Werk aan riolering in Goes-West begint PZC Uitnodiging Waterschap weigert haast te maken met herzien peilbesluiten !srbaken l.inIII ARDi KEUKENS B.V. zeeland Aanpassing stelsel eind '99 afgerond m te besparen wij de arke woensdag 16 juni 1999 door Rolf Bosboom GOES - De straten in Goes-West gaan vanaf morgen, donderdag, open in verband met omvangrij ke rioleringsvverkzaamheden. Het stelsel wordt zo aangepast dat de overstorten op de West- vest kunnen worden gesloten. De werkzaamheden, inclusief de herinrichting van een aantal straten in de wijk, moeten eind dit jaar klaar zijn. Direct daar na staat de sanering van de Westvest op het programma. Op dit moment zijn er nog twee overstorten op de Westvest, die om milieuredenen moeten wor den gesloten. Ook zijn er proble men met de waterafvoer, waar door er bij hevige regenval snel wateroverlast optreedt in het laagst gelegen deel van de wijk: de Zuidvlietstraat en de Jacob Roggeveenstraat. Daarom wor den nieuwe transport- en regen waterriolen aangelegd die het water afvoeren richting De Poel. De aannemer begint morgen in de Zuidvlietstraat, met het deel tussen de Akkerdistelstraat en de Lorentzstraat. Daarna vol- Driedaagse rolstoelers 's-HEER ARE ND S KERKE - Vanuit het verzorgingshuis Poelwijek in 's-Heer Arendsker- ke wordt vanaf maandag 28 juni de jaarlijkse rolstoel- annex wandeldriedaagse gehouden. De driedaagse is in eerste in stantie bedoeld voor bewoners van het verzorgingshuis, maar ook anderen mogen meedoen. Mensen die zich in een rolstoel voortbewegen worden geduwd door vrijwilligers en familiele den. Per avond wordt zo'n 5 ki lometer gewandeld. Het vertrek is om 18.00 uur bij Poelwijek. De eerste tocht is maandag 28 juni, de andere de dinsdag en woensdag erop. gen de Jacob Roggeveenstraat, de J. P. Coenstraat, deEvertsen- straat tussen de J. P. Coenstraat en de Jacob Catsstraat en ten slotte de Jacob Catsstraat. Naereboutstraat Na de bouwvakvakantie wordt gelijktijdig aan een tweede tra cé gewerkt, dat begint in de Naereboutstraat ter hoogte van de Willem Barentszstraat. Ver volgens gaat het richting de Westsingel en - om de bomen langs de Westsingel te sparen - zelfs deels door het water van de Westvest richting de Piet Hein- straat. Om het drukke verkeer op de Piet Heinstraat niet te hin deren, wordt de rioolbuis met een nieuwe methode als het wa re onder de weg door geperst, richting het Koepoort-parkeer terrein. ,,Dat is echt een tech nisch hoogstandje", zegt pro jectleider T. K. de Jonge. Het tijdsschema van de werk zaamheden is zeer strak, omdat de sanering van de Westvest eind dit jaar moet beginnen. De gemeente probeert de komende maanden de hinder voor de be woners van Goes-West tot een minimum te beperken, al is enig overlast onvermijdelijk. Zo is de Zuidvlietstraat in de eerste fase van de werkzaamheden afge sloten. Verkeer richting de wijk Nieuwwest moet dan via het Tiendenplein rijden. Omdat de straten toch open moeten, grijpt de gemeente de situatie aan om de verkeerssitu atie in de wijk te verbeteren. Een aantal straten wordt in elk geval ingericht als 30-kilome- terzone. Met de wijkvereniging en een afvaardiging van de wijkbewoners wordt nog over legd hoe dat precies gestalte moet krijgen. Dat de riólerings- werkzaamheden nu beginnen wil niet zeggen dat over de ver keersmaatregelen al besluiten zijn genomen, benadrukt pro jectleider De Jonge. ,,Die pap is zeker nog niet gestort." door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De provincie blijft ruziën met waterschap Zeeuwse Eilanden over de her ziening van de peilbesluiten. Gedeputeerde Staten zijn van mening dat de nog niet herziene besluiten al sinds september 1997 niet meer geldig zijn en dringt er daarom op aan meer vaart te zetten achter de herzie ning. Het waterschap is het daar absoluut mee oneens en heeft geen zin meer in een discussie daarover. Peilbesluiten, waarvan de meeste uit 1982 dateren, regelen het waterpeil in de sloten in een bepaald gebied. Deze moeten worden herzien, maar daar is veel