Alleen voor vakantie naar Kosovo Mart Flikweert naar halve finale in Tiola Kids Open paard De Kam Belangstelling voor priktoernooi Fortis valt opnieuw tegen Drie Zeeuws-Ylaamse biljartteams naar NK Langenberg naar Zwitserland Gevluchte Kosovaar Naser Gashi verdringt met jiu-jitsu de oorlog agenda m Goif Heeren favoriet op EK duatlon Negentiende plek Geensen Knieblessure uitslagen door Tim Senden GOES - Met doffe ogen staart hij naar het plafond. Naser Gashi, geboren in Kosovo, blijft even stil op de vraag wat hij liever wil: vrede in Kosovo of jiu jitsu- kampioen worden tijdens de open Zuid-Nederlandse kampi oenschappen? De bezorgdheid over het lot van zijn achterge bleven familieleden is groot, maar de liefde voor het jiu-jitsu misschien nog wel groter. Als de 29-jarige Gashi over het jiu-jitsu spreekt, lijkt hij een ge wone, aardige man. Met flonke rende ogen vertelt hij enthousi ast over zijn liefde voor deze verdedigingsport. Hij traint fa natieker dan ooit, want morgen vecht hij zijn eerste toernooi, de open Zuid-Nederlandse kampi oenschappen in Goirle. ,,Ik ben blij dat ik aan het toernooi mag meedoen", zegt hij oprecht. Want met het jiu-jitsu kan hij de verschrikkingen in zijn vader land Kosovo eventjes vergeten. Vier jaar geleden moest Naser Gashi uit Kosovo vluchten. De burgeroorlog in Joegoslavië verwoestte zijn sportieve toe komst. Op achttienjarige leef tijd leek voor Gashi een droom waarheid te worden. Hij ging voetballen bij Pristina, een club uitkomende op het hoogste ni veau. Een carrière als profvoet baller lonkte. Twee maanden la ter spatte zijn droom uiteen. Hij moest in het Joegoslavische le ger dienen. Gashi zou nooit meer voor Pristina spelen. Vermoorden Toen de burgeroorlog zich uit breidde tot in Kosovo, verslech terde de situatie voor Gashi. Er werd van hem verwacht dat hij zou schieten op zijn eigen fami lie in Kosovo. „Ik ga natuurlijk niet mijn eigen broer vermoor den", zegt Gashi. Dus deserteer de hij uit het leger en vluchtte naar Nederland. In 1995 belandde Gashi uitein delijk in Zierikzee. Dagen en nachten hing hij voor de televi sie. Om de ontwikkelingen in zijn vaderland op de voet te vol gen. Het contact met zijn ach tergebleven familie verliep moeizaam. De telefoonverbin dingen werkten gebrekkig. Gashis familie, vier broers en twee zussen, woonde in een dorp, zeven kilometer buiten de Kosovaarse hoofdstad Pristina. Zijn beide ouders waren al voor de oorlog overleden. De vader van Gashi stierf een dag voor het begin van de burgeroorlog. Om de gruwelijkheden in zijn vaderland naar de achtergrond te verdringen, ging de 29-jarige Gashi in Zierikzee weer spor ten. Hij trapte voor de lol tegen een balletje. Maar de Kosovaar se vluchteling zocht een nieuwe uitdaging. Een meer fysieke sport. Fitness wilde hij niet doen. De kleine inwoner van Bruinisse zou dan even breed als lang wor den. „En dat is niet mooi." Gas hi kwam in contact met de Zie- rikzeese judotrainer Leen Moerland. Die adviseerde hem om jiu-jitsu te doen. Gashi raakte al snel gefascineerd door deze verdedigingsport. Met ple zier bezocht hij de trainingen. „Als ik oefen, denk ik niet aan die andere