Ploegenspel van Hartol beloond Politie-zeppelin bij EURO 2000 Bolle van Zwolle wil ook graag terug naar Ajax Achtste plaats voor Barbara Koot Talenten van Spanje overklassen Oranje Barney strijdt tegen Delftse dartmachine Sissy van Alebeek wint eerste etappe Ster van Zeeland Zon spelbreker squashtoernooi uitslagen door Lucien Roelandt NIJMEGEN - Amazone Bar bara Koot uit Oude-Tonge staat na de eerste dag van het NK dressuur in Nijmegen op de achtste plaats met haar paard Berkenhorst Galiano. Sven Rothenberger gaat met Jong- gors Wevden aan de leiding, voor Coby van Balen. Anky van Grunsven, zonder Gestion Bonfire, staat slechts op de vijfde plaats met Gestion Idool. Ingrid Langel uit Bruinisse had op Park Brakkenstein een uitstekende start. De 26-jarige amazone gaat na de eerste dag van het NK aan de leiding in de klasse ZZ-zwaar. Voor Langel begon de proef weinig hoopvol. Provet Izmir toonde zich na het groeten van de jury bij het aan rijden niet erg gewillig. Maar de Visioen-zoon liet al snel blij ken dat dit slechts een incident was. Dat bewezen de weinige steekjes die hij in de daarop volgende onderdelen liet val len. Met 66.12 procent toonde Ingrid Langel zich daardoor duidelijk de beste. Laurens van Lieren staat na de landenproef voor junioren op een voorlopige tweede plaats. De ruiter uit Schore eindigde met Rubiquil op slechts een- tiende procent van Joyce He- uitink met Berl I Dancer. Het Zeeuwse jurylid Marja de Bel kon beslist geen chauvinisme worden verweten. Terwijl Van Lieren door mannelijke jury le den Hamoen en Fourage res pectievelijk met 240 en 245 punten beloond werd, bleef het telraam van het jurylid uit het Schouwse Serooskerke op 235 punten steken. Met zijn tweede troef Louisville eindigde van Lieren op eervolle achtste plaats. Goed debuut Thamar Zweistra kon op een goed NK-debuut terugzien. De amazone uit Geersdijk eindig de met Hexagon's Kyrain met 60.76 procent als negende. Een plaats die recht geeft op een startbewijs voor de individuele 1 proef die vanavond wordt ver reden. Ook de Middelburgse Anita Rekkers met Ikona en de We- meldingse Joke Nijssen met Hurricane konden op een ge slaagde start van het NK terug zien. Zij eindigde respectieve lijk met 61.82 en 61.41 procent op een tiende en dertiende plaats. door Peter Godrie KWADENDAMME - Voor ie mand die gewend is op het hoog ste treetje van het podium te staan, kwam ze na de eerste etappe van de Ster van Zeeland vrij verrassend uit de hoek. Le- ontien Zijlaard-Van Moorsel, de wielrenster in kwestie, zei vast beraden: „Ik had hier vandaag nooit willen winnen. Absoluut niet!" De nationaal kampioene op de weg nam genoegen met de twee de plaats in de straten van Kwa- dendamme, waar vrijdagavond de eerste finish van de driedaag se vrouwenkoers lag, om ploeg genote Sissy van Alebeek de overwinning te schenken. Van Moorsel, die slechts enkele meters na de winnares de finish passeerde, ging nog even door met Van Alebeek de hemel in te prijzen. „Voor haar is het hele maal mooi. Ze doet zo veel werk voor de ploeg. Ze verdiende