Schletterer de wanhoop nabij Renesse strijdtoneel beachvolleybalcircuit Harold Schipper moeiteloos naar de halve finale Simpelaar en Wisse gokken op eremetaal Fraaie tweede plaats Laurens van Lieren Middelburgse atleet mist NK NK wielrennen voor jeugd met Zeeuwse toppers agenda uitslagen doorTim Senden VLISSINGEN - Een ongewilde reis door medisch Nederland. Die maakt atleet Sebastièn Schletterer sinds hij een jaar ge leden een heupblessure opliep. De Zeeuwse 800 meter-loper laat zijn gewrichten kraken, gaat van de fysiotherapeut naar de homeopaat en van een con sultatie bij een arts tot een be zoek aan een specialist. „Maar ze kunnen allemaal geen dia gnose stellen", zucht de 26-jari- ge Middelburger. „Ze zeggen dat het vanzelf over gaat. Maar het wordt niet beter." Het Nederlands kampioen schap atletiek, komend week einde in Apeldoorn, moet hij noodgedwongen aan zich voor bij laten gaan. Schletterer suk kelt al sinds juli 19 9 8 met pijn in de heup. Waarschijnlijk heeft hij door teveel rekoefeningen een spier van zijn been naar de heup overbelast. Acht maanden lang heeft hij rust gehouden. „In de winter ging het wel even lek ker" herinnert Schletterer zich. Maar al snel kwamen de klach ten terug. „Ik was weer terug bij af." Snelheid In het voorjaar trainde de Mid delburger voorzichtig. Twee maanden lang oefende hi] drie keer in de week. „Voornamelijk basistrainingen, want ik kon vanwege de blessure niet aan mijn snelheid werken." Toch liep Schletterer tijdens het EK voor clubteams in Athene een nieuw Zeeuws record op de 800 meter. Tot zijn eigen verbazing finishte hij al na 1.49.01. „Ik liep toen ook nog een tactische ra ce". herinnert de atleet zich. „Het ging zo makkelijk." Even leek hij zijn veelbelovende car rière weer op te kunnen pakken. Maar na een week kwamen de oude blessure terug. „Het is een chronische blessure. Ik hoop dat er specialisten zijn die me kun nen helpen." De loopbaan van Schletterer wordt gekenmerkt door blessu res. Eerst had hij last van zijn knieën, daarna was de achilles het zorgenkindje en nu heeft hij pijn aan zijn heup. „Als ik inten siever zou trainen, dan zou ik hoogstwaarschijnlijk nog vaker geblesseerd zijn. Ik ben name lijk nogal blessuregevoelig", vertelde hij na het NK-indoor van dit jaar. „Het is zwaar frustrerend. Graag zou ik het onderste uit de kan willen halen. Ik wil weten wat ik nu waard ben, maar mo menteel kan ik bijna niks", mij mert Schletterer. Radeloos De medische wereld heeft geen oplossing voor de kwaaltjes van de Middelburger. Bij zijn club AAC uit Amsterdam was men ook radeloos. „Ze stuurden me telkens naar een fysiothera peut. Kijk, ik heb veel voor de sport over, maar ik kan natuur lijk niet elke dag op en neer naar Amsterdam reizen." Door de slepende heupblessure lijkt Schletterer een eeuwig ta lent te bhj ven. Zijn absolute top heeft hij nog nooit bereikt. De Middelburger is sowieso geen trainingsdier. Vindt een avondje uitgaan net zó belangrijk als een training. Maar ook zonder veel oefeningen haalt hij de top van Nederland. In 1998. tijdens het NK-indoor. behaalde hij een zilveren plak op de 800 meter. Met zijn club AAC reikte hij tot het Europese finale voor clubteams. En op zijn palamares staan naast ver schillende Zeeuwse titels ook twee Zeeuwse