Zomerlooks I 1 .50 Spetterende zomercocktails Unox Knaks Maak kans op een leuk kookboek Advertentie GOE Verschijnt wekelijks in een oplage van 2.947.520 van Den Helder tot Maastricht. IEUWS Adverteren op Goed Nieuws? E-mail: sales@nrp.il] o.v.v. Goed Nieuws. La M' A Heeft u de zomer al in uw hoofd? Goed Nieuws wel en daarom deze keer een pagina vol zomermode en andere zomerüps. Wist u bijvoorbeeld dat wit echt dé kleur is deze zomer? En dat allerlei verschillende soorten wit in diverse materialen kunnen worden gecombineerd? En dat het deze laatste zomer van de eeuw de 'zomer van de voeten' wordt? Goed Nieuws dus voor de lief hebbers van slippers en sandalen, die op deze pagina bovendien nog een aantal tips vinden om de voeten 'zomerklaar' te maken. Heeft u altijd al een tatoeage willen laten aanbrengen, maar vond u dat toch een beetje eng? Dan is het nu de tijd om het eens te proberen. Tijdelijke tattoo's zijn helemaal in deze zomer en eenvoudig aan te brengen. Wie ook dat nog iets te ver vindt gaan, kan eerst een Barbie versieren, tijdens de verjaardag van Barbie die wordt gevierd in de Bijenkorf. Natuurlijk hoopt u ook weer op veel zon deze zomer. Misschien lijkt het overbodig, maar leest u toch nog even onze zonnetips. Dat geldt trou wens ook voor iedereen die in de zomerzon gaat skaten. En dat zullen er velen zijn, want skaten is dé sport voor de zomer. Goed Nieuws wenst u veel zomerpret! De schaduwkant van het zonnebad Nu de zomer in aantocht is, kunnen we weer genieten van de zon. Daar word je vrolijk en bruin van. Bovendien zorgt de zon er ook voor dat ons lichaam vitamine D aanmaakt en dat is belangrijk voor sterke botten. Helaas heeft zonnebaden ook een schaduwkant: het kan blij vende schade veroorzaken aan de huid. Gelukkig kunt u met de juiste bescherming toch lekker ge meten van de zon. Een paar tips, a Scrub de huid met een speciale handschoen of scrubcrème voor u de zon ingaat. Dit geeft een gelijkmatig brume tint. Ga niet meteen uren achter een in de zon, maar laat de huid langzaam wennen. Smeer de huid ten minste een halfuur van tevoren in met zonne- milk, -olie of -crème met een ho ge beschermingsfactor (minimaal 10) en herhaal dit elke twee uur. Ga op het heetst van de dag (tussen .12.00 en 15.00 uur) in de schaduw zitten. Draag een pet. een hoedje of een zonneklep. e Houd baby's tot een halfjaar buiten de zon, denk aan een parasolletje op de kinderwagen. Smeer (kleine) kin deren goed in met een speciaal (wa terproof) zon nebrandmiddel. Lees bij gebruik van medicij nen in de bijsluiter of allergische reacties kunnen ontstaan. »- Ga meteen uit de zon in geval van jeuk, uitslag en snelle ver branding. Toch verbrand? Blijf drie dagen uit de zon en koel de huid eventueel met natte handdoeken. jJU HIJ j 2D 1JD2J SÏJJ fJ FjD UJJ -PJnJj/JJjDDjJJ Ijskoude zomercocktails met heel veel ijsklontjes en versierd met fruit en kruiden. Die zien er wel heel aanlokkelijk uit en lek ker dat ze zijn... Recepten voor twee, elk in ca. 5 minuten klaar. Limoen-gembercocktail Bereidingstijd ca. 3 minuten 2 limoenen* 2 eetlepels gembersiroop 6 bolletjes gember 2 satéstokjes t blikje 7-up (of Sprite o.i.d.) Pers 1 limoen uit. Snijd de andere in 6 partjes. Rijg de bol letjes gember en partjes limoen om en om aan de satéstokjes. Vul 2 hoge glazen met de ijs blokjes, giet het limoensap en de gembersiroop en de 7-up erbij. Steek in elk glas een prikker. Bruisende perzikcocktail Bereidingstijd ca. 5 minuten 1 perzik 10 citroenmelisseblaadjés 2 dl perzikdubbeldraiik 3 dl mousserende witte wijn (Freixenet) Halveer de perzik, verwijder de pit en snijd de perzik in 10 part jes. Vul 2 hoge glazen-met de ijsblokjes, de perzik en citroen melisse. Giet het perziksap en de mouserende wijn erbij. Betuwse appelcocktail Bereidingstijd ca. 3 minuten 2 partjes van een roodgroene appel l eetlepel citroensap 1 glaasje jonge jenever 2 dl appelsap 1 dl brui send mineraalwater 2 takken munt Besprenkel de parten appel met citroensap. Vul 2 hoge glazen met de ijsblokjes, giet de jenever, het sap en het water erbij en garneer met de appel en de munt. José van Mil Stukjes zonnebril Het was tijdens mijn oplei ding, zo'n