Van den Hoogenband wint weer Erik de Koeyer op straat gezet PZC Voettocht als straf voor verlies Willem II Kees Bal wil niet te hard van stapel lopen met Tourplan Hoofdsponsor gaat door met de Tour Trainer verrast door aankoop sport woensdag 28 juli 1999 21 Zwemmer haalt tweede gouden medaille op EK van onze sportredactie TILBURG - Trainer Co Adri- aanse van Willem II is origineel in het bedenken van discipli naire maatregelen voor zijn spelers. Stuurde hij ze vorig seizoen naar een korfbalwed strijd om te leren verdedigen, maandag liet de coach zijn se- lectio voor straf een voettocht van zo'n 26 kilometer afleggen. Reden voor de maatregel was het ruime verlies van 6-1 in een oefenwedstrijd tegen de Belgi sche club AA Gent. Adriaanse was zo slecht te spreken over de instelling van zijn selectie dat hij een verrassing voorbereid de. Zijn spelers werden in hun auto's gezet en moesten van Tilburg naar de Vijf Eiken rij den, dertien kilometer verder op. Daar aangekomen moesten de Tilburgers hun sleutels inle veren en werd ze opgedragen de terugtocht te voet te aan vaarden. Met Adriaanse in een auto als controleur liepen de voetbal lers terug naar het stadion. Na een lunch mochten ze weer op pad. Wederom te voet, weder om naar de Vijf Eiken. Daar stonden hun auto's immers nog. Eén speler heeft een heel wat zwaardere straf gekregen. Doelman Kasper Nelis, afkom stig van Ajax, is teruggezet naar het tweede elftal. Over de reden van de sanctie kon een clubwoordvoerder niets zeg gen. ANP Lisette Planken uitgeschakeld ISTANBUL - Lisette Planken is er gisteravond niet in ge slaagd zich te plaatsen voor de halve finales van het EK schoonspringen op de 1-meterplank. De Europees jeugdkam pioene uit Berkel en Rodenrijs eindigde in het sterke deelne mersveld als dertiende. Met een totaal van ruim 221 punten kwam de achttienjarige Zuid-Hollandse vier punten tekort voor een klassering bij de beste twaalf die doorgaan. ANP Koptelefoons voor scheidsrechters LONDEN - De Britse voetbalscheidsrechters staan in het ko mende seizoen tijdens de wedstrijden in de Premier League in verbinding met hun grensrechters. Ze worden met mini-mi crofoons en kleine koptelefoons uitgerust. Het project loopt een jaar. Het seizoen begint op 7 augustus. DPA Arsenal houdt Anelka aan contract LONDEN - Het bestuur van de Londense voetbalclub Arse nal heeft de Franse aanvaller Nicolas Anelka gesommeerd zich aan zijn contract te houden. Hij is gisteren van de trans- ferlijst gehaald, nadat zijn overgang naar de Italiaanse club Lazio Roma niet doorging. Het bestuur van Arsenal had Anel ka tot 12.00 uur gisteren de tijd gegeven rond te komen met een andere vereniging. De afgelopen twee maanden werd hij in verband gebracht met Lazio, Juventus, Olympique Mar seille en Real Madrid. De Franse coach Arsene Wenger van Arsenal was er aanvankelijk mee akkoord gegaan dat Anelka zou vertrekken. Arsenal en Lazio kwamen een transferbedrag van 22 miljoen pond (ruim 70 miljoen gulden) overeen, maar de persoonlijke verlangens van Anelka vormden een onover komelijk struikelblok. Zo zou hij een weeksalaris van 60.000 pond (ruim twee ton) hebben geëist. Anelka wordt nu geacht zich serieus bij Arsenal voor te bereiden op het nieuwe sei zoen, dat overeen kleine twee weken begint. RTR Youri Mulder hervat training GELSENKIRCHEN - Youri Mulder heeft gisteren voor het eerst sinds drie weken weer meegetraind met de selectie van Schalke '04. De aanvaller hadzich op 6 juli, tijdens de tweede seizoenstraining, geblesseerd aan de linkerknie. Uit onder zoek door dokter Van Dij k in Amsterdam bleek dat een opera tie niet nodig was. Mulder onderging de afgelopen weken fy siotherapie, werkte in het krachthonk en trainde apart van de groep. ANP Judoka positief bevonden PRAAG - DeTsjechischejudokaMichaelaVernerova is op do ping betrapt. Ze won in mei