records: op de 400 en 800 meter. Prikkels De gedachte om te stoppen speelde vaak in zijn hoofd. Maar elke keer beseft de Middelbur ger dat er nog teveel uitdagin gen zijn. „Er kan nog anderhal ve seconde af van mijn record op de 400 meter", meent Schlet terer. „Op de 800 meter kan ik zeker een 1.47 lopen en ook het record op de 1500 meter wil ik gaan aanvallen. Dat Zeeuws re cord staat al sinds 1971". weet hij. „Er zijn nog teveel prikkels. Ik weet dat ik nog heel goed kan presteren." Voorlopig moet Schletterer en kele weken absolute rust ne men. „Nu ga ik even een fysio therapeut bellen. Misschien dat hij mij door kan verwijzen naar een specialist in Zeist.Een vol gende rit van zijn reis door me disch Nederland. Marko Koers zegt af voor Oslo NIJMEGEN - Marko Koers neemt volgende week niet deel aan de eerste wedstrijd van de Golden League-cyclus in Oslo. De atleet had bij de Bislett Games willen starten op de in courante mijl. De organisatie heeft dit nummer geschrapt. De Marokkaan El Guerrouj zou aanvankelijk het wereldrecord aanvallen. Hij meldde zich af omdat hij te weinig geld kreeg. De organisatie besloot daarop de afstand van het programma te halen. Koers doet nu op 2 juli mee aan de wedstrijden in Lausanne (Grand Prix I). Hij loopt daar de 1500 meter. ANP Sebastièn Schletterer sukkelt al sinds juli 1998 met pijn in de heup en komt daardoor niet in actie bij de Nederlandse kampioenschappen. foto Ruben Oreel doorTim Senden GOES - Erwin Simpelaar en Anjolie Wisse zijn komend weekeinde kanshebbers voor het eremetaal bij het Nederlands kampi oenschap atletiek in Apeldoorn. Kogelsto ter Simpelaar uit Goes wil naast een podi umplaats ook de limiet stoten voor het EK- onder 23 jaar halen. Wisse, oorspronkelijk uit Vlissingen, strijdt op de 800 meter tegen onder andere Stella Jongmans. Ramses Bekkenk verschijnt op de 1500 en 3000 me ter aan de start. Op de trainingen heeft hij al verschillende keren de 18 meter-grens overschreden. Er- win Simpelaar weet dat hij de limiet voor het EK- onder 23 jaar kan gooien.,In verge lijking met vorig jaar ben ik technisch betel en ben ik veel sterker geworden"zegt de ko gelstoter die 17.91 meter als beste seizoens prestatie heeft staan. „Als ik kracht en tech niek kan combineren, haal ik de limiet." Het is een mentale kwestie voor de Goese- naar. „Het probleem is om goed met de wed- strijdspanning om te gaan." Simpelaar ver wacht dat AAC-atleet Ben Vet de titel pakt. Samen met Pieter van de Kruk zal hij strij den voor de zilveren medaille, verwacht hij. Aan de trainingsarbeid zal het niet gelegen hebben. In de winter trainde de 21 -j arige at leet tien, twaalf keer in de week. Nu neemt Simpelaar wat meer rust. „De vorm begint te komen", klinkt het hoopvol. Als hij in Apeldoorn de limiet niet haaltres ten hem nog twee kansen. Op 3 juli stoot hij nog tijdens een atletiekwedstrijd in Uden, daarna vertrekt hij naar Malloi-ca waar de Universiade (olympische spelen voor stu denten) worden gehouden. De Goesenaar neemt ook deel aan het discuswerpen, maar voor deze discipline heeft hij niet veel ge traind. Desondanks hoopt Simpelaar op een vierde plek. Overigens moest naast Sebastièn Schlet terer ook Floor Lamoen afzeggen voor het Nederlands kampioenschap. De Goese snelwandelaar