Voorkeur voor recreatief fietspad PZC Bij ons bent u WELKOM als u scherp wilt calculeren... |TJf| WESTKAPELLE Snackverkoper uit Middelburg eist bij Arena standplaats Geruisloos ritje met Ecobus zeeland vrijdag 11 juni 1999 w 20 NEEM DE SPRÏMTE wo'laminaat Automobielbedrijf Van Oeveren B.V. MINDERHOUD MEUBEL Veiliger verbinding tussen Scharendijke en Den Osse naar tweede plan jaap Nieuwenhuize Chef werkplaats door Arjan Schuiling DEN HAAG - Binnen zes we ken zal de afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State in Den Haag bekend maken of B en W van Ouder- Amstel en het dagelijks be stuur van het Amsterdamse stadsdeel Zuidoost terecht standplaatsvergunningen rond de Arena hebben gewei gerd aan de Middelburgse snackverkoper J. Geschiere. Eerder vocht Geschiere de weigeringsbesluiten tever geefs aan bij de bestuurs rechter in Amsterdam. Gisteren (donderdag) tijdens een hoorzitting bij de Raad van State deed de Middel burgse snackverkoper in hoger beroep een ultieme po ging om alsnog voor stand plaatsvergunningen in aan merking te komen. Geschiere heeft drie ijzers in het vuur: één locatie op een loopbrug naar de Arena op het grond gebied van Ouder-Amstel en twee opties op grondgebied van Amsterdam. De gemeentewoordvoerder van Ouder-Amstel, T. Ven- drig, houdt vast aan het wei- geringsbesluit. De loopbrug waar Geschiere zijn oog op heeft laten vallen moet rond om wedstrijden in korte tijd twee keer achter elkaar zo'n 14.000 bezoekers dragen. De politie hecht grote waarde aan een snelle doorstroming van zo'n massa mensen. Als zich langs de route snackkra- men bevinden dan zal dat tot opstoppingen gaan leiden. Risicowedstrijden Een andere zorg van de poli tie vormen de zogenaamde risicowedstrijden. Bij die ge legenheden is het zaak sup porters zo snel mogelijk van uit het openbaar vervoer naar het stadion te krijgen en omgekeerd na afloop van de wedstrijd. Een kiosk langs die aan- en afvoerroute acht de politie niet gewenst, aldus Vendrig. Volgens Geschiere kan er best. een oplossing ge vonden worden voor derge lijke risicowedstrijden. De Middelburgse ondernemer wordt niet afgeschrikt door grote mensenmenigten. Hij is ook altijd met zijn handel te vinden op de grote Neder landse popfestivals als Pink pop en Dynamo Open-Air. Bovendien heeft de brede loopbrug (14 meter) nisjes waarin zijn kraam zou pas- sén zonder de doorgang te belemmeren. Woordvoerder D. Leguit van het stadsdeelbestuur- merkte op dat de meeste vergunnin gen, een twintigtal, zijn ver geven aan standplaatshou ders die in het verleden een plekje hadden bij het Olym pisch Stadion of bij het ge sloopte Ajax-stadion de Meer. Leguit stelde te ver wachten dat het aantal standplaatsen verder, zal af nemen omdat de omgeving rond de Arena in hoog tempo wordt volgebouwd. Geschie re met zijn zesendertigste plaats op de wachtlijst heeft dan ook weinig van het stadsdeelbestuur- te ver wachten, aldus Leguit. Geschiere reageerde door te stellen dat hij met het ver haal over de 'zeer dynami sche ontwikkelingen rond de Arena' drie jaar geleden ook al op afstand werd gehouden. Feit is dat de door hem ge wenste locaties nog altijd 'maagdelijk' zijn. De snackverkoper liet weten geen enkele moeite te hebben met een tijdelijke stand plaats. Ondertussen is er dan toch een graantje meegepikt van de vele grootschalige evenementen die plaatsvin den in de Arena. Afhankelijk van ondermeer het aantal toeschouwers, het soort eve nement en de hem toegewe zen locatie stelde Geschiere op een avond toch wel enkele duizenden guldens binnen te halen. De perfecte bestelwagen is niet alleen praktisch in gebruik, comfortabel ingericht en betrouwbaar. Minstens zo belangrijk zijn tie economische kanten van rle Sprinter. De service-intervallen voor de Sprinter 212D zijn voor een kleine beurt 22.500 km en voor een grote beurt 45.000 km. Bovendien merkt u al snel dat de Sprinter zuinig in LEASEN VANAF f 490,-* gebruik is én nauwelijks onderhoud nodig heeft. Als u dan ook berekent wat inbegrepen is bij de aanschafprijs, zoals: ABS/ABD, schijfremmen en- een viervoudig verstelbare stoel, dan is het sommetje gauw gemaakt. Hij staat klaar voor een proefrit. De kans is groot dat u dan besluit: ik neem de Sprinter. Vay op basis van de Spnnler 2030 Original, f 7.500.