Beschermd leven onder een stolp Uit Zee!ars« S Filma buiten ZeeBand l& exposities 16 t/m 22 juni Nellie Grim uit Heinkenszand exposeert vanaf vandaag t/m 10 juli aquarellen, olieverven en keramiek in 't Kunstuus in Heinkenszand. De galerie is geopend op woensdag en donderdag van 13.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 13.00 tot 18.00 en 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. Tij dens de Open-Atelierroute in Borsele, op zater dag 3 en zondag 4 juli, is 't Kunstuus geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Leerlingen van stedelijke scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg openen don derdagmiddag om 13.00 uur in de Zeeuwse bi bliotheek een tentoonstelling over 'Wonen' met werkstukken van leerlingen uit de brug klassen (l)VBO. De expositie is t/m 10 juli te be zichtigen tijdens de openingsuren van de bi bliotheek. In De Schurezolder, boven 't Winkeltje van Jan netje in Zoutelande, worden van 17 t/m 22 juni Werkstukken uit het boek'Quilt-tour a la Pom padour' geëxposeerd. De Schurezolder is da gelijks/behalve zondag, geopend van 10.00 tot 16.00 uur. In het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland in Goes is van 19 juni tot 19 september een ten toonstelling te bezichtigen over de Goese schutters in de zeventiende en achttiende eeuw. Het museum is geopend op maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zater dag van 13.00 tot 17.00 uur. In blikmuseum De Blikvanger in Renesse is t/m 27 augustus de expositie 'Scheepjes in de fles', gemaakt door Bert van der Kruk uit IJmuiden, te bezichtigen. Het museum is geopend op dins dagen vrijdag van 10.00 tot 12.00uurenopde zondagen 4 en 18 juli en 1 en 22 augustus van 13.00 tot 17.00 uur. De internationale tentoonstelling 'Het betover de plein' is van 19 juni t/m 3 oktober te bezichti gen op het Abdijplein in Middelburg. Tien Euro pese kunstenaars tonen er nieuwe beelden en objecten: Stephan Balkenhof (D), Berlinde de Bruyckere (B), Jan Fabre (B), Michel Huisman {NU, Edward Lipski (GB), Mark Manders (NL), Juan Munoz (E), Jan van Munster (NL), Jean- Luc Vilmouth (F) en Henk Visch (NL). In het aan het Abdijplein grenzende Zeeuws Museum is tegelijkertijd bestaand werk van deze kunste naars te zien. Els van Egeraat (schilderijen) en Corrie Hage naars (polybronsbeelden) exposeren onder de titel 'Pareltjes van de kunst' in de Mollegangen in Bergen opZoom. Dezezomertentoonstelling is tot 4 juli te bezoeken op vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op afspraak. In Het Markiezenhof in Bergen op Zoom is t/m 19 september de expositie 'Karakters' te zien, foto-portretten van bekende en markante Ber- genaren gemaakt door Jan Nederveen. De ex positie is te bezichtigen op dinsdag t/m zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Rotterdam Museum Boymans van Beuningen (Museum park 18-20): t/m 29 augustus -150 JaarVan Beu- ningen:150 Jaar Rotterdamse verzamelaars t/m 31 december - Selectie uit aanwinsten en Hoogtepunten collectie kunstnijverheid en in dustriële vormgeving. Maritiem Museum Rotterdam (Leuvehaven 1 t/m 5 september -125 jaar Maritiem Museum 'Prins