Alleen voor vakantie naar Kosovo Belangstelling voor priktoernooi Fortis valt opnieuw tegen Topkwartet aan start in Port Zélande Run Langenberg naar Zwitserland sport Gevluchte Kosovaar Naser Gashi verdringt met jiu-jitsu de oorlog agenda Van Hoof imponeert in Kapelle Zomertoernooi Togo telt veel jeugdploegen Geen doorgang dorpentoernooi Knieblessure paard De Kam Zeelandia houdt roeiwedstrijd uitslagen Heeren favoriet op EK duatlon vrijdag 11 juni 1999 van onze sportredactie OOST-SOUBURG - Korfbal vereniging Fortis uit Oost-Sou burg houdt morgen voor de vierde keer het Open Zeeuws Priktoernooi. Op het kunstgras van het terrein aan het Koop mansvoetpad strijden vanaf 15.00 'prikkoppels' om de eer, de geldprijzen en de wisseltrofee. Het toernooi van Fortis heeft naam gemaakt. Althans, bij de deelnemers. Toch weten nog veel korfballers niet wat een dergelijk toernooi inhoudt. Mo gelijk loopt daarom de inschrij ving niet geweldig en komen 'slechts' dertig koppels in actie. Ad Vos van de organisatie legt graag nog een keer uit wat 'prik ken' eigenlijk inhoudt. Volgens hem is het buitengewoon sim pel. Zet twee palen op zes meter afstand van elkaar en vorm koppels. Die proberen, gebon den aan een paar regels, bij de tegenstander zoveel mogelijk ballen door de korf te gooien. Wie dat het beste doet, wordt Bij de start van het toernooi in 1995 mocht het Swift-koppel Jan Peter Pouwer/Ralph Gillis sen de wisselbeker mee naar huis nemen, de tweede uitgave werd gewonnen door Arjen Godhelp/Remco den Otter van Deetos en met Leo de Hond als partner kwam Jan Peter Pou- wer in 1997 zich weer als beste uit de strijd. Vorig seizoen vond het toernooi niet plaats. Voor de vierde uitgave heeft de organisatie alle Zeeuwse ver enigingen en twintig clubs bui ten Zeeland, waartegen Fortis- ploegen in de competitie uitko men, aangeschreven. Met uit zondering van het Deetos-team (Den Otter is geblesseerd) zijn alle eerdere winnaars weer van de partijDaarnaast hebben ook 'superprikkers' Dennis Voshart - hij vormt een koppel met Leo nard Debbaut - en Gert-Jan Kraayeveld van Deetos inge schreven. Via poule wedstrijden wordt naar de finale toege werkt, waarin de overgebleven poulewirmaars om de eerste plaats strijden. van onze sportredactie OUDDORP - De organisatie van de vijfde Port Zélande Run heeft vier toplopers naar het va kantiepark Gran Dorado in Ouddorp weten te lokken. Het zijn Middelburger John Ver- meule, Michel de Maat uit Vlaardingen, Rotterdammer Rob van de Want en Geert Deru- ddere uit België. De Port Zélan de Run wordt zaterdag gehou den. Vermeule won de wedstrijd over tien Engelse mijl in 1997 en is met 50,14 minuten nog altijd houder van het parkoersrecord. De Maat werd in datzelfde jaar tweede achter de Achilles-at- leet en is dit jaar winnaar ge worden van het Zuiderstercir- cuit in Zuid-Holland. Achter hem eindigde Van de Want dit seizoen op de tweede plaats. Deruddere heeft op de tien En gelse mijl een tijd van onder de vijftig minuten op zijn naam staan en heeft Vermeule in on derlinge confrontaties al een paar keer