ROC schrapt 60 arbeidsplaatsen PZC Kassen alleen aan noordkant van snelweg Waterschap wil naar Bekhof zeeland 14 Terugbrengen aantal vestigingen kan zonder gedwongen ontslagen Jetski gestolen van Duitser in Walsoorden Horecacollectief neemt Mondragon in Zierikzee over Middelburg gaat beter informeren en wil imago opvijzelen Gaten in weg door slecht riool in Hansweert Vergunning voor afvaloverslagstation Nieuwdorp in orde Kats houdt komst van varkensmesters tegen Arnemuidenaar mishandeld dinsdag 29 juni 1999 door Maurits Sep YLISSINGEN - Bij het ROC Zeeland verdwijnen de komen de jaren zestig van de zeshon derd arbeidsplaatsen. Volgens J. M. P. Roovers van het college van bestuur zullen er geen men sen gedwongen worden ontsla gen. De inkrimping kan worden opgevangen door evenzovele tijdelijke contracten niet te ver lengen. De meeste banen zullen vervallen in de ondersteunende functies. Het Regionaal Opleidingencen trum Zeeland gaat het aantal vestigingen terugbrengen van acht naar vier - twee in Vlissin- gen en twee in Goes en Middel burg. Daardoor kunnen met na me ondersteunende functies vervallen. De behoefte aan on derwijzend personeel zal onge veer gelijk blijven. Het aantal leraren is gekoppeld aan het aantal leerlingen. Dat daalt nu nog (van 7 5 0 0 in 19 9 7 tot 7 0 00 in 2001), maar zal. is de verwach ting, daarna weer licht stijgen. De personele inkrimping is niet slechts ingegeven door de ver mindering van het aantal loca ties. Het ROC Zeeland is volgens de cao tevens verplicht een nieuwe structuur op te zetten met daarbij behorende functies en waarderingen. Zo moet de kwaliteit van het onderwijs worden verbeterd. In die nieuwe organisatie is voor een aantal functies geen plaats meer, maar ontstaan ook nieuwe functies. Per saldo verdwijnen zestig ar beidsplaatsen. Deeltijd Bij het ROC Zeeland werken nu 850 mensen, die zeshonderd ar beidsplaatsen bezetten. Hoe veel mensen bij het onderwijs instituut aan het werk kunnen blijven, kan Roovers nog niet zeggen. ..Dat hangt af van hoe veel mensen op deeltijdcontrac ten zullen werken. Wel zullen wij ons allereerst inzetten voor de mensen met wie wij een vast dienstverband hebben. De ba nen die vervallen, vangen we op door tijdelijke contracten niet te verlengen." Het ROC Zeeland heeft er daar vrij veel van, omdat sinds de fu sie in 1997 het natuurlijk ver loop is opgevangen met uit zendkrachten. Roovers: „De flexibele schil in onze organisa- WALSOORDEN - Een 46-jarige man uit het Duitse Essen heeft aangifte gedaan van de diefstal van zijn jetski. Hij had zijn vaartuig zaterdag avond goed vastgebonden en voor anker gelegd bij Krevershil bij Walsoorden. Toen hij later terugkwam was de jetski ver dwenen. De politie heeft het vermoeden dat het vaartuig per aanhanger ofwel via het water is wegge voerd. tie is vrij dik." Van de mensen met een tijdelijk contract wei ken er 34 in het onderwijs en 26,5 in ondersteunende func ties. Natuurlijk verloop Overigens is het niet zo dat de mensen die nu een tijdelijk con tract hebben automatisch moe ten vrezen voor him baan. Het natuurlijk verloop bij het ROC Zeeland is vrij groot. Zolang de nieuwe huisvesting van de vier locaties nog niet klaar is, zijn bovendien meer mensen nodig dan in de eindsituatie. Uiterlijk met ingang van het schooljaar 2003/2004 moet de organisatie op de definitieve sterkte zijn. Om de reorganisatie in goede banen te leiden is geen sociaal plan nodig, zegt Roovers. De re gels uit het sociaal statuut van het ROC Zeeland bieden vol gens hem voldoende zekerhe den dat het proces zorgvuldig verloopt. Daarin staat onder meer dat mensen die een andere baan krijgen, indien nodig wor den om- of bijgeschoold. Het college van bestuur van het ROC Zeeland verwacht met de reorganisatie zes miljoen gul den per jaar op personeelskos ten te