Dit jaar renovatie wijk Westdorpe Leren fietsen zonder brokken Vogelrichtlijn vergt extra tijd PZC Hulst sluit illegale truckersparking Protest tegen bouw Chinese eetpagode in park Terneuzen Sas probeert plan Westdorpse wijk uit slop te trekken PZC Meer blaren, maar nauwelijks uitvallers zeeland 19 Woningbouwvereniging pept kwaliteit huizenblokken Steeland op School houdt fancyfair in Hoofdplaat Scholieren op bezoek in Hulst vrijdag 11 juni 1999 door Sheila van Doorsselaer WESTDORPE - Woningbouw vereniging RZ VW gaat nog voor het eind van dit jaar tientallen woningen aan de Steeland in Westdorpe grondig reconstrue ren. De huizen in de zijstraten, zoals de Jan Dellaertstraat en Peerboom, zijn begin 2000 aan de beurt. De werkzaamheden beginnen zodra de huurders het plan van aanpak van de RZVW hebben goedgekeurd. De woningbouwvereniging wil van de rijtjeshuizen twee-on- der-één-kappers maken door er per twee woningen één te ver- Benefietconcert voor Kosovaren in Terneuzen TERNEUZEN - Een nieuw jaarsconcert in juni. Niet een half jaar te laat, maar een con cert als teken van een nieuw be gin. Het Zuidlandtheater in Ter- neuzen is vrijdag 18 juni het toneel van een benefietconcert voor Kosovo. Sjannie van Nierop uit Terneu zen heeft persoonlijk het initia tief genomen voor de organisa tie van dit concert. Zij wil met het nieuwjaarsconcert een beet je zorgen voor een 'nieuwe, be tere tijd voor oorlogsslachtof fers'. Zij verzet zich tegen de Kosovo-moeheid die zij om haar heen ziet. „Je hoort soms: Ik heb mijn buik wel vol van dat Koso- vogedoe. Hou nu maar eens even op! Wat een luxe als je dat kunt zeggen. Ik denk dat zij hun buik nog veel meer vol hebben van dat Kosovogedoe dan wij. We moeten iets doen. Ik in elk geval wel. Al is het alleen maar om slachtoffers te laten voelen dat er nog mensen zijn die niet ak koord gaan met gruweldaden en etnische zuivei'ingen." Daarom heeft Van Nierop kan didaten en meestergraden zang van het Koninklijk Conservato rium Gent uitgenodigd voor het concert. De studenten volgden allen lessen bij Zeger Vander- steene, Mireille Capelle en Eri- ka Pauwels. Zij vertolken onder meer werk van Mozart, Handel en Schubert. Het concert begint om 20 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het Zuidlandtheater. bouwen tot garage. Deze betref fende woning blijft lot aan het eerste plafond overeind en hier van wordt een garage gemaakt. De woningen dateren uit de ja ren zestig en de RZVW heeft het de laatste jaren niet makkelijk leegstaande woningen weer te verhuren. Momenteel verhuurt de RZVW geen woningen meer die zullen worden verbouwd tot garage. Blijken in deze aangemerkte huizen nog huurders te wonen die geen verhuisplannen heb ben, dan wordt hen een verhuis premie van vijfduizend gulden aangeboden. Ook de andere huurders in de betreffende stra ten worden door een medewer ker van de RZVW persoonlijk bezocht om hun wensen op te te kenen. Zijn zij akkoord met de plannen, dan wordt de Steeland het eerst aangepakt, in het gun stigste geval aan het eind van het jaar. Peerboom en de Jan Dellaertstraat volgen enkele maanden later. Volgens RZVW- directeur C. Reinhoudt blijven de woningen eerst nog een pe riode in de verhuur, maar na verloop van tijd is het de bedoe ling de huizen te verkopen. Verpauperen De Westdorpse dorpsraad juicht het plan van de woning bouwvereniging toe. „Dit bete kent een oppepper voor de buurt, want die is nu aardig aan het verpauperen", zegt L. de Bruijne,- vice-voorzitter van de dorpsraad en lid van de in spraakcommissie die de recon struering op de voet zal volgen. De inspraakcommissie is speci aal in het leven geroepen om de RZVW aan haar woord te hou den. Naast een lid van de dorps raad zitten ook een vertegen woordiger van de gemeente, de RZVW en enkele bewoners