Veel interesse voor Stadspoort PZC Goese koffieshop tijdelijk dicht PZC Tandarts met frees en ijzervijlen Onderzoeksopdracht chaos N-Beveland eindelijk de deur uit Gemeente lijdt ook onder extreme erfpachtverhogieg zeeland 13 Delta Eilanden ontwikkelt kantorenproject in het Bekhof j over drie maanden te stoppen dinsdag 27 juli 1999 door Rolf Bosboom GOES - Als het waterschap af haakt, dan heeft projectontwik kelaar De Delta Eilanden BV geen moeite om nieuwe kandi daten te vinden voor de toekom stige kantoren in het Bekhof in Goes. „Andere partijen hebben zich al tot ons gewend", zei di recteur H. J. van Koeveringe maandag bij het tekenen van de samenwerkingsovereenkomst en de onthulling van het bouw- bord voor wat De Stadspoort gaat heten. Onder de belang stellenden zijn banken en ac countantskantoren. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft grote interesse om te ver huizen naar de andere kant van de M. A de Ruyterlaan en bijna alle kantoorruimte in De Stads poort in te nemen. De verhui zing leek in kannen en kruiken, maar recent heeft de gemeente Middelburg twee locaties in de aanbieding gedaan. Bovendien oriënteert het waterschap zich ook nog verder binnen Goes zelf. Van Koeveringe zei te begrijpen dat Zeeuwse Eilanden een zorg vuldige afweging wil maken, maar liet niet na om op te mer ken dat ook andere gegadigden op de deur hebben geklopt. „Dat zijn allemaal notabele partners in de markt, instituties die. hun sporen hebben verdiend", zei hij in een toelichting. De meeste kandidaten hadden overigens ook al interesse in de periode dat APO, de toenmalige projectont- wikkelingspoot van ABN Arnro, vergevorderde plannen met het Bekhof had. Karakter Wethouder C, R. M. M. Linssen prikkelde de vertegenwoordi gers van het waterschap door te wijzen op het bijzondere karak ter van het plan. „Het is een kwaliteit waar je geen nee tegen kan zeggen. Ik ben ervan overtuigd dat het wa terschap nooit zijn kans voorbij laat gaan." Op het al jaren braakliggende terrein tussen de Van de Spie gelstraat, de Piet Heinstraat en de M. A de Ruyterlaan reali seert De Delta Eilanden BV - het streven is vanaf begin 2000 - - door René Schrier GOES - Koffieshop Wayne's World aan de Zusterstraat in Goes heeft maandag op last van de gemeente de deuren voor drie maanden gesloten. I Woordvoerder B. Lapré laat we ten dat hij niet van plan is om - met de verkoop van softdrugs. De gemeente wilde de tijdelijke II sluiting, om zo de klanten van Wayne's World min of meer te dwingen naar de twee koffie shops te gaan die de gemeente wel gedoogt. I Volgens Lapré werkt dat niet omdat de softdrugsgebruikers zullen uitwaaieren over de stad. Hij sluit verkoop van drugs van uit woonhuizen niet uit. Lapré kantoren, 36 woningen, een passage met binnenhoven en een parkeerkelder voor 225 au to's. De BV, nog in oprichting, wordt gevormd door Roompot Recreatie BV uit Kamperland, Zeelenberg Architectuur uit Ouddorp en Stienstra Project ontwikkeling BV uit Heerlen. ABN Amro Onroerend Goed Projecten BV - rechtsopvolger van APO - heeft belangstelling om bij het project betrokken te blijven. Handtekening Burgemeester D.J. van der Zaag, accountmanager D. V. Gans van ABN Amro, directeur Van Koeveringe van Roompot Recreatie (mede namens M. Zeelenberg) en G. Habets van Stienstra zetten gisteren in het stadhuis hun handtekening on der de samenwerkingsovereen komst. Wethouder Linssen had daarna de eer op het Bekhof het bouwbord te onthullen. Het bord bleek ontsierd te worden door een gênante taalfout: 'Hier ontwikkeld De Delta Eilanden BV...' Linssen heeft de afgelopen j aren zijn naam aan het Bekhof ver bonden. Hij memoreerde, nadat de samenwerkingsovereen komst was ondertekend, de