kunnen bezuinigen. Het herschikken en afstoten van ge bouwen levert nog eens 1,2 mil joen per jaar op. Roovers: „Als we dit achter de rug hebben, zijn we in organisatie, financiën en huisvesting stabiel." De Raad van Toezicht stemde maandag in met het toekomst- Met een eventuele uitbreiding van het kassengebied in de Bathpolder aan de zuidkant van de A58 willen burgemeester en wethouders nog geen rekening houden. foto Aero Lin Photo doorlngrid Huibers KRUININGEN - In de Yerseke Moer, ten noorden van de Post weg, kunnen fruittelers zich in de toekomst vestigen, boeren mogen straks een paar windmo lens bij hun bedrijf plaatsen en ook een minicamping openen. Een paar punten die burge meester en wethouders van de gemeente Reimerswaal in het nieuwe bestemmingsplan bui tengebied hopen te kunnen re gelen. Over het nu verschenen 'praatstuk' wordt overigens donderdag 8 juli eerst nog uitge- breid door de commissie wonen en milieu gediscussieerd. Om die discussie wat inzichte lijker te maken, is het buitenge bied opgedeeld in achttien her kenbaar begrensde polders en deelgebieden. Per gebied wordt aangegeven wat de agrarische- natuur- en/of landschappelijke belangen zijn die moeten wor den afgewogen. Opvallend is, dat de bestuurders in het conceptplan - 'vanwege negatieve gevolgen voor de landschappelijke waarden van het gebied' - nog geen rekening met de eventuele komst van kas sen in de Bathpolders, ten zui den van de A58, willen houden. De Bathpolders zijn nog wel in de race voor de vestiging van een grootschalig glastuinbouw gebied van zo'n 600 hectare. Op dit moment wordt door de pro vincie voor drie locaties een mi lieueffectrapportage gemaakt. De eventuele bouw van een mul- timodaal centrum of vervoers knooppunt, ten oosten van het Schelde-Rijnkanaal, wordt in het nieuwe bestemmingplan wel opgenomen. Boomgaarden Het natuurgebied de Yerseke Moer zien de bestuurders in zuidelijke richting graag uitge breid tot aan Vlake. Ten noor den van de Postweg, mogen echter nieuwe boomgaarden komen. Het bedrijventerrein Nishoek is nog buiten het bestemmings plan gehouden. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Vier Zierikzeese horecaondernemers verenigd in de 'vof Mondragon aan de Ha ven' nemen met ingang van 1 ju li de exploitatie van het gehele Mondragoncomplex aan de Ou de Haven in Zierikzee op zich. Zij betalen de gemeente veertig duizend gulden per jaar voor de huur van restaurant, zalencom plex en theater. Nieuwe naam van het theater café wordt Brasserie Le Menu, zalen en theater worden onder de huidige naam voortgezet. De twee vaste personeelsleden die tot 1 juli in dienst zijn van de Zeeuwse Theater Stichting (ZTS) hebben nog geen enkele zekerheid voor de toekomst. Dit is maandag tijdens een persbij eenkomst bekend gemaakt. De vof Mondragon voelt er niet voor de fulltime arbeidskrach ten over te nemen. Volgens woordvoerder J. Brongers past kok L. Honders niet in het nieu we bedrijfsconcept. Aan ser veerster N. Hekkebus is een ar beidscontract van een half jaar voor twintig uur per week aan geboden. De directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau moet nog beoordelen of de nieuwe pach ters verplicht zijn de betrokken werknemers over te nemen. Het horecacollectief heeft inmid dels mevrouw Pascalle Kranen uit Ouwerkerk in dienst geno men voor de dagelijkse leiding in Mondragon. De overeenkomst tussen de ge meente en de ZTS voor de ex ploitatie van theatercafé en za lencomplex loopt per 1 juli ten einde. Beide partijen hadden zich bij de start op 1 januari 1997 een succesvoller samen werking voorgesteld. Volgens burgemeester J. Asselbergs is achteraf die constructie niet op timaal gebleken. ZTS en ge meente wensten elkaar daar maandag geen verwijten meer over te maken.De ZTS wist de afgelopen twee jaar een flinke