tijdens de Europese kampioen schappen in Bratislava brons in de klasse tot 57 kilogram. Vernerova hangt een schorsing boven het hoofd en ze moet wellicht haar medaille inleveren. SID Tsjmil blijft weg bij dopingcontrole LISIEUX - Andrei Tsjmil heeft maandag verstek laten gaan bij een dopingcontrole na een criterium in het Franse Lisieux. Zijn ploegleider Jean-Luc Vandenbroucke verklaarde giste ren dat de tot Belg genaturaliseerde renner niet wist dat er een controle was. Volgens Vandenbroucke was de organisatie van het criterium pas op het laatste moment op de hoogte van de controle. „De renners die ter controle moesten, hoorden dat pas na afloop via de luidspreker. Tsjmil was op dat moment al vertrokken", aldus de ploegleider van Lotto. Tsjmilheeft gis teren alsnog een urinestaal bij de organisatiein Lisieux inge leverd. Hij hoopt daarmee te voorkomen dat de internationa le wielrenunie UCI sancties oplegt wegens zijn absentie bij de controle. AFP van onze sportredactie ISTANBUL - Pieter van den Hoogenband heeft op de tweede dag van het Europees kampi oenschap zwemmen in Istanbul opnieuw zijn topvorm en aange boren klasse getoond. Nadat hij goud had gehaald op de 50 me ter vlinderslag (23,89) slechtte de Geldropse student gisteren op de 100 meter vrije slag de barrière van 49 seconden. Hij versloeg in de halve finale wereldrecordhouder Aleksan- der Popov en tikte aan na 48,74. Zo snel was nog nooit iemand geweest bij een Europees titel- toemooi. Van den Hoogenband had een nationaal record staan van 49,13. Dat dateert van de Olympische Spelen in Atlanta. „Dat zwom ik als jong pikkie, tien kilo lichter. Eindelijk is die tijd weg", reageerde Van den Hoogenband. Zijn zege op de vlinderslags print ('die zwem ik voor het eerst bij een groot toernooi') was minstens een even aangename verrassing. „Het waren niet de geringste tegenstanders, maar dit was m'n kans. Ik moest als eerste aantikken. De tijd maak te niet uit. Twee keer gezwom men, twee keer goud. Ik kan wel naar huis", aldus Van den Hoo genband, die maandag al de beste was geweest met de Ne derlandse estafetteploeg op de i 4x100 meter vrije slag. „Maar ik kan natuurlijk ook woensdag op de 100 vrij nog een keer laten zien dat ik heel hard kan zwemmen. Ook nu applau- diseerde het publiek nog het hardst voor Popov. Die was na afloop opvallend stil, maar hij staat er in de finale heus weer. Ook al heeft hij nog niet zoveel laten zien. Deze nederlaag is hij meteen vergeten. Dat is het knappe van Popov." De Rus, die in 1994 in Monaco 48,21 liet noteren, verklaarde na afloop een beetje moe te zijn. ïtysiek en mentaal, van het zwemmen maar ook van alle vragen naar het hoe en waarom. „Toen ik 21 was - zo oud is Pieter toch? - was het niet moeilijk heel hard te gaan. Ik heb voor dit EK wel getraind, maar niet zo seri eus. Het is een tussenstation voor Sydney. We zullen zien woensdag." Lekker Inge de Bruijn haalde ook op haar gemak de finale van de 100 meter vrije slag, waarop ze de wereldranglijst van dit jaar aanvoert. In de halve eindstrijd werd ze weliswaar verslagen door de Duitse Sandra Volleer (55,56 tegen 55,84), maar daar maalde De Bruijn niet om. Dat was zelfs bewust, na haar 55,20 in de eerste kwalificatie. „In de serie heb ik gas gegeven, in de halve finale ingehouden. Ik zag Völker komen en dacht 'dat zit wel goed'. Ik voel me heel lek ker", aldus de Bruijn. Om zich perfect te kunnen voor bereiden op het koninginnen- nummer van de zwemsport liet De Bruijn de eindstrijd van de 50 meter vlinderslag schieten, waarvoor ze zich als snelste had geplaatst. Chantal Groot ver overde op dit sprintnummer de bronzen medaille. De naar AZ &PC in Amersfoort uitgeweken Amsterdamse verbeterde haar persoonlijke record tot 27,41. Alleen de Zweedse zwemsters Anna-KarinKammerling en Jo hanna Sjöberg waren sneller. Kammerling scherpte