Woede over slagbomen aan meer PZC h Auto Walcheren Dijkwei ARDI KEUKENS B.V. Digitaal wandelen in Bergse verleden brengt mensen over de vloer. zeeland besparen wij de spaarvarkens veel leed! Privatisering beheer maakt eind aan gratis toegang dagrecreatieterreinen Nu bij Auto Walcheren Dijkwei... woensdag 2 juni 1999 b24 05. Afbeeldingen kunnen afwijken. Prijs- en zetfouten onder voorbehoud Prijzen exclusief verwijderingsbijdrage Royale hoekopstelling met kunststof front. Brede korven en hoge hangkasten geven maximale bergruimte. Compleet met schouw, combimagnetron, koelkast, kookplaat, af wasautomaat, werkblad en spoelbak. Prachtige keuken met bijzonder fraai geprofileerd afgerond deurfront en granieten werkblad. Compleet met kookplaat, oven, schouw, koelkast, afwasautomaat en kraan. De deurfronten van deze hoekkeuken hebben Leen lamellen profilering. Een sfeervol geheel. Compleet met afwasautomaat, oven, I keramische kookplaat, schouw, koelkast en 1 multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Prachtige keuken- opstelling met afgeschuind front. Compleet met koelkast, gas-elektro combinatie, schouw afwasautomaat, werkblad en spoelbak. Bijzonder decoratief is deze MAXI-line hoek keuken. Het vierzijdig afgeronde deurfront is leverbaar in vele kleuren en wordt gecombi neerd met warme houttinten. Compleet met combimagnetron, afwasautomaat, schouw, kookplaat, koelkast multiplex werkblad Jf y r- j m y met spoelbak en "1 I kraan. W I A A Luxe hoekkeuken rnet lamellen profiel. Compleet met keramische kookplaat, schouw 90 cm, combimagnetron, afwasautomaat, koelkast en multiplex werkblad met spoelbak en kraan. Erkend door de Centrale Branchevereniging Wonen ^ERKEND Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 Open: Ma. t/m Za. 09.30-18.00 uur. Vr. tot 21.00 uur. (Tevens 's avonds geopend op afspraak) door Mieke van der Jagt BERGEN OP ZOOM - Vanaf maandag zijn de mogelijkheden om Bergen op Zoom te bezoeken aanzienlijk uitgebreid. Wande len door Bergen op Zoom was tot nu toe slechts mogelijk in het heden maar vanaf maandag ook in het verleden. De Gemeente lijke Archiefdienst Bergen op Zoom heeft een deel van de col lectie beeldmateriaal: foto's, prenten, kaarten, tekeningen, films en geluidsmateriaal, sa mengebracht in het digitale programma Atlantis. Voortaan kan iedereen via Internet in het Bergen op Zoom van vroeger de straat op. De dienst heeft het programma Atlantis ontwikkeld in samen werking met het bedrijf De- vent-it uit Rotterdam. Alge meen Rijksarchivaris dr M. W. van Boven gaf maandag het startsein. Inmiddels zijn de fo to's en de dia's van straten en ge bouwen in Bergen op Zoom via Internet te bekijken. De rest van de collectie, die 60.000 docu menten omvat, komt de tweede helft van dit jaar en volgend j aar geschikbaar. De overige docu menten bevatten ook beelden van dé rest van West-Brabant. Tegelijk met de gang naar het net begint de Archiefdienst met de uitgave van een serie repro ducties van kaarten en beelden uit Bergen op Zoom en Halste ren. Bergse Impressies heet de serie, waarin vier keer per jaar een topografische afbeelding verschijnt met een korte toe lichting. Voor het eerst kwam maandag ook een verbinding tot stand tussen het archief en de biblio theek in Bergen op Zoom. Voor vorsers is dat heel gemakkelijk. De boeken in de leeszaal van het archief kunnen wel geraad pleegd maar niet geleend wor den. Vanaf nu kunnen de klanten vanuit de leeszaal de catalogus van de bibliotheek raadplegen. Workshops voor zangers en dirigenten MIDDELBURG - Op zaterdag 5 en zaterdag 12 j uni zijn er work shops voor (koor)zangers en di rigenten. De workshop van 5 ju ni heeft als onderwerp de oudei wordende stem. Docenten zijn stempedagoge Annemarijke de Jong en Rob Horst, die naast stempedagoog ook zanger en