Smerdiek mist unieke kans Ronaldo's blessureleed neemt toe Oranje traint op z'n Braziliaans Tweede veldfinale korfballer Voshart Nieuwdorp onderuit tegen Streefkerk Lucky Ajax In Kapelle SPS leeft nog na mislukte strafschop van Gert-Jan van Ham Seedo naar Roosendaal uitslagen agenda Tennisstrijd voor veteranen van start in Breskens BKESKENS - Op het Breskense sportpark Baersande zijn de Zeeuwse tenniskampioen schappen voor veteranen be gonnen. Op zondag 6 juni wordt de titelstrijd afgesloten. Het is de vijfde keer dat de thuishaven van tennisclub De Boskreek strijdperk is van het ZK. Wedstrijdleider Jaap Ca- rels: „Je kunt stellen dat het toernooi zich hier gesetteld heeft. De groei zit er nog steeds in. In 1995 hadden we ongeveer 75 deelnemers, nu hebben we 160 tennissers over de schema's verdeeld." De deelnemers zijn niet alleen op leeftijd geselecteerd er is ook op speelsterkte gelet. Er bestaat programma van 16 schema's, met zowel singles als dubbels. In het herenenkel 35+C1 is rege rend kampioen Chris Versteeg de te kloppen man. Zijn vermoe delijke tegenstander in de finale is Piet de Jong. Met Jean-Loup Deltour, Teun van Heelsbergen en Stanny Verstraeten moet het koppel echter wel rekening hou den. De organiserende vereniging heeft ook een kanshebber: Ste fan Heising, vorig jaar winnaar in de categorie 35/49 C2 en nu als eerste geplaatst. Alex de Böck is als tweede geplaatst, Harry Riemens als derde. Fred Elliot verdedigt zijn titel in het 50+C2-deeltoernooi. Verlie zend finalist van vorig jaar, AdriaanBoone, is als tweede ge plaatst. Willy Verbeek en ook Izaak van der Hooft, inmiddels halve finalist, kunnen voor een verrassing zorgen. 'Good old' Martin Titiheru is ge promoveerd van winnaar van de klasse 50+D1 in de vorige afle vering. tot favoriet in de afde ling 35+D1. Aart van der Sloot, wordt ook in de finaleronde ver wacht en Aart de Looff en Floor de Groot zijn daar, voorlopig al leen op papier, de belangrijkste outsiders. D2-er Ferdi Dobbelaer, ouder dan 35 jaar, sluit de rij kansheb bers bij deze kampioenschap pen. Wim Ekkebus is als tweede geplaatst. Ron Flipse en Peter van Voren kunnen de voor een stunt je zorgen. Bij de vrouwen is de belangstel ling voor het enkelspel zoals ge woonlijk gering. Saskia IJzer man en Els den Hamer maken waarschijnlijk de dienst uit in de categorie 35-rDl, een niveau lager geldt dat voor Elles de Waele. van onze sportredactie STREEFKERK - De voetbal lers van zaterdag-vierdeklas ser Nieuwdorp slaagden er gis teravond niet in Streefkerk te verslaan. De ploeg van Kees Bastiaanse verloor op vreemde bodem met 2-1, waardoor Streefkerk is gepromoveerd naar de derde klasse. Nieuwdorp is echter nog niet helemaal uitgeschakeld in de race voor promotie, want Smerdiek en SPS, de andere deelnemers aan de nacompeti- tie, hielden elkaar in balans 1- 1). Nieuwdorp opende sterk te gen Streefkerk en kwam voor rust geheel tegen de verhou dingen in op achterstand door Rolf de Vries. Na de hervatting zocht Streefkerk de aanval en drong het Nieuwdorp terug. Pieter Lagendijk zorgde voor 2-0, maar Nieuwdorp gaf zich niet gewonnen. De Zeeuwen dwongen een penalty af, die verzilverd werd door Fersujan Selim (2-1). In de spannende fase die volgde trok Nieuwdor- per Peter Wolse aan de nood rem en kreeg de rode kaart. Streefkerk