tijd mee gemoeid omdat het waterschap vaak moet schippe ren tussen de belangen van na tuur en landbouw. Bovendien zijn de procedures voor de herziening omslachtig en tijdrovend, vanwege het voorgeschreven overleg met de diverse instanties en de daarop volgende verplichte inspraak ronde. De inspanningen rond de wateroverlast van vorig jaar september zorgden bovendien voor vertraging. Gedeputeerde Staten staan op het standpunt dat de niet-her- ziene besluiten niet meer rechtsgeldig zijn, maar Zeeuw se Eilanden bestrijdt dat. Uit voerig overleg op ambtelijk niveau tussen provincie en wa terschap heeft beide partijen niet tot elkaar gebracht. Het waterschap, dat de discussie in middels beu is, heeft daarom de mening van de provincie 'voor kennisgeving' aangenomen en weigert vooruitlopen op het mo gelijke geval dat iemand een be roep doet op de ongeldigheid van een peilbesluit. Opvatting GS hebben dinsdag andermaal onderstreept dat zij bij hun op vatting blijven. „Het behoort primair tot de verantwoorde lijkheid van uw bestuur op wel ke wijze u hiermee wilt om gaan", schrijven zij koeltjes in een brief die aan het waterschap wordt gezonden. Procedure Tegelijk dringt het provinciebe stuur er bij het schap op aan de herziening van de besluiten 'aanzienlijk te intensiveren'. Volgens de huidige plannen duurt het nog tot 2006 voordat er voor alle 27 gebieden een nieuw besluit ligt. Wel zijn GS bereid om de procedure voor het herzien van peilbesluiten in overleg met beide Zeeuwse wa terschappen 'kritisch te bezien'. Op dit moment zijn drie peilbe sluiten (Kadijk, Den Inkel en Kleverskerke) herzien. Voor vijf gebieden (Goese kanaal, Yerse- ke Moer, Bath-Oost, afvoer- gebied Oosterland en de buiten dijkse gebieden rond het Veerse Meer) loopt de procedure. In overleg met de provincie wordt de komende tijd voorrang gege ven aan het Prunjegebied en de afvoergebieden Maelstede en Dekker. GEMEENTE REIMERSWAAL KENNISGEVING ONTWERP T HERZIENING BESTEMMINGSPLAN DORPSZICHT WAARDE Met ingang van 17 juni tot en met 14 juli 1999 ligt voor iedereen ter inzage op kamer 3.10 in het gemeentehuis aan het Oude Plein I in Kruiningen het ontwerp van de 1' herziening van het bestemmingsplan "Dorpszicht Waarde". U kunt de stukken inzien op werkdagen van 09.00 tot 12.30 uur en 's middags op afspraak. De herziening bevat een aanpassing van de voorschriften, waar onder het toevoegen van een faseringsvoofschrift voor het verle nen van bouwvergunningen voor nieuwe woningen. Gedurende de termijn van tervisielegging kan iedereen schriftelijk zijn ziens wijze over het ontwerp kenbaar maken aan de gemeenteraad. BESTEMMINGSPLAN "KANAALARM HANSWEERT" Op 25 mei 1999 heeft de gemeenteraad het bestemmingsplan 'Kanaalarm Hansweert' vastgesteld. Het bestemmingsplan regelt in hoofdzaak het bestemmen van de voormalige kanaalarm voor groenvoorzieningen en recreatie en voor woningbouw. Ook een klein deel van de bestaande kern (omgeving R.K kerk) is in het plan betrokken. Het bestemmingsplan ligt met ingang van 17 juni tot en met 14 juli 1999 voor iedereen ter inzage op kamer 3.10 in het gemeentehuis aan het Oude Plein 1 in Kruiningen. U kunt de stukken inzien tijdens werkdagen van 09.00 lot '12:30 uur en 's middags op afspraak. Over het ontwerp van het bestemmings plan heeft niemand tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar gemaakt. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan heeft de gemeenteraad in de plankaart en de voorschriften enke le wijzigingen aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest gedurende de termijn van terinzagelegging van het ont werp schriftelijk zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken, kan gedurende bovengenoemde termijn van terinzagelig- ging bij Gedeputeerde Staten van Zeeland schriftelijk bedenkin gen inbrengen tegen het bestemmingsplan. Verder kan iedereen gedurende de termiin van terinzageligging bij Gedeputeerde Staten schriftelijk bedenkingen indienen tegen de wijzigingen die de gemeenteraad bij de vaststelling