Keen voelt zich sterker dan ooit Hoek afgetraind van start WK-selectie niet verder uitgebreid Tim van Veldhoven favoriet in Oostburg Bun bij laatste vier Cerestar-toernooi Tafeltennisser is klaar voor het WK ui Eindhoven uitslagen agenda De Maeyer sterk op vrije slag en schoolslag Trinko Keen:Je moet ervoor zorgen dat je extra sterk bent op de beslissende momenten." foto G PD van onze sportredactie EINDHOVEN - Negen man nen en negen vrouwen mocht Nederland als organiserend land inschrijven voor de WK tafeltennis, van 2 tot en met 8 augustus in Eindhoven. Bondscoach Peter Engel vaardigt slechts zes tafelten nissers en vijf tafeltennis sters af. Hij vindt het niveau van de jeugdspelers niet van mondiaal gehalte. „Ik wilde afwachten of er misschien nog bijzondere prestaties zouden zijn bij het Europees Jeugdkampioen schap in Tsjechië. Dat was niet het geval, daarom heb ik er geen jeugdspelers meer aan toegevoegd", zei Engel maandag. Het toernooi, dat oorspronkelijk in april in Belgrado zou plaatsvinden, wordt in het Indoor Sport centrum in Eindhoven ge houden. De reden van de ver plaatsing was de crisis in Kosovo. Trinko Keen, Danny Heister, Gerdie Keen, Melissa Muller en Diana Bakker zijn in het enkelspel rechtstreeks ge plaatst voor de WK. De ove rigen moeten zich plaatsen via het kwalificatietoernooi. Het Oranje-team telt geen nieuwe jeugdspelers. Alleen Middelburger Kalun Yu presteerde in Tsjechië goed, met de titel in het gemengd- dubbelspel en zilver in het dubbel bij de mannen. „Maar Kalun had al eerder zijn plaats in het team veiligge steld. Verder waren er geen kandidaten, afgezien van Daan Sliepen, die gebles seerd is. Als een jeugdspeler internationaal geen goede prestaties levert, heeft het geen zin hem of haar naar de WK te sturen." Het aantal inschrijvingen voor de WK is verrassend hoog. Toernooidirecteur Ton van Happen had gerekend op vierhonderd inschrijvingen, maardatwerdener526. „Dat leverde wat logistieke pro blemen op, maar die zijn alle maal opgelost." Zaterdag is de loting voor het toernooi, maandag beginnen de kwali ficaties en vindt de opening plaats. De selectie: Mannen, enkelspel: Danny Hei ster, Trinko Keen, Chen Sung, Kalun Yu, Jörg de Cock en Ner- minSmajic. Vrouwen, enkelspel: Gerdie Keen, Melissa Muller, Diana Bakker. Floor Tebbe en Marloes de Smet. Mannen, dub bel: Keen/Heister. De Cock/Yu en Sung/Smajic. Vrouwen, dub belspel: Keen/Muller. Bakker- /Tebbe, De Sniet/Bentley (Sch). Gcmengddubbel: Sung/Bakker. De Cock/Tebbe, Yu/Muller, Smajic/Logatskaya (WRu), De Smet/Valasti (Fin), ANP door Koen de Vries ARNHEM - Het grafiekje is met onzekere hand getekend. Vanaf zijn zevende jaar begint een lijn die tot zijn zeventiende steil om hoog loopt. Dan komt er een licht verval. Tijdens zijn stu dentenjaren was Trinko Keen niet zo'n tafeltennisdier. Vanaf z'n twintigste gaat het versneld opwaarts met een steile piek tussen zijn 24e en 26e als hoog tepunt. Het was in de tijd dat zijn vader ongeneeslijk ziek was en Keen 'schijt aan alles had'. De daaropvolgende terugval was even logisch als diep. Het EK van vorig jaar durft hij niet in een lijn samen te vatten. Trin ko Keen slechtte in Eindhoven diverse barrières, in positieve en in negatieve zin. Na enig aan dringen verschijnen er bibberig streepjes die vele kanten op schieten. De dikste van