kreeg een straf schop maar Pieter Lagendijk miste. In de hectische slotfase kreeg Streefkerker Arjan van Muilwijk rood wegens slaan. Streefkerk - Nieuwdorp 2-1 (1-0). IS. Rolf de Vnes 1-0, 66. Pieter La gendijk 2-0, 75. Fersujan Selim 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: G. Bel (Heukelum). Rode kaart: 80. Peter Wolse (Nieuwdorp), 89. Ar jan van Muilwijk (Streefkerk). Aantal toeschouwers: 400. door Koen de Vries POORTVLIET - Misschien was het voor beide partijen wel beter geweest wanneer Gert-Jan van Ham in de laatste minuut zijn penalty verzilverd had. Zijn ploeg Smerdiek kreeg in de laat ste minuut van het nacompeti- tieduel met SPS een strafschop van arbiter Felius. De gedron gen aanvaller had een dubbele missie: zijn ploeg dicht bij de fel begeerde promotie naar de der de klasse schieten en de trekker overhalen voor het zwalkende SPS. Tot afgrijzen van alles wat Smerdiek was, schoot Van Ham het leer echter over de ballen- vanger en bleef het 1-1. SPS en Smerdiek kwamen gis teravond in Poortvliet met twee totaal verschillende instellin gen het veld op. Derdeklasser SPS kon zich nauwelijks voor de tweede nacompetitiewed- strijd in de serie van drie opla den. „Misschien is het wel beter wanneer wij volgend jaar in de vierde klasse spelen", gaf trai ner Mark de Weerd na de Thool- se derby aan. Vierdeklasser Smerdiek wil graag hogerop en het dat in de wedstrijd dan ook zien. Frisser De ploeg uit Sint Maartensdijk speelde frisser en verzorgder dan SPS en drukte de tegen stander steevast terug op eigen helft. De ploeg van trainer Ard Beurkens ontbeerde echter overleg om binnen de zestien- meter gevaar te stichten. SPS kon dat ook niet, maar profi teerde al in de zesde minuut toen Smerdiek de bal slecht weg werkte. Het schot van Peter Noordijke belandde precies in de hoek: 1-0. Tot een kwartier in de tweede helft moest Smerdiek in de ach tervolging. Pas toen lukte het om de bal gedegen voor het doel te brengen. De lange Niels Hage was na een voorzet van Alex van de Reest (ex-SPS) sneller dan doelman René Uijl en kopte de verdiende gelijkmaker binnen: 1-1. In het restant van het duel kre gen beide ploegen kansen op de overwinning. De penalty voor Van Ham, die mocht aanleggen omdat William de Bie over het rechterbeen van doelman Uijl struikelde, was natuurlijk ver- reweg de beste. „Van Ham schiet ze er normaal gesproken altijd in", treurde Ard Beurkens, zelf ooit een veelscorende spits. „We kunnen de derde klasse aan, maar moeten daarvoor eerst wel doelpunten maken." Smerdiek is in de laatste wed strijd van de nacompetitie af hankelijk van het resultaat dat SPS haalt bij Streefkerk. Wint SPS, dan blijft die ploeg derde klasser. Bij een gelijkspel of een nederlaag van de ploeg uit Poortvliet, hebben Nieuwdorp en Smerdiek nog een kans. Die ploegen treffen elkaar zaterdag. SPS - Smerdiek 1-1 (1-0). 