haar we reldrecord met een tiende aan tot 26,29. Ze onttroonde eerder deze maand De Bruijn als re cordhoudster. „Het was een schitterende race", complimen teerde de Barendrechtse haar Scandinavische rivale. „Ik denk niet dat ik dat had gered. Ik heb Pieter van den Hoogenband schreeuwt het uit na zijn overwinning op de 50 meter vlinderslag. dus een goede keuze gemaakt." Door zich terug te trekken deel de De Bruijn een cadeautje uit. Chantal Groot pakte het gretig aan. „In zekere zin heb ik het brons een beetje aan Inge te danken. Toch, als ik naast die andere Zweedse had gelegen, had ik ook een kans gehad. Nu kon ik haar niet zien"zei Groot. Joris Keizer gleed in de scha duw van Van den Hoogenband naar 24,48 op de 50 meter vlin derslag, net geen persoonlijk re cord. Hij werd vijfde, evenals Benno Kuipers op de 100 meter school slag. In de finale kwam de DW- K'er tot. 1.02,69, slechts drie honderdste boven zijn beste verrichting. Ilse Kikkert haalde bij de vrou wen op dit nummer de eind strijd niet. Ze stelde teleur met een tijd van 1.11,54, bijna een seconde boven haar persoonlij ke toptijd. Ze werd slechts tien de. Hetzelfde resultaat boekte Mark Veens op de 100 meter vrije slag. De Limburger tikte aan na 5039Dat viel ook tegen. Marcel Wouda is vandaag wel te foto Safak Kayarl ar/AP bewonderen in de finale van de 200 meter wisselslag, het num mer waarop hij wereldkampi oen is. De lange PSV'er zwom zeer zelfverzekerd naar de beste tijd van het gezelschap: 2.01,38. Alleen de Italiaan Massimo Ro- solino bleef ook binnen de 2.02. Mark van der Zijden haalde de laatste acht niet. Zijn 2.03,88 was de tiende tijd. ANP Terneuzense doelman na ontslag bij KV Kortrijk aan de slag als stratenmaker door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De carrière van Erik de Koeyer als prof lijkt voorbij. De 32-jarige Ter neuzense doelman, die vijftien seizoenen bij Belgische clubs onder contract stond, was bij zijn huidige club KV Kortrijk niet langer gewenst. Er was geen belangstelling van andere profclubs. Direct nadat De Koeyer be richt van zijn ontslag had ge kregen, is hij op zoek gegaan naar een andere baan. Die vond hij bij een aannemings bedrijf in zijn woonplaats, waar hij nu fulltime in dienst is als stratenmaker. Toch heeft hij de moed nog niet opgege ven. „Er zijn nu steeds meel mensen die weten dat ik zon der club zit. En één telefoontje is genoeg, want ik kan nu gaan en staan waar ik wil. Ik moet hopen op een blessure bij een van mijn collega-keepers", al dus De Koeyer. De loopbaan van Erik de Koeyer begon vijftien jaar ge leden bij Lokeren. Daar ver tolkte hij tien seizoenen lang vooral de rol van reservekee per, waarna hij vertrok naar Excelsior Moeskroen. Daar beleefde hij drie topjaren on der trainer Georges Leekens. De club werd onder andere kampioen van België en speel de daardoor automatisch Eu ropees voetbal. De Koeyer speelde in die drie jaar vrijwel alle wedstrijden en werd één keer de minst gepasseerde kee per van de Belgische eerste klasse. Ommekeer De ommekeer kwam in het vierde jaar. Hugo Broos werd aangetrokken als vervanger van Leekens en in zijn kielzog nam hij keeper Yves Feys mee. Die werd zijn eerste doelman en De Koeyer werd wederom naar de bank verbannen. Aan het einde van het seizoen ver kaste hij dan ook naar KV Erik de Koeyer: „Je weet dat je op een gegeven moment weer terugkomt in de maatschappij, maar dat dat zo snel het geval zou zijn, had ik niet verwacht." foto Charles Strijd Kortrijk, waar hij wel eerste keus werd. Na vijftien wedstrijden, waar in hij 41 tegendoelpunten moest incasseren, diende De Koeyer zijn basisplaats af te staan aan collega Vandoorne. Kortrijk degradeerde aan het eind van het seizoen roemloos. Daarin schuilt ook het ontslag van De Koeyer. „Blijkbaar stond in de ldeine lettertjes van mijn contract dat de verbinte