verslagen. „Met deze vier mensen denken we een top kwartet aan de start te hebben", aldus Wim Schot, een van de or ganisatoren van de Port Zélan de Run. Mieke Pullen is de favoriete bij de vrouwen. De Rotterdamse won de wedstrijd in de voor gaande twee edities en bezit met 57,49 minuten het parkoersre cord. Haar twee grootste con currentes zijn de Zierikzeese Marlies Kort, winnares van de Pannenkoekloop, en Eva de Kraker, een talent van Dynami ca. Naast de race over tien En gelse mijlen heeft de organisatie een nieuw element aan de Port Zélande Run toegevoegd: de combirun. Dit is een wedstrijd over 2,5, 5, 7,5 of 10 kilometer die uiteindelijk een winnaar op levert door de tijden terug te re kenen naar de 2,5 kilometer met een deel-correctief actor. doorTim Senden GOES - Met doffe ogen staart hij naar het plafond. Naser Gashi, geboren in Kosovo, blijft even stil op de vraag wat hij liever wil: vrede in Kosovo of jiu jitsu- kampioen worden tijdens de open Zuid-Nederlandse kampi oenschappen? De bezorgdheid over het lot van zijn achterge bleven familieleden is groot, maar de liefde voor het jiu-jitsu misschien nog wel groter. Als de 29-jarige Gashi over het jiu-j itsu spreekt, lijkt hij een ge wone, aardige man. Met flonke rende ogen vertelt hij enthousi ast over zijn liefde voor deze verdedigingsport. Hij traint fa natieker dan ooit, want morgen vecht hij zijn eerste toernooi, de open Zuid-Nederlandse kampi oenschappen in Goirle. „Ik ben blij dat ik aan het toernooi mag meedoen", zegt hij oprecht. Want met het j iu-j itsu kan hij de verschrikkingen in zijn vader land Kosovo eventjes vergeten. Vier jaar geleden moest Naser Gashi uit Kosovo vluchten. De burgeroorlog in Joegoslavië verwoestte zijn sportieve toe komst. Op achttienjarige leef tijd leek voor Gashi een droom waarheid te worden. Hij ging voetballen bij Pristina, een club uitkomende op het hoogste ni veau. Een carrière als profvoet baller lonkte. Twee maanden la ter spatte zijn droom uiteen. Hij moest in het Joegoslavische le ger dienen. Gashi zou nooit meer voor Pristina spelen. Vermoorden Toen de burgeroorlog zich uit breidde tot in Kosovo, verslech terde de situatie voor Gashi. Er werd van hem verwacht dat hij zou schieten op zijn eigen fami lie in Kosovo. „Ik ga natuurlijk niet mijn eigen broer vermoor den", zegt Gashi. Dus deserteer de hij uit het leger en vluchtte naar Nederland. In 1995 belandde Gashi uitein delijk in Zierikzee. Dagen en nachten hing hij voor de televi sie. Om de ontwikkelingen in zijn vaderland op de voet te vol gen. Het contact met zijn ach tergebleven familie verliep moeizaam. De telefoonverbin dingen werkten gebrekkig. Gashis familie, vier broers en twee zussen, woonde in een dorp, zeven kilometer buiten de Kosovaarse hoofdstad Pristina. Zijn beide ouders waren al voor de oorlog overleden. De vader van Gashi stierf een dag voor het begin van de burgeroorlog. Om de gruwelijkheden in zijn vaderland naar de achtergrond te verdringen, ging de 29-jarige Gashi in Zierikzee weer spor ten. Hij trapte voor de lol tegen een balletje. Maar