dingen.Dus ging hij zoveel mogelijk aan jiu-jitsu doen. De onzekerheid over het lot van zijn familie werd dan voor even naar de achtergrond verdrongen. Als Gashi over zijn vaderland vertelt, staart hij wezenloos voor zich uit. Plichtmatig haalt hij de pijnlijke herinneringen naar boven. Sinds de tweede dag van de NAVO-aanvallen heeft hij geen contact meer ge had met zijn vier broers en twee zussen. Na een bomaanslag is het onmogelijk om met ze te te lefoneren. Ondanks de grote schade die de Navo in zijn ge boorteland veroorzaakt, steunt hij de acties van de geallieerden. „Nu weten we tenminste wat die Serviërs allemaal doen. Ze moe ten het hoofd van Milosevic ste vig klem houden", spreekt hij in jiu-jitsu-termen. „Zodat hij niet meer kan ontsnappen." Ook Gashis familie kon de oor logsgruwelen ontlopen. Servi sche militairen drongen het huis van Gashis neef binnen. Vrouw en kinderen kregen vijf minuten om te vluchten, de neef moest mee naar het politiebureau. „Daar is hij neergeschoten", vertelt Gashi. „Hij is niet eens begraven, ze hebben hem ge woon verbrand." Zijn oom vluchtte, gedwongen door Ser viërs, het land uit. De twee hui zen en de tractor werden in brand gestoken, het voedsel ge stolen. Gashi heeft al een tij d niks meer gehoord van de andere familie leden. Zijn trieste blik verraadt dat hij vreest voor het ergste. Toch volgt hij het nieuws over Kosovo niet meer zo nauwgezet. Sinds de Kosovaar uit Bruinisse jiu-jitsu beoefent, is hij vaak te moe om nog uitgebreid 'zap pend' langs de verschillende journaals te gaan. „Als ik thuis kom, ga ik meestal meteen sla pen." Glinstering Pas als Gashi over jiu-jitsu praat, verschijnt er weer glin stering in zijn voorheen doffe ogen. Met de sport kan hij de problemen in zijn vaderland op de achtergrond verdringen. Dus traint hij zoveel mogelijk, bijna elke dag. „Ik merk dat ik elke dag iets nieuws leer", zegt Gas hi. Want j e bent nooit te oud om te leren." En daarvan is Gashi het levende bewijs. Afgelopen zaterdag be haalde hij in Breda de eerste dan in het jiu-jitsu. Nu kijkt hij reik halzend uit naar de open Zuid- Nederlandse kampioenschap pen, zijn eerste toernooi. Zijn trainers hebben Gashi de be langrijkste reglementen ge leerd. „Maar ik denk niet dat ik al alle regels ken.Dat is ook he lemaal geen noodzaak. Zijn trainer Mulder kreeg op zijn eerste toernooi verschillende waarschuwingen omdat hij de regels overtrad. Toch eindigde hij derde. De toekomst van Gashi ligt in Nederland. Vorig jaar trouwde hij de Nederlandse Anne de Valk. En over enkele maanden mag hij de Nederlandse natio naliteit aanvragen. „Alleen voor vakantie wil ik nog naar Kosovo." Omdat Gashi veel trainingsar- beid verricht, boekt hij in een jonge sport als jiu-jitsu enorm snel progressie. „Ik probeer zo veel mogelijk te oefenen. Dan hoop ik de top van Nederland te bereiken." En de wereldtop? „In die richting wil ik ook gaan. Maar ik weet niet of dat lukt", zegt Gashi verlegen. En wat wil hij nu liever: vrede in Kosovo of open Zuid-Neder lands kampioen worden? Een glimlach verschijnt op zijn ge zicht. „Ik wil het allebei", zegt hij. Met een twinkeling in zijn ogen. van