmee op klachten van blin den. die klaagden dat het hand boek van de ticketverkoop niet in braille beschikbaar was. SID door Ben Hameeteman RENESSE - Ze hebben niets aan het toeval overgelaten. De organisatie van het eerste Schouwse Strand Voetvolley baltoernooi van SV Renesse is er helemaal klaar voor. Komende zaterdag zullen bij Strandpa viljoen De Jutter twintig teams het tegen elkaar gaan opnemen. Hoewel het plezier voorop moet staan wordt er volgens de offici eel geldende spelregels ge speeld. Zelfs de te gebiuiken ballen worden niet zomaar uit een of ander ballenhok gehaald. Voor de deelnemers liggen spe ciale voetvolleyballen gereed. De salontafel bij medeorganisa tor Mischa van de Hoek ligt be zaaid met materiaal over het Strand Voetvolleybaltoernooi 1999. Speciale posters, uitnodi gingen, programmaboekjes en consumptiebonnen. De afgelo pen twee maanden praat, denkt en ademt Van de Hoek alleen maar beachvoetvolley. „Ik had het samen met Martin van Roon al eens gehad over een voetvol- leytoernooi, maar dat bleef in eerste instantie alleen maar bij praten. Twee maanden geleden hadden we het er weer over en hebben we de knoop definitief doorgehakt. We zijn toen eerst gaan rondvragen om de animo te peilen. Toen bleek dat die groot genoeg waszijn we met de organisatie begonnen", vertelt de 26-jarige Mischa van de Hoek. Onhaalbaar Tijdens voorgesprekken was al eens geopperd om het toernooi gewoon op het veld van SV Re- nesse te houden. Door het stor ten van enkele vi'achtwagens zand moest daar dan een voet- volleystrand tevoorschijn ko men. „Maar dat is gewoon een onhaalbare kaart", geeft Van de Hoek aan. Vandaar dat de orga nisatie, behalve Mischa van de Hoek bestaand uit Nico Kind, Martin van Roon en Dik Ver- goes, contacten legde met Kees Verweel, de uitbater van Strandpaviljoen De Jutter, na bij de duinovergang Ellemeet aan de Rampweg. Verweel, voetballer bij de SV Renesse, vond het meteen een leuk initia tief. Van de Hoek: „De locatie is perfect. Ze hebben pas geleden het strand opgespoten, waar door je geen last hebt van hoog water. Verder is het daar een rustig stuk, zodat jeniemand tot last bent en zelf ook niet te veel last hebt van badgasten." In totaal komen zaterdag twin tig teams tegen elkaar uit. De teams, bestaande uit twee per sonen, zijn verdeeld in vier pou les van vijf ploegen. Er wordt gespeeld op vier velden. Na de poulewedstrijden, die beginnen om 11.00 uur, volgen de gebrui kelijke kruisfinales, de halve fi nale en vervolgens rond 16.15 uur de finale. De ingeschreven koppels zijn allen afkomstig uit de regio en kennen een gemê leerde bezetting. Het oudste team is 103 jaar oud en bestaat uit oud Renesse-trainer Nico Kind en Jaap van de Hoek (de vader van Mischa). Zij nemen deel onder de naam Knippie. Daarnaast nemen de voetbal lers Theo Wittenberg, Wilko Hoogerhuis, Ronnie de Bruine en Clement Rijnbex'g deel. Er heeft zich zelfs een vrouwen team aangemeld. WIK-speel- sters Jaimy van Bevex'en en Sas- kia Kloet doen mee onder de naam Zeerust Girls. Carte blanche Deze eerste editie ziet Mischa van de Hoek als een probeersel. Indien het morgen een succes- foxmule betreft, is de organisa- tie van plan er een jaarlijks te rugkerend evenement van te maken. Waarschijnlijk zullen er dan ook meer teams kunnen deelnemen. Dit jaar is met opzet gekozen voor 'slechts' twintig teams vanwege de overzichte lijkheid. „We hebben nu zelfs enkele teams moeten afzeggen." Van de Hoek en consorten be gonnen carte blanche aan de organisatie. „Met name via in ternet zijn we veel aan de weet gekomen. Zo komen de spelre gels van internet