Veevoer is vuilbak voedselsector PZC Bezuinigingsplannen vormen lakmoesproef voor Schroder PZC Mensensmokkel via vakantievisa Containersprookj e feiten en meningen Broer vermoorde veearts: ik slaap niet met een pistool onder mijn kussen 26juni 1949 zaterdag 26 juni 1999 Het dioxine-schandaal is maar het topje van de ijs berg. De komende jaren zullen nog veel meer misstanden aan het licht komen, zegt de Vla ming Flor van Noppen. Hij kan het wellicht weten. Bijna vijf jaar geleden werd zijn broer Ka- rel vermoord, omdat hij hormo nenfraude in de veeteelt op het spoor was gekomen. door Paul Koopman Buiten scharrelen de kippen. Het gazon wordt omzoomd door wilde weidebloemen. In de verte schemert een bosrand in pastelkleuren. „Het is echt een GroenLinks-tuintje", grijnst Flor van Noppen. In hetzelfde huis in Dessel, een boerendorp bij Turnhout, zat Flor een kleine vijf jaar geleden aan dezelfde tafel met zijn broer Karei. Karei was nerveus, uit zijn doen. „Ze gaan me pakken. Als het nu niet gebeurt, gebeurt het nooit", zei hij. Bij zijn werk gever, het Instituut voor Veteri naire Keuringen, had hij om een kogelvrij vest gevraagd. Maar al de volgende dag zou een vet mester hem in het oor gefluis terd hebben: „Hebt ge zo veel schrik, Karei? Dat vest zal u niet helpen, ze schieten u toch door uwen kop." Ommekeer Geen onzin, zo bleek een week later. Op 20 februari 1995 sleur de de huurmoordenaar Albert Barrez de vleeskeurder uit zijn auto en zette een Norinco .45 op zijn hoofd. Een minuut later lag Karei dood in een greppel bij zijn huis in Wechelderzande. Het was meteen een radicale ommekeer in het leven van broer Flor. De wat introverte handelaar in tweedehands koel machines beklom de barricaden waar broer Karei vanaf was ge schoten. Een Stichting Karei van Noppen werd opgericht, 20 februari werd in Vlaanderen uitgeroepen tot een vleesloze dag, Flor hield spreekbeurten, organiseerde studiedagen. Hij werd een activist. Bijna vijf jaar nadat België door de moord op Van Noppen werd opgeschikt, teistert een dioxi ne-affaire het land. Een profes sor uit Gent die het dioxine- spoor onderzocht, zei voor de nationale televisie te vrezen voor zijn leven. Premier Dehae- ne sprak van maffiose toestan den'. Een explosief rapport over de vergiftiging van veevoer bleef een maand binnenskamers en werd uiteindelijk via de op positiepartij VLD gelekt. VLD- leider Verhofstadt is inmiddels de formateur van een kabinet, zonderde christen-democraten. Déja-vu Voor Flor van Noppen'is het al lemaal déja-vu. Hij ritselt wat in zijn papieren en citeert zijn broer in de Artsenkrant van 1995: 'Voor de wetgever en de ambtenaren zou de veiligheid van het voedsel toch belangrij ker moeten zijn dan hun politie ke belangen en macht'. „Profe tische woorden. Want volgens mij was nu opnieuw het behoud van de macht belangrijker dan de volksgezondheid. Waarom hebben anders twee ministers de dioxinezaak vóór de verkie zingen verzwegen? En waarom komt een oppositiepartij er vlak voor de verkiezingen mee op de proppen? Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat hier een vuil politiek spel is gespeeld, met de gezondheid van de bur gers als pasmunt." Flor van Noppen heeft niet het gevoel dat hij sinds de moord op zijn broer veel heeft kunnen veranderen in België. „Vaak vraag ik me af of de dood van mijn broer wel enig nut heeft ge had. We zijn van het ene in de andere voedselschandaal ge rold, zonder dat er fundamen teel iets is veranderd. Al in 1995 heeft de stichting de aanbeve ling gedaan om de voedselketen integraal te bewaken. Maar af gezien van één interpellatie in de Kamer is er niets met. dat advies gebeurd. Had men wel actie ondernomen, dan zaten we nu niet met die dioxinezaak." Het diervoer is steeds weer