jobstijding van 13 maart 1997. Die dag liet APO weten dat zij, op het laatste moment, van het project afzagen. „APO gooide het touwtje in het bootje. Ze za gen het niet meer zitten." Het bleek een heidens karwei om de zaak opnieuw van de grond te krijgen. „Het hield me aardig van de straat", formu leerde Linssen het. „Het is voor gekomen dat ik midden in de nacht ineens rechtop in bed zat en alleen maar het woord 'Bek hof schreeuwde, waarna mijn vrouw mij eerst enige tijd ge schrokken aankeek en me ver volgens vol begrip en liefdevol toesprak: 'Het komt eens goed, Charles'." Het kwam goed. „Er is wat mij betreft geen probleem meer dat Bekhof heet, maar een unieke locatie in Goes die een ander ge zicht en een andere naam krijgt: De Stadspoort." Directeur Van Koeveringe van De Delta Eilanden sprak zijn vreugde uit over de stap die gis teren officieel werd gezet. „Ik ben buitengewoon blij dat we de gelegenheid krijgen om onze ambitie dit complex neer te zet ten, ook daadwerkelijk uit te voeren." Hij wees erop dat er vaak wat 'badinerend' wordt gedaan over ontwikkelaars van recreatieprojecten, zoals zijn bedrijf Roompot. „We hopen dat te veranderen en te laten zien dat we zeker ook een aan genaam werk- en woonklimaat kunnen scheppen." ,s 1 vv' ^o^Suldjpoort weet zich wat dat betreft ge steund door het ZCAD, dat een zelfde standpunt inneemt. Er lopen nog enkele gerechtelij ke procedures die de koffieshop heeft aangespannen tegen de gemeente. Lapré heeft er ver trouwen in dat die procedures met goed gevolg voor de koffie shop worden afgewikkeld. „We vechten gewoon door tot we ons gelijk krijgen. De gemeente pro beert nu af te breken wat we in zes j aar hebben opgebouwd. Als we winnen zullen we die schade zeker claimen." In de komende drie maanden wil Lapré de situatie in Goes op het gebied van de softdrugs goed in de gaten houden. Hij wil onder meer proberen er achter te komen waar de markt zich naar toe verplaatst. Gesprek over antimosselreclame DEN HAAG - De mosselkwekers zijn boos op Axa. De verze keraar suggereert in een reclamespot op de televisie dat een belangrijke vergadering helemaal in het honderd kan lopen na het eten van één enkele mossel. Het Mosselkantoor wil daarom een gesprek met Axa over het mogelijk stopzetten van de reclamecampagne. In de spot wordt gesuggereerd dat een zakenman door het eten van een mossel het risico loopt een belangrijke afspraak te missen. De mosselkwekers vinden de reclame helemaal niet leuk. Miljoenen guldens hebben ze geïnvesteerd om ervoor te zorgen dat er geen enkele zieke mossel meer bij de klant in de pan komt.,Een zieke mossel in een de verpakking kan gewoon niet meerzegt woordvoerder T. Sintnicolaas van het Nederlands Visbureau waar het Mos selkantoor onder valt. „Er zijn wel mensen die ziek worden van de mosselen, maar die zijn allergisch voor mosseleiwit ten." Dief ontkomt met snelle buit ZIERIKZEE - De politie heeft zondagavond tevergeefs ge tracht de dief van een snelle Porsche in te rekenen. De auto, met een waarde van ongeveer 60.000 gulden, werd zondag avond tussen acht en negen uur in Zierikzee gestolen. De auto stond op de Balie. In de loop van de avond werd de auto, eigen dom van een 41-jarige Belg door surveillerende politiemen sen in West-Brabant gesignaleerd. De politie organiseerde een achtervolging, maar de dief wist met zeer hoge snelheden op de A16, vanaf Breda in de richting Antwerpen, te ontko- De hoofdrolspelers van De Stadspoort proosten bij het bouwbord: (vlnr) wethouder C. R. M. M. Linssen, burgemeester D. J. van der Zaag, D. V. Gans (ABN Amro Onroerend Goed Projecten BV), H. J. van Koeveringe (Roompot Recreatie BV), J. P. Bron (Zeelenberg Architectuur) en G. Habets (Stienstra