allemaal loopt echter naar boven. En hoe verloopt de grafiek in de toe komst. vanaf zijn 27e levens- jaar? Naar boven zo blijkt. Keen tekent zonder te twijfelen een lijn die hogere hoogten bereikt dan ooit. Dat belooft wat voor het WK, dat van 2 tot en met 8 augustus in Eindhoven gehou den wordt. Trinko Keen werkt in het res taurant van sportcentrum Pa pendal een paar boterhammen, een banaan en twee bakken spa ghetti weg. Daarbij nuttigt hij diverse glazen melk. De och tendtraining zit erop en hij heeft beslist geen vliegen staan van gen. Als je iets doet, moet je het goed doen. Kan het wel waar zijn dat die lijn nog verder omhoog loopt? Kan Keen het niveau dat hij mei 1998 haalde overtreffen? Beter dan toen heeft een Nederlandse tafeltennisser nog nooit ge speeld. Keen kijkt op van zijn bord en relativeert. „Voor mij gaat dat schemaatje niet alleen over niveau. Ik heb er ook een stuk motivatie ingetekend." Het WK komt echter op een on gunstig moment. Eigenlijk zou het toernooi in mei in Belgrado gespeeld worden, maar toen vielen daar bommen van de NAVO. De ITTF (wereldtafel- tennisbond) verzette het indivi duele toernooi naar begin au gustus. Jammer voor Keen. Niet alleen zijn vakantie schoot er daardoor bij in, ook de verde- door Michel Verberkmoes OOSTBURG - Tim van Veldho ven is favoriet in de B-categorie van het 35e ING Bank Een- hoorntoernooi. Het tennistoer nooi, dat gespeeld wordt op de banen van tennisvereniging Lu- do et Fm ergo, is met 173 deelne mers goed bezet. In totaal moe ten er 233 partijen worden gespeeld. De finales zijn voor zien voor zondag 1 augustus. Wedstrijdleider Erwin Hermans is tevreden met het aantal in schrijvingen: „Behalve de deel nemers uit de streek en de be kende gezichten uit Limburg en Brabant, mogen we dit jaar een nieuwe groep kampeerders uit Zuidwolde verwelkomen. Bo vendien doet een groep uit Doe- tinchem opnieuw mee. Overige plaatsingen: HE Cl: 1. R. Scherbeijn, 2. T. Felius, door Michel Verberkmoes SAS VAN GENT - Tennisser Reggie Bun heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finale in het mannenenkelspel Cl tijdens het vierde Cerestar-toernooi in Sas van Gent. Bun klopte in de kwartfinale wedstrijdleider Cor de Jonge in drie sets. De Jonge schreef de eerste set met 5-7 op zijn naam, maar ging vervol gens ten onder met 6-3 en 6-1. In de open B-categorie werd Alexander Bauwens verrassend uitgeschakeld in de eerste ron de. Verantwoordelijk daarvoor was Jos Zegers uit Sluiskil. In een spannende wedstrijd kon Bauwens, die met een set en 6-5 voorstond, in de tweede set ser veren voor de wedstrijd. Bau wens verzaakte echter en Zegers kon de tweede set in de tiebreak op zijn naam schrijven. In de derde set was Zegers de ge lukkigste. Hij won met 6-4 en ontmoet nu in de kwartfinale favoriet Detlef Pieters. Guido van Poecke en Onno van Quekelberghe plaatsten zich eveneens voor de laatste acht. Van Poecke had geen moeite met Tony Seen, terwijl Van Quekel berghe alle zeilen moest bijzet ten om Patrick Vervaet van zich af te schudden. Bert Dutree, fa voriet voor de eindoverwinning in de C2-categorie, had in de kwartfinale veel moeite met Terneuzenaar Jos Saman. In het ling van tickets voor Sydney bleek pas na het WK plaats te hebben. Terwijl hij dacht er al één op zak te hebben. Geluksvogel „Er zijn twee mogelijkheden. Je