De oudste renner kan niet meer Veere onwennig in ouverture Van Tongeren maakt nog kans op eindzege Spee en Bassie azen op de eindzege in Badgastentoernooi Kerkhove en Visser hebben langste adem Pie Vaesen (92) moet voor het eerst in dertig jaar WK laten schieten uitslagen agenda van onze sportredactie MAASTRICHT - Het verlossen de woord komt van zijn dochter: ..Het is moeilijk toe te geven dat het niet meer gaat." Pie Vaesen, van 29 november 1906, doet voor het eerst sinds dertig jaar niet mee aan het wereldkampi oenschap wielrennen voor vete ranen. Er klinkt berusting in zijn stem: „Ik fiets nu een half uur op de hometrainer, buiten durf ik het niet meer." Vaesen zelf wijt zijn afwezig heid vooral aan een recente aan val van galstenen. „Maar sinds kort eet ik weer goed, dus ik richt me op het WK van volgend jaar." Maar even later geeft de Maastrichtenaar eerlijk toe dat hij zich niet meer een helling' ziet af suizen. „Bergaf gaat zo ontzettend hard. Als je dan valt, ben je er geweest." Dertig keer is het WK voor vete ranen gehouden in het Oosten rijkse Sankt Johann en steeds was Pie Vaesen van de partij. In de categorie 90+ werd hij al vier keer titelhouder. Logisch, zeg gen ze in Maastricht: hij was de enige deelnemer. Paspoort Maar hoe kan dat: 92 jaar en al vier titels'? ..Ik heb ook een Bel gisch paspoort met een foute da tum. Li Sankt Johann denken ze dat ik 94 ben," grijnst Vaesen. Maar zijn dochter is streng. „Pa, je zegt dat de anderen foetelen (oneerlijk doen), maar zelf doe je het ook." Higgins klaagt tabaksbedrijven aan na ziekte LONDEN - Alex Higgins. we reldkampioen snooker in 1982, klaagt tabaksbedrijven aan. De 50-jarige Noord-Ier lijdt aan keelkanker, die is veroorzaakt door roken. Higgms sluit zich volgens de Britse omroep BBC aan bij de rechtszaak die tweehonderd Ie ren tegen tabaksbedrijven heb ben aangespannen. Hij heeft naar eigen zeggen door zijn ziekte 2 5 kilo aan gewicht verlo ren. ANP Kort na de Eerste Wereldoorlog ging Vaesen bij zijn vader in de houtzagerij werken. Hij hield enorm van fietsen, maar wed strijden waren voor pa taboe. „Hij was erg streng en ouder wets. Ik zaagde een keer twee vingers van mijn linkerhand. Ze lagen op de grond. Hij zei alleen: had je maar beter moeten oplet ten. Misschien dat ik me daarom zo wil waarmaken met dat fiet sen." Toen zijn vader al lang dood was, pakte Pie Vaessen het wiel rennen officieel op. Hij was toen een jaar of 57. „Voor een soort weddenschap fietste ik naar Ro me, nog steeds de mooiste ge beurtenis van mijn leven." Ver volgens debuteerde hij bij de liefhebbers. In de prijzen reed hij niet. „De anderen waren twintig jaar jonger." Hoogtepunt In 1975 beleefde Pie Vaesen in Mexico zijn hoogtepunt. Hij reed al jaren duokoersen met onder anderen Harrie Stevens, Bennie Ceulen en Roy Schuiten. „Die won ik allemaal, want van wege mijn leeftijd kreeg ik han denvol bomficatie. Dat was niet in te halen." Toen Schuiten naar Mexico City trok om het we relduurrecord van Eddy Merckx te verbeteren, mocht Vaesen mee van ploegleider Pe ter Post. De Limburger maakte van de gelegenheid