Projectontwikkeling BV). foto Dirk-Jan Gjeltema Fotograaf aangehouden GROEDE - Op het naturistenstrand van Groede werd zon dagmiddag een 31-jarige Fransman aangehouden, van wie een aantal bezoekers dachten dat hij naakte kinderen aan het fotograferen was. De te hulp geroepen politie nam hem mee naar het bureau, waar de de man verklaarde zich van geen kwaad bewust te zijn en zeker geen kinderen had willen foto graferen. De camera en het rolletje zijn in beslag genomen. Duizenden boetes door project GOES - De politie heeft tussen maandag 19 en zondag 25 juli duizenden boetes uitgedeeld in het kader van het Verkeers handhavingsproject Zeeland. In West-Zeeuws-Vlaanderen kregen 2473 bestuurders een bekeuring omdat ze te hard re den; 99 chauffeurs vlogen op de bon omdat ze geen gordel droegen. In dezelfde week betrapten de politiecamera's 2250 automobilisten op de route Goes-Grevelingendam op snel heidsovertredingen en 36 op doorroodlicht rijden. Vergunning ongeldig door foutje DEN HAAG - Omdat de gemeente Hontenisse heeft verzuimd in de krant te publiceren dat aan de maatschap Kerckhaert in Hengstdijk een milieuvergunning is verleend, moet de hele vergunningsprocedure opnieuw. Dat heeft de Raad van State beslist. Kerckhaert kreeg van burgemeester en wethouders van Hontenisse in september vorig jaar een vergunning voor een mestkuiken- en rund veebedrijf aan de Kerkstraat 19. De gemeente liet echter na om de verlening van de vergunning in de krant te zetten. Met dat verzuim werd de Algemene WetBe- stuursrecht overtreden. Publicatie van vergunningen is be doeld om belanghebbenden erop te wijzen dat er bij de gemeente bezwaren kunnen worden ingediend. Vijf omwo nenden van het bedrijf van Kerckhaert deden bij de Raad van State hun beklag over de procedurefout. De Raad van State heeft drie van hen in het gelijk gesteld. Twee andere families werden om andere, formele redenen door de Raad van State niet-ontvankelijk verklaard. Zij mogen wel meedoen aan de nieuwe bezwarenronde, die de gemeente moet organiseren. door Inqrid Huibers WISSENKERKE - De omstre den opdracht voor een onder zoek naar het functioneren van de gemeente Noord-Beveland is eindelijk de deur uit. Dat heeft burgemeester M. L. Everaers maandag bevestigd. Een aantal onderzoeksbureaus is gevraagd een offerte uit te brengen. Het versturen van de onderzoeksopdracht liep een flinke vertraging op toen de On- dernemings Raad (OR) eind mei besloot de gemeente voor de rechter te dagen. De ambtena ren waren het niet eens met de door het gemeentebestuur op gestelde onderzoeksopdracht. Daarin lag volgens hen de na druk te veel op het functioneren van het ambtelijk apparaat, ter wijl de bestuurders zelf buiten schot bleven. Dat leidde begin juli tot een bij na hilarische zitting van de on dernemerskamer op de Amster damse rechtbank. De strijd die REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: M.J. Schrier (chef) R. Bosboom I. Huibers A.M. van der Jagt E. Soesman te Vlissingen: L. Fransen E.L. Ramakers M.J. van der Schot A.A. van der Sluis K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl daar werd gestreden, ging uit eindelijk slechts om een tekstu eel verschil. De OR had onder het kopje 'onderlinge verhou dingen' in de onderzoeksop dracht graag de toevoeging 'tus sen ambtenaren en bestuurders' gezien. Onzinnig, vond advo caat P. J. Scheffers namens de gemeente. Om welke verhou dingen het gaat, blijkt zonne klaar uit de inleiding bij de on derzoeksopdracht, zo betoogde hij. De rechter maakte kordaat een einde aan het dispuut. De ge wraakte tekst bleef ongewij zigd, maar werd wel voorzien van een uitleg. Daarin werd nog eens vastgesteld dat het onder zoek zich over alle geledingen van