de Kosovaar se vluchteling zocht een nieuwe uitdaging. Een meer fysieke sport. Fitness wilde hij niet doen. De kleine inwoner van Bruinisse zou dan even breed als lang wor den. „En dat is niet mooi." Gas hi kwam in contact met de Zie rikzeese judotrainer Leen Moerland. Die adviseerde hem om jiu-jitsu te doen. Gashi raakte al snel gefascineerd door deze verdedigingsport. Met ple zier bezocht hij de trainingen. „Als ik oefen, denk ik niet aan die andere dingen.Dus ging hij zoveel mogelijk aan jiu-jitsu doen. De onzekerheid over het lot van zijn familie werd dan voor even naar de achtergrond verdrongen. Als Gashi over zijn vaderland vertelt, staart hij wezenloos voor zich uit. Plichtmatig haalt hij de pijnlijke herinneringen naar boven. Sinds de tweede dag van de NAVO-aanvallen heeft hij geen contact meer ge had met zijn vier broers en twee zussen. Na een bomaanslag is het onmogelijk om met ze te te lefoneren. Ondanks de grote schade die de Navo in zijn ge boorteland veroorzaakt, steunt hij de acties van de geallieerden. „Nu weten we tenminste wat die Serviërs allemaal doen. Ze moe ten het hoofd van Milosevic ste vig klem houden", spreekt hij in jiu-jitsu-termen. „Zodat hij niet meer kan ontsnappen." Ook Gashis familie kon de oor logsgruwelen ontlopen. Servi sche militairen drongen het huis van Gashis neef binnen. Vrouw en kinderen kregen vijf minuten om te vluchten, de neef moest mee naar het politiebureau. „Daar is hij neergeschoten", vertelt Gashi. „Hij is niet eens begraven, ze hebben hem ge woon verbrand." Zijn oom vluchtte, gedwongen door Ser viërs, het land uit. De twee hui zen en de tractor werden in brand gestoken, het voedsel ge stolen. Gashi heeft al een tijd niks meer gehoord van de andere familie leden. Zijn trieste blik verraadt dat hij vreest voor het ergste. Toch volgt hij het nieuws over Kosovo niet meer zo nauwgezet. Sinds de Kosovaar uit Bruinisse jiu-jitsu beoefent, is hij vaak te moe om nog uitgebreid 'zap pend' langs de verschillende journaals te gaan. „Als ik thuis kom, ga ik meestal meteen sla pen." Glinstering Pas als Gashi over jiu-jitsu praat, verschijnt er weer glin stering in zijn voorheen doffe ogen. Met de spoil kan hij de problemen in zijn vaderland op de achtergrond verdringen. Dus traint hij zoveel mogelijk, bijna elke dag. „Ik merk dat ik elke dag iets nieuws leer", zegt Gas hi. „Want je bent nooit te oud om te leren." En daarvan is Gashi het levende bewijs. Af gelopen zaterdag be haalde hij in Breda de eerste dan in het jiu-jitsu. Nukijkthij reik halzend uit naar de open Zuid- Nederlandse kampioenschap pen, zijn eerste toernooi. Zijn trainers hebben Gashi de be langrijkste reglementen ge leerd. „Maar ik denk niet dat ik al alle regels ken.Dat is ook he lemaal geen noodzaak. Zijn trainer Mulder kreeg op zijn eerste toernooi verschillende waarschuwingen omdat hij de regels overtrad. Toch eindigde hij derde. De toekomst van Gashi ligt in Nederland. Vorig jaar trouwde hij de Nederlandse Anne de Valk. En over enkele maanden mag hij de Nederlandse natio naliteit aanvragen. „Alleen