heeft door een blessure een behoorlijke trainingsachterstand opgelo pen en richt zich nu op het Nederlands in doorkampioenschap. van onze sportredactie GOES - Harold Schipper had gisteren weinig moeite de vol gende ronde te halen van het elf de Baarends Autoschade Ten nistoernooi in Goes. De als eerste geplaatste tennisser in de B-klasse zette Dennis Reijnhout eenvoudig opzij: 6-0 6-2. Schip per plaatste zich door die over winning voor de halve finale. In de onderste helft van de rang schikking blijft Alexander Nonnekes de aandacht opeisen. Won hij eerder van de gebles seerde Michel Gorsse, gisteren moest ook routinier Jaap Moer land er aan geloven. Moerland kwam er nauwelijks aan te pas en verloor in twee sets. Nonne kes' volgende rivaal, de als der de acterende Johnny Otte (hij schakelde Peter de Vrieze uit), kan zijn borst natmaken. Vrouwen Bij de vrouwen kwam Marjan Ganseman sinds lange tijd weer eens in beeld. De favoriete van het elf namen tellende schema, schaarde zich onder de laatste vier door een eenvoudige over winning op Lenneke Clement. In de Cl-klasse rukt Patrick van der Eist in de onderste helft van het schema langzaam maar zeker op naar een finaleplaats. Ivo Walraven gaf hem de partij zeker niet cadeau, maar op de beslissende momenten bleek Van der Eist toch net iets meer in huis te hebben. Tegen Tom Feli- us zal Van der Eist wederom moeten schitteren om zijn doel te bereiken, maar gemakkelijk zal dat beslist niet gaan. Bij de C2-ers zijn inmiddels twee rondes afgewerkt, zodat er een begin gemaakt kan worden met de kwartfinales. Gareth Lau, als tweede geplaatst, stel de zijn supporters niet teleur en won van Michel Wisse. René Flohil, als vierde ingeschaald, bleef niet bij hem achter en bond Rick Salomé aan zijn zegekar. Het eerste optreden van Henk Sastroredjo als de te kloppen man in het Dl-gezelschap, ver liep voorspoedig. Joop de Pan kon hem tenminste geen mo ment serieus bedreigen. Sastro redjo verdiende er een optreden in de kwarteindstrijd mee. Mar co Borghart, met plaatsingscij fer vier achter zijn naam, is ove rigens al een stapje verder. Hij vloerde Paul van de Guchte. Flessentrekkers Op het Vlissingse Flessentrek- kerstoernooi dat vandaag aan zijn vijfde wedstrijddag toe is, loopt alles op rolletjes. Er vielen op tennispark Zwanenburg en kele verrassende scores te note ren. Die vielen, voor zover het de singles bij de mannen betreft, echter niet in de hoogste catego rie. Bij de C2-ers werden slechts drie uitslagen genoteerd, nodig om te kunnen starten met de kwartfinales. Karei Leenhou wers, Rob Viergever en Hans de Roover maakten het daartoe noodzakelijke overstapje via zeges op achtereenvolgens Klaas van Belzen, Manfred Werres en André Hollemans. 's-HEERENHOEK - Tien Zeeuwse wielrenners hebben zich geplaatst voor het Neder lands kampioenschap voor ju nioren en nieuwelingen, dat op zondag 4 juni in 's-Heerenhoek wordt gehouden. Bij de nieuwelingenkoers over tachtig kilometer komen zes Zeeuwse renners aan het ver trek: Mark Aarts (Kruiningen), Johan van Erp (Zierikzee), Johnny Hoogerland (Kruinin gen), Jan van Koeveringe (Krui ningen), Maurice Minnaar (Middelburg) en Tibor Springer (Goes). Bij de junioren, die honderd- veertig kilometer moeten afleg gen, geven vier Zeeuwen acte de