van het bestemmingsplan ten opzichte van het ontwerp heeft aangebracht. ONTWERP V HERZIENING BESTEMMINGSPLAN "ROZEBOOM" KRABBENDIJKE Met ingang van 17 juni tot en met 14 juli 1999 ligt voor iedereen ter inzage op kamer 3.10 in het gemeentehuis aan het Oude Plein 1 in Kruiningen het ontwerp van de V herziening van het bestem mingsplan "Rozeboom" Krabbendijke. U kunt de stukken inzien op werkdagen van 09.00 tot 12.30 uur en 's middags op afspraak. De herziening bevat een aanpassing van de voorschriften, waar onder het toevoegen van een faseringsvoorschrift voor het verle nen van bouwvergunningen voor nieuwe woningen. Gedurende de termijn van tervisielegging kan iedereen schriftelijk zijn ziens wijze over het ontwerp kenbaar maken aan de gemeenteraad. BESTEMMINGSPLAN "DORPSZICHT WAARDE" Tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland tot goedkeuring van het bestemmingsplan "Dorpszicht Waarde" is géén beroep ingesteld. De goedkeuring is nu onherroepelijk. Het bestemmingsplan ligt voor iedereen ter inzage op kamer 3.10 in het gemeentehuis aan het Oude Plein 1 in Kruiningen U kunt de stukken inzien op werkdagen van 09.00 tot 12.30 uur en 's middags op afspraak. Kruiningen, 16 juni 1999 Namens burgemeester en wethouders v; Reimerswaal, ir J. Gideonse. Hoofd afdeling Bouwen en Wonen. Open Planuitwerking Rijksweg 57 Inlooopavond over het weggedeelte in de Gemeente Veere. Op dinsdag 22 juni 1999 zal er een inloopavond worden gehouden over de nieuwe rijksweg 57 op Walcheren. Het gaat op deze avond om het deel van de rijksweg dat is gelegen in de Gemeente Veere en om de Rondweg Serooskerke Noord. In afwijking van hetgeen in de nieuwsbrief van april 1999 is vermeld, zal er in plaats van twee informatie-avonden één inloopavond worden gehouden in de Gemeente Veere. De inloopavond zal worden gehouden in het verenigingsgebouw De Zandput, Zandput 5 te Serooskerke. U kunt tussen 19.00 en 22 00 uur binnen lopen op het moment dat het u schikt Van de N57 en de Rondweg Serooskerke Noord zijn nu meer gedetailleerde tekeningen gereed. U kunt deze tijdens de inloopavond bekijken en becommenta- riëren.Tevens is er gelegenheid om vragen te stellen. Degenen die betrokken zijn bij het maken van het ontwerp geven graag uitleg bij de tekeningen, U bent van harte welkom. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer ing. E. Soeterik (Rijkswaterstaat Directie Zeeland, 1 tel. 01 18 - 686523) V p/a Rijkswaterstaat directie Zeeland Postbus 5014,4330 KA Middelburg 3 Tel. 0118 - 686000 Directie Ruimte, Milieu en Water Provincie Zeeland Bekendmaking -zzzzzzzzz Openbare aanbesteding Namens de Provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water zal Tauw bv overeenkomstig het Uniform Aanbestedings reglement 1986 aanbesteden: Bestek T02/3724212/HUS/D01: Voor het uitvoeren van Waterbodemsaneringswerkzaamheden inclusief bijbehorende en bijkomende werkzaamheden van de Binnenvest vanaf het voormalige gasfabrieksterrein tot aan de Dubbele Poort in de ge meente Hulst Het bestek T02/3724212/HUS/D01 Waterbodemsanering Binnenvest omvat in hoofdzaak: - vooropname slibdikte; - inrichten en opruimen werkterrein; - verwijderen bomen en struiken; - aanbrengen laad-losplaats slib; - inrichtingen slibdepot; - verwijderen en schoonspuiten puin Binnenvest; - slib verwijderen Binnenvest circa 12.000 m3 vanaf het water; - sanering teerverontreiniging waterbodem Binnenvest in den natte tot 0,5 m minus bovenzijde waterbodem; - afvoeren verontreinigd slib; - aanbrengen kleiafdichting Binnenvest; - aanbrengen taludbescherming van puin; - arbeidshygiënische voorzieningen/veiligheidsmaatregelen. De uitvoeringstermijn voor de grondsanering/aanleg van het systeem bedraagt 70 werkbare werkdagen. Afwijkingen van het Uniform Aanbestedingsreglement 1986: - artikel 19 lid 1, de termijn van gestanddoening bedraagt 60 dagen. Bestek en diskette Het bestek is samengesteld met behulp van de RAW-systematiek. Het bestek kost 250- (inclusief btw). Tegen een meer prijs van 50,00 (inclusief