Vito of Sprinter meer waard. Snel offerte onderzoek N-Beveland PZC Bewoners gezocht voor dierenverblijf Laatste postkantoor op Tholen verdwijnt Koninklijke beloning voor A. J. de Kraker Gemeentehuis in Wissenkerke kost ruim 1,6 ton extra Automobielbedrijf Van Oeveren B.V. zeeland vrijdag 25 juni 1999 b 20 Celstraf en plaatsing in jeugdinrichting geëist Uitnodiging |E WILT TOCH ZO VROEd MOGELIJK HET HUIS UIT? bezorgers(sters) GOES KOM WERKEN BIJ DE PZC Originele Mercedes-Benz accessoires maken uw Raadsleden eisen haast met toetsen functioneren gemeente door Ingrid Huibers WISSENKERKE - Begin juli zullen burgemeester en wethou ders van de gemeente Noord- Beveland verschillende bureaus vragen een offerte uit te brengen voor een onderzoek naar het functioneren van de gemeente. Dat zei burgemeester M. L. Everaers donderdagavond tij dens een raadsvergadering. Zowel A G. van der Maas (SGP) als A C. G. Oudshoorn (Noord- Portemonnee uit verkeerde jas leeggehaald THOLEN - In verband met de diefstal van een jas met porte monnee in een horecagelegen heid in de gemeente Tholen heeft de politie een 22-jarige in woner van Breda aangehouden. De man bleek per ongeluk de verkeerde jas te hebben meege nomen en kon vervolgens de verleiding niet weerstaan om de portemonnee te legen. Hij is na verhoor, met een dagvaarding op zak, vrijgelaten. Bevelands Belang) drongen er bij het college op aan haast te maken met het onderzoek, waar de raad enkele maanden gele den al om vroeg. De trage gang van zaken op het gemeentehuis en matige beleidskracht van de gemeente waren toen aanlëi- ding voor dat verzoek. Lang werd er de afgelopen tijd gesteggeld over de precieze for mulering van de onderzoeksop dracht. Zowel het functioneren van het bestuur als dat van het ambtelijk apparaat moest eens grondig worden doorgelicht, zo vonden de vijf raadsfracties unaniem. Het college wilde ech ter niet zover gaan dat met zo veel woorden in de onderzoeks opdracht te zetten. Rechter Een extern bureau moet volgens de bestuurders kijken naar 'de huidige heersende cultuur', naar 'het functioneren van het ambtelijk apparaat' en naar 'mogelijkheden voor verbete ring van de onderlinge verhou dingen'. Waarop de onderne mingsraad (OR) van de gemeente, die het met deze for mulering volstrekt niet eens is, naar de rechter - in dit geval de ondernemingskamer - stapte. „Wij wachten eerst de uitspraak van de ondernemingskamer af", meldde Everaers de raad don derdagavond. ,,Die wordt begin juli verwacht. Meteen daarna zullen wij actie ondernemen." Waarbij hij door liet schemeren vast op een het college gunstig gezinde uitspraak van de rech ter te rekenen. Everaers liet overigens begin juni, tijdens een vergadering van de commissie bestuurlijke zaken en financiën, al weten persoonlijk bar weinig voor het gewaagde onderzoek te voelen. De benoeming van één nieuw afdelingshoofd voor de ambte lijke afdelingen algemene za ken en welzijn - nu nog zonder hoofd - en een onderzoek naar het reilen en zeilen van de af de- door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie E van Es wilde donder dag in Middelburg ver meegaan in de hulpvraag voor drie Vlis- siugse verdachten. Tegen twee 19-jarige Vlissingers eiste de of ficiervoor diefstal en geweld zes maanden gevangenisstraf en re- classeringscontact. Een 18-jari- ge verdachte kwam volgens Van Es in aanmerking voor plaat sing in een jeugdinrichting. „Hij moet bijgeschaafd worden." De jonge Vlissingers hadden vo rig jaar 4 oktober na een bezoek Ingrid Kok met zoon Julian bij het nog lege dierenverblijf. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers HANSWEERT - In en rond het nieuwe_ dierenverblijfje op de gedempte kanaal- arm in Hansweert is het nog akelig stil. Daarom zijn beheerder Daan Ocké en buurvrouw Ingrid Bok nog op zoek naar een paar dwerggeitjes en een pony. De ge meente betaalt. Pal naast de onlangs aangeplante bomen, staat het glanzend nieuwe dierenonder- komen. Een klein schuurtje dat straks met zwarte teer een Zeeuws uiterlijk krijgt. Rondom de hut komt straks een betegeld plaatsje. „Een paar schapen heb ik al geregeld", vertelt Ocké (65), die straks voor de bees ten mag zorgen. Ook zijn eigen kippen verhuist hij naar het kotje op de Kanaal- arm. Nu dus alleen nog een pony en een paar dwerggeitjes. Maar het blijkt nog niet zo eenvoudig om die dieren te vinden. Daarom komt nu buurvrouw Bok in het geweer. De radio, de krant; alles en iedereen wordt bena derd om aan de dieren te komen. „Mijn zoontje Julian is nu zeventien maanden, die vindt dieren prachtig", ver telt ze. Het lijkt Bok dan ook hartstikke leuk als de wei straks vol staat. „Nu moe ten we voor de kinderboerderij helemaal naar Goes." Omheining Even een paar stenen op elkaar en Ocké wipt zo over de nieuwe omheining die rond het schuurtje staat. Eenmaal binnen staat hij te glimmen. „Zo'n mooi kot had ik vroeger niet voor mijn kippen", zegt Ocké. „Kijk het heeft een ruime zolder waar straks het hooi en stro op kan en een overdekte galerij buiten." Alles moet uit gebreid bewonderd worden. Het is de bedoeling dat het hele recreatie gebiedje eind augustus klaar is. Dan moet de grond rondom het dierenverblijfje be tegeld zijn, moeten de nieuwe fiets-, wan del en skeelerpaden aangelegd zijn en zou de gepl ande uitzichttoren op de dij k moe ten staan. Toren Over die toren is projectleider Bert Otten van de gemeente Reimerswaal nog in on derhandeling met Rijkswaterstaat en het Waterschap Zeeuwse Eilanden. „Of het lukt, kan ik nog niet zeggen, maar ik ben optimistisch", meldt hij. Het recreatiege bied wordt komend najaar feestelijk ge opend. Dan onthult de gemeente ook de nieuwe naam. Ondertussen kunnen pony- en dwerggeit- bezitters zich bij Ocké'melden. Hij heeft liefst een merrie ('een hengst geeft maar gedonder met de schapen') en ook graag een nog redelijk jong dier. Ocké kan bijna niet wachten tot hij 'zijn' stalletje kan openen. „Ik heb vroeger al tijd beesten gehouden, koeien, hazen, schapen, geiten en nu heb ik nog steeds hondjes en duiven", zegt hij. „Ik kan ge woon niet zonder dieren." ling grondgebied, zou volgens hem ook een oplossing voor de soms trage gang van zaken op het gemeentehuis kunnen bie den. De betrekkingen tussen ambtenaren en bestuurders kunnen volgens Everaers het best op 'de hei' bijgelegd wor den. Voorlopig worden de twee ambtelijke afdelingen zonder hoofd, bestuurd door een partti me interimmanager. Zijn con tract werd onlangs weer met drie maanden verlengd. Diefstal uit woningen in aanbouw THOLEN - In de nacht van woensdag op donderdag is op Tholen op verschillende plaatsen ingebroken in in aanbouw zijde woningen. De daders hadden belangstelling voor badkamer-, keuken- en ver warmingsapparatuur. De politie sluit niet uit dat de daders op verschillende plaatsen door getuigen zijn gezien. Iedereen die inlichtingen kan verschaffen wordt verzocht contact op te nemen met de politie. Burgemeester Mandos speldt De Kraker de onderscheiding op. foto Willem Mieras aan een plaatselijke discotheek een man met geweld beroofd. Het slachtoffer zat buiten op een bankje toen een ketting en een ring van zijn lijf werden losge- rukt. De daders waren daarna doorgegaan met het schoppen en slaan van de weerloze man. Een van de verdachten had met zijn 'kistjes' het slachtoffer in het gezicht getrapt. De officier vond dat een schadevergoeding van 1189 gulden kon worden toegewezen. Eén van de Vlissin gers had zijn deel al betaald. De rechtbank doet woensdag 7 juli uitspraak. Begrafenisonderneming Van der Hooft Vooralle dieiistverlening dag en nacht bereikbaar. Eigen Rouwcentrum voor opbaring beschikbaar. Ook verzorging koffietafels vanuit hel Rouivcentrum. Rouwkamer en koeling om thuis op te baren -J. de Kok/C. de Kok-van der Hooft C W. de Kok - Prunusstraat 25, 4431 DC 's-Gravenpolder Rouwcentium: Bosseweide 2. 