het om hier te winnen." Van Ale beek, eerder dit seizoen succes vol tijdens een criterium in Schijndel en op de regiokampi- oenschappen van Zuid- en Noord-Holland, omschreef de zege in Kwadendamme als de mooiste van het jaar. ..Dit is een klassieker. Die heb ik nog niet gehad." Het succes van de Farm Frites- Hartol-formatie, waar Van Moorsel en Van Alebeek deel van uitmaken, werd gecomple teerd door de derde plaats van Debby Mansveld. Hoewel Van Alebeek de eerste rit van de Ster van Zeeland op haar naam schreef, start Van Moorsel van daag in Westdorpe bij de tweede etappe in de gele leiderstrui. De Sissy van Alebeek gaat rechtop zitten om de overwinning in de eerste etappe van de Ster van Zeeland te vieren. Leontien van Moorsel en Debby Mansveld komen in de eindsprint net tekort. foto Dirk-Jan Gjeltema wereldkampioene tijdrijden vergaarde namelijk tijdens de tussensprints in Kwadendam me meer bonificatieseconden dan Van Alebeek. Vrij spel Een verrassing was het niet dat een wielrenster van Farm Frites-Hartol op de openings dag van de Ster van Zeeland het hoogste treetje mocht beklim men. Al na enkele kilometers zette de ijzersterke formatie de wedstrijd naar zijn hand. Dit had het niet zozeer aan zichzelf te danken, maar aan de wind die in de polders rondom Kwaden damme vrij spel had. Zeven le den van Farm Frites-Hartol profiteerden daar meteen van, vormden een waaier en lieten het grootste deel van het ren- nersveld achter zich. Maar acht andere rensters bleken in staat bij de waaier aan te sluiten. De rest werd heel snel op grote achterstand gereden. Ook de enige Zeeuws rijdster in de Ster van Zeeland, Boukje Doedee. De inwoonster uit Ovezande miste de slag en zag het voor haar neus gebeuren. „Hartol vormde een waaier aan de kop en op een gegeven moment viel er een gat. Ik had de pech dat het gat net voor mij viel en er was niemand die het dichtreed." Zo doende belandde Doedee in de achtervolgende groep, die een kleine tachtig kilometer lang probeerde de achterstand op de kopgroep van vijftien vrouwen zo gering mogelijk te houden. Vanaf het moment van de af scheiding' was het duidelijk dat de winnares uit de kopgroep moest komen. Evident was eveneens dat Farm Frites-Har tol de lakens uitdeelde in de voorste gelederen. Het had wel de mazzel dat de acht mede- vluchtsters niet te beroerd wa ren de achtervolgers definitief van zich af te schudden. Toen de voorsprong groot genoeg bleek, was het een en al Van Moorsel en consorten dat de klok sloeg. Om beurten sprong iemand van Farm Frites-Hartol uit de kop groep. Hester-Marie Kroes deed de eerste poging, Van Alebeek de tweede en Mansveld en Van Moorsel samen de derde. Even- zovele keren werden ze terugge haald. De vierde was echter wél raak. Verplicht Een paar kilometer voor het ein de van de koers was Van Ale- beeks tweede demarrage suc cesvol. „Als je met zeven man aan kop rijdt, dan moet je ge woon aanvallen", verklaarde Van Alebeek. „Dat ben je ver plicht." Haar ploeggenoten hielden de benen stil, de rest zat stuk. Maar Van Alebeek zelf had in