6. Peter Noordijke 1-0, 60. Niels Hage 1-1. Scheidsrechter: E. Felius ('s-Hee- renhoek). Gele kaart: Erwin Feijtel en Wim de Groen (beiden SPS), Ab Poot en Alex van de Reest (beiden Smerdiek). Toeschouwers: 500. SPS: René Gijl: Arjan Voshol, Rien Voshol, Erivin Feijtel, Jan Over- beeke: Ermir Kustura (38. Johan Scheurmeijer), Ap van de Belt, Wim de Groen, Jan de Graaf (56. Sjaak Quist, 73 André Scherpenisse); Ja- co Jansen, Peter Noordijke. Smerdiek: Comé van Haaften; Johnny Potappel, Jordy Hage, FransIsta (65. Herbert Vermaas), Ab Poot; Eric van Haaften, William de Bie, Jacky op den Brauw; Alex van de Reest, Niels Hage, Gert Jan van Ham. van onze sportredactie KAPELLE - Piet Schrijvers, Keje Molenaar, Johnny Rep en Simon Tahamata. Het zijn en kele vedetten van weleer die vrijdagavond in Kapelle zijn te bewonderen. Dan speelt Lucky Ajax, een elf tal bestaande uit oud-Ajacie- den, tegen een team van ZLM- verzekeringen. De wedstrijd wordt gespeeld ter ere van het 60-jarig bestaan van voetbal vereniging Kapelle en begint om 19.00 uur. Bij Lucky Ajax voetballen ver der Ronald Spelbos, Sjaak Swart, Heini Otto, Wim Suur- bier, Edo Ophof, Gerrie Kleton, Wim Meutsege, Karei Bonsinlc, Werner Schaaphok en Ruud Kaiser mee. Bij ZLM-verzeke- ringen (de ploeg bestaat uit me- I dewerkers van het bedrijf) doen onder andere Joost Folmer (ex- trainer van Kapelle), doelman 1 Michel Jansen van Galen, Ruud j de Vroe (beiden Middelburg) en Hubèr Rentmeester (Patrijzen) Volledige selectie ZLM-elftal: Michel Jansen van Galen, Wim de Fouw, Joost Folmer, Hubèr j Rentmeester, Pieter den Hollan-1 der, Peter Balkenende, Ruud de Vroe, Guido van de Velde, Wil- fried de Lexjer, Aubrey Poldei'- man, Frank Waterman, Leo Re- mijn, Marcel Wesdorp, René de Jonge en Martin Kole. Gert Jan van Ham (hier aan de bal) speelde een goede wedstrijd voor Smerdiek tegen SPS. De aanvaller miste in de laatste minuut echter een strafschop. foto Willem Mieras van onze sportredactie ZIEIUKZEE - Dennis Voshart staat zaterdag in Arnhem met Deetos in de nationale korfbal finale van de veldcompetitie. Het is de tweede keer dat de Zeeuwse korfballer deze eind strijd heeft bereikt. De eerste maal was in 1995 met zijn vorige ploeg DKOD toen het Papen- drechtse PKC met 19-18 werd verslagen. De eerste eindsti'ijd met Deetos komt niet als een echte verras sing. De Dordtse formatie ver loor het afgelopen veldseizoen in de hoofdklasse slechts één wedstrijd (tegen Die Haghe) en kon de kwalificatie voor de fi nale dus nauwelijks mislopen. Hoewel Voshart tijdens de veld competitie met een aan het zaalseizoen overgehouden rug blessure kampte, komt zijn deelname aan de eindsti'ijd niet in gevaar. „We zijn met vijf man nen en hebben van wedstrijd tot wedsti'ijd doorgedraaid." Zo doende heeft hij de nodige rust gehad om optimaal te kunnen aantreden in de finale om de Ne derlandse titel. De tegenstander van Deetos heet zaterdag Oost-Arnhem dat dus een behoorlijk thuisvoor deel heeft. Bovendien, zo weet de sinds kort in Zierikzee woon achtige Voshart, is Oost-Arn hem de lastigste tegenstander die Deetos kan hebben. Voshai-t: „De ploeg speelt geen afbraak korfbal zoals je de laatste tijd veel ziet, maar lekker open en ruim zoals Deetos. Dat is leuk voor het publiek, maar moeilijk voor ons." Jeugdtoernooi in Zierikzee ZIERIKZEE - Het district Zuid 1 van de KNVB houdt zondag 6 juni een toernooi voor de jeugd onder twaalf jaar op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. Aan het evenement doen tien j ploegen mee. Poule A bestaat uit teams uit Breda, Dordrecht, Eindhoven, Oss-Uden en Zee- I land en groep B wordt gevormd i door elftallen uit Den Bosch, Gorinchem, Helmond, Tilburg en West-Bi'abant. Het toernooi i begint om 10.00 uur. De finale is