de achilleshiel, stelt Van Noppen vast. „De BSE-affaire ontstond omdat koeien kadavers te eten kregen van aan scrapie gestor ven schapen. Vervolgens wer den enkele kadavers van gekke koeien in België weer tot vee voer vermalen. Hier is ook ern stig verontreinigde citruspulp in voer terecht gekomen. En vo rig jaar werden vanwege pesti ciden afgekeurde peren recht streeks aan varkens gevoerd. Ik bedoel maar: het veevoer wordt gebruikt als de vuilbak van de sector. Deugt een product ner gens voor, dan kan het altijd nog door het voer, denkt de handel. Maar bovenaan de voedselpira- mide staat de mens." Ook bij de dioxinezaak was het veevoer de zwakste schakel. Af gewerkt vet en olie dat bij con tainerparken in Luxemburg en Frankrijk was opgehaald, werd doorverkocht aan vetsmelters. Controle op de kwaliteit werd bij de Waalse vetsmelter Fogras niet uitgevoerd. Van Noppen is voorzichtig met zijn oordeel. „Een calamiteit die net zo goed in een ander land had kunnen gebeuren, want nergens in Eu ropa is de controle op vetsmel ters waterdicht. De dioxinezaak is nog maar het topje van de ijs berg. Je kunt wachten op het volgende schandaal." Opdrachtgevers Deze week kwam ook de zaak- Van Noppen weer volop in de aandacht. Na drie jaar leverde Frankrijk Carl de Schutter aan België uit, de man die Barrez aan het Chinese moordwapen hielp. Barrez zelf publiceerde maandag vanuit zijn cel een boek met daarin zijn gebundel de bekentenissen. Op een door Flor van Noppen: „Hier is een vuil politiek spel gespeeld met de gezondheid van de burgers als pasmunt." foto Ro|and de Bruin/GPD braak in het onderzoek rekent Flor van Noppen niet. „Barrez en De Schutter weten ook niet wie hun opdrachtgevers waren. Die blijven, vrees ik, ongrijp baar. Tegenover die twee crimi nelen koester ik geen enkele wrok. Zij waren maar uitvoer ders Maar de opdrachtgevers zou ik wél graag achter de tra lies zien." Dat het gebruik van hormonen in België wij wel is uitgebannen, zoals het ministerie van Land bouw beweert, gaat er bij Van Noppen niet in. „De controles zijn sinds de moord op mijn broer inderdaad enorm ver scherpt. Er worden bijna geen positieve dieren meer gevonden Maar de laatste jaren wordt zo'n zestig procent van de Belgische koeien in Nederland en Frank rijk geslacht en daarna weer in gevoerd. Waarom? Volgens mij omdat de normen en controles in de buurlanden minder streng zijn. De enorme hoeveelheden hormonen die nog steeds in be slag worden genomen, wijzen toch ook op een levendige han del? De oorlog die de overheid de hormonenhandel heeft ver klaard, is maar een schijnma noeuvre geweest. Durft Flor van Noppen zelf nog wel een stukje vlees te eten? Dat blijkt mee te vallen. „Mijn vries kist ligt vol met varkensvlees, maar dan wel van eigen kweek" zegt hij lachend. Vreselijk zwaar tilt hij nu ook weer niet aan de voedselcrisis in België. „Laten we wel zijn: de meeste dioxinekippen zijn allang opge geten. Als mijn vrouw met een kip of biefstuk thuiskomt, vraag ik niet of ik eerst de attesten mag zien." Dezelfde nuchterheid legt Van Noppen aan de dag als de tele foon weer eens rinkelt en een anonieme persoon met hese stem doodsbedreigingen uit. „Ik ben daar niet van onder de in druk", zegt hij. „Behalve de ene keer dat mijn dochter zo'n tele foontje kreeg en de beller dacht mijn wouw te spreken. 