Yerkeerschaos na reconstructie geÊftegeïSS Vito of Sprinter meer waard. Buitenhof Domburg oogst veel lof mjh JAN WAGEMAKERS mtm-sm parket? Schouwen heeft haast met controle str andpa v ilj oens Automobielbedrijf Van Oeveren B.V. zeeland vrijdag 25 juni 1999 w 20 Uitnodiging wat h laminaat PROFIL- Afsluiten Poelendaelesingel veroorzaakt problemen op invalswegen Celstraf en plaatsing MINDERHOUD MEUBEL kf MM WESTKAPELLE Lunchconcerten Stoepenwacht controleert Koudekerke op obstakels Originele Mercedes-Benz accessoires maken uw Vrijdag en zaterdag bij aankoop Batavusfiets GRATIS CADEAUBONNEN T.W.V. f 200,- Noordweg 17 Oostkapelle Tel./Fax: 0118-581344 Voor patiënten, vrienden, collega's en mede werkers. M.i.v. 1 juli 1999 zal Dr. Teeuw, gynaecoloog in de ziekenhuizen van Goes en Zierikzee, zijn werkzaamheden beëindigen. Zij die hem een warm hart toedragen en hem persoonlijk de hand willen schudden, zijn op zaterdag 26 juni 1999 tussen 15.00 en 16.30 uur van harte welkom aan de Hoofdstraat 20 te Kruiningen. Mevr. M. van Meir - Muller Luca Padova Piazza Barcelona Locarno Stabilo Florence Fugato Alegro Stagata Legato Navajo Jakima* Cibola Shoshone Fox Kids enz. De griffier, M. Willemse-Pleijte, wnd. Quick-Step laminaatparket is een hedendaagse vloer, met tal van creatieve mogelijkheden in de allermooiste houtdessins, Quick-Step laminaatporket is opgebouwd uit 4 verschillende lager die bijdragen tot de hoogste kwaliteit met 10 jaar Garantie. Quick-Step laminaatparket is verkrijgbaar in zowel een verlijmings- als Clic-systeem dat altijd weer eenvoudig uitneembaar is. Kleintje plaatsen? Per fax 0118-470100 Telefonisch 0118-484321 tussen 08.00 en 17.00 uur Schriftelijk: PZC advertentie-afdeling Postbus 18, 4380 AA Vlissingen Gratis fotorolletje (24st) bij aankoop Vredestein actieband. Fietscomputer 1995 grote keuze fietstassen, fiets- en regenkleding. DE FIETSSPECIALIST Toezichthouders bezoeken een strandpaviljoen in Renesse. foto Marijke Folkertsma door Nilsten Brinke ZIERIKZEE - Een aantal strandpaviljoenhouders op Schouwen-Duiveland is ver baasd over de grootscheepse controle-actie waarmee de ge meente donderdag is begonnen. De gemeente wil beter in de ga ten houden wat er op het strand gebeurt. De paviljoenhouders - die net hun standplaatsvergun ning binnen hebben - vragen zich af waarom de inspecties juist nu moeten plaatsvinden. Ze vermoeden dat de controles verband houden met waarschu wingen van rijksinspecteurs aan het adres van de gemeente. Donderdagochtend begon de gemeente Schouwen-Duive land met de controleactie. „Vanuit efficiency-oogpunt willen we de inrichtingen in één keer op alle vereisten controle ren", licht P. de Winter van de gemeente de actie toe. „Dat is makkelijker voor de paviljoen- houders en ook voor ons." Exploitanten van strandtenten dienen over een reeks vergun ningen te beschikken, zoals een standplaatsvergunning, een ex ploitatievergunning, een vent vergunning en een schenkver- gunning. Daarnaast moet de inrichting aan allerlei voorwaarden voldoen om de hy giëne te waarborgen en de vei ligheid van de bezoekers te ga randeren. De gemeente wil de controle op die vergunningen voortaan door een team laten uitvoeren. In het verleden werden de inspecties door meerdere gemeentelijke afdelingen uitgevoerd. De Win ter toonde zich aan het eind van de dag verheugd met de resulta ten. „De eerste drie gecontro leerde standpaviljoens voldoen aan vrijwel alle eisen." De paviljoenhouders zijn blij met de integrale aanpak van de gemeente, maar vragen zich af waarom de inspecties juist op dit moment en zo grootschalig plaatsvinden. J. Kristelijn van strandpaviljoen de Zomerzon: „De vergunningen van dit sei zoen zijn net afgegeven. En even later komt de gemeente met groot vertoon controleren of de vergunningen wel in orde zijn. Dat heeft bij mij en mijn colle ga's wel enige bevreemding ge wekt." Het