Ouderen tegen tarief bibliotheek "Zullen we de linker of de rechter nemen?" PZC Hardy Optiek mag zich voortaan s K noemen PZC Het is gewoon een lief ventje Auto Walcheren Dijkwel Ook in uw vakantie dagelijks de PZC Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. zeeland 24 Lenen onbetaalbaar Nu bij Auto Walcheren Dijkwel... De Onderscheiding van HET HUIS woensdag 2 juni 1999 door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De ouderen- fractie AO V/Unie 55+ wil dat de nieuwe bibliotheek in Vlissin- gen voorlopig afziet van een ge wijzigd tarievenstelsel. Als de plannen doorgaan verdwijnt het vaste abonnementsgeld van 25 gulden en betalen mensen die een boek willen lenen een be drag per boek. Volgens de oude- renfractie wordt de bibliotheek daarmee voor AOW'ers en men sen met een klein pensioen on betaalbaar. De nieuwe bibliotheek in Vlis- singen opent medio september de deuren. Met de opening stapt de boekenuitleen over op een nieuw stelsel. Voor boeken die erg in trek zijn, bijvoorbeeld bestsellers, moet straks twee gulden per dag worden betaald. De overigen kunnen worden meegenomen voor 35 cent per dag. De bibliotheek Vlissingen heeft het nieuwe systeem verde digd door te stellen dat er ook gekozen had kunnen worden voor verhoging van het abonne mentsgeld tot tachtig gulden per jaar, het landelijk gemiddel de. Volgens de directie kunnen mensen met het nieuwe systeem ongeveer 34 boeken gemiddeld een week in bezit houden tegen een prijs van 35 cent per dag voor ze aan tachtig gulden zit ten. Verzet De AO V/U nie 55+ heeft zich van meet af aan verzet tegen het nieuwe stelsel. De fractie bere kende in februari van dit jaar dat mensen die één boek per dag lenen 127,50 gulden per jaar kwijt zijn. De ouderen hebben het college inmiddels schrifte lijke vragen gesteld over de ta rieven. Zij willen van B en W weten of de nieuwe bibliotheek straks een betaalbaar educatief centrum wordt voor de hele Vlissingse bevolking of dat het een professioneel winstgevend informatiecentrum moet wor den voor een beperkt aantal fi nancieel draagkrachtige Vlis- singers. De ouderenfractie vraagt het college verder of er een raadsbe sluit ten grondslag .ligt aan het systeem van 'lenen loont' en of het project al eens op zijn bruik baarheid is getoetst. De AOV/Unie 55+ vindt het nu zeer onverstandig om het stelsel te wijzigen en vraagt om die reden uitstel tot alle bibliotheken op Walcheren dezelfde tarieven komen voor het lenen van boe ken. Dienstverlening voor bedreiging MIDDELBURG - Politierechter A M. Janssens-Van Kampen heeft dinsdag een 27-jarige Middelburger veroordeeld tot 210 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenis straf. Hij had 14 augustus vorig jaar in zijn woonplaats onder bedreiging van een mes gepro beerd een winkelier af te persen. Hij wilde zijn geld terug van een televisie en een stereocombina tie, die de ontevreden klant bij het slachtoffer had gekocht. Om zijn onvrede kracht bij te zetten, had hij de winkelier ge slagen en hem, dreigend met het mes, de woorden toegevoegd 'oplichter, jij moet dood'. Offi cier van justitie F. vanEs eiste de maximale straf: zes maanden cel. Raadsman E. van Aken vond dat zijn cliënt was bela zerd. „Het valt niet goed te pra ten dat hij een klap heeft gege ven, maar hij wilde alleen maar zijn geld terug." Zowel de politierechter als de officier verzekerden dat de ver dachte met zijn straf goed weg kwam. Als uw zaak voor de meervoudige kamer had ge diend, dan zou er voor afpersing al gauw anderhalf jaar zijn op gelegd", zei Janssens-Van Kam pen. door Miriam van der Schot MIDDELBURG - Brabantse gezelligheid voerde dinsdag de boventoon bij familie Doggen-Luisterburg in Middelburg. Cor nells Doggen (90) en Catharina Luisterburg (82) vierden dat ze zestig jaar geleden elkaar het jawoord hebben gegeven. Voor Catharina was het liefde op het eerste gezicht. „Ik heb hem ontmoet in een café bij Bergen op Zoom waar ik van mijn moeder absoluut nooit mocht komen", vertelt Ca tharina, die Bergse is in hart en nieren. „Maar wij waren thuis met zes dochters en we deden wel eens wat. Ik was dus toch naar dat café gegaan en daar zag ik hem. Ik was meteen verliefd. Maar helaas moest ik om tien uur thuis zijn dus kon ik hem niet echt leren kennen. Een jaar later was ik weer in dat café en hij ook. Toen is het begonnen." Na hun huwelijk is het echtpaar in Zeeland gaan wonen omdat Doggen, die geboren is in Kruiningen, in Goes werkte bij de Raad van Arbeid. Later verhuisde het kantoor naar Middelburg. Doggen heeft veertig jaar op de administratie gewerkt. Zijn