voor vakantie wil ik nog naar Kosovo." Omdat Gashi veel trainingsar- beid verricht, boekt hij in een jonge sport als jiu-jitsu enorm snel progressie. „Ik probeer zo veel mogelijk te oefenen. Dan hoop ik de top van Nederland te bereiken." En de wereldtop? „In die richting wil ik ook gaan. Maar ik weet niet of dat lukt", zegt Gashi verlegen. En wat wil hij nu liever: wede in Kosovo of open Zuid-Neder lands kampioen worden? Een glimlach verschijnt op zijn ge zicht. „Ik wil het allebei", zegt hij. Met een twinkeling in zijn ogen. Naser Gashi traint zo veel mogelijk, bijna elke dag. Bij Leen Moerland, Tonny Mulder of gewoon in een gymzaaltje met zijn vriend Julian Ringelberg. „Ik merk dat ik elke dag iets nieuws leer", zegt Gashi. „Want je bent nooit te oud om te leren." foto Willem Mieras vrijdag— Cees Kole Kapelle Open 1999. Vijfde dag. Locatie: terrein TV Kapelle in Kapelle. B-, C-en D-categorie (aanvang: 16.00 uur). .zaterdag— Atletiek Port Zélande Run. Locatie: Gran Dorado in Ouddorp. Afstand tien Engelse mijl. Starttijd: 14.00 uur. Inschrijven: Port Zé lande in Ouddorp. Basketbal Zeeuwse beker. Vrouwen: BC Vlïssingen (eerste divisie)-Marathon (derde divisie). Duyvenvoorde-zaal in Oost-Souburg (aanvang: 16.30 uur). B Voetbal Van Vossen-kamp. Locatie: Sport- en Re creatiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede (aanvang: 9.45 uur). B Wielrennen OZ Wielerweekend. Eerste etappe Sluiskil-Hulst. Start: 12.00 uur. Afstand: 119,1 kilometer. Tweede etappe Hengst dijk-Vogelwaarde, individuele tijdrit over 9 kilometer. Start eerste deelnemer: 18.00 uur. EPZ-trimklassieker. Zevende editie voor cyclosportieven, recreanten en vetera nen. Start in Borssele: 12.00 uur *B Zeilen Shorthanded zeilraces. Locatie: Middel plaat Westerschelde, met start vanuit buitenhaven te Breskens. 10.00 uur: brie fing. 11.00 uur start. B Biljarten Nederlands teamkampioenschap. Loca tie: sporthal Merwestein in Nieuwegein. Teams BI (driebanden), finalist HGL- /KOT'86 uit Sas van Gent. Teams B2 (driebanden), finalist ENZK uit Philippi ne. Eerste partijen 10.00 uur. B Motorcross Motorcross MSV De Uitlaat. Locatie: terrein DGA-circuit Engelandweg Vlis- singen-Oost. Vierde wedstrijd MSV De Uitlaat. Aanvang trainingen; 10.30 uur. Aanvang wedstrijden: 12.30 uur. Klassen 60cc, 80cc, 125cc junioren, 250/500cc ju nioren, 125cc senioren, 250/500cc senio- _zondag_ 'b Paardensport Tweedaags internationaal concours hip- pique LR en PC Hulst. Locatie: hippisch sportterein aan de Waterstraat in Hulst. Hoofdring. 9.00 uur: pony's klasse L met aansluitend de klassen M, Zen ZZ. 13.00 uur: paarden klasse B, met aansluitend de klassen L, M, Z en ZZ. Bijring. 