Pristina onthaalt Russen Kok ontkent invloed criminelen op politici en overheidsapparaat Peer wacht op de bus r LEEG- VERK00P SHOP Zeeland grijpt naast industrie Maasvlakte 4 WEKEN 'EUKENS HALF GELD Vingervlugge tienjarigen Zelf je zenderpakket samenstellen \fval gifkippen n Nederlands reevoeder ummiestad Kremlin stelt vredesmacht Kosovo voor voldongen feit KWALITEITS- SCH0ENEN Reeks branden in Vlissingen Vlaams Blok groeit door onvrede "elgië haalt oca Cola uit handel VOOR 16,- Hockeyvrouwen blijven winnen ZONDAG GEOPEND sm VERKERKiKEÜKMS mmsmmm VACATURES van onze redactie binnenland DEN HAAG - Premier Kok is niet onder de indruk van de be wering van de Amsterdamse of ficier van justitie F. Teeven dat criminelen hebben geprobeerd rechters en politici te beïnvloe den. „Ik ken de heer Teeven niet en ik ken de verhalen niet", zei Kok gisteren. Kok zei persoonlijk nooit iets te Advertentie Morgen is de Kon mar in Middelburg geopend hebben gemerkt van dergelijke pogingen vanuit het criminele milieu. Hij gaat ervan uit dat er wegen zullen worden gevonden om Teevens informatie 'iets minder anoniem te krijgen'. Ook Kamerleden blijken in de praktijk weinig te merken van criminelen die druk op hen uit oefenen. „Nooit iets van ge merkt", reageert WD-Kamer- lid Nicolaï laconiek. CDA- woordvoerder Van de Camp zegt Teevens uitlatingen voor kennisgeving aan te nemen. Vol gens de officier is er wel degelijk sprake van corruptie binnen het overheidsapparaat. „Ik praat over het beïnvloeden van politi ci. Tweede-Kamerleden, onder anderen. En ik praat over het beïnvloeden van rechters", ver zekert de magistraat. Hij heeft de commissie-Kalsbeek daar ook over ingelicht. Kok zei te zijn geschrokken van door Ab van derSluis uit de portemonnee in haar sok ken verborgen. De meisjes bekenden dat zij eer der ook hadden geprobeerd een portemonnee te rollen tijdens de weekmarkt. In één geval zat er niets in de portemonnee, waar op ze hun buit gewoon weer te rug stopten. Een ander slachtof fer merkte op tijd dat ze werd gerold. Zij gaf de dievegge een stevige tik op de vingers. De meisjes zijn na overleg met de officier van justitie in vrij heid gesteld. MIDDELBURG - De politie heeft donderdag in Middelburg twee jeugdige zakkenrolsters van tien jaar uit Tilburg en Bre da aangehouden. De twee hadden in een winkel in de Lange Delft de portemonnee gerold van een Middelburgse vrouw. De dochter van het slachtoffer zag dat de meisj es bij een bank stonden te pinnen met de bankpas van haar moeder. Een van de meisjes had het geld de onthulling van de commis sie-Kalsbeek over de import van tenminste 15.000 kilo cocaïne in de peiüode 1991-1994 met me dewerking van corrupte func tionarissen van douane en poli tie. Kok liet wel doorschemeren dat hij de feiten die de commis sie heeft aangedragen, niet op voorhand voor waar aanneemt. De commissie maakte gisteren duidelijk nog nauwelijks een basis te zien om de samenwer king met WD-lid Niederer voort te zetten. Aanleiding is de weigering van Niederer om de commissie schriftelijk uitleg te geven over de twijfel die hij over enkele harde conclusies uit het eindrapport van de Kamercom missie heeft gezaaid. De WD'er neemt afstand van de conclusie dat minister Kort hals van Justitie al op 26 maart wist van de grote partijen cocaï ne die tussen 1991 en 1994 op de Nederlandse markt zijn te rechtgekomen, onder toeziend oog van corrupte overheids functionarissen. Ook plaatst