géén bitch Santana en andere oudjes keren terug Muziekfestival horeca Vlissingen ALBUM TOP 10 2S juli t/m 3 aug Manhuistuin De serie Manhuistuinconcerten worcft voort gezet met een optreden van het Senioren Or kest Zeeland. De stijl is klassiek. wo. Manhuistuin, Goes, 14.30 uur Malcolm Russell De Engeise organist Malcolm Russell geeft een concert op het Van Vulpen-orgel. Dein 1945 geboren Russell heeft werken op het programma staan van Sweeiinck, Scheidt, Pur- cell, Stanley, Wesley, Bach en Buxtehude. wo. Grote of St. Nicolaaskerk, Brouwersha ven, 20.00 uur Equinox Ensemble Het concert van het Equinox Ensemble brengt muziek, poëzie en beeldende kunst samen. Het Vlaamse ensemble stelt zich ten doel vier projecten te realiseren. Het eerste project heet Zodiak en heeft als thema de dierenriem. wo. Hervormde Kerk, Groede, 20.00 uur Koorschool De Zeeuwse Koorschool geeft weer een toeris tenconcerten. De jaarlijks in de zomer terugkerende concer ten duren ongeveer een uur. do. Gasthuiskerk, Middelburg, 11.00 uur di. Kerkplein r.k. kerk. Goes, 11.00 uur Oostkerk In de Oostkerk wordt gedurende de zomer elke donderdag een middagpauzeconcert gege ven. Het concert van een half uur komt voor reke ning van KazueGoto uit Japan. do. Oostkerk, Middelburg. 1230 uur Mini-concert In het kader van het jaarlijkse Lange Jan-pro ject wordt gedurende de zomermaanden we kelijks een mini-concert gegeven. Pianist Leen de Broekert speelt werk van Cho pin en Rossini en eigen composities. do. Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Carillon Gerard de Waardt bespeelt gedurende een uur het carillon in de toren van het stadhuis. De Waardt is stadsbeiaardïer van Rotterdam, Schiedam, Maassluis, Tholen en Sint Maar tensdijk. do. Stadhuis Veere, 15.00 uur Zigeunerorkest Het zigeunerorkest Servus is drie avonden te beluisteren. Dit orkest bestaat uit afgestudeerden aan de universiteiten van Wageningen, Amsterdam en Utrecht. do., vr. en za. Hotel Green White, Oostkapelle, 19.00 uur Beiaard Marc van Bets geeft een beïaardconcert. Gedurende een uur bespeelt hij het carillon. do. Grote Kerk. Goes, 19.30 uur Zwart Dirk Jansz. Zwart geeft een orgelconcert. Het is een traditie dat deze Rotterdamse orga nist in de zomermaanden een aantal malen te beluisteren is. do. Hervormde Kerk, Dreischor, 20.00 uur Middagpauze Het middagpauzeconcert komt deze vrijdag voor rekening van organist Marcel van Westen uit Middelburg. De uit Kapelle afkomstige musicus speelt wer ken van Bruhns, Bach en Mendelssohn. vr. Sint Jacobskerk. Vlissingen, 12.00 uur Pee-Rock Colijnsplaat staat vrijdagavond in hetteken van het festival Pee-Rock. Achtereenvolgens treden op de Colïjn Sessie Band, Nodal Point, Stagger Lee, StickS 'N' Sto- neS. Willem Alexander's Harem, Billy the Kïd, The Old Firm en Rhythm Bombs. vr. Oude Haven, Colijnsplaat, 18.30 uur Lee Towers De zanger Lee Towers opent met een concert het Horeca Muziekfestival. Medewerking verleent de Original Showband. Zie elders op deze pagina. vr. Bellamypark, Vlissïngen, 20.00 uur Karl Maureen Maureen uit München geeft een orgelconcert Hij voert werken uit van onder anderen Brahms, Liszt. Regeren Schumann. vr. Cuyperskerk, Sas van Gent, 20.00 uur dan de Vlet De Viet bespeelt gedurende een uur het orgel. Hij is organist van de Grote Kerk in Bergen op Zoom. za. Grote Kerk, Brouwershaven, 14.30 uur Carillon Kees van Eersel bespeelt gedurende een uur het carillon in de toren van het stadhuis. Kees van Eersel is sïadsbeiaardier van Veere en Zïerikzee. za. Stadhuis, Veere, 19.00 uur Muziekfestival In het kader van het Horeca Muziekfestival tre den er twee bands op. Te beluisteren zijn de formaties G. String en Kil ler Queen. za. Bellamypark, Vlissingen, 20.00 uur Fulla Band De Fulla Band uit de Senegalese hoofdstad Da kar geeft een concert. Het optreden vormt de opening van het Helden van de