Hendrik'. Jubileumtentoonstelling. Ned. Architectuur Instituut (Museumpark 25): t/m 20 juni - Francine Houben - Nederlands Openluchtmuseum; t/m 27 juni - Ondergronds bouwen: Geotecture. Inzendingen ter oplos sing voor de stedelijke problematiek in Valken burg aan de Geul. KunstHAL (Westzeedijk 341): t/m 4 juli - Picas so. De tentoonstelling omvat Picasso's gehele carriere: vanaf de vroege 'blauwe' en 'roze' pe rioden en het kubisme tot aan zijn laatste jaren in Zuid-Frankrijk; t/m 20 juni - Weegee. Foto grafie. New York 1935-1960; t/m 22 augustus - Magie en Modernisme. Kunstenaars van Bali 1928-1942. Hist. Museum 'Schielandshuis' Atlas van Stolk (Korte Hoogstraat 31): t/m 27 juni - Kandelaars, kasten en keukengerei. Huisraad op prent en te kening; t/m 5 september - Kanonnen, klokken kandelaars. Koper en brons uit Rotterdam; t/m 15 oktober - Piek, pop en poen. Geld in het Ne derlands spraakgebruik. Nationaal Schoolmuseum Nationaal Onder wijscentrum (Nieuwe Markt 1a): t/m 3 oktober - Met de handgeschreven. In het kader van 1999 Jaarvan het Handschrift. Chabot Museum (Museumpark 11t/m 6 sep tember -Zomerpresentatie. Schilderijen, beel den; t/m 1 augustus-Arno Hammacher. Recent fotowerk; t/m 1 augustus -Collectiepresentatie, Nieuwe aanwinsten/schenkingen. Antwerpen Museum voor Hedendaagse Kunst: tot 15 au gustus - Henry Moore 1898-1986. Eén van de meest invloedrijke beeldhouwers uit de twin- I tigste eeuw; tot 22 augustus - Trouble Spot. Painting. Scheepvaartmuseum Steen: tot november 1999 - Schatten uit de reserve. Kathedraal: tot 30 september - Kruisweg. Witte l marmeren beelden van Hilde Van Sumere. Tot 130 september - Antoon van Dijck anders beke- ken. Etnografisch Museum: tot 29 augustus - Enku. Tijdloze beelden uit het 17e-eeuwse Japan. Hessenhuis: tot31 oktober - Na naar van Van Dijck. Koninklijk Museum voor Schone Kunsten: tot 15 augustus-Antoon van Dijck. Museum Planitin-Moretus: tot 22 augustus - 'Een begenadigd prentkunstenaar Van Dijck. Museum Rubenshuis: tot 22 augustus - Land schapstekeningen van Van Dijck. Openluchtmuseum voor Beeldhouwkunst: tot i 15 augustus- Henry Moore 1898-1986. St-Jorispand: tot 17 juli - Jean Michel Folon. Volkskundemuseum: tot 31 oktober - Na naar [Van Dijck. Woensdag Rotterdam Plaswijckpark - 75.00 uur: Brammetje en Cato. Poppentheater Anneke Strack-Bennik. Nighttown -21.00 uur;The wailers. Open Hof - 11.00 uur: Marktconcert. Oecumenisch OuderenkoorOmmoord o.l.v. Willem Blonk. Luxor Theater - 20.00 uur: De Ploeg. 'En nu..revue!' M.m.v. NUHR. De Ploeg bestaat uit Genio de Groot, Han Römer en Titus Tiel Groenestege en de man nen van Niet Uit Het Raam. In 'En nu..Revue!', een voorstelling die er gens tussen cabaret en toneel ligt, zal het begrip revue op onverbiddelijke wijze gefileerd worden. Ro Theater-20.30 uur: Kater. De eerste eigen jongerenproductie van het RO Theater en de Rotterdamse Schouw burg. Jorg Schellekens en Ernest van der Kwast (ex-)leerlingen van het Eras miaans Gymnasium schreven op uit nodiging van de Rotterdamse Schouwburg een wrange en bizarre turbokomedie over de lotgevallen van een groepje jongeren. R'damse Schouwburg - diverse