onze sportredactie OOST-SOUBURG - Korfbal vereniging Fortis uit Oost-Sou burg houdt morgen voor de vierde keer het Open Zeeuws Priktoernooi. Op het kunstgras van het terrein aan het Koop mansvoetpad strijden vanaf 15.00 'prikkoppels' om de eer, de geldprijzen en de wisseltrofee. Het toernooi van Fortis heeft naam gemaakt. Althans, bij de deelnemers. Toch weten nog veel korfballers niet wat een dergelijk toernooi inhoudt. Mo gelijk loopt daarom de inschrij ving niet geweldig en komen 'slechts' dertig koppels in actie. Ad Vos van de organisatie legt graag nog een keer uit wat 'prik ken' eigenlijk inhoudt. Volgens hem is het buitengewoon sim pel. Zet twee palen op zes meter afstand van elkaar en vorm koppels'. Die proberen, gebon den aan een paar regels, bij de tegenstander zoveel mogelijk ballen door de korf te gooien. Wie dat het beste doet, wordt Bij de start van het toernooi in 1995 mocht het Swift-koppel Jan Peter Pouwer/Ralph Gillis sen de wisselbeker mee naar huis nemen, de tweede uitgave werd gewonnen door Arjen Godhelp/Remco den Otter van Deetos en met Leo de Hond als partner kwam Jan Peter Pou- wer in 1997 zich weer als beste uit de strijd. Vorig seizoen vond het toernooi niet plaats. Voor de vierde uitgave heeft de organisatie alle Zeeuwse ver enigingen en twintig clubs bui ten Zeeland, waartegen Fortis- ploegen in de competitie uitko men, aangeschreven. Met uit zondering van het Deetos-team (Den Otter is geblesseerd) zijn alle eerdere winnaars weer van de partijDaarnaast hebben ook 'superprikkers' Dennis Voshart - hij vormt een koppel met Leo nard Debbaut - en Gert-Jan Kraayeveld van Deetos inge schreven. Via poulewedstrijden wordt naar de finale toege werkt, waarin de overgebleven poulewinnaars om de eerste plaats strijden. Naser Gashi traint zo veel mogelijk, bijna elke dag. Bij Leen Moerland, Tonny Mulder of gewoon in een gymzaaltje met zijn vriend Julian Ringelberg. „Ik merk dat ik elke dag iets nieuws leer", zegt Gashi. „Want je bent nooit te oud om te leren." foto Willem Mieras van onze sportredactie TERNEUZEN - Het Neder lands kampioenschap voor bil jartteams wordt komend week einde in sporthal Merwestein in Nieuwegein gehouden. Uit Zeeuws-Vlaanderen hebben zich daarvoor drie teams ge plaatst: het Bl-team van de ver eniging HGL/KOT'86 uit Sas van Gent, het B2-team van ENZK uit Philippine en het C2- team van GBC uit Groenendijk. De B-teams komen morgen in actie, GBC doet zondag een gooi naar de nationale titel. Teamleider Albert Lacante voerde HGL/KOT'86 in eerste instantie naar de overwinning in de gewestelijke voorronde in Oost-Souburg en werd daarna op 15 mei in Valkenswaard ge westelijk kampioen. Albert Lacante, Etienne van Damme en Rien Sandrini wonnen daar telkens met 4-2 van tegenstan ders uit de districten Bergen op Zoom, Roosendaal en West- Brabant. In Nieuwegein wordt nu een poging gedaan om de prestatie van vorig seizoen (toen haalde het team zilver op het NK) te verbeteren. ENZK Voor ENZK (bestaand uit: Al- bert van Leeuwen, Julien van Hurck en Wim den Hamer) was de weg langer. Nadat het team in Hulst winnend uit de voorronde kwam, moest in twee poules van