9.00 uur: pony's klasse B. Rugby Vriendschappelijk. RC Cappelle-la-Gran- de-Tovaal. Locatie: Duinkerken in Frank rijk (aanvang: 15.00 uur). B Surfen Ronde Veerse Meer. Locatie: surfcen trum De Schotsman in Kamperland. Mastersmarathon (35+), zeillimiet 9m2. Inschrijven ter plaatse tot 11.00 uur,start: 11.30 uur. B Tennis Cees Kole Kapelle Open 1999. Finales. Locatie: terrein TV Kapelle in Kapelle. B-, C-en D-categorie (aanvang: 10.00 uur). B Trimiopen Port Zélande Run. Locatie: Gran Dorado in Ouddorp, Starttijd: 12.45 uur van de Combirun over 2,5,5,7,5 kilometer en 10 kilometer. Van deze vier lopen wordt een totaalklassement gemaakt. Om 14.00 uur start de tien Engelse mijl. Inschrijven: Port Zélande in Ouddorp. fl Veldkorfbal Zomertoernooi Togo. Locatie: sportpark Het Schenge in Goes. Organisatie: Togo (aanvang: 10.00 uur). Open Zeeuws Priktoernooi. Locatie: ter rein aan Koopmansvoetpad in Oost-Sou burg. Organisatie: Fortis (aanvang: 15,00 uur). Biljarten Nederlands teamkampioenschap. Loca tie: sporthal Merwestein in Nieuwegein. Teams C2 (libre), finalist GBC uit Groe nendijk. Eerste partijen 10.00 uur. Bowling Competitie. Nationale vijfmansleague. Negende speeldag, Nieuwegein. Met Hotel De Zeeuwse Stromen uit Goes. B Paardensport Tweedaags internationaal concours hip- pique LR en PC Hulst. Locatie: hippisch sportterrein aan de Waterstraat in Hulst. Hoofdring. 9.00 uur: paarden klasse L, met aansluitend de klassen M, Z en ZZ. 14.30 uur: tweede pacours paarden klas se L, met aansluitend de klassen M, Z en ZZ. Dressuur RV Sé-Ros. Manege De Een dracht aan de Rijkebuurtweg 8 in Vrou wenpolder. 9.00 uur: pony's klasse B. 9.30 uur: pony's klasse L. 10.00 uur paar den klasse B. 11.00 uur: paarden klasse L. 12.00 uur: pony's klasse M1. 12.30 uur: paarden klasse M1. 14.30 uur: paarden klasse M2. 15.45 uur: pony's klasse Z1. 16.01 uur: paarden klasse Z1.16.57 uur: pony's klasse Z2. 17.05 uur: paarden klasse Z2. 'b Surfen Ronde Veerse Meer. Locatie: surfcen trum De Schotsman in Kamperland. Klassen: B-district, open klasse en 7.5m2-klasse. Inschrijven ter plaatse tot 11.00 uur, start: 12.00 uur. B Trimlopén Hans Scheffer-trimloop Vlissingen. Af stand: 8 kilometer. Start: 10.30 uur bij de Kanovijver te Vlissingen. B Voetbal Van Vossen-kamp. Locatie: Sport- en Re creatiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haamstede (aanvang: 10.00 uur). B Wielrennen OZ Wielerweekend. Derde etappe: Bres- kens-Breskens. Start: 12.30 uur. Afstand: 186,6 kilometer- Zeilen Shorthanded zeilraces. Locatie: Middel plaat Westerschelde, met start vanuit jachthaven te Breskens. 10.00 uur: brie fing, 11.00 uur: start. van onze sportredactie GOES - Danny Langenberg start eind volgende week in een wereldbekerwedstrijd voor ju nioren in Zwitserland. Bonds coach Herman Snoeyink deelde de zeventienjarige wielrenner uit Goes dat donderdag telefo nisch mee. Voor Langenberg kwam de uit nodiging voor de driedaagse etappekoers (17, 18 en 19 juni) in Midden-Europa niet als een volslagen verrassing. In Tsje chië was hij het afgelopen week einde al behoorlijk op dreef. „Ik wist dat ik daar goed heb gere den, want ik heb veel voor de ploeg gedaan", aldus Langen berg, die vanwege het wegval len van een andere coureur van Snoeyink een kans heeft gekre gen. foto Dirk-Jan Gjeltema KAPELLE - Met imponerend tennis heeft Dimitri van Hoof de finale van de Cees Kole Kappel- le Open bereikt. In de halve fi nale van de C-klasse liet hij Sander van Buren