nis bij degradatie door Kort rijk verbroken kon worden. En die optie hebben ze nu dus ge licht. Het lullige is echter dat alle andere spelers die niet meer welkom waren, dat al half mei te horen hebben ge kregen. Maar ik kreeg pas een maand later een brief in de bus En dan zijn de keèpersposities bij alle clubs al ingevuld. Ik kon nog wel terug naar Moes kroen, maar dan kon ik voor nop in het tweede gaan spe len", aldus De Koeyer. Dat hij nu weer als stratenma ker aan de slag is, vindt hij naar eigen zeggen niet erg. „Natuurlijk had ik het liefst tot mijn 37e in het betaald voetbal onder de lat gestaan, maar er is nog geen man over boord. Je weet dat je op een ge geven moment weer terug komt in de maatschappijmaar dat dat zo snel het geval zou zijn, had ik niet verwacht." Spelersvakbond vraagt geld voor bemiddeling 1 GOUDA - Ook de WCS gaat j commercieel. Clubs uit het be taalde voetbal moeten met in- - gang van het nieuwe seizoen gaan betalen voor bemiddeling i van spelers. Om de organisatie 1 van de spelersvakbond draaien- r de te houden en de integriteit te waarborgen, gaat de WCS met 1 een zelfstandige stichting een i. samenwerkingsverband aan. Arnold Oosterveer en Edwin 01- de Riekerink gaan de nieuwe, nog naamloze organisatie lei den Voorzitter Theo van Segge- len: „We maken gewoon een 1 doorstart." De spelersvakbond is genood- zaakt tot de drastische stap om het commerciële ProProf het 1 hoofd te bieden, maar vooral om - de eigen organisatie draaiende I te houden. Van Seggelen: „De WCS heeft het geld nodig om de begroting dekkend te hou- r den. De stichting is in het leven 1 geroepen omdat dat we onze in- j tegriteit als vakbond willen waarborgen." - Hij denkt daarbij aan een be- - drag van ongeveer 15.000 tot j 20.000 gulden per club per sei- j zoen. „Dan praat je over onge- veer zeven ton. Zie het als een 1 soort subsidie. We zijn er na alle recente ontwikkelingen min of 3 meer toe gedwongen." 3 De oprichting van ProProf, de j organisatie van een aantal com- merciële makelaars, en de komst van een WCS-onwaar- dige CAO heeft de vakbond in een lastig positie gemanoeu- vreerd. Sinds 1 juli wordt vol- j gens Van Seggelen 'met man en macht' gewerkt aan een struc- J tuurwijziging, die over een i week of twee zijn beslag moet krijgen. Arend Steunenberg, 1 een van de spelersbegeleiders vande WCS: „Het idealistische gerommel heeft geen zin meer. De WCS bezint zich. De CAO is ons door de strot gedrukt, maar net als een verliezer herbezin nen we ons en bepalen we een nieuwe tactiek. Zo gaat het ge woon niet meer. De solidariteit tussen clubs is ver te zoeken. We j zijn afgeserveerd.GPD PSV onderuit tegen PAOK SALONIKI - PSV heeft in de oe fenwedstrijd tegen het Griekse PAOK Saloniki een forse neder- laag geleden. De Eindhovenaren gingen met 3-0 onderuit tegen de club van 1 trainer Arie Liaan. PSV had af gelopen weekeinde ook al met 2- 1 van FC Den Bosch verloren. Patrick Lodewijks verdedigde het doel van PSV. ANP van onze sportredactie DOETINCHEM - De Graaf schap heeft Milan Berck Bce- lenkamp (21) vastgelegd voor vier seizoenen. Berck Beelen- kamp, een verdediger, meldde zich gisteren op het trainings kamp in Callantsoog. Trainer Frans Thijssen wist echter niet dat Berck Beelenkamp gekocht is door De Graafschap en dacht aanvankelijk met een testspeler van doen te hebben. Thijssen, die juist een speler zoekt voor de positie van links half, onthield zich wijselijk van commentaar en zei: „Ik vind het best als de speler die ik wil heb ben óók komt." Graafschap voorzitter Hylke Enzerink: „Het is niet zo dat we Thijssen hebben gepasseerd. We hebben overlegd en ik weet dat dit niet de speler is die hij op dit moment zoekt. Op links is de nood hoger, dat klopt. Maar ik heb goede in formatie over Berck Beelen kamp en hij kost niets. Het afgelopen seizoen stond Berck Beelenkamp - afkomstig uit de Ajax-opleiding - onder •contract bij het Italiaanse Ge nua, dat uitkomt in de Serie B, zonder daar aan spelen toe te komen. Wel was hij volgens En zerink actief in de Zwitserse competitie. Onder Louis van Gaal viel Berck Beelenkamp een paar keer in bij Ajax. In het sei zoen 1997/'98 werd de speler verhuurd aan Volendam, waar na hij naar Italië vertrok. GPD door Frits Bakker VLISSINGEN - De initiatiefne mers die de Ronde van Frank rijk naar Zeeland willen halen, zullen niet voor begin septem ber contact zoeken met de Tour directie. De Zeeuwse werkgroep bekijkt in een bijeenkomst op 3 0 augustus eerst intern of er een financieel draagvlak is om de plannen verder door te zetten. Kees Bal heeft namens het KNWU-district een aantal vertegenwoordigers van de pro vincie, de gemeenten en de wie lersport uitgenodigd om het Tourplan te evalueren. „We zijn nog niet zo ver dat we nu de Tourdirectie al kunnen benade ren. Het is goed dat er even con tact is geweest met Jean-Marie Leblanc, maar verder moeten we geen voorbarige dingen roe pen." Zoals bekend heeft de Zeeuwse gedeputeerde Jaap Hennekeij het plan opgevat om ter gele genheid van de opening van de Westerscheldetunnel de Tour de France in 2003 of 2004 naar Zeeland te halen. De Zeeuwse wielerorganisator Ap den Doel- der heeft die plannen tijdens de Tour kenbaar gemaakt aan Tourdirecteur Leblanc. Hennekeij zou zondag ook een bezoek aan de Tour brengen.,Ik was door omstandigheden ver hinderd", vertelde hij gisteren op zijn vakantieadres. „Het was overigens oök niet de bedoeling van onze sportredactie PARIJS - Credit Lyonnais, een van de hoofdsponsors van de Ronde van Frankrijk, heeft aan gegeven de komende jaren door te gaan. Vlak voor het begin van de Tour liet het bedrijf nog weten serieus te overwegen te stoppen met de financiële on dersteuning van het wielereve- nement. De Franse bank uitte dat drei gement nadat de Tom-directie onder druk van de internationa le wielrenunie (UCI) Richard Virenque weer had toegelaten. In eerste instantie had de ronde directie de Franse renner van Polti nog geweigerd wegens zijn om daar al mensen te spreken over onze plannen. Op initiatief van Kees Bal wordt eerst met alle partij en bekeken of de plan nen haalbaar zijn. Daarna zul len we beslissen of we ons for meel kandidaat te stellen." Volgens Hennekeij is er nog niet gesproken over hoe een Zeeuw se Touretappe door de Wester scheldetunnel eruit zou moeten zien. „Het is niet moeilijk om een etappe langs markante Zeeuwse plaatsen te laten rij den, maar de vraag iswat wil de Tour zelfwat hebben wij te bie den, aan hotels en andere ac commodaties. En waar moeten we aan denken? Kunnen we een start, een finish of alleen een doorkomst in Zeeland krijgen?" Kees Bal benadrukt dat elk ini tiatief voor eind augustus de zaak kan schaden. „Het is niet goed dat we van alle kanten ac tie gaan ondernemen. Dat Ap den Doelder het heeft aange kaart is wel goed, maar verder moeten we nog niet gaan. Je kunt toch niet eerst naar Le blanc stappen en daarna pas de directie van de Westerschelde tunnel gaan inlichten?" Overigens hebben de Franse steden Pau, Lourdes, Bordeaux en Draguignan inmiddels inte resse getoond in de Tourstart van 2004. Pau, gelegen aan de voet van de Pyreneeën, wil de opening van een nieuw congres centrum vieren met de start van de Franse ronde. betrokkenheid bij de Festina- affaire in de vorige Tour de France. Nicolas Chaine, de di recteur communicatie van Cre dit Lyonnais, repte destijds van een steek in de rug van eenieder die tegen doping strijdt. SID Jeroen Blijlevens wint in Stiphout STIPHOUT - Jeroen Blijlevens heeft gisteravond de Ronde van Stiphout 'gewonnen. De TVM-sprinter was in de sprint te snel voor Erik Zabel. Raymond Meijs werd derde, Mare Lotz vierde. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 51