vijfden jaar geleden. Ik zat met vijf vriendinnen op een terras te genieten van een koel drankje. Op het tafeltje lag een zonnebril die iemand blijkbaar vergeten was. Geen gewone zonnebril, maar de lelijkste die we ooit hadden gezien. Zo'n grote zwarte, van plastic. Deze zomer zie je weer veel zonnebrillen met kunststof mon tuur. Tenminste, zoiets las ik in een tijdschrift dat 't weten kan. Ik vind dat er nu veel moois te koop is. Meer dan een jaar of tien geleden. En als je foto's bekijkt van halverwege de jaren zeven tig, zijn we d'r helemaal op voor uitgegaan. Wat een vreselijke zonnebrillen! Nou, zo een lag er dus op het terrastafeltje voor ons. Een hope loos ouderwets geval. En abso luut monsterlijk. Al leek 't geen goedkoop ding. Na een halfuur was er nog steeds geen eigena'resse komen opdagen. Een van ons had de zonnebril inmiddels zelfs opge zet. "Die is vast blij dat ze van dat ding af is." zeiden wij tegen elkaar. Steeds baldadiger ging de bril van hand tot hand, waarbij j het onvermijdelijke gebeurde: I een pootje brak af. Dat bezorgde ons minutenlang de slappe lach, waarna ook nog de andere poot sneuvelde. Gezamenlijk besloten we dat niemand nog op deze afgrijselijke zonnebril zat te wachten en braken het gevaarte toen maar in stukken. We hadden 't allang weer er gens anders over, toen een keuri ge mevrouw naar ons tafeltje liep en verbijsterd naar de stukjes plastic in de asbak staarde. Zon der een woord te zeggen draaide ze zich om en hep weg. j Zomerse Skaten (op vier wie len) en skeeleren (op vijf wielen) zijn dé sporten voor de zomer. Overal in het land kunnen 'asfaltschaatsers' toer tochten rijden en in Friesland kan zelfs een jp zomerse Elfstedentocht worden verreden. Dé Elfstedentocht is natuurlijk bekend geworden door de schaatsers, maar van 11 juni tot 11 juli kan de beroemde 230 kilometer lange tocht ook op skeelers of skates worden gereden. De tocht voert over de beste binnenweggetjes en fietspaden van Friesland en hoeft gelukkig niet in één dag te worden verreden. Skaten kunnen er een paar dagen over doen en onderweg overnachten op cam pings of in een Bed Brochje, een Fries Bed Breakfast. Het vervoer van de bagage is inbegrepen en natuurlijk krijgt iedereen die deze zomerse Elfste dentocht uitrijdt een Elfsteden- kruisje. Bel voor meer informatie met de Vakantieboekingscentrale Friesland, (0512) 58 50 85. Happy falrf Oefenen met tijdelij ke tatoeages en nagels plakken en lakken?! Dat kan in de Bijen- korf in Rotterdam en Eindhoven, waar de ..veertigste verjaardag van Barbie wordt ge vierd. Kinderen kun nen op Butterfly Art Barbie tattoo's plakken op de pop en op zichzelf, en Barbie's haar kleurenHoe dat werkt, is te zien op 12 en 13 juni in de Bij enkorf in Rotterdam en op 3, 4 en 10 juli in het filiaal in Eind hoven. In de Bijen korf in! Ei lid h oven zijn bovendien twee- ten toonstellingen met Barbie! Barbie in de hoofdrol. Veertig Nederlandse kunstenaars, waarón der Jan des Bouvrie en Frans Molenaar, ge ven in de Barbie Kunst expositie hun visie op de beroemdste pop ter wereld. De kunstwer ken worden verloot ten bate van kin derprojecten van het Aids Fonds. De tweede tentoon stelling heet 4 Decen nia Barbie en geeft een uniek overzicht van alle Barbie's en acces soires die de afge lopen veertig jaar zijn uitgebracht. Te: zien in Eindhoven van 2 t/m 31 juli. Coed Nieuws van: knakworstjes set 1 blikken a 10 stuks KNIPKORTING Alleen tegen inlevering van deze i coupon geldig bij Cl000 van donderdag 10 juni t/m woensdag 16 juni 1999. 8 '710408 008912" immgi§M Was vorige W. §11zomer de W rusiHH hennatattoo razend po pulair, dit jaar zijn de mogelijk heden voor een tijdelijke tatoea ge verder uitgebreid met speciale bodypaint. Mystery Tattoo heeft huidvriendelijke en sneldrogende inkt op de markt gebracht, die op een goed gereinigde en ontvette huid meerdere dagen blijft zitten. Met zwarte, rode en turquoise inkt kunnen tijdelijke tattoo's wor den gemaakt die er levensecht uitzien. U kunt zelf een motief bedenken of sjabloontjes kopen met tattoo-motieven zoals roos jes, vissen, draken en Chinese tekens. De sjablonen kunnen eenvoudig worden ingekleurd. De