gebruik om het werelduurrecord voor 65- plussers aan te vallen. Waar Schuiten faalde, daar slaagde Pie Vaesen. Tot op de dag van vandaag staat het record voor 65-plussers op zijn naam: 37 ki lometer en 295 meter. Ambulance Maar bij het WK voor veteranen zullen de Oostenrijkers het 15 augustus voor het eerst zonder de markante Maastrichtenaar moeten stellen. „Hij is twee keer zó zwaar gevallen dat ze hem met de ambulance moesten ver voeren." vertelt zijn dochter. „Het huidige verkeer gaat hem gewoon te snel. Zijn ogen en oren gaan achteruit. Dan ben je aan de Goden overgeleverd." Van de dokter moet de scheiden de wereldkampioen 90+ meer wandelen. „Maar ik neem altijd de fiets mee." zegt hij met na druk. „Dat staat beter dan een wandelstok." GPD Regerend wereldkampioen Pie Vaesen (92) laat de moed nog niet zakken. „Ik richt me op het WK van volgend ja; doorSjaakSinke WESTKAPELLE - De kaarten in het PZC-stratenloopcircuit zijn nog lang niet geschud. Al- win Vermeulen (AV'56) staat na twee wedstrijden aan de leiding met 597 punten, maar kan nog achterhaald worden door Rini Bruggeman (AV'56) en Lion van Luvk (Dynamica). De winnaar van vorig jaar. Miquel van Tongeren (Dyna mica). finishte in Domburg een plaats voor Vermeulen. Omdat de beste drie wedstrijden mee tellen voor het eindklassement is ook de rol van Van Tongeren nog lang niet uitgespeeld. Of deze twee atleten voor de overwinning van de wedstrijd in Westkapelle in aanmerking komen is afhankelijk van de deelname van John Vermeule (Achilles) die vorig jaar met twee vingers in de neus de wedstrijd won. Charles Timmerman (Parthe non) is de te kloppen man in de categorie H40 waar hij de strij d aan moet met J an de Bart (AV'56) die de laatste wedstrij den bijzonder sterk loopt. Timmerman was onlangs nog tweede in de sterk bezette tien kilometer van Voorthuizen. Vrouwen Marianne de Kok (LPK) af komstig uit Lewedorp heeft met twee overwinningen de leiding bij de vrouwen stevig in handen. De strijd voor de tweede plaats gaat tussen Ka rin Bastian (Dynamica) en Christel Verbeek (Dynamica). Bij de 10 kilometer in Dom burg finishte Verbeek in haar eerste wedstrijd meteen op de tweede plaats met bijna twee minuten voorsprong op Basti an. De wedstrijd in Westkapelle gaat dit j aar voor het eerst over zeven kilometer. De start is om 19.15 uur op de Markt waar ook de finishstreep is getrok ken. De laatste wedstrijd voor het PZC-stratenloopcircuit is de Boulevardloop op woensdag 4 augustus in Vlissingen. Handbalclubs slaan handen ineen MIDDELBURG - De Zeeuwse handbalverenigingen zijn een samenwerkingsverband aangegaan met als doel het handbal in de provincie te promoten. Alle Zeeuwse clubs zijn verenigd in de Handbal Associatie Zeeland. Speerpunt is de stimule ring van het jeugdhandbal. Ook willen de clubs ervaring uit wisselen op het gebied van ledenwerving, trainingsmethodes en technische zaken. In eerste instantie zullen er centrale jeugdtrainingen worden verzorgd door trainers van de ver schillende verenigingen. In een later stadium zal er misschien een Zeeuws selectieteam worden