Schelde Festival. za. Centrum, Terneuzen, 20.00 uur R&b party Verschillende artiesten treden voor het voet licht tijdens een r&b party. Bridget van de popzender TMF presenteert het programma met onder anderen Romeo, Voices in motion, Play-its en Raphaële. Zie elders op deze pagina. za. Theater De Parel, Domburg, 21.00 uur George Baker De zanger George Baker luistert een 'Hot and Sweef-party voor 25-plussers op. Voordat Baker aan de beurt is, draaien dj's hits uit heden en verleden in een tropische sfeer. za. Discotheek Disco Love, Klooster2ande, 24.00 uur Manhuistuin De serie Manhuistuinconcerten wordt voort- gezet. Deze keer treedt de Engelse Towbridge Dis trict Youth Band op. Het afwisselende pro gramma omvat muziek van Freddie Mercury tot Mozart. zo. Manhuistuin, Goes, 12.00 uur Muziekfestival In het kader van het Horeca Muziekfestival tre den er weer twee bands voor het voetlicht. Deze keer zijn dat de Frapo's Huisband en de Dop Huisband. zo. Bellamypark, Vlissïngen, 20.00 uur Muziekfestival Ook op maandag wordt het Horeca Muziekfes tival voortgezet. Deze avond treedt de band Fragment op. ma. Bellamyparkt, Vlissïngen, 20.00 uur Charles de Wolf De Wolf geeft het tweede concert van deze zo mer op het Proper-orgel in de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De bekende organist uit Vierhouten speelt wer ken van Joh. Pachelbel, D. Buxtehude. J. S. Bach, S. Karg Elert, M. Reger, C. Francken J. Alain. ma. Geref. Kerk, Vrouwenpolder, 20.00 uur Samenzang Onder leiding van Jan van den Driest wordt een samenzang met orgelspel gehouden. Medewerking verlenen de bas-bariton Cor Jon ker, Mascha den Haan (viool), Arthurden Haan (piano) en Bert Kruis (orgel). ma. Gereformeerde Kerk, Haamstede, 20.00 Rob Nederlof In de serie zomeravond-orgelconcerten treedt Rob Nederlof op. Op het programma staan composities van Clér- ambault, Joh.Chr. F. Bach, Beethoven en J. S. Bach. di. Oostkerk, Middelburg, 20.00 uur M uzïekf esti val Ook dinsdagavond is er weer wat te beleven in het kader van het Horeca Muziekfestival. De bijdrage van vandaag wordt op het podium geleverd door de Jan Rijbroek Band. di. Bellamypark, Vlissïngen, 20.00 uur The Wallers De band The Wailers werd in de jaren zeventig wereldberoemd onder leiding van Bob Marley. Na de dood van deze reggae-zanger bleef de band op de ingeslagen weg voortgaan. di. Arsenaaltheater, Vlissïngen, 21.00 uur woensdag 28 juli 1999 door Gert Meijer Santana Carlos Santana mag dan niet meer de jongste zijn en bovendien met de regel maatvan de klok hogere machten aan roepen, als muzikant heeft hij nog steeds z'n waarde. Dat laat hij horen op Supernatural (Arista/BMG), de eerste echt nieuwe cd van Carlos' band Sant ana in jaren. Het verrassendste is niet de band en ook niet de muziek, want die is nog steeds gebaseerd op een combi natie van latin en rock, ook al is Carlos met de jaren wat ingetogener en subtie ler geworden. Nee, het zijn juist de gas ten die Santana hier naar een hoger plan tillen. Opvallend daarbij is de keuze voor hiphoppers en -sters als Lauryn Hill, Wycleff Jean en Everlast. De laatste schittert in Put Your Lights On. wat mij betreft een van de meest verrassendste nummers op dit album. Verrassender in ieder geval dan de bij dragen van Eagle-Eye Cherry en Eric Clapton, want op gitaar heeft de laat ste in het verre verleden al spannender dingen gedaan. Eric Clapton Diezelfde Eric Clapton groeide op met de blues en nog niet zo lang geleden (op het in '94 verschenen From The Cradle) bracht hij een mooi eerbetoon aan die blues. Het zijn vooral de eerste solopla ten en zijn werk met Derek The Do minoes die getuigen van Claptons geïn spireerde kijk op blues. In de tweede helft van de jaren zeventig werd het al lemaal wat ingetogener en tegenwoor dig moet Clapton het vooral hebben van de vele live- en compilatie-cd's die er van hem