Wielerweekend stevig in het zadel Van Pamelen voelt zich als een vis in het water bij Eeklo Deelname van achttien ploegen Routeschema wielerweekend Belangstelling voor EPZ Trimklassieker blijft flink toenemen sport Tweedaagse amateurwedstrijd blijft tot 2001 onderdeel topcompetitie vrijdag 11 juni 1999 Anthony Theus won de derde etappe in het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend van vorig jaar. foto Peter Nicolaij van onze sportredactie TERNEUZEN - In het OZ Wie- Ierweekend komen zaterdag en zondag achttien formaties aan het vertrek. Alle topploegen ge ven acte de présence. In totaal staan er 144 renners aan het ver trek. De deelnemende ploegen en renners zijn: Rabobank (ploegleider: Nico Ver hoeven) I, Marcel Duyn, 2. Daniël vanElven, 3. Matthew Hayman, 4. Mart Lou- wers, 5. Peter Schep, 6. Wopke Veen- stra, 7. Mark Vlijm, 8. Vinvent van der Kooij. Giant P&O Löwik (ploegleider: Han Vaanhold) 9. Patrick Claessens, 10. Björn Vonk, II. Arthur Farenhout, 12. Edward Farenhout, 13. Arno van Zandbeek, 14. Joost Legtenberg, 15. Gerben Löwik, 16. Rik Elfrink. Agu Sportteam (ploegleider: Egbert Koersen) 17. Paul van den Akker, 18. Jurgen de Jong, 19. Alain van Katwijk, 20. Sander Olijve, 21. RickPieterse, 22. Peter Rinkel, 23. Bram Schmitz, 24. Robbert van de Stelt. Tegeltoko (ploegleider: Gauke Nij- holt) 25. Freddy van der Werff, 26. Arjan Bruins, 27. Björn Comelisse, 28. Gerben Nijmeijer, 29. Bart Wei erink, 30. Ron Jacobs, 31. Arthur Rotte, 32. Frank Wagemaker. Axa Cycling Team (ploegleider: Ton Welling) 33. Anthony Theus, 34. John den Braber, 35. Marcel Luppes, 36. Ed win Dunning, 37. Angelo van Melis, 38. Mario Gütte, 39. Sander Bijnen, 40. René Post. Van Vliet Weba (ploegleider: Henk Zonneveld) samenstelling nog niet bekend; MGI Fietsen (ploegleider: Arthur van Dongen) 49. Wilfried Bastiaanse, 50. Jeroen Boelen, 51. Heike Boersma, 52. Wim Bos, 53. Willem-Jan Lambregts, 54. Juliën Smink, 55. Dimitri Weeland, 56. Eric de Kok. Piels Gazelle (ploegleider: Iwan van Zandbeek) 57. Tom Cordes, 58. Corné Castein, 59. Camiel Soesbergen, 60. Tom Hoedemakers, 61. Harco Kievit, 62. Marco Luyten, 63. Peep Mikli, 64.: Rick van der Kroon. Batavus Bank Giro Loterij (ploeg-j leider: Arend Scheppink) 65. Bart Bouma, 66. Laurens ten; Ham, 67. Freddy Haak, 68. Niels Harms, 69. Tim Hiemstra, 70. Mar cel Meyn, 71. David Orvalho, 72. Jean-Pierre Verstraten. Alcmaria Victrix (ploegleider: Win Nieuwenhuyse) 73. Ton Slippens, 74. Tino Haak man, 75. Jacco Konijn, 76. Richard Louman, 77. Michel Luiten, 78 Jar, Schilder, 79. Yordi Vink, 80. Gerard Windhouder. Oost-Vlaanderen B (ploegleider Freddy van Steen) samenstelling nog niet bekend, Team Cologne (ploegleider: Dieter Koslar) 89. Davy Dubbeldam, 90. Bert Grabsch, 91. Ralf Grabsch, 92. Ro man Jordens, 93. Raymond Mei]s, 94. Jans Koerts, 95. Michael Schic- klau, 96. Dirk Schumann. Linda McCartney Racing Team (ploegleider: Sean Yates) 97. Ben Brooks, 98. Scott Guyton. 99. Alan Lacuone, 100. David McK- enzie, 101. Matthew Illingworth, 102. Heiko Szonn, 103. Chris Lilly- white, 104. Julian Clark. Spar RDM (ploegleider: Gaspare van Peteghem) 105. Michel Cornelisse, 106. Frank Corvers, 107. Matthew Gilmorel 108. Berry Hoedemakers, 109. Geen Omloop, 110. Wim Omloop, 111. Pe ter Peys, 112. Gianni Rivera. Tönissteiner Saxon (ploegleider Gerard Bulens) 113. Franky de Buyst, 114 Davj Delme, 115. Kees Hopmans, 116. Bert Roesems, 117. Eddy Torrekens, 118, Michel van Haecke, 119. Johan de Geijter, 120. Marc Weisshaupt. Ipso Euroclean (ploegleider: Frans Assez) 121. Pauly Burke, 122. Andy de Smet, 123. Steven de Neef, 124. Jo- se-Manuel Garcia, 125. Bert Heir- wegh, 126. Oleg Pankov, 127. Jan Poppe, 128. Philip Vereecke. St. Martinus Cycling Team (ploeg leider: Willy van der Eecken) 129. Paul Wilkas, 130. James Cam bridge, 131. Zbigniew Serafinskv. 