koordirigent is. Doel van deze dag in de Vroone in Kapelle is, speciale technie ken te leren waarmee de stem getraind kan worden óm ook op hoge leeftijd nog optimaal te zingen. De workshop kost vijf gulden. Dat bedrag kan bij aan vang (om 9.30 uur) betaald wor den. Voor de workshop van 12 juni, die om 10.30 uur begint in de Kloveniersdoelen in Middel burg, gaat het over koorpresen tatie. Deze workshop is georga niseerd door SAKO en de stichting Scoop. De uitstraling van zangers en het koor als ge heel worden behandeld onder begeleiding van Ank Meyer. Meyer is docent drama, impro visatie en expressie aan de Hoge School voor de Kunsten in Am sterdam en daarnaast een erva ren koorzangeres. Zij laat zien hoe een koor emoties kan over brengen op het publiek en zo de muzikale beleving vergroot. De workshop is bedoeld voor zowel dirigenten en (koor) zangers als koorbesturen. Het aantal deel nemers is beperkt. De kosten, bedragen 35 gulden per per soon. Aanmelden is tot 4 juni mogelijk (0118-682536 of 0164- 244239). door Jacques Cats ARNEMUIDEN - Er heerst ver ontwaardiging over de plaat sing van slagbomen bij een dag recreatieterrein aan het Veerse Meer. Middelburgse raadsleden dreigen met een motie, de wijk- beheergroep Arnemuiden maakt zich zorgen en gedepu teerde J. G. van Zwieten, voor zitter van het in staat van ophef fing verkerende recreatieschap Veerse Meer, heeft wenkbrauw fronsend kennis genomen van de ontwikkelingen. Op zich is er niks mis met de slagbomen. Ze zijn electrisch bedienbaar. Degelijk van uit voering. Mooi van kleur. Met exact even grote vlakken in wit en rood. Alleen de plaats vraag tekens op. De slagbomen staan bij de toeleidende en uitgaande wegen naar en van de boorden van het Veerse Meer. Om precies te zijn bij het dagrecreatie ter rein Oranjeplaat onder Arne muiden, in de omgeving ook wel 'De Kleine Piet' genoemd. Naast de slagboom aan de in gang van het terrein is een bouwsel verrezen dat er uitziet als een portiersloge bij een be drijfsterrein. Het is de bedoe ling dagjesmensen binnenkort bij die slagboom voor de toe gang tot het recreatieterrein te laten betalen. Na zonsonder- dang wordt de toegang ver sperd. De maatregel vloeit voort uit een andere opstelling van Staatsbosbeheer (SB), dat het bewind voert over een belang rijk deel van het Veerse Meerge bied en tevens de terreinen voor verwaarlozing behoedt. Nu de rijksoverheid de geldkraan heeft dichtgedraaid, wil Staats bosbeheer af van het beheer en onderhoud van dagrecreatie terreinen. Het gaat hier om 170 hectare aan vooroever en recre atie-eilandjes Daarvoor zijn be sprekingen gaande met het wa terschap Zeeuwse Eilanden. Voorts bestaan er contacten ge legd met toeristisch-recreatieve ondernemers rond het water- sportgebiedi Onderhandelingen Met één van de ondernemers zijn. aldus districtshoofd L. Kragt van Staatsbosbeheer, de onderhandelingen het verst: uitbater Verschoor van het Bad hotel Veerse Meer neemt rond vijf hectare vooroever in de om geving van zijn horecabedrijf in erfpacht. Overeengekomen is dat hij het terrein onderhoudt en voorzieningen treft zoals de plaatsing van een toiletruimte en douches en zorgt voor verza meling en afvoer van afval. Om die investering en de erf pachtsom terug te verdienen, wil Verschoor een vergoeding vragen aan recreanten. Iemand die op de fiets komt, betaalt een rijksdaalder voor een hele dag, bezoekers die met de auto zijn moeten vijf gulden neertellen, een auto met caravan komt op een tientje of iets meer. Voor tweehonderd gulden per gezin zijn seizoenkaarten verkrijg baar. Na zonsondergang gaat de slag boom neer. Verschoor wil daar mee diefstallen voorkomen. Ook wil hij tegengaan dat -'ik heb daar video's van' - recrean ten uit de buurt s avonds laat nog even met water uit een van de kranen van de