verschijnen. Blues (Po- lydor/Universal) is er zo een en tame lijk overbodig. Er staat wat materiaal op met Derek The Dominoes, maar dat kennen we al van de Layla Sessions en verder telt Blues vooral eerder uitgebracht werk uit het midden van de jaren zeventig. Plus vier 'nieuwe' stukken, waaronder twee tijdens de Backless-sessions in 1978 opgenomen uitprobeerversies van het vooral door Creedence Clear water Revival grootgemaakte Before You Accuse Me. Maar uit Claptons bes te tijd dateert eigenlijk alleen het al in 734 versies bekende Have YouEver Lo ved A Woman. De 735ste versie van Further Up On the Road - ook zo'n klassieker - staat op de bonus-cd Live Blues, die je samen met voornoemde Blues kunt kopen als dubbel-cd Blues, Collectors Edition. Kortom, voor de verzamelaar van Clapton breken zwa re tij den aan. Edgar Winter Eerste studio-album in vijf jaar, staat erop de nieuwste van Edgar Winter ge- stickerd. Dat valt me nog mee, want ik heb eerlijk gezegd al een eeuwigheid niks van de man vernomen. Oudere broer Johnny, oké, die wil nog wel eens ongevraagd opduiken, maar Edgars grootste bekendheid dateert van de hits Frankenstein en Free Ride en alles wat-ie daarna deed is aan Nederland een beetje voorbijgegaan. Daar hebt u niets aan gemist, zoals Winter Blues (Eagle/PIAS) evenmin verplichte kost is. Met hulp van legendarische krach ten als Leon Russell, Dr. John, Eddie Money, Rick Derringer en broer Johnny is een nogal onevenwichtig album af geleverd, waarop spannende momen ten worden afgewisseld met saaie. Neem het mooie, mardi gras-achtige Nu'Orlins, met natuurlijk een hoofdrol voor Di'. John (en een bijrol voor Toto zanger Bobby Kimball), dat opgevolgd wordt door het volstrekt overbodige Texasblues in Texas. Edgar worstelt nog steeds met zijn verleden. Het gi- taarwerk in It's Only Money is geïnspi reerd door dat in Free Ride en wat te denken van een nieuw nummer met de titel They Only Come Out At Night. Dat was óók de titel van zijn verreweg meest succesvolle elpee tot nog toe, uit 1972Je hoeft geen helderziende te zijn om te constateren dat Winter Blues dat succes niet zal overtreffen. The Mysterians More Action (Cavestomp.'/Bertus) is de eerste nieuwe studio-cd van Question Mark&the Mysterians in... 33 jaar. De band presteerde na het veelvuldig ge coverde 96 Tears uit '66 dan ook hoege naamd niks meer, maar nu bands als Rocket From The Crypt en Smash Mouth door het Vraagteken beïnvloed blijken te zijn, is er kennelijk alle reden om de koppen weer bij elkaar te steken. Het resultaat is een dubbel-cd vol met opnieuw ingespeelde oude stukken in een mix van eigen werk en Stones-co- vers. Het handelsmerk van de band, het Vox-orgeltje dat we ook kennen van de Doors en Sir Douglas Quintet, is bij de ze vijf halve Mexicanen weer latent aanwezig en daarmee de nostalgie, maar vernacht verder van deze sixties- garagepunkers vooral geen wonderen. Dan heb je aan More Action een eh... schattig plaatje, 'k Vraag me alleen wel af waarom twee schijfjes van elk dertig minuten niet op één enkel-cd hadden gekund. Jan Rijbroek Lee Towers geeft vrijdagavond de aftrap voor het Horeca Muziekfestival in het Bellamypark in Vlissingen. Tijdens het tiendaagse festival treden elke avond zowel Zeeuwse als bekende Nederlandse artiesten op. De Vlissingse horeca-onder- nemers hebben het festival op gezet om de leemte te vullen die is ontstaan door de nieuwe, meer beperkte opzet van het Straatfestival en de verplaat sing van dit theaterevenement naar het begin van het seizoen. Het Horeca Muziekfestival vult deze leegte de komende anderhalve week dagelijks met een ander genre muziek. Alle optredens zijn gratis toe gankelijk. In het voorprogramma van Lee Towers staat vrijdag de Original Showband. Zaterdag geven de Vlissingse coverband G-String en de op muziek van popgroep Queen geïnspireerde band Killer Queen een