stijging van het aantal theater bezoekers te realiseren, maar de exploitatie van het theatercafé verliep minder succesvol. De kansen voor de nieuwe huurders worden hoger ingeschat omdat zij als zelfstandige ondernemers meer speelruimte hebben en geen verantwoording schuldig zijn aan een beheersstichting. Contract Het contract met de vof Mond ragon geldt voor twee jaar. Daarna schrijft de wet partijen langere pachtperioden voor. De gemeente wil zich echter niet langer vastleggen dan voor de duur van de huidige raadsperio de Binnen twee jaar moet de ge meenteraad ook de uitspraak doen of er wel of niet een nieuw theater komt voor Schouwen- Duiveland. Zo lang daar geen duidelijkheid over is, investeert de gemeente geen grote bedra gen meer in Mondragon. Met de ZTS is overeengekomen dat zij voor het komend seizoen nog zorgt voor de programmering van twintig professionele thea tervoorstellingen Brasserie Le Menu is vanaf 8 juli van dinsdag tot en met zondag geopend van tien uur 's ochtends tot twaalf uur 's nachts. door Mieke van der Jagt GOES - Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden voelt er veel voor om te verhuizen naar de overkant van deM. A de Ruyterlaan. Op het braakliggende Bekhof, waar het plan Stadspoort moet verrijzen, zou het schap alle beschikbare kantoor ruimten willen gaan benutten. De gemeente Goes, althans de wethouder van binnenstads zaken C. R. M. M. Linssen, is razend enthousiast over zo'n 'kwaliteitshuurder' en ook projectontwikkelaar Delta Ei landen BV heeft met plezier de plannen aangepast toen het waterschap zich kandidaat stelde. Maar wat gebeurt er dan met het kantoor van het waterschap, het gebouw dat vroeger Magnolia heette en door de gemeente Goes oor spronkelijk is neergezet om de GGD en andere gezondheids organisaties in te huisvesten? Opties „Verkoop lijkt het meest voor de hand te liggen." De woord voerder van het waterschap maakt wel het voorbehoud dat het Algemeen Bestuur nog over de optie Stadspoort moet beslissen. Binnen het schap le ven nog twee ander opties: nieuwbouw ergens anders en een satellietkantoor aan de andere overkant op de kavel Pik. Maar in de commissie Binnenstad van Goes viel vori ge week te beluisteren - uit de monden van raadsleden met meer petten op - dat de hoofd ingelanden informeel al een voorkeur voor de Stadspoort hebben uitgesproken. Het waterschap Zeeuwse Ei landen zit nog maar sinds 1996 Het gebouw Magnolia komt te koop als het waterschap Zeeuwse Eilanden naar de overkant komt. foto Willem Mieras in Magnolia. De gemeente Goes verkocht het kantoorge bouw toen aan het schap en moest de GGD opnieuw huis vesten. Het waterschap ver bouwde en verbeterde voor veel geld aan het gebouw maar het bleef een beetje krapjes voor een organisatie die we gen, water en dijken beheert voor heel Zeeland benoorden de Westerschelde. Het project bureau Zeeweringen, een tij delijk bureau dat de dijkver sterkingen regelt, kon er al niet meer bij. Daarvoor zijn portacabins neergezet, die weer parkeerplaatsen inne men, waarvan het schap er ei genlijk ook niet genoeg heeft. Het huidige hoofdkantoor van het waterschap Zeeuwse Ei landen telt bruto 5750 vier kante meter. D e tij delij ke units bieden 650 vierkante meter vloeroppervlak aan de dijk- versterkers. Maar het water schap heeft een ruimtebehoef te van minimaal 8600 vier kante meter. Het bruto vloer oppervlak dat in het plan Stadspoort beschikbaar zou komen, bedraagt 9800 vier kante meter. Daarnaast zou het waterschap 95 van de 225 parkeerplaatsen krijgen, ter wijl het het nu met zeventig moet doen. Voor het waterschap kan Magnolia te klein zijn, voor een heleboel organisaties is het wellicht te groot. Bij de ge meente Goes wordt het be schouwd als een probleem van het waterschap. Een woordvoerder van de ge meente laat weten dat het ge