alle hoeken van het veld zien (6-0, 6-2). Eerder had Van Hoof favoriet Jeroen van Klinkenberg uitge schakeld. In de einstrijd moet Van Hoof het opnemen tegen de winnaar van het duel tussen Jacco de Looff en Ronnie Hille- brand. In de B-categorie bereikten Marcel Verwei en de Amster dammer Frits Porck de halve finale. Verwei versloeg in een spannend duel Frans Bruin met 6-3 5-7 6-2. Porck had minder moeite met Jos Verschuure (7-5 6-4). In de D-categorie Martijn Hen- driksen zijn supporters op nieuw niet teleur. Door zijn overwinning op Tonny Nelis plaatste hij zich voor de halve finale. In de C2 35+-groep com pleteerde Rens de Klerk het kwartet semi-finalisten ten koste van Gert Gosselink. Bij de Dl 17+ers maakte Johan Dage vos zijn beschermde positie waar. Hij gunde rivaal Acl Koo- man geen enkele game(6-0 6-0). Bij de vrouwen viel in de C-af deling een verrassing te no teren. Erica Smits reikte daar tot de slotronde, dankzij duide lijke winst tegen de als tweede geplaatste Rose de Vrieze. Mo nique de Booy beantwoordde in het deeltoernooi van de Dl- speelsters tot dusver aan de prognoses, terwijl in de D2- klasse Liesbeth Izeboud, Patri cia van de Parel en Sandra Jeb- bink zich kwalificeerden voor de halveeindstrijd. GOES - De korfbaljeugd is goed vertegenwoordigd op het zo mertoernooi van Togo, dat mor gen op het Goese sportpark Het Schenge plaatsheeft. De organisatie heeft maar liefst negen jeugdpoules kunnen vor men. De aantrekkelijkste groep is die van de jeugdklasse A Hierin zitten het Middelburgse Swift, de winnaar van vorig jaar, Blauw Wit uit Kloetinge, Zaamslag en Togo. De senioren zijn wat minder happig op de negentiende editie van het jaarlijkse zomertoer nooi. Zij zijn ondergebracht in vier poules. Aan het evenement in Goes doen elf Nederlandse en vier Belgi sche verenigingen mee. Het toernooi begint om 10.00 uur. GRIJPSKERKE - Het dorpen- toernooi in Grijpskerke van de gemeente Veere gaat morgen niet door. De organisatie van het voetbaltoernooi ontving slechts drie inschrijvingen. In totaal zouden er dertien ploegen mee doen. DOMBURG - Amazone Marcel- Ie de Kam wordt achtervolgd door pech. Pas geselecteerd voor de natio nale SGW-equipe voor het EK begin juli in het Ostenrijkse Graz, raakte afgelopen week einde haar paard Ibouche tij dens de laatste voorbereiding in een wedstrijd in Ermelo aan de knie geblesseerd. De ruin is voor minstens twee maanden uitgeschakeld, waar door de amazone uit Domburg haar uitzending naar het EK kan vergeten. MIDDELBURG - Voetbalver eniging Zeelandia houdt mor gen een roeiwedstrijd op het Kanaal door Walcheren. De club doet dit ter afsluiting van het seizoen waarin het eer ste elftal promoveerde naar de vierde klasse. De roeiwedstrijd begint om 11.00 uur. Om zeven uur 's avonds is er in het club huis van Zeelandia een kampi oensreceptie. Jeu de boules Middelburg. Club Jeu de boules. Zomer competitie, poule A: 1 Jacobse Interieur, 2 v. d. Schoot Destil, 3 Van Belle Meube len, Koets hengel- en vliegersport, 5 ROC Zeeland, 6 Scheldegroep, 7 Studio de Roover, 8 EPZ, 9 