en zijn we er ook achter gekomen dat er een speciale voetvolleybal bestaat. Die is vrij zacht aan de buiten kant, zodat je nauwelijks last hebt van schurend zand. Som mige spelregels zijn misschien te moeilijk, maar we probei'en ons er dit jaar toch aan te hou den. Volgend jaar kunnen we eventueel de regels aanpassen of versoepelen"legt de midden velder uit. Speciaal voor de kindex-en van de deelnemers zorgt de organi satie voor een springkussen en de kleintjes kunnen zich ter plaatse laten schminken. Verder wordt om 13.00 uur een barbe cue aangestoken. Nu maar ho pen dat de weergoden geen roet in het eten gooien. „Het zou jammer zijn als het regent, maar het toernooi gaat gewoon door. Het enige dat we dan doen is een overkapping' aanbrengen boven het terras", besluit Van de Hoek, die samen met Robert Tak deel neemt aan het toernooi. Zondag-vijfdeklasser Clinge (links) verloor gisteravond de traditionele vriendschappelijke wedstrijd tegen de Belgische profploeg Beveren met 4-0. Vorig jaar verloor de Zeeuws-Vlaamse ploeg nog met 11-0, maar nu, een paar weken na de degradatie uit de de vier de klasse, nam Clinge daarvoor enigszins revanche. Bij de rust stonden de Belgen met 3-0 voor, na de rust troffen ze nog maar één keer doel. foto Charles Strijd Atletiek Oslo. Bislett Games, Golden League. Mannen. 100 m: 1. Ertzgard (Noo) 10,27, 2. Stevens (Bel) 10,28, 3. Moen (Noo) 10,32.200 m: 1Thompson (Bar) 20,38,2. Da Silva (Bra) 20,41, 3. Obikwelu (Nig) 20,42, 4. Stevens 20,43. Boldon (Tri) ge diskwalificeerd. 400 m: 1. Tillakeratne (SRi) 45,18, 2. Harnden (Zim) 45,27, 3. Parrela (Bra) 45,27. 800 m: 1. Kipketer (Den) 1.43,11 (beste jaarprestatie), 2. Bo tha (ZAF) 1.43,91, 3. Kimwetich (Ken) 1.43.98.4. Bucher (Zwi) 1.44,27, 5. Tellez (Cub) 1.44,49, 6. Mahjoub (Mar) 1.44,64, 7. Onyancha (Ken) 1.44,66, 8. Sepeng (ZAf) 1.45,17. 5000 m: 1Gebrselassie (Eth) 12.53,92,2. Sammy Kipketer (Ken) 12.58,10, 3. Ben jamin Limo (Ken) 13.01,54, 4. Mourhit (Bel) 13.07,32,5. Mezgebu (Eth) 13.13,77. 110 m horden: 1. Johnson (VSt) 13,14,2. Schwarthoff (Dui) 13,22, 3. Crear (VSt) 13,31, 4. Korving 13,39 (series: 13,31). 3000 m steeple: 1. Barmasai (Ken) 8.06,15 (beste jaarprestatie), 2. Kosgei (Ken) 8.12,42, 3. Khattabi (Mar) 8.13,35. Ver: 1. Walder (VSt) 8,50, 2. Beckford (Jam) 8,33,3. Mersal (Egy) 8,31. Polshoog: 1Lobïnger (Dui) 6,00,2. Ecker (Dui) 5,90,3. Tarasov (Rus) 5,90. Speer: 1 Hecht (Dui) 88,27, 2. Gatsioudis (Gri) 87,16, 3. Makarov (Rus) 86,01. Hoog springen: 1. Sotomayor (Cub) 2,28, 2. Kl- jugin (Rus) 2,28,3. Buss (Dui) 2,25. Vrouwen. 200 m: 1. Jones (VSt) 22,22, 2. McDonald (Jam) 22,51, 3. Pintoesevitsj (Oek) 22,66. 800 m: 1. Masterkova (Rus) 1.58,16, 2. Mutola (Moz) 1.58,17, 3. Graf (Oos) 1.58,72, 4. Tsyganova (Rus) 1.58.88.5. Benhassi (Mar) 1.59,54. 3000 m: 1. Szabo (Roe) 8,27,21 (beste jaarprestatie), 2. Ouaziz (Mar) 8.28,26, 3. Wawmi (Eth) 8.29,83. 400 m horden: 1. Hemmings (Jam) 53,48 (beste jaarpres tatie), 2. Tirlea (Roe) 54,05, 3. Teresjoek (Oek) 54,23. Hoog: 1lagar-Dinescu (Roe) 1,96, 2. Haugland (Noo) 1,96, 3. Rodina- Goeljajeva (Rus) 1,96.Speer: 1. Damaske (Dui) 65,47, 2. Menendez (Cub) 63,12, 3. Solberg-Hattestad (Noo) 62,68. Leiden. Instuifwedstrijd. Mannen, pols- hoog: 1Tamminga (Haag Atl.) 5,55. Bruinisse. Pro-Am-wedstrijd. Professio nals: 1. H. Bensdorp 69 slagen, 2. C, van der Velde 70,3. R. Comstock, A. Renders 71,5. R. Miller, B. Gee 72. Teams: 1. C. van der Velde 90 punten, 2. S. Mathie, R. Bos 90, 4. V. Rijk, H. von Burg 88, 6. A. Renders, B. Gee, H. Bens dorp, J. Renders 86. Amateurs: 1. Zeelandia 91 punten, 2. Efamol, Warnaar/Looman/Van