presence: Jacky van Ast (Ril land), Rein-Jan Elenbaas (Goes Danny Langenberg (Goes) en Mario de Ritter (Hoek). vrijdag— Atletiek Sportpunt Zeelandloop. Afstand: 10 kilo meter. Inschrijven: Sportpunt Zeeland, Zwembadweg 1-5 in Goes (aanvang: 19.30 uur). Trimlopen Sportpunt Zeelandloop. Afstand: 1 toten met 4 ronden van 2,5 kilometer. Inschrij ven: Sportpunt Zeeland, Zwembadweg 1-5 in Goes (aanvang: 19.30 uur). Volleybal Rabobank Straten-toernooi. Locatie: sportzaal de Vanger in Bruinisse (aan vang: 19.00 uur). Wielrennen 4e Ronde van Goes. 19.00 uur veteranen en recreanten. 20.15 uur: cyclosportie- ven. Starten finish: Oostwal in Goes. Ronde van Schoondijke. 19.00 uur cy- closportieven, trimmers en vrije renners IWAOD). Tweede wedstrijd van de Ron de van Zuid-West-Nederland. Inschrij ven: café Bon-Am i, Schoondijke. Atletiek Open Zeeuwse kampioenschappen meerkamp. Eerste dag. Locatie: sport park Baskensburg in Vlissingen (aan vang: 11.00 uur). Paardensport Springen Zeeuwse dag van het paard. Terrein: manege De Eendracht in Vrou wenpolder. 9.00 uur: paarden en pony's klasse B. 10.00uur: pony's klasse L. 10.15 uur: paarden klasse L. 10.45 uur: pony's klasse Z/ZZ. 12.00 uur: paarden klasse M. 12.30 uur: tweede parcours paarden en pony's. 13.05 uur: paarden klasse Z. Clubkampioenschappen LTC de Bru-tèn. Finales. Locatie: tennispark LTC de Bru- tèn in Bruinisse (aanvang: 10.00 uur). Volleybal The Liptonice Beachvolleybal Series. Lo catie: strandpaviljoens De Schorpioen en Blasa Bloesa in Renesse (aanvang: 9.00 uur). Wielrennen 24-uursrace van 's-Heerenhoek. Onder delen: zes criteriums, twee koppeltijdrit ten, een sprinttoernooi, afvalwedstrij- den, individuele tijdritten en ploegen tijdritten (start 16.00 uur). Locatie: Kuij- persdijk, 's-Heerenhoek. Zeilen Grevelingencup. Locatie: Grevelingen- meer. Aanvang: 11.30 uur. Nehalennia Midsummernightscup. Locatie: Oosterschelde. Organisatie: WSV Noord-Beveland. Categorieën: IMS-, ORC-, J24 en ongemeten klasse (aanvang: 12.00 uur). .zondag— Atletiek Open Zeeuwse kampioenschappen meerkamp. Tweede dag. Locatie: sport park Baskensburg in Vlissingen (aan vang: 10.00 uur). "h Paardensport Dressuur RV De Braanjenhoek. Terrein: manege De Braanjenhoek in Kapelle. 13.00 uur: paarden klasse B. 14.44 uur: pony's klasse B. 15.16 uur: pony's klasse L. 15.48 uur: pony's klasse M. 16.04 uur: paarden klasse L. 17.36 uur: paarden klasse M1.18.24 uur: paarden klasse M2. 18.40 uur: pony's M2. 19.06 uur: pony's klasse Z1.19.14 uur: paarden klasse Z1. Tennis Clubkampïoenschappen TV Duiveland. Finales. Locatie: tennispark TV Duive land, Nieuwerkerk (aanvang: 10.00 uur). Baarends-toernooi. Finales. Locatie: ten nispark TV Goes in Goes (aanvang: 10.00 uur). Volleybal The Liptonice Beachvolleybal Series. Lo catie: strandpaviljoens De Schorpioen en Blasa Bloesa in Renesse (aanvang: 9.00 uur). Wielrennen 24-uursrace van 's-Heerenhoek. Onder delen: zes criteriums, twee koppeltijd ritten, een sprinttoernooi, afvalwedstrij- den, individuele tijdritten en ploegen tijdritten (finish: 16.00 uur). Locatie: Kuij- persdijk, 's-Heerenhoek. Zeilen Grevelingencup. Locatie: Grevelingen- meer. (aanvang 10.30 uur). Nehalennia Midsummernightscup. Locatie: Oosterschelde. Organisatie: WSV Noord-Beveland. Categorieën: IMS-, ORC-, J24 en onge meten klasse (aanvang: 11.00 uur). Advertentie Bridge van onze sportredactie RENESSE - Liefhebbers van beachvolleybal kunnen komen de weekeinde in Renesse, bij de strandpaviljoenen De Schorpi oen en Blasa Bloesa, ruim schoots aan hun trekken komen. Daar wordt The Liptonice Beachvolleybal Series, een jaarlijks terugkerend, landelijk evenement, gehouden. Voor het toernooi bestaat vol doende belangstelling. Bij de organisatie in Den Haag hebben zich al driehonderd teams aan gemeld. Dat komt neer op twaalfhonderd beachvolleybal- lers uitheelNederland. Heteve- nement in Renesse is het vierde in een reeks van dertien toer nooien, die gedurende de zomer in Nederlandse badplaatsen worden afgewerkt. The Lipto nice Beachvolleybal Series is begin juni begonnen in Kijk duin en eindigt op 28 augustus in Scheveningen. Op 21 en 22 augustus strijkt het toernooi in Vrouwenpolder neer. De deelnemers in Renesse spe len in acht verschillende cate gorieën. De hoogste klasse is twee-tegen-twee hoog. Daarin komen volleyballers uit de ere divisie en eerste divisie uit. De laagste afdeling is vier-tegen- vier recreatief. De resultaten van dertien toernooien worden aan het einde van de toernooi- encyclus bij elkaar opgeteld. Degene die in zijn klasse de meeste punten heeft verzameld, is de eindwinnaar. Naast het toernooi vindt er een voorronde plaats van King of the Beach. Daaraan doen vier nationale toppers mee: John Stubbe, Remco Boonstra, Ro nald Kooijman en Marcus Hoff. Dit viertal speelt drie wedstrij den met steeds een andere part ner. Degene met de meeste in dividuele punten wordt de win naar. Veel interesse The Liptonice Beachvolleybal Series in Renesse is mede van de grond gekomen door de Stich ting Recreatie Activiteiten Wes- terschouwen (SRAW). Deze or ganisatie toonde veel interesse voor een groot en sportief eve nement. Mariska Dijke, coördi natrice van de SRAW„We heb ben als beleidsvoornemen meer landelijk bekende evenementen naar Schouwen-Duiveland te halen." Een telefoontje naar Free Time Promotion, de orga- - - Mariska Dijke, coördinatrice van de Stichting Recreatie Activitei ten Westerschouwen (SRAW). foto Marijke Folkertsma nisatie die zich bezighoudt met de sportieve kant van het beach- volleybaltoernooi, was vol doende om het evenement naar Renesse te krijgen. „We hebben ze duidelijk gemaakt wat Schouwen-Duiveland te bieden heeft", stelt Dijke. Dat zit hem in de goede rand voorwaarden rondom het eve nement. De vergunningen zijn goedgekeurd, de infrastructuur is prima (het Transferium), en de samenwerking met Renesser horeca en de strandtenthouders (De Schorpioen en Blasa Bloesa is uitstekend. Dijke: „Er is nog geen set gespeeld of Free Time Promotion vroeg of het in 2000 weer in Renesse mocht komen." Kennelijk heeft iedereen veel vertrouwen in Renesse want de badplaats is dit jaar de beste nieuwkomer van alle plaatsen waar het beachvolleybalcircus zijn tenten opslaat. Waar op an dere locaties tussen de honderd en tweehonderd teams mee doen, zit Renesse boven de drie honderd. Van dit aantal blijft dertig procent overnachten in Renesse. Volgens Dijke ligt dit percentage hoger dan op andere plekken in Nederland waar de series van het beachvolleybal- toernooi worden gehouden. De SRAW-coördinatrice