'We ma ken je man koud, net als zijn broer', werd haar gezegd. Dat vond ik heel vervelend. Maar verder? Ik slaap niet met een pistool onder mijn kussen, als u dat bedoelt. De mensen die je echt willen vermoorden, zijn heus niet zo dom je van tevoren eerst op te bellen." GPD Het haalbaarheidsonderzoek van Zeeland Sea ports en het Antwerpse overslagbedrijf Hessen- natie naar een grootschalige diepzee-contai- nerterminal aan open water in Vlissingen-Oost is een aardig opstekertje voor de Zeeuwse economie. De ver kenning bewijst dat ook de grote marktpartijen het Zeeuwse havenpotentieel nog steeds serieus nemen. Nog onlangs sloeg de twijfel toe toen het kabinet zich in principe schaarde achter de aanleg van de Tweede Maasvlakte. Gevreesd wordt dat Zeeland daardoor veroordeeld is tot marginale havenactiviteiten. Die angst is nu wat verminderd. Het gisteren gepresenteer de plan voor de Westerschelde Container Terminal (WCT) duidt erop dat Vlissingen en Terneuzen min of meer op eigen kracht ook goede groeikansen hebben. Het plan van Hessennatie en Zeeland Seaports is in drukwekkend. Grote containerschepen hoeven straks nog maar een klein eindje de Westerschelde op. Nog in diep water, voor een Vlissingse kade direct aan de rivier, kunnen zij hun lading overzetten in kleine schepen, vrachtwagens en treinen. Deze activiteiten in Vlissin gen-Oost zijn volgens de partners goed voor 1.500 ar beidsplaatsen; met de afgeleide werkgelegenheid erbij mogelijk het dubbele. Eerder deze week meldde het havenschap de verkoop van grond aan d'e Scaldiahaven. Met de vestiging van een stukgoedbedrijf komen daar ruim 100 banen. Dat was een lichtpuntje in een tot nu toe overwegend moei zaam verhaal, waarin het steeds weer niet eenvoudig bleek grote nieuwe klanten te strikken. De Italiaanse auto transporteur Grimaldi bijvoorbeeld aarzelt al ge ruime tijd over een vestiging in Vlissingen, maar is nog niet over de streep getrokken. Het plan voor de WCT is duidelijk nog een maatje groter. Het havenschap heeft zo'n 'klapper' hard nodig, want ondanks de gestaag groeiende overslag dalen de bedrijfsresultaten. Een prettige bijkomstigheid is dat containeroverslag per ton meer omzet en werk genereert dan bulk- en stuk goed. Bovendien zal de infrastructuur rond de Vlissing se havens belangrijk worden verbeterd. Daarmee is de weg vrij voor verdere groei en uiteindelijk de optimale benutting van het Sloegebied. Terneuzen zal deze Vlissingse ontwikkelingen met ge mengde gevoelens bekijken. De Zeeuws-Vlaamse be hoefte aan betere wegen en spoorlijnen dreigt erdoor uit beeld te raken. Toch moet het Zeeuwse havenschap de kansen pakken waar ze zich aandienen. Hoe het pro fijt vervolgens wordt aangewend is een andere zaak. Daarover moet binnen het havenschap maar eens een robbertje worden gevochten". De partners van het WCT-plan zullen via de Exploita- tiemaatschappij Schelde Maas het Havenbedrijf Rot terdam bij de uitvoering betrekken. Zo ontstaat een model dat tot voor kort voor velen niet meer was dan een sprookje: een van de grootste klanten van de Ant werpse haven vindt mede met hulp van Rotterdam een oplossing inVlissingen. door Rob Hirdes en Jaap Nuijten Vakantie. Om die reden ver strekte de Nederlandse am bassade in de Srilankaanse hoofdstad Colombo negentig visa aan voornamelijk vrouwen en jonge kinderen voor een be zoek aan ons land. In werkelijk heid was dit slechts een dek mantel om Sri Lanka voorgoed te kunnen verlaten. De visa, met een maximale gel digheidsduur van drie maan den, werden afgegeven onder de voorwaarde dat de 'vakantie gangers' zich bij terugkeer in Sri Lanka zouden melden bij de Nederlandse ambassade. Dat laatste gebeurde echter nooit en daarvan werd steeds opnieuw Justitie in Nederland op de hoogte gebracht. Dat leidde uit eindelijk in september 1997 tot een strafrechtelijk onderzoek. Het speciaal gevormde 'spon sorteam' van de regiopolitie IJs- selland beet zich vast in de zaak en al snel werd duidelij k dat alle Srilankanen door bemiddeling van een in Hardenberg woon achtige 40-jarige man het land waren binnengekomen. Nader onderzoek wees uit dat een aantal van de onder valse voorwendselen naar Nederland gehaalde