- aanbelallng t slollermiln en 30 maanden looptijd. QUICK-SflP parket? Albert Plesmanweg 2, 4462 GC Goes, telefoon 0113 212730, fax 0113 221327 Servicepunt voor reparatie onderhoud: Mercuriusweg 25, 4382 NC Vlissingen, telefoon 0118 418351, fax 0118 418884 Quick-Step lominoalporkef is een hedendaagse vloer, met tal van creatieve mogelijkheden in 'de allermooiste houtdessins. Quick-Step laminaalparket is opgebouwd uit 4 verschillende loger die bijdragen tot de hoogste kwaliteit met 10 jaar Garantie. Quick-Step laminaatparket is verkrijgbaar in zowel een verlijmings- als Clic-systeem dat altijd weer eenvoudig uitneembaar is. Quick-Step Universal:. Universal Click-systeem. llw vakman adviseert u graag vrijblijvend bij het maken van de juiste keus: vormKeur ZUIDSTRAAT 116, TEL. 0118-571212 WOENSDAGMIDDAG GESLOTEN. VRIJDAGAVOND GEOPEND Burgemeester Asselbergs en gedeputeerde Van Zwieten (tweede en derde van links) krijgen uitleg over de accu die de ecobus aandrijft. foto Marijke Folkertsma door Marcel Modde RENESSE - Met een ecobus houdt toeristisch Zeeland en met name Renesse rekening met de natuur en het milieu. Een an der nieuwtje, de camping lodge, is er voor de avontuurlijke kam peerder. Gedeputeerde G. van Zwieten presenteerde beide no viteiten donderdag en nam ze meteen officieel in gebruik. De Schouwse ecobus is momen teel nog enig in z'n soort. De wa gen wordt volledig elektrisch aangedreven en spaart daarmee mens en milieu. De bus, met een capaciteit van maximaal 32 personen, wordt ingezet voor het gratis vervoer van de (bad)- gasten van het transferium naar de stranden, campings en hotels in het kustgebied. Het exem plaar is eigendom van de Taxi centrale Renesse en reeds beproefd in verschillende histo rische steden in binnen- en bui tenland. Een 1200 kilo zware accu (48 polen) zorgt voor een actieradius van zo'n zeventig kilometer, gemiddeld 3,5 uur rijden. Per dag wordt één keer een pauze ingelast in de dienst regeling om van accu te wisse len. Dat gaat in drie minuten. Roet Vooral in Italië is de belangstel ling voor het fabrikaat van Spijkstaal Elektro uit Spijke- nisse groot, aldus directeur W. Heijboer. Het Italiaanse parle ment heeft een wet aangeno men, die bepaalt dat in 2004 mi nimaal dertig procent van het openbaar vervoer in de steden moet gebeuren met bussen die geen roet meer uitstoten, ter be scherming van de monumentale gebouwen. In het Schouwse kustgebied is de bus met name aangenaam op de kleine wegen, legt directeur C. Hage van de Taxicentrale Renesse uit. Het transferium had vorig jaar 315.000 passanten te verwer ken. „Op een gegeven moment moet je toch iets om de dagelijk se stroom mensen van en naar de plaats van bestemming te bren gen. Nóg grotere bussen is geen oplossing. Dit is voor hier echt ideaal. Niemand heeft er last van." Ter illustratie manoeuvreert chauffeur N. van der Slikke de nieuwe aanwinst moeiteloos over de smalle weggetjes naar camping De Wijde Bliek. Fiet sers kijken verbaasd op als de paarse bus hen geruisloos pas seert. „Wat dat betreft is het nog wel even wennen. Je moet nu soms toeteren om te waarschu wen dat je er voorbij wil." Met hetzelfde gemak rijdt Van der Slikke de wagen het terrein van de camping op, waar die andere noviteit van die dag staat te blinken in de zon: de camping lodge, een initiatief van tien Schouwse en twee Walcherse recreatieondernemers. De luxe blokhut is afgeleid van het Amerikaanse model. Ook daarmee loopt Renesse lande lijk gezien voorop. Volgens ge deputeerde Van Zwieten vormt de lodge een aantrekkelijke aanvulling van het bestaande aanbod