Tourgids heeft niet alleen oog voor renners Numancia nieuwe stap naar top Tegeltjes verzamelen bij TT Assen werpt vruchten af J J voor toernooi DOS Blessure fataal voor Michel Gorsse Terneuzenaren Adrie en William de Ridder nemen deel aan historische races Nitl£iIïlSVCrclïïdcring uitslagen door Rudy Boogert TERNEUZEN - In huize De Ridder in Temeuzen hangen ze ven tegeltjes netjes gerang schikt aan de muur. Elk steentje is een relikwie van Adrie de Rid ders deelname aan de TT van Assen. Komend weekeinde wordt de verzameling tegeltjes verder uitgebreid. Niet met één, maar met twee exemplaren. Va der Adrie start voor zijn achtste souvenir en zoon William de Ridder debuteert voor zijn eer ste Asser aandenken. Voor vader Adrie (45) is Assen inmiddels een jaarlijks terugke rend uitje. In 1991 maakte hij zijn debuut en sindsdien miste hij geen enkele uitvoering. Be halve in 1993, want toen werd de TT niet gereden. 1994 en 1995 waren de topjaren voor De Rid der met twee klinkende zeges in de Historie TT voor SOOcc-mo- toren. Hoewel hij na twintig succevol- le racejaren gepokt en gemazeld is in de motorsport, brengt, de TT elk jaar iets extras naar boven. Adrie: „Ik heb meer van zulke grote wedstrijden gereden, maar in eigen land is het iets speciaals. Normaal staat er bij nationale wedstrijden hooguit duizend man publiek aan de kant. Naar de TT komen meer dan honderdduizend toeschou wers!" De Ridder rijdt donderdag en zaterdag in de Trans Atlantic Race. Een fenomeen dat door het wegvallen van de zijspan- wedstrijden bij de TT is terug gehaald naar het vasteland. Amerikaanse en Europese cou reurs nemen het daarin tegen el kaar op. In Amerika (Daytona en Laguna Seca) en Groot Brit- tannië (Cardwell Park) is het onderdeel immens populair en wordt zelfs een World Tour af gewerkt van de Trans Atlantic Races. De Ridder neemt zater dagmiddag ook deel aan zijn ge liefde Historie TT 500ce, een ra ce met Grand Prix-motoren van vóór 1972. Klapstuk De tweede manche van de Trans Atlantic Race wordt zaterdag direct verreden na het klapstuk van de dag: de moderne 500cc. Adrie de Ridder staat dan oog in oog met de crème de la crème van de mondiale motorsport. Jongens als Alex Criville en Kenny Roberts jr. Adrie: „Dat is allemaal al gewoon voor mij. Toen ik voor de eerste keer tus sen al die Grand Prix-jongens liep, was wel speciaal. Maar nu ken ik ze allemaal en is het niet meer zo speciaal als vroeger." Idool Voor zoon William (18) is het echter de grote kans zijn idool, deltaliaan Rossi, van dichtbij te aanschouwen. „Ik heb hem al eens in het echt gezien, maar misschien vraag ik deze keer zijn handtekening wel. Ik verge lijk mezelf een beetje met Rossi. Hij is net als ik een jonge gast. Daarnaast is hij buiten de baan niet zo serieus als andere cou reurs. Rossi is speels. Dat spreekt me wel aan." William de Ridder neemt zater dag bij zijn debuut in Assen al leen deel aan de Historie TT voor SOOcc's. Dit jaar rijdt hij pas voor het eerst wedstrijden. Toch heeft hij zich als nieuwe ling bij het Nederlands kampi oenschap voor Classics 500ccna vier races aan de leiding genes teld. Eenmaal derde, tweemaal tweede en eenmaal eerste wor den was daarvoor voldoende. 