Vermeulen blijft overeind in Goes PZC sport zaterdag 26 juni 1999 z 23 Peter Blangé: Oranje of stoppen Opening en sluiting Spelen goudmijn voor Sydney 2000 Gino Roctus door naar finale in Axel Zeilboten dobberen tijdens Kieler Woche Rini Bruggeman na drie stappen kansloos voor zege Sportpunt Zeeland-loop Mijatovic van Real naar Fiorentina uitslagen Triple voor Sturm Graz FLORENCE - Fiorentina heeft gisteren de overgang van de Joegoslaaf Pedrag Mijatovic van Real Madrid beklonken. De club uit de Serie A betaalde 20 miljoen gulden voor de 30-jari- ge aanvaller. Mijatovic gaat 4 miljoen gulden per jaar verdie nen. Fiorentina zou, volgens Italiaanse kranten, ook Enrico Chiesa van AS Parma willen overnemen. Nesto Sensini speelt volgend seizoen voor Lazio Roma. De 32- jarige verdediger die afgelopen seizoen met Parma de Uefa- cup won, zette zijn handtekening onder een contract van drie jaar. Lazio betaalt 8 miljoen gulden voor de Argentijn. SID- /DPA DUISBURG - Nicole Bulk heeft op de eerste dag van de we reldbekerfinale kanovaren haar net verworven status in de mondiale top bevestigd. Via derde plaatsen kwalificeerde de 3 0 - j arige Amstelveense zich zo wel opde500alsde!000 meter voor de halve eindstrijd. Jean-Paul Sits en Ron Langeveld plaatsten zich ook op beide afstanden voor de halve finale, maar hebben nauwelijks uit zicht op de finale. Van de overige Nederlandse kanovaarders maakten Tobias van der Pol en Maurits deRoov (K2 500 meter de beste indruk. Met een zesde plaats mag het Noord-Hol landse duo het toernooi voortzetten. ANP NAC neemt fan op in bestuur BREDA - NAC neemt een afgevaardigde van de supporters op in het bestuur. Hij wordt gezien als een cultuurbewaker in de tijden van de toenemende invloed van de commercie. „Mede hiermee willen we de typische sfeer van NAC behouden", zei Tem Nederlof, de voorzitter. De degradant van het afgelopen seizoen neemt de betrokkenheid van de fans sexieus. Er is een supportersraad, waarin uit ieder tribunevak iemand zitting heeft. De raad schuift dan weer een persoon naar voren voor het bestuur. Die rol krijgt Van Melle dus toebedeeld. Het bestuur gaat vanaf nu fungeren als een Raad van Toe zicht. Vrijdag rondde NAC herstructureringsplannen af. De dagelijks leiding is in handen van een staf van professionals, ondergebracht in de besloten vennootschap NAC Voetbal BV. Roelant Oltmans, vorig seizoen overgekomen van de nationa le hockeyploeg, is de algemeen directeur. De technische zaken vallen onder Jan Rab. ANP Roa stopt om geloofsredenen PALMA DE MALLORCA - Carlos Roa, doelman van het Ar gentijnse nationale elftal en het Spaanse Mallorca, beëindigt zijn loopbaan. De streng gelovige Roa zei gisteren dat hij pre dikant wordt. Roa (29) had de laatste maanden reeds vaker gezegd een einde van zijn carrière te overwegen. De doelman is lid van de Kerk van de Adventisten van de Zevende Dag en heeft er grote moeite mee op zaterdag zijn beroep uit te oefe nen. „Het is een groot verlies voor Mallorca", zei president Reynes. „Als hij zich ooit bedenkt, is hij altijd welkom." Roa stond nog tot 2001 onder contract van de club uit de Spaanse Primera Division. DPA DNA-test voor