kimt je aan de situatie aanpas sen, of je gaat eraan onderdoor", zegt hij. „Soms kun je prioritei ten stellen. Nu niet. Ik kan maar één ding doen." Keen be schouwt zich desondanks als een geluksvogel. In de Duitse competitie, de sterkste van de wereld, hoeft hij niet al zijn energie aan te wenden om tot goede resultaten te komen. Hij eindigde als tweede in de rang schikking van de beste spelers. Waar anderen een seizoen lang op de toppen van hun kunnen speelden, kon Keen soms ach- 3/4. D. Blackman en R. Beckers. DE Cl1S. de Witte. 2J. de Wit. HE C2: 1. D. van Hulle. 2. V. Verheul, 3/4. W. van Noord en T. de Coninck. DE C2: 1. M. de Meijer. 2. L. Beckers. HE C35:1. T. vanHeelsbergen, 2. ABen- tley. HE Dl: 1. E IJzerman, 2. R. van Hee, 3/4. S. Minnaert en S. van Hul le. DE Dl: 1. I. van Overloop, 2. S. Klaver. HE D2: 1. N. van Heelsber- gen, 2. R. Verheul. DE D2: 1. B. de Wever, 2. K. Flikweert. HED35:1. N. Verheul, 2. J. de Clerck. HD B: 1. Gorthmanns/Van Veldhoven, 2. Hendrikse/Trapman. DD B: poule van vier. HD C: 1. Sc'nerbeijn/Verheul, 2. Van Heels- bergen/Van Remortel. DD C: 1. Adriaansens/De Wit, 2. De Clerck/Sterrenberg. HD Dl: 1. Tim mermans/Van Wincoop, 2. De Kam- /Wille. HD D35:1. Becu/Verpaalen, 2. De Neve/De Rijcke. DD D: poule van vier. GD B: 1Brouwers/Remijn, 2. Menzo/Jans. GD C: 1. De Wit/Van Remortel, 2. De Witte/Loonstijn. GD C35:poule van vier. GD Dl: twee poules van vier. begin zag het er goed uit voor Dutree, die de eerste set met 6-2 won. Saman kwam echter sterk terug en won de tweede set met 4-6. In de derde set was Dutree net iets beter: 6-3. In de halve eindstrijd komt Dutree uit tegen Maarten de Heus. De Heus won vrij eenvou dig van Peter Rompa met 6-2 en 6-1. Kiki Kriekaard uit Sluiskil werd verrassend verslagen bij de vrouwen in de Dl-categorie. Kriekaard moest het onderspit delven tegen Anneke Meeuse met 6-1 en 6-0. Tennistoernooi Cadzand afgelast CADZAND-BAD - Het acht- tiende Haaietandentocrnooi in Cadzand-Bad, dat volgende week zou worden gehouden, gaat niet door. Ondanks een ex tra lange inschrijvingstermijn en speciale uitnodigingen aan tennisscholen en studentenver enigingen hebben te weinig ten nissers ingeschreven om het toernooi te laten doorgaan. Vorig jaar was het ,Haaietan- dentoernooi nog bezet met 112 tennissers, maar dit jaar waren dat er minder dan vijftig. Daar door werden de schema's zo klein dat het geen volwaardig KNLTB-toernooi genoemd kan worden. terover leunen. „Ik heb er wei nig voor hoeven doen. Ja, ik heb een beetje getraind, maar er niets voor gelaten. Daarom heb ik nu nog energie om me te rich ten op het WK. Je moet ervoor zorgen dat je extra sterk bent op de beslissende momenten." En toch, er zal een verschil zijn tussen het EK van vorig jaar en het WK van nu. „Op het EK ben ik er op het mentale vlak hele maal voor gegaan. Dat had ik nooit eerder gedaan en dat zal ik ook nooit meer doen. Het was slopend. Vroeger kwam de twij fel op momenten dat het moei lijk werd. Altijd vond ik wel een excuus als ik tegen barrières aanliep. Dat was makkelijk, maar het betekende ook dat ik achteraf vaak zei dat er meer in gezeten had. Een jaar voor het door Frits Bakker BIERVLIET - Kijk, daar is de nieuwe baas. Roelof Ruules heeft even de weg moeten vra gen naar het trainingsveld, maar heeft het toch nog gevon den. En