middels ook al veel van haar krachten gevergd en kon slechts hopen dat ze als eerste zou finis hen. Die hoop bleek terecht want in de laatste honderd me ters kwam Van Moorsel nog akelig dichtbij om Van Alebeek van de overwinning af te hou den. Dat had Van Alebeek wei nig uitgemaakt, omdat Van Moorsel tot hetzelfde team be hoort. „Als ze over me heen ko men, is het ook goed." van onze sportredactie SORIA - Lange tijd leek recht vaardigheid vrijdagavond in Soria niet te bestaan. De olym pische teams van Spanje en Ne derland streden een ongelijke strijd in de jacht naar olympi sche kwalificatie. De Spanjaar den waren veel sterker, maar de Nederlanders kwamen 'luizig' op voorsprong. Uiteindelijk ze gevierde toch de gerechtigheid, en daarmee Spanje: 4-1. Als Spanje binnen een kwartier op 3-0 had gestaan, had geen Nederlander daarover mogen klagen. De bezoekers werden helemaal weggespeeld. Keer op keer wisten de Spanjaarden hun gevaarlijke aanvaller Jose Mari op avontuur te sturen. Samen met spits Tamudo kreeg Mari ri ante mogelijkheden. Dat die aanvankelijk niet wer den benut, was te wijten aan het gebrek aan scherpte bij beide aanvallers. Jose Mari dacht die na negentien minuten te maske ren middels een geniepigheidje. Hij sloeg met de hand een voor zet a la Maradona' achter Oran je-doelman Zegers (Excelsior). De Deense arbiter Henning zag het en hij gaf de Spanjaard geel. Luttele minuten later viel de openingstreffer. Maar niet aan Spaanse zijde, zoals iedereen verwachtte. Het was PSV'er Ar nold Bruggink die plots een kopkans kreeg. In twee instan ties scoorde hij. Vijf minuten voor de pauze echter was het af gelopen voor Nederland. Cesar volleerde vanaf de strafschop stip geheel vrijstaand binnen. Twee minuten later sloeg de aanvoerder opnieuw toe. Klasseverschil Na de rust drukte het klassever schil zich uit in de score. De ploeg van bondscoach Han Ber ger was nergens meer. Via Tamudo (2x) liep de thuisploeg uit tot 4-1. Nederland moet zich richten op de volgende wed- strij d, woensdag in Leeuwarden tegen Cyprus. Kevin Hofland speelt daar niet mee, hij is ge schorst door een gele kaart die hij in Spanje kreeg. De Spanjaarden lieten door hun dominantie duidelijk blijken welke ploeg de sterkste is in de groep. Alleen Spanje heeft recht op de groepswinst en daarmee de rechtstreekse kwalificatie voor het EK. Nederland is aan de stand verplicht tweede te worden en te hopen een van de zeven beste nummers twee te worden. Die plaatsen zich im mers ook voor het EK. Voor de Olympische Spelen is echter meer vereist. Daarvoor moet een land de halve finales van het EK bereiken. Voor Spanje lijkt dat niet al te moeilijk, voor Neder land wordt dat nog een flinke klus. Spanje - Nederland 4-1 (2-1). 