topvoetballer GUAYAQUIL - De 22-jarige Ecuadoriaanse topvoetballer Ivan Kaviedes wachtte op de luchthaven van Guayaquil een verrassing. Hij reisde uit Italië, waar hij voor Perugia speelt, naar zijn vaderland voor de zomervakantie. De politie stond hem daar op te wachten voor een door de rechterlijke macht verordonneerde bloedproef. Een DNA-test moet namelijk uitwijzen of hij de vader is van kinderen bij drie verschillende vrouwen. Zij claimen dat Kaviedes de verwekker is van hun nageslacht. De voetballer verklaarde dat hij bereid is tot fi nanciële regelingen. ANP doorTim Senden GOES- Al na drie stappen was hij kansloos. Meteen na de start van de Sportpunt Zeeland-loop 1 viel Rini Bruggeman op het as falt. „Ik wilde graag meedoen voor de bovenste plaatsen, maar dat kon ik al snel vergeten", zei de nummer drie van vorig jaar. Alwin Vermeulen bleef in Goes wel overeind en won de loop over tien kilometer in 31.58. Bij de vrouwen was Hannie de Ja ger de snelste. De 35-jarige Bruggeman had geen idee hoe hij ten val kwam. „Opeens lag ik daar op de grond", herinnerde hij. Al gauw hadden de bijna honderd deel nemers hem gepasseerd. „Ik wist niet of ik nu moest door gaan of stoppen." Pas na felle aanmoedigingen van omstan ders hervatte de Goesenaar zijn wedstrijd. Hij begon een indrukwekkende inhaalrace. Deelnemer na deel nemer liep hij voorbij. Na vijf kilometer lag Bruggeman al op een twaalfde plek. Uiteindelijk finishte hij op een zevende plaats. „Maar ik ben niet tevre den", zei hij. „Ik had graag met Alwin Vermeulen en Jan de Bart om de winst gestreden." Demarrage Na een ronde liep een trio aan kop. Vermeulen, Ronald Ovaa en veteraan De Bart waren dui delijk de sterksten in Goes. Na twee ronden kon Ovaa het rappe tempo niet meer volgen. Daarna liepen Vermeulen en De Bart tot de laatste ronde gezamenlijk aan kop. Maar De Bart had geen antwoord op een demarrage van Vermeulen. De 29-jarige AV-at- leet liep onbedreigd naar de ze ge, tien tellen later gevolgd door De Bart. De winnaar uit Kwadendamme was dit jaar nog de beste Zeeuw tijdens de marathon van Rotter dam. In de Maasstad liep hij de ruim 42 kilometer in 2 uur en 33 minuten. In Goes renden bijna honderd deelnemers onder warme om standigheden. Vooral de 'ple- zier-lopers' namen bij het pas seren van de finish uitgebreid de tijd om water te drinken. Na het afleggen van twee van de vier ronden stopt AV-veteraan Piet van Oostdijk bij de waterplaats. Op zijn dooie gemak pakt hij een plastic bekertje, neemt twee slokken en gooit het overige wa ter in zijn nek. Als verkoeling. Niet ideaal Voor de hardlopers waren de omstandigheden niet ideaal. De temperatuur was te hoog en het parcours was te lastig. De vele bochten en heuveltjes waren een kwelling voor de deelnemers. „Ik moest alsmaar opnieuw aanzetten", zei winnaar Ver meulen. Hij was dan ook tevre den met zijn tijd van 31.58. Een fraaie prestatie, zeker als je be denkt dat zijn voorbereiding al lesbehalve optimaal was te noe men. Na zijn werk moest Vermeulen haastig een bordje soep naar binnen werken. Meer tijd was er niet voor de atleet van het orga niserende AV '56, want hij moest in Goes het parcours afzetten. Met