opgericht. Daarmee hopen de clubs de kwaliteit van het Zeeuwse handbal te verhogen. Tevens krijgen de jeugdleden zo de kans om te trainen met jongens of meisjes van hun eigen leeftijd. Van Dongen tweede in België ZOLDER - Motorcoureur Jaap van Dongen is tweede gewor den in een racewedstrijd in het Belgische Zolder. De 29-jarige Middelburger, die uitkomt in de 750cc-klasse, leek op weg naar zijn vierde zege in het open Sprint Trophy-circuit, maar verloor de leiding door een remfout. Vanaf de derde plaats knokte Van Dongen zich terug tot de tweede plek. De Zeeuwse racer gaat nog altijd aan de leiding in het tussenklassement. Er staan Van Dongen nog twee races te wachten. Bekerwedstrijd Kloetinge verzet KLOETINGE - De bekerwedstrijd tussen Kloetinge en Baro nie is verzet naar zaterdag 7 augustus. Het duel in de eerste ronde van de Amstel Cup stond voor vrijdag 6 augustus op het programma. Kloetinge vreesde echter dat de publieke be langstelling te lijden zou hebben onder de af scheids wedstrijd van Danny Blind, die dezelfde avond in Oost-Souburg wordt gehouden. In onderling overleg met Baronie werd daarom be sloten het bekerduel te verplaatsen. De aanvang is 18.30 uur. Schadevergoeding voor Dietzen HUESCA - Een rechter in Spanje heeft aan oud-wielrenner Raimund Dietzen een schadevergoeding van ruim twee mil joen gulden toegekend. De Duitser kwam tien jaar geleden tijdens de Ronde van Spanje ten val in een slecht verlichte tunnel. Dietzen, destijds in dienst van het SpaanseTeka, werd nooit meer de oude en beëindigde in hetzelfde jaar zijn loop baan. De toenmalige organisatie is nu door de rechter verant woordelijk gesteld, meldden Spaanse kranten dinsdag. Het bedrijf Unipublic SA moet voor de geleden financiële schade opdraaien. SID Vries leider in Sachsentour OBERWIE SENTHAL - Pieter Vries is de nieuwe leider in de Sachsentour International, een rittenkoers in Duitsland. De TVM-renner beëindigde de eerste etappe als tweede achter de Deen Allan Johansen. Vries was maandag in de proloog dui- delij k sneller geweest dan Johansendie dinsdag met een klei ne voorsprong in Oberwiesenthal over de finish kwam. Het was een rit waarin vijf heuvels beklommen moesten worden. ANP Hockeyvrouwen langs Ierland UTRECHT - De Nederlandse hockeyvrouwen hebben dins dagavond in Utrecht met matig spel een oefenwedstrijd tegen Ierland met 3-1 gewonnen. Bij de rust stond de ploeg van coach Tom van 't Hek met 1-0 voor door een benutte strafbal van Carole Thate. Wisselspeelster Ageeth Boomgaardt zorg de kort na de hervatting voor 2-0, maar drie minuten later maakte McMahon er 2-1 van. In de 50e minuut zorgde Eefke Mulder voor de beslissing. ANP van onze sportredactie DOMBURG - Het Badgasten Tennistoernooi Domburg is een wedstrijdreeks met een rijke historie. Veertig jaar lang ge noot het evenement dankzij de A-status internationale be kendheid. Gerenommeerde ten nissers gaven acte de présence, zeker toen het een met prijzen geld gedoteerd toernooi werd. In 1990 kwam hier een eind aan. In financieel opzicht was een dergelijke opzet niet meer haal baar. Twee jaar later volgde