uit de betreffende straten in de commissie. Reinhoudt erkent dat er ook ge keken moet worden naar de huurhuizen aan de Singel. Rein houdt: „Ook hier is het moeilijk om de huizen gevuld te krijgen. De huizen zijn dan misschien niet zo oud en best nog in orde, maar de wijk oogt misschien wat saai en daar zullen we wat aan moeten doen. Wanneer de Singel aan de beurt is, kan ik nog niet zeggen. Ik wil eerst af wachten hoe het plan van aan pak voor de Steeland verloopt." - v Een motoragent let tijdens het verkeersexamen op de verrichtingen van scholieren. De passerende bromfietser stopt ook netjes voor het geïmproviseerde stoplicht. foto Peter Nicolai Fietser gewond bij aanrijding TERNEUZEN - Bij een aanrijding op de kruising van de Churchilllaan-Tooropstraat in Terneuzen raakte donderdag een 17-jarige bromfietser uit Kloosterzande gewond. De jon gen reed over het fietspad van de Churchillaan en gaf op de kruising geen voorrang aan een 59-jarige automobilist uit Terneuzen, die van links kwam. Een aanrijding was het ge volg. Daarbij liep de bromfietser hoofdletsel en een verwon ding aan de knie op. Hij is naar ziekenhuis De Honte vervoerd. Beide voertuigen werden beschadigd. Plantendieven roven rotonde leeg HULST - De pas aangeplante lavendelplantjes op de rotonde aan de Clingeweg in Hulst hebben vermoedelijk een andere bestemming gekregen. Onverlaten zijn deze week in de weer geweest om alle 165 plantjes uit te spitten. De gemeente Hulst deed donderdag aangifte van de diefstal van de planten. Kernreactor Petten tijdelijk dicht PETTEN - De kernreactor in Petten moet mogelijk deze zo mer tijdelijk worden stopgezet. Het reactorbassin met afge werkte splijtstofstaven zit eind juli vol, maar het afval kan op zijn vroegst pas het komend najaar worden overgebracht naar de opslagplaats Covra in Borssele. Minister Pronk van milieubeheer, die een besluit moet nemen over de afgifte van de transportvergunning, hakt volgens zijn woordvoerder na melijk pas de knoop door als de Gezondheidsraad een advies over de risico's van het transport heeft gegeven. Volgens se cretaris E. Schoten van de Gezondheidsraad krijgt Pronk dit advies niet eerder dan in het najaar. Zevende op Biologie Olympiade MIDDELBURG - Silvester de Nooijer uit Middelburg heeft donderdag bij de Biologie Olympiade in Utrecht een zevende plek gehaald. De VWO-5-scholier van Nehalennia Stedelijke Scholengemeenschap toonde zich daarmee heel tevreden. „Ik had mezelf vantevoren weinig kans gegeven om te winnen. Het waren vooral zesdeklassers die meededen en hun niveau ligt toch nog een stuk hoger." De twintig deelnemers aan de Biologie Olympiade kregen een hele reeks opdrachten te ver werken om uit te maken wie van hen als enige Nederlander naar de finale in het Zweedse Uppsala mocht. Twee j aar gele den nam Silvester ook al deel aan de Junior Biologie Olympia de.Hij eindigde toen ook bij de beste tien. Volgend jaar doet de Middelburger weer mee aan de Olympiade. door Frank Gijsel SLUIS - „Kijk goed over je schouder bij het van richting veranderen en vergeet niet je hand uit te steken." Verkeerscoör- dinator Jos Vermeulen geeft donderdag nog snel enkele tips aan de leerlingen van de groepen 7 en 8 van de zes basisscholen in de gemeente Sluis-Aardenburg, voor dat ze op pad gaan voor het jaarlijkse praktische verkeersexamen. Na het theoretische gedeelte van enkele weken geleden, moesten de kinderen op de fiets aantonen de verkeersregels in de praktijk te kunnen toepassen. Vermeulen had. samen met politieagent André Nees, ervoor gezorgd dat de kinderen een be hoorlijke klus voor kiezen kregen. Er za ten heel wat kunstmatige knelpunten in het parkoers. Goed uitkijken en geen domme fouten maken, luidde de bood schap aan de kinderen. Een heus ver keerslicht op de hoek van de Sint