26. Bruggink 0-1, 40. Cesar 1-1, 42. Ce- sar 2-1, 47. Tamudo 3-1, 59. Tamudo 4-1. Scheidsrechter: Henning (Den). Toeschouioers: 6000. Gele kaart: Mari (S-panje), Nieuioenburg, Hof land (Nederland). Nederland: Zegers; Mensah (81. Houttuin), Hofland, Van Bommel en De Cler; Cairo (73. Sikora), Nieu ioenburg (60. Rudge), De Jong en Bouma; Bruggink en Vennegoor of Hesse link. Stand: Spanje 5 5 0 0 15 16-2 Nederland 6 4 0 2 12 11-7 Cyprus 4 1 1 2 4 4-8 Israel 4 1 1 2 4 2-8 Oostenrijk 5 0 0 5 0 3-11 Programma Nederland: 9 juni: Neder land - Cyprus, 8 september: Israel - Ne derland. ANP MAASTRICHT - De zon als spelbreker, het komt niet vaak voor. Waar regen doorgaans openluchtsporten verstoort, deed de zon dat vrijdag bij het squashtoernooi in Maastricht. De spelers ondervonden in hun glazen kooi op het Vrijthof zo veel hinder van de zon, dat de eerste partij in de kwartfinale van het Libertel Open werd ge staakt. Op dat moment hadden de Schot Peter Nicol en de Ier Derek Ryan al twee games ge speeld. Eerlijk verdeeld: de eer ste won Nicol met 15-10, de tweede verloor hij met 15-9. Die games waren in de regen ge speeld. De doorbrekende zon maakte het voor de squashers haast onmogelijk nog iets waar te nemen. De organisatie legde het toer nooi tijdelijk stil, in afwachting van slechter weer. Voorlopig bleven Nicol en Ryan langs de kant. Toen de zon verdween, ging het toernooi verder met de andere partijen in de kwartfina le. Aansluitend moesten Nicol en Ryan hun partij beëindigen. ANP van onze sportredactie ROTTERDAM - Het inzetten van een luchtschip volgend jaar tijdens EURO 2000 zal bepa lend zijn voor de toekomst van de 'zeppelin' als hulpje van de politie in Europa. België en Ne derland willen op het EK voet bal een proef nemen met het ge bruik van een luchtschip, als aanvulling op bijvoorbeeld de helikopter. In het najaar wordt hierover een knoop doorgehakt. Dat is de uitkomst van een twee daagse conferentie over 'air ships' in het Rotterdam Airport Hotel. Daar spraken organisa ties uit Europese landen met el kaar over de voor- en nadelen van luchtschepen, vooral bij de handhaving van de openbare orde en veiligheid. Hiermee werd al ervaring opgedaan tij dens de Olympische Spelen in Los Angeles in 1984 en het WK voetbal in Amerika in 1994. Tijdens de door de regiopolitie Rotterdam-Rijnmond georga niseerde conferentie bleek dat het enthousiasme voor lucht schepen onder de deelnemers groot was. Wel werd vastgesteld dat gezien de hoge kosten alleen internationale samenwerking het exploiteren van een 'politi eel luchtschip' mogelijk maakt. Een nieuw exemplaar kost van af 14 miljoen gulden. Aanvullend „Een luchtschip zal de vleugel vliegtuigen en helikopters niet vervangen. Het moet worden gezien als een aanvullend mid del," stelt de Rotterdamse com missaris T. Brekelmans. Als de proef tijdens EURO 2000 slaagt, zal worden bekeken of de politie in Europa meer luchtschepen gaat inzetten. Een luchtschip is geluidsarm, milieuvriendelijk en kan lang in de lucht blijven. Daarentegen is zo'n zwevend gevaarte moeilijk wendbaar. Inzet zal zich daar om beperken tot 'planbare ac ties', zoals een sporttoernooi. Met behulp van apparatuur kunnen dan waarnemingen op de grond worden gedaan. GPD door Lex de Jonge DELFT - Kan een handig gefa briceerde dartmachine 'onze' wereldkampioen pijltjes gooien verslaan? Of is Raymond van Barneveld zo'n 