's-Gravenpolder Telefoon-, 0113 -311517 l/oor patiënten, vrienden, collega's en mede werkers. M.i.v. 1 juli 1999 zal Dr. Teeuw, gynaecoloog in de ziekenhuizen van Goes en Zierikzee, zijn werkzaamheden beëindigen. Zij die hem een warm hart toedragen en hem persoonlijk de hand willen schudden, zijn op zaterdag 26 juni 1999 tussen 15.00 en 16.30 uur van harte welkom aan de Hoofdstraat 20 te Kruiningen. Mevr. M. van Meir - Muller PUBLICATIE VAN DE ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE MIDDELBURG INZAKE DE FAILLISSEMENTSWET Bij vonnis van deze rechtbank van 23 juni 1999 is het navolgende faillissement: UITGESPROKEN: SERGE JAN BREEUWER. geboren op 15 juni 1969. wonende te 4531 CL Temeuzen, Korte Kerkstraat 9. h.o.d.n. Café De Ster, gevestigd te Terneuzen. Curator: mr. M. J. Hoekstra, advocaat en procureur te 4530 GA Terneuzen, Postbus 1047, tel. 0115-617585. In opgemelde zaak is mr. W. P. M. ter Berg rechter-com- missaris. De griffier, M. Willemse-Pleijte. wnd. ZONDER NIEUWE HELDEN IS DE KRANT NERCENS Wij zoeken met spoed voor de bezorging van de PZC Sollicitaties kunt u richten aan: PZC Postbus 18 4380 AA Vlissingen. Bellen gaat nog sneller! 0113-273024. Of onze rayoninspecteur, de heer J.Saija, tel. 06-53719153 door Esme Soesman THOLEN - De laatste eigen vestiging van PTT Post op Tho len, het postkantoor in Tholen- stad, verdwijnt. Bij drogisterij Jansen komt een postagent schap. De dienstverlening blijft ongewijzigd. Voor de drie personeelsleden, waarvan er twee parttime in dienst zijn, wordt herplaatsing overwo gen. Nog niet bekend is wanneer de deuren van het postkantoor definitief dichtgaan, maar de verwachting is dat dat nog dit najaar zal zijn. De dienstverlening blijft bij de nieuwe voorziening ongewij zigd, benadrukt voorlichter van het postbedrijf E Sterk. „En meestal levert een post agentschap als extra voordeel voor klanten op dat de ope ningstijden ruimer worden dan voorheen het geval was." Over de drie personeelsleden kan de voorlichter geen verde re mededelingen doen. Wel streeft het bedrijf ernaar, zegt hij, dat er geen gedwongen ont slagen vallen. Daarom wordt nog gezocht naar herplaat singsmogelijkheden binnen de eigen organisatie. Een postagentschap wordt, wanneer mogelijk, in een Bruna boekhandel onderge bracht omdat dit bedrijf een volle dochter- is van PTT Post. Als van een dergelijke con structie sprake is kan perso neel soms mee naar het post agentschap. Bij vestiging in een ander bedrijf, zoals in Tho- len-stad het geval is, wordt de betreffende ondernemer opge leid. De Thoolse regio telt nog zeven andere postagentschappen, waar-van één een beperkte dienstverlening kent. De slui ting van het kantoor in Tholen past, in het beleid van de joint venture Postbank/PTT Post, die 2600 vestigingen in heel Nederland heeft, om het aantal vestigingen te herstructureren. Gezocht wordt, in overleg met het Rijk waarmee ook afspra ken zijn gemaakt, hoe renda beler gewerkt kan worden met behoud van de dienstverle ning. Sterk: „Niet het aantal bezoe kers, maar het aantal hande lingenis bepalend in keuzes die worden gemaakt. Onder meer het elektronisch betaalverkeer maakt dat steeds minder men sen voor handelingen naar het postkantoor komen." doorlngrid Huibers WISSENKERKE - Hoewel de gemeenteraad van Noord-Be veland akkoord is met een kre