tijden: 30e Poetry International. Een veertig tal dichters uit ongeveertwintig landen presenteert zich. Het programma be staat uit voordrachten, lezingen, the maprogramma's, vertaal- projecten, interviews en discussies. Ook muziek en theater maken deel uit van het festi val datzich zowel overdag als's avonds afspeelt op verschillende podia in de Rotterdamse Schouwburg. Antwerpen De Muze - 22.00 uur: Dirk Joris invi teert. Poppentheater 't Sterretje - 15.00 uur: Het spoorbermkonijn door Poppen theater Mieke Krik, voor kinderen van 3-7 jaar. Donderdag USA guidingline (NL). Youthcrew hardcore. Grote- o f St. Laurenskerk - 12.45 uur: Lunchpauzeconcert. Irene Kleijwegt - alt-mezzo en Cees van Zwieten - pia- Nighttown - 20.30 uur: Blof support Nighttown - 23.00 uur: Transmitter. Mainhall: dj v/d Brink. Basement: T!M Theater: dj Bootsy Call. Rotown - 22.00 uur: Rotowns Heavy Dub-reggae Night met Jah Free en Vi- bronics. SKVR Muziekschool Larenkamp - 19.00 uur: Leerlingenuitvoering. Pia no. Leerlingen van Jos v.d. Hoff, F. Tuinder, C. Boschman, F. Verhoef. Luxor Theater - 20.00 uur: De Ploeg. 'En nu..revue!' M.m.v. NUHR. DePlöeg bestaat uit Genio de Groot, Han Romer en Titus Tiel Groenestege en de man nen van Niet Uit Het Raam. Nighttown Theatercafé - 21.00 uur: The Comedy Factory. Stand up come dy. Ro Theater-20.30 uur. Kater. De eerste eigen jongerenproductie van het RO Theater en de Rotterdamse Schouw burg. Café Floor - 22.30 uur: Poetry Slam. Bastian Bootcher, Ruben van Gogh, Hager Peeters, Boris Preckwitz en Tra cy Splinter- Auteurs beconcurreren el kaar met eigen teksten en hun manier van presenterén, om.de gunst van het publiek resp. een jury te winnen. Goethe Inptitut Rotterdam 11.00-14.00 uur;Poëzie en het publiek. Seminar. Michael Schmidt, Alex Susanna en Al Creighton houden ieder een inleiding oy.er verschillepdeivor- men van poeziepröm.otie in respectie velijk Engeland, Spanje en het Cari- bisch gebied. R'damse Schouwburg - diverse tijden: 30e Poetry International. Een veertig tal dichters uit ongeveertwintig landen presenteert zich. Antwerpen Echt Antwaarps Teater - 20.15 uur: Thuisfront, drama met Denise Zim merman, Veerle Dejonghe e.a. De Muze - 22.00 uur: Mike Zinzen invi teert. Poppentheater 't Sterretje - 15.00 uur: Het spoorbermkonijn door Poppen theater Mieke Krik, voor kinderen van 3-7 jaar. Vrijdag Rotterdam Dansateliers -17.30 uur: De Zuidpool. Locatieproject waarbij drie choreogra fen zich hebben laten inspireren door het boek Ruimten Rondom van Geor ges Perec; De Vlerk—21.30 uur: Spacehits. CAN The Apeman (NL). Snotty sixties beat psychosurf. Jongerencentrum Baroeg - 21.00 uur: The Wernt (UK Punk met 2 GBH-leden 1 ex English Dogslid), Sick On The Bus (UK Punk met Varukers-leden), Special Duties (UK oi/punk). Mëastheater - 23.00 uur: The dj's van TMF. Oude- of Pelgrimvaderskerk - 20.00 uur: Kamerkoor Voci Volanti i.s.m. het Sinfonietta-orkest uit Leiden. Pauluskerk - 20.15 uur: Koorproject Rotterdam o.l.v. Maarten Michielsen. Prinsekerk - 20.15 uur: VU-Orkest o.l.v. Daan Admiraal. Luxor Theater - 20.00 uur: De Ploeg. 