der Ban 90. Neary. Professionals: H. Bensdorp. Vrouwen: C. Schot. Mannen: J. Jasld. Longest drive. Professionals: G. Loning. Vrouwen: S. Santos da Silva. Mannen: B. Schutz. Honkbal Rotterdam. World PortTournament. Ne derland - Taiwan 1-2, Cuba - Sullivans 9-1. Stand: 1. Cuba 5-8, 2. Nederland 5-6, 3. Taiwan 5-4,4. Sullivans 5-2. Paardensport Arnhem. EK dressuur. Eerste onderdeel, Grand Prix, na 30 van de 59 combinaties: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Bonfire 1910 punten, 2. Capellmann (Dui) Gra- cioso 1866, 3. Simons-De Ridder (Dui) Chacomo 1862, 4. Petersen (Den) Blue Hors Cavan 1795,5. Bontje (Ned) Gestion Silvano 1789, 6. Jörgensen (Den) FBW Kennedy 1737, 7. Hester (GBr) Legal Democrat 1687, 8. Phïlipps-Pflueger (GBr) Fun en Ramseier (Zwi) Parvenue Royal 1676, 10. Ferrer-Salat (Spa) Vital Robert Brillant en Dahlberg (Zwe) Oscar 1662. Tussenstand landenwedstrijd: 1. Duits land 3728, 2. Nederland 3699, 3. Dene marken 3532. Sportprijsvragen Lucky Ten. Trekking van woensdag 30 juni. Winnende getallen: 1 - 4 - 6-13-24- 27-31-42-44-49-50-52-55-63-65-70- 1 74-75-78-80. (onder voorbehoud) Tennis Londen. Wimbledon, 24 miljoen gulden. 1 Mannen, vierde ronde: Sampras (VSt/1- c Nestor (Can) 6-3 6-4 6-2, Rafter (Aus/2) - Becker (Dui) 6-3 6-2 6-3, Philippoussis (Aus/7) - Rusedski (GBr/9) 2-6 7-6 6-3 6-1, 1 Martin (VSt/8)-Ivanisevic(Kro/10)7-66-3 c 6-4, Pioline (Fra) - Kucera (Slw/13) 6-45-7 5 7-6 4-6 6-3, Henman (GBr/6) - Courier (VSt) 4-6 7-5 7-5 6-7 9-7. Indeling kwartfinales: Andre Agassi 1 (VSt/4) - Gustavo Kuerten (Bra/11), Tim a Henman - Cedric Pioline, Pete Sampras - J- Mark Philippoussis, Patrick Rafter - Todd Martin. v Dubbel, derde ronde: Haarhuis/Palmer 3 (Ned/VSt/8) - Adams/De Jager (ZAf) 7-6 r 6-2 6-1. I Vrouwen, vierde ronde: Graf (Dui/2) - Clïjsters (Bel) 6-2 6-2, Venus Williams f1 (VSt/6) - Koernikova (Rus/17) 3-6 6-3 6-2, 0 Tauziat(Fra/8j-Van Roost (Bel/15) 6-3 3-6 2 6-3, Lucic (Kro) - Tanasugarn (Tha) 7-5 6- j 3, Stevenson (VSt) - Raymond (VSt) 2-67- 66-1. 2 Indeling kwartfinales: Jelena Dokic D (Aus) - Alexandra' Stevenson, Lindsay e Davenport (VSt/3)-Jana Novotna (Tsj/5), Nathalie Tauziat-Lucic, Venus Williams- Steffi Graf. a Dubbel, derde ronde: Arendt/Bollegraf p (VSt/Ned) - LabaWan Roost (Arg/Bel) 6-1 t, 3-6 6-1, Boogert/Sidot (Ned/Fra) - -r Vis/Spirlea (Ned/Roe) 7-6 6-3. fv Gemengd dubbel, tweede ronde: I Graf/McEnroe (Dui/VSt) - Menga/Ran h (Bra/lsr) 6-3 6-4. Voetbal Spanje, promotie/degradatie, tweede wedstrijd: Rayo Vallecano-Extremadura 2-0, Sevilla-Villarreal 1-0. Rayo Valleca- no en Sevilla gepromoveerd naar Prime- ra Division. Extremadura en Villarreal gedegradeerd. Asuncion. Copa America. Groep A: Para guay - Bolivia 0-0. Toeschouwers^ 40.000. Peru - Japan 3-2 (0-1). Doelpun ten Peru: Holsen 2, Soto. Doelpunten Ja pan: Wagner, Miura. Stand: 1. Peru 1-3,2. Paraguay, Bolivia 1- 1,4. Japan 1-0. Oefenwedstrijd. Markelo: Markvogels - FC Twente 0-8 (0-5). Doelpunten Twen te; Ter Avest, Houwing, Cziommer, Peire- mans, De Witte, De Vries, Hoekstra, Ten Hag. Wielrennen Ronde van Italië, vrouwen. Eerste etap pe, Ravenna - Misano Adriatico: 1. Clïg- net (Fra) 96 km in 2.21.05, 2. Urbonaite (Lit), 3. Groudyte (Lit), 4. Kurreck (VSt), 5. Ivanova (Rus). Bijzonderheid: winnares Pregnolato (Ita); gedeklasseerd wegens stayeren achter ploegwagen. donderdag Ti Bridge Zomeravonddrive. Locatie: dorpshuis De Scnutse, Burgh-Haamstede 19.30 uur). Golf Bruse golfdagen. Spelsoort: Three Ball Stableford. Locatie: golfclub Grevelin- genhout, Bruinisse (10.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 42