concert. Zondag is het de beurt aan twee kroegbands: Frapo's Huisband en Dop Huisband. Maandag staat Fragment op het programma en dinsdag de Jan Rijbroek Band. Jongeren komen woensdag aan hun trekken met het op treden van de Bressiaanse rap pers Stormtroepers en Raco on, donderdag gaat het er iets rustiger aan toe met The Clarks. Wat volgende week vrijdag biedt, is nog een ver rassing. Zaterdag 7 augustus vormt The Old Firm het voorpro gramma van The Whiskey Priests, een bekende Britse folk-band. Zondag sluiten twee imitatie-acts het festival af: Abba Gold, een van de vele Abba-coverbandjes die be kende hits van de voormalige Zweedse popgroep ten gehore zullen brengen, en De Show- busters. Dit duo, dat bestaat uit Johan Bouquet en Jacques Kloes doen met evenveel ge mak Pavarotti na als Paul de Leeuw, Helmut Lotti of André Hazes. Het Horeca Muziekfestival wordt van vrijdag 30 juli tot en met zondag 8 augustus gehouden in het Bellamy park in Vlissingen. De op tredens beginnen elke avond om 20.00 uur. Zeg je TMF, dan denk je toch al snel aan Bridget. Draait van alle dienstdoende veejays niet alleen het langst mee, heeft tegelijkertijd de meeste uitstraling. Vandaar dat de Haagse schone (24) voor alles en nog wat wordt gevraagd. Denk aan modeshows, politieke discussieavonden, voor- leesuurtjes, acteerwerk, journalistieke klussen, muzikale avontuurtjes en natuurlijk ook naakt poseren. 'La Maas land' presenteert zaterdag de R&B party in De Parel in Domburg, waar onder anderen Romeo, Voices in motion, Play-its en Raphaële optreden. door Louis Du Moulin Bij The Music Factory behoort ze overduidelijk tot het steeds kleinere clubje veteranen. Naaste collega-routiniers als Isabelle, Ruud en Fabienne hebben immers de Nederland se muziekzender verlaten en Sylvana staat op het punt dat voorbeeld te volgen. „Ik heb natuurlijk wel gedacht wat mij te wachten stond nu er in feite een heel nieuw team is ge formeerd. Moet ik dan, omdat iedereen op nul begint ook he lemaal terug naar af? En wat blijft er nog over van de sfeer die de afgelopen drie, vier jaar was opgebouwd? Ik vond het dus wel eng", herinnert Bridget zich maar al te goed. „Maar al heel gauw is geble ken dat die nieuwe garde zeer makkelijk heeft kunnen in stappen in deze draaiende mo len en dus veel harder gaat dan de ploeg in de begintijd. Wat logisch is, omdat we toen we met TMF begonnen bijna alles moesten zien uit te vinden. Ik heb dan ook toch niet het ge voel gekregen dat ik terug hoefde of op een bepaald punt bleef steken, eerder dat ik ge woon lekker doorrolde." Het vermoeden het gangbare TMF-niveau binnen afzienba re tijd te ontstijgen is de pre sentatrice van 'Bridget on Air' en 'Clip Classics' vreemd. „Naarmate je langer dit soort televisie-interviews afneemt moet je wel steeds meer uitwij ken naar andere invalshoeken, anders wordt het voor jezelf saai. Anderzijds, elke artiest is toch weer anders en als je maar goed luistert en je verdiept in de mens erachter, dan kom je vanzelf wel tot een leuk ge sprek." Netjes Het aangenaam 'doorzagen' van Marco Borsato zo'n tien maanden geleden, noemt ze haar piekervaring als onder- vraagster. Het stroeve onder onsje met de alternatieve Schotse rockband Primal Scream heeft ze bijgeschreven als dieptepunt. „Vooraf had den we gezellig zitten praten over uitgaan en dergelijke, waren het hele gezellige jon gens. Eenmaal voor de came ra's wilden ze ineens helemaal niks meer zeggen. Ging het er hun alleen maar om mij af te maken, maar goed, ik had me teen iets van 'Vuile klootzak ken, mij krijgen jullie niet' en heb zelf bijna de hele tijd vol geluld. Achteraf kreeg ik te horen dat ik nog netjes voor ze was geweest en ze er gewoon uit had moeten gooien", blikt Bridget terug. ,,Ik redde me dus, maar al zou ik zwaar voor joker hebben gestaan, dan nog. Het gaat toch niet om mij? Als ik op m'n bek