BTW) wordt het bestek op diskette (3,5 inch, 1.44 Mb) in standaarduitwisselingsformaat mee gezonden. De aanvragen voor het bestek dienen uiterlijk 1 juli 1999 bij Tauw bv, Postbus 133, 7400 AC DEVENTER t.a.v. de heer R.M.J. van Eldik binnen te zijn, door het verstrekken van een éénmalige machtiging aan Tauw onder vermelding van bedrijfsnaam, contactpersoon, adres, postcode plaats, telefoon- en faxnummer, postrekening of bankrekeningnum mer, besteksnummer, bedrag (inclusief BTW), handtekening en datum van machtiging. Andere betalingen worden niet geaccepteerd. Toezending van het bestek zal op vrijdag 2 juli 1999 plaatsvinden. Het bestek ligt vanaf 28 juni 1999 ter inzage bij Tauw bv, Handelskade 11, 7413 AP Deventer, contactpersoon de heer R.M.J. van Eldik en bij de directie Ruimte, Milieu en Water voornoemd, contactpersoon de heer P.S. Brand. Inlichtingen zullen worden verstrekt op dinsdag 13 juli 1999 om 13.30 uur in zaal A+B van het kantoor van de voor noemde directie Ruimte, Milieu en Water te Middelburg. De nota van inlichtingen wordt aan de bestekhouders toegezon den. De aanbesteding wordt gehouden op woensdag 18 augustus 1999 om 11.00 uur in zaal A van het kantoor van de voor noemde directie Ruimte, Milieu en Water te Middelburg. Betalingswijze De betaling van de aannemingssom zal geschieden aan de hand van betalingsstaten, die na elke periode van vier weken worden opgemaakt. Geschiktheidseisen en gunningscriteria De belangrijkste geschiktheidseisen en gunningscriteria: 3. de inschrijver moet desgevraagd binnen een week na het daartoe ontvangen verzoek de in het bestek genoemde ge gevens verstrekken; 4. voor de opdracht van het werk komen uitsluitend in aanmerking inschrijvers die: - voldoen aan het gestelde in punt 1 niet instaat van faillissement of liquidatie verkeren; in de laatste drie jaren op een vakkundige regelmatige wijze hebben uitgevoerd en tijdig opgeleverd een werk op het gebied van waterbodemsaneringsprcjecten met een aannemingssom van minimaal 250.000.-; <n de laatste drie boekjaren een gemiddelde omzet aan werken in de waterbodemsanering hebben gerealiseerd van ten minste 750.000,-; 3. vereisten op het gebied van ervaring: c. personeel: de inschrijver moet beschikken over het voor het desbetreffende werk vereiste personeel, zowel op het gebied van uitvoering als van ondersteuning; d. handling: veiligheidsklasse, ervaring met uitvoering van werken onder basispakket en vervolgpaxket wate'bodemsanenng 4. bij de beoordeling of een inschrijver voor de opdracht in aanmerking komt werdt mede de inschrijf staat in be schouwing genomen. Directie De directie zal worden gevoerd door Tauw bv. Gedeputeerde staten van Zeeland, directie RuimteMilieu en Water Het Groene Woud 1. Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 01180 - 31700. I Royale hoekopstelling met 3de korven en hoge hangkasten I maximale bergruimte. Compleet met schouw, combimagnetron, koelkast, kookplaat, 1 afwasautomaat, werkblad en spoelbak. Prachtige keuken opstelling met afgeschuind front. Compleet met koelkast, gas-elektro j combinatie, schouw afwasautomaat, I werkblad en spoelbak. L De deurfronten van deze hoekkeuken hebben \een lamellen profilering. Een sfeervol geheel. Compleet met afwasautomaat, oven, 1 keramische kookplaat, schouw, koelkast en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Luxe hoekkeuken met lamellen protiel. Compleet met keramische kookplaat, schouw I 90 cm, combimagnetron, afwasautomaat, I koelkast en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. DOEN! Bijzonder decoratief is deze MAXI-line hoek keuken. Het vierzijdig afgeronde deurfront is leverbaar in vele kleuren en wordt gecombi neerd met warme houttinten. Compleet met I combimagnetron, afwasautomaat, schouw, kookplaat, koelkast en^ multiplex werkblad r w - Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 Open: Ma. t/m Za. 09.30-18.00 uur. Vr. tot 21.00 uur. (Tevens 's avonds geopend op afspraak).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 38