om 16.00 uur. VLISSINGEN - Voetballer Ste ven Seedo gaat weg bij Middel burg en voetbalt volgend sei zoen bij Roosendaal. Met Roosendaal zal de 26-jarige I Middelburger in de tweede klasse spelen, waarin ook Ter- neuzen, HW'24 en Goes uitko men. Marciano Seedo, Stevens j jongere broer die in het voorbije seizoen voetbalde bij zaterdag eersteklasser Veere, stopt voor lopig met voetballen wegens werkomstandigheden. Braziliaanse wereldster baalt dat hij tegen Nederland niet kan meedoen door Marcel van der Kraan SALVADOR - Glad geschoren hoofd, Italiaans maatkostuum en van Parijs tot Salvador een brede lach. Zelfs midden in de nacht, als 400 Brazilianen en het gros van de Oranje-selectie in diepe slaap zijn verzonken, blijft hij lachen. Samen met Pa trick KÏuivert zoekt hij in de staart van de Boeing die het Ne derlands elftal naar Zuid-Ame rika brengt, de gezelligheid. „Ik ben geen Romario, hè... Slapen doe je thuis", grijnst Ronaldo. „Nu ben ik bij mijn vrienden en heb ik geen zin om te slapen." KÏuivert, Seedorf, Cocu, Zen den, dat zijn de jongens die hij als zijn vrienden beschouwt. Na de zinderende halve finale van het WK in Frankrijk gooide hij vorig jaar zomer in het stadion van Marseille de deuren van de Braziliaanse kleedkamer open en kwam hij nagenoeg in zijn blootje meteen naar de kleedka mer van Oranje. De grootste ster van het wereldkampioenschap bleef er heel lang hangen. Goede band Bij de KNVB hadden ze zoiets nog nooit meegemaakt. Het was een bewijs dat Ronaldo Luiz Nazario de Lima meer dan al leen sympathie voor de Neder landers heeft. „Daarom baal ik dat ik niet kan meedoen in de twee wedstrijden van Brazilië tegen Nederland", zegt hij in vlekkeloos Nederlands. „Ik vind het altij d tof om tegen deze jongens te spelen. We hebben een goede band en zoeken el kaar na afloop altijd op. Ik heb buiten het voetbal ook contact met sommige spelers." In het vliegtuig klimt hij op een stoelleuning en nestelt hij zich tussen bier drinkende Neder landse verslaggevers. De rijkste voetballer ter wereld, die tien miljoen gulden per jaar ver dient, overal op aarde wordt aangeklampt en wiens bewe gingen op het gras van het San Siro-stadion soms goddelijke vormen aannemen, blijkt ook maar een gewoon mens te zijn. Zonder microfoons, zonder ca mera's en zonder hysterische 'paparazzi' om zich heen, is hij een gewone sterveling uit Rio. Bovendien vergeet de wereld wel eens dat Ronaldo pas 22 len tes telt, op wiens gestel zoveel druk staat dat moet worden ge vreesd voor een zelfde lijdens weg als bij Marco van Basten. Dramatisch Vorig jaar zomer, op die bewuste avond in Parijs, zagen miljar den voetballiefhebbers voor het eerst wat er kan gebeuren met een ster die onder enorme druk staat en van wie onmenselijke inspanningen worden ver wacht. Dramatisch waren de uren voor de WK-finale ge weest, chaotisch waren de tafe relen in het ziekenhuis waar hij na kort voor de eindstrijd naar toe was gebracht. Nu, een jaar later, is in Brazilië de commotie rond Ronaldo's instorting nog altijd niet voorbij. Medici en bestuurders van de voetbalbond proberen uit te zoeken wat er fout is gegaan. Ronaldo zegt zich er zelf niet meer druk om te maken.,Ik heb de finale verloren, maar mijn le ven teruggewonnen", blijft hij herhalen. Feit is dat er op de jongeman, die in Nederland 