een her start op De Kikkerpit, het huidi ge domein van de plaatselijke LTC aan de J.W. Schuurman straat, maar nu als B-toernooi. „Gezelligheid staat bij ons voorop", schetst wedstrijdlei der Martin Bernard de sfeer tij dens de speeldagen „Officiële regels hanteren we alleen indien noodzakelijk. Er is dan ook geen bondsgedelegeerde. Het contact met de tennisbond is echter niet helemaal verbroken, want we staan op de officiële kalender, zij het vermeld onder de kop overige toernooien." De band met de badgasten is groot. Het is daarom niet ver wonderlijk dat in deze 48e afle vering meervoudig winnaar Ben Spee uit Haarlem als aanvoer der van het enkelspel-schema een nieuwe gooi doet naar de hoofdprijs. Sybrand Krans staat als tweede genoteerd, ter wijl Markus Hillerts en Eric Grootens de posities drie en vier innemen. Andere kanshebbers op een hoge eindklassering zijn Wilko Huibers en Alexander Klosterkemper. Vrouwen Bij de vrouwen is Anita Bassie uit Baarn de te kloppen speel ster. Zij is afkomstig uit Dom burg en speelde vele jaren voor het Vlissingse DOS. Claire Barnhard uit Oostkapelle is als tweede geplaatst. Gisteren werden de eerste par tijen afgewerkt. Verrassingen deden zich niet voor. Tom Ade laar, in de vorige editie halvefi- nalist, bleef aan de positieve kant van de score tegen Martin Sicken. Wilko Huibers had geen moeite met Paul Verstappen, terwijl Domburger Wilco van Eijzeren uitstekend uit de start blokken kwam tegen Wolf-Die ter Loudon. door Peter Godrie BURGH-HAAMSTEDE - Ro bin Kerkhove en Michel Visser uit Zierikzee hebben op het Westhoek-toernooi in Burgh- Haamstede him tweede zege op rij geboekt. Waren ze in de eer ste ronde te sterk voor Klompe- /Bil, tijdens hun tweede optre den in het mannendubbel Dl moesten de Zierikzeese tennis sers aanzienlijk meer krachten aanboren: 6-3 3-6 7-6 tegen Leo Bakker uit Zierikzee en Brue- naar Jaap Dekker. Het als tweede geplaatste kop pel in het gemengd dubbel Dl, Corry van Rooy en Wim Schenk, moesten het toernooi al na een ronde vaarwel zeggen. Het duo verloor met 6-3 2-6 7-6 van Dick Dool en Tonia Voorn uit Burgh- Haamstede. Met de overwin ning plaatsten Dool en Voorn zich voor de kwartfinale. De duo's Wessels/Wessels en Mol- /Kerkhove schaarden zich eveneens bij de laatste acht. De Zierikzeeënaars Jacco de Looff en Yoeri Volkeri behaal den in het mannendubbel Cl een regelmatige zege op Gerard Bovenschen en Joop Brouwer, twee vakantiegangers uit Rens- woude. Het werd tweemaal 6-4. In de halve eindstrijd ontmoe ten De Looff en Volkeri het als eerste geplaatste Bruse koppel Alex Diddens/Jan-Cees van de Stighel. Dit is een herhaling van de finale van het Dikke Toren- toernooi die door de Zierikzeese spelers werd gewonnen. In het mannendubbel B werden Peter-Jan Manten en Erwin de Keizer de zevende kwartfina list. De Kruiningers versloegen Hans-Jan Goedegebure en René van Dijke uit Nieuwerkerk in twee bedrijven: 6-2 6-3. De laat ste en achtste kwartfinalist komt vandaag uit het duel tus sen Robert Kort/Arno de Ko ning en Richard Folmer/Mark Lodewijk. Veere-aanvaller Harvey Sibelo (links) schermt de bal af in de oefenwedstrijd tegen RBC. foto Ruben Oreel Eersteklasser verliest eerste wedstrijd van het seizoen met 1-5 van RBC door Pieter van Klinken VEERE - Zaterdag-eersteklasser Veere heeft zijn eerste wedstrijd van de voorbe reiding op het komende seizoen verloren. Eerstedivisionist RBC uit Roosendaal was met 1-5 te sterk voor de Zeeuwse club. In tegenstelling tot Middelburg, dat za terdag zeer verzwakt aantrad tegen de Brabanders, miste Veere slechts drie spe lers. De vijf nieuwelingen kwamen allen in actie. Volgens trainer Hans de Nooijer speelde zijn team nog wat onwennig. „Het was ook onze eerste wedstrijd. De centrale verdedigers van vorig zijn seizoen zijn er nog niet en daar moet de rest van het team ook op inschakelen. Volgende week ko men ze echter weer en dan zijn we com pleet." Veere heeft veel spelers overgenomen om de selectie te versterken. Dat is nodig om de doelstelling te bereiken: een plaats bij de eerste vier en een periodetitel, zodat deelname aan de nacompetitie verzekerd is. Apollo'69 uit 's-Gravenpolder was hof leverancier. Middenvelder Randy de Dreu en aanvaller Jean Paul Harthoorn maak ten de overstap naar een hoger niveau. Danny ter Steege, die overkwam van Hoek, geeft de verdedigers wat meer con currentie en Mohammed El Bekkaoui (ex- Oostkapelle) is de opvolger van Sjimmie Kikkert onder de Veerse lat. De jeugdige René Michel Gerritsen is overgekomen van Middelburg (zondag). Basisconcept Trainer De Nooijer liet zijn team gister avond net zo spelen als hij van plan is in de competitie. Het basisconcept is een 4-4-2- opstelling. Bij balbezit blijven drie of vier verdedigers wat van achter hangen en schuiven twee middenvelders mee naar voren. Als de bal bij de tegenstanders is, zakken twee middenvelders terug. Eén aanvaller neemt een plaats over op het middenveld. Dit spel kwam tegen RBC goed uit de verf. Wat Veere vooral de das omdeed, waren de voorzetten van RBC. Drie Brabantse doelpunten werden gescoord uit een voorzet en een viel uit een hoekschop. Kopspecialist John Lammers maakte drie doelpunten, alle drie met het hoofd. De verdediging van de zwart-witten had dui delijk moeite met de luchtduels, die bijna allemaal verloren gingen. Toch was het niet alleen de Veerse verdediging die de fout inging. Het enige Zeeuwse doelpunt viel doordat RBC de buitenspelval ver keerd uitvoerde. Vijf Veere-spelers ston den zo in één klap vrij voor de keeper. In eerste instantie was het Edwin van Taten- hove die op de keeper schoot. In de re bound kon Randy de Dreu zijn eerste doelpunt voor Veere binnenschieten. Veere - RBC 1-5 (0-4). 10. John Lammers 0-1, 23. Rob Penders 0-2, 24. John Lammers 0-3, 25. John van Loenhout 0-4, 57. Randy de Dreu 1-4, 63. John Lammers 1-5. Scheidsrechter: AC. van de Reyt (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 100. Veere: Mohammed El Bekkaoui; Adrie Belf- roid, Danny ter Steege, Theo van Tatenhove, Edwin van Tatenhove (75. Jorrit Schuurman); Jason Blommaert, Jorrit Schuurman (46. Gha- lid Bujrahi), Turgut Kirzilarslan (46. Jan Pieter Adriaanse), Roepesh Bhagola (32. Randy de Dreu); Harvey Sibelo (46. Anton Belfroid), Jean Paul Harthoorn (46. René Michel Gerritsen). RBC: Jurgen Belpaire; Marcel Cas, Rob Pen ders, Eric Hellemons, Sébastien Stassin; Co- pain Kortland, Marcel van Helmond, Damiën Hertog (69. Remco Heerkens), Gijs Cales (69. Jurgen Roeken); John Lammers, John van Loenhout. Hockey Utrecht. Vrouwen, oefenwedstrijd: Ne derland - Ierland 3-1 (1-0). 