Anna- straat en Jaagpad werd door een enkele leerling niet eens opgemerkt, met alle ge volgen van dien. Dat leverde een aantal strafpunten op, want een team van ouders en agenten had post gevat langs de route om het rijgedrag nauwkeurig bij te hou den. Verlichting Martha Harkema uit groep 7 van de Sint Jozefschool uit Eede vond de route tame lijk moeilijk. „Vooral als je van een andere plaats komt, is het lastig. Ik ken Sluis niet zo goed. Toch heb ik er veel van geleerd en ik let straks toch beter op als ik ga fiet sen." Burgemeester C. J. van Liere kwam 's ochtends een kijkje nemen en waagde zich, samen met een groep leerlingen, eveneens aan de fietsproef Voorafgaand aan de rit werden door keur meester I. Selis van Veilig Verkeer Neder land bij de start- en finishplaats op het schoolplein van de openbare basisschool Johan Hendrik van Dale de fietsen ge keurd. De meeste verkeerden in goede staat, alleen de werking van de verlich ting liet volgens Selis wel eens te wensen over. „Daar wordt helaas wel eens te slor dig mee omgesprongen", aldus Selis. Alle geslaagden kregen 's avonds in de raadskelder van het stadhuis te Sluis uit handen van Jos Vermeulen het diploma uitgereikt. De dag werd afgesloten met een film. DEN HAAG - Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij is overspoeld met reacties op de aanwijzing van ge bieden in het kader van de Europese Vogelrichtlijn. Meer dan vijfduizend personen en organisaties zijn in de pen geklommen. Zowel voor- als tegenstanders. Door de enorme belangstelling, ook uit Zeeland, verwacht staatssecretaris G. H. Faber dat zij pas ver in de tweede helft van dit jaar alle antwoorden klaar heeft. Inmiddels zijn er nieuwe telgegevens van vogels bekend. Tot grote wijzigingen in de vogelgebieden zal dit niet leiden, verwacht Faber. Geld voor aanpak wateroverlast GOES - De commissie financiën van het waterschap Zeeuwse Eilanden wil dit jaar nog twee miljoen gulden spenderen aan maatregelen tegen de wateroverlast. De commissie waterbe heer had daarop al eerder aangedrongen. Met twee miljoen gulden neemt de schap een hele waslijst van technische maat regelen, inclusief twee grote pompen die de capaciteit hebben van een klein gemaal. De afgesloten entree van het parkeerterrein in Paal. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst PAAL - De gemeente Hulst heeft, na een uitspraak van de Middelburgse bestuurs rechter, deze week een illegaal parkeer terrein voor vrachtwagens in Paal afge sloten. Transportbedrijf d'Haens gebruikt een perceeltje tussen Duivenhoeksestraat en Havenstraat (achter de vestiging) al jaren als parkeerplaats voor trucks. Omwonen den klagen over hetook bij nacht en ontij af- en aanrijden van vrachtwagens. Op het terreintje ligt de bestemming 'agrarische doeleinden', zodat de ge meente het transportbedrijf opriep om 'het strijdig gebruik' van het perceel te staken. Het beroep van de eigenaar van het terrein tegen de gemeentelijke aanschrijving werd door de rechter ongegrond ver klaard. De gemeente heeft na de uitspraak bestuursdwang toegepast en de toegang tot de 'parkeerplaats' met pallets en ket tingen verzegeld. Overigens blijft de ge meente met de transportondernemer, die al decennia bedrijf houdt in Paal, in ge sprek. „Het zou natuurlijk het beste zijn, gelet op de woonomgeving, als het be drijfje naar een industrieterrein verhuist. Een verhuizing kost echter nogal wat. We zullen dan ook nog eens bekijken of er al ternatieve oplossingen te vinden zijn", verklaarde een woordvoerder van de ge meente Hulst donderdag. door Lilian Dominicus TERNEUZEN - Een bonte stoet van kinderen en begeleiders liep donderdagavond langs de nieuwbouwwijk Othene de laatste kilometers van de 24e editie van de avondvierdaagse in Terneuzen. Met bloemen en snoep in de