vier in Zierikzee de gewestelijke selectie worden afgedwongen. ENZK nam ook die hindernis en versloeg in de gewestelijke eindstrijd ook NPU (Bergen op Zoom), BV Jacobs (Rilland) en 't Raadhuis (Tilburg). Het C2-team van GBC uit Kloosterzande plaatste zich na winst in de voorronde en de Bra bantse finale als derde team uit Zeeuws-Vlaanderen. Jo Boog- aert, Aad van Geloven en Ed ward Jansen verdedigen de eer van de vereniging die volgend seizoen BV De Kastanje heet. vrijdag- Softbal Tennis Tïola Kids Open. Vijfde dag. Locatie: ter rein Tiola in IJzendijke. Jeugd tot en met 10,12,14en 16jaar(aanvang: 15.45uur). .zaterdag— Atletiek PortZélande Run. Locatie: Gran Dorado in Ouddorp. Afstand tien Engelse mijl. Starttijd: 14.00 uur. Inschrijven: PortZé lande in Ouddorp. Biljarten Nederlands teamkampioenschap. Loca tie: sporthal Merwestein in Nieuwegein. Teams B1 (driebanden), finalist HGL/ KOT'86 uit Sas van Gent. Teams B2 (drie banden), finalist ENZK uit Philippine. Eerste partijen 10.00 uur. Zweefvliegtrofee. Locatie: golfterrein De Woeste Kop, natuurgebied Smitsschor- re in Axel (18 holes stableford). Aanvang: 9.00 uur. Honkbal Competitie: Zeeuwse Honk-Brugge Bra ves (aanvang: 14.00 uur). Motorcross Motorcross MSV De Uitlaat. Locatie: ter rein DGA-circuit Engelandweg Vlissin- gen-Oost. Vierde wedstrijd MSV De Uit laat. Aanvang trainingen: 10.30 uur. Aanvang wedstrijden: 12.30 uur. Klassen 60cc, 80cc, 125cc junioren, 250/500cc ju nioren, 125cc senioren, 250/500cc senio ren, veteranen. Paardensport Tweedaags internationaal concours hip- pique LR en PC Hulst. Locatie: hippisch sportterein aan de Waterstraat in Hulst. Hoofdring. 9.00 uur: pony's klasse L met aansluitend de klassen M, Z en ZZ. 13.00 uur: paarden klasse B, mei aansluitend de klassen L, M, ZenZZ. Bijring. 9.00 uur: pony's klasse B. Surfen Ronde Veerse Meer. Locatie: surfcen trum De Schotsman in Kamperland. In schrijven ter plaatse tot 11.00 uur, start: 11.30 uur. Tennis Tiola Kids Open. Finales. Locatie: terrein Tiola in IJzendijke. Jeugd tot en met 10, 12,14en 16 jaar (aanvang: 12.00 uur). TrimJopen Port Zélande Run. Locatie: Gran Dorado in Ouddorp. Starttijd: 12.45 uur van de Combirun over2,5,5,7,5 kilometer en 10 kilometer. Om 14.00 uur start de tien En gelse mijl. Inschrijven: Port Zélande in Ouddorp. Veidkorfbal Zomertoernooi Togo. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes. Organisatie: Togo (aanvang: 10.00 uur). Familie-korfbaltoernooi. Locatie: sport park Baersande in Breskens. Organisa tie: BKC (aanvang: 12.30 uur). Open Zeeuws Priktoernooi. Locatie: ter rein aan Koopmansvoetpad in Oost-Sou burg. Organisatie: Fortis (aanvang: 15.00 uur). Voetbal Van Vossen-kamp. Locatie: Sport- en Re creatiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede (aanvang: 9.45 uur). Ti Wielrennen OZ Wielerweekend. Eerste etappe Sluiskil-Hulst. Start: 12.00 uur. Afstand: 119,1 kilometer. Tweede etappe Hengst dijk-Vogelwaarde, individuele tijdrit over 9 kilometer. Start eerste deelnemer: 18.00 uur. EPZ-trimklassieker. Zevende editie voor cyclosportieven, recreanten en vetera nen. Startin Borssele: 12.00 uur. Zeilen Shorthanded zeilraces. Locatie: Middel plaat Westerschelde, met start vanuit buitenhaven te Breskens. Organisatie: watersportvereniging Bres kens. 10.00 uur: briefing. 