'En nu..revue!' M.m.v. NUHR. De Ploeg bestaat uit Genio de Groot, Han Romer en Titus Tiel Groenestege en de man nen van INiet Uit Het Raam. Nighttoiwn - 20.30 uur: Kater. De eerste eigen jongerenproductie van het RO theater en de Rotterdamse Schouw burg. Goethe Institut Rotterdam 11.00-14.00 uur: Nederlandse poezie in vertaling. Seminar. Mare Reuge- brink geeft een kort overzicht van de hedendaagse Nederlandse poezie; Victor Schiferli geeft een overzicht van de activiteiten van het Nederlands Lite rair Produktie- en Vertalingenfonds m.b.t. de poezie. Museumpark - vanaf 10.30 en 19.30 uur: De Parade. Reizend theaterfestival vol theater, dans, muziek, kunst, ver tier, magie, rariteiten, attracties en spektakel. R'damse Schouwburg - diverse tijden: 30e Poetry International. Een veertig tal dichters uit ongeveer twintig landen presenteert zich. Antwerpen Echt Antwaarps Teater - 20.15 uur: Thuisfront, drama met Denise Zim merman, Veerle Dejonghe e.a. Internationaal Zeemanshuis - 20.00 uur: Cafépraat van Alex van Haecke. Nederlands Kamertoneel - 20.30 uur: Altijd vanavond door het Nederlands KamerToneel. Fakkelteater (Zwarte zaal) -20.30 uur: Wille Wille met Myriam Mulder en Frank De Beule. Kathedraal - 11.00 en 12.30 uur: Bei aardconcert door de stadsbeiaardier. Wereldculturencentrum Zuiderpers- huis - 20.30 uur: Cheikh Lö (Senegal) i.k. Senegalees weekend. Poppentheater 't Sterretje - 15.00 uur: Het spoorbermkonijn door Poppen theater Mieke Krik, voor kinderen van 3-7 jaar. Nederlands Kamertoneel - 20.30 uur: Altijd vanavond door het Nederlands KamerToneel. Noordteater - 20.30 uur. De Parochie van Miserie, Antwerps volkstoneel. Zaterdag Rotterdam Bluessocieteit l'Esprit - 22.00 uur: Black Blues. Rhythm blues. C5 Jazz - 21.00 uur: Harry's Jazz Blues Band. Dixieland. De Vlerk - 22.30 uur: All. USA. Old skool emocore. De Vlerk-00.30 uur: Fool's Gold. Early nineties dancenight. Grote- of St. Laurenskerk - 15.00 uur: Orgelconcert o.l.v. Peter Pieters, Me- chelen (B). Muziek Theatercafé Mach - 23.00 uur: Jugglers Clowns. Akoestische Popsongs. Nighttown - uur: Line up T.B.A. Nighttown -23.00 uur: The Tube; New Frontier Dance Festival. Basement: Frank van de Brink; Platform: Nubian Kev. Nighttown/Chemistry: Nick K.; Ri chard; Marcello; Pure Sience; Cassius (Djset); Ronald Molendijk Michel de Hey; Hybird; 100 Isis. Rondom Noorderbrug - 19.30-23.00 uur: Midzomerklassiek. Muziek vanaf het water van de Rotte. Afsluitend vuurwerk. Nighttown-20.30uurKater. De eerste eigen jongerenproductie van het RO Theater en de Rottèröamse Schouw burg. Centrum Hillegersberg - 11.00-18.00 uur: Jazzfestival Hiliegersherg 1999. Lawrence Renes dirigeert dinsdag La Boheme in de Rotterdamse Schouwburg. Museumpark - vanaf 10.30 en 19:30 uur: De Parade. Reizend theaterfesti val. Antwerpen Echt Antwaarps Teater - 20.15 uur: Thuisfront, drama met Denise Zim merman, Veerle Dejonghe é;a. Internationaal Zeemanshuis - 20.00 ./uur: Cafépraat van Alex van Haecké; Nederlands Kamertoneel - 20.30 uur: Altijd vanavond door het Nederlands KamerToneel. Fakkelteater (Zwarte zaal) -20.30 uur: Wille Wille met Myriam Mulder en Frank De Beule. Koningin Elisabethzaal - 20.00 uur: Laureaten Koningin