in de recreatiesector, maar dat het niet de bedoeling is dat de houten huisjes her en der uit de grond worden gestampt. Het provinciebestuur gaat be kijken onder welke planologi sche randvoorwaarden het aan een verdere introductie van de lodge in Zeeland kan meewer ken. Dipsausje De camping lodge is een wat luxueuzer aangeklede trekkers hut met zes vaste slaapplaatsen, waarvan twee bedsteden, voor de 'avontuurlijke' kampeerder. De huurprijs is gelijk aan die van een stacaravan. De eerste reacties van de gasten (De Wijde Bliek heeft het proefexemplaar al sinds mei in gebruik) zijn 'zeer enthousiast', aldus H. van Oost. „Het dipsausje van de camping." Ruitersportbeurs SEROOSKERKE - De landelij ke rij verenigingen Oranjezon en De Gouwe Reijers organiseren zaterdag 12 juni een ruiter sportbeurs op manege De Gou we Reijers in Serooskerke (W). Op de beurs, die van 10.00 tot 13.00 uur duurt, worden twee dehands paarden(sport)artike- len te koop aangeboden. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Recreatieve voorzieningen in het kader van de herinrichting Schouwen- Oost scoren bij het dagelijks ge meentebestuur van Schouwen- Intrededienst predikant MIDDELBURG - Ds A A Rij ken doet zondag 11 juli zijn in trede als predikant van de Doopsgezinde Gemeente Wal cheren. Hij is op dit moment werkzaam in de gemeenten Bre da en Dordrecht. De intrede dienst vindt plaats in de Verma ning te Middelburg aan de Lange Noordstraat 62. De dienst wordt ingeleid door me vrouw C. G. Rezelman en ds. M. C. Postma, emeriti-predi kanten van de doopsgezinde ge meente. Ds. Rijken wordt tevens predikant van de doopsgezinde gemeente van Goes. Scholieren bezoeken commando's WESTKAPELLE - De groepen 7 en 8 van de christelijke basis school De Lichtstraal uit West- kapelle gaan dinsdag 15 juni op bezoek bij de commando's in Breda. De school heeft enkele jaren geleden het herdenkingsmonu ment bij de vuurtoren geadop teerd. Dat gedenkteken is opge richt ter nagedachtenis aan de burgers en commando's die zijn omgekomen bij de bevrijding van Westkapelle aan het einde van de Tweede Wereldoorlog. Bij de herdenking in november zijn ook altijd commando's aan wezig. Als blijk van waardering dat de school de herdenking verzorgt, zijn de groepen 7 en 8 uitgeno digd voor een tegenbezoek aan het Korps Commando's in Bre da. De kinderen worden 's och tends opgehaald met een 4-ton- ner en een VW-eombi. Het programma vermeldt verder een lezing en een film, een les grondopleiding en vlotten bou wen bij de vaarschool van de commando's, gevolgd door een tochtje door de Biesbosch. Duiveland net iets hoger dan verkeersveiligheid. In de eerste fase van uitvoering geniet de aanleg van een recreatief fiets pad langs de Oosterschelde van Westerschouwen naar Zierikzee de voorkeur boven een fietspad langs de Langendijk tussen Scharendijke en Den Osse. De Langendijk is een druk bere den weg. Uit oogpunt van ver keersveiligheid is al vaak aan gedrongen op de aanleg van een fietspad langs dit traject. Hoe wel ook het college van burge meester en wethouders het be lang ervan onderschrijft, gaat de gemeente ermee akkoord dat het fietspad langs de Ooster schelde eerder wordt aange legd. Uit de planning blijkt welke werkzaamheden tijdens de eer ste fase van de herinrichting worden verricht. Het al veel be pleite fietspad langs de Delings- dijk komt er, maar dan in afge slankte vorm. De gemeente gaat akkoord met die soberder uit voering. De vertegenwoordi gers van de boerenorganisatie in de Landinrichtingcommissie (LIC) maken er bezwaar tegen dat het pad maar tot de kruising met de Zwaardweg wordt aan gelegd. Volgens hen ontstaat daardoor een zeer verkeerson- veilige situatie. Het gemeentebestuur dringt vooral aan op recreatieve voor zieningen in het te ontwikkelen natuurgebied in Schouwen- Oost. Het gaat dan om zaken als wandelpaden, gluurschermen en vogelkijkhutten. Die zullen vooral in het gebied van de Prunje