de gemeente dient uit te strekken. Fusie De voorzitters van de vijf Noord-Bevelandse raadsfrac ties vroegen afgelopen winter al om het onderzoek. Sinds de fu sie van de gemeente Kortgene en Wissenkerke, ruim vier jaar ge leden, heeft de gemeentelijke organisatie te kampen met pro blemen. Een nieuw geformeerd managmentteam werd ander half jaar geleden weer ontbon den, waarop gemeentesecreta ris F. G. A G. Weijmans de leiding over twee afdelingen kreeg. Inmiddels zwaait een parttime interimmanager daar de scepter. Voor een organisatie vernieuwingsplan van de hand van Weijmans bleek eerder al te weinig draagvlak. Zodra de offertes binnen zijn, wordt de commissie financiën en algemene zaken gevraagd een keuze te maken. „Dat wordt in elk geval na de zomer", zegt Everaers. Wanneer precies kan hij niet zeggen. Country en smartlappen GOES - Café Baarends te Goes houdt vrijdag 20 augustus een levenslied en country-muziek- avond. Dat gebeuil onder het motto 'Lust en Leven, langs de Veste'. Belangstellenden die als artiest of bezoeker aanwezig willen zijn, moeten dat van tevoren melden in het lokaal aan de Voorstad te Goes. Naast (leven de) muziek is er een barbecue. De muzikale avond begint ötn foto's Lex de Meester Ger van der Burg behandelt paardengebitten door Miriam van der Schot KOUDEKERKE - Wie bang is voor de boor van de tandarts, mag blij zijn dat hij geen paard is. Het materiaal van een paar dentandarts bestaat onder meer uit een enorme grote frees en zeer grove vijlen. Hoe wel meestal de dierenartsen zich over de gebitten ontfer men, wordt de laatste jaren steeds vaker een beroep ge daan op de gediplomeerde paardentandarts. Ger van der Burg uit Bergen op Zoom is één van de weinige Nederlandse professionele paardentandartsen. De term 'paardentandarts' mag overi gens in Nederland nog niet wettig gevoerd worden, maar in Amerika wel. Deze week be zocht Van der Burg zijn 'pati ënten' in Koudekerke. Zweetdruppels staan op zijn voorhoofd als de tandarts met zijn werk bezig is. Met uiterste concentratie en precisie haalt hij de frees over de achterste kiezen van de verdoofde paar den. Vervolgens gebruikt hij brute kracht wanneer hij de vijl over de kiezen haalt. „Als ik dit vijlwerk niet doe, kun nen er scherpe punten aan de kiezen groeien waarmee een paard met een overbijt zijn ei gen mond kan verwonden", legt Van der Burg uit. Volgens de tandarts is zijn spe cialisme pas de laatste tien jaar in opmars gekomen. „Het paardengebit is ontworpen om te groeien en te slijten door te grazen in de natuur. Door het huidige 'welvaartsvoer', dat vrijwel niet meer gekauwd hoeft te worden, slijt het gebit niet genoeg. Daardoor ont staan er steeds vaker gebits problemen", legt Van der Burg uit. In Nederland was de zorg voor de tanden en kiezen van een paard volgens Van der Burg eeuwenlang een ondergescho venkindje. „De aandacht voor het paardengebit heeft lang op zich laten wachten", zegt de tandarts. „In Amerika en Ca nada werd al in het begin van de negentiende eeuw het be lang van een goed paardenge bit ingezien." Gewichtsverlies Als het gebit van een paard niet in orde is, gaat het dier slecht eten, met als gevolg ge wichtsverlies. Ook kan een slecht gebit er de oorzaak van zijn dat het paard storend ver drag vertoont tij dens het berij - den. Bijvoorbeeld steeds met het hoofd slaan. Tevens kan een slecht gebit uiteindelijk resulteren in kreupelheden. Want als het paard het bit aan maar één zijde vasthoudt, gaat het geforceerd lopen. Voor de paarden in Koudeker ke was het 'akelige' klusje snel geklaard. Over zes maanden zijn ze weer aan de beurt voor de halfjaarlijkse controle- beurt. door René Schrier KORTGENE - Ook de gemeente Noord-Beveland hangt een