Srilankanen alweer was vertrokken. Acht vrouwen en achttien kinderen werden uiteindelijk in Duitsland aan getroffen, waar ze asiel hadden aangevraagd. Ook in Engeland dook een aantal op. Maar lang niet iedereen kon worden gelokaliseerd. Zo is Jus titie bijvoorbeeld nog steeds op zoek naar twee kinderen. Zij kwamen Nederland binnen met een vrouw die op de ambassade in Colombo ook voor 'haar' twee kinderen een visum had gekre gen. Maar achteraf bleek dat er tussen haar en de kinderen geen familieband bestond. Reisagent Tegenover Justitie verklaarde ze de beide kinderen op verzoek van een 'reisagent' in Sri Lanka mee te hebben genomen. Een maal in Nederland aangeko men, verbleef de vrouw enige dagen in de woning van de Har- denberger. De kinderen werden door een onbekende man opge haald, zo verklaarde ze. De vrouw heeft in Nederland asiel aangevraagd. Nadat er verdenkingen tegen deHardenberger waren gere zen, gaf de rechter-commissaris in Zwolle toestemming alle bij hem in gebruik zijnde telefoon toestellen af te tappen. Toen bleek dat de Hardenberger nau we contacten onderhield met twee topfunctionarissen van de Immigratie- en Naturalisatie Dienst (IND); een 46-jarige man eveneens uit Hardenberg en een 52-jarige man uit Duiven. Daarop werd direct de Rijksre cherche aan het onderzoeks team toegevoegd. Uit de afgetapte gesprekken bleek ook dat beide IND'ers bij de Hardenberger op de 'loon lijst' stonden. Uiteindelijk kreeg de 46-jarige man 25.000 gulden uitbetaald die hij deelde met zijn collega. Ondanks het feit dat zij totaal verschillende functies binnen de IND be kleedden. kenden zij elkaar al vele jaren. Zij werkten vroeger samen in het Aanmeldcentrum Zevenaar. Ten tijde van hun ar restatie werkte de 46-jarige als hoofd uitzetting in het Verwij- dercentrum in Ter Apel; de 52- jarige was unithoofd van het IND-regiokantoor in Arnhem. Paspoorten Eind februari werd de 40-jarige hoofdverdachte gearresteerd. Tijdens huiszoeking trof het re chercheteam diverse paspoor ten aan. Daaronder bevonden zich ook paspoorten van vrou wen die in Duitsland asiel heb ben aangevraagd. Ook werd het gedeeltelijke paspoort aange troffen van de vrouw die in Ne derland een asielaanvraag heeft lopen. Twee weken later werden een 39-jarige Srilankaan uit Hoogkarspel en een evenoude landgenoot uit Zaandam, opge pakt. Eind maart volgde de aan houding van de beide IND'ers. Volgens het ministerie van Bui tenlandse Zaken wordt er door het ambassadepersoneel zorg vuldig omgesprongen met het verstrekken van visa. Aanvra gers moeten aan vaste criteria voldoen als ze naar Nederland willen. Volgens het ministerie wordt onder meer gekeken naar de financiële middelen van de aanvrager, moet een retourtic ket overlegd worden en dient duidelijkheid te bestaan over de plaats waar zij gedurende hun vakantie verblijven. Vast staat dat de negentig Srilankanen niet aan deze criteria voldeden. Bij twijfel raadpleegt de ambas sade het bureau Visadienst Kort Verblijf van de IND in Den Haag. Dit bureau werkt samen met de divisie grensbewaking waarvan de 52-jarige verdachte toentertijd hoofd was. GPD door Peter van Nuijsenburq Gerhard Schroder neigt soms tot overdrijven. Toen deze week het bezuinigingsprogram ma van zijn minister van Finan ciën Hans Eichel werd gepre senteerd, dook de Duitse bondskanselier in de kist met suprelatieven. Het 'toekomstprogramma 2000' kende zijn weerga niet in de par lementaire geschiedenis, was van historische betekenis, en markeerde een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis van de Bondsrepubliek, zei de bonds kanselier. Dat was wel heel veel eer vooreen bezuinigingsopera tie, die veel te lang is uitgesteld en waarvan het nog maar de vraag is of ze in toekomstige ge schiedenisboeken