moet gaan om m'n gasten beter te laten uitkomen, heb ik daar geen problemen mee. Het is wat an ders als ik zelf in de fout ga, door bijvoorbeeld taalkundig te schutteren. Daar kan ik wel erg de pest over in hebben." Zichzelf wegcijferen hoort er bij. Maar tegelijkertijd wil ze toch op gezette tijden haar me ning kunnen spuien. Wellicht aan die kritische buien heeft ze, ondanks haar lieftallige ui terlijk, een beetje het imago van een kattige tante. „Als de mensen echt met me te maken krijgen hoor ik o zo vaak: 'Goh, je bent helemaal niet zo'n bitch'." Zelf mag ze nog zo nuchter te gen haar job en zichzelf aan kijken, ze beseft ook donders goed dat ze is uitgegroeid tot een waar idool, om niet te zeg gen sekssymbool. Die laatste status strookt amper met haar sobere, strakke levenswandel en haar duurzame relatie met haar eerste echte vriendje Tijl. „Ik ben nu eenmaal niet zo'n stapper. En uitgaan om mezelf te laten zien of te verkopen is er al helemaal niet bij. Als het even kan laat ik die glamour- feestjes waar ik natuurlijk volop voor word uitgenodigd lekker schieten." Dat ze voorlopig niet uit de kleren zal gaan voor heel veel geld heeft niets te maken met haar beperkte tevredenheid 1. De Kast: Onvoorspelbaar (1) 2. Toy-Box: Fantastic (2) 3. Abba: 25 jaar na Waterloo (3) 4. Red Hot Chili Peppers: Californication (5) 5. Whitney Houston: My love is your love (15) 6. Britney Spears: Baby one more time (7) 7. Backstreet Boys: Millennium (6) 8. Shania Twain: Come on over (9) 9. Boyzone: By request (8) |10. Vengaboys: Greatest hits (11) tussen haakjes de notering van vorige week samenstelling: Slichting Mega Top 100 foto Herman Pieterse Bridget: „Ik weet dat ik een aardige stem heb, maar daarmee is dan ook alles gezegd." over haar maten. Bridget („Ik zou wel lange slanke benen willen hebben en wat grotere borsten") is van mening dat wat haar betreft de tijd voor een blootreportage nog lang niet daar is. „Ten eerste richt ik me bij TMF op zeg maar de tieners. Moet je die nou met een uitdagende, naakte Bridget confronteren? Voor de cover van het blad Moreben ik samen met Daphne en Syl vana ook uit de Meren gegaan, maar daarop was eigenlijk niets te zien. Is toch wat an ders, vind ik. Daarnaast zie ik zo'n blootreportage als een soort afsluiting. Kijk maar de bekende Nederlandse vrou wen die tot dusver in de Play boy hebben gestaan, bijna al lemaal hadden ze al een hele carrière achterzich. Ikben nog maar pas begonnen, dus naar mijn idee zou zoiets ook nog veel te vroeg zijn." Als dochter van (vroeger) een televisieproducer en een visa- giste groeide ze op in het me- diawereldje, werd ze al gauw model en speelde ze mee in commercials als 'Snoep ver standig eet een appel' en voor het Astma-fonds. Aan serieus acteren heeft ze daarom vaak gedacht, de daadwerkelijke stap werd alleen nooit geno men. „Ik vond het altijd wel heel leuk en zie 't er dan ook in de toekomst nog wel eens van komen. Maar nog intrigeren- der heb ik altijd het werken met een camera gevonden. Ca meravrouw worden is ook heel lang iets geweest waar ik m'n zinnen op had gezet. Totdat ik ontdekte dat de regisseur toch altijd de dienst uitmaakt. Zelf een mooie speelfilm maken, dat lijkt me nog steeds het echt het einde.", vertelt Bridget Als zangeres kwam ze met haar TMF-collega's behoorlijk voor de dag in The Magnifi cent Four, maar verder heeft ze absoluut geen ambities meer in die richting. „Dat was puur een geintje. En vanwege de enorme lol onderling had dat avontuur best wat langer mo gen duren. Maar om het nou in m'n eentje, zoals Fabienne wel per se wilde, te gaan proberen, die drang is er gewoon niet. Ik weet dat ik een aardige stem heb, maar daarmee is dan ook alles gezegd." Bridget presenteert zater dag de R&BParty in De Pa rel in Domburg, de aan vang is 21.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 40