witte verf schilderde hij op de belangrijkste plaatsen pijlen op de weg. Na de loop zaten zijn handen nog vol met verfspet- ters. „Voor het omkleden en de war- ming-up had ik slechts een kwartier de tijd", vertelde hij. „Ik kon me helemaal niet goed warmlopen." Maar Vermeulen had één groot voordeel. Het par cours kende hij als zijn broek zak. van onze sportredactie DEN HAAG - Het Australische organisatiecomité van de Olym pische Spelen in Sydney rekent volgend jaar met de openings - en sluitingsceremonie op een to tale recette van maar liefst ruim 400 miljoen gulden. Bijna 100.000 van de beschikbaar 115.000 kaartjes voor de ouver ture en de slotmanifestatie kos ten 2000 gulden per stuk. Acht duizend plaatsen moeten 1400 gulden per stuk opbrengen. Wie dat nog altijd te duur vindt, moet op jacht naar één van de 1150 kaartjes die elk ruim 700 gulden kosten. De goedkoopste kaartjes, slechts zo'n tiendui zend in getal, gaan voor 150 gul den van de hand. In Australië is de kaartverkoop voor de Olympische Spelen, die van 15 september tot en met 1 oktober 2000 worden gehouden, al enige weken aan de gang. De organisatie rekent bij de ope nings- en sluitingsceremonie op een uitverkocht huis, ook al zijn de meeste kaartjes schrikba rend duur. Ook bij de verschillende olym pische disciplines moet flink in de buidel worden getast. Als er al goedkope kaartjes zijn, dan zijn het er weinig. Meer dan de helft van het aantal kaartjes valt in de duurste categoiie. Bij het zwemmen moet bijvoor beeld voor tachtig procent van de kaaltjes het maximale wor den betaald. In de series komt dat neer op een kaartje van 200 gulden. Op de finaledagen zijn die entreebewijzen nog eens 440 gulden duurder. Op de eerste dagen van het atle- tiektoemooi kan een beperkt deel van het publiek voor 50 gulden het stadion in. Zodra het spannend wordt, gaan ook die prijzen drastisch omhoog. Op de dagen dat om de belangrijkste medailles wordt gestreden, is het goedkoopste kaartje 150 gulden en kosten meer dan helft van het aantal toegangsbewij zen bijna 700 gulden per stuk. Het goedkoopste kaartje in Sydney kost zeventien Austra lische dollars, omgerekend bij na 25 gulden. Voor dat bedrag kim je naar de military. In Nederland is de olympische kaartverkoop in handen van Active Roever Travel. Het reis bureau in Aalsmeer is de ver koop nog niet gestart. Volgens een woordvoerster zijn ook de prijzen van de tickets nog niet uitgerekend, 'omdat die vaak in combinatie met een reis worden verkocht'. Het is zelfs nog on duidelijk hoeveel kaarten er in Nederland kunnen woi'den af gezet. Wel zijn er bij het reisbu reau al enkele honderden aan vragen voor kaartjes binnen. GPD Alwin Vermeulen (links) loopt naar de winst tijdens de Sportpunt Zeeland-loop. In zijn spoor volgt nummer twee Jan de Bart. foto Willem Mieras Peter Blangé behaalde als spelverdeler grote successen met het Nederlands volleybalteam. foto Ah Volleyballer weer in gesprek met bondscoach Gerbrands door Edwin Alblas DEN HAAG - Volleyballer Peter Blangé laat de voortgang van zijn carrière afhan gen van een eventuele terugkeer in Oran je. Die is volgens de spelverdeler uit Oegstgeest na een tweede gesprek