meentelijk apparaat in ieder geval geen belangstelling heeft voor Magnolia als alter natief voor het veel te kleine stadskantoor, waarvoor het gemeentebestuur de uitbrei dingsplannen al een poosje angstvallig geheim houdt. „Magnolia is ook te klein, daar kunnen we niet in." scenario. Dit wordt woensdag met de vakbonden besproken en vrijdag met het management. Begin juli gaat het naar de me dezeggenschapsraad. Als die in september zijn advies heeft uit gebracht, neemt het college van bestuur het definitieve besluit. Vervolgens wordt nog vóór 1 ja nuari 2000 vastgesteld wie wel ke functie gaat vervullen. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Middelburg gaat zijn leven beteren. Inwo ners, maar ook ambtenaren worden voortaan beter geïnfor meerd over allerlei plannen. De gemeenteraad van Middelburg besloot maandagavond het communicatiebeleidsplan te aanvaarden. Daarin staat onder meer dat de stad meer aan de weg moet timmeren en dat het imago beter moet. Hulpmiddelen om bewoners be ter te informeren zijn onder meer een glossy magazine, bro chures, nieuwsbrieven, inter net, open dagen, informatie avonden en een informatiecen trum. Het heeft in Middelburg, aldus diverse fracties, ontbroken aan een goede communicatie. Be woners werden niet of nauwe lijks betrokken bij het gemeen telijk beleid. Ook intern schortte het aan informatie. Ambtenaren waren alleen maar op de hoogte van wat zich op de eigen afdeling afspeelde. Daar door ontstonden eilandjes en kon Middelburg verworden tot een saaie, duffe stad. Het communicatiebeleidsplan 'Zo zijn onze manieren' moet daarin verbetering brengen. Middelburg moet een stad wor den waar het goed wonen, wer ken en recreëren is. Om ervoor te zorgen dat de bevolking, maar ook de ambtenaren én het ge meentebestuur zich kunnen vinden in die plannen, is het no dig dat zij goed op de hoogte zijn van wat er de komende jaren al lemaal staat te gebeuren. Daar voor is communicatie het tover woord. Tsjakka Burgemeester L. H. B. Spahr van der Hoek - hij is verant woordelijk voor het communi catiebeleid van de gemeente - kreeg vooral kritiek op de toon zetting van de nota. Die heeft volgens verschillende raadsle den een hoog Tsjakka-gehalte. „De Emile Ratelband-achtige uitspraken in deze nota spreken ons niet aan", zei RPF/GPV- fractievoorzitter L. M. Luitwie- ler. De fractievoorzitter van D66, D. S. Goedegebuure-Won- dergem, ging nog een stapje ver der. „Mijns inziens is hier meer sprake van propaganda dan van communicatie. De toon staat ons niet aan. Die is veel te dwin gend." Het CDA-raadslid W. Bezemer had in het plan, nadat hij het had ontdaan van 'alle bla, bla', voldoende aankno pingspunten gevonden om er toch positieve ontwikkelingen in te ontdekken. Extra geld De gemeenteraad ging akkoord met extra geld voor de sectie communicatie. Die wordt uitge breid met 0,3 formatieplaats. De afdeling is sinds vorig jaar aanzienlijk uitgedund, nadat drie medewerkers zich ziek meldden na een conflict met burgemeester Spahr van der Hoek. De gemeente heeft inmid dels advertenties geplaatst voor nieuwe communicatie-mede werkers. Met het trio zijn af spraken gemaakt over een te rugkeer naar het ambtelijk apparaat. Of zij kunnen terug keren in hun oude baan is nog maar de vraag. Wethouder J. C. van Dijk-Sturm (Personeelsza ken) ging rechtstreekse vragen daarover uit de weg. CD A-fractievoorzitter S. Buis man ging als enige met moeite akkoord. „Ik vind het een slecht rapport, de samenstelling en omschrijvingen zijn in mijn ogen niet professioneel." Hij zegde niettemin zijn steun toe. „Omdat het noodzakelijk is dat er in ieder geval beleid moet worden ontwikkeld." HANSWEERT - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Reimerswaal wil op korte termijn het riool in de Wielingenstraat in Hans- weert vervangen. De