Elisabethwed- strijd. Wereldculturencentrum Zuiderpers- huis - 20.30 uur: Ifang Bondi Issa Sow Gorée (Gambia-Senegal). Nederlands Kamertoneel - 20.30 uur: Altijd vanavond door het Nederlands KamerToneel. Noordteater - 20.30 uur. De Parochie van Miserie, Antwerps volkstoneel. Zondag Rotterdam De Doelen, grote zaal - 11.00 uur: Rot terdams Jeugd Symfonie Orkest o.l.v. Peter Biloen m.m.v. Lisa Jacobs, viool. Bluessocieteit l'Esprit - 20.00 uur: SK VR Popschool. Presentatieavond di versebands. Dodorama - 15.00 uur: R:IP. Rotter damse Improvisatie Poel o.l.v. Willy Bakker Pierre Verbeek: Le Voix du Sang. Paradijskerk - 15.30 uur: Erasmus Ka merkoor o.l.v. Romain Bischoff. Wer ken van Nederlandse componisten. Prinses Theater - 20.15 uur: Ortiga En semble (Chili). Latijns-Amerikaanse muziek. Rotown - 22.00 uur: Weezer. Sessie. Centrum Hillegersberg - 13.00-17.00 uur: Jazzfestival Hillegersberg 1999. Feyenoord Stadion -12.00-21.00 uur: The Country Music 6?Dance Experien ce. Drie onderdelen: pïuziek, dans en country markt. Met optredens van The Mavericks featuring The Havana Horns, Scooter Lee, Heather Myles, The Lenne rockers en Black Hills Coun try Band. Museumpark - vanaf 10,30 en 19.30 uur: De Parade. Reizend theaterfesti val. Nighttown/8asement-21:30 uur;Port- land project. Promo band. Park Waterland - 13.30-22.00 uur: Spi kepop 1999. Met optredens van o.a. Jaywalkers, Dutch Drums, Nilsson, Li berator, Krezip,: Undeclinable Ambus cade, Dyzack, Labsrinto, U-gene &Oh- Jay en Postmen. Prinses Beatrikbafk- 12.00-20.00 uur: 7e Spectrumfestival. Wereldmuziek- en popmuziekfestival. Er is een hoöfd- podium met Yakki Famirie New Born Creation, Iraque Maqam Ensemble, Fulla Band, Grupo Melao. Verder een dancepodium en Wereldpodium, straat- en kindertheater. Antwerpen Echt Antwaarps Teater - 15.00 uur: Thuisfront, drama met Denise Zim merman, Veerle Dejonghe e.a. Nederlands Kamertoneel - 15.00 uur: Altijd vanavond door het Nederlands KamerToneel. Kathedraal -15.00- 76.00 uur: Beiaard concert door de stadsbeiaardier. Noordteater - 15.00 uur. De Parochie van Miserie, Antwerps volkstoneel. Maandag Rotterdam Museumpark - vanaf 10.30 en 19.30 uur: De Parade. Reizend theaterfesti val. Antwerpen Bourlaschouwburg - 20.00 uur: Ko ninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen met soliste Inger Dam Jen sen, sopraan. Hopper-21.00 uur: Frank Vaganee, Dré Pallemaerts Guests. Poppentheater 't Sterretje - 75.00 uur: Het spoorbermkonijn door Poppen theater Mieke Krik, voor kinderen van 3-7 jaar. Dinsdag Rotterdam Jazzcafé Dizzy - 22.00 uur: Elfferïch Fi ve. Jeroen Elfferich, slagwerk, Wim Ni- naber, tenorsax, Stanislav Mitrovic, te- norsax/Ewi, Bert van der Muilen, contrabas, Rik Fennis, gitaar. Rotterdamse Schouwburg, gr zaal - 20.15 uur: La Boheme van Giacomo Puccini. Nationale Reisopera. Muzikale leiding Lawrence Renes. Museumpark - vanaf 10.30 en 19.30 uur: De Parade. Reizend theaterfesti- Antwerpen De Muze - 22.00 uur: De Muze Vijf. Hopper - 21.00 uur: Leerlingen Jazz Studio of conservatorium. Poppentheater 't Sterretje - 15.00 uur: Het spoorbermkonijn door Poppen theater Mieke Krik, voor kinderen van 