met bondscoach Toon Gerbrands, donderdag, weer een stukje dichterbij gekomen. Mis lukken de lijmpogingen alsnog, dan stopt de 33-jarige Blangé direct met volleybal. Bondscoach Toon Gerbrands, met de na tionale ploeg in voorbereiding op de twee World League-duels (vandaag en morgen) tegen Canada in Eindhoven, wil niet eer- der dan dit weekeinde mededelingen doen over zijn vorderingen. Blangé evenwel be vestigt dat een tweede gesprek heeft plaatsgevonden. „Daarin hebben we dit keer ook over de toekomst gesproken. Maar er is nog niets definitief. We zijn, zeg maar, de weg aan het plaveien. Er zal ze ker nóg een gesprek komen." Snelle rentree Een tot nu toe gemeden agendapunt is bij voorbeeld de vraag wanneer Blangé zich weer zou moeten aansluiten bij Oranje. Gerbrands voorkeur gaat ongetwijfeld uit naar een snelle rentree, omdat hij de spelverdeler als een toegevoegde waarde beschouwt en de prestaties van het Ne derlands team nu te wensen overlaten. Blangé is echter geen voorstander van haastige spoed. „Ik sta niet te springen om aan het EK mee te doen. Het kwalificatie traject voor de Spelen is al lang genoeg. We moeten nog kijken wat het geschikte moment zou kunnen zijn. Voor mij is Syd ney natuurlijk de hoofdzaak." Binnen de selectie is er geen oppositie te gen een terugkeer van Blangé. als die er al zou zijn geweest. Ook Guido Görtzen, met wie Blangé in het veld regelmatig in de clinch lag, heeft geen enkel bezwaar geuit. Blangé heeft voor volgend seizoen nog geen nieuwe club. Bewust houdt hij gega digden buiten de deur. Als hij en Ger brands het uiteindelijk niet eens worden over zijn rol bij Oranje, beëindigt de vol leyballer, die in het voorbije seizoen nog met Treviso kampioen van Italië werd, on middellijk zijn carrière. „Ik ga me dan niet meer branden aan de Nederlandse competitie en eindig lievermet de gedach te van een goed slot in Italië." GPD door Michel Verberkmoes AXEL - Gino Roctus, als eerste geplaatst in de C1 -categorie van het Rabotennistoernooi in Axel, plaatste zich voor de finale via een zwaarbevochten overwin ning op Cor de Jonge. Roctus moest de eerste set afstaan aan De Jonge, maar vocht zich daar na goed terug in de wedstrijd. De beslissende derde set won Roctus met 6-3. Doordat hij in de halve finale een walk-over kreeg van Rudi Martens, staat Roctus zondag in de finale. Mar tens had last van een rugblessu re. In dezelfde categorie wonnen Willem-Jan van Doeselaar en Volley halsters opnieuw langs Australië DEDEMSVAART - De Neder landse volleybalsters hebben vrijdag ook het tweede oefen duel met Australië gewonnen. In Dedemsvaart werd het op nieuw 3-0 voor de ploeg van bondscoach Pierre Mathieu. De setstanden waren 25-10, 25-15 en 25-14. Het Australische team is als gastland al zeker van deelname aan de Olympische Spelen in Sydney. Nederland heeft nog een lange weg te gaan die begint tijdens het EK in september in Italië. Daar kan plaatsing voor het eerste Olympische kwalifi catietoernooi worden afge dwongen. ANP Boussen nieuwe oefenmeester Schoondijke SCHOONDIJKE - Het bestuur van de voetbalvereniging Schoondijke is er deze week als nog in geslaagd om een trainer voor het komende