is verder heel tevreden met de datum van het evenement. „Het is net voor het hoogseizoen. Dit is een hele mooie start, absoluut. Volgens mij hebben we in Renesse nog niet zo'n groot sportevenement gehad." La Valletta. EK. Vrouwen: Nederland - Groot-Brittannië 8,5-21, Nederland - Griekenland 25-5. Stand na 18 van 21 ronden: 1. Oostenrijk 346, 2. Frankrijk 332, 3. Nederland 322, 4. Groot-Brittan nië 320, 5. Denemarken 305. Open teams: Nederland - Polen 8-22, Neder land - Griekenland 20-10, Nederland - Noorwegen 21-9. Stand na 33 van 37 ron den: 1. Italië 628,2. Frankrijk 603,3. Noor wegen 600, 4. Zweden 592, 5. Israël 590; 10. Nederland 559. Sportprijsvragen Lucky 10 van 24 juni 1999:1 -3-5-7-11 - 15-16-25-29-37-38-39-42-43-52-54- 59-69-74-76. (onder voorbehoud) Tennis Londen. Wimbledon, 24 miljoen gulden. Mannen, tweede ronde: Krajicek (Ned/5) - Woodbridge (Aus) 7-5 6-4 6-4, Haarhuis (Ned) - Vicente (Spa) 6-2 6-2 6-2, Agassi (VSt/4) - Canas (Arg) 6-3 6-4 6-3, Henman (GBr/6) - Woodruff (VSt) 6-4 6-3 7-6, Man- ta (Zwi) - Gambill (VSt) 6-4 6-4 3-6 6-7 6-3, Knippschild (Dui) - Rosset (Zwi) 6-3 6-4 6- 4, Enqvist(Zwe)-Schüttler(Dui)6-26-47- 5, Kuerten (Bra) - Prinosil (Dui) 6-36-3 6-2, Martin (Spa) - El Aynaoui (Mar) 6-2 3-6 7- 5 6-3, Ivanisevic (Kro/10) - Stolle (ASus) 7-6 4-6 6-4 6-4, Arthurs (Aus) - Lapentti (Ecu) 7-5 7-6 7-5, Martin (VSt/8) - Novak (Tsj) 7-6 6-4 6-4, Hewitt (Aus) - Alami (Mar 6-1 6-44-6 6-4, Haas (Dui/14) - Fromberg (Aus) 6-7 4-6 6-4 6-3 6-2, Becker (Dui) - Kiefer (Dui/15) 6-4 6-2 6-4, Zimonjic (Joe) - Tarango (VSt) 7-6 1-6 6-3 7-6, Rafter (Aus/2) - Bjórkman (Zwe) 6-2 7-6 6-7 6-2. Mannen dubbel, eerste ronde: Schalken- /Rikl (Ned/Tsj) - Damm/Suk (Tsj/116-3 6- 4 6-7 5-7 6-4, Vrouwen, tweede ronde: Raymond (VSt) - Sanchez Vicario (Spa/7) 7-6 6-1, Golarsa (Ita) - Cocheteux (Fra) 6-4 6-2, Pierce (Fra/9) - Grande (Ita) 6-1 6-3, Kremer (Lux) - Rippner (VSt) 6-2 6-3, De- chy (Fra) - Appelmans (Bel) 6-3 7-6, Dokic (Aus) - Studenikova (Slw) 6-0 4-6 8-6, Wagner (Dui) - Shaughnessy (VSt) 7-6 6- 3, Stevenson (VSt) - Barabantsjikova (WRu) 6-2 6-7 6-3, Davenport (VSt/3) - Habsudova (Slw) 6-2 6-2, Halard-Decugis (Fra) - Farina (Ita) 6-2 3-6 8-6, Martinez (Spa) -Snyder(VSt) 6-46-1, Neiland (Let) - Arendt (VSt) 2-6 7-5 6-4, Novotna (Tsj/5) - Plischke (Oos) 6-3 6-1, Sanchez Lorenzo (Spa) - Petrova (Rus) 7-5 6-1, Panova (Rus - Zvereva (WRu/16) 6-4 7-5, Schett (Oos) - Dechaume-Balleret (Fra) 6-7 6-3 6-1. Dubbelspel, eerste ronde: Boogert/Sidot (Ned/Fra) - Graham/McNeil (VSt) 6-4 6-3, Vis/Spirlea (Ned/Roe/10) - Golarsa/Hus- arova (Ita/Slo) 6-4 6-2, Likhovtse- va/Sugiyama (Rus/Jap/5) - Oremans/Ap pelmans (Ned/Bel) 6-3 6-4. Gemengd dubbel, eerste ronde: Boogert/Galbraith (Ned/VSt) - Habsudova/Rikl (Slw/Tsj) 6-7 7-6 6-3. Goes. Baarends Autoschade Tennistoer nooi. HE B: H.Schipper-D. Reijnhout 6-0 6-2, J. Otte-P. de Vrieze 6-2 6-3, A. Non- nekes-J. Moerland 6-3 6-1. DE B: M. Ganseman-L. Clement 6-1 6-3. HE Cl: J. van Klinkenberg-P. Katsman 2-6 6-4 6-2, P. van der Eist—I. Walraven 6-4 7-5. HE C2: R. Flohil—R. Salomé 6-3 6-4, G. Lau-M. Wisse 6-3 6-4. DE C2: N. Hille- brand-C. de Nooyer 6-3 6-0. HE D1: H. Sastroredjo-J. de Pan 6-2 6-3, P. Noor- dijke-W. Korstanje 6-3 6-3, M. Borg- hart-P. van de Guchte 6-1 