3-7 jaar. Het meest kenmerkende van de kunstwerken van Ingrid Roscheck is dat ze bijna allemaal onder een stolp te be wonderen zijn. Alsof de kunstenaar afgesloten werelden wil maken; beveiligd tegen de buitenwereld en gemaakt om inwendig te kunnen leven. Want dat is een tweede ken merk van haar werk: leven. Bloemen, darmen, hersenen. Het klinkt bloederig, maar is het niet. Tot en met 10 juli is Roschecks kunst te bekijken in de Schotse Huizen te Vee- re. De titel is Plaatsen, Gebeurtenissen, Vormen, Vehikels, Ontwerpen. Ze voeren de kijker in een aparte wereld; le vend onder glazen bescherming. door Ben Oerlemans Roschecks objecten lijken al lemaal te leven; stromend wa ter, darmen en hersenen met daarop bloeiende bloemen. Soms staat er een echte bak water onder en zijn er echte bloemen verwerkt, wat de schijn verder kan bedriegen. Maar het is allemaal kera miek, ijzer, gips en klei. Knap gedaan in lichte heldere blau we kleuren. De titels duiden ook op beweging: Vehikel, Ge beurtenis; er zit leven in de brouwerij bij Roscheck. De kunstenares werd in 1957 in het Duitse Oberhausen ge boren en studeerde tot 1982 aan de Staats Kunstacademie in DüsseldorfHaar vrije ruimte vulde ze in met kunst geschiedenis filosofie en Egyptologie. Na een verblijf in Cairo had ze een tijd een ate lier in New York. Sinds haar terugkeer naar Europa woont en werkt ze in Keulen, waar ze regelmatig op grote kunst beurzen exposeert. Na de een wording van Oost- en West Duitsland werd ze door het Bundesland Nord Rhein West- falen uitgenodigd om mee te werken aan een uitwisselings project met voormalige Oost- duitse steden. Het werd voor haar een ver blijf in Leipzig. In 1993 werd ze gevraagd deel te nemen aan een workshop aan de Kunst academie van Lissabon en tot 1995 was ze gastdocente aan de Staats Kunstacademie in Münster. Sinds 1982 deed ze mee aan talrijke tentoonstel lingen en nam ze deel aan het inrichten van exposities. Tot nu toe realiseerde ze drie 'Kunst am Bau' projecten. Grenzen In Roschecks kunst nemen de grenzen een vooraanstaande plaats in. Beeldhouwwerken zijn vaak bedoeld om volledig in de ruimte op te gaan; om er als het ware deel van uit te gaan maken. Zo kan het wei eens gebeuren dat met moder ne tentoonstellingen het kunstobject voor vuilnis wordt aangezien door de schoonmakers van het muse um, of kan een brandspuit worden opgewaardeerd tot kunst. Tekst en uitleg is er dan voor nodig om de bezoeker er op attent te maken dat men met iets bijzonders te maken heeft. De meeste van Ro schecks schilderijen hebben weliswaar een lijst, maar die is er vaak eigenlijk voor om een voortzetting aan te geven met de omgeving. De lijsten van Rembrandts werken harmoni ëren met de kamer waarin ze hangen, om maar een voor beeld te noemen, hoewel de scheiding tussen kunst en muur heel erg duidelijk wordt aangegeven. Bij Roscheck zijn de scheidingen, zo op het eer ste gezicht, niet duidelijk aan gegeven. De objecten staan in de ruimte, maken er deel van uit. Omdat ze haar werelden met een glazen stolp afscheidt, is er visueel geen verschil tus sen werk en zaal. Maar dit is de schijn die be driegt. Onder de glazen