beleid dat de gemeente Schouwen-Duiveland voor de strandpaviljoens voert, wordt momenteel nauwlettend in de gaten gehouden door het Rijk. Begin mei vroeg de Inspectie van de Rijksplanologische Dienst de gemeente om ophel dering over het gevoerde beleid inzake de bouwvergunningen. Het was de inspectie namelijk gebleken dat de paviljoens zon der de vereiste bouwvergunnin gen aan dit zomerseizoen zijn begonnen. En begin deze maand maande de Rijksinspecteur van Drank en Horeca de gemeente om de controles op de schenk- vergunning aan te scherpen Quick-Step Universal. Universal Click-systeem. Uw vakman odviseert u graag vrijblijvend bij het maken van de juiste keus: vormKeur ZUIDSTRAAT 116, TEL. 0118-571212 WOENSDAGMIDDAG GESLOTEN. VRIJDAGAVOND GEOPEND Begrafenisonderneming Van der Hooft Voor alle dienstverlening dag en nacht bereikbaar: Eigen. Rouwcentrum voor opbaring beschikbaar. Ook verzorging koffietafels vanuit hel Rouwcentrum. VRouwkamer en koeling om thuis op te baren. —J. de Kok ZC. de Kok-van der Hooft/C W. de Kok - Prunusstraat25, 443'! DC 's-Gravenpolder Rouwcentrum: Bossewelde 2, 's-Gravenpolder Telefoon: 0113 -311517 door Ab van derSluis MIDDELBURG - De recon structie van de kruising Poe- lendaelesingel/Nieuwe Vlis- singseweg in Middelburg heeft geleid tot een verkeerschaos in het Stationsgebied en omge ving. De problemen worden ver oorzaakt doordat het verkeer richting Stromenwijk en Kou- dekerke nu voor de route over het Groene Woud en de Lange- vieleweg kiest. Het Tangent en het Groene Woud moeten meer auto's ver werken, waardoor de toevoer wegen, zoals de Schroebrug, de Blauwedijk, Kanaalweg en Schroeweg vol te staan met au tomobilisten die rechtsaf willen naar het Tangent. De verkeerslichten hebben een te beperkte capaciteit om al dat verkeer probleemloos - dus bin nen een aanvaardbare tijd - te verwerken. Het gevolg is dat er lange files ontstaan op de toe voerwegen. Het rondwegenstel sel wordt veel minder gebruikt De gemeente Middelburg heeft een dringend beroep gedaan op automobilisten uit de Stromen- wijk, Koudekerke en Zuid-West Walcheren om de route Groene- woud, Tangent, Langevieleweg niet meer te gebruiken, maar te kiezen voor het rondwegenstel sel. Na klachten van bewoners uit de Stromenwijk (met name de Poelendaeleweg) besloot het ge meentebestuur het doorgaande (vracht)verkeer van die weg te halen. Het kruispunt Poe- lendaelesingel/Nieuwe Vlis- singseweg werd gereconstru eerd, zodat auto's vanaf de Poelendaelesingel gedwongen worden richting Nieuwe Vlis- MIDDELBURG - In de Middel burgse Oostkerk worden gedu rende de maanden j uli en augus tus weer lunchconcerten gehouden. De orgelconcerten zullen elke donderdagmiddag tussen 12.30 en 13.00 uur plaatsvinden. Op donderdag 1 juli verzorgt Jos Vogel, organist van de St Jacobskerk in Vlissin gen, het openingsconcert. De concerten zijn gratis. singseweg te rijden. Bovendien werd zo een nieuw stuk voor het Middelburgse rondwegenstel sel gemaakt: Schroeweg, Schroebrug, Groene Woud, Poe lendaelesingel, Nieuwe Vlis- singseweg, Stromenweg. Verder stelde de gemeente een verbod voor vrachtwagens in om de Koudekerkseweg in te rijden, ter hoogte van het kruispunt met de Laan der Verenigde Na ties. Half mei waren de recon structie en de verkeersmaatre gelen een feit. De gemeente constateert nu, evenals wethouder P. Brakman (verkeer) tijdens de feestelijke opening van het gereconstru eerde kruispunt op 9 juni al deed, dat er na de reconstructie enorm veel sluipverkeer op gang is gekomen. De rondweg wordt veel minder gebruikt, dan de gemeente verwachtte. Uit waarnemingen en tellingen blijkt dat automobilisten ervoor kiezen om een andere route te nemen, namelijk via het Groene Woud, het Tangent, vervolgens linksaf de Langevielebuiten- brug op, de Langevieleweg, het Banckertplein en afhankelijk van de verdere bestemming de Stromenwijk in of rechtsaf