seizoen aan zich te binden. De zondag-zes- deklasser kwam tot een ak koord met Patrick Boussen uit Terneuzen. Boussen was in het verdeden on der meer werkzaam als hoofd trainer bij Groede en Clinge en was als jeugdcoördinator ver bonden aan Hoek. Hij volgt Eric Vanhijfte op, die twee maanden terug onverwachts zijn vertrek aankondigde wegens privé-om- standigheden. Pascal van Poecke hun kwartfi nale. Van Doeselaar versloeg Laurens de Kort met 7-6 en 6-4, terwijl Van Poecke behoorlijk wat moeite had om Bas de Bar- banson te verslaan: 6-3 en 7-6. In de halve eindstrijd komen Van Doeselaar en Van Poecke tegen elkaar uit. In het C2-schema gaf ranglijst- aanvoerder Michael Pieters zijn partij gewonnen tegen Dennis de Block. De als 3e/4e geplaats te Desiree de Schepper maakte geen fout in zijn openingsoptre den. Tegen Paul van Graefsche- pe zegevierde hij met 6-4 en 6-2. In de kwartfinale speelt De Schepper tegen Maurits van Aalst uit Axel. Formie Verstrae- ten, favoriet voor de eindover winning in de Dl-categorie, plaatste zich voor de kwartfina le via een ruime zege op Mare van Overdulve. Paul van Graef- schepe maakte ook de stap naar de laatste acht. Van Graefsche- pe had veel moeite om Renato Ambrosini van zich af te schud den. Terneuzen Mirthe de Bakker plaatste zich voor het afvalschema bij de meis j es tot 10 j aar tij dens het K5 jeugdtennistoernooi in Terneu zen. De Bakker versloeg Aubrey Maenhout met 6-0 en 6-3. In de halve eindstrijd ontmoet De Bakker Renee Pieters, terwijl Margot Martens het opneemt te gen Rianneke de Ritter. Heieen Maenhout won in een Terneu- zens onderonsje tegen Karlijn Agten. Maenhout won met 6-2 en 6-0 en is daardoor poulewin naar geworden. Bij de jongens onder de 10 jaar won Nick Strij- donk twee poulewedstrijden en heeft daardoor nog zicht op het afvalschema. Strijdonk ver sloeg achtereenvolgens Coen Kayser en Frank van Kouteren. In dezelfde poule versloeg Yo- rick Maenhout met 6-2 en 6-1 Coen Kayser. Clinge oefent tegen Beveren CLINGE - Clinge speelt woens dag 30 juni een oefenwedstrijd tegen de Belgische eersteklasser Beveren. Het duel begint om 19.30 uur. De ontmoeting wordt op het ge renoveerde oefenveld gespeeld. Voor Beveren is het de eerste oe fenwedstrijd in het nieuwe sei zoen. De Belgen beginnen een dag eerder met de voorbereiding op de nieuwe competitie. van onze sportredactie KIEL - De deelnemers aan de 105e Kieler Zeilweek zijn vrij dag onverrichterzake naar de haven teruggekeerd. De organi satie stuurde de boten na uren wachten op wind nog wel het water op maar daar bleven ze roerloos liggen dobberen. De verwachte bries van kracht 2 of 3 beaufort bleef uit. Alle wed strijden werden daarop afge- blazen. In de Solinklasse, met Roy klei ner, probeerde de wedstrijdlei ding van alles om de reguliere wedstrijd door te laten gaan. Liefst negen keer kregen de driemansboten een 'general re call'. De laatste keer was het een sein terug t.e neddelen naar dp jachthaven van Kiel. De deelne mers kunnen zich nu gaan op maken voor het matchracen. De Rus Pitsjoegin en de Noor Neer- gaard, de nummers één en twee in de tussenstand, zijn al zeker van een plek in de halve finale. Tien anderen, onder wie Heinei; komen zaterdag als er wind staat tegen elkaar in actie met als inzet de resterende twee nlaatcpn A NIP Autosport Magny-Cours. Grote Prijs Frankrijk, WK Formule I: Vrije training: 1. Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1.17,912, 2. Ir vine (GBr) Ferrari 1.18,199, 3. Hakkinen (Fin) McLaren 1.18,251, 4. Coulthard (GBr) McLaren 1.18,468, 5. Zanardi (Ita) Williams 1.18„746, 6. Frentzen (Dui) Jor dan 1.18,779, 7. Alesi (Fra) Sauber 1.18,908, 8. Barrichello (Bra) Stewart 1.18,950, 9. Ralf Schumacher (Dui) Wil liams 1,19,069,10. Herbert(GBr) Stewart 1.19,266. Bridge La Valletta (Malta). EK Open teams: Ne derland - Liechenstein 20-10, Nederland - Frankrijk 14-16, Nederland - Libanon 16- 14. Stand na 36 van 37 ronden: 1. Italië 682, 2. Zweden 654, 3. Frankrijk 651, 10. Nederland 609. Vrouwen: Nederland - Rusland 20-10, Nederland - Tsjechië 20- 10. Eindstand: 1. Groot-Brittannië 384,2. Oostenrijk 383, 3. Frankrijk 382,5, 4. Ne derland 379,5. Honkbal Rotterdam, achtste World Port Tourna ment. Eerste wedstrijd: Nederland - Tai wan 3-0. Motorsport Assen. GP Nederland, WK wegrace, tweede kwalificatietraïnïng. 125 cc: 1. Cecchinello (Ita) Honda 2.12,853,2. Azu- ma (Jap) Honda 0,029, 3. Melandri (Ita) Honda 0,539, 4. Scalvini (Ita) Aprilia 0,587, 5. Ueda (Jap) Honda 0,855, 24. Koopman (Ned) Honda 8,196, 25. De Haan (Ned) Honda 8,319, 26. Lakerveld (Ned) Honda 8,452, 27. Timmer (Ned) Honda 9,280. Niet gekwalificeerd: Van Leeuwen (Ned) Honda 10,252. 250 cc: 1. Rossi (Ita) Aprilia 2.05,018, 2. McWilliams (GBr) Aprilia 0,241, 3. Wald- mann (Dui) Aprilia 0,364, 4. Capirossï (Ita) Honda 0,476, 5. Lucchi (Ita) Aprilia 0,600, 15. Janssen (Ned) Honda 3,061, 22. Bolwerk (Ned) Honda 4,497, 23. Vis- scher (Ned) 5,017, 27. Markink (Ned) Aprilia 7,004, 28. Romein (Ned) Honda 7,869,30. Van de Lagemaat (Ned) Honda 8,499. Niet gekwalificeerd: Ten Napel (Ned) Honda 12,545. 500 cc: 1Okada (Jap) Honda 2.01,564, 2. Kocinski (VSt) Honda 0,292, 3. Roberts (VSt) Suzuki 0,518,4. Crivill'e (Spa) Hon da 0,567,5. Biaggi (Ita) Yamaha 0,744,13. Van den Goorbergh (Ned) MuZ Weber 1,625. Softbal Haarlem. 10e Softbalweek. Zuid-Afrika - Nederland 1-5. Sportprijsvragen Lucky Ten, vrijdag 25 juni. 4-10-12-19- 31-34-36-37-40-43-44-45-52-53-55- 63-64-68-72-75. (onder voorbehoud) Tafeltennis Rio de Janeiro. Brazilië Open. Kwalifica ties: Heister - Silnei (Bra) 21-12 21-15, Heister - Tabachnik (Arg) 21-10 21-11. Heister geplaatst voor hoofdtoernooi. Tennis Axel. Rabotoernooi. HE Cl, kwartfinale: G. Roctus-C. de Jonge 6-7 6-0 6-3, W.J. van Doeselaar-L. de Kort 7-6 6-4, P. van Poecke-B. de Barbanson 6-3 7-6. Halvefi- nale: G. Roctus-R. Martens w.o. HD C1, kwartfinale: Van Poecke/Van Doeselaar- De Prest/Van Remortel 6-36-0, De Schep- per/Roctus-De Baets/De Jonge 6-2 6-0. HE C2,1e ronde: D. de Block-M. Pieters w.o, D. de Schepper-P. van Graefschepe 6-4 6-2. HD C2, kwartfinale: Neve/Hame- link-HamelinkA/an Kerkvoort6-3 6-2, De Rechter/Van Damme-Dey/Verstraeten 6- 3 3-6 6-3. GD C2, kwartfinale: Hame- 7-6. HE D1,2e ronde: M. van Goethem-F. Broeders 6-1 6-4, W. Boender-H.Dhontö- 3 6-3. 