hij vraagtekens bij de hoeveelheid cocaïne waar het om zou gaan. ANP Wasserij 'Edelweis' B.V. Paul Krugerstraat 312 te Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag door brand getroffen. Vitale (elektriciteits)delen van het bedrijf zijn dermate ver nield, zodat de productie een aantal weken (ernstige) stag natie zal ondervinden. Met medewerking van (colle- ga)bedrijven, buren en onze medewerkers trachten wij het ongemak voor onze klanten zoveel mogelijk te beperken. Klanten vragen wij begrip voor deze situatie. TERSCHELLING - Peer Gynt, hoofdrolspeler in de productie van de Friese thea tergroep Tryater en object van de Franse kunstenaar Claude Merle, wacht op de Waddenzee bij Terschelling op debus. De culturele manifestatie Oerol heeft weer bezit genomen van bet Waddeneiland. De organisatie verwacht 45.000 mensen. Dagelijks zijn er zestig voorstellingen, die vaak in de natuur worden opgevoerd. Peer Gynt is te bekijken aan de rand van de Bosplaat, aan de oostkant van Ter schelling. foto Jan Heuff/ANP Enkele bui Zonnige perioden maar ook kans op een enkele bui. Meest matige zuidwestenwind. 17 tot 18 graden. pagina 3 !42e jaargang no. 137 aterdag 12 juni 1999 osse nummers 2,60 )EN HAAG - Ook Nederlandse nelkvee- en varkenshouders lebben veevoer afgenomen raarin mogelijk resten van Bel- [ische dioxinckippen zijn ver kerkt. Het slachtafval, dat later anwege de dioxinebesmetting lit de handel werd genomen, is ot 28 mei verwerkt bij destruc- iebedrijf Rendac in Son. folgens het ministerie van ,andbouw is het mogelijk ver lachte veevoer aan acht Neder- andse rundveehouders en vier varkenshouders geleverd. De undveehouders hebben aan Ine fabrieken van hetzelfde uivelconcern melk afgegeven. Iet ministerie van Volksge zondheid wil de naam van het :oncern niet bekend maken om inrust te voorkomen. Volgens iet ministerie is de melk dusda- ïig vermengd, dat de gezond- ïeidsrisico's erg klein zijn. Iet verdachte veevoer is behal- 'e bij de melkvee- en varkens- ïouders ook terechtgekomen bij inkele fokkers van vleesvee. Al .eze bedrijven zijn inmiddels eblokkeerd. Uit voorzorg wor- len in samenwerking met de Consumentenbond zuivelpro- lucten die van de verdachte oelk zijn gemaakt en vleespro- lucten teruggehaald. Destruc- iebedrijf Rendac zegt geen ver- loogde concentraties dioxine te tebben vastgesteld. GPD zie ook pagina 5 lAIRO - Onderzoekers hebben een dodenstad in Egypte feehonderd met goud versier- le mummies ontdekt. )e vindplaats ligt in de weste- jjke woestijn van Egypte. De tad dateert uit de Grieks-Ro- ïeinse tijd (330 voor Christus )t 400 na Christus). De mum- ies verkeren in uitstekende taat. AFP van onze redactie buitenland PRISTINA - Eenheden van het Russische leger hebben vannacht hun opwachting gemaakt in Pris tina, de hoofdstad van Kosovo. De Russische aanwezigheid is in strijd met de afspraken met de NAVO. De Russen werden door duizenden en thousiaste Serviërs onthaald. Servische soldaten schoten hun wapens leeg in de lucht. Velen liepen met vlaggen rond in de straten van de hoofdstad van Kosovo. Russische militairen werden gezoend. De Servische staatstelevisie had de komst van de Russen al aangekondigd. Eerder op de dag zorgde het Russische le ger voor grote verwarring bij de NAVO door onaangekondigd troepen en pant serwagens van de vredesmacht in Bosnië via Servië richting Kosovo te sturen. Het was de bedoeling van de vredes macht KFOR dat Britse troepen