flin ke kostenpost boven het hoofd in de vorm van een erfpachts- verhoging voor gronden in het bungalowpark Veerse Meer te Kortgene. De gronden waarop het open baar groen en de wegen op het terrein zijn aangelegd zijn na melijk niet in eigendom van de gemeente. Die worden gepacht van de beleggingsmaatschappij Rhoon, Pendrecht en Cortgene BV. Die maatschappij heeft via haar rentmeesterskantoor Overwater laten weten dat de pacht met pakweg 7000 procent naar boven gaat omdat de pacht jarenlang op hetzelfde lage ni veau is gebleven. Burgemeester M. L. Everaers van de gemeente Noord-Beve land kon maandag nog niet zeg gen wat precies de financiële consequenties voor de gemeente zijn. Voor een gemiddeld huis zou de pacht - zo wil het rent meesterskantoor - stijgen van 60 gulden naar ongeveer 4000 gulden per jaar. De financiële gevolgen voor de gemeente, zo ziet het er naar uit, zullen dus vele malen hoger zijn. Onderhouden Burgemeester Everaers vindt het een vreemde constructie dat de grond waarop wegen en openbaar groen liggen geen ei gendom van de gemeente is, maar wel door de gemeente on derhouden moet worden. Hij wil dan ook weten tegen welke ach tergrond destijds omstreeks 1962 de erfpachtsovereenkomst is opgesteld. Voor hem staat nog niet bij voorbaat vast dat de door het rentmeesterskantoor Overwater gevraagde erfpacht sverhoging ook doorgaat. Hij heeft het over een bedrag dat re delijk en aanvaardbaar is. Het ligt volgens de Noord-Beve- landse burgemeester voor de hand dat zowel de 113 gedu- peerdé huizenbezitters als de gemeente gezamenlijk optre den. Hij heeft dan ook met de voorzitter van een vereniging van een aantal bewoners van het bungalowterrein afgespro ken dat ze contact zouden hou den. Sterker Samen sta je sterker, meent Everaers. Op een vrijdaggehou- naren was echter niet iedereen even positief over de gemeente. L. de Oude van het rentmees terskantoor erkent dat er spra ke is van een 'fikse' verhoging van de erfpacht. Maar daar zijn spelregels voor vastgesteld in de erfpachtsovereenkomst, voegt hij er aan toe. Het argument van de bewoners dat het in feite om nagenoeg waardeloze schor- grond gaat waar de huizen op staan, gaat volgens hem niet op. Volgens De Oude weet iedereen dat grond waarop gebouwd mag worden langs het Veerse Meer waardevol is. „Die rekensom gaat niet op", aldus De Oude. Hij geeft aan dat het naar zijn mening niet onredelijkiseenbe- paald rendement over de inves teringen in het voormalige schor door te berekenen. „Dat het met een klap gaat, beseffen we best," aldus De Oude die niet onder de indruk is van de sug gestie dat ieder bewoner apart, een procedure gaat volgen als reactie op de aangekondigde erfpachtsverhoging. „Na een paar keer zal de rechter dan ook zeggen: dat verhaal heb ik meer gehoord." In der minne Overigens voegde hij er aan toe dat zijn kantoor uit is op een op lossing die in der minne bereikt wordt. Mocht dat niet lukken, waarschuwt hijdan zal het spel keihard volgens de spelregels gespeeld worden. Maar dat is niet de inzet van het rentmees terskantoor. De beleggingsmaatschappij Rhoon, Pendrecht en Cortgene BV heeft nog meer bezittingen op Noord-Beveland. Het gaat om de eigendommen van de vroegere ambachtsheerlijkheid Cortgene. Die liggen bij Kortge ne en onder Wissenkerke. De Oude schat dat het om ongeveer 675 hectare gaat, waarvan het overgrote deel landbouwgrond is. De erfpacht voor die land bouwgronden is wel met enige regelmaat verhoogd. Rommelmarkt in Bruinisse BRUINISSE - In sporthal De Vanger in Bruinisse wordt za terdag 31 juli een rommelmarkt gehouden met tal van gebruikte spullen en verzamelmateriaal. Dé maikt begint om 09.00"uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 19