hand, gekregen van hun ouders of de school, hielden ze de pas er tot aan de finish goed in. De meesten liepen in totaal vijf kilometer, net als Lisa (zes jaar) van de Prins Willem van Oranje- school in Terneuzen: „Ik heb drie keer meegedaan. Eén keer met mama en twee keer met pa pa. Ik moest ook een keer zwem men; toen kon ik niet meedoen." Bij de finish konden de in totaal 1948 deelnemers hun medaille of herinnering ophalen. Sfeer Vrijwilliger Jan Jonkman van de Avondvierdaagse Vereniging Bram de Meijer: „De sfeer was dit jaar prima, er waren weinig uitvallers en het weer zat geluk kig mee. De EHBO was drukker dan voorgaande jaren in de weer met blaren en andere kleine on gelukjes, maar toch kan ik wel zeggen dat alles prima is verlo pen. Het volgende jaar zal een jubileumjaar worden; dan pro beren we wat extra te doen voor de deelnemers en vierdaagse een nog feestelijker tintje te geven. HOOFDPLAAT - De rooms-ka- tholieke basisschool De Hoge Plaat in Hoofdplaat houdt zon dag 20 juni de tweejaarlijkse fancyfair. Deze keer staat die in het teken van 25 jaar ouderraad. De leden van het eerste ouder bestuur, dat in 1973 werd opge richt, mogen de fancyfair dan ook openen. Het schoolbestuur hoopt op de fancyfair zoveel mogelijk oud- ouderraadleden te zien. Om 14 uur openen de leden van de eer ste ouderraad de schoolfototen toonstelling en daarmee de fan cyfair. Ook wordt een videoband ge draaid over de bewoners van Hoofdplaat in 1969. Op die band zijn onder meer alle ki nde- ren van de toenmalige school in het oude klooster te zien. Verder zijn er, naast de rommelmarkt zelf, activiteiten als een groot springkussen, ponyrijden, darts en hondenshows. Vanwege het feestelijke karakter van deze fancyfair is er een extra grote hoofdprijs bij de verloting. De plaatselijke muziekvereniging OBK treedt op, afgewisseld door Jan Warringa. De opbrengst van de fancyfair is dit jaar bestemd voor de aan schaf van nieuwe speel werktui gen voor de onderbouw. door Joost Bosman TERNEUZEN - Het Bewoners forum Binnenstad Terneuzen en natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut keren zich tegen de komst van een Chinees res taurant in het Terneuzense parkgebied Schependijk. Ze vinden dat het groene karakter van het gebied tussen de Bin- nenvaartweg en de Grenulaan behouden moet blijven. „Een park is een levend iets wat je niet naar de waan van de dag kunt aan- of uitkleden. De kaal slag en de bebouwing vinden wij ook nu nog onacceptabel", zegt woordvoerder P. Clijsen van het Bewonersforum. Woensdagavond adviseerde de commissie voor ruimtelijke or dening een positief over een wij ziging van het bestemmings plan, waardoor het nu op de Markt gevestigde restaurant Kota Radja een pagode kan bouwen ter hoogte van het voor malige pand van Mikro Electro. Tenminste, als de gemeenteraad akkoord gaat. Bebossing De bewoners en de natuurver- eniging vrezen dat zo'n 35 pro cent van de bebossing eraan zal moeten geloven, als het restau rant, toegangsweg en parkeer plaats er komen. Tevens bekla gen ze zich over het feit dat ze tijdens de voortgang van de plannen niet tijdig informatie hebben gekregen van de ge meente. Pas daags voorbehandeling van de herziening van het bestem mingsplan werden de bewoners op cle hoogte gesteld, zegt Clijsen. Hij denkt, gezien zijn ervaring in het verleden met dergelijke procedures, dat dat geen toeval kan zijn en verwijt de gemeente een 'voorjaars schoonmaak' te willen houden. De tegenstanders van het res taurant werpen de raadsleden een 'kritiekloze acceptatie' van de bouwplannen voor de voeten. Clijsen: „Het lijkt erop dat wij als bewoners het werk van de gemeenteraad moeten doen." door Sheila van Doorsselaer WESTDORPE - De Sasse wet houder R. Noët (volkshuisves ting) zegt voor het eind van dit jaar de plannen voor