ODHWVDB, 10 van Sta veren Rijwielen. Poule B: 1 Radio Ton, 2 v. d. Herik, 3 Min. van defensie, 4 Schin kel Assurantie, 5 De losse pols, 6 Desafi- nado 1, 7 Desafinado 2, v. d. 8 Schoot destil 2,9 Bosma Electro, 10 VSB bank. Familiedag met 200 deelnemers, top-20: 1 Nico Claessen/Klaas van Belzen, 2 Sal vador Prior/Jordi Prior, 3 Johan van Pelt/Nico den Hollander, 4 Jan Wolt huis/John van Veen, 5 Rita Gijseling- s/Noel Stevens, 6 Ad de Goffau/Hannie Walrave, 7 Jolanda van Noppen/Angeli- na v. d. Hel, 8 Sonja v. d. Klugt/Bianca de Bree, 9 Bart Brasser/John Pleijte, 10Theo Nillessen/Robert Nillessen, 11 Julia Con- semulder/Marijke Poortvliet, 12 Frans Hoornick/Jan Ragut, 13 Max Claassen- /Gillesvan Dalen, 14BertvanVeen/Nico- le Boussen, 15 Wim Koster/Nico Koster, 16 Carlo van Splunter/Angelo Hoornick, 17 Guido Lannore/RikConneiye, 18 Kees Gilde/William Poppe, 19 Louis Smeets/Tine Stolwerk, 20 Hans Wirtz/Eu- gene Wirtz. Schaken Tennis Rotterdam. NK, elfde ronde: Cifuentes - Van den Doel 1/2-1/2, Van der Wiel - So- kolov 1 -0, Van der Sterren - Janssen 1/2- 1/2, Van Wely - Piket 1/2-1/2, Peng - Nij- boer 1-0, Reinderman - Nikolic 1/2-1/2. Eindstand: 1. Nikolic 8 1/2, 2. Piket 8, 3. Reinderman, Van der Wiel, Van Wely 7,6. Sokolov 5 1/2, 7. Van den Doel, Van der Sterren 5, 9. Cifuentes 4, 10. Peng 3 1/2, 11Nijboer 3,12. Janssen 2 1/2. Middelburg. Rhodos open kampioen schap, derde ronde: R. Tiggelman - E. van Driel 1-0, W. van Sluijs - H. Groffen 0,5-0,5, M. Westerweele - J. de Wolf 0-1, S. Steijn - B. Henderikse 0-1, P. Koster-S. Stange 0-1 (regl), S. Sanders - H. J. Meij er 0,5-0,5, M. van Eekhout - R. Lauer 1-0, H. Porte - J. de Jager 1-0, F. Rikumahu - W. J. Pannekoek 0-1, F. Dieperink - C. Brouwer 1-0, P. Nuyts - P. Kreuger 0,5- 0,5, W. Obbink - J. Moekotte 1-0, P. Saal- heim - C. Jansen 0-1, A. Jonkheer - F. Am bachtsheer 1-0, A. Quakkelaar - M. Kra mer 1-0, M. de Boer - G. Louws 1-0, S. de Nooijer bye 0,5, R. Porte bye 0,5. Sportprijsvragen Lucky 10 donderdag 10 juni: 4-5-8-16-19- 21 -27-30-33-40-43-47-49-51 -52-53-64- 66-72-74. (onder voorbehoud) de Dries/van Toornburg 3-6 6-4 6-0. HD C: Atoon/Flohil-Lems/Praet 6-0 6-2. DD C: de Vrieze/de Vrieze Blaey/Snoeck 6-3 6-2. GD C: Ganseman/Kodde— Kleinepier/Goossens 6-2 6-2, Aartsen van Pelt-van Schagen/Ringelberg w.o. Aartsen/van Pelt. DD D1: Kole/ van de Sanden-Mulder/Rooze 6-4 6-3, Anröchte/Westerweele-Feijtel/Schet- ters 6-3 3-6 6-1, Bauer/de Leeuw-van de DriesA/erbeek 6-3 6-1HD D117+: Al- ders/Lau-Aarts/Westdorp 6-4 7-5, de Mol/de Mol-Aarts/Lau 6-0 6-2. HD D135 Jansen/Sprinkhuizen-Hoogerheide/ Kouveld 6-2 6-1. GD D1 35+: Kole/Ni- uwenhuyze-van der Meij/van der Meij 6-2 6-3, Bal/de Jonge-Pieterse/Bakker w.o. Bal/de Jonge. HD D2: Hendriksen/ Verhage-van de Sande/Schaier 3-6 6-2 6-1. DD D2: Coppens/Goeree-van Een- ennaam/Pluijmers 6-1 6-2, de Jonge/ Riekwel-Goedegebure/Vink 3-6 6-4 6-2. Voetbal Middelburg. Zomeravond(mini)voetbal. Maandagpoule: Sportkantine - Janse Schilders 5-1, Onderandere - Rikz 6-1, KV Ondo - CSW United 5-3, FC Dauwendaele - Klaassen Tweewielers 