de voorzitter kijkt be wonderend toe hoe de selectie van Hoek de eerste zweetdrup pels wegveegt. Dinsdagavond, op een mooie uitgestrekte trainingsstrook in Biervliet. Trainer Frans Ver meulen werkt er samen met zijn assistenten de eerste warming- up van een lang seizoen af. Bal letje rondspelen, vijf tegen twee met één keer raken en korte slo pende sprintjes. De opvallendste speler op die eerste dag: de nieuwe aanwinst Erwin van Wingen. Hij sprint, dribbelt, kaatst, jongleert en maakt een uitzonderlijk fitte in druk. Moet ook wel, want hij is aangetrokken als vervanger van Geertjan de Smet. De topscorer van vorig jaar? „Hij is er nog niet", zegt Frans Vermeulen met een aarzeling in de stem. Ronald van Sliedregt is voor een vakantie van vijf we ken naar Spanje vertrokken en zal er dus niet zijn als Hoek zijn eerste wedstrijden voor de Am- stel Cup speelt. „Ik ben be nieuwd hoe hij terugkomt", zegt Vermeulen. Geert de Poorter ontbreekt ook nog. En Onno Doeland, die don derdag terugkomt uit Spanje. Maar verder is de selectie nage noeg compleet en legt Frans Vermeulen uit wat hij de ko mende weken van plan is. RKC Zijn spelers kunnen de borst natmaken. Vier trainingen en een wedstrijdje in de eerste week, volgende week drie keer trainen en twee wedstrijden, waarvan de belangrijkste op EK heb ik gezegd: 'nu geen ex cuses meer'. Het betekende een strijd met zijn eigen ego en zijn omgeving. „Vanaf dat moment ging het he lemaal om mij. Ik besefte dat ik de enige ben die achter de tafel sta, dat ik het dus helemaal zelf moet doen. Dat ik dus met niets en niemand te maken hebIk be gon een gevecht met mezelf en dwong mensen zich aan mij aan te passen. Relaties kun je dan niet opbouwen, want daar heb je respect voor nodig. En dat had ik niet. Voor niemand. Dat was angstig, het gaf een enorme spanning." Nagenieten Het recept bleek te werken. Keen presteerde tijdens de lan den wedstrijden optimaal. Op de vrijdag tegen RKC voor de Am- stel Cup. Maar iedereen ziet er afgetraind uit. Mario Tanghe, de verzorger, heeft voor de trai ning de hartslag, het gewicht en de longinhoud gemeten. Hij stelt vast dat het er beter voor staat dan vorig j aar. Wie heeft de grootste longinhoud? „Angelo Nijskens en Kurt Pacqué. Niet verwacht hè?" En het minste beslissende momenten stond hij er nu wel. „Toen het zo goed ging, kwam er een moment dat ik de neiging had om achterover te leunen en te gaan nagenieten. Ik voelde het uit mijn handen glippen maar ben de strijd blij ven aangaan, had de kracht om die instelling vast te houden. Ik was als mens op de toppen van mijn kunnen. Ik was alleen met mezelf bezig. In die week sprak ik met niemand. Ja, met de coach. Voor de wedstrijd, vijf minuten. Daar bleef het bij." Die zelfkwelling leverde Keen negen zeges en nul nederlagen in de landenwedstrijden en vijf overwinningen in het enkelspel op. Toen kwam het halvefinale- duel met de Wit-Rus Samsonov, dat Keen langzaam uitzijn han den zag glippen. Brons in het vet? „Robbie van de Wijnckel." Frans Vermeulen praat op die eerste trainingsdag even een kwartier op zijn selectie in en kijkt dan vooral toe. De Braban der, die zelf gisteren is terugge keerd van zijn vakantie op Lan- zaröte, moet er nog even inkomen. En vooral veel kijken. „Er zijn toch weer nieuwe ge zichten bijdat is even wennen. teamtoernooi, brons