huisjes zijn eigen levende universums aan te treffen. Ze leiden een apart leven, staan op zichzelf. Soms is er een draad naar de buitenwereld. Roscheck heeft De kunstwerken van Ingrid Roscheck staan allemaal onder een stolp. dan van binnen uit een verbin ding naar de rand van de stolp aangebracht. Maar in het alge meen zijn het net scheepjes in flessen, Japanse tuintjes of di orama's. Het duidelijkst komt dit tot uitdrukking in het ob ject 'kamer', waar -hoe kan het ook anders- een woonruimte is opgebouwd. Het lijkt alsof Roscheck wil zeggen dat alle moois op het le- foto's Ruben Oreel lijke tot volle bloei kan komen. Net zoals bloemen mest nodig hebben om tot volle wasdom te komen. Rozen die voortsprui ten uit kronkelige darmen of hersenachtige substanties. Andere lichaamsdelen krijgen een zeldzame schoonheid met een blauw patina zwevend in hun stolpen. Naast objecten die met een stolp zijn omgeven staat er ook ander werk van Roscheck in de Schotse Huizen. Een muur met aquarellen die op delftsblau we tegels lijken, met als titel 'DelftseBladeren'. Ook hier komen dezelfde motieven te rug. Bloemen, ingewanden en celstructuren. Allemaal omge ven door grenzen die het we reldje duidelijk van de rest af scheiden. Sean Connery en Catherine Zeta-Jones in Entrapment. Beelden Enigszins los van deze voor werpen staand, zijn de beelden die tegen de schouw staan. Het is 'zware kunst', vaak gemaakt in Duitsland na de oorlog. Wordt met 'Oostmens', de af beelding van een militaris tisch ogende man met een pan op zijn hoofd, verwezen naar het Pruisische verleden? De objecten Dubbelurn en Silen- tium stralen een sombere grootsheid uit, heel anders dan het overige werk van Roscheck wat in Veere te zien is. De tentoonstelling Plaat sen, Gebeurtenissen, Vor men, Vehikels, Ontwerpen is tot en met 10 juli te zien in de Schotse Huizen, Kaai 25/27 in Veere. Het muse um is maandag tot en met zaterdag tussen 12.00 en 17.00 en op zondag tussen 13.00 en 17.00 uur ge opend. Rotten-dlaïira Cinerama (tel. 010 4115300) - Wo 15.30 uur, za.en zo. 12.40 uur: Abel- tje;dag. 13,16.30 en 20.30 uur: The Matrix; dag. 12.20, 15.20, 18.20 en 21.20 uur: The red victim; dag. 15.30, 18.30, 21.40 (do., vr„ ma. en di. ook om 12.40 uur): Letters from a killer; dag. 13 en 21.30 uur: En trapment; dag. 15.50 en 18.40 uur: HurlyBurly; dag. 12.20 en 21.20 uur: Message in a bottle; dag. 15.20 en 18.20 uur: La vita bella. Lumière (tel. 010 4117755) - Wo. 12.30, za. en zo. 12.45 uur: Dubbel Dwars; dag. 13, 15.45, 18.45 en 21.30 uur Virus; dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.15 uur: She's all that; dag. 15.45,18.30 en 21.15 (do., vr., ma. en di. 12.45 uur): Arlington Road; dag. 13.15 en 21 uur: Forces of nature; dag. 16.15 en 18.30 uur: I still know what you did last sum mer. Pathé tel. 010 4111511) - Wo., za. en zo. 16.10 uur: Asterix Obelix; wo. 14 uur, za. en zo. 13.40 uur: Een luizenleven; wo. 11 en 13.20 uur, za. en zo. 11.30 en 14.00 uur: Babe in de grote stad; dag. 11.20,14.30,18 en 21.10 uur, vr. en za. ook om 00.15 uur: The Matrix; dag. 16.30, 19.10 en 21.50 uur(do., vr., ma. en di. 11.30 en 14 uur): The Waterboy; dag. 11.40, 15.40, 18.30 en 21.20 uur (di. niet om 21.20uur): Edtv; dag. 11.50, 14.30, 17.10, 19.30 en 21.50 uur: Crue) intentions; dag. 11.40,15.40,18.15 eu21.10 uur: En trapment; dag. 11.10,18.20, 19 eri 21.40 uur(do., vr., ma.en di.ookom 13.40 uur): American History X; dag. 11, 13.35, 18.50 en 21.30 uur (do., vr.