132. Pedro Neto, 133. Mordon Way ne, 134. Chris Matthijs, 135. Christ Hendrickx, 136. Ronny Paridaens. La da CSKA (ploegleider: Pavel Gri- goriev) samenstelling nog niet bekend. Zaterdag, eerste etappe Sluiskil- Hulst 12.00 uur: start Sluiskil Elisa- bethlaan-Tërneuzen Buitenha- ven-Mr. F.J. Haamanweg (12.14) -Rijksweg N61-Koegorsstraat- Axel Doorndijk (12.28)-Magret- te (12,32)-PIattedijk (kassei - strook)-Axel Westsingel (12.37) - Tractaatweg-De Ratte (12.46)- Bonte Koe Waterhuisstraat (kas- seistrook, 12.49)-Koewacht Ei kenlaan (12.55)-Heikant Juli- anastraat (13.03)-Sint Jansteen Wilhelmianstraat (13.06)- Absdale (13.12)-Kijkuit (13.17) - Rapenburg (13.24)-Hengstdijk (13.29)-Kloosterzande Zoute- landsedijk (13,32)-Kruispolder- haven (13.47)-Graauw Dorps plein (13.51)-Zandberg (13.55)- Hulst Zoutestraat-Poorterslaan (le doorkomst, 14.01)-Cünge Gravenstraat (14.05)-Nieuw Namen Woestijnestraat (14.12)- Muggenhoek B-Zoetenberm (kasseistrook, 14.22)-Carolus- straat (kasseistrook, 14.24)-Em- madorp (14.33)-Zandberg (.14.41 -Hulst Poorterslaan (aankomst 14.47). Totale afstand: 119,1 ki lometer. Tweede etappe, individuele tijd rit Hengstdijk-Vogelwaarde start Hengstdijkse Kerkstraat- Plattedijk-Zuiddijk-Campense- dijk-Bossestraat. Afstand: 9 ki lometer, Start le renner: 18.00 uur. Zondag, derde etappe Breskens- Breskens 12.30 uur: start Breskens Schel- dekade-Schoondijke Prinses Beatrixstraat (12.46)-Parallel- weg N58-Oostburg Maaidijk (12.52)-Bakkersdam (13.02)- Sint Kruis (13.11)-Vuilpan (13.15)-Eede Brieversweg (13.19 )-Aardenburg Eedeweg (13.24)- Oostburg Maagdenweg (13.29)- Zuidzande Oostburgsestraat (13.38)-Reti"anchemant Dorps- sti'aat (13.46)-Cadzand Bad Noordzeestraat (13.52-Cadzand Ringdijk Noord (13.58)-Groede Brouwerijstraat (14.10) -Bres kens le doorkomst Scheldekade (14.25)-Hoofdplaat Kersenlaan (14.35)-Paviljoenweg (kassei strook, 14.43)-Rijksweg N61 (14.50)-Hoek Markt (15.03)- - Sluiskil Lelyplein (15.13)-Sas van Gent Westkade (15.22)-Bin- nenpolderweg (kasseistrook, 15.30)-Philippine Kasteelstraat (15.36)-Boekhoutweg (kassei- strook, 15.41)-Watervliet Maagd van Gent (15.45)-Groeneweg (kasseistrook, 15.47)-Mollekot (15.52)-Wilhelmisstraat (kassei- strook, 15.55)-Stee (kassei- strook, 15.57)-Waterland Oude man (16.06)-Kasseiweg (kassei- strook, 16,10) - IJzendijke Tim- mermansweg (kasseistrook, 1617)-Biervliet Bolderweg (kas- seistrook, 16.24) -Noorddijk (kasseistrook, 16.33) -Schorer- weg (kasseistrook, 16.38)-IJzen- dijke Waterpoortstraat (16.40)- Mauritsweg (kasseistrook, 16.41 )-Schorersgraf (16.44)-Breskens Scheldekade (aankomst 16.57). door Wim de Vos SLUISKIL - Het was in 1995, enkele weken voor de start van het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend. Voorzitter Ronald Apers van de organiserende stichting zat met zijn handen in het haar, omdat de financiering van de tweedaagse amateur wedstrijd problemen opleverde. Een belangrijke sponsor was af gehaakt en het doorgaan van de klassieker hing aan een zijden draad. Op het allerlaatste mo ment vond Apers echter een nieuwe geldschieter. De samen werking is intussen zo innig ge worden dat de overstap naar het nieuwe millennium samen ge maakt zal worden. Door die hechte samenwerking van de Stichting Zeeuws- Vlaams Wielerweekend en sponsor OZ Zorgverzekeringen is de organisatie er in geslaagd een sterk evenement op de rails te zetten. Zo sterk dat de KNWU inmiddels de toezegging heeft gedaan dat de wedstrijd, die is omgedoopt in OZ Wielerweek- end. zeker tot het jaar 2001 deel zal uitmaken van de topcompe titie. Dat houdt in dat de sterk ste Nederlandse amateurploe- gen deel moeten nemen aan deze wedstrijd. Bovendien