'Dart-O-Maat' de baas? Aan de subfaculteit Wertuig- bouwkunde van de TU Delft zijn ze druk doende het pleit te beslechten in het voordeel van het apparaat. Dertig studenten teams bereiden zich voor op een aansprekend gevecht tussen mens en machine. Volgende week donderdag vindt de krachtmeting plaats op het voorplein van de subfaculteit. Van Barneveld neemt dan de pijlen op tegen de beste van de dertig dartmachines. Welk ap paraat deze eretitel mag dragen, wordt bepaald in een onderlinge competitie voorafgaand aan de wedstrijd. In de voorbereiding maken de studenten overuren om met een heus precisie-apparaat aan de start te kunnen komen Op de fa culteit oefent het team van Pe ter en Emil achter geblindeerde ramen. Stel je immers voor dat een concurrerend team het ge heim van hun ontwerp vroegtij dig zou ontdekken... In de kamer schijnt een laserap paraatje op een dartbord. Of om preciezer te zijn: op het kleine vakje van de '3x18'. Emil 'mon teert' op ingenieuze wijze een pijltje aan een strakgespannen zeilband. De klap is hard als de band losschiet en de pijl een dik ke centimeter onder de plek ver dwijnt waar-ie terecht had moe ten komen. De pijlprestatie wordt ter plek ke geanalyseerd. Niet slecht, vinden beiden, al moet er nog wel wat gebeuren. Peter: „Maar we gaan vooruit. De eerste keer dat we onze machine testten, vloog de pijl nog het plafond in'. Met een halve centimeter afwij king naar boven en naar bene den zouden de twee dik tevre den zijn. Dan denken ze in ieder geval een kans te maken tegen de andere teams. Organisator Floris van Schasfoort van de studievereniging Leeghwater weet wel beter: 'Ik heb al een paar ontwerpen gezien die het nog veel beter gaan doen'glim lacht hij samenzweerderig. Bar ney kan zijn borst dus natma ken. GPD Hoe langer de wedstrijd duurde, hoe zwaarder doelman Piet Schrijvers het kreeg. „In de tweede helft kon ik niks meer." foto Dirk-Jan Gjeltema doorTim Senden KAPELLE - Piet Schrijvers maakt er geen geheim van. Het liefst is hij oefenmeester van een club in het betaald voet bal. Of verzorgt hij keepers trainingen bij een topclub. Maar de oud-international is nog steeds werkloos. Dus schnabbelt hij met Lucky Ajax wekelijks wat bij. Gisteren verloren de oud-Ajacieden in Kapelle van het ZLM-elftal (3-5). In de eerste helft kan Piet Schrijvers het tempo makke lijk bijhouden. De 52-jarige ex-trainer van Wageningen, Top Oss, AZ en Zwolle heeft weinig te doen. Geconcen treerd volgt hij de wedstrijd. Licht voorover gebogen, han den in de zij. Pas na rust gaan voor de 'Bolle van Zwolle' de jaren tellen. In de 70e minuut duikt Ruud de Vroe voor het doel van de oud-international op. Schrij vers pareert met een fraaie re flex het schot van de amateur. Meteen na deze inspanning grijpt de voormalig Ajax- doelman naar zijn bovenbeen. Een spier is verrekt. Trekkebe nend loopt hij een rondje. Pro beert de pijn te verbijten. Als Simon Tahamata nog geen minuut later op hem terug kopt, blijft Schrijvers ver steend op de doellijn staan. Tot onzetting van Tahamata én het publiek