in het en kelspel, nog nooit had een Ne derlandse man dat bereikt op een EK. Toch viel hij daarna in een diep gat. „Door een lullige puntenre- geling steeg ik op de wereld ranglijst maar van de 30e naar de 21e plaats. Verder dacht ik dat ik veel meer respect afge dwongen zou hebben. Ik ver wachtte dat de mensen zouden denken: 'die jongen heeft het ge maakt'. Toen Gerdie (mijn zus) Nederlands kampioen werd, zat de kamer vol en stond zelfs de burgemeester op de stoep. Toen ik thuis kwamwaren mi jn beste vrienden er. Verder niemand." „Meteen na het toernooi kreeg ik dingen over me heen waaruit onbegrip bleek. Mensen begon nen te zeggen dat ik nu iets terug moest doen voor de bond. Ter wijl ik de bond de beste dienst bewezen had die ik maar kon. Er kwamen ook geen mensen naar me toe met wie ik voor het EK gebotst had. Een voorbeeld: toen we over een premiestelsel praatten en ik vroeg wat een halvefinaleplaats me zou ople veren, werd ik uitgelachen. Dat was veel te hoog gegrepen, von den ze. Nadat ik dat gehaald had, kwam er niemand naar me toe om me te feliciteren en te zeggen: 'sorry, je had gelijk'. Nee, ze gingen zich in allerlei bochten wringen en probeerden onder afspraken uit te komen. „En dan was er natuurlijk die wedstrijd tegen Samsonov. Al die andere partijen was ik ver geten. Ik had er één verloren en juist die bleef in mijn kop zit ten." Daarbij bleef het niet: „Op de avond dat ik thuiskwam, kwam mijn vriendin vertellen dat ze het uitmaakte." Vele maanden later beseft Keen pas echt dat hij door alle ge beurtenissen op het EK ge groeid is. „Het mooie is dat ik op het EK een stap genomen heb waar ik jaren tegenaan gehikt heb. Steeds botste ik op een bar rière. Ik wist dat er meer in zat, maar het kwam er niet uit. Als ik tegen een wereldtopper speelde, verloor ik terwijl ik beter speel de. Dat is voorbij. Iedereen die mij wil verslaan, zal het beter moeten doen dan ik. Hij zal de ballen langs me moeten slaan. Mijn innerlijke kracht is groter geworden, terwijl ik relaxter ben gaan leven." Hij wil ze vrijdagavond, tegen een West-Zeeuws-Vlaamse se lectie (in Biervliet) allemaal aan het werk zien. Daarna is Malde- gem nog tegenstander (dinsdag avond) en na die twee partijtjes staat het Amstel Cup-avontuur al te wachten. „We zullen snel weten waar we staan", besefte Vermeulen al op de eerste trai ningsdag. Atletiek Linz. Grand Prix II. Mannen. 100 meter: 1 Mitchell (VSt) 10,02, 2. Thompson (Bar) 10,12. 200 m: 1. Johnson (VSt) 20,12, 2. Miller (VSt) 20,14. 1500 m: 1. Sullivan (Can) 3.36,51, 2. Koech (Ken) 3.36,55, 3. Krummenacker (VSt) 3.36,70, 4. Liefers (Ned) 3.36,78. 110 m horden: 1. Jackson (GBr) 13,13, 2. Ross (VSt) 13,15,3. Nsen- ga (Bel) 13,35. 400 m horden: 1. Taylor (VSt) 48,74, 2. Diagana (Fra) 49,03, 3. Harnden (Zim) 49,19. 3000 m steeple: 1. Chelule (Ken) 8.22,78, 2. Cherono (Ken) 8.22,96. Ver: 1. Taurima (Aus) 8,18, 2. Krause (Dui) 8,04, 3. Robbins (VSt) 8,02. Polshoog: 1. Lobinger (Dui) 5,91. Vrou wen. 100 m: 1. Miller (VSt) 11,06,2. Perry (VSt) 11,19. 800 m: 1. Graf (Oos) 1.57,82, 2. Hodkinson (NZe) 2.00,15. 100 m hor den: 1. Sjisjigina (Kaz) 12,62, 2. Morris sen (VSt) 12,77. 