de bouw van nieuwbouwwijk Oostmo- lenkreek Ln Westdorpe rond te hebben. Dit is bijna twee jaar la ter dan gepland. Voor echter de eerste spade de grond in kan, moeten nog heel wat stappen worden genomen. Projectontwikkelaar J. Kaas van Projeka, waar de gemeente zaken mee wil doen, is nog steeds geen eigenaar van de grond. Schapenhouder K. van Waes, die nu nog zijn bedrijf heeft op grond van De Domei nen en waar later de toegangs weg tot cle wijk moet komen, moet nog worden uitgekocht. Of de planvorming dit jaar rondkomt, valt nog te betwijfe len, want Sas kan vanzelfspre kend geen huizen bouwen op grond die nog niet eens in ge meentelijk bezit is. De grond, bijna drie hectare, is eigendom van H. Verschaffel uitBoekhou- te, voormalig eigenaar van de inmiddels verdwenen meelfa briek De Walsemolen. Met deze man, rond de tachtig en lijdend aan dementie, kan volgens Noët geen zaken meer worden ge daan. Het wachten is tot Kaas de zaken rond heeft. Volgens de wethouder zit er al wat schot in de zaak. Procedure Noët verzette zich ïn april vorig jaar hevig tegen de voorgeno men aankoop van de grond, om dat de procedure - het plan is niet in de commissie behandeld, maar werd door voormalig bur gemeester J. van Rest direct aan de raad voorgelegd - naar zijn idee niet naar behoren was ver lopen. Ook vond hij de grond prijs a 21 gulden per vierkante meter niet reeël. De gemeente, zo zegt Noët, heeft nog geen prijsafspraken met Kaas gemaakt. Van Rest vroeg de raad een jaar geleden bijna een half miljoen vrij te maken voor de aankoop, maar dit be drag valt volgens Noët nu veel hoger uit. In eerste instantie werd aangenomen dat de ver koopprijs van de grond in elk geval zo'n 180 gulden per vier kante meter zou bedragen. Nu schat Noët dat er 200 gulden voor moet worden betaald. „Voor Westdorpe vind ik dat aan de forse kant. Daarbij komt nog dat ik niet weet of er wel vol doende animo is voor de kavels. Toen er in het verleden nog spra ke van was dat er ook een strook grenzend aan de kreek bij het niéuwbouwplan zou horen, was er veel belangstelling. Nu dat niet meer zo is, heb ik mijn twij fels of er nog steeds interesse is. Het blijft nu eenmaal een strook grond middenin een wei land." Verhuizing Met schapenhouder Van Waes moet ook nog een regeling wor den getroffen. Zijn weide, ei gendom van De Domeinen, is precies de plaats waar de toe gangsweg naar de wijk moet ko men. Van Waes gaf eerder al aan best bereid te zijn te verkassen. Canisvliet lijkt hem een prima locatie, maar de gemeente moet wel in de buidel tasten voor de verhuizing. Noët: „Het vorige college bood hem twee ton. Hier ging hij niet op in. We zijn nu nog steeds bezig met de onder handelingen." Als Noët het plan er alsnog doorkrijgt, maar dan op zijn manier, dus eerst netjes behan deld door de commissie, worden er 45 woningen gebouwd, ge spreid over drie jaar. HULST - Vijftig leerlin gen van de Theo de Litts- schule uit het Duitse Mi- chelstadt komen volgende week naar Hulst in het ka der van de jaarlijkse uit wisseling met het Hulster Reynaertcollege. De Duitse scholieren wor den donderdag 17 juni in het stadskantoor ontvan gen door wethouder W. Kayser. Ze krijgen de pro motiefilm van de gemeen te te zien en krijgen de ge schiedenis te horen van de 31-jaar oude jumelage tussen Hulst en Michel- stadt. Na het bezoek aan het stadhuis is er een puz- zeltocht in de binnenstad. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman J. Bosman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus S. van Doorsselaer J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl R.E.A. Hoonhorst B.J.G. Pelgrim CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl City OnLine/Internet http://www.pzc.nl e-mail: pzcredcity1@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 51