horecaman hun camper of caravan komen wassen. Als extra veiligheids maatregel komt er verlichting. De nieuwe ontwikkelingen zijn tegen het zere been van de wijk- zaak eerst uit te zoeken. Ook gaat hij na hoe juridisch hard de in de vroegere raad van Arne muiden gemaakte afspraak is dat de oevers van het Veerse Meer bij de Oranjeplaat vrij toe gankelijk moeten blijven. „Wat nu gebeurt, is een beknotting van eerder is afgesproken", meent RPF-raadslid J.J. Siere- veld. Verhuur Volgens districtshoofd Kragt van Staatsbosbeheer draagt de overeenkomst met de uitbater van Badhotel Veerse Meer bij tot het creëren van een goed voor zieningenniveau. Er lopen ook gesprekken met twee camping houders nabij De Schelphoek, onder Wolphaartsdijk, over be heer en onderhoud. Stan Jas- perse van camping Het Veerse Meer laat weten dat het zeker niet de bedoeling is bij De Schelphoek slagbomen te plaatsen of parkeerautomaten neer te zetten. „We proberen het gebied zo goedkoop mogelijk netjes te beheren. De kosten die we maken, willen we met bij voorbeeld de verhuur van wa terfietsen en kano's terugver dienen." Gedeputeerde Van Zwieten wil nagaan in hoeverre het dagre creatieterrein en mogelijk ook het fietspad rond het Veerse Meer door de nieuwe maatrege len aan hun openbare functie worden onttrokken. Daar zou een planologische beslissing voor nodig zijn. Op z'n minst had de gemeente moeten wor den geraadpleegd. Van Zwieten: „De ligweide en de oever zijn in principe gratis toegankelijk. Pas wanneer er gebruik wordt gemaakt van bepaalde voorzie ningen, is het logisch dat daar iets voor wordt betaald". Gildeweg 33 - 4383 NJ Vlissingen - Telefoon 0118-440022 - Fax 0118-413964 beheergroep Arnemuiden. Te genover de uit Arnemuiden af komstige vertegenwoordigers in de gemeenteraad van Middel burg is het vermoeden uitge sproken dat de democratische spelregels worden overtreden. CDA -vertegenwoordiger W. Bezemer diende maandag tij dens de raadsvergadering een motie in. Daarin werd gesteld dat de slagbomen de vrije toe gang tot het met gemeenschaps geld aangelegde dagrecreatie terrein belemmeren en dat de geasfalteerde rondweg een door vele fietsers gebruikte route is. De motie waarin het gemeente bestuur werd opgeroepen het openbare recreatieterrein voor alle gebruikers vrij toegankelijk te houden, werd later terugge nomen, om wethouder M. L- .Strous gelegenheid te geven de De plaatsing van slagbomen bij de toeleidende en uitgaande wegen naar en van de boorden van het Veerse Meer heeft tot verontwaardiging geleid. foto Dirk-Jan Gjeltema Bent u op zoek naar een prima deal, dan kunt u bij ons alle kanten uit. Aan de ene kant kunt u kiezen voor verfrissend veel ruimte. Want op de Mazda Demio krijgt u tijdelijk van ons een airco voor bijna niks. Aan de andere kant kunt u terecht voor extra ruimte. Nu ook in financieel opzicht, dankzij de roy ale inruilprijzen. En welke kant het ook opgaat... U kunt enerzijds altijd rekenen op zeer gunstige financieringvoorwaarden en anderzijds op een prima service. Dus kom snel langs bij Auto Walcheren Dijkwei. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00-18.00 uur, vrijdag koopavond 19.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-17.00 uur. 3 JAAR ALGEMENE GARANTIE TOT EEN MAXIMUM VAN 100.000 KILOMETER, 3 JAAR LAKGARANTIE. 6 JAAR GARANTIF TEGEN DOORROESTEN VAN 1 BINNENUIT EN 3 JAAR MAZDA EURO SERVICE GENOEMDE PRIJS IS EXCLUSIEF KOSTEN RIJKLAAR MAKEN EN VERWIJDERINGSBIJDRAGE EN OVERIGE OPTIES. 'ZOLANG DE VOORRAAD STREKT Amazing Mazda» Daag ons uit. Messcherpe inruilprijzen. Nu met royale inruilpremie. De Mazda 323 FastBreak is er al vanaf 31.895,-. Airco voor 595,-*. De Mazda Demio LX is er al vanaf 26.645,-. En de makelaar weet van wanten en kranten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 44