400 m horden: 1. Te- resjoek (Oek) 54,50,2. Parris (Jam) 54,71 Ver: 1Drechsler (Dui) 6,83,2. Jones (VSt 6,78. Speer: 1. Currey-McPaul (Aus) 66,03. Kogel: 1. Zabawska (Pol) 18,60, 2. Fediusjina (Oos) 18,35, 5. Koeman (Ned) 17,96. Honkbal Parma/Bologna. EK. Groep A: Kroatië - Rusland 4-2. Groep B, vierde speelronde: Duitsland - Slovenië 14-4. Nederland - Spanje 8-1. Nederland geplaatst voor fi naleronde. Schaken Dieren. Open NK. Zesde ronde: De Vreugt (Ned) - Van Wely (Ned) 0-1, Go- loebev (Oek) - Berelovitsj (Oek) 1/2-1/2, Van der Weide (Ned) - Van den Doel (Ned 1/2-1/2, Janssen (Ned) - Savtsjenko (Oek 1/2-1/2, Barsov (Oez) - Gustafsson (Dui) 1/2-1/2, Mikhalevski (Isr) - Wiersma (Ned) 1/2-1/2, Meijers (Ned) - Rabïnovich (Isr) 1- 0, Odendahl (Dui) - Golod (Isr) 0-1Stand: 1. Van Wely 5 1/2,2. De Vreugt, Berelovi- ch, Goloebev, Van der Weide, Meijers, Van den Doel 41/2. Sportprijsvragen Lotto 29. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 2 winnaars, bruto f 50.000, derde prijs: 28 winnaars, f 1000, vierde prijs: 117 winnaars, f 250, vijfde prijs: 2374 winnaars, f 25, zesde prijs: 3207 winnaars, f 10, zevende prijs: 40.831 win naars, f 5. Cijferspel. zes cijfers goed: geen winnëar, vijf cijfers goed: 7 win naars, vier cijfers goed: 40 winnaars, drie cijfers goed: 298 winnaars, twee cijfers goed: 3218 winnaars, (onder voorbe houd) Tennis Kitzbühel. Mannen, 1 miljoen gulden. Eerste ronde: Gaudenzi (Ita) - Schies- slïng (Oos) 7-5 6-2, Fromberg (Aus) - Fi- lippini (Uru) 6-4 6-2, Arthurs (Aus) - Blan co (Spa) 7-6 6-4, Kohlmann (Dui) - Medica (Arg) 6-1 4-6 6-4, Dosedel (Tsj) - Eschauer (Oos) 6-4 7-5, Alonso (Spa) - Chela (Arg) 6-0 6-3, Voinea (Roe) - Kroslak (Slw) 6-17- 6. Gaudenzi (Ita) - Schiessling (Oos)7-56- 2, Wiltschnig (Oos) - Arnold (Arg) 6-3 6-2, Tsjerkasov (Rus) - Randjelovic (Oos) 6-2 6-2, Stanoitsjev (Bul) - Calatrava (Spa) 6- 4 6-1, Hipfl (Oos) - Rodriguez (Arg) 6-3 6- 2, Ferrero (Spa) - Gustafsson (Zwe) 6-1 6- 2, Cabello (Arg) - Navarra (Ita) 6-4 6-4, Sargsian (Arm) - Gaudio (Arg) 7-5 6-1, Schranz (Oos) - Gumy (Arg) 6-44-6 7-5. Umag. Mannen, 750.000 gulden. Eerste ronde: Marin (CRi) - Ulihrach (Tsj/6) 3-6 6- 46-2, Portas (Spa) - Berasategui (Spa) 6-4 6-0, Ruud (Noo) - Di Pasquale (Fra) 6-2 6- 1,Schüttler(Dui)-Bruguera(Spa)7-66-0, Liukko (Fin) - Beros (Kro) 6-3 2-6 6-2. Wereldranglijsten. Mannen: 1. Rafter (Aus) 3673, 2. Sampras (VSt) 3594, 3. Agassi (VSt) 3467, 4. Kafelnikov (Rus) 3212, 5. Henman (GBr) 2690, 6. Kuerten (Bra) 2451,7. Krajicek (Ned) 2431,8. Cor retja (Spa) 2345,9. Martin (VSt) 2332,10. Rusedski (GBr) 2307, 46. Schalken 874, 50. Siemerink 844, 77. Haarhuis 619, 97. Van Lottum 511,112. Wessels440. Sas van Gent. 4e Cerestartoernooi. DE D1, kwartfinale: A. Meeuse-K. Kriekaard 6-1 6-0. DE D2,2e ronde: H. van Espen-M. de Baets 6-1 6-4, M. Boone-K. Vermeulen 7-6 6-4, A. Keyser-L. de Bokx 6-0 6-2, R. Roelandt-G. Vergeer 6-3 6-1, C. Brui- nings-N. Stofferis 4-6 6-4 6-3, A. Meeuse- A. Maas 6-3 6-1. Kwartfinale: R. Roe- landt-A. Keyser 6-1 6-0, A. Meeuse-C. Bruinings 6-4 6-3. HE B, 1e ronde: J. Ze- gers-A. Bauwens 5-7 7-6 6-4, G. van Poec- ke-T, Seen 6-3 6-1,0. van Quekelberghe- P. Vervaet 6-4 3-6 6-3. HE C1kwartfinale: R. Bun-C. de Jonge 5-7 6-3 6-1. HE C2,1e ronde: J. Saman-P. van Veldhoven w.o. Kwartfinale: B. Dutree-J. Saman 6-2 4-6 6-3, M. de Heus-P. Rompa 6-2 6-1. HE Dl, 1e ronde: J. de Zeeuw-M. Bruinings 6-4 6-1M. van Boven-G. van de Zalm 6-3 6-1 P.Thans-J. van Ierland 6-1 6-0, R. Klaren- aar-C. Maas 