vrouw werkte voor haar huwelijk als thuisnaaister voor een gezin met zestien kinderen. Ook na haar trouwen vulde ze kasten met zelfge maakte kleding voor hun dochter en vijf zo nen en later hun tien kleinkinderen. Ook heeft ze ook nog zeven jaar lang vrijwilli gerswerk gedaan voor ouderen. Eén van de grootste hobbies van Cornells was tuinieren. „Vroeger hadden we een volkstuintje die ikgraag onderhield. Tegen woordig doe ik niets meer in de tuin. Maar wat ik ook graag heb gedaan, is schilderen. Ik heb nog een mapje met schilderijen lig gen, maar ik ga daar niets mee doen hoor. Op de vraag wat nu het geheim is van hun huwelijk, antwoordt Catharina: „Meer ge ven dan nemen. Maar daarnaast is het ge woon een lief ventje." foto Ruben Oreel Daag ons uit. Messcherpe inruilprijzen Nu met royale inruilpremie. De Mazda 323 FastBreak is er al vanaf 31.895,-. Airco voor 595,-*. De Mazda Demio LX is er al vanaf 26.645,-. Bent u op zoek naar een prima deal, dan kunt u bij ons alle kanten uit. Aan de ene kant kunt u kiezen voor verfrissend veel ruimte. Want op de Mazda Demio krijgt u tijdelijk van ons een airco voor bijna niks. Aan de andere kant kunt u terecht voor extra ruimte. Nu ook in financieel opzicht, dankzij de roy ale inruilprijzen. En welke kant het ook opgaat... U kunt enerzijds altijd rekenen op zeer gunstige financieringvoorwaarden en anderzijds op een prima service. Dus kom snel langs bij Auto Walcheren Dijkwel. Gildeweg 33 - 4383 NJ Vlissingen - Telefoon 0118-440022 - Fax 0118-413964 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00-18.00 uur, vrijdag koopavond 19.00-21.00 uur, zaterdag 9.00-17.00 uur. 3 jaar algemene garantie tot een maximum van 100 000 kilometer, 3 jaar lakgarantie, 6 jaar garantie tegen doorroesten van a mavinn binnenuit en 3 jaar mazda euro service, genoemde prijs is exclusief kosten I lad.ll ly IVIaAtlCl ruklaarmaken en verwijderingsbijdrage en overige opties. -zolang de voorraad strekt. Vakantie in Nederland: Wanneer u uw vakantie in Nederland doorbrengt, kunnen wij er voor zorgen dat de PZC op uw vakantieadres wordt bezorgd. De bezorging bij u thuis wordt dan tijdelijk stopgezet. Ook kunt u de PZC tijdelijk bij iemand anders laten bezorgen. Geef ons naam en adres op en wij bezorgen daar gedurende uw vakantie de PZC. Vakantie in het buitenland: Als u met vakantie naar het buitenland gaat, bieden wij u de volgende moge lijkheden: u doet tijdens uw vakantie een ander een plezier met de PZC. Geef ons naam en adres op en wij bezorgen daar gedurende uw vakantie de PZC. u laat de PZC opsturen naar uw vakantieadres in het buitenland. Geef ons uw vakantiebestemming en wij sturen geheel voor uw risico de PZC dage lijks aan u op. Kosten volgens PTT tarief. u onderbreekt tijdelijk uw abonnement (minimaal voor een week). Het teveel betaalde abonnementsgeld wordt dan verrekend. Vul onderstaande bon in, knip hem uit en stuur hem minstens twee weken voor het begin van uw vakantie naar ons op. Ter voorkoming van onjuiste adressering kunnen opdrachten per telefoon NIET in behandeling worden genomen. GEGEVENS ABONNEE: naam: woonplaats: postcode: telefoonnummer:. eerste dag weer thuis bezorgen: J bezorg de krant op onderstaand vakantieadres: adres: postcode: plaats: naam; adres: postcode: plaats: geef mijn abonnement gedurende mijn vakantie a; ij onderbreek mijn abonnement en verreken het abonnementsgeld. Stuur deze bon voldoende gefrankeerd naar Provinciale Zeeuwse Courant, afdeling abonnementenadministratie, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Fax: (0118) 484290 Bij die nieuwe naam hoort de Collectie van Het Huis. Een selectie exclusieve kwaliteitsmonturen die allemaal de vaste, scherpe prijs van 198 gulden hebben. En de GlasCollectie van Het Huis kent al even vriendelijke en door zichtige glasprijzen. Naast de Collectie van Het Huis heeft Het Huis HARDY ook de beken De Collectie van HET HUIS a V Vaste montuurprijs De GlasCollectie van HET HUIS Enkelvoudige glazen per paar Bi-of Muhifocale glazen per paar Alle sterktes in glas of kunststof, inclusief ontspiegelmg de topmerken monturen, glazen en contactlenzen in huis, zoals Giorgio Armani, Calvin Klein, Rodenstock en Varilux. Want Het Huis staat voor kwaliteit en zekerheid als het om een bril of lenzen gaat. U kunt altijd ver trouwen op een persoonlijk en des kundig advies. En de extra service... die is van Het Huis. Het Huis HARDY Opticiens, VLISSINGEN, Bellamypark 38, (0118) 412010 zien zonder zorgen En de makelaar weet van wanten en kranten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 24