komen. De kosten voor die recreatieve voorzieningen worden voor de gehele zuidkust NW- EN ST-JO OSLAND Open tuin - Hof Nieuwlandsrust in Nieuw- en Sint-Joosland staat vrijdag 18 en zaterdag 19 juni open voor bezoekers. Vrij dag van 19 tot 21 uur en zater dag van 10 tot 17 uur kunnen tuinliefhebbers de ruim 150 jaar oude tuin bekijken. De indeling is gedurende deze tijd hetzelfde gebleven, al zijn er in de loop der tijd wat nieuwe planten bijge komen. De boerderijtuin was één van de redenen waarom Hof Nieuwlandsrust in 1997 de Zeeuwse Erfgoedprijs ontving. Hof Nieuwlandsrust is geves tigd aan de Oude Dijk 14. Om de verkeersveiligheid te verhogen, is al vaak gepleit voor de aanleg van een fietspad langs de Langendijk tussen Scharendijke en Den Osse. foto Marijke Folkertsma van Schouwen geraamd op 550.000 gulden. De begroting voor de herinrichting is op dit punt nog niet sluitend. De gemeente Schouwen-Duive- land heeft nu binnen de LIC voorgesteld om van de drieën halve ton die het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij hiervoor beschikbaar stelt, 275.000 gulden te investe ren in het Prunjegebied. De an dere helft wil het college gelij kelijk verdeeld zien tussen provincie, Natuurmonumenten en gemeente. Over het onderhoud aan de voorzieningen dient met Staat- bosbeheer nog overeenstem ming te worden bereikt. De volledige landinrichting Schouwen-Oost vergt een in vestering van 35,5 miljoen gul den. Aan de gemeente wordt een bijdrage van in totaal 1,3 mil joen gulden gevraagd. „Dat is slechts 3,6 procent van het to taal aan investeringen", bena drukt het college. Het aan te leggen wandelpad tussen de Zandweg en de Oude- weg bij Zierikzee, is het enige object dat de gemeente in be heer en onderhoud neemt. Die kosten worden begroot op twee duizend gulden per jaar. Binnen de Landinrichtingscommissie bestaat overigens nog geen overeenstemming over de aan leg van dit wandelpad. De voorstellen voor de landin richting komen aan de orde in de vergadering van de commissie grondgebiedzaken, ruimtelijke ordening en economische za ken, die donderdag 17 juni van af 193 0 uur vergadert in het ge meentehuis in Zierikzee. Kleedjesmarkt voor Kosovo MIDDELBURG - De ouderraad van de openbare basisschool De Vossenburch in Middelburg houdt zaterdag een kleedjes- markt met een loterij, spelletjes en een live-optreden van de bluesband Champagne Charlie. De markt vindt plaats op het schoolplein aan de Roozenburg- laan. De kinderen van de school verkopen elk jaar hun spulletjes voor een goed doel. Op uitdruk kelijk verzoek van een grote groep kinderen gaat een deel van de opbrengst dit jaar naar de vluchtelingen in Kosovo. Middelburgers vieren Sijsjesdag MIDDELBURG - De Seisweg in Middelburg viert morgen (zater dag) feest. Om tien uur 's ochtends begint de Sijsjesdag, het jaarlijk se buurtfeest van de Griffioenwijk, met een rommelmarkt. Daar naast zullen er de hele dag door optredens plaatsvinden op het podium. Daaronder zijn een jazzdans-demonstratie, een playback- show en een straatconcert. Andere activiteiten zijn een loterij en een rad van avontuur, waarbij prijzen zijn te winnen. Verder is er een terras, waar bezoekers wat kunnen drinken en eten. De Sijsjesdag is vooral bedoeld voor kinderen. Evenals voorgaande jaren staan er voor hen twee springkussens opgesteld en worden er allerlei spelletjes georganiseerd. Dit jaar staat onder meer water- pistoolschieten, sjoelen, ballonnen prikken en blikgooien op het programma. De kinderen kunnen zich ook laten schminken of een ritj e maken met de paardentram. Rond 15.30 uur wordt een nog ge heim optreden verwacht. De Sijsjesdag is vooral bedoeld als een ge zellig buurtfeest. Een eventueel batig saldo wordt gebruikt voor de wijk. De organisatie heeft het plan opgevat om extra groen aan te laten planten. Alle activiteiten worden gehouden op de Seisweg. Mercedes-Benz

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 20