belandt de bal in eigen doel. „Het is natuurlijk niet bevordelijk om voor een duel drie uur in de auto te zit ten", zegt de 52-jarige Erme- loër. „In de tweede helft kon ik niks meer." Gouden jaren Schrij vers is niet de enige oud- Ajacied die het moeilijk heeft. Het ZLM-elftal bestaat uit medewerkers van het verzeke ringsbedrijf, stuk voor stuk voetballers van amateurclubs. De oud-Ajacieden, in de her innering weergaloze voetbal lers, spelen niet spectaculair. De bewegingen ogen houtig, het baltempo is schrikwek kend laag en de sprintjes zijn ook niet meer wat ze zijn ge weest. Begrijpelijk, de 'gouden jaren' van deze voetballers lig gen twintig jaar terug. In die tijd was Piet Schrijvers de schrik van alle aanvallers. Met zijn imposante gestalte (in zijn Ajax-tijd woog hij hon derd kilo) joeg hij ze de stuipen op het lijf. Liefst 46 keer ver dedigde hij het doel van Oran je. Nu is de 'Beer van de Meer' werkeloos. Afgelopen seizoen werd de keeperstrainer door PSV aan de kant geschoven. De oud-international wil dol graag weer aan de slag als trai ner. „Ik ben topfit", benadrukt de zwaarlijvige Schrijvers. En hij staat open voor elk aanbod. „Ik voel me niet te groot voor een ambitieuze hoofdklasser." Ook een rentree als keepers trainer sluit Schrijvers niet uit. „Maar dan wil ik een full time baan bij een topclub." Twee jaar geleden sprak hij met Ajax-bestuurslid Hen- richs over een baan als kee perstrainer. Maar PSV was besluitvaardiger dan de Am sterdammers en haalde hem naar Eindhoven. Nu ziet Schrijvers een terug keer bij Ajax wel zitten. De Amsterdamse ploeg heeft de 'oudjes' Stanley Menzo en Fred Grim onder contract. „Die jongens hoef je natuur lijk niets meer te leren. Die moet je gewoon scherp hou den", beseft hij. „Ik heb een schat aan ervaring. Dus ik kan voor hen als klankbord func tioneren." Voor Schrijvers is het onbegrijpelijk dat hij nog niet is benaderd. „Ik vind.dat Ajax zit te slapen." Zolang hij geen concrete aan biedingen heeft, moet Schrij vers tandenknarsend aan de kant blijven. En reist hij op een vrijdagavond van Ermelo naar Kapelle om een partijtje te voetballen met zijn vrienden Simon Tahamata, Sjaak Swart en Kees Zwamborn. ZLM- Lucky Ajax3-5 (1-1). 10. Si mon Tahamata 0-1 (strafschop), 19. Huber Rentmeester 1-1, 52. Joost Folmer 1-2, 62. Aubrey Pol derman 1-3, 74. Michel Groente man 2-3, 76. Simon Tahamata 2-4 (eigen doelpunt), 78. Aubrey Pol derman 2-5, 79. Simoji Tahamata 3-5. Scheidsrechter: Rien van Haaften (Kapelle). Toeschouwers: 250. ZLM: Michel Jansen van Galen, Peter Balkenende, Wim de Fouw, Joost Folmer (55. Aubrey Polder man), Pieter den Hollander, René de Jonge, Ruud de Vroe, Leo Re- mijn, Wilfred de Leijer, Guido van de Velde, Hubèr Rentmeester. Lucky Ajax: Piet Schrijvers, Wer ner Schaaphok, Kees Zwam,born, Eef Meloers, Edo Ophof, Simon Tahamata, Sjaak Swart (45. Ger- rie Kleton), Marcel Looyer, Michel Groenteman, Dick Schoenaker, Ruud Kaiser. Basketbal Katowice. EK vrouwen. Kwartfinales: Frankrijk-Joegoslavië 64-58(31-29), Slo wakije - Litouwen 69-63 (37-23), Polen - Kroatië 72-51 (32-24), Rusland - Tsjechië 61-51 (32-31). Frankrijk, Slowakije, Polen en Rusland geplaatst voor olympische spelen. Biljarten Cricket Golf Ware. Engels Open mannen, Europese Tour, 2,2 miljoen gulden. Stand na twee de ronde: 1.Clarke (Nle) 133 slagen (-11), 2. Ogilvy (Aus) 135,3. Gögele (Dui) 136,4. Senior (Aus), Mitchell (Eng), Bickerton (Eng) 137. Kwalificatiescore (144 slagen) gemist: 76. Muntz (Ned) 145 (74 71), 154. Derksen (Ned) 158 slagen (78 80). Handbal Paardensport Schaken Rotterdam. NK mannen. Zesde ronde: Nijboer - Van der Sterren 1/2-1/2, Cifuen- tes - Reinderman 0-1Van Wely - Van der Wiel 1/2-1/2, Piket - Peng 1-0, Van den Doel - Sokolov 1/2-1/2, Janssen - Nikolic 0-1Stand: 1. Nikolic 5,2. Van Wely, Piket 4 1/2,4. Reinderman 4,5. Van den Doel 3 1/2,6, Van der Wiel 3,8. Van der Sterren, Nijboer, Cifuentes 2 1/2, 10. Sokolov 2, 11. Peng 1 1/2,12. Janssen 1/2. Sportprijsvragen Lucky Ten van vrijdag 4 juni: 2-3-13-18- 20-22-24-26-31-33-40-48-49-55-57-66- 68-71-74-78. (onder voorbehoud). Tennis Monte Carlo. Invitatietoernooi drieban den. Jaspers (Ned) - Van Kuijk (Ned) 50- 36/27 (1,851-1,333), Sayginer (Tur) - Za- netti (Ita) 50-40/32 (1,562-1,250), Blom- dahl (Zwe) - Caudron (Bel) 50-50/31 (1,612-1,612), Dielis (Bel) - Ceulemans (Bel) 50-33/31 (1,612-1,064). Stand: 1. Jaspers 6 punten (moyenne 1,800), 2. Blomdahl 6 (1,680), 3. Sayginer 6 (1,584), 4. Ceulemans 4 1,584), 5. Dielis 4 1,445), 6. Zanetti 3 (1,728), 7. Caudron 3 (1,558), 8. Van Kuijk 0(1,140). Enschede. EK snooker. Mannen, kwartfi nales: Chand (Ned) - McGlinchey (Nle) 5- 2, Bell (Wal) - Davies (Wal) 5-2. Vrouwen, halve finales: Jans (Bel) - Van der Made (Ned) 4-1, Fisher (Eng)-Shaw (Eng) 4-0. Parijs. Roland Garros. Mannen, halve fi nales: Medvedev (Oek) - Meligeni (Bra) 7- 5 3-6 6-4 7-6, Agassi (VSt/13) - Hrbaty (Slw) 6-47-6 3-6 1-2 gestaakt wegens re gen. Vrouwen dubbel, halve finales: Hin- gis/Koernikova (Zwi/Rus/2) - Tauziat/Fu- sai (Fra) 6-3 3-6 6-4. Gemengd dubbel, finale: Srebotnik/Norval (Slo/ZAf) - Nei- land/Leach (Let/VSt/6) 6-3 3-6 6-3. Vete ranen boven 50, finale: Newcombe/Ro- che (Aus) - Okker/Nastase (Ned/Roe) 6-4 6-1. Voetbal Londen. WK. Super Six: Australië wint met 77 runs van India. Australië 282/6 (50 overs), India 205 (48,2). Stand: 1. Pakis tan 2-4,2. Zimbabwe 2-4,3. Zuid Afrika 2- 2, 4. Nieuw Zeeland 2-2, 5. Australië 3-2, 6. India 3-0. Groep 3. Leverkusen: Duitsland - Molda vië 6-1 (3-0). 2. Bierhoff 1-0,27. Kirsten 2- 0, 38. Bode 3-0, 56. Bierhoff 4-0, 71. Scholl 5-0, 76. Stratulat 5-1, 82. Bierhoff 6-1. Scheidsrechter: Coroado (Por). Toe schouwers: 21.000. Duitsland 5 4 0 1 12 14-3 Turkije 4 3 0 1 9 7-3 Finland 4 2 0 2 6 6-6 N.-lerland 5 1 2 2 5 3-8 Moldavië 6 0 2 4 2 6-16 Eerstvolgende wedstrijden: 5 juni: Fin land - Turkije, 9 juni: Moldavië - Finland. Groep 5. Warschau: Polen - Bulgarije 2-0 (1-0). 