42 doelpunten in twee seizoenen PSV scoorde, een krankzinnige druk staat. Tussen augustus '97 en juni '98 had hij 68 wedstrij den op drie continenten en in 29 landen afgewerkt. De korte vluchten in de nationale compe titie meegerekend zat hij in tien maanden 72 keer in een vlieg tuig. Ongemakken Na het WK speelde hij nog geen kwart van het aantal duels in het seizoen ervoor. Ronaldo kampt voortdurend met licha melijke ongemakken, heeft een knie die nu al niet goed meer functioneert en loopt tegen de Ronaldo (links) reisde samen met de spelers van Oranje vanuit Europa naar Brazilië. ene na de andere zware blessure op. Behalve Ronaldo ontbreekt ook Romario tegen Oranje. „Die is volgens mij nog erger gebles seerd dan ik. Maar het fijne weet ik er niet van. Ik hoor dat van daag wel als ik me bij de ploeg meld." Wat heb je zelf precies? Ronaldo: „Ik heb een kapotte spier in mijn linkerdijbeen. Vanaf mijn lies tot in het midden van mijn been is het verrekt. Niet afgescheurd, anders zou ik maanden niet meer hebben kunnen voetballen. Maar toch ernstig genoeg om me tien da gen aan de kant te houden. Om snel te kunnen herstellen laat ik me de komende tij d bij de Brazi liaanse selectie behandelen. Dan hoop ik bij de Copa Ameri ca weer te kunnen aanhaken." Veel blessures, geen Europa Cup-voetbal met Inter, het is niet jouw jaar. Ronaldo: „Het is een kloten- jaar." Lekker om even weg te zijn uit Italië? Ronaldo: „Ik ga altijd graag naar huis. Mijn vriendin is me al vooruit gereisd. Zij zit in Rio bij de familie en blijft daar totdat we aan het eind van de zomer te ruggaan, Ik blijf nu tien dagen bij de Braziliaanse ploeg, dan hebben we een weekje vrij waarin ik wel behandeld zal moeten worden en vervolgens begint de voorbereiding op de Copa America. Die is pas op 18 juli afgelopen. Eigenlijk moet ik dan al weer terug naar Inter, maar ik heb ook nog een paar weekjes nodig om tot rust te ko men. Want vakantie heb ik op de één of andere manier nooit meer." Blijf je wel bij Inter? van onze sportredactie SALVADOR - Het Nederlands elftal werkte gisteravond de eerste training van het tien daagse trainingskamp in Zuid- Amerika op zijn Braziliaans af. Frank Rijkaard streek met 20 spelers neer op het strand van Salvador. Oranje zocht de rost en de gemoedelijkheid van één van de mooiste kuststreken in Brazilië op. Het luxe hotel van de Nederlandse ploeg kijkt uit over de Atlantische oceaan en is uitgezocht door teammana ger Hans Jorritsma. Die reisde eerder dit jaar naar Zuid Ame rika om een geschikte trai ningsaccommodatie te vinden. De omstandigheden zijn voor het Nederlands elftal aange naam. Salvador is een grote stad in het noordwesten van Brazilië en ligt in één van de mooiste en groenste gebieden van het land. De temperatuur schommelt tussen de 25 en 30 graden, al heeft de zon zich nog niet laten zien. De eerste 24 uur raasde een tropische storm over het kustgebied en stortregende het. Bondscoach Rijkaard heeft nog niet alle spelers tot zijn be schikking. Edgar Davids wordt vandaag in Salvador verwacht. In totaal zijn er dan 21 spelers. GPD Basketbal Athene. Mannen, vriendschappelijk: Griekenland - Nederland 94-58 (52-30). Topscorers Nederland: Nahar 16, Van Paassen 11,Triemstra 10. Pruszkow/Poznan. EK vrouwen. Groep A; Frankrijk - Kroatië 71-51, Duitsland - Letland 75-65, Rusland-Slowakije 71-59. Stand: 1. Rusland 4-8, 2. Frankrijk 4-6, 3 Slowakije 4-4,4. Kroatië 4-2,5. Duitsland 4-2,6. Letland 4-2. Groep B: Litouwen - Tsjechië 86-76 na verlenging, Polen - Bosnïé/Herzegowina 75-53, Italië - Joegoslavië 59-58. Stand: 1, Litouwen 4-6, 2. Tsjechië 4-6, 3. Polen 4-4, 4. Italië 4-4, 5. Joegoslavië 4-4, 6. Bosnië 4-0. Biljarten Monte Carlo. Invitatietoernooi drieban den. Eerste ronde: Dielis (Bel) - Jaspers (Ned) 50-48/31 (1,612-1,548), Sayginer (Tur) - Van Kuijk (Ned) 50-27/28 (1,785- 0,964). Tweede ronde: Jaspers - Zanetti (Ita) 50-45/28 (1,785-1,607), Raymond Ceulemans (Bel) - Van Kuijk 50-34/25 (2,000-1,360). Stand: 1. Raymond Ceule mans 2-4, 2. Blomdahl (Zwe) 2-3,3. Say giner 2-2 (1,7814. Jaspers 2-2 (1,6615. Caudron (Bel) 2-2 (85), 6. Dielis 2-2 (1,474 7. Zanetti 2-1,8. Van Kuijk 2-0. Enschede. EK snooker. Mannen, voor ronden: Kinney (Nle) - Stolk (Ned) 4-0, Dikstra (Ned) - Auns (Est) 4-1, Oenema (Ned) - Demjanov (Let) 4-1, Zarakani (Zwe) - De Haas (Ned) 4-1, Bij de Leij (Ned - Bennie (Sch) 4-2, Chand (Ned) - Konna ris (Cyp) 4-3, Davies (Wal) - Jansen (Ned) 4-0, Fabrie (Ned) - Fisher (Zwi) 4-1, Geu- dens (Bel) - Wehrmann (Ned) 4-2, Johan- nesson (IJs) - Moes (Ned) 4-1, DuutlNed) - De la Ros (Gib) 4-2, Horstman (Ned) - Pleschek (Oos) 4-0, Vasanen (Fin) - Heins- mann (Ned) 4-3, Chand - Norman (Eng) 4- 2, Bell (Wal) - De Jong (Ned) 4-2. Vrou wen: Van Hiele (Ned) - Smits (Ned) 3-2, Shaw (Eng) - Van der Made (Ned) 3-1, Jans (Bel) - Egberts (Ned) 3-0, Lo-A- Tjong (Ned) - Murphy (Eng) 3-1. Schaken foto Cor Mulder/ANP Ronaldo: „Ja, ja, ja. Ikdenkniet dat ik volgend seizoen ergens anders speel. Real Madi'id? Nee, weet ik niks van. Het zal wel ge woon Inter blijven." Dat wordt een lekker rustig sei zoen. Ronaldo: „Zonder Europa Cup voetbal bedoel je. Ja, dat is voor het eei'st dat ik dat meemaak. Maar Brazilië begint al heel vroeg aan de WK-kwalificatie voor 2002 met heel veel wed- sti'ijden. Dus zal ik toch genoeg internationale wedstrijden spe len." GPD Rotterdam. NK. Vierde ronde: Nijboer - Reinderman 1/2-1/2, Van Wely - Sokolov 1-0, Van den Doel - Janssen 1-0, Piket - Nikolic 1/2-1/2, Cifuentes - Peng 1/2-1/2, Van der Sterren - Van der Wiel 1/2-1/2. Stand: 1Nikolic 3 1/2, 2. Piket, Van Wely 3, 4. Van den Doel 2 1/2, 5. Cifuentes, Reinderman, Van der Sterren, Van der Wiel 2,9. Peng, Nijboer 11/2,11Sokolov 1,12. Janssen 0. Schietingen Tennis (VSt/3) - Martinez (Spa) 6-1 6-4. Mannen, kwartfinales: Hrbaty (Slw) - Rios (Chl/9) 7-6 6-2 6-7 6-3, Agassi (VSt/13) - Filippini (Uru) 6-2 6-2 6-0. Dubbel, kwartfinale: Bhupathi/Paes (lna/1) - Ferreira/Leach (ZAf/VSt/8) 7-5 6-2, Kulti/Tillstrom (Zwe)- Arthurs/Kratzmann (Aus) 6-4 7-6. Ge mengd dubbel, kwartfinales: Neiland/Leach (Let/VSt/6) - Raymond- /Paes (VSt/lna/1) 7-6 6-3, Srebotnïk/Nor- val (Slw/ZAf) - Sugiyama/Bhupathi (Jap/lna/3) 2-6 6-3 7-5, Likhovtseva-1 /Woodforde (Rus/Aus/4) - De Swardt/Adams (ZAf/7) 7-5 6-2, De Vil li ers/Stafford (ZAf) - Kunce/Vizner (Aus/Tsj) 7-5 6-3. Meisjes, eerste ronde: Gerards (Ned) - Dulko (Arg) 3-6 6-0 6-2. Tweede ronde: Gerards - Bao (Zwi/9) 7-6 6-4. Breskens. Zeeuwse Veteranen kampi oenschappen. HE 35/49 C2: B. van de Broeke-A. Bentley 7-5 6-3. HE 50+C2: K. Leenhouwers-R. Witte 6-2 6-7 6-4, I. van der Hooft-C. de Rijk w.o. I. van