w.o. M. Borg hart. DE D2: M. van Brandwijk-C. Daniels 6-2 6-3. GD C2: M. Schog/P. Bustraan-J. Vissér/A. Visser 6-2 6-4, C. Dijkema/B. Cok-R. Jongsma/M. Jongsma 6-3 6-2. DD D1: A. Feytel/K. Schetters-N. Boom/J. Gan 6-1 2-6 6-4, K. van Leeu wen/A. Mol-J. Burgs/W. van Garsel 7-6 6-1. DD D2: M. Hofman/J. Westewr- huis-J. Kroon/1. Mol 2-6 6-3 5-4 w.o. M. Hofman/J. Westerhuis. GD D2:1. Spinne- wijn/T. Muskens-P. van de Parel/L. Vilee w.o. I. Spinnewijn/T. Muskens. Wielrennen Ronde van Catalonië. Zevende en laat ste etappe, klimtijdrit Alto de la Rabas- sa: 1. Beltran (Spa) 14,2 km 33.31 (25,059 km/u), 2. Jiménez (Spa) 0.30, 3. Beloki (Spa) 0.34,4. Heras (Spa) 0.39,5. Totsch- nig (Oos) 1.04, 6. Laiseka (Spa) 1.21, 7. Buenahora (Col) 1.48, 8. Escartin (Soa) 2.04.9. Conti (Ita) 2.21,10. Odriozola (Spa 2.31, 54. Van Kessel (Ned) 9.49. Eind klassement: 1. Beltran 23.40.32,2. Heras 0.56, 3. Jiménez 1.01, 4. Beloki 1.03, 5. Totschnig 1.45, 6. Laiseka 2.43, 7. Escar tin 3.02, 8. Buenahora 3.14, 9. Casero (Spa) 3.29,10. Olano 4.12,57. Van Kessel 39.09. Ronde van Zwitserland. Tiende en laat ste etappe, Chur - Winterthur: 1. De Pas- quale (Ita) 225,7 km 5.10.01, 2. Vetsch (Zwi), 3. Mondini (Ita), 4. Roscioli (Ita) 1.42, 5. Leiekin (Rus), 6. Traversoni (Ita) 1.44,7. Martinello (Ita), 8. Commesso (Ita 9. Loda (Ita), 10. Stefano Casagrande (Ita), 39. Boogerd (Ned), 69. Den Bakker (Ned). Eindklassement: 1. Francesco Ca sagrande (Ita) 35.22.40, 2. Jalabert (Fra) 1.04,3. Simoni (Ita) 1.11,4. Dufaux (Zwi) 1.16,5. Camanzind (Zwi) 1.45,6. Montgo mery (Zwi) 3.57,7. Sgambelluri (Ita) 4.21, 8. Guerini (Ita) 4.21, 9. Zarrabeitia (Spa) 4.29.10. Tonkov (Rus) 4.32, 20. Boogerd 16.14,43. Den Bakker 40.47. door Luciën Roelandt ARNHEM - Laurens van Lieren behaalde tijdens de finale om de Intervet Dressuur Throphy voor junioren een fraaie tweede plaats. Op het nationaal sportcentrum Papendal in Arnhem, waar van woensdag 30 juni tot en met 4 juli ook de Europese kampioen schappen worden gehouden, reed de jeugd international uit Schore de hengst Rubiquil naar het uitstekende totaal van 67.52 procent. Jammergenoeg voor Van Lieren was de beloning van een van de juryleden duidelijk lager dan die van zijn beide col lega's. Beter trof Van Lieren het tijdens de individuele proef. Daarin was de jury unaniem in haar oordeel, getuige de 68.91 procent op de drie protocols als eindresultaat. Ook in de landen- proef was Van Lieren goed voor een tweede plaats. Achterdena- tionale kampioene Joyce Heu- tink met Berkel I. Dancer, die beide proeven op haar naam schreef. Het betekende voor Van Lieren een uitstekende generale voor aanstaande woensdag. Dan maakt hij deel uit van de junio ren-equipe van bondscoah Jur- gen Köschel, die het EK in Ar- hem opent met een landen- wedstrijd tegen de Belgen. Kasten, tafels, stoelen, fauteuils. Oneindig gevarieerd. Ze hebben een atmosfeer van gesettelde pioniers. Amerikaanse geschiedenis en een erfenis van traditioneel vakmanschap tekenen zich in de degelijkheid en nostalgie van meubelen van Bob Timberlake. Als ze niet uit Amerika kwamen zou je ze een stoere Europese geschiedenis toedichten. koop. In Zee14" 12000m2 showroom Marconistraat 15, Goes Tel. 0113-220840 Y>^ p^auwe/

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 42