heeft dit het als prettige consequentie dat ook professionele wie- Ierequipes tot het deelnemers veld mogen behoren. In het algemeen zijn dat overigens ploegen uit de tweede categorie, maar het geeft toch cachet aan de wedstrijd. Reddende engel ,,We zaten in 1995 dus erg moei lijk. We hebben lang moeten zoeken om nog een grote spon sor binnen te halen. Als we die niet hadden gevonden, hadden we moeten besluiten de wed strijd af te gelasten. Inmiddels zijn we zover dat die reddende engel, nu uitgegroeid is tot hoofdsponsor en dus ook nog ze ker volgend j aar door wil gaan" vertelt Ronald Apers, die ieder jaar zijn medebestuursleden weet te motiveren om er weer voluit tegenaan te gaan. „De or ganisatie is een mix van routine en van enkele jonge honden die bereid zijn hard te werken. Dat is nodig ook om alles in goede banen te kunnen leiden en dat Ronald Apers, voorzitter van de stichting Zeeuws-Vlaams Wielerweekend. lukt ons intussen toch alweer enkele jaren met succes. Anders zou de KNWU ons niet aange wezenhebben om tot in 2001 tot de topcompetitie te behoren." Enkele maanden geleden leg den enkele organisaties een bom onder de topcompetitie, die ge organiseerd wordt op initiatief van de KNWU. Die organisaties waren niet tevreden over het verloop van de competitie en ondernamen een poging zelf een wedstrijdenreeks op touw te zetten, een Superliga. Apers: „Vanaf het eerste moment zijn we daar als organisatie van het Wielerweekend tegen geweest. De topcompetitie is nog altijd een goed product met een sterke bezetting en wat ook erg be langrijk is dat er een overeen komst is tussen KNWU en NOS over het uitzenden van een re portage in Studio Sport. Die Su perliga is voor mij niet meer dan het hei-uitvinden van het wiel. Wij blijven liever topcompeti tie." Door de opname in de topcom petitie zijn de kosten behoorlijk gestegen. Vooral het prijzen schema is de laatste jaren aan merkelijk opgetrokken. Het to tale prijzengeld bedraagt ruim 20.000 gulden, maar vooralsnog blijft het financiële plaatje er gezond uitzien. „Alleen daarom al moeten we een goed produkt foto Charles Strijd neerzetten omdat we de spon sors iets moeten bieden. Voorts vind ik dat wij met onze wed strijd Zeeuws-Vlaanderen op de kaart houden", merkt Apers op. Staat het voor volgend jaar vast dat de hoofdsponsor ook dan zijn naam aan het Wielerweek end zal verbinden, aan de ande re kant dienen zich enkele pro blemen aan voor de editie van 2000. De wedstrijd wordt im mers altijd gehouden in het tweede weekend van juni en volgend jaar is het dan pinkste ren. Apers: „Het is de vraag of we toestemming krijgen omdat het dan meestal erg druk is aan de kust en verder moet je maar afwachten of die vele vrijwilli gers die we gelukkig hebben ook dan bereid zullen zijn hun me dewerking te geven. Verder is het Europees kampioenschap voetbal bezig en dat slokt vooral veel politiebegeleiding op. Van minister Peper is er bijvoor beeld al een verzoek gekomen om in die periode geen topeve- nementen te houden. We zullen ons daarom moeten beraden of we volgend jaar niet naar een andere datum uit moeten kij ken." Formule Maar voor het zover is zal eerst de editie van dit weekeinde tot een goed einde moeten worden gebracht. De sterke formule is gehandhaafd, dat betekent on der meer dat een los van het be stuur draaiend team zich met de veiligheid gaat bezighouden. Eddy de Kort uit Hengstdijk heeft de beschikking over vele vrijwilligers die zich daarmee bezighouden en er voor probe ren te zorgen om de renners vei lig naar de aankomst te voeren. „Dat wordt steeds moeilijker met al die verkeersremmers die overal in Zeeuws-Vlaanderen verschijnen. Inclusief de mede werkers van de politie zijn er zo'n 60 man betrokken bij de veiligheid. Zij