3e ronde: F. Verstraeten-M. van Overdulve 6-2 6-1, P. van Graefschepe-R. Ambrosini 3-6 7-6 6-1. HD D1, Ie ronde: Statujew/Lammerts-De Waele/Nannin- ga 6-2 6-4.2e ronde: Vanasche/Kant-Arri- brosini/Scheele 6-3 6-2, Van Goethem/ Puylaert-Beterams/Wouterse 6-1 6-0, Van Acker/Bruinïngs-d'Haens/De Kort 6- 3 6-1. GD Dl, 1e ronde: Abrosini/Bete- rams-Van Kerkhoven/Willaert 6-4 2-6 7- 6. Kwartfinale: Neve/Vervaet-Woutersè/ Wouterse 6-4 6-3, HE D2, kwartfinale: C- Puylaert-R. Koene 6-2 4-6 6-3. DD D2,1e ronde: Van der Schelling/Offerman-Van Oosten/Veraart 6-3 6-1. Kwartfinale: Schoonakker/Neve-De Jonge/Brandt 6-1 6-2. GD D2, kwartfinale: Van Gremberg- he/Van Gremberghe-Schoonakker/De Visser 6-2 6-3, De Kort/Sanderse-Aude- naert/Minnaert 6-1 6-3. HE E, kwartfina le: P. Plasschaert-H. Dekker 6-4 7-6. Terneuzen. K5 jeugdtoernooi. ME 10 jaar, poule: Mirthe de Bakker-Aubrey Maenhout 6-0 6-3, Renee Pieters-Renske Fraanje 6-1 6-2. ME 12 jaar, poule: Heieen Maenhout-Karlijn Agten 6-2 6-0. JE 10 jaar, poule: Hans van Broekhoven-Orïn Dehulsters 6-1 6-1, Nick Strijdonk-Coen Kayser 6-0 6-0, Nick Strijdonk-Frankvan Kouteren 6-0 6-2, Yorick Maenhout-Coen Kayser6-2 6-1. MD 10jaar,poule: De Bak- ker/Maenhout-Fraanje/Wolfert 6-3 6-3. MD 12 jaar, poule: Fraanje/Maenhout- Agten/Dingenouts 6-2 6-4. JD 12 jaar, poule: De Rooy/Schut-Burm/Dehulsters 6-0 6-0. JD 16 jaar, poule: Blokland/Ben- dijk-De Ruyter/Van Poecke 6-2 6-4. Londen. Wimbledon, 24 miljoen gulden. Mannen, derde ronde: Courier (VSt) - Schalken (Ned) 7-6 3-6 3-6 7-5 13-11, Sampras (VSt/1) - Sapsford (GBr) 6-3 6-4 7-5, Philippoussis (Aus) - Clavet (Spa) 7-5 6-4 6-4, Nestor (Can) - Goldstein (VSt) 6-3 6-7 6-0 6-7 6-4, Kucera (Slw/13) - Vacek (Tsj) 6-1 6-3 3-6 7-6, Henman (GBr/6) - Grosjean (Fra) 6-1 6-7 6-3 6-2, Pioline (Fra) - Kafelnikov (Rus/3) 3-6 6-4 1-0, op gave, Rusedski (GBr) - Norman (Zwe) 6-3 6-47-5. Dubbelspel, tweede ronde: Haar- huis/Palmer (Nd/VSt/8) - Florent/Mac- Pherson (Aus) 3-6 7-6 7-6 7-6. Vrouwen, derde ronde: Tauziat (Fra/8) - Noorlander (Ned) 6-1 6-1, Tanasaugurn (Tha) - Testud (Fra/13) 6-2 1-6 6-3, Kour- nikova (Rus) - Gorrochategui (Arg) 7-53- 1 opgave, Van Roost (Bel/15) - Likho- vtseva (Rus) 6-4 7-6, Graf (Duï/2) - Mora- riu (VSt) 6-1 6-3, Venus Williams (VSt/6) - Pitkowski (Fra) 6-1 6-1, Clijsters (Bel) - Coetzer (ZAf/12) 6-2 6-4, Lucic (Kro) - Se les (VSt) 7-6 7-6. Gemengd dubbel, eerste ronde: Vis/Suk (Ned/Tsj/5) - Adams/Barnard (VSt/ZAf) 6- 2 6-4, Sugiyama/Tramacchi (Jap/Aus) - Kempers/Papadaki (Ned/Grï) 6-1 7-5, Bollegraf/Albano (Ned/Arg) - Graham/ MacPhie (VSt) 2-6 6-47-5, De Jager/Ore mans (ZAf/Ned) - Cross/MacLagan (GBr) 6-2 4-67-5. Volleybal Dedemsvaart. Oefeninterland vrouwen. Nederland - Australië 3-0 (25-10 25-15 25- 14). Nantes. World League, groep C: Frank rijk - Argentinië 3-2 (25-23 22-25 22-25 25- 19 15-12). GRAZ - Sturm Graz heeft vijf dagen voor het begin van het nieuwe Oostenrijkse voetbal seizoen de 'triple' gehaald. Na het landskampioenschap en de beker veroverde de club vrij dagavond ook de Supercup. De herhaling van de bekerfinale te gen Linzer ASK eindigde ook na verlenging onbeslist: 1-1. Graz nam vervolgens de strafschop-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 65