11.00 uur: start. _zondag_ Biljarten Nederlands teamkampioenschap. Loca tie: sporthal Merwestein in Nieuwegein. Teams C2 (libre), finalist GBC uit Groe nendijk. Eerste partijen 10.00 uur. Paardensport Tweedaags internationaal concours hip- pique LR en PC Hulst. Locatie: hippisch sportterrein aan de Waterstraat in Hulst. Hoofdring. 9.00 uur: paarden klasse L, met aansluitend de klassen M, Z en ZZ. 14.30 uur: tweede pacours paarden klas se L, met aansluitend de klassen M, Z en ZZ. Bijring. 9.00 uur: paarden klasse B, met aansluitend een tweede parcours. Dressuur RV Sé-Ros. Manege De Een dracht aan de Rijkebuurtweg 8 in Vrou wenpolder. 9.00 uur: pony's klasse B. 9.30 uur: pony's klasse L. 10.00 uur paar den klasse B. 11.00 uur: paarden klasse L. 12.00 uur: pony's klasse M1. 12.30 uur: paarden klasse Ml. 14.30 uur: paarden klasse M2. 15.45 uur: pony's klasse Z1. 16.01 uur: paarden klasse Z1.16.57 uur: pony's klasse Z2. 17.05 uur: paarden klasse Z2. Surfen Ronde Veerse Meer. Locatie: surfcen trum De Schotsman in Kamperland.Klas sen: B-district, open klasse en 7.5m2- klasse. Inschrijven ter plaatse tot 11.00 uur, start: 12.00 uur. Voetbal Van Vossen-kamp. Locatie: Sport- en Re- creatiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede (aanvang: 10.00 uur). Wielrennen OZ Wielerweekend. Derde etappe: Bres- kens-Breskens. Start: 12.30 uur. Afstand: 186,6 kilome- Zeilen Shorthanded zeilraces. Locatie: Middel plaat Westerschelde, met start vanuit jachthaven te Breskens. Organisatie: watersportvereniging Bres- kens.10.00 uur: briefing. 11.00 uur start. van onze sportredactie GOES - Danny Langenberg start eind volgende week in een wereldbekerwedstrijd voor ju^ nioren in Zwitserland. Bonds coach Herman Snoeyink deelde de zeventienjarige wielrenner uit Goes dat donderdag telefo nisch mee. Voor Langenberg kwam de uit nodiging voor de driedaagse etappekoers (17, 18 en 19 juni) in Midden-Europa niet als een volslagen verrassing. In Tsje chië was hij het afgelopen week einde al behoorlijk op dreef. „Ik wist dat ik daar goed heb gere den, want ik heb veel voor de ploeg gedaan", aldus Langen berg, die vanwege het wegval len van een andere coureur van Snoeyink een kans heeft gekre gen. foto Dirk-Jan Gjeltema nOMRITOr. 4mo7nnaM!iT<.ol. BLUMAU - Irma Heeren is mor gen de grote favoriete bij het EK duathlon in het Oostenrijkse Blumau. De atlete, afkomstig uit Middel burg en wereldkampioene op de duathlon, kan met name con currentie verwachten uit Fran se hoek van Edwige Pitel. Bij de mannen is de Belg Benny Vans- teelant de te kloppen man. Hij heeft dit seizoen vrijwel alle grote wedstrijden gewonnen. Uit het Nederlandse kamp is Huub Maas, nationaal kampi oen, een kanshebber. De afstand van het EK duatlon bedraagt tien kilometer lopen, veertig kilometer fietsen en vijf kilometer lopen. PHILIPPINE - Na een voorsei zoen waarin andere zaken de aandacht opeisten, is Frank Geensen in Gijzenzele, een amateurcriterium in België, op een negentiende plaats gefinis- hed. In