de Koudekerkseweg op richting Koudekerke. De gemeente con cludeert verder dat er een extra stroom verkeer rijdt via het Tangent over de Sandberglaan, Laan der Verenigde Naties, Waleherseweg en verder. De verkeerschaos ontstaat met na me op de rechtsafrij strook op het Groene Woud (gezien vanaf de Schroebrug), de Tangent en de Langevieleweg. De gemeente doet nu een drin gend beroep op de inwoners van de Stromenwijk en van Koude kerke om toch het rondwegen- stelsel (Poelendaelesingel, Nieuwe Vlissingseweg, Stro menweg) te gebruiken. Totdat de N57 (Dammenroute) is aan gelegd zal het druk blijven in Middelburg. Mocht de oproep van de gemeente geen resultaat hebben, dan worden andere maatregelen genomen. De ge meente kan de verkeerslichten op de kruispunten Groene Woud/Tangent, en Zandstraat- /Langevielebuitenbrug zo af stellen dat ze maar héél kort op groen staan. Gehoopt wordt dat automobilisten dan wél kiezen voor het rondwegenstelsel. Over gebrek aan belangstellinghoefden de luxe huisjes in Buitenhof Domburg tijdens de openingsdag niet te klagen, foto PieterHonhoff door Guido van der Heijden DOMBURG - Vervaarlijk zwaaiend met een bijl opende burgemeester A C. de Bruijn van Veere donderdag in Dom burg met één klap 199 huizen. In anderhalf jaar tij d werd Buiten hof Domburg gebouwd: een luxe wijk voor de zogenaamde 'tweedehuizen -markt'. Alle huizen, villa's en landhui zen van Buitenhof Domburg zijn inmiddels verkocht aan particulieren en beleggers. Aan de eigenaren de keuze: óf het he le jaar door kunnen uitwijken naar hét eigen tweede huis of het verhuren aan toeristen. Dat laatste hoeven de mensen niet per se zelf te organiseren, dat doet Roompot, de initiatiefne mervan de wijk. Duitsers Dat veel huisjes op de dag van de opening al verhuurd zijn is dui delijk te zien. Een kwart van de villa's is eigendom van Duitsers en in sommige straten in de splinternieuwe wijk staan ver uit meer Duitse dan Nederland se wagens op de oprit. De Oos terburen hebben al vakantie en kunnen iets eerder al de huisjes uitproberen nu de eigenaren zelf nog aan het werk zijn. In vier van de huisjes was het open dag. In de verschillende ty pes woningen konden de geno digden een kijkje nemen. Jolig persten tientallen zich in de kleine villa's. „Hè, het lijkt wel een feestje", merkte iemand schalks op. Een Duits stel on derzocht de met zes mensen ge vulde badkamer. Zij vond alles 'wunderschön' en hij monsterde de douchecabine. Om aandacht zitten de huizen niet verlegen. Vooral het kindvriendelijk ka rakter (een ledikantje en een hekje voor de kinderkamer) van type TK5 oogstte bij de kijkers veel lof. Turbulent Zowel burgemeester De Bruijn, als Roompot-directeur H. J. van Koeveringe herinnerden in hun toespraken kort aan de turbu lente geschiedenis die aan de bouw van Buitenhof Domburg vooraf ging. Twee projectont wikkelaars streden rond 1996 fel om het plan voor het gebied van camping Hof Domburg. De geschiedenis eindigde voor de rechtbank, „De indringende openbare hoorzittingen onder leiding van wethouder A Wisse (van de toenmalige gemeente Domburg, red.) zal ik niet licht vergeten", zei Van Koeveringe. Burgemeester De Bruijnkeek ook vooruit: „Maar als we straks naar buiten lopen en we zien die prachtige woningen, dan den ken we daar niet meer aan." door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie E van Es wilde donder dag in Middelburg ver meegaan in de hulpvraag voor drie Vlis- singse verdachten. Tegen twee 19-jarige Vlissingers eiste de of ficier voor diefstal en geweld zes maanden gevangenisstraf en re- classeringscontact.Eenl8-jari- ge verdachte kwam volgens Van Es in aanmerking voor plaat sing in een jeugdinrichting. „Hij moet bijgeschaafd worden." De j onge Vlissingers hadden vo rig jaar 4 oktober na een bezoek aan een plaatselijke discotheek een man met geweld beroofd. Het slachtoffer zat buiten op een bankje toen