15. Hajto 1-0,61. Iwan 2-0. Scheids rechter: Braschi (Ita). Zweden 4 4 0 0 12 6-1 Polen 5 3 0 2 9 9-4 Engeland 4 2 1 1 7 7-3 Bulgarije 5 1 1 3 4 2-6 Luxemburg 4 0 0 4 0 0-10 Eerstvolgende wedstrijden: 5juni: Enge land - Zweden, 9 juni: Bulgarije - Enge land, Luxemburg - Polen. Ho Chi Min Stad (Vie). Tri-Contentscup: Atletico Mineiro (Bra) - Ajax (Ned) 3-0 (3- 0). Cairo. WK mannen. Groep A: Spanje - Marokko 34-18 (16-9), Algerije - Argenti nië 25-16 (11-9), Denemarken - Tunesië 23-19 (11-8). Stand: 1Spanje 3-6 (99-61), 2. Denemarken 3-6 (71-56), 3. Tunesië (3- 3 (65-65), 4. Algerije 3-2 (67-78), 5. Marok ko 3-1 (60-77), 6. Argentinië 3-0 (54-79). Groep B: Duitsland - Braziiië 26-13 (15-7), Cuba - Macedonië 32-18 (16-10), Egypte - Saudi-Arabië 19-16 (10-4). Stand: 1. Duitsland 3-6 (96-63), 2. Egypte 3-6 (78-64 3. Cuba 3-2 (86-83), 4. Macedonië 3-2 (71-89), 5. Brazilië 3-2 (54-75), 6. Saudi- Arabië 3-0 (58-69). Groep C: Rusland - Koeweit 35-15 (19-6), Kroatië - Hongarije 20-19 (10-8), Noorwegen - Nigeria 27-13 (8-9). Stand: 1. Rusland 3-6 (106-65), 2. Kroatië 3-5 (68-61), 3. Hongarije 3-4 (85- 614. Noorwegen 3-3 (77-715. Koeweit 3-0 (50-92), 6. Nigeria 3-0 (61-106). Groep D: Zweden-Australië49-17 (22-10), Zuid- Korea - China 38-23 (18-12), Frankrijk - Joegoslavië 26-23 13-11Stand: 1Zwe den 3-6 (116-58), 2. Frankrijk 3-6 (86-63), 3. Joegoslavië 3-4 (106-73), 4. Zuid-Ko- rea 3-2 (83-76), 5. China 3-0 (69-123), 6. Australië 3-0 (54-121). Volleybal World League, mannen. Groep A, Mos kou: Rusland - Polen 3-0 (25-18 28-26 25- 23). Groep B, Gijon: Spanje - Brazilië 3-2 (25-21 33-31 19-25 19-25 15-11). Wielrennen Nijmegen. NK dressuur. Grand Prix, eer ste onderdeel NK: 1Rothenberger (Wes tern Star) 1783 punten, 2. Van Baaien (Olympic Ferro) 1777,3. Bontje (Gestion Silvano N) 1765,4. Bartels (Olympic Bar- bria) 1724, 5. Van Grunsven (Gestion Idool) 1722. Ronde van Italië. 20e etappe, Predazzo - Madonna di Campiglio: 1. Pantani (Ita) 172 km in 4.39.58, 2. Codol (Ita) 1.07, 3, Laurent Jalabert (Fra), 4. Simoni (Ita), 5. Gotti (Ita), 6. Buenahora (Col), 7. Heras (Spa), 8. Camenzind (Zwi) 1.29,9. De Pao- li (Ita), 10. Axelsson (Zwe). Klassement: 1. Pantani 89.22.58, 2. Savoldelli (Ita) 5.38, 3. Gotti 6.12, 4. Laurent Jalabert 6.39,5. Clavero (Ita) 9.51,6. Simoni 9.52, 7. Axelsson 11.01, 8. Gontsjar (Oek) 13.30, 9. Sgambelluri (Ita) 14.00. Kwadendamme. Ster van Zeeland, vrou wen. Eerste etappe Kwadendamme- Kwadendamme: 1Van Alebeek (Rotter- dam) 85 km in 2.04.11, 2. Van Moorsel (Rotterdam), 3. Mansveld (Gasselternije- veen), 4. Brunen (Swifterband), 5. Weke- ma (Peize), 6. Laan, 7. Kramp, 8. Kroes, 9. Mos, 10. Klep, 11. Bras, 12. Gemser, 13. Van Tol, 14. Van der Burg, 15. Van Kuik, 27. Doedee (Ovezande). Algemeen klas sement: 1. Van Moorsel, 2. Van Alebeek 0.01,3. Mansveld 0.04. Hengelo. Nacht van Hengelo, profs. 1. Dekker 100 km in 2.22.18, 2. Kemna, 3. Boogerd, 4. Hoffman, 5. Reinerink. Receptie Kapelle KAPELLE - De voetbalvereni ging Kapelle houdt vanavond de officiële jubileumreceptie ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de club. De feeste- lijke avond begint om 19.30 uur en duurt tot omstreeks 21.00 iiüjö rgNUtot,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 60