het toezicht op de regio Pristina gaan uitoe fenen. Britse parachutisten zouden van ochtend om vijf uur de grens van Mace donië met Kosovo oversteken. Na het nieuws dat Russische troepen hun posten in Bosnië hadden verlaten voor de trip naar Kosovo, verzekerde de Russi sche minister van Buitenlandse Zaken Ivanov zijn Amerikaanse collega Al bright en vice-president Al Gore nog dat de Russen zouden wachten met het be treden van Kosovo tot er overeenstem ming zou zijn over de wijze waarop er met de NAVO moet worden samenge werkt. Gevechten Een woordvoerder van het Kosovo Be- vrij dingsleger UQK waarschuwde er gis teren voor dat de aanwezigheid van de Russen tot gevechten met de Albanese guerrilla's kan leiden. Het U£K is tegen het instellen van een Russische sector in Kosovo, omdat de or ganisatie meent dat het Russische leger één lij n trekt met de Servische tegenstan ders van de Albanezen. In de overeenkomst over het besturen van Kosovo was geen rekening gehouden met het instellen van een Russische sec tor. Rusland eist dat eigen gebied wel op. Het Kremlin wenst zijn troepen niet on der bevel van de NAVO te stellen. Honderden Serviërs, die kennelijk niet vertrouwden op de beschermende kwali teiten van KFOR, vluchtten gisteren overdag de provincie uit, uit angst voor het Kosovo Bevrijdingsleger UCK. Som migen van hen weken niet uit naar Servië maar naar zusterrepubliek Montenegro. GPD/AP/AFP zie ook pagina 2 NU OPEN Segeersstraat 24 Middelburg De hockeyvrouwen van Oranje hebben hun zegereeks in de strijd om de Champions Trophy voortgezet. Het Nederlands team versloeg in zijn tweede wedstrijd Zuid-Korea met 3-2. Dillianne van den Boogaard had met twee benutte straf corners het grootste aandeel in de zege op de O i Aziaten. Eerder won Oranje met 3-0 van Argentinië, t - I De Belgen gaan morgen (zondag) naar de stembus. Volgens de prognoses gaat het Vlaams Blok meer kiezers trekken dan vier jaar geleden bij de nationale verkiezingen. De kiezer ziet de partij steeds meer als een 'gewone' politieke partij. De kop stukken van de partij spelen daar handig op in door minder extreme uitlatingen te doen en zich voor te Ï7 stellen als keurige huisvaders en -moeders. feiten en meningen: 2; binnenland: 3; varia: 4; buitenland: 5; financiën en economie: 7; radio en televisie: 9 en 11; zeeland: 13,14,15,17 en 19; sport: 21 en 23; reportage: 25,27,29 en 31; vrije tijd: 37,38,39,41 en 43 5RUSSEL - De Belgische mi- lister van Volksgezondheid Van len Bossche heeft gisteren he loten producten van Coca Cola lit de handel te halen. Het gaat >m flesjes Coca Cola, Coca Cola jght en Fanta die zijn geprodu- eerd in Gent en Wilrijk en blik- es uit Duinkerken. 'an den Bossche nam zijn be- luit nadat gisteren voor de weede keer deze week school kinderen met hartkloppingen n zware misselijkheid in het iekenhuis waren opgenomen. Sommigen zijn er slecht aan toe. iNP/GPD/Belga Advertentie (Advertentie) (Advertentie) door Harmen van der Werf DEN HAAG - De Zeeuwse ha vens bieden geen oplossing voor het ruimtetekort in de Rotter damse haven. Het kabinet heeft gisteren definitief gekozen voor de aanleg van een tweede Maas vlakte in zee. De havens van Vlissingen en Terneuzen zijn daarmee niet af geschreven: ze krijgen de ruimte om zich zelfstandig verder te ontwikkelen, mogelijk met steun van het Rijk. Volgens ge deputeerde D.J.P. Bruinooge van economische zaken zal Zee land die uitnodiging met beide handen