4. Thate 1-0 (strafbal), 40. Boomgaardt 2-0 (strafcor- ner), 43. McMahon 2-1, 50. Mulder 3-1. Scheidsrechters: Malina, Peters (Dui). Aantal toeschouwers: 400. Honkbal Bologna/Parma. EK mannen. Poule B: Nederland - Slovenië 15-2. Nederland speelt donderdag in play-offs tegen Zwe den. Schaken Dieren. Open NK. Zevende ronde: Van Wely (Ned) - Goloebev (Oek) 1-0, Van den Doel (Ned) - De Vreugt (Ned) 1/2-1/2, Be- relovich (Oek) - Meijers (Let) 0-1, Sav- chenko (Oek) - Van de Weide (Ned) 1/2- 1/2, Golod (Isr) - Jansen (Ned) 1/2-1/2, Hoeksema (Ned) - Barsov (Oez) 1/2-1/2, Gustafsson (Dui) - Hort (Dui) 1/2-1/2. Stand: 1. Van Wely 6 1/2 punten, 2. Meij ers 51/2,3. De Vreugt, Van den Doel, Van der Weide, Mikhalevski (Isr), Boxboom (Ned) 5. Sportprijsvragen Lucky Ten van dinsdag 27 juli: 1-3-9-11 -14-17-18-25-34-37-40-50-54-63-65 - 72 - 73 - 74 -78 - 80. (onder voorbehoud) Tennis Burgh-Haamstede. Westhoek-toernooi. HDB, eerste ronde: Manten/De Keizer- Goedegebure/Van Dijke 6-2 6-3. HDC1, kwartfinale: De Looff/Volkeri-Boven- schen/Brouwer 6-4 6-4. GDC1, kwartfi nale: Den Ouden/Bleiji-De Waal/De Waal 6-0 6-4. Halve finale: Kouwenberg/Pas- schier-Den Ouden/Huyser6-2 6-2. DDC2, kwartfinale: 't Hart/Anspach-Kerkhove- /De Vlieger 6-4 6-3. GDC2, eerste ronde: Bierman/Bierman-Slootmaker/Folmer 7-6 2-6 7-5, Bianci/Van de Velde-Hoogen- doorn/Manueel walk-over. HDD1, twee de ronde: Visser/Kerkhove-Bakker/Dek- ker 3-6 6-3 7-6. GDD1, eerste ronde: Meuldijk/Peters-Linden/Vleeshouwers 6-2 6-4. Tweede ronde: Dool/Voorn-Van Rooy/Schenk 6-3 2-6 7-6, Mol/Kerkhove- Hofstede/Zalm 6-1 6-2. DDD2, kwartfina le: De Bil/Padmos-Dekker/Ahlrichs 6-2 6- 0. HD veteranen, eerste ronde: Smits/Willemse-Kamm/Peters 6-1 6-3, Bordui/Dool-Dettingmeïjer/Slotboom 6- 46-1. DD veteranen, kwartfinale: Terwis- scha/Klaver-Brouwer/Verlinde 6-3 6-0. GD veteranen, eerste ronde: Terwis- scha/Hoare-Peters/Kamm 6-4 6-3. Kwartfinale: Wessels/Wessels-Zweep- /Zweep 6-4 3-6 6-4. Voetbal Vrouwen: 1. Van Moorsel, 2. Van Ale- beek, 3. Van der Vijver (Bel). Oberwiesenthal. Sachsentour Interna tional. Eerste etappe, Stollberg - Ober wiesenthal: 1Johansen(Den)177 km in 4.48.16, 2. Vries (Ned) 0.16, 3. Schantyr (Rus) 0.34. Klassement: 1. Vries 4.55.06, 2. Johansen 0.12,3. Ampler (Dui) 0.29. Zeilen Sandefjord. EK Soling (fleetracen). Stand na 4 races: 1 Schumann (Dui) 11 punten, 2. Heiner/Van Nïekerk/De Ridder (Ned) 18,3. Pisjoegin (Oek) 19. Lee-on-Solent. WK Flying Dutchman. Tweede race: 1. Schönherr/Böjsen Möl- ler (Den), 2. Kramer/Dijksterhuis (Ned), 3. Borowski/Berlin (Dui). Derde race: 1. Borowski/Berlin, 2. Kramer/Dijksterhuis, 3. Schönherr/Böjsen Möller. Stand: 1. Kramer/Dijksterhuis, Borowski/Berlin, Schönherr/Böjsen Möller. Helsinki. EK Laser. Stand na 4 races: 1 Ainslie (GBr) 18 punten, 2. Suomalainen (Fin) 27,3. Birgmark (Zwe) 30,6. Kats 37, 10. Lantermans41,43. De Haas 109. Zwemmen Istanbul. EK, finales. Mannen. 