werken bijna ge heel zelfstandig, voor ons als or ganisatie is dat een behoorlijke zorg minder", weet Apers die blij is dat er dit jaar weer meer buitenlandse ploegen aan de start zullen verschijnen. Naast tien Nederlandse formaties hebben zich acht buitenlandse ploegen aangemeld waaronder de Duitse ploeg Team Cologne waarvoor Davy Dubbeldam uit Sluiskil uitkomt. Dubbeldam is overigens de eni ge Zeeuwse renner die van de partij zal zijn in in deze twee da gen durende wedstrijd. Vooral op zondag wordt er veel van de deelnemers gevraagd in de al tijd lastige etappe met start en finish in Breskens over bijna 190 kilometer en waarin op nieuw weer veel kasseistroken zijn opgenomen. door Barry van der Hooft BRESKENS - De eindstand was veelzeg gend. Door een 22-4- overwinning op La Louvière veroverden de Kadetten van MZV Eeklo onlangs overtuigend de Beker van België. Een zege met een Zeeuws tint je, omdat de 16-jarige Jan-Kees van Pamelen uit Breskens één van de steunpi laren is van deze ploeg. Iedere woensdag, vrijdag en zaterdag reist hij op zijn scooter veertig minuten heen en weer veertig minuten terug van Breskens naar Eeklo. En alsof dat nog niet genoeg is, traint hij af en toe ook nog wel eens mee bij Scheldestroom, in Oostburg. Vanwege het werk van zijn vader woonde Jan-Kees van Pamelen met zijn familie enkele jaren in België. Daar kwam dan ook de eerste kennismaking met de water- .polosport tot stand. Via via kwam Van Pamelen in contact met trainer Rik de Boever, die hem vroeg zich bij Eeklo aan te melden. De Boever is de voormalige coach van het nationale mannenteam van Bel gië. Jan-Kees van Pamelen is zeer te spre ken over de Belg. „Rik is een hele goede trainer die ons echt tot het uiterste laat gaan. Hij was zelf ook een goede waterpo- loër. Vooral door hem zijn we zo hoog ge ëindigd. Hij is de beste trainer die je je als waterpoloër kunt wensen"vertelt de stu dent aan de MTS in Vlissingen. Play-offs Het kampioenschap van België werd na het spelen van play-offs veiliggesteld. Aan het einde van de reguliere competitie stroomden de nummers één tot en met vier door. Samen metMoeskroen, La Louvière en Kortrijk moest Eeklo uitmaken wie zich een jaar lang kampioen van België mocht noemen. Van Pamelen: „We speel den tegen alledrie de ploegen zowel thuis als op verplaatsing. Nadat we Moeskroen met 6-5 hadden verslagen, hadden we aan een overwinning tegen La Louvière ge noeg om het kampioenschap binnen te halen." Dat die laatste wedstrijd een re gelrechte walk-over zou worden had nie mand in het Eeklose kamp verwacht. „Maar we speelden gewoon heel goed. We voerden de tactiek goed uit en scoorden daardoor zoveel. Daarnaast blonk onze keeper Steven de Roo wederom uit", legt Jan-Kees van Pamelen uit, die zelf twee maal scoorde. Ook volgend seizoen is Jan-Kees van Pamelen bij Eeklo te bewonderen. Echter niet meer bij de Kadetten, want hij gaat over naar de Juniors (zeventien tot en met negentien jaar), die ook in de hoogste klasse van België uitkomen. „Ik zou de overstap naar Scheldestroom wel kunnen maken en dat zou qua reistijd ook veel schelen, maar het niveau is veel lager. Daarom blijf ik bij Eeklo. Het is een grote club, waarvan ook het eerste mannen- team in de hoogste Belgische klasse uit komt. Volgend seizoen speel ik bij de Juni ors en daarna hoop ik door te stromen naar de Reserves. Dat is de voorlaatste stap naar de senioren", aldus Van Pame len. Hij blijft zijn club dus trouw, maar naast de trainingen en wedstrijden bij Eeklo is Jan-Kees van Pamelen ook geregeld in het zwembad in Oostburg te vinden. „Bij Scheldestroom train ik onder Frans Ver- plancke. Door hem ben ik beter gaan zwemmen en daar heb ik bij de waterpolo uiteraard profijt van. Daarnaast train ik ook wel