der Hooft. HE 35+D1: S. Verduin-W. Verher- brugge 6-2 6-2, H. Gussenhoven-J. leenhouwers 6-4 6-4. HE 35+D2: H. de Baare-C. Lauret w.o. H. de Baare. DE 35 +D2/E: R. van Voren-H. Flikweert 6-2 7-5. HD 35+C1: Verstraeten/Deltour- -Maertens/Matthijs 6-3 6-3. HD 35+C2: De Rechter/de Looff-de Jonge/van Over loop 6-1 6-2, Heising/Snauwaert-van de Meijden/de Groot 6-3 6-1HD 35+D1: Corijn/Oosthoek-Risseeuw/Becu 7-61 6-1. DD 35+C1/C2: Verver/Hoornaert- -van de Linden/van Overloop 6-2 5-7 6-1, van de Meijden/Bakker-Blackman- /de Hamer 6-1 0-6 6-3. DD 35+D1: Wijck Versluis/Dieleman-Elfrink/Snauwaert I 6-2 6-2. GD 35+ DlLouweret/Louweret- -van de Sande/van de Sande 6-0 6-2, Jansen/Jansen-Elfrink/Elfrink 6-1 6-3, Riemens/Vastenhout-Timmerman/de Back 6-3 6-3. Voetbal Zaterdagvoetbal. Nacompetitie om twee plaatsen in de derde klasse: Streef- kerk-Nieuwdorp 2-1, SPS- Smerdiek 1-1.1 Streefkerk promoveert Streefkerk 2 2 0 0 6 3-1 SPS 2 0 2 0 2 3-3 j Smerdiek 2 0 2 0 2 1-2 j Nieuwdorp '20111 3-4 Programma 5 juni: Nieuwdorp-Smer- diek, Streefkerk-SPS. Wielrennen Rilland Bath. Schietcentrum Reymers- wael, trap/skeet kleiduivenjachtschiet- wedstrijd. Groep A: 1Adriaan van Dam me Burgh-Haamstede 95-6, 2. Piet van Wijck Hoek 92-11, 3. Martien de Visser Middelburg 90-8, 4. Wim de Zwart Schoondijke 88-4, 5. Rinus Vermue Le- wedorp 87-8, 6. Han van Nimwegen jr. Middelharnis 84-14. Groep B: 1. Frans de Visser Westkapelle 77-13, 2. Cees van Nimwegen Middelharnis 75-10, 3. Frans Sinac Borssele 74-9,4. Cees de Jager Ril land Bath 74-10, 5. Jos Crucq Nieuw- en Sint Joosland 74-15, 6.Lein Polderdijk Nieuw- en Sint Joosland 73-8. Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking van 1 juni: 1-5-10- 13-14-17-20-22-24-36-42-43-44-48- 50 - 57 - 75 - 76 - 77 - 79. (onder voorbe houd). Toto 21: Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 46 winnaars die elk bruto f. 337,20 ont vangen. (onder voorbehoud). Ronde van Italië. Zeventiende etappe Lumezzane - Castelfranco: 1. Cipollini (Ita) 215 km in 5.42.29, 2. Tosatto (Ita), 3. Pieri (Ita), 4. Smetanine (Rus), 5. Strazzer (Ita), 6. Blijlevens (Ned), 7. Petacchi (Ita), 8. Missaglia (Ita), 9. Conté (Ita), 10. Martin (Spa), 125. Van Kessel 3.10, 126. Vries 4.47, 127. Van Heeswijk. Klassement: 1. Pantani (Ita) 78.35.36, 2. Savoldelli (Ita) 2.05, 3. Laurent Jalabert (Fra) 2.06, 4. Gotti (Ita) 2.33, 5. Clavero (Spa) 2.43, 6. Simoni (Ita) 5.48,7. Gontsjar (Oek) 5.57, 8. Axelsson (Zwe) 6.25, 9. Camenzind (Zwi) 6.38,10. De Paoli (Ita) 8.18. Ronde van Duitsland. Vijfde etappe Dortmund - Koblenz: 1. Kappes (Dui) 198,2 km in 4.39.312. Wegmann (Dui), 3. Magnien (Fra), 4. Blaudzun (Den), 5. Van Bondt(Bel), 14, Den Bakker. Klassement: 1. Heppner (Dui) 23.32.48, 2. Kappes 1.37, 3. Magnien 1.44, 4. Wegmann, 5. Niermann 1.50, 8. Voskamp 1.52. 's-Heerenberg. Vrouwen, criterium: 1. Zijlaard-Van Moorsel 60 km in 1.35.00,2. Mansveld, 3. Brunen. woensdag- Parijs. Roland Garros, 22 miljoen gulden. Vrouwen, kwartfinales: Hingis (Zwi/1) - Schwartz (Oos) 6-2 6-2, Graf (Dui/6) - Da venport (VSt/2) 6-1 6-7 6-3, Sanchez Vica- rio (Spa/7) - Plischke (Oos) 6-2 6-4, Seles Tennis Breskens. Sportpark Baersande, tennis-1 vereniging De Boskreek. Zeeuwse kam-1 pioenschappen voor veteranen. Aan vang: 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 64