0-5, CSW United - Rikz 8-7. Stand aan kop: KV Ondo 5-15, Onderandere 5-12, Sportkantine 5-9. Dinsdagpoule: KV Swift - FC Dorst/Plaza- boys 1-3, Dames Vlissingen - SV Kurdis tan 5-10, Middelburg - FC Laurens 3-3, CSW United 2 - VPV 5-7, Jongepier Sport - Sranang 4-2. Stand aan kop: SV Kurdis tan 7-18, JongepierSport7-18, CSW Uni ted 2 7-15. Wielrennen Dauphiné Libéré. Vierde etappe, Beau- mes-de-Venise - Digne-les-Bains: 1Des- biens (Fra) 203 km in 5".04.46, 2. Wuyts (Bel) 1.09,3. Nazon (Fra) 3.03,4, Osa (Spa 3.40, 5. Heulot (Fra). Klassement: 1. Vaughters (VSt) 15.29.04, 2. Vinokoerov 0.07, 3. Heulot 3.32, 4. Belli (Ita) 4.06, 5. Armstrong (VSt) 4.13. Zwemmen Halle. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Tweede ronde: Moya (Spa/2) - Prinosil (Dui) 6-4 6-4, Haas (Dui/6) - Dreekmann (Duï) 6-47-6, Kulti (Zwe) - Gimelstob (VSt 6-4 6-4. Londen. Queens. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Derde ronde: Sampras (VSt/2) - Arthurs (Aus) 7-5 6-3, Hewitt (Aus/14) - Philippoussis (Aus/4) 6-7 6-3 6-2, Pioline (Fra/11) - Martin (VSt/5) 1-6 6-3 7-5, Rusedski (GBr/7) - Wayne Ferreira (ZAf/10)7-5 4-6 6-3. Kapelle. Cees Kole Kapelle Open. HE B: M. Verwei-F. Bruijn 6-3 5-7 6-2, F. Porck-J. Verschuure 7-5 6-4. HE C: A. van Wilgenburg-H. Driessen 6-1 7-6, J. de Loof-A. van Wilgenburg 3-6 6-3 6-1, D. van Hoof-S. van Buren 6-0 6-2. HEC2: M. Hendriksen-T. Nelis 6-17-5. HEC235 R. de Klerk-G. Gosselink 6-1 6-2. HE D1 17+: J. Dagevos-A. Kooman 6-0 6-0. HE D1 35+: J. Braam-K. Burger 6-1 6-1, J. van der Meij-A. Kooman 6-1 6-0, T, van Pelt-L. Pluijmers 6-0 6-1. DE C: E. Smits-R. d e Vrieze 6-2 6-3. DE Dl: M. de Booy-G. Burger6-2 6-3. DE D2: S. Geert- s-E. Kleijne 6-2 6-1, S. Jebbink-P. d e Regt 6-3 6-3, L. Izeboud-S. van Eenen- naam 7-5 6-3, P. van de Parel-T. van de Velde 7-5 4-6 6-0, S. Jebbink-G. Boer tjes 2-6 6-0 7-5. DD B: Bauer/Ganse- man-van Oostrum/van Wely 6-0 6-4. GD B: Ganseman/Dijkman Dulkes-van Middelburg. Zomer Zwemkampioen- schappen. Mannen, 400 meter wissel slag: 1. Martin de Milliano (Scheldes- troom) 5.17.60, 2. Charles Potin (De Stormvogel) 5.25.59,3. Stein de Maeyer (ZC Koewacht) 5.34.99. 800 meter vrije slag: 1. Eelco van Gemert (De Stormvo gel) 9.41.26, 2. Charles Potin (De Storm vogel), 3. Stein de Maeyer (ZC Koewacht) 10.14.36. Vrouwen. 1500 meter vrije slag: 1. Saskia Herrebout (De Stormvo gel) 19.23.45, 2. Maartje van Keulen (De Stormvogel) 19.39.49, 3. Linda Vink (ZC Koewacht) 20.15.84. BLUMAU - Irma Heeren is mor gen de grote favoriete bij het EK duathlon in het Oostenrijkse Blumau. De atlete, afkomstig uit Middel burg en wereldkampioene op de duathlon, kan met name con currentie verwachten uit Fran- se hoek van Edwige Pitel. Bij de mannen is de Belg Benny Vans- teelant de te kloppen man. Hij heeft dit seizoen vrijwel alle grote wedstrijden gewonnen., Uit het Nederlandse kamp is Huub Maas, nationaal kampi oen, een kanshebber. De afstand van het EK duatlon bedraagt tien kilometer lopen, veertig kilometer fietsen en vijf kilometer lopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 28