inkt is o.a. verkrijgbaar bij Bruna en Invito, en het Mystery Tattooteam geeft regelmatig pre sentaties. Info: (015) 256 66 67. Voetenwerk De schoenmode voor deze zomer is open, open en nog eens open. In muiltjes, slippers, san dalen en (teen)shppers mogen we de hele voet laten zien. Maar, voordat we die stap kunnen zet ten, kijken we naar de conditie van onze voeten. Het oog wil tenslotte ook wat. Om te beginnen doet een lauwwarm voetenbad met een handje zeezout of ontspannende kruiden wonderen. Na een kwar tiertje hebben uw voeten hun rüst hervonden en worden ze heerlijk fris en zacht. Een mooi moment om lelijke eeltplekkcn te verwijderen. Dat doet u met een speciaal puimsteenge, dat bij elke drogist te krijgen is. Dode huidcellen verdwijnen met een speciale handschoen of scrub crème als sneeuw voor de zon. Ook de nagels zijn toe aan verfraaiing. Natuurlijk hoeft u de teennagels niet zo kunstig te modelleren als de nagels aan de hand. Het beste kunt u ze recht afknippen en even bijvijlen, om ingroeien te voorkomen. Bij de drogist zijn speciale middeltjes verkrijgbaar om ingegroeide teennagels weer zacht te maken. Minstens zo ontspannend als het voetenbad is een voetmassa ge. Dat kunt u zelf doen met een voetmassageroller of met de hand, of aan uw partner vragen. Lak uw teennagels vervolgens in een leuke zomerkleur zoals za.cht- paars, hardroze of een metallic tint en lak ze af met een heldere nagellak om beschadiging te voorkomen. Wrijf uw voeten ten slotte in met een voetverzorgen- de crème en u bent klaar voor een open schoenenzomer. Wit is deze zomer dé kleur! En wat het modewarenhuis Hennes Mauritz betreft mag het zomerwit op alle mogelijke manieren worden gecombi neerd. Voor dames én heren draagt linnen het lekkerst en dat is dus volop aanwezig. Wit is ook te vinden in nylon, als materiaal voor jackjes en body wanners, maar ook voor broe ken en accessoires. Wie meer wil dan wit, kan voortborduren op het ver trouwde grijs van de afgelopen seizoenen. Variatie is mogelijk met acccntkleuren, bijvoor beeld een T-shirt onder een topje, in rood of felroze. Voor broeken en rokken geldt datje van superkort tot superlang ongestraft alles aan kunt trek ken. Nieuw daarbinnen is de driekwart pijp. Voor dames in capri—stijl, voor heren wijder en min of meer gelijk aan een pantalon met omgeslagen pijp. Wat voor de broek geldt, gaat ook op voor de mouw: Alle lengtes zijn mogelijk. En ook de tops zijn deze zomer in alle variaties verkrijgbaar. De 'workerlook' is nog niet uit het modebeeld verdwenen. Stoer en functioneel. Niet alleen volwassenen voelen zich prettig in deze stijl, ook voor kinderen is hij ideaal. In al die zakken kun je prachtige gevon den voorwerpen, zoals schel pen, verstoppen. De rugzak wordt nu het liefst gedragen met een diago nale band. Daarin lijkt hij een beetje op de schoudertas. Terug van weggeweest is het heuptas- je. Niet meer in de vorm van tien jaar geleden, maar nu meer als kledingstuk en gemaakt van glanzende materialen. Is de zomer frisser dan voor speld, dan slaan we de vertrouw de omslagdoek om. Ouderwets met franje, geborduurd of ge haakt kan hij worden gedra peerd over de schouder, maar natuurlijk ook worden omge knoopt als rokje. Spe u rpu z ze 1 ARMEN LOPEN B K L I M E BADPAK LOTION F E L L E Z 0 N D BAKKEN MILK V N E L I P P E N T Z BENEN OP DE BOOT E E U N Z 0 T s I E N 0 BUITEN OPPASSEN PARASOL E N R R R F W S w A P E N FACTOR FACTOR ZES PIGMENT N E K K A B A E A S 0 M N FELLE ZON VERKOELEND B N M 0 J 0 P E C M R L G E O m HUID ZEEWIND A E R E E P Z P I T B A I N z CO O INSMEREN ZONNEN D G A L 0 D D I U H 0 A P KLEUREN ZWEMBAD P G N E R E M S N I K R D 3 KNALROOD A I K N E B B U I T E N D K m CD LIGGEN LIPPEN De overgebleven K L N D 0 0 R L A N K letters vormen F A C T 0 R Z E S O een zinnetje. N 0 I T 0 L z Schrijf de oplossing van deze puzzel op een briefkaart en stuur deze naar Goed Nieuws o.v.v. Puzzel, Postbus 112, 1180 AC Amstelveen. De eerste vijftig goede inzenders krijgen 'Lekker snel' zo snel mogelijk toegestuurd. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door Inmerc, Wormer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 10