rioolbuis is in zeer slechte staat. Al verschillende keren zijn er plotseling gaten in de straat gevallen, doordat een ge deelte van de buis was ingestort. Die mankementen zijn wel steeds verholpen, maar niet op een afdoende manier. Onlangs is de gemeente met een camera door de buis geweest. Toen bleek dat het riool in zijn geheel vervangen moest worden. door Arjan Schuiling DEN HAAG - De onafhankelijk adviseur van de Raad van State in Den Haag heeft geen enkel kritiekpunt op de door Gedepu teerde Staten (GS) van Zeeland aan het Openbaar Lichaam Af valverwerking Zeeland (OLAZ) verleende milieuvergunning voor een afvaloverslagstation aan de Europaweg-Oost in Nieuwdorp. Dat bleek gisteren (maandag) tijdens een hoorzitting bij de Raad van State waar het beroep van een aantal omwonende agrariërs tegen deze vergunning en de vergunning voor de nabij gelegen afvalwaterzuiverings installatie van Delta Afvalwa ter werd behandeld. Namens de omwonenden was niemand op de hoorzitting aan wezig. Een mogelijke verkla ring voor die afwezigheid werd wellicht onbedoeld gegeven door GS-woordvoerder M. Pro voost. Hij liet de Raad van State weten dat de omwonende agra riërs zijn betrokken bij onder handelingen over een grondruil als gevolg van de aanleg van de WOV. Provoost toonde zich ingeno men met het verslag van de ad viseur van de Raad van State waarin alle bezwaren tegen de vergunning van de OLAZ van tafel worden geveegd. Hij ver zocht de Raad van State dan ook het beroep van de omwonenden ongegrond te verklaren. Eenzelfde verzoek deed L. Kaaijsteker namens de ge meente Borsele die de vergun ning heeft verleend voor de af valwaterzuiveringsinstallatie van Delta Afvalwater uit Mid delburg. Rechter E. Berg liet beide woordvoerders weten dat ze 'niet al te ongerust terug naar Zeeland hoeven te reizen'. De uitspraak van de Raad van State zal nog wel enkele weken op zich laten wachten. van onze regioredactie DEN HAAG- De Dorpsgemeen schap Kats heeft bij de Raad van State in Den Haag met succes geprotesteerd tegen de komst van bijna 10.000 mestvarkens die verdeeld zouden gaan wor den over twee nieuwe bedrijven aan de Noordlangeweg in Kats. Gisteren werd bekend dat de Raad van State de vergunnin gen heeft vernietigd die de ge meente Noord-Beveland voor de mestvarkens heeft verleend. Daarmee zijn de bedrijven voorlopig van de baan. Volgens de Dorpsgemeenschap Kats doet de gemeente alsof de 10.000 varkens in twee bedrij ven worden ondergebracht. In werkelijkheid wordt het echter één megabedrijf. De stallen zijn immers alle op hetzelfde perceel gepland. Ook zijn er organisato rische overlappingen. Volgens de Dorpsgemeenschap Kats heeft de gemeente het megabe drijf alleen maar in tweeën ge splitst om aan de milieuwetge ving te kunnen voldoen. De twee milieuvergunningen zijn aan gevraagd door echte vergunnin genmakelaars van wie er een uit Noord-Brabant komt. De Raad van State geeft de Dorpsgemeenschap gelijk. Vol gens het rechtscollege is het niet duidelijk of het gaat om één dan wel om twee mestvarkensbe- drijven. De gevolgen voor het milieu zijn niet in te schatten en ook over de bedrijfsvoering is weinig bekend, aldus het rechtscollege. TERNEUZEN - Een 22-jarige man uit Arnemuiden is in de nacht van zondag op maandag in elkaar geslagen door een woedende menigte in de Ter- neuzense Nieuwstraat. Aanleiding was de diefstal van een tas van een 19-jarige vrouw uit Hoek. Toen zij de diefstal had bemerkt ging zij verhaal halen bij de Arnemuidenaar. Deze laatste was hier niet van gediend en sloeg haar in het ge zicht. Hierna werd hij op zijn beurt onder handen genomen door de vriend van de Hoekse, een 22-jarige Temeuzenaar. Omstanders hebben zich in de ruzie gemengd en de Arnemui denaar een pak slaag gegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 14