een ketting en een ring van zijn lijf werden losge rukt. Weerloos De officier stoorde zich gisteren vooral aan het feit dat de daders daarna waren doorgegaan met het schoppen en slaan van de weerloze man. Een van de ver dachten had met zijn 'kistjes' het slachtoffer vol in het gezicht getrapt. „Het is heel erg goed af gelopen. Maar dit is totaal zin loos geweld geweest", verzeker de Van Es. De officier vond dat een schade vergoeding van 1189 gulden kon worden toegewezen. Eén van de Vlissingers had zijn deel aanhef slachtoffer betaald. De ver dachten moesten zich ook nog veranrtwoorden voor gewelds delicten en diefstallen, die ze als minderjarigen hadden ge pleegd. De behandeling van die strafzaken vond achter gesloten deuren plaats. Hiervoor werden ook aparte straffen geëist. Het geweld moest volgens de of ficier in combinatie met over vloedig drankgebruik worden gezien. De raadslieden konden zich grotendeels vinden in de eis van de officier. Wel meende raadsman E. Smit dat het aan deel van zijn cliënt in de bero ving minder was geweest. „Hij heeft de ring afgepakt, maar heeft zich daarna onttrokken aan het geweld. Hij was bij de laffe actie betrokken, maar zijn impact is minder geweest." De rechtbank doet woensdag 7 juli uitspraak. door Carla van de Merbel KOUDEKERKE - De Stich ting Welzijn Ouderen Platte land Walcheren heeft in samenwerking met de ge meente Veere een stoepen wacht opgericht. Deze wacht bestaat uit acht ouderen die zes keer per jaar in de kern Koudekerke gaan controle ren op hindernissen op straat die voor ouderen en mensen met een handicap een obsta kel kunnen zijn. De stoepenwacht is het ge volg van een onderzoek on der alle ouderen in Koude kerke. Daaruit is gebleken dat er in het dorp veel hinder nissen zijn voor ouderen en gehandicapten. Daarbij gaat het onder meer om te smalle stoepen, borden en uitstal lingen van winkeliers en horecagelegenheden, loslig gende tegels, ver overhan gend groen en uitwerpselen van paarden. Rolstoel De stoepenwacht brengt na elke rondgang verslag uit over waar obstakels gevaar of ongemak opleveren. Hier bij wordt ook gekeken naar hindernissen voor fietsers. Eén oudere gaat speciaal let ten op ongemakken voor rol stoelgebruikers. De stoepenwacht komt naast de al bestaande klachtenlijn van de gemeente, als aanvul ling daarop. Via de klachten lijn kunnen burgers melding maken van problemen op de openbare weg. Begin juli zal de wacht de eerste controleronde maken door Koudekerke. PUBLICATIE VAN DE ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE MIDDELBURG INZAKE DE FAILLISSEMENTSWET In opgemelde zaak is mr. W. R M. ter Berg rechter-com- missaris. Bij vonnis van deze rechtbank van 23 juni 1999 is het navolgende faillissement: UITGESPROKEN: SERGE JAN BREEUWER. geboren op 15 juni 1969, wonende te 4531 CL Terneuzen, Korte Kerkstraat 9, h.o.d.n. Café De Ster, gevestigd te Terneuzen. Curator: mr. M. J. Hoekstra, advocaat en procureur te 4530 GA Terneuzen, Postbus 1047, tel. 0115-617585. Albert Plesmanweg 2, 4462 GC Goes, telefoon 0113 212730, fax 0113 221327 Servicepunt voor reparatie onderhoud:' Mercuriusweg 25, 4382 NC Vlissingen, telefoon 0118 418351, fax 0118 418884 Voor uw Vito of Sprinter zijn een groot aantal speciale accessoires ontwikkeld die het gebruiksplezier van uw auto vergroten en het rijcomfort verbeteren. De vermelde prijzen zijn all-in, dus inclusief een snelle montage door onze vakmensen (excl. BTW). Pen navigatiesysteem beperkt uw zoek tijd onderweg vanaf: 4.295,- Originele Mercedes-Benz lichtmetalen Vei gen geven uw auto een goed voorkomen bij uw klanten vanaf: 1.225,- Met de Mercedes-Benz achteruitrijhulp (Park-PLIolj bent u in één klap schadevrij voor: 875,- Het zeer brede assortiment dakdragers vergroot uw transportcapaciteit. Kom langs en overtuig uzelf van de mogelijkheden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 20