als geslaagd vermeld zal worden in het hoofdstuk 'Schröder'. Aan Eichel zal het niet liggen. De minister van Financiën is er van overtuigd, dat de 'zieke man van Europa', zoals het voorma lige economische wonderkind met name in de Verenigde Sta ten bekendstaat, alleen genezen kan worden met drastische in grepen. Met het bezuinigings pakket van dertig miljard mark wil hij het land niet alleen van het faillisement redden (de Duitse staatsschuld beloopt an derhalf biljoen mark), maar ook de richting aangeven waarin de verzorgingsstaat zal moeten gaan om te kunnen overleven. Herijking Wat Engeland, Nederland, Oos tenrijk en Zweden al zijn begon nen en in sommige gevallen al hebben afgerond - de herbezin ning op wat de overheid en wat de markt op terreinen als sociale zekerheid, gezondheidszorg en oude-dagsvoorziening kunnen en moeten doen, staat in Duits land nog maar aan het begin. Er wordt volgens goede Duitse tra ditie al jaren gediscussieerd over de noodzaak van die herij king van de rol van de staat en nergens is het Nederlandse pol dermodel zo populair als hier, maar gebeurd is er eigenlijk niets. In een land waar een te verwaarlozen verruiming van de openingstijden van winkels al als een sociale revolutie wordt ervaren, gelden de bescheiden hervormingen van het pensi oenstelsel en de sociale zeker heid als 'een aanval op de ver zorgingsstaat'. Daar loert dan ook het gevaar Schröder brengt een bezoek aan Kok. Nergens is het Nederlandse poldermodel zopopulair als in Duits land. foto Cees Zorn/GPD voor het toekomstprogramma. Toen begin deze week uitlekte dat de pensioentrekkers de ko mende twee jaar 'minder méér' zullen krijgen, omdat de pensi oenen niet aan de loon- maar de prijsontwikkeling worden aan gepast, stak er een orkaan van protest op. Dat de betrokkenen protesteerden, spreekt vanzelf. Ouderen behoren vaak tot de zwaksten in de samenleving. En dat de oppositie van kiezersbe drog sprak, was eveneens be grijpelijk. Maar dat Oost-Duitse SPD'ers gelijk een uitzondering voor Oost-Duitse pensioentrekkers eisten, wier pensioenen iets ach terblijven op die in het westen, doet het ergste vrezen voor het hervormingsprogramma. Er worden dit najaar in vier deel staatverkiezingen (drie in het oosten en één in het westen) ge houden en het grote issue staat al vast: blijf met je vingers van onze pensioenen af. De kans is dus groot dat deze hervorming schipbreuk lijdt. Dominosteen Wie een dominosteen in een rij aantikt, weet wat er gebeurt: de rij valt om. Nu kent de politiek deze mechanische zekerheid niet, maar Schröder moet er re kening mee houden, dat als hij het morrelen aan de hei*vorming van het pensioenstelsel toe staat, de roep om, bijvoorbeeld, bepaalde categorieën van uit keringstrekkers te ontzien steeds sterker zal worden. En daarna is er, zoals de ervaring leert, meestal geen houden meer aan. De vakbeweging en de tra ditionalistische linkervleugel van de SPD houden zich nu nog koest, maar het is een illusie om te denken dat ze zich zonder slag of stoot bij deze 'aanslag op de verzorgingsstaat' zullen neerleggen. De centrale vraag voor het sla gen van 'toekomst 2000', en het lot van zijn regering, is of de bondskanselier zwicht voor de weerstand tegen zijn hervor mingsprogramma of dat zijn rug recht weet te houden. Op dit vitale punt zijn twijfels gerecht- vaardigd. Bij de presentatie zag de pers 'Schröder de Onverzet telijke', vast van plan zijn pro gramma te verdedigen. Maar er is ook een 'Schröder de Wankel moedige', die niet impopulair wil zijn en zich, aldus zijn in middels opgestapte rivaal La- f ontaine, vooral laat leiden door 'wat er de volgende ochtend in de krant zal staan'. Schröder heeft zich al eerder ge manifesteerd als hervormer. Dat bleek tot nog toe niet