1-6 7-6 6-4, P. Rompa-S. Ter- luin 6-16-2, P. Hamelink-H. Stevens 6-2 6- 4, A. de Mey-H. Nanninga 6-4 6-3, R. Roe- landt-T. Kunst 6-4 6-3, H. van Dorsselaer- M. Pattyn 6-4 6-2, H. Dhont-F. Dhont 6-2 6- 7 6-2.2e ronde: P. Thans-H. van de Akker w.o, A. de Mey-P. Hamelink 1-66-1 6-2, P. Bruggheman-R. Roelandt 6-1 6-2. HE D2, 1e ronde: M. van Bremen-J. Neve 6-2 5-7 6-2, K. de Jonge-D. de Waele 6-2 7-5, C. Maas-R. van de Meyden 6-2 6-4, W. Thans-P. de Buck 6-2 6-4, R. van Hijfte-G. van Rumst 6-4 6-2. Kwartfinale: M. van Bremen-P. Pijpelink 6-2 6-3, R. de Grae- ve-K. de Jonge 6-4 6-3. HEE, kwartfinale: M. Segers-S. Slock 6-1 6-3, M. Dhaene-A. Morcus 6-1 7-6. Halve finale: M. Maes-M. Segers 7-6 2-66-3. DD D, 2e ronde: Gadel- laa/Vereecken-Maas/Roelandt 6-0 6-4. HDD, Ie ronde: Van Boven/De Zeeuw-De Meester/Roelandt 6-2 3-6 6-4, De Co- ninck/Maes-Dhaene/Slock7-51-67-6, De Jonge/De Visser-Van Hijfte/Van de Mey den 6-2 6-3. 2e ronde: Van Boven/De Zeeuw-Guilliet/De Vries 6-7 6-0 6-3, d'Haens/Dijk-Neve/De Waele 6-3 7-5. GD C, 1e ronde: Dees/Saman-Dubbeldam- /De Heus 7-5 6-4. GD D, 1e ronde: Tho- maes/Koevoets-Van Driel/Van de Zalm w.o, Eshuis/Eshuis-Thans/Thans 6-2 6-3, Stoelinga/Thans-Wouterse/Wouterse 6- 4 6-4. 2e ronde: Visser/Visser-Stoeling- a/De Buck 6-2 6-0, Pattyn/De Baets-Tho- maes/Koevoets6-1 6-3. Voetbal Oefenwedstrijden. Hendrik-ldo-Am- bacht: Streekteam - Roda JC 1-4 (0-2). Doelpunten Roda: Valgaeren, Nygaard, Peeters, Van Houdt. Opmeer: Hollandia - De Graafschap 1-1 (0-0). Doelpunt De Graafschap: Tumba. Wielrennen Boxmeer. Ronde van Boxmeer, profs: 1. Armstrong (VSt) 100 km in 2.13.19, 2. McEwen (Aus) 0.10, 3. Knaven (Ned), 4. Hincapie (VSt), 5. Van Schalen (Ned). Milwaukee. International Cycling Clas sic. Eindstand: 1. Harm Jansen (Ned) 169 punten, 2. Lieswyn (VSt) 122, 3. McCor- mack (VSt) 117,5. Vierhouten 85,7. Talen 75,11. Kil 61. Ronde van Portugal. Eerste etappe Can- tanhede - Leiria: 1. Frigo (Ita) 187 km in 4.26.16,2. Raimondi (Ita),3- Barbosa (Por 4. Giroletti (Ita), 5. Soeiro (Por). Klasse ment: 1. Frigo 4.26.06, 2. Vïtorino (Por) 0.013. Raimondi 0.04,4. Barbosa 0.06,5. Lopes(Por) 0.08. Zwemmen Istanbul. EK, finales. Mannen 400 vrij: 1. Palmer (GBr) 3.48,12, 2. Brembïlla (Ita) 3.48,50, 3. Coman (Roe) 3.49,04,4. Roso- lino (Ita) 3.50,41, 5. Carstensen (Den) 3.51,35. 4x100 vrij: 1. Nederland (Kenk- huis, Veens, Wouda, Van den Hoogen- band) 3.16,27 Eur. record (oud 3.16,85 Rusland'97), 2. Rusland 3.19,49,3. Duits land 3.20,20, 4. Italië 3.20,60, 5. Zweden 3.21,02. Vrouwen 400 wissel: 1. Klotsjkova (Oek) 4.38,14,2. Caslaru (Roe) 4.40,98,3. Cerna (Tsj) 4.45,45,4. Paduraru (Roe) 4.48,63,5. Klenz-Herbst (Dui) 4.49,61, 4x100 vrij: 1. Duitsland 3.40,87, 2. Zweden 3.43,07, 3. Groot-Brittannië 3.43,55, 4. Nederland (Van Rooijen, Groot, Vlieghuis, De Bruijn 3.45,01, 5. Wit-Rusland 3.48,48, Kumburgaz. EK lange-afstand. Landen- klassement: 1. Rusland 116 punten, 2. Duitsland 93,3. Italië 83,4. Frankrijk61,5. Spanje 49, 6. Nederland 33. Amsterdam. Slotervaartwedstrijd. Re sultaten Zeeuwse deelnemers. Vrou wen. 500 meter vrije slag -11 jaar: 3. Ta- marah Loppies (STV). 800 meter vrije slag 1987:1. Petra Vink (ZCK), 2. Marinka Bil (STV), 7. Christel van de Guchte (STV), 8. Ilonal van Dommelen (STV), 10. Nata- shja Salet (STV). 