het begin van de wedstrijd over 116 kilometer deed zich een ernstige valpartij voor, waar door een groep van twintig ren ners voorop kwam. Een achter volgend peloton met Geensen raapte nog wat geloste renners uit de kopgroep op, maar kreeg de aansluiting niet voor elkaar. Ex-beroepsrenner Patrick Cocquit werd winnaar. Receptie Zaamslag ZAAMSLAG - Voetbalvereni ging Zaamslag houdt morgen in de kantine op het eigen sport complex een receptie ter gele genheid van het kampioen schap van het eerste elftal. Zaamslag legde beslag op de ti tel in de vierde klasse van het za terdagvoetbal. De receptie wordt gehouden van 16.00 tot 18.00 uur. Atletiek door Michel Verberkmoes IJZENDIJKE - Mart Flikweert uit Breskens plaatste zich bij de laatste vier tijdens het Tiola Kids Open in LTzendijke bij de jongens onder de twaalf jaar. Flikweert won in de kwartfinale met tweemaal 6-0 van Rick Moens. In de halve finale komt Flikweert uit tegen Bryan de Waele, die in drie sets te sterk was voor Sebastien Groosman. In de andere halve finale spelen Animo-clubgenoten Kevin de Rooy en Martijn Miedema tegen elkaar. Ook bij de tienjarigen vielen er weinig verrassin gen te noteren. Dominic de Maagt, als eerste ge plaatst won in een moeizame wedstrij d met 7-5 6- 4 van Dennis Rottier. In de halve finale komt De Maagt uit tegen Nick Strijdonk. Strijdonk ver sloeg Kenny de Rooy uit Hoek met 6-3 6-1. De als tweede'geplaatste Sebastiaan Willaert gunde Fe lipe Souwer geen enkele game. Joël van Overloop plaatste zich bij de laatste vier in de j ongens onder de zestien jaar ten koste van Laurens de Ruyter. Van Overloop zegevierde met 6-1 6-3 en speelt nu tegen Renee van Gassen. Bij de meisjes tot tien jaar zijn alle halve finalisten bekend geworden. Karen Buysse won in drie sets van Sophie de Schepper, Kristel Verbeke versloeg Tessa van Noord, Reneé Pieters won van Stepha nie Hermans en Maud Verbeke was te sterk voor Renske Fraanje. Chantal Pauwels versloeg bij de zestienjarigen Caroline Beltman met 6-3 6-4, DOMBURG - Amazone Marcel- Ie de Kam wordt achtervolgd door pech. Pas geselecteerd voor de natio nale SGW-equipe voor het EK begin juli in het Ostenrijkse Graz, raakte afgelopen week einde haar paard Ibouche tij dens de laatste voorbereiding in een wedstrijd in Ermelo aan de knie geblesseerd. De ruin is voor minstens twee maanden uitgeschakeld, waar door de amazone uit Domburg haar uitzending naar het EK kan vergeten. Helsinki. Grand Prix II. Mannen. 200 m: 1 Boldon (TRi) 20,14, 2. Thompson (Bar) 20,14, 3. Stevens (Bel) 20,67, 4, Douglas 20,72,400 m: 1. Haughton (Jam) 46,01,2. Brew (VSt) 46,09, 800 m: 1. Uusorg (Est) 1.45,87, 3000 m: 1. Gebrselassie (Eth) 7.26,03 (beste jaarprestatie), 2. Wolde (Eth) 7.40,67, 3. Mezgebu (Eth) 7.42,21, 110 m horden: 1. Korving (Ned) 13,19 (Ned. record), 2. Wade (VSt) 13,21,3. Jar- rett (GBr) 13,45,400 m horden: 1Herbert (ZAf) 48,57,2. Hamden (Zim) 48,79,3. Ja- nuszewski (Pol) 49,05, hinkstap: 1. Kol- pakov (Oek) 16,60, polshoog: 1. Galfione (Fra) 5,80, 2. Strogaljov (Rus) 5,70, 3. Hartwig (VST) 5,70, kogelstoten: 1. Hun- ter (VSt) 20,81, 2. Halvari (Fin) 20,52, 3. Bagasj (Oek) 20,20, speer: 1. Makarov (Rus) 86,74,2. Henry (Dui) 85,47,3. Parvi- ainen (Fin) 85,33. Vrouwen. 