„ ma. en di. ook om 16.10 uur, vr, en za.. ook om 00.15 uur) Who am I; di. 21.30 uur NO wed dings and NO funeral; vi-. en za. 00.30 uur: Bride of Chucky; vr. en za. 00.30 uur; EXistenZ. Lantaren/Venster (tel. 010 4361 311- A vendre, dag. 19.30 en 22 u (niet op ma..); Sneak preview.ma. 22 uur.Fitzcarraldo, wo. 19.30 uur; Vaarwel Pavel, do., vr. en za. 20 uur; Love is the devil, dag. 22 uur; Provi dence, ma. en di. 19.30 uur; De ap pel, dag. 20 uur; My name is Joe, dag. 22 uur; Dropouts, dag. 19.30 uur, Festen, dag. 22 uur. Antwerpen Metropolis (tel. 0032.3.544.36.00). Dag. 14.15, 16.45, 19.45 en 22.15 uur: A civil action; ln-dreams; The Corruptor; 8 mm; entrapment; Edtv; Beowulf; La vita bella; Wa king Ned Devine; Enemy of the sta te; Message in a bottle; Deep end of the ocean; At first sight; Arlington Road; Wrongfully accused; dag. 14.15 en 16.45 uur: Damiaan; Babe 2; Plop, de kabouterschat; Asterix& Obelix; Patch Adams; A bug's life; Rugrats; dag. 19.45 en 22.15 uur: The other sister;Payback; True cri me; Celebrity; American History; dag. 19.45 en 22.15 uur, vr. za. en zo. 20 en 22.30 uur: AP the faculty; dag. 14.15 uur: Paent trap; dag. 16.45, 19.45 en 22.15 uur: Existenz; dag. 19.45 uur: Barber of Siberia; Shakespeare in love; dag. 22.15 uur: Urban Legend; dag. 14.15, 16.45 en 19.45 uur: StarTrek9;dag. 22 uur: The thin red line. Gaumont (tel. 0032. 3.206.70.00). Dag. 11.45, 14.30, 17. 20 en 22.30 uur: Edtv; At first sight; Arlington Road; Beowulf; Celebrity; Deep end of the Ocean; Entrapment; EXistenZ; Shakespeare in love; The Comptor; The red violin; Todo so- bre mi madre; AP The Faculty, Vr. t/m zo. 22.30 uur; dag. 11.45,14.30 en 17 uur: Asterix Obelix; Patch Adams; Wrongfully accussed; zat. en zo. 11.45 en 14.30 uur: Babe.2; dag. 20 en 22.30 uur: Civil action; Message in a bottle; True crime; dag. 20 en 22 uur: In dreams; dag. 14, 17.15 en 20.30 uur: The Barber of Siberia; za. en zo. 11-45,14.30 en .1:7 uur: De Kabouterschat;: Calypso (tel. 0032.3.231.53.15) Lola Rennt, dag. 17.15 en 22.15 uur. Les Con voyeurs attendent, dag. :15en 20 uur; Festen, dag. 17.15 en 22.15 uur; La vita e bella, dag. 15 en 20 uur; Pi, dag. 17.15 en 22:15 uur; Pie ces d'identités, dag. 15 en 20 uur. Kladaradatsch (Cartoons (tel. 00 323.232.96.32). Paths of Glory/dag. 20 uur;Seul conte.tous, dag. 18 uur (vr. en za. ook orh 00.15 uur); The hanging garden, dag. 18 uur (vr. en za. ook om 00.15 uur); The Hole, vanaf do. dag. 16 en 22 uur; Todo sobre mi madre, dag. 16, 20 en 22 uur (vr. en za. ook om 00.15 uur); Vi- vre au paradis, dag. ISuur; Waking Ned Devine, dag. 16,20 en 22 uur. Een muur met aquarellen die op delftsblauwe tegels lijken heeft als titel 'Delftse Bladeren'. Ook hier komen motieven als bloemen, ingewanden en celstructuren terug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 15