1000 meter vrije slag masters 25+: 1Therese de Munck (ZEEL 2000 meter schoolslag all in: 2. Linda Vink (ZCK), 4. Stefanie Apers (ZCK), 5. Ankie Buijs (ZCK). 500 meter schoolslag 15 jaar en jonger 1984:1. Linda Vink (ZCK 1985: 4. Jolien de Maeyer (ZCK). 1986: 3. Anneloek Schrijvershof (STV). 1987:1. Petra Vink (ZCK). 2000 meter vrije slag all in: 20. Marieke Smeding (STV), 22. The rese de Munck (ZEEL), 28. Ingeborg van derZwan (ZCK), 29. Kim Scholt(STV),31. Jacqueline Stoel (ZEEL), 45. Annika As- selman (ZCK). 1000 meter schoolslag 16 2. Cariien Schrijvershof (STV). Mannen. 800 meter vrije slag -13 jaar 1986: 1. Kaj Scholt (STV). 1000 meter vrije slag -15 jaar 1985:1. Stein de Maey er (ZCK). 1984: 3. Jarbas fn den Bosch (ZCK), 5. Tonny Koekkoek. 1000 meter vrije slag jaargang 1982:5. Rob Vermeu len (STV). 1000 meter vrije slag jaargang 1981: 9. Jeroen Dellebeke (STV). 2000 meter schoolslag all in: 8. Ruud Hame link. 500 meter schoolslag 15 jaar en jon ger 1985:1. Stein de Maeyer (ZCK). 2000 meter vrije slag -17: 7. Jarbas in den Bosch, 8. Tonny Koekkoek (ZCK), 29. Rob Vermeulen (STV). +17 jaar: 12. Jeroen Dellebeke (STV). 1000 meter schoolslag 16+: 3. Rene van Oudenaarde (ZEEL). Atletiek Zomerloop Nieuwvliet. 19.30 uur: jeugd 750 en 1500 meter; 19.50 uur: 3900,7800 en 11700 meter. Inschrijven: Dorpshuis De Heerlyckheit. Tennis 4e Cerestartoernooi. Locatie: tennisver eniging T.C. Drive in Sas van Gent (aan vang: 17.00 uur). 35e ING Bank Eenhoorntoernoo: Loca tie: tennisclub Ludo et Emergo ïr: Oost burg (aanvang: 08.30 uur). van onze sportredactie VLISSINGEN - Stein de Maeyer van zwemclub Koe wacht heeft in het voorpro gramma van de Slotervaart wedstrijd de 1000 meter vrije slag (jaargang 1985) en de 500 meter schoolslag gewonnen. Clubgenote Petra Vink was de snelste bij de meisjes 1987 op de 1000 meter vrije slag met Marinka Bil uit Arnemuiden op de tweede plaats. De Vlis- singer Kaj Scholt was in zijn jaargang op de vrije slag even eens de snelste. Thérèse de Munck van Zeelandia won bij de masters 25+ de vrije slag en Linda Vink was het snelst op de 500 meter schoolslag. Op de hoofdnummers, de 2000 meter vrije slag en schoolslag, konden de Zeeuwen geen pot ten breken. Daarvoor was de tegenstand te sterk. Op de vrije slag kwam Jarbas in den Bosch van Koewacht als 20e over de streep. Hij was de beste Zeeuw bij de mannen en Marieke Smeding van de Stormvogel bij de vrouwen. Zij tikte even eens als 20e aan. Op de 2000 meter schoolslag bij de mannen vormde zich na de start een kopgroep van veertien man die tot het keer punt bijeen bleef. Bij een tem poversnelling verloren reeds zes man het contact. Uiteinde lijk bleven er nog vijf over die om de prijzen streden. Ruud Hamelink van Koewacht, die lang het contact wist te behou den, moest genoegen nemen met de achtste plaats. Bij de vrouwen was Astrid Koert op nieuw veel te sterk. Linda Vink werd opnieuw tweede, net voor Sabine Kolken uit Hoorn. Tamarah Loppies uit Vlissin- gen veroverde nog een podi umplaats op de 500 meter vrije slag. Na de achtste wedstrijd heeft Koewacht nog steeds de lei ding in het schoolslag-ploe- genklassement bij de vrouwen en de mannen. vanaf brengt bij de eerste foto Peter Nicolai Hoek-trainer Frans Vermeulen (rechts) kijkt toe hoe Patrick Naudts het er training van het seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 30