200 m: 1. Jones (VSt) 21,91, 2. Vinogradova-Safronnikova (WRu) 23,02, 800 m: 1. Mistjoekevitsj (Rus) 1.59,25, 2. Stals (Bel) 2.00,39, 3. Ewerlöf (Zwe) 2.00,78,3000 m: 1Malot (Ken) 8.45,47,2. Pantjoekova (Rus) 8.46,71,3. Oubouhou- Belkalem (Fra) 8.46,78,7. Kruijer 9.11,66. 100 m horden: 1. Kulawansa-Fonseca (SRï) 13,17,ver: I.Johansson (Zwe) 6,79, 2. Xanthou (Gri) 6,51,, 3. Khlopotnova (Oek) 6,42, speer: 1. Solberg-Hattestad (Noo) 63,99,2. Uppa (Fin) 61,55,3. Forkel (Dui) 60,37. Schaken Rotterdam. NK, elfde ronde: Cifuentes - Van den Doel 1/2-1/2, Van der Wiel - So- kolov 1-0, Van der Sterren - Janssen 1/2- 1/2, Van Wely - Piket 1/2-1/2, Peng - Nij- boer 1-0, Reinderman - Nikolic 1/2-1/2. Eindstand: 1. Nikolic 8 1/2, 2. Piket 8, 3. Reinderman, Van der Wiel, Van Wely 7,6. Sokolov 5 1/2, 7. Van den Doel, Van der Sterren 5, 9. Cifuentes 4, 10. Peng 3 1/2, 11. Nijboer3,12. Janssen 2 1/2. Sportprijsvragen Lucky 10 van donderdag 10 juni. Win nende getallen; 4 - 5 - 8 -16 -19-21 - 27 - 30-33-40-43-47-49-51-52-53-64-66- 72 - 74. (onder voorbehoud) Tennis Halle. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Tweede ronde: Moya (Spa/2) - Prinosil (Dui) 6-4 6-4, Haas (Dui/6) - Dreekmann (Dui) 6-4 7-6, Kulti (Zwe) - Gimelstob (VSt 6-4 6-4, Vacek (Tsj) - Novak (Tsj) walk over. Indeling kwartfinales: Siemerink - Kiefer (Dui/7), Vacek - Pozzi (Ita), Haas - Kulti, Schalken (Ned) - Moya. Londen. Queens. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Derde ronde: Sampras (VSt/2) - Arthurs (Aus) 7-5 6-3, Hewitt (Aus/14) - Philippoussis (Aus/4) 6-7 6-3 6-2, Pioline (Fra/11- Martin (VSt/5) 1-6 6-3 7-5, Kuce- ra (Slw/6) - Stoltenberg (Aus/12) 6-3 6-3, Rusedski (GBr/7) - Wayne Ferreira (ZAf/10) 7-5-4-6 6-3, Ivanisevic (Kro/8) - Lareau (Can) 6-4 6-7 6-4, Sargsian (Arm) - Draper Aus/15) 6-3 6-2. Merano. Mannen, 700.000 gulden. Tweede ronde: Hrbaty (Slw/1) - Koubek (Oos) 6-2 6-3, Blanco (Spa) - Furlan (Ita) 6- 3 6-0, Spöttl (Oos) - Hipfl (Oos) 6-4 6-3, Vi cente (Spa) - Pescariu (Roe) 6-3 6-0, Ro driguez (Arg) - Martin (Spa) 7-5 3-6 6-4. Birmingham. Vrouwen, 340.000 gulden. Derde ronde: Halard-Decugis (Fra/5) - Oremans (Ned/15) 6-2 6-4, T auziat (Fra/1 - De Swardt (ZAf/14) 6-3 6-4, Zvereva (WRu/4) - Grande (Ita) 6-4 6-2, Serna (Spa/6) -Tanasugarn (Tha) 6-2 6-2, Black (Zim/8) - Po (VSt) 7-6 6-3, Stevenson (VSt) - Sidot (Fra/12) 6-3 5-7 8-6, Arendt (VSt) - Talaja (Kro) 6-1 3-6 6-1, Gorrochategui (Arg) - Pratt (Aus) 6-1 6-4. Tasjkent. Vrouwen, 225.000 gulden. Tweede ronde: Smashnova (lsr/1) - Na- gatomi (Jap) 6-2 6-0, Dementieva (Rus) - Panova (Rus/2) 6-3 3-0 opgave Panova, Sandu (Roe) - Serra-Zanetti (lta/5) 6-4 5-7 6-4, Bachmann (Dui) - Vavrinec (Zwi) 6-2 6-4, Garbin (Ita) - Perfetti (Ita) 6-0 6-7 6-2. IJzendijke. Tiola Kids Open. ME 10 jaar, kwartfinale: Karen Buysse-Sophie de Schepper 6-2 4-6 6-4, Kristel Verbeke- Tessa van Noord 6-1 6-2, Reneé Pieters- Stephanie Hermans 6-1 6-0, Maud Ver- beke-Renske Fraanje 6-3 6-0. JE 10 jaar, kwartfinale: Dominic de Maagt-Dennis Rottier 7-5 6-4, Nick Strijdonk-Kenny de Rooy 6-3 