meer te zijn dan een pr-truc. Vorig jaar werd hij kanselier met de leus het 'nieuwe midden'. Dat suggereerde vernieuwing, maar de afgelopen maanden is be waarheid wat Schröder-ken- ners vreesden: het is een vlag zonder lading. De regering zwalkte doelloos rond en werd verscheurd door de machts strijd tussen de anti-hervormer Lafontaine, Eichels voorganger op Financiën, en Schröder. Met het vertrek van Lafontaine in maart en de komst van de kleurloze maar loyale uitvoer der Eichel, kreeg Schröder een tweede kans. Hij weet dat het ook zijn laatste is. Als hij deze niet grijpt en toelaat dat het 'toekomstprogramma 2000' verwatert, dan zal de regering- Schröder ongetwijfeld in de ge schiedenisboeken worden ver meld. De vermoedelijke titel zal hem niet bevallen: 'Het rood groene intermezzo of: Hoe Ger hard Schröder de kans op ver nieuwing verspeelde'. GPD Bommenwerpers Een grootscheepse oefening van de Amerikaanse en Engel se luchtmacht heeft voor veel onrust gezorgd. Via Nederland vlogen tientallen zware bom menwerpers richting een aan tal Engelse steden. Herdenking Veertig jaar geleden steeg er voor het eerst een vliegtuig op in Nederland. Dat gebeurde op de hei bij Etten-Leur en het was de Belgische Graaf de Lambert, eerste leerling van de fameuze Amerikaanse ge broeders Wright, die in 1909 zijn tweedekker drieënhalve minuut in de lucht wist te hou den. Vanwege de vliegramp in Bari met het KLM-toestel zal de herdenking van de eerste vlucht een sober karakter heb ben. Oudste apotheker In Vlissingen viert, apotheker A J. van Ockenburg zijn vijf tigjarig jubileum. Van Ocken burg nam in 1899 de zaak van C. G. Baert aan de Kleine Markt over. Met zijn 76 jaar is Van Ockenburg de oudste apo theker van Zeeland. Landbouwschool De NCB zal trachten met in gang van 1 september een la gere landbouwschool in Aar denburg te openen. Uitgever: J. C. Boersema Hoofdredactie: A. L. Oosthoek A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: OostsouburgseweglO Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Redactiefax: (0118) 470102 Vlissingen: Postbus 18 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Fax. (0118) 472404 Goes: Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 273000 Fax. (0113)273010 Terneuzen: Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB Terneuzen Tel. (0115) 686000 Fax (0115)686009 Hulst: 's Gravenhofplein 4 4561 AJ Hulst Tel. (0114) 373839 Fax. (0114) 373840 Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax. (0111)454659 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8 00 tot 10 30 uur City OnLine Internet Postbus 18 4380 AA Vlissingen http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl Bezorgklachten: 0800 - 0231231 of maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden: zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur Tel. (0118) 484000 Fax(0118)470100 Abonnementsprijzen: per kwartaal 98,00; franco per post 128,50; per maand 35,75; per jaar 372,50; franco per post 491,00; bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting; losse nummers maandag t/m vrijdag 1,80, zaterdag 2,60 p st (alle bedragen inclusief 6 pet. btw), Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab rek. Vlissingen Advertentietarieven: 191 cent per mm; minimumprijs per advertentie 28,65, ingezonden mededelingen 2,5 x tarief; speciale posities: tarief op aanvraag; voor brieven bureau van dit blad 6,50 meer (excl 17.5 pet btw); volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag; (alle advertentieprijzen exclusief 17,5 pet btw) Giro: 35 93 00. Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B V Vlissingen Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV Wegener Arcade NV

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 2