'Zo vader zo zoon' lijkt een pas send etiket voor de De Ridders op hun ijzeren paarden. Bezit William groeide op tussen de motoren. ,Een jaar na zijn ge boorte in 1980, werd zijn vader Adrie besmet met het motor- sportvirus. Op het circuit van Zolder reed senior zijn eerste wedstrijd. Hij werd zevende en nam zich voor dat een jaar latei- te verbeteren. Adrie: „Sinds dien heeft de motorsport bezit van ons leven genomen." Junior wordt gemakshalve ge traind door zijn vader. „Hij is toch wel mijn grote voorbeeld. Dat hij ook mijn trainer is, vind ik alleen maar een voordeel. Naar je vader luister je sowieso. Tegenover een andere trainer kan je laks staan. Senior verdedigt dit jaar zijn Europese titel bij deSOOcc Clas sics. Drie weken geleden opende hij die campagne, maar in de eerste race in het Italiaanse Mu- gello had hij problemen met zijn motor. Een vijfde plaats was het hoogst haalbare. Volgend week einde kan hij in de tweede wed- strij d (van de zes) op het Engelse Donnington Park revanche ne men. Omdat zoon William een greep naar de macht doet in het natio naal kampioenschap en vader Adrie op Europees niveau de beste wil zijn, is de TT van Assen slechts een tussendoortje vpor het tweetal. De racewedstrijden tijdens de 6,9e editie van de TT in Assen tellen niet mee voor de kampi oenschappen waaraan het duo deelneemt. Mare Dewinter verslaat sinds 1988 de Tour de France voor de Vlaamse krant Het Volk. Voor Dewinter is de Tour niet alleen de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld, maar ook een drie weken duren de tocht langs al het moois dat Frankrijk heeft te bieden. Vol gens Jean-Marie Leblanc is de Belg dan ook een journalist 'die verder kijkt dan het koersstuur van de renners'. Dat schrijft de directeur van de Société du Tour de France in het voorwoord van Dewinters Tourgids '99, een toeristische handleiding bij de Ronde van Frankrijk, die op zaterdag 3 juli van start gaat in Le Puy-du- Fou. Voor de tweede keer in de geschiedenis, want ook in 1993 was Le Puy-du-Fou het toneel van Le Grand Départ. Met zijn winst in de proloog legde Miguel Indurain toen de basis voor zijn derde opeenvolgende Tour-ze ge, zo schrijft Dewinter. De Tourgids '99 is een wegwijzer voor bezoekers aan de 86e Ron de van Frankrijk. De start- en aankomstplaatsen van de twin tig etappes die op het program ma staan, komen uitvoerig aan bod. Dewinterbeschrijftniet al leen de geschiedenis en de be zienswaardigheden, maar ook de beroemde inwoners die de stad heeft gehad. Zo zag de be ruchte Franse dichter Paul Ver- laine het levenslicht in Metz, waar op 11 juli tijdens de indivi duele tijdrit over 56 kilometer de eerste schifting in het alge meen klassement zal plaatsvin den. Leidraad Dewinters gids vormt verder een leidraad langs de plaatsen waar sinds 1903, toen de eerste Ronde van Frankrijk werd ge houden, Tour-historie is ge schreven. In Amiens bijvoor beeld, de finishplaats van de vijfde rit, waar de Belg Johan Bruyneel in 1993 de snelste Tour-etappe aller tijden aflegde tegen een gemiddelde van 49,417 kilometer per uur. Of in het Italiaanse Sestrière, het eindpunt van de negende etap pe. Fausto Coppi (1952), Clau- dio Chiappucci (1992) en Bjarne Riis (1996) kwamen daarna een indrukwekkende tocht door de Alpen alleen over de finish. van onze sportredactie GOES - De als tweede geplaatste Michel Gorsse is in de B-categorie van het Auto schade Baarends tennistoernooi in Goes in de eerste ronde uitgeschakeld. De