6-1, Sebastiaan Willaert-Felipe Souwer 6-0 6-0. JD 12 jaar, kwartfinale: Bryan de Waele/Aron Snauwaert-Felipe Souwer/Serge van Bremen 6-2 6-3. GD 12 jaar, poule: Sebastiaan Willaert/Mar- got Martens-Dominic de Maagt/Evelien van Remortel 6-3 1-6 6-2. JE 12 jaar, kwartfinale: Mart Flikweert-Rick Moens 6-0 6-0, Bryan de Waele-Sebastiaan Groosman 6-2 5-7 6-4, Kevin de Rooy-Yo- rickMaenhout 6-0 6-1. MD 12 jaar, poule: Maria Meyaart/Stefanie Ekkebus-Karlijn Verbeke/Carinda du Puy 6-0 6-1. JD 14 jaar, poule: Christophe de Krijger/Maar ten Buysse-Niek Verbeke/Gijs Bonarius 7-5 7-5. DD 16 jaar, kwartfinale: Brigith de Waele/Nadine Brenner-Brendy Boog- aard/Lenny Blaakman 6-2 6-4. ME 16 jaar, poule: Chantal Pauwels-Caroline Belt man 6-3 6-4. JE 16 jaar, kwartfinale: Joël van Overloop-Laurens de Ruyter 6-1 6-3. Voetbal Internationaal toernooi van Toulon on der 20 jaar: Groep B (Arles): Argentinië - Portugal 3-0; Colombia - Nederland 2-1 (2-0). Doelpunt Nederland: Berger (FC Utrecht). Bijzonderheid: doelman Van Strien stopt strafschop. Chicago. Oefenwedstrijd. Argentinië - Mexico 2-2 (1-1). 14. Hernandez 0-1, 19. Cruz 1-1, 52. Lopez 2-1, 77. Chavez 2-2, Toeschouwers: 64.433. Waterpolo Veenendaal. Vijflandentoernooi om Dutch Trophy, mannen, tweede dag. Au stralië - Frankrijk 8-5, Nederland - Cuba 7- 9 (3-3 1-2 2-1 1-3). Doelpunten Neder land: Havenga 3, Kunz 2, Eelco Uri en Sil- vis 1. Stand: 1. Australië 1-2,2. Kroatië 1- 2,3. Cuba 2-2,4. Nederland 2-1,5. Frank rijk 2-1. Wielrennen Dauphïné Libéré. Vierde etappe, Beau- mes-de-Venise - Digne-les-Bains: 1Des- biens (Fra) 203 km in 5.04.46, 2. Wuyts (Bel) 1.09,3. Nazon (Fra) 3.03,4. Osa (Spa 3.40, 5. Heulot (Fra), 6. Verheyen (Bel) 4.19, 7. Brochard (Fra), 8. Vinokoerov (Kaz), 9. Chanteur (Fra), 10. Simon (Fra). Klassement: 1. Vaughters(VSt) 15.29.04, 2. Vinokoerov 0.07,3. Heulot 3.32,4. Belli (Ita) 4.06, 5. Armstrong (VSt) 4.13,6. Be- loki (Spa) 4.19, 7. Osa 5.03, 8. Livingston (VSt) 5.09, 9. Simon 5.25, 10. Hamilton (VSt) 5.39. Ronde van Oostenrijk. Vierde etappe, Ried - Sankt Johann Alpendorf: 1. Mar kus Zberg (Zwi) 188 km in 4.40.52,2. Cas- agrande (Ita), 3. Bonca (Slv), 4. Hempel (Dui), 5. Mühlbacher (Oos). Klassement: 1. Bortolami (Ita) 16.26.11, 2. Markus Zberg 0.10, 3. Lontschratisch (Oos), 4. Dufaux (Zwi) 0.18, 5. Mühlba cher 0.20. Ronde van Luxemburg. Eerste etappe Luxemburg - Dippach: 1. Wauters (Bel) 178 km in 4.11.08, 2. Aus (Est), 3. Van Bondt (Bel), 4. Fedenko (Oek), 5. Elli (Ita), 6. Jemison (VSt), 7. Finot (Fra), 8. Sedoen (Rus), 9. Steinhauser (Dui), 10. Jör- gensen (Den). Zwemmen Middelburg. Zomer Zwemkampioen- schappen. Mannen, 400 meter wissel slag: 1. Martin de Milliano (Scheldes- troom) 5.17.60, 2. Charles Potin (De Stormvogel) 5.25.59,3. Stein de Maeyer (ZC Koewacht) 5.34.99. 800 meter vrije slag: 1Eelco van Gemert (De Stormvogel) 9.41.26,2. Charles Potin (De Stormvogel), 3. Stein de Maeyer (ZC Koewacht) 10.14.36. Vrouwen. 1500 meter vrije slag: 1. Sas- kia Herrebout (De Stormvogel) 19.23.45, 2. Maartje van Keulen (De Stormvogel) 19.39.49, 3. Linda Vink (ZC Koewacht) 20.15.84.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 58