diet van ruim 160.000 gulden voor extra werkzaamheden aan het gemeentehuis in Wissenker ke, werd donderdagavond tij dens de raadsvergadering niet duidelijk of daarmee het boek 'nieuw gemeentehuis' definitief gesloten kan worden. Bijna 115.000 gulden is nodig, omdat er meer uitgegeven is dan oorspronkelijk was begroot. Voor 32.000 gulden wordt onder meer koeling in de archiefruim te aangebracht, komen er stoomluchtbevochtigers voor de werkplekken en wordt de ventilatie van de commissieka mer aangepast. Voor extra uren in 1999 meent het college nog eens 15.000 gulden nodig te hebben. Hoewel het vernieuwde en ver bouwde gemeentehuis inmid dels al ruim twee jaar wordt ge bruikt, is het nog steeds niet af. De ventilatie werkt nog niet naar behoren en ook aan de ringleiding - een voorziening die het voor hardhorenden mo gelijk moet maken vergaderin gen en voordrachten in de raadszaal te kunnen volgen - mankeert nog steeds het één en ander. Voor het 'opsporen van de stoor bron ringleiding raadzaal' moe ten misschien nog extra kosten worden gemaakt, meldt het voorstel aan de raad. Ook voor het herstellen, van de ventilatie zou dit wel eens het geval kun nen zijn. Dit was tegen het zere been van E W. Buijze (PvdA) en A G. van der Maas (SGP), die meenden dat niet de gemeente, maar de aannemer voor die za ken verantwoordelijk was. OokP. Moll (CDA) wilde van het college graag weten in hoeverre de gemeente nou van de aanne mer gekregen heeft, waar ze om gevraagd had. Wethouder J. M. Meulenberg moest op die vraag het antwoord schuldig blijven. „De werkzaamheden aan het gemeenthuis duren veel te lang. Er moet nu een streep onder en dan moet het af zijn." Op inhoudelijke vragen gaat Meulenberg in een volgende commissievergadering in. Voor het verlangde krediet hoeft de wethouder dan niet meer te strijden. Dat is binnen. door Mieke van der Jagt 's GRAVENPOLDER - A J. de Kraker dacht dat hij in het dorpshuis in 's Gravenpolder twee jubilea ging vieren: het 25- jarig jubileum als ambtsdrager van de gereformeerde gemeen ten en als lid van het bestuur van de Koningin Julianaschool, ook in 's Gravenpolder. Maar burge meester J. L. M. Mandos voegde er wat aan toe: de benoeming tot Lid in de orde van Oranje Nas sau. De Borselse burgemeester speldde de verraste jubilaris de versierselen op. De Kraker zette zich vanaf 1974 in voor de gereformeerde ge. meente van 's Gravenpolder. Hij was diaken, ouderling" voorzit- ter van de kerkeraad en trad tij dens predikantloze perioden zelfs als voorganger op. De Ko ningin Julianaschool groeide tijdens het voorzitterschap van De Kraker tot 430 leerlingen en er werd een nieuw gebouw ge zet. Bij de benoeming van 47 personeelsleden was De Kraker nauw betrokken. In het dagelijks leven is De Kra ker teeltbegeleider bij een uien- bedrijf in zijn woonplaats. Albert Plesmanweg 2, 4462 GC Goes, telefoon 0113 212730, fax 0113 221327 Servicepunt voor reparatie onderhoud: Mercuriusweg 25, 4382 NC Vlissingen, telefoon 0118 418351, fax 0118 418884 Mercedes-Benz Voor uw Vito of Sprinter zijn een groot aantal speciale accessóires ontwikkeld die het gebruiksplezier van uw auto vergroten en het rijcomfort verbeteren. De vermelde prijzen zijn al'l-in, dus inclusief een snelle montage door onze vakmensen (excl. BTW). Een navigatiesysteem beperkt uw zoek tijd onderweg vanaf: 4.295,- Originele Mercedes-Benz lichtmetalen velgen geven uw auto een goed voorkomen bij uw klanten vanaf: 1.225,- Met. de Mercedes-Benz ach te rui tri j hulp (Park-Pilot) bent u in! één klap schadevrij voor: 875,- Het zeer brede assortiment dakdragers vergroot uw transportcapaciteit Kom langs en overtuig uzelf van de mogelijkheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 34