Kapelle- naar verloor met tweemaal 6-1 van coming man Alexander Nonnekes. Gorsse speelde tegen Nonnekes echter op halve kracht. Een gebroken vingerkootje, waardoor hij twee weken geleden bij de Cees Kole Open in Kapelle verstek moest la ten gaan, speelde hem gisteren parten tegen zijn jeugdige rivaal. Vanwege de pijn speel de de rechtshandige speler af en toe zelfs met zijn racket in de linkerhand. Maar meer dan in beide sets de eer te redden, kwam hij niet. De volgende tegenstander van Nonnekes is Jaap Moerland, die de Rotterdammer Pa trick van der Eist onder de duim hield. Dat ging echter niet gemakkelijk, want pas in de derde set mocht de speler van 't Halve Maantje zich kwartfinalist noemen (6-4, 2- 6, 6-1). Ook Marcel Verwei overleefde de eerst schifting door Raymond Barten in straight sets te verslaan: 6-2, 6-4. Vrouwen Bij de vrouwen in de B-categorie plaatsten Lenneke Clement en Merlijn Atoon zich als laatsten. Clement won door walk-over te gen Linda van Oosterom, Merlijn Atoon Ook Mourenx, waar op 2 2 j uli de rit naar Bordeaux vertrekt, is volgens Dewinter goed voor 'een gouden bladzijde in het Tourboek'. In 1969 kwam Eddy Merckx, na een solo van hon derddertig kilometer door de Pyreneeën, met een voorsprong van acht minuten over de streep in de Zuid-Franse stad. Het le verde Merckx niet alleen zijn eerste eindzege, maar ook de bijnaam 'de kannibaal' op. Ter herinnering aan de prestatie van de Belg wordt de wieler baan van Mourenx voor de start van de zeventiende etappe om gedoopt tot de Vélodröme Eddy Merckx. Wie tijdens de Tour getuige wil zijn van een Nederlandse ritze- ge, wordt aangeraden af te rei zen naar Bordeaux. Elfmaal kwam daar een Nederlander als eerste over de finish, onder wie Jo de Roo (1965), Cees Priem (1980) en Jan Raas (1984). Ook L'Alpe d'Huez (zeven zeges), Pau (zes) en Nantes (vijf) zijn Nederland altijd goed gezind geweest. De eerste Nederlandse winst in Pau vond zelfs al voor de oorlog plaats. In 1938 was Theo Mid delkamp er de beste. Impressie Als extraatje geeft Dewinter in zijn gids een impressie van de lekkerste gerechten en beste wijnen van elke streek die La Grande Bouclé passeert. Daar naast is in het boek een handige lijst opgenomen met de adressen en telefoonnummers van de ho tels en campings in de wij de om geving van alle start- en aan- komstplaatsen. Aan de fraai vormgegeven Tourgids '99 kleeft maar één na deel: als de Tour op zondag 25 juli de Champs Elysées bereikt, is het boek voorgoed gedateerd. De Tour is immers geen jaar het zelfde, Het voordeel daarvan is weer dat Mare Dewinter zich om die reden misschien genood zaakt ziet volgend j aar een nieu we Tourgids uit te geven, waarin hij de lezers leidt langs de won dere wereld van de Tour de France van 2000. Sven Remijnsen Mare Dewinter: Tourgids '99. Toe ristische handleiding bij de Ronde van Frankrijk - 239 pag. 25,- Scoop, Gent. Martijn Dieleman investeert in Spanje verder in zijn volleybalcarrière door Koen de Vries GOES - In een Spaans hotel hadden ze zondag amper vijf minuten nodig om el- kaars vertrouwen te winnen. Toen werden de handtekeningen gezet. Goesenaar Martijn Dieleman was tevreden, de Spaanse landskampioen was blij een vol leyballer met toekomst gecontracteerd te hebben. Komend seizoen speelt Dieleman voor Numancia uit Soria, een plaats zo'n tweehonderd