aannemen. Nog voordat de Tweede Maasvlakte klaar kan zijn, zal Vlissingen-Oost over een eigen grootschalige containerterminal beschikken, kondigde hij gisteren aan. Ongelukkig met de uitkomst van de discussie is Bruinooge niet. „Het project rond het ruimtetekort in de Rotterdamse haven heeft ons op het spoor van grootschalige containerover slag in Vlissingen-Oost gezet." Het plan voor de aanleg van een tweeënhalve kilometer lange containerterminal langs de Westerschelde is vrijwel klaar, zei hijEr is een marktpartij ge vonden. „Binnenveertien dagen wordt er een persconferentie ge geven." Het kabinet heeft gekozen voor een oplossing van de ruimte nood van Rotterdam in en bij de Maasstad zelf. Eerst moeten be staande haventerreinen volle dig worden benut. Daar valt 450 hectare te halen. Vervolgens kan er worden gewerkt aan een Tweede Maasvlakte van maxi maal duizend hectaje. De eerste fase, die op z'n vroegst in 2003 kan beginnen, zal vijfhonderd hectare beslaan. „Maar het be- drij f sleven zal zelf met geld over de brug moeten komen", stelde Netelenbos. De ontwikkeling duurt zo lang vanwege de zware planologische procedure. Juist daaruit put Bruinooge hoop. „Wij beginnen al voor de zomer met een procedure voor een milieu-effect rapport. Wij hebben de medewerking van Vlissingen en hebben compen satieplannen voor het verlies aan natuur klaar liggen. Binnen anderhalf tot twee jaar kunnen wij de procedures afronden." Netelenbos juichte die ontwik keling toe. De Zeeuwse havens moeten zich volgens haar rich ten op activiteiten rond de Wes terschelde, Antwerpen en Gent. „Daar liggen kansen." Zij zegde nog geen geld toe, maar als een marktpartij wil investeren, is zij bereid mee te praten. (Advertentie) (eenmalig binnen zes maanden) ik wil: een proefabonnement van 4 weken voor 16,-. een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wü ik betalen: per maand met automatische afschrijving a 34,25 per kwartaal met automatische afschrijving a 96,50 Naam: Voorletters:m/v Straat: Postcode: Plaats: Telefoon: Stuur deze bon op in een open enveloppe, zonder postzegel, naar: PZC, afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen. Bellen gaat sneller: 0800-0231231 De PZC 713214 000019 De brandweer is gisterochtend urenlang in touw geweest voor vier branden in Vlissingen, die voor honderdduizenden gul dens aan schade hebben aangericht. Allevier de branden zijn vermoedelijk aangestoken. De afgelopen maanden is al diverse malen brand gesticht in Vlissingen; de 4 politie denkt dat er een pyromaan aan het werk is. Hans Verkerk Keukens bestaat 35 jaar en wie jarig is moet trakteren! Dus dat vieren we met een spectaculaire jubileum aanbieding. Vandaag en «jijt*. Ï4J zondag worden Kroon keukens voor de heltt van ••'•"Ui "ij; «j-lM de door de leverancier aanbevolen artuiosnrik j||J aangeboden. Kom nu snel en profiteer vai spectaculaire jubileum aanbledini cuw KROON KEUKENS ZOND GOES: RINGBAAN WEST 2b - 0113-216451 van 12.00- 17.00 uur! Middelburg: Potten bakkerssi ngel Advertentiet VANDAAG IN DEZE KRANT! ai.vmhf;. typiste produktlg sakkers docenten technischs tekenaars slager automonteur grafisch ontwerpers commer cieel. meoe-' cteuren aoco. - .""skeft mts mn hts's tuf&man telefoniste pool medewerkers hulpvakarbeider vuilnisman loodgieters vloereniso- Eijsink Afrekensystemen Kantoormeubilair Bednjfsweg 11 Vlissingen tel 0118 49 30 30 (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 49