eens met de waterpoloërs mee. Maar in competitieverband houd ik het maar bij Eeklo." De zevende uitgave van de wie lerklassieker gaat evenals in de voorgaande jaren over een af stand van honderd kilometer door Zuid-Beveland. Na de start in Borssele doen de renners onder meer Hoedekenskerke, 's- Gravenpolder, 's-Heerenhoek, Lewedorp en Vlissingen-Oost aan, waarna de finish in hetzelf de Borssele volgt. Naast Jan van Haneghem be staat het wielercomité EPZ uit Frank Jansens, Peter Nieuwen- huise, Vic Marchlines en Jan B aai j ens. Zij werken nauw sa men met Trimbelangen Mid den-Zeeland en de KNWU. De samenwerking met de KNWU hep de laatste jaren niet zo vloeiend, maar volgens Van Ha neghem gaat ook dat steeds be ter. „We kunnen morgen bij voorbeeld gebruik maken van fotofinish-apparatuur van de KNWU en dat maakt het na tuurlijk eenvoudiger om een goede eindstand op te maken. We hebben de wedstrijd ook via de organen van de bond aange kondigd." De KNWU zag de Trimbelangen Midden-Zeeland enige j aren ge leden nog als een wilde bond, maar in de loop der jaren is de verstandhouding verbeterd. „Als voorzitter van de vrije ren ners Nederland is een optimale samenwerking voor mij nood zakelijk. We hebben afgespro ken dat we de status van vrije bonden bewaren, maar dat we gezamenlijk als een soort fede ratie willen optreden. De doel stelling is om daar in het jaar 2000 definitief vorm aan te ge ven", legt Jan van Haneghem uit. De winnaar van vorig jaar, Chris Maas uit Spijkenisse, zal zijn ti tel niet verdedigen. Bekende Zeeuwse namen in het deelne mersveld bij de cyclosportieven zijn Michel de Koning uit Hulst, Johnny van de Klooster uit Le wedorp (winnaar van de derde editie), Goesenaar Dennis Raadtgever en naar alle waar schijnlijkheid ook Eric Ver- eecken, de winnaar van de vierde editie. Van buiten de pro vincie moet vooral rekening worden gehouden met Johan Peemen, René Haast, Rudi van Vlimmeren en Matti de Baat. Bij de veteranen komt de Zeeuwse inbreng van sterke renners als Sjaak Rommers uit Rilland en Jos Boot uit Zoute- lande. De start vindt plaats om 12.00 uur, waarna de finish rond 16.15 uur valt te verwachten. Jan-Kees van Pamelen is de steunpilaar van MZV Eeklo. door Barry van der Hooft Jan van Haneghem BORSSELE - „Volgend jaar ho pen we nog meer renners te ont vangen", zei organisator Jan van Haneghem vorig jaar na afloop van de EPZ Trimklassie ker. Morgen (zaterdag) begin nen de cyclosportieven, recre anten en veteranen aan de zevende editie, die meetelt voor het Super Prestige Klassement Cyclosportieven Nederland, met start en finish in Borssele. En het lijkt erop dat de wens van Van Haneghem uitkomt. Er hebben zich al veel renners aan gemeld. Jan van Haneghem: „Tot nu toe hebben 112 renners zich inge schreven en ik verwacht dat er zaterdag ook nog veel deelne mers uit de omgeving zullen in schrijven. Ik reken dan ook op ongeveer honderddertig ren ners." Vorig jaar ontving het or ganiserende comité 123 in schrijvingen, maar mede door de slechte weersomstandighe den werd het aantal van hon derd deelnemers net niet ge haald. De weersvoorspellingen voor morgen zijn echter beter dan bij de voorgaande editie, waardoor het aantal afzeggin gen tot een minimum beperkt zal kunnen blijven. „We hadden toen pech met het weer en er kwamen 25 renners niet opdagen. Velen kregen door dat weer toch zoiets van vrij heid, blijheid en kwamen sim pelweg niet. Maar degenen die het dit jaar zomaar laten afwe ten zullen er niet zo makkelijk vanaf komen, want ze staan al lemaal geregistreerd bij de KNWU en kunnen dan sancties verwachten", waarschuwt Van Haneghem. Ook dit jaar moeten de renners de kasseienstroken bedwingen. foto Peter Nicola

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 60