kilometer ten noordoosten van Madrid. Dieleman denkt in Spanje verder te kun nen gaan op de weg die hij kort geleden is ingeslagen. De 20-jarige volleyballer stond een paar maanden geleden slechts in kleine kring bekend als talent, maar werd door het wegvallen van Richard Schuil plotseling basisspeler in het Oran je van Toon Gerbrands. Dat buitenkansje greep hij met beide handen aan. Dieleman groeide in korte tijd uit tot vaste waarde voor het Nederlands team. Roeselare In de eerste wedstrijden die hij voor Oran je speelde, in Maastricht tegen Spanje, vestigde hij de aandacht van zijn nieuwe club op zich. Dat kwam mooi uit, want het contact met de Belgische topclub Roe selare liep op niets uit.,Bij Roeselare wil den ze me op een andere positie inzetten dan ik nu speel. Ze hadden al een vervan ger voor Ron Zwerver, die net als ik diago naal-aanvaller is. Ik moest middenaan valler worden, maar dat zag ik niet zitten. Italië was nog te hoog gegrepen. Je kunt wel een poosje op je tenen lopen, maar te lang is niet goed." „Eigenlijk is het puur toeval dat ik in Spanje terechtkom", beseft Dieleman. Ik heb het allemaal te danken aan het feit dat Richard Schuil de eerste ronde van de World League nog op vakantie was en dat hij in de tweede ronde geblesseerd raak te." Zondag in Madrid, tussen de vierde wedstrijd tegen Spanje en een maaltijd door, werden de laatste plooien gladge streken. Spanje is misschien ver weg, maar dat maakt Dieleman weinig uit. Het gaat hem om zijn carrière: „In Spanje kan ik verder schaven aan mijn niveau. Er wordt pro fessioneler gewerkt dan in Nederland. We trainen twee keer per dag met spelers van hoog niveau." Volgens Dieleman is de Spaanse competi tie een stuk sterker dan de Nederlandse. Wanneer hij met Numancia in de Cham pions League onverhoopt tegen Neder lands kampioen Piet Zoomers/Dynamo zou moeten spelen, dan heeft zijn nieuwe club vrijwel zeker twee punten in de knip: „Normaal gesproken is Numancia een klasse beter." Grootse plannen De Spaanse club heeft grootse plannen. Numancia wil niet alleen de Spaanse titel prolongeren, maar ook ver reiken in de Champions League. „Ze willen de Final Four halen. Dat betekent dat ze bij de bes- Martijn Dieleman over zijn overstap naar Numancia: „In Spanje kan ik verder schaven aan mijn niveau." foto Dirk-Jan Gjeltema te vier clubs van Europa willen horen." Overigens heeft Soria ook een aardige voetbalclub, die ook Numancia heet. Die ploeg promoveerde zondag naar de Pri- mera Division. Hoe het er in Soria uitziet, weet Dieleman nog niet. Vanwege zijn drukke program ma is hij nog niet naar de Spaanse provin ciestad af kunnen reizen. Dat doet hij pas eind juli, wanneer de finales van de World League worden gespeeld. Nederland is daarvoor, ondermeer door drie Nederla gen tegen Spanje, uitgeschakeld. Een ge luk bij een ongeluk. van onze sportredactie VLISSINGEN - In 1997 bestond de LTC DOS een halve eeuw. Ter gelegenheid daarvan de tennis club een jubileumtoernooi hield. Dat bleek een succes, zo dat werd besloten er een jaar lijks terugkerend evenement van te maken. Over het toernooi van vorig jaar ontstond ver- waaring vanwege de naam: 50 +l-toernooi. Menigeen dacht dat de cijferaanduiding de mi nimumleeftijd voor deelname aanduidde en schreef zich daar om niet in. Afgelopen maandag ging de derde editie