100 m school: 1. Fioravanti (Ita) 1.01,34,2. War- necke (Dui) 1.01,97, 3. Perrot (Fra) 1.02,08, 4. Kruppa (Dui) 1.02,32, 5. Kui pers (Ned) 1.02,69. 50 m vlinder: 1 Van den Hoogenband (Ned) 23,89,2. Milose vic (Kro) 24,17,3. Foster (GBr), Frölander (Zwe) 24,39, 5. Keizer (Ned) en Carlsson (Zwe) 24,48.100 m rug: 1. Theloke (Dui) 55,16,2. Kozulj (Kro) 55,84,3. Urbach (Isr) 55,87, 4. Savickas (Lit) 56,06, 5. Driesen (Dui) 56,12 Halve finales: 100 m vrij, eer ste serie: 1. Frölander 49,46. Tweede se rie: 1. Van den Hoogenband 48,74 (Ned. record), 2. Popov (Rus) 49,24, 6. Veens 50,39 (10e in totaal, uitgeschakeld). 200 m wissel, eerste serie: 1. Keiler (Dui) 2.02,75 Tweede serie: 1. Wouda (Ned) 2.01,38, 6. Van der Zijden 2.03,88 (10e in totaal, uitgeschakeld). Vrouwen. 50 m vlinder: 1. Këmmerling (Zwe) 26,29 (wereldrecord), 2. Sjöberg (Zwe) 26,93, 3. Groot (Ned) 27,41, 4. Du- four (Bel) 27,57,5. Nyiry (Hon) 27,59.200 m rug: 1. Maracineanu (Fra) 2.11,94, 2. Rund (Dui) en Fomenko (Rus) 2.13,30, 4, Sexton (GBr) 2.14,25, 5. Buschschulte (Dui) 2.14,62. 4x200 m vrij: 1. Duitsland (Van Almsick, Szalai, Stockbauer, Kiel- gass) 8.01,66, 2. Zweden 8.07,37, 3. Roe menië 8.07,75, 4. Groot-Brittannië 8.08,00, 5. Spanje 8.14,46. Halve finales: 100 m vrij, eerste serie: 1. Rolph (GBr] 55,69. Tweede serie: 1. Vólker (Dui) 55,56, 2. De Bruijn (Ned) 55,84. 100 m school, eerste serie: 1Bondarenko (Oek) 1.09,68, 5. Kikkert (Ned) .1.11,54 (10e in totaal, uitgeschakeld). Tweede serie: 1. Kovacs (Hon) 1.08,42. Oefenwedstrijden. NAC- Sparta 5-2(1-0). Christiano 1-0, Elk- hattabi 1-1, Christiano 2-1, Langerak2-2, Dos Santos 3-2, Simons 4-2, Schreuder 5-2. Veendam - Cambuur 1-3 (0-2). Nelisse 0- 1Goudmijn 0-2, Henar 1-2, Berghuis 1-3. Meerssen - MVV 0-8 (0-2) Doelpunten: Taiwo 4, Hollanders, Caers, Kortsjaqui- ne, Vriesde. FCUtrecht-OFI Kreta (Gri) 1-1 (1-1). Doel punt Utrecht: Martel. Bijzonderheid: Kre ta nog zonderTaument. 't Zand - Willem II0-11 (0-4). Doelpunten: Bombarda 3, Schulp 2, Ceesay 2, Valk 2, Hermes, Sjoekov. Regioteam Bennekom - Barcelona 0-12 (0-10). Doelpunten: Litmanen 5, Kluïvert 2, Sïmao 2, Ronald de Boer, Frank de Boer, Gabri. PAOK Saloniki (Gri) - PSV 3-0 (1-0). woensdag— Wielrennen Stiphout. Profronde. Mannen: 1. Blijle- vens 100 km in 2.19.18, 2. Zabel (Dui), 3. Meijs, 4. Lotz, 5.Van den Meulenhof. Atletiek Stratenloop Westkapelle. Derde wed strijd voor het PZC-stratenloopcircuit Afstand: 7 kilometer. Start: 19.15 uur op de Markt van Westkapelle. Inschrijven: sportzaal aan de Molenwal 68 te Westka pelle. Tennis Westhoek-toernooi. Vijfde dag. Locatie: tennispark TC Westerschouwen, Burgh- Haamstede. Aanvang: 10.30 uur. Wielrennen 24e Ronde van Westkapelle. 20.15 uur: cyclosportieven (61 kilometer). 20.17 uur: veteranen/recreanten (44/35 kilo meter). Start en finish: Markt, Westkapel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 66