van start met de naam Flessentrekkerstoernooi. Daarmee waren alle problemen uit de wereld geholpen. Dat bleek meteen uit de inschrijvin gen: 160 deelnemers. Er staan dertien deeltoernooien op de rol, variëi'end van Cl tot D2 en verdeeld over enkel- en dubbel spel. De winnaar van vorig jaar, Sjors de Lange, voert het Cl-schema bij de mannen aan, gevolgd door Hans van Slooten. Een niveau lager is Tonny Nelis de te Mop pen speler en hier geldt Marcel Baljeu als zijn belangrijkste op ponent, In de Dl-afdeling staat Emiel Duit als favoi'iet genoteerd, ter wijl Ferdy Dobbelaer de rang schikking in de laagste klasse aanvoert,. In de C2-categorie bij de vrouwen, waar het poulesys teem wordt gehanteerd, lijkt Mireille Bei'gs hoge ogen te gaan gooien. Marjan Stijnman is vooxfs koploopster bij de vrou- wen met speelsterkte Dl. Ciska Walsarie Wolff wordt getipt als winnares op het D2-schema. Atletiek Sittard. Competitie meisjes B-junioren. Resultaten AV'56. Hoogspringen: 1. El- ma Noordzij 1,60.100 meter horden: Eel- ke Oostrom 21.9.800 meter: Myrthe Bar- zilay 3,17,5. Speerwerpen: Eelke Oostrom 20,75, Daphne IJzer 15,14. Ver springen: 1. Ester van den Pol 4,98. Ko gelstoten: 2. Antoinette van Wijck 11,44. 100 meter: Daphne IJzer 13,8. Discus werpen: 1. Antoinette van Wijck 31,17. 4x100 meter: AV'56 52,8. Eindstand: 8. AV'56. Michel Gorsse (hierop archieffoto) verloor in Goes in de eerste ronde van Alexander Nonnekes met tweemaal 6-1. foto Dirk-Jan Gjeltema Bridge versloeg Kim Dijkstra in twee sets: 6-4,6-3. In de Cl-Masse verraste Patrick van der Eist de als tweede geplaatste Thijs Slag boom. moest dit tot zijn schade ervaren, want na twee verloren sets (7-6,6-1) was het toernooi voor hem over. Ronnie Hillebrand, als vierde geplaatst, maakte zijn plaatsing waar door Jeroen van Klinkenberg af te troeven, terwijl Sander Roose zich daar naast als de meerdere van Sander van Buren manifesteex'de: 6-4, 7-6. Bij de C2-ers werden het deelnemersveld van de laatste zestien compleet. Rick Salo- mé, Ronald Aarts en Michiel Wisse plaats ten zich als laatsten, terwijl Sjaak Lokerse verder kwam door een overwinning op Freek Wisse. La Valletta (Mal). EK open paren. Vrou wen, 12e ronde: Frankrijk- Nederland 16- 14; 13e ronde: Nederland - Hongarije 15- 15; Nederland - Noorwegen 25-2. Stand: 1. Oostenrijk 260,5 punten, 2. Nederland 259 punten, 3. Frankrijk 258. Vlissingen. Zomeravondbridge. Resul taten vanaf 50 procent en hoger. Het da- mespaar van Boven/Schuurman behaal de van de 70 deelnemende paren de hoogste score met 75 procent. A-lijn, 12 paren: dms. Grootjans/Schouten 64.64, echtpaar v. d. Griendt 59.29, v. d. Plas/ Heyt 55.36, dms. Solleveld/van Belzen 42.14, dms. v. d. Berg/Pruyssers 51.79, dms. Hurkmans/Vinners 50.71, dms. v. d. Laan/Visser 50.36. B-lijn, dubbele ho- well-8 (niet roken), eerste deel: dms. Hof- land/Rijnders 65.48, Vermaat/Verburg 61.31, echtpaar Sondag 50.00; tweede deel: dms. v. Boven/Schuurman 75.00, echtpaar Dreessen 59.52, echtpaar Metz en mw. Stamkot/Griep51.19. C-lijn, dub bele howell-8 (niet roken), eerste deel: van Giezen/Veger 55.95, mw. de Witte/ Dekker 55.36, mw. Bulten/Schulting 54.76, van Veen/Oreel 51.79; tweede deel: mw. Engelen/Scherp 59.52, dms. Kramer/Schoolmeester 58.93, dms. Kos- ter/Moermond 51.79, Franse/van den Bemd 51.19. D-lijn, dubbele howell-8 (niet roken), eerste deel: echtpaar Mabe- lus 60-71, mw, Olyslager/v. d. Brink 55.95, echtpaar Mix 51,79, dms. Fanooy/ Scheltus 51.19; tweede deel: dms. van Rijn/Lagaay en Philippen/Breedveld 57.74, dms. Beckerhoff/v, d. Vliet 54.76, mw. van Dam/de Korte 52.98. E-lijn, 10 paren (niet roken): Hoogeboom/ten Hen gel 68.30, Rijnberg/de Bakker 61.61, v. d. Kuijl/Daane 55.80, Veldkamp/Jansen 54.02, dms, Parent/Peters 50.89. Schietingen Heinkenszand. Staande wip, Soranus. Wip 1, le hoofdvogel: J. Smallegange, Zorgvlied; 2e hoofdvogel: M. de Jonge, Soranus II; 1e zijvogel: P. Vette, Concor dia; 2e zijvogel: L. van Dijke, St. Sebasti- aan; 3e zijvogel: J. de Jonge, Soranus; 4e zijvogel: L. de Hond, Soranus; 5e zijvo gel: B. Vermeule, Zorgvlied; 1e kal: P. Repkes, Victoria; 2e en 3e kal: J. van de Dries, Eensgezindheid; 4e kal: C. van 't Westeinde, Gilze Rijen. Koningschieting Heinkenszand. Koning Soranus: J. Pompernolle. Koning Soranus II: M. de Jonge. 's-Heerenhoek. Eensgezindheid. Wip 1, piramideschieting. Blok 1: J. Boonman, Willem Teil; blok 2: G. van Garsel, Sora nus II; blok 3: M. Verdonk, Concordia; blok 4: C. Wastijn, Nïel (B); blok 5: H. Moi- son, VIOS;blok6: P. Nagelkerke, Eensge zindheid; blok 7: M. de Jonge, Soranus II; blok8en9:F.Frans, RobinHood (B); blok 10: C. Wastijn, Niel (B); blok 11: F. Rent meester, Willem Teil; blok 12: N. van de Dries, Eensgezindheid; blok 13: B. Was tijn, Niel (B); blok 14: P. Oosthoek, Vrije Schutters; blok 15: C. Stouthamer, Edele handboog. Wip 2.1e hoofdvogel: J. Ver meule, Edele Handboog; 2e zijvogel: M. de Jonge, Soranus II; 1 e zijvogel: C. Was tijn, Niel (B); 2e zijvogel: J. Oosthoek, Vrije Schutters; 3e zijvogl: P.Nagelkerke, Eensgezindheid; 4e zijvogel: loting; 1e kal: H. Moison, VIOS; 2e kal: C. Wastijn, Niel (B); 3e kal: A. Rijk, ADLM; 4e kal: J. Joosse, Juliana; meeste kleine vogels (7 ):C. Wastijn, Niel (B). Pelotonschieting, staande wip. Peloton: 1. ADLM 57 punten, 2. Zorgvlied 1 47, 3. Concordia 47,4. Victoria 2 46, 5. Victoria 3 44, 6. Zorgvlied 3 42,7. Ons Genoegen 42, 8. Spes Nostra 1 41, 9. Soranus II 39, 10. Willem Teil 2 37; persoonlijk: 1. J. Respkes 21; 2. H. Franse 19, 3. J. Govers 18,4. R. Govers 17,5. C. Geys 17,6. J. de Jonge 16, 7. H. Koens 16,8, J. Doene 15, 9. P. Verbart 14,10. P. Repkes 14. Sportprijsvragen Lucky Ten, dinsdag 22 juni. Winnende getallen: 3-8-9-11 -12-13-16-21 -24- 31-35-36-44-47-48-52-59-68-69-79. Toto 24. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: twee winnaars, ieder bruto 4.693,60 gulden, derde prijs: 37 win naars, 634,20 gulden. Tennis Londen. Wimbledon, 24 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Krajicek(Ned/5) - Ruud (Noo) 6-2 6-3 6-1, Haarhuis (Ned) - Arazi (Mar) 7-6 6-3 6-2, Stolle (Aus) - Van Lottum (Ned) 7-6 6-3 6-1Wessels (Ned) - Haas (Dui/14) 6-3 4-6 6-4 3-6 gestaakt we gens invallende duisternis, Rafter (Aus/2 - Caratti (Ita) 6-3 6-2 6-2, Kafelnikov (Rus/3) - Larsson (Zwe) 6-7 7-5 7-6 4-67-5, Agassi (VSt/4) - Pavel (Roe) 6-1 6-2 6-3, Kiefer (Dui/15) - Vinck (Dui) 2-6 6-4 6-3 7- 6, Kuerten (Bra/11) - Wilkinson (GBr) 6-4 6-4 6-4, Martin (VSt/8) - Dreekmann (Dui) 6-7 6-7 6-3 6-2 6-4, Ivanisevic (Kro/10) - Tillström (Zwe) 6-4 6-3 6-4, Fromberg (Aus) - Gustafsson (Zwe) 6-4 7-6 6-3, Vi cente (Spa) - Mamiit (VSt) 3-6 6-2 2-6 7-5 6-3, Prinosil (Dui) - Rodriguez (Arg)7-5 6- 4 7-6, Becker (Dui) - MacLagan (GBr) 5-7 6-7 6-4 7-5 6-2, Arthurs (Aus) - Santopa- dre (Ita) 7-6 6-7 7-6 7-6, Zimonjic (Joe) - Pescariu (Roe) 7-6 7-6 6-7 6-4, Björkman (Zwe) - Stafford (ZAf) 6-4 6-1 6-4, Rosset (Zwi) - Hipfl (Oos) 6-4 5-7 3-6 6-3 6-2, Ala- mi (Mar) - Tieleman (Ita) 6-4 6-2 6-4, He witt (Aus) - Filippini (Uru) 6-2 6-2 6-1, Gambill (VSt) - Squillari (Arg) 6-1 6-3 7-6, Knippschild (Dui) - Gimelstob (VSt) 6-3 2- 6 5-7 6-2 9-7, Tarango (VSt) - Marin (CRi) 6-4 6-1 7-5, El Aynaoui (Mar) - Gross (Dui) 6-1 4-6 7-6 6-4, Novak (Tsj) - Federer (Zwi) 6-33-6 4-6 6-36-4, Lapentti (Ecu)-Voinea (Roe) 7-6 6-3 4-6 2-6 8-6, Schüttler (Dui) - Marques (Por) 6-1 6-4 6-4, Enqvist (Zwe) - Gumy (Arg) 6-1 6-4 7-6, Woodbridge (Aus) - Stanoytchev (Bul) 6-3 6-7 6-4 6-7 gestaakt wegens invallende duisternis. Vrouwen, eerste ronde: Dokic (Aus) - Hingis (Zwi/16-2 6-0, Davenport (VSt/3) - Fusai (Fra) 6-0 6-3, Novotna (Tsj/5) - Wang (Tai) 6-2 6-1Sanchez (Spa/7) - Fol- denyi (Hon) 4-6 6-36-4, Pierce (Fra/9) -Zu- luaga (Col) 6-3 6-2, Schett(Oos/14) - Gar cia (Spa) 7-5 6-2, Zvereva (WRu/16) - Po (VSt) 5-7 6-1 6-3, Halard-Decugis (Fra/11) - Nacuk (Joe) 6-1 6-0, Golarsa (Ita) - Stoy- anov (Bul) 6-2 6-2, Arendt (VSt) - Serna (Spa) 6-3 7-6, Appelmans (Bel) - Talaja (Kro) 6-3 6-7 6-3, Farina (Ita) - Serra-Za- netti (Ita) 6-2 6-1, Sanchez Lorenzo (Spa)- Wild (VSt) 6-3 7-6, Wagner (Dui) - Tordoff (GBr)6-06-2, Raymond (VSt)-Glass(Dui) 6-3 3-6 8-6, Grande (Ita) - Brandi (VSt) 6-2 1-6 6-3, Panova (Rus) - Nagyova (Slw) 6-3 6-3, Dechaume-Balleret (Fra) - Bacheva (Bul) 6-4 4-6 6-4, Shaughnessy (VSt) - Pascual (Spa) 6-3 3-6 6-3, Barabansjikova (WRu) - Cristea (Roe) 6-2 6-3, Capriati (VSt) - Huber (Dui) 5-7 6-3 9-7, Habsudova (Slw) - Woodroffe (GBr) 6-3 6-2, Plischke (Oos) - Black (Zim) 6-1 6-3, Studenikova (Slw) - Loit (Fra) 6-1 6-3, Rippner (VSt) - Spirlea (Roe) 6-4 6-1, Petrova (Rus) - Jey- aseelan (Can) 3-6 6-3 6-4, Stevenson (VSt - Frazier (VSt) 6-1 3-6 6-3, Capriati (VSt) - Huber (Dui) 5-7 6-3 9-7, Neiland (Let) - Li (Chn) 0-6 7-5 6-2, Dechy (Fra) - Schnyder (Zwi) 5-7 6-3 6-3, Kremer (Lux) - Fernan dez (VSt) 6-3 4-6 7-5, Martinez (Spa) - Kis (Hon) 6-2 6-1, Cocheteaux (Fra) - Callens (Bel) 6-0 6-3. Goes. Baarends Autoschade toernooi. HE B: M. Verwei-R. Barten 6-2 6-4, J. Moerland-P. van der Eist 6-4 2-6 6-1A. Nonnekës-M. Gorsse 6-1 6-1. DE B: L. Clement-L. van Oosterom w.o. L. Cle ment, M. Atoon-K. Dijkstra 6-4 6-3. HE C1: R. Hillebrand-O. Lijnbach 6-2 6-4, S. Roose-S. van Buren 6-4 7-6, P. van der Elst-T. Slagboom 7-6 6-1. HE C2: R. Sa- lomé-J. Pieters 6-3 4-6 7-5, R. Aarts-H. Ganseman 1-6 3-4 w.o. R.Aarts, M. Wis- se-R. de Klerk 6-3 6-1, S. Lokerse-F. Wisse 6-1 6-4. HE D1: R. Rietkerken-Q. van de Vrie 6-2 6-2. HE D2: H. van Steen bergen-A. Vis 6-4 6-1, A. van Dijke-D. van Zanten 6-1 6-4. HD B: C. Folmer/M. Gorsse-S. van Buren/I. Walraven 6-4 3-6 6-0. DD C1: N. de Vrieze/R. de Vrie- ze-S. van Aartsen/J. Ganseman 6-3 7-6. DD C2: H. Leunis/V. du pon W. Joosen/R. van Tilburg 6-3 7-6. GD C2: M. Adriaan- sens/M. Izeboud-L, Meeuwissen/M. Pi- kaar w.o. M. Adriaansens/M. Izeboud, C. Dijkema/B. Cok-M. van Zweden/K, Schog 6-4 6-4. HD D1T. Ebbens-M. Vis- ser-R. Houtepen/V, van oosterhout 6-2 6-0. DD D1: M. Clarijs/H. Markusse-R. Anröchte/M. Houtepen 6-3 6-4. GD D1: M. Barends/T. Spinnewijn-A. de Bruij- ne/R. Schaier 6-1 6-4. GD D2: D. Koe- man/J. Nouse-M. van Brandwijk/G. Fa- bri 6-0 6-3, L. Bal/H. Mulder-S. van Wingen/P. Elshout 6-2 6-4. Vlissingen. Flessentrekkerstoernooi. HE Cl: Y. Guingo-W. ten Hacken w.o. Y. Guingo. HE D1: J. Huisson-F. Benjamin- sen 6-0 7-6, P. de Lange-T. Souwer 6-3 6-0. HE D2: S. de la Cousine-R. Verkade 6-0 6-2, R. de Bert-G. Duwe w.o. R. de Bert, R. Flipse-C. Bertijn 6-1 6-1, A.Zoe- ter-F. Hijman 6-0 6-1. DE C2: M. Berg- s-A. Busink 6-0 6-3. HD C: T. Nelis/S. Vermeulen-S. de Bert/A. Hollemans 6-4 7-6. HD D: M. Buijs/T. Souwer-R. Matte- man/M. Meeuwse 3-6 6-3 6-4, R. lants- heer/R. Poppe-E. Franso/J. Meyjes 7-6 2-6 6-4. DD D: I. Kok/Y. van Rosevelt-E. van Laere/B. Schinkel 6-1 6-2, L. Heij- dens/K. Sonnemans-I. Kok/Y. van Rose- velt7-66-0, W. Prins/J. Roelse-L Krijge- r/E. Reijke 6-1 6-1, R. Hoeydonck/I. Maat-M. Manneke/R. Schipper 6-2 6-2. GD D: I. van Gulik/G. van Blonk-I. van Hoeve/H. van Hoeve 6-1 6-1, M. Schoonen/J.H. van Wijnen-J. van Oer- s/B. van Oers 6-16-0, S. de Graaff/W. En- gelse-E. Reijke/A. Reijke 6-1 6-0, M. Mulkens/R. Poppe-T. Visser/C. Visser 6-4 6-3, D. Jansen/J. Jansen-M. Kloet/H. van Alphen 7-5 7-5, A. Yip/G. Milot-T. Moggré/D. Sepers 6-4 6-1, O. de Roover/R. Bruikman-E. Veraart/B. de Beer 6-3 4-6 6-1, M. Schoonen/J.H. van Wijnen-E. Scheers/E. Goossen 6-2 5-7 6-2, D. Jansen/J. Jansen-C. Matte- man/L. Matteman 6-4 6-3. Wielrennen Banyoias. Ronde van Catalonië. 4e etap pe, El Masnou - Banyoias: 1. Zabel (Dui) 174,8 km in 4.07.01, 2. Ivanov (Rus), 3. Hincapie (VSt), 4. Piccoli (Ita), 5. Lanfran- chi (Ita), 6. Edo (Spa), 7. Konisjev (Rus), 8. Di Grande (Ita), 9. Odriozola (Spa), 10. Massimiliano (Ita), 64. De Vries 9.11, 91. Voskamp 12.36, 92. Van Kessel 12.36. Klassement: 1. Casero (Spa) 17.27.25, 2. Hincapie 0.01, 3. Olano (Spa) 0.04, 4. Ivanov 0,11, 5. Gonzalez de Galdeano (Spa) 0.16, 6. David Etxebarria (Spa), 7. Gonzales (Spa) 0.23,8. Rous (Fra) 0.26,9. Beltran (Spa) 0.30, 10. Unai Etxebarria (Spa) 0.31, 65. De Vries 11.37, 76. Vos kamp 16.23,78. Van Kessel 16.40. Ronde van Zwitserland. 8e etappe, Lan- deck - Nauders: 1. Camenzind (Zwi) 45,7 km in 1.00,22 (45,422 km/u), 2. Markus Zberg (Zwi), 3. Francesco Casagrande, 4. Simoni (Ita), 5. Lelli (Ita), 6. Armin Meier (Zwi), 7. Tosatto (Ita), 8. Dufaux (Zwi), 9. Laurent Jalabert (Fra), 10. Gasperoni (Ita 51. Boogerd 0.12, 60. Dekker 0.45, 46. Den Bakker 0.50, 65. Van Bon. Klasse ment: 1. Laurent Jalabert 25.38.39, 2. Si moni 0.02, 3. Francesco Casagrande 0.06, 4. Camenzind 0.25, 5. Dufaux 0.43, 6. Zarrabeitia Uranga (Spa) 1.51, 7. Sgambelluri (Ita) 2.26, 8. Montgomery (Zwi) 2.37,9. Guerini (Ita) 3.36,10. Tonk- ov (Rus) 3.40,24. Boogerd 14.19,44. Den Bakker 29.42, 73. Dekker 53.46, 96. Van Bon 1.02.37. Route du Sud. 4e etappe. Aston - Le Pla teau de Beille: 1. Armstrong (VSt) 123,5 km in 3.28.07 (35,605 km/u), 2. Vaughters (VSt), 3. Verheyen (Bel) 1.56,4. Bouvard (Fra), 5. Jonker (Ned), 6. Noe (Ita), 7. Aerts (Bel), 8. Van de Wouwer (Bel) 2,00, 9. Li vingston (VSt) 2.41,10. Hamilton (VSt) 2.48, Eindklassement: 1. Vaughters 16.14.38, 2. Jonker 1.51, 3. Aerts 2.16, 4. Verheyen